Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 18:05 Těhňajs Re: vaaclav
Tak já to řeším tak, kdyby te potravy jak říkáte pro bakterie bylo málo, tak bych třeba vyndal blok medii. Kdyby bylo málo kyslíku, existuje vzduchovadlo. Ale kdybych udělal malý filtr, pak zjistil, ze je nedostačující, tak bych s tím mel více práce, než vyndat kus media, nebo zapnout vzduchovalo. Ale proste to beru tak, ze když bude málo potravy pro bakterie, tak se udělá kolonie bakterií jen pro toto množství, když budeakvarko více zarybneno, tak aspoň vím, ze mam rezervu. V cdm vidíte problém u takto sestaveneho filtru? Jako že je moc široký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 17:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Nevím co to bude za typ akvária a jaké čerpalo použiješ, ale nic se nemá přehánět. Jde o to jestli budeš mít potravu a kyslík pro tolik bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:45 Těhňajs Re: vaaclav
Dobry večer, rika se, ze čím větší filtr, tim lepší. Tak když mám prostor, tak proč toho nevyužít. Myslíte si, ze to nebude fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Fotka k příspěvku Přesně tohle používám už skoro 10 let jen podstatně užší. 50x16x50. Nevím proč ho potřebuješ mít takhle velký, protože by tam muselo být opravdu silné čerpadlo aby čeřicí přepážky fungovaly.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 14:46 Těhňajs Re: hirafazel
Kreslim v Archicadu. Privod bude 40 mm novodur. Ale podle toho to nemůžu moc brat, protože nikdy nebude tento novodur zaplneny v celém průřezu. Musím se zamyslet nad tím kolikrát chci akvarium prefiltrovat za hodinu, pak možná se dostanu k nějakým hodnotám. Dekuji za typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 14:36 hirafazel Re: Těhňajs
Pokud víš, jaký je vnitřní průřez přívodní hadice (plocha kterou přivádíš vodu), tak bych napočítal mezeru o něco málo větší (aby průtočný průřez mezera x délka mezi deskami byl o trochu větší než na přívodu hadicí). Prostě aby ti nedocházelo vlivem škrcení mezi deskami k snižování průtoku, větší podle mě nemá význam protože nejkritičtější průřez bude na vstupu. Tento typ filtru jsem nikdy neměl (i klasický hrncový používám jen 2 měsíce smich ), ale kdysi dávno jsme počítali deskové výměníky. Třeba poradí někdo lépe...

V čem rýsuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 14:13 Těhňajs Re: sachlj
Ja se ale neptal na to, jestli byste to dával nebo nedával. Ja se ptám na jasne stanovenou otázku, jaká by mela byt mezera viz níže polozena zprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 11:07 sachlj Re: Těhňajs
Já bych tam žádné mezery nedával. Měl jsem roky filtr 50*50*18 za akváriem, žádné příčky navíc, jen takové aby vody protékala cik cak. Akvárium bez kytek a na provzdušnění akvária a filtra mi stačila rampa 30 cm dlouhá v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 10:51 Těhňajs – mezery - skleneny filtr
Fotka k příspěvku Dobrý den,

navrhuji si svůj vlastní skleněný filtr pro akvárium cca 500 litrů. Filtr bude mít rozměry : d - 56 cm, š - 47 cm, v - 50 cm. Celkový objem filtračních médií bude cca 55 l. Nyní ale stojím před zásadní otázku - Kolik centimetrů by měla být mezera v červeně vyznačených místech na obrázku?

Podle mé úvahy by mohlo stačit 1,5 cm. Co vy na to?



Děkuji za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2015 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sachlj
A proč to nekoupíš rovnou na akvarista.cz ? Mají výdej v Praze:

www.akvarista.cz/…

AKVARISTA.cz
Lukavecká 1732, Areál Pragorent
19300 Praha 9
Otevřeno pro odběry: čtvrtek 14:30 - 17:30 hodin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 21:45 sachlj – kde sehnat
Pražáci! Nevíte náhodou zda některá akvaristika nemá běžně na krámu tohle zboží: www.akvarista.cz/… Budu v příštím týdnu stavět stůl, rozvody vody, akvárko a potřebuji aby to odsypalo. Cestou eshopu i když s možností se domluvit na osobním odběru není to jako si vzpomenout že mi něco chybí a vyrazit do prodejny kdykoliv a odvést si to. Nevíte o nějaké prodejně kde to mají ? Hlavně kolínka a ty trubky. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 12:41 sachlj Re: GP
obeslal jsem cca 10 sklenářů..ozval se jen jeden..potřebuji to co nejdřív..nestavím Blanku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 12:30 GP Re: sachlj
nechat si to uriznout a vyvrtat by nemusel byt ranec a treba i na pockani. tak maly objem bude malo mechanicky namahany, to bych se nebal slepit doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:56 sachlj Re: GP
teď nějak nerozumím..nechci tenhle forichtung do akvária když to lze jinak..prostě se mi jen musí ozvat nějaký sklenář, domluvit se se mnou kdy si pro to přijedu a dostane ode mě peníze..dneska, tj posledních 15 let sehnat řemeslníka co na práci nekašle je jako jít dneska kolem prahy na houby a nějakou najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:52 GP Re: Diego
jeden tranzistor a odporem omezit vstup do vody a asi v podo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:50 GP Re: sachlj
ja teda jako nevim, ale "svitit" v kW je v poho a dat instalaterovy kilco za svareni par trubek je problem? je mozny, ze by si rek vic, ale pokud by to delal u sebe, je to na chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:49 Muž Diego [72] Re: GP
Já to musím první sehnat a zprovoznit, samotnýho mě to dost zajímá :-D

