Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:15 Muž Jiri_99 [425] Re: Jenda Slíva
A ty jsi mě taky rozesmál.. :-D :-D
Ukaž mi filtr do tisícovky, do tisícovky a půl, abych nežral, který zvládne želvu velikosti dvaceti centimetrového karapaxu krmenou masem přímo v želvárku, u kterého bude reálné měnit 50% objemu vody jednou do měsíce. Samozřejmě za předpokladu, že voda bude po celou dobu v přijatelné kvalitě pro zdravý život daného zvířete. Hmm..

Už to neslop.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:09 Muž Jiri_99 [425] Re: kus
:-D :-D
Jsi mě rozesmál.. Lepil jsem trubky přímo do skla několikrát. Stačí dodržet určitá pravidla, jako očistit, odmastit, nechat silikon alespoň 24 hodin zaschnout... Nehrozí, že by to někde teklo.
Před pár týdny jsem předělával želvárko. Odpadová dvaatřicítka trubka. Očistil, nechal pořádně zaschnout a mám na pěkných pár let pokoj. Než to povolí, to už to želvárko ani nebudu mít.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jenda Slíva
Když mi prodáš originální filtr s objemem náplní 20 litrů za tisícovku, tak ho hned koupím. Ale vyrobit lze snadno i pod tisíc včetně náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:10 Muž DrChila [243] Re: Jenda Slíva
nevis jak muze potesit kdyz neco funguje dobre a kdyz si to delal jeste sam. Nekdo jezdi na kole nekoho zas bavi kutit. A nekdo potrebuje originalni filtr jaky koupit si ani nemuze kup termofiltr na 1000l akvarium pod hranici 6000 to skoro neklesne. A ted domaci akvarium 200 molitany nula nic cerpadlo abych nebyl troskar 1500 trubky 200 pokud chce clovek 5l keramiky 1200 topitko 800 uspory jsou videt hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:59 Jenda Slíva
Fotka k příspěvku No, já nevím, snad jsem divný, ale proč si vyrábět podomácku nějaký filtr pochybné jakosti, který vlastně může být i nebezpečný, když si mohu koupit jakýkoli, dnes je výběr opravdu široký a za docela slušný peníz, chápal bych takovouto aktivitu třeba za minulého režimu, kdy toto zboží bylo ndostatkové a řešilo se to domácí samovýrobou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:57 Muž Lucky005 [197] Re: kus
nekteri jsi jsou jako male deti, kterym reknes ze ten hrnec pali a stejne si sahnou.
nekdo si proste musi projit chybama sam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2013 18:32 Muž kus [200] - RostlinyRe: DrChila
já to říkal, a na mé slova někdy dojde ;-) Dával jsem sem odkazy na průchodky přes sklo? Dával a né jednou. Ještě hodně vody uplyne, než Kuba dostane Ančí za ženu a člověk se naučí udělat jednou něco pořádně a třeba dráž než desetkrát blbě a špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:13 Muž DrChila [243]
Tak si tak vylepšuju filtr zapojim a když ho pustim slyšim jak něco kape. Normálně silikon se mi odlepil od tý hladký trubky z přepadu a ze zádu zachvilku šla niagára:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:29 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
To jsem, ale ještě to chce doladit.. Mám moc vysoko hladinu. Tak to opravdu na chvilku. Pereš nepereš nevím, já to nepral. Když jsem chtěl, už to bylo řádně rozbředlé právě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:51 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
tak hlavní je že máš homemade a že si spokojen:) a já se du učit aby se neřeklo. No když tu houbičku pereš tak se rozbředne nebo jak si to napsal... ale pro primitivní účely stačí nachvilku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 18:46 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Já mám na akvárku 90tku koleno do trubky kolmo dolů a pak.. Prej 120 stupňů asik... Na něm to stejné "namířené" dolů a pohoda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 18:43 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Houbičku na nádobí?
To je na prd! Já to nějakou dobu měl ve filtru a za čas se z toho stal pěknej humus ti povím.. Úpa rozbředlo na kaši..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:25 Muž DrChila [243] Re: obyvankyjovan
Jinak do vnitřních filtrů sem normálně dával houbičku akorád sem jí vypreparoval tu drsnou stranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:24 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
Tak je to jedno jestli tam máš přepážku nebo ne stejně ti voda proteče kudy chce tím že tam dáš přepážku jí nedonutíš stejně to projede celým materiálem. spíš naopak ještě tím že tam nemáš sklo tak ušetříš objem za sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:23 Muž DrChila [243] Re: obyvankyjovan
coulová trubky by stačila pouze v tom případě že by si čerpadlo stáhnul trošku já mám trubku o průměru 32mm a utáhne to 1000l/h ale trubka je celá potopená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: laKatos
Já mám cca 100 litrů akva. Filtr na jedné ploše s akva a mám to spojené přes hranu akva 50mm odpadovou trubkou. V akva i ve filtru mám přibližně stejné hladiny. Přítok je víc než dostačující. Čerpadlo je tam Resun-900 nastavené na minimální průtok (max je 300l/h). I tak mám v akva pěkný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:19 laKatos Re: obyvankyjovan
Fotka k příspěvku Ta prepadova trubka bude málo. Záleží kolik potřebuješ průtok a musíš pamatovat i na možné ucpání.
Budu mít podobné akva a dávám průchodku viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:13 obyvankyjovan
Mimochodem jsem uvažoval ještě o jednom menším přímo do akva (který bych schoval do pozadí) který by vyloženě jen cucal svinčík ode dna. Co myslíte? Obrázky pošlu zítra. Teď letím na odpolední - návrat 23:50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:05 obyvankyjovan
Celý ten svůj projekt uskutečňuji u našich tak rozměry toho filtru nevím přesně - dodám zítra (řezal jsem to z nějakých starších skel co dům dal). Nádrž bude 500 litrů ( mínus nějaké ty šutry, polys. pozadí..) a filtr odhad +- 55 litrů, ještě nevím kolik přesně z toho náplně.
A rozhodně nepřijdu s ničím novým :) klasika komorový jako je tento

