Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:57 Muž glpetr [69] Re: replikant33
replikant33 napsal: nevite někdo z jakého duvodu se v akvaristyce nepouživaji filtry typu Vortex ? s Kaldnes K1 nebo K3 ?

ahoj protože to jsou filtry a filtrační media pro zahradní jezírka a mívají velké rozměry třeba 120x80x60cm se do tvého aqva District 9 asi nevejde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:36 nowy101 Re: vaaclav
aha :-) dík, já sem myslel, ze nasávání od hladiny bude fungovat i jako skimmer...
zkusim to ještě přepracovat :-)
jinak, hladina je ta modra vlnkata čára.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nowy101
Přívod do filtru by měl být hlavně zespodu aby jsi měl dobrou cirkulaci vody. Poku je vlevo znázorněno čerpadlo dal bych ho níže a vývod pod hladinu. U vícekomorových filtrů bývají časem rozdílné hladiny v jednotlivých komorách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:15 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte . – Vortex
nevite někdo z jakého duvodu se v akvaristyce nepouživaji filtry typu Vortex ? s Kaldnes K1 nebo K3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:12 nowy101 Re: Bin
no když já pravě externí nechci... to radši objetuju par litru aq...
komorovej bych chtěl hlavně kuli tomu, ze můžu měnit filtrační média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:01 Muž Bin [144] - AmerikaRe: nowy101
ja tam mám jeden big bioakvacit a stačí to úplne v pohode (inak keby sa dalo tak by som si spravil externý filter šetrí to miesto v akva) a teraz som si objednal novú čerpaciu hlavu od eheimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 18:48 nowy101 – vlepený filtr
Fotka k příspěvku Ahoj, budu si nechávat lepit akvárko 100x40x40 tl.6 (160l)
Chtěl bych do něj vlepit "komorový" filtr podle obrázku.
náplň by měla být 1. biomolitan + vata, 2. keramický kroužky, 3. biomolitan nebo věci na úpravu vody, 4. čerpadlo (hlava z aquael fan filtr 1, má 320 l/h max.)
co myslíte, bude to takle fungovat?
za každou připomínku i radu budu rád :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Takove veci musis brat jako ideu a doladit si to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:11 Muž DrChila [243] Re: Designer
čeho bych se bál tak toho topítka vyloženě na tim tu keramiku nebo co to bylo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Karel
Vylozene mne okouzlil tenhle:
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2014 20:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Karel
Ten před tebou tu dělal vesmírné plavidlo. Už odletěl na Mars. Zkus si projít tohle vlákno a určitě na něco narazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 20:23 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Karel
zkus to tady pročist, třeba ti neco padne do oka, a jak veký chceš dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:14 Karel – filtr
Nemate nikdo zkušenost z výrobou venkovniho filtru
Prosim o radun dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2014 15:35 lesek Re: lacoryb
Fotka k příspěvku Zdravim
I ja jsem si cca před dvěma měsici z nudy vyrobil externi filtr z pvc trubky pruměru 16cm.
A po vychytani drobnych much funguje k me spokojenosti.
Jen by to chtělo vykonějši čerpadlo.
Použil jsem Filtr HL-BT700 Hailea a odstranil kryt+molitan.(ležel doma tak v ramci uspor).
Mam taky tři vrstvy vysoke 6cm: plastove dratěnky-keramicke kroužky-polyuretan.
Na sani a vytlak jsem použil vodovodni plastove trubky pruměr 20mm a přislušne fitinky. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 19:19 lacoryb
Fotka k příspěvku Inak filter mi v akvárku beží 5 deň a je super hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 15:05 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
tady jsem našel to samotné čerpadlo k Multikani fytosel.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:51 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: lacoryb
vyrobyt filtr není nic složitého, ovšem sehnat vhodny material je nadlidský ukol,, čerpadlo se da bud vyřešit za 200kč fontankovym( ponornym) a nebo za 1300kč Eheim na hadici.hadice nejaké přirubky + filtrační material není problem, ale nejhorší je vhodná nádoba, když pominu cenu tak cokoli o obsahu 5 litru je takřka nedostupně pokud mame požadavek vodotěsnost a velké výko, nehledě na vzhled :-(
na docela levné čerpadlo jsem narazil zde eshop.jezirka.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 15:48 lacoryb
O odvzdušňovanie filtra sa zatiaľ nebojím, aj teraz keď som ho prvý krát spúšťal sa celý zavodnil sám len som trochu počkal zapol čerpadlo a šiel, stačí ho trochu nakloniť a čerpadlo vytiahne aj prebytočný vzduch uviaznutý vo vrchnáku. No ak by ho bolo náhodou nutné často odvzdušňovať čomu neverím tak dorobím na vrchnák nejaký odvzdušňovací ventil, to je už maličkosť. Škoda že ho teraz nemám čas dať do akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:29 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: savan
tomu veřim že je to napitel a jak už jsem řekl umistení filtru nad akvariem je nepraktycké ale funguje i tak a my jsem řešili trochu něco jiného a to že při umistění filtru pod akvariem čerpadlo nepřečerpáva žadny vyškovy rozdil mimo asi 2-3cm pokud je rampa umistěna nad hladinou akvaria ,,