Bzučák by šel velmi snadno, ale nevím, co na to ryby :-D Čistě teoreticky je to obvod (baterie a bzučák), který by měl sepnutí tím, že by kontakt z baterky vedl na stanovenou hladinu a kontakt z bzučáku kousek vedle. Až by se do té výšky dostala voda, která je vodivá,tak by propojila obvod... :-D Je to jen teoretická představa, kterou dělat nebudu, protože nevím, co snesou ryby a vím, že i tak by to nebyla 100% ochrana. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:47 sachlj Re: Diego
jo, hezké, praktické ale kolik to zabere prostoru v akvárku. Jsem minimalista na techniku v akvárku. Pokud možno raději nic ale to nejde...a pak u nás se nedá sehnat (aspoň já nesehnal) lepící trubky na vodu. Všude jen prodávají ty nahřívací, tavící systémy..a to si kupovat tu tavící věc na pár trubek? a nechat si to udělat od instalatéra? to by byla cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 11:40 GP Re: Diego
to je husta vychytavka, ale mam obavu, ze bude malinko neprakticky plnit a odvzdusnovat to vrchni koleno v prazdnym akva kvuli napousteni a jako filtr to bude mit zas jen sani shora - treba vlepit nejakou komoru se sterbinama dle potreby?

s napoustenim jsem kolikrat taky na stiru, uz jsem premyslel o nejakym bzucaku spoustenym smocenim kontaktu, to by nemuselo byt moc komplikovany a znacne uzitecny ;)
edit:vzhledem k moznymu rozdilu hladin mohou byt tenci trubky a mensi objem na vyrovnani pri vypnuti. napadlo mne, aby to neprisrkavalo vzduch, to by pak bylo dost neprijemny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:24 Muž Diego [72] Re: RAP
A ještě levnější bude tato vychytávka. Sám ji plánuju jako "pojistku" při automatickém dopouštění. Nerad bych viděl přetékající akvárka, 2x mi to stačilo :-D

www.youtube.com/…

Vysvětlení jak to vlastně funguje je tady:

www.youtube.com/…

Myslím, že to je dobře vysvětlený i pro lidi, bez znalosti AJ.
Jen to bohužel nemám zatím vyzkoušený, má s tím kdyžtak někdo osobní zkušenost? Ta by byla nejlepší. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 08:13 sachlj Re: RAP
Díky. Za tu cenu ....nevím ani co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 08:02 RAP Re: sachlj
On se ten přepad dá koupit hotový, dokonce ho tady měl někdo v prezentaci. Bohužel je zrušená nebo ji neumím najít.
Asi bude levnější si ho nechat vyrobit u sklenáře. hmm www.morskeakvarium.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 07:15 sachlj
K tomu filtru potřebuju ještě čerpadlo. Ne studniční ale...do komory filtru 15 šířka 40 výška, 35 hloubka potřebuji čerpadlo co vytlačí vodu 150 cm vysoko, pravý úhel a pak vodorovně, pravý úhel a 50 cm rampa s dírkami. Mám atmana at-305 ale to je brutus velké čerpadlo. Nesehnal bych někde něco menšího se stejným výkonem?
Btw. popsal jsem sklenářům nařezání skla i pro přepad. Než řezat otvor do tvrdého plastu kde to ani možná nejde tak uvidím co bude stát tohle od sklenáře a hlavně co bude stát jedna díra do skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:53 sachlj Re: davidek75
Zvládne to sklenář? Nemám takový vrták a koupit ho jen kvůli jedné díře tak si ten přepad nechám nařezat. Otázka je, kolik by stála jedna díra 40mm. Víte někdo? Přepad 30 na výšku, 10 hloubka a 15 šířka. Sklo stačí 3mm a díra zespodu 40mm. Jestli je tady nějaký sklenář a udělá mi rozumnou cenu tak si u něj nechám nařezat, případně i slepit celý filtr. Z Prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:30 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: sachlj
Stromečkovým vrtákem, dělají jak sudý tak lichý rozměry, ale řekl bych že je to hodně blbej plast který rád praská a taví se. Asi bych to odvrtal a vypiloval. Šel bych do jiného materiálu. Z kuchyňských nádob je toho spoustu na výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:47 sachlj Re: liborass
Tak jsem ty trubky taky nakoupil. A teď otázka k externímu přepadu. Budu ho dělat z www.ikea.com/… potřebuji poradit čím vyvrtal do dna díru 40 mm. Ne vyhlodanou ale přesnou. Poradíte někdo? Zvládl by to sklenář? Budu u něj objednávat sklo na kantl a externí filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 17:12 sachlj Re: liborass
ok budu shánět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 14:17 Muž liborass [174] Re: sachlj
trubky lepené nejsou, jsou to klasické odpadní trubky 40, jediné co je lepené silikonem je trubka v nádobce, prostě se to do sebe jen zasunuje, takže to můžu kdykoliv