rybicky.net/fotogalerie.php…

nebo totéž pouze s "jednoduchou" příčkou


Přepad z trubky v rohu akq rovnou do filtru. Ještě mamka netuší že ji provrtám její oblíbenou komodu :)
Doma nemám pro tak velké akq. místo. Sdílím s manželkou malé 2+1. Já bych osobně nějakou tu skříň klidně obětoval ale ...

Přepadová trubka je pouze coulka, v nádrži už byla i provrtaná dírka. Snad to bude stačit.

Mimochodem používáte někdo alternativní náplně typu houbičky od nádobí (nepoužité) nebo ochranu na víno (to zelené proti armádám špačků) popřípadě něco jiného?
Nějaké zkušenosti?
Vím že šmoulí molitany jsou na několik let ale ta cena :(

Čerpadlo Eheim Compact 1002 nebo Sicce Idra 400-1300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 11:15 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
To tvoje bez přepážek se mi nezdá. Ono to asi nějak funguje, ale účinnost bude mizerná. Lepší jsou přepážky, kde to donutíš protéct všema vrstvama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 11:12 Muž DrChila [243] Re: obyvankyjovan
no výhodu nějakýho tahu čerpadla to nemá maximálně se pořádně promíchá voda když tam bude ten kamínek vzduchovací tak se prokysličí dobře. Jinak dělat to bude zbytečná práce navíc si myslim a zbytečeně to bude zabírat místo. Pokud budeš dělat jen z molitanů filtr. tak je pomalu výhodnější ani přepážky neřezat a vystlat to jen molitanem. Já si myslim že do večera se ozve ještě někdo další co má na to nějakej názor. A jak velkou nádrž máš nebo budeš mít? a jak velkej chceš filtr? nebo nějakej návrh? :) ať zase něco uvidim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 08:05 obyvankyjovan Re: DrChila
Ale když vemeš takovej ten kartáč na drátu co se používá na čištění lahví tak se tam dostane, ne (ale piplačka to bude)? Mě tak napadlo jestli v tom třebas není nějaký jiný fígl. Třebas ohledně "tahu" čerpadla nebo tak něco. Moc tomu nerozumím. Chystám se na svůj první filtr "udělej si sám" tohoto typu. Vlastně jakéhokoli typu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 07:33 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
tak hlučnost bude vždy záležet na průtoku:) a náklonu já to doma neslyšim když sem vyhodil 90tkoví koleno dal tam jinačí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 07:25 Muž DrChila [243] Re: obyvankyjovan
No stačí tam klidně jedno ale on chce určitě dosáhnout toho aby to prošlo vždy přes molitan ze zhora dolů.. technicky vzato je to protože pak stačí ty horní čistit. Když v každý přepážce by byl jemnější a jemnější molitan nebo do tý mezery můžou dát například vzduchování CO2 nebo tak něco jinak můj osobní názor je na to takovej že se to tam slušně řečeno zašpiní a vyčistit to nepůjde a bude tam pěknej hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:40 obyvankyjovan Re: DrChila
Z jakého důvodu je mezi jednotlivýma přepážkama ta mezera (u toho filtru)? Myslím proč jsou vedle sebe dvě skla? Většinou jsem viděl jen jedno a pak hned náplň. Díky.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 19:07 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Tak jsem to nějak spáchal.
Lepší fotku nemám, pač jsem to pak už trouba nevyfotil a tohle je ještě před přilepením trubky do skla. Každopádně to funguje na pohodu a ani to není hlučné tak, jak jsem čekal..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:33 laKatos Re: DrChila