a mimochodem Aquael miltikan je uzpusobeny i pro použití nad akvariem

jo a sory za chyby nekdy se i sam divim co jsem vlastně natukal :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 13:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: replikant33
Vôbec nebude fungovať dobre,bráchovi to takto navrhol pánko čo mu robil akvárko a bolo z toho iba 5 rokov problémov.Voda totiž obsahuje plyny ktoré sa časom z vody uvolnia a zhromažďujú sa vo filtry bez možnosti úniku.Spôsobuje to príšerný randál.Nechci počuť ten rachot po obyčajnej výmene vody,o pridávaní CO2 ani radšej nehovorím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:57 Muž georg [112] - Afrika
OK, pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:51 Muž sasula [274] Re: georg
replikant33 ma pravdu. ANO teoreticky by si mohl mit ext filtr i nad akvariem za prepodkladu ze dokazes zasistit vzduchotesnost obvodu a prvotni naplneni filtru vodou.

pod akvarium se umistuje prave kvuly vzduchovym bublinkam aby samovolne stoupaly k akvriu. Pokud by byl nad akvariem tak by se vzduch hromadil prave u filtru a vykon filtru(PRUTOK) by musel byt takovy aby dokazal strhnout vzduch s sebou dolu do akvaria

edit: replikant33 byl rychlejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:48 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: georg
to uvadi jen proto že takto umisteni filtr se strašne špatne odvzdusnuje,, protže nemužeš ale pokud by jsi ho zrovoznil na zemy a až by byl dvzdušnění a dal ho pak nahoru tak fungovat bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:58 Muž georg [112] - AfrikaRe: replikant33
V té samotné 2m hadici ti dám za pravdu. Ale to s tím čerpadlem už tak jednoduché nebude. A to proto, že u nich záleží na konstrukci, a to na sací a výtlačné výšce. A pokud ta sací výška bude malá, jakože u těch aq. čepadel je, tak pokud tu hadici umístíš nad aq., tak se ten vodní sloupec utrhne a nepojede to. Podle tvé teorie by tak mohl být každý externí filtr umístěn i nad akváriem - což ale výrobce nikde neuvádí, alespoň jsem se to nikde nedočet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:41 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: georg
no to prave že ne to by bylo když by jsi přečerpaval z třeba z kybliku čerpadlem do akvaria, to by byl vyškovy rozdil, ktery by muselo čerpadlo překonavat ale pokdu se jedna o spojéné nadoby tak hladina vody akvaria i haldina vody v hadicich je schodná takže čerpadto nic přetlačovat nemusi

pokud naplníš 2m hadici vodou a oba konce budeš mit v akvariu tak nebude zaležet zda bude hadice nad akvariem anebo pod akvariem bude stale plnná vody protože tlak je vyrovnany.pokud by jsi do takového okruhu zapojil čerpadlo tak bude čerpat stejne v obou připadech protže na jednu stranu musi překonavat jakoby vyškovy rozdil tak na druhé strane mu pomaha samospad zjednodušene řečeno

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:08 Muž georg [112] - AfrikaRe: replikant33
coze výškový rozdíl bude zcela jistě vzdálenost mezi čerpadlem a výškou hladiny v akváriu, žádně 2 centimetry. to, že se jedná o spojené nádoby jen usnadní čerpadlu práci a stoupne jeho výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:54 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Lucky005
Fotka k příspěvku tady z toho ,, vyškovy rozdil bude jen rozdil nad hladinou jestli tam budou 2cm nebo 4cm je už nepodstatné zaleži jak bude mit vysoko ty hadice vzhedem k hladine což bude max přez hranu akvaria,to nebude mit vykon čerpadla žadny vliv mnohem větší vliv budou mit filtračni media a prostupnosti hadic nebo zanešení.

dokonce bych se odvažit tvrdit že vyškovy rozdil tlačeny čerpadlem bude jen pokud bude rampa nad hladinou v okamžiku ponoření rampy pod hladinu se jedna o spojené nadoby a uzavřeny obeh tedy 0 převišení
pokud by byla vytokova rampa teoretycky umistěna 1m nad hladinou bylo by převišení 1m a to zda by bylo čepadlo umistěno na dně nadrže nebo na hladine nebude mit takřka žadny vliv,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DrChila
Úžasné řešení, už jsi někdy měl afty v ústech z akvarijní vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:28 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
stejně jako každý jiný takový filtr... zavřeš jednou stranou nasaješ z druhé vylítají bublinky. A za 5min nebudou ani vevnitř bublinky po pár zatřepání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lacoryb
palec potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 00:55 Muž Lucky005 [197] Re: replikant33
replikant33 napsal: PODLE toho nakresu co maš tak vyškovy rozdil je asi 2cm : jsou to spojené nadoby ,, takže i bez čerpani by tam mnelo byt všude stejne vody a čerpadlo bude čerpat jen rozdil mezi hladinou akvaria a vytokem, ,, ,, jinak hloubka ponoření čerpadla se do vytlaku nepočita,, bude to šlapat jak ma ,, neboj