Hydor koralia jeden mám ( tento .... www.pepinuvutes.cz/… je tichy vykonny l) ale kdyz je v akváriu tak ono to jenom honí vodu po akváriu. Při tom jak chci mit úzké akvárium to není vhodne řešení.

To ze dam nasavani na jedne straně a vyústění na druhé k tomu čerpadlo s vykonem cca 6000l/h tak docilim pohyb vody a to 0,5m za minutu v celem jeho prurezu. Opravdová simulace toku reky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 13:50 Muž kortezhugo [983] Re: DrChila
A 4x takou cenou oproti cerpadlam. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:37 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Jak udělat proud v akvariu? Jak jednoduché a zamalou spotřebu o proti čerpadlům.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:04 laKatos Re: vaaclav
vaaclav napsal: To už si musíš poradit sám kam schováš čerpalo(a) jestli za dekoraci nebo do písku. nasávání s předfiltrem. :-)
Jak silné čerpadlo budu potřebovat abych nesáhl onoho efektu řeky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:55 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
tak v tom pripade se ti to vyplati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:13 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Kdyby to stálo litr, tak to neřeším. Ale želvárko, filtr, stolek, náplně do filtru a věci kolem dokola.. A zničeho nic jsem někde na desíti litrech. Možná o něco málo víc. Tohle mě vyjde na cca dvě stovky za trubky. Všechno ostatní mám zadara.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 00:36 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
tak není želrvárko jako želvárko já si teď nechal lepit akvarium 150L a bez horního skla bez lišt na kterých to drží by to stálo 1100 to zas tak moc není teda pokud nemáš větší akvarium tak to zas takových peněz není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 23:03 Muž Jiri_99 [425] Re: Horác
Fotka k příspěvku :-D :-D

Obrázek je hóódně hrubý.. Díry budou dvě. V zadní stěně. Dno ne. Ta trubka "vzadu - dolů" jde za akváriem.
Ono je to ve skutečnosti tak, že chci udělat "nástavbu" na želvárko. Spodní odtok už existuje. Patro bude "přesunuto" na nynější /horní/ hranu a vodu tak budu moct dopustit až k této hraně /na max. nynějšího akvária - želvária/.
Přidám tím cca 50l vody. Jenže to bude tak, že kdyby se ten spodní odtok ucpal, přeteklo by mi cca 10l vody na podlahu. Proto ten druhý /horní/ odtok /plonkovní/.
Vím, daleko jednoduší by bylo udělat větší želvárko, ale tohle mě vyjde na pár korun a moje momentální finanční situace mi neumožňuje nechat udělat želvárko nové. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kus
Někdo to vymýšlet musí:-D Ono se taky konstrukce filtru liší podle velikosti a umístění filtru. Na druhou stranu, pokud všechno funguje jak má, tak je to radost a mnohdy jsou výsledky při čištění vody lepší než komereční řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:06 Muž kus [200] - Rostliny – prostupy
Fotka k příspěvku že vás furt baví pořád něco vymejšlet, když už je to vymyšlený a funguje to dokonale. Obrázek jsem si půjčil u Rataje z článku o nádrži s arowanou. Je tam toho více.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:10 Muž Spiike [63] Re: DrChila
JJ já chápu jak to funguje jen mi ten obrázek poněkud nedává smysl protože z toho jak je to nakreslený by to AQ muselo být docela dost provrtaný, za předpokladu že neplánuje mít vrtané dno a pakliže ano tak úplně postrádám smysl toho oblouku.

Chtělo by to lepší nákres toho jak to opravdu bude postavené a to dost přesně, vím že to zabere čas a kolikrát to je i o nervy ale takhle se tu akorát vedou dlouhosáhlé diskuze o to zda to je myšlený tak či onak, které kolikrát nakonec nemají ani výsledek.

Pravda???

Nic ve zlém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:50 Muž Horác [3942] Re: Jiri_99
Já už jsem z toho daněk :o) ... nakolik ten obrázek vlastně odpovídá realitě? To, co je označeno jako odtok, to je vrtaná díra do skla nebo ústí hadice? A ta hadice (trubka) opravdu nejde přes horní okraj nádrže - tak jak to je nakreslené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:33 Muž DrChila [243] Re: Spiike
nesouhlas:-D toto funguje na bázi přepadu nikoliv jako filtr uzavřený. to co přiteče z filtru nahoře zase odteče. Plní se to tak že se napustí akvarium a napouští se tak dlouho dokuď nedošáhneš požadovaný hladiny i ve filtru funguje to stejně jako u mě já tam ale žádnou pojistku nemám. A takoví velký odpařování sem ještě nezažil to bys musel opravdu topit aspoň na 26°C a mít akvarium otevřené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:31 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
a jak tlustou trubku máš a průtok ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 13:49 Muž Spiike [63] Re: Jiri_99
No funkční to asi bude pakliže nedojde ke snížení hladiny třeba vlivem odpařování vody. Pač pokud hladina klesne pod oblouk tak díky hornímu odtoku (ten pro jstotu) se onen oblouk zavzdušní a tudíž přestane přepad dolů do filtru fungovat.

Spuhlas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 11:30 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
100% to bude fungovat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 11:00 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Jen se chci ujistit, že to bude fungovat tak, jak si myslím, že to fungovat bude.
Ten horní odtok je tam jen pro jistotu. Kdyby se spodní z nějakého důvodu ucpal, tak aby mi to nepřeteklo, pač ve filtru je víc vody, než se do aq vejde..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:34 Muž DrChila [243] Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:33 Těhňajs Re: DrChila
Bude to uzavřený filtr. Děkuji za dobrý poznatek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Tlak bude nepatrný takže bych se toho nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:25 Muž DrChila [243] Re: Těhňajs
záleží na tom jestli chceš uzavřenou nádobu a nebo otevřenou nádobu s akvariiním přepadem. a jinak nechci dělat chytrýno ale když umístíš čerpadlo na spodr problém je hned na světě a takoví když se zajíáš o fyziku že těžké věci padají dolů. Jde o to že bordel když půjde horem může se pak postupem času dostat zpět do akvaria že k tomu čerpadlu propadne. Vždy se dělá přívod dole a otok nahoře podívej se na uzavřené vnější filtry vždy je čerpadlo ve víku né naspod nádoby jinak takoví kanystry už sem taky viděl dole ale nevím u koho že to měl pod úrovní hladiny respektive pod akvariem.
rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:05 Těhňajs Re: vaaclav
tomu kdyby byl kanystr (filtr) o úroveň níž ( jak je nyní zelený kýbl na předchozí fotce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Čemu říkáš tlak jak blázen. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:58 Těhňajs Re: Těhňajs
A nyní trošku fyziky. Měl jsem v plánu, že když bude kanystr místo zeleného kýblu na předchozím příspěvku tak že budu mít přívod vody z akvária vrchem (přes víko) a výhod spodem pomocí čerpadla. Ale nyní když jsem dal kanystr výš než je akvárko, bude mi tento způsob fungovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2151