z ktereho nakresu vychazi rozdil hladin 2cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 20:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
Jak to budeš odvzdušňovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 20:03 lacoryb
Fotka k příspěvku Dokončené a odskúšané, všetko drží hop
Idem to dať do akvária..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 15:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
Sice jsou to spojené nádoby ale odpor vodě klade filtrační médium, průměr trubky a její zarůstání řasou a samozřejmě zpomaluje každé koleno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 13:53 lacoryb
Fotka k příspěvku Aj ja sa spolieham nato že je to spojená nádoba a bude mi to tlačiť vodu aspoň tak aby to bolo funkčné, len ma to prekvapilo..
Trochu som hmotu upravil a dal som to takto do filtra do 3 vrstiev každá má cca 10cm hrúbku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:23 Muž kofejn [963] Re: replikant33
Taky o ty 2cm strach nemám :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:08 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: kofejn
to už je ale věc propustnosi, ale ne vytlaku čerpadla,je samozdřejmé že když se filtr zanese čerpadlo to neutlači proto je lepši použivat biomolitam ktery ma otevřenou strukturu a tolik se nazanaší a jeho propustnost je lepší než u molitanu , ale s vyškovim rozdilem si starosti delat nemusiš ten tam žadny mit nebudeš leda by jsi ten vytok umistil 1m nad akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 21:59 Muž kofejn [963] Re: replikant33
No já nevím, měl jsem na kostce molitanu 30x10x14cm nejprve AT-201 a zvládal to jen s čistým molitanem. Pak jsem koupil AT202 (10W) a to už se dá provozovat 3měsíce bez čištění. Když si vezmu, kolik je tam litrů filtrační hmoty (pravda, je nastříhaná na kostky) tak mám o 6W čerpadle pochyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2013 21:39 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: lacoryb
PODLE toho nakresu co maš tak vyškovy rozdil je asi 2cm : jsou to spojené nadoby ,, takže i bez čerpani by tam mnelo byt všude stejne vody a čerpadlo bude čerpat jen rozdil mezi hladinou akvaria a vytokem, ,, ,, jinak hloubka ponoření čerpadla se do vytlaku nepočita,, bude to šlapat jak ma ,, neboj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:15 Muž Jiri_99 [425]
Můžete mi poradit nějaké "odzkoušené" průchodky do skla cca 20 - 25mm a 50 - 55mm, které nebude problém sehnat?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:03 Muž kofejn [963] Re: lacoryb
Výkonový ekvivalent je AT-200 a to se mi zdá málo. Pokud trváš na fontánovém čerpadle, tak bych uvažoval minimálně o AT304.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:53 lacoryb
Fotka k příspěvku chcem to mať takto..
to aké čerpadlo tam potom dať ? budem to musieť celé odskúšať keď to dokončím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 19:47 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: lacoryb
a jestli tam budeš mít nějaký výškový rozdíl tak ti to ještě klesne , k tomu se ti náplň zasene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:39 lacoryb
Fotka k příspěvku Práve som skúšal čerpadlo mám tam Atman AT-302 a musím povedať že som od toho čakal oveľa viac, dúfam že to bude stačiť.. nieje to nejaké slabé ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:22 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: lacoryb
vypada to dost dobře,, ja jsem ted nejakou dobu partal po čerpadle na ex.filtraci tedy nějake oběhové aby nebylo ponorné jediné co jsem našel tak bylo od Eheim asi za 1400kč a pak Auael ale ti to prodavaji jen s filtrem tam je cena asi 950Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:10 lacoryb
Fotka k příspěvku Tak už mám náplň, od spodu je asi 10cm tých farebných hubiek a ďalej 20cm biomolitanu.
Dúfam že to bude takto dobré..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichoCZ
Oni sa ani nie, že rozpadnú, ale sú po dlhšom používaní náchylné sa rozmotávať. To nieje až taký problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 14:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: cezarmilan
Kdysi tu někdo na ty houbičky nadával, že se mu rozpadly. Ale možná to byl jiný materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 12:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lacoryb
Používam aj tie plastové drátenky a takýto molitán, funguje to. Vychádzam z toho, že zabehnuté akvárium s rastlinstvom a rovnováhou to zvláda. Ak by šlo len o mechanickú filtráciu už by to bolo o niečom inom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 16:42 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: lacoryb
no jde taky o to že diky uzavřené struktuře strašne spatně propíra,, klasicky bublifuk je taky vybaveny molitanem a funguje ovšem je lepši ho nahradit biomolitanem nebo podobnym materialem napr.(japonská rohož,nebo bioakvacit)ktery je podstatně hrubší a ma otevřenou strukturu,, v podstatě jde o stejny material liší se jen vyrobním procesu,

jinak biomolitam se da pořidit za 16kč za 1dm3

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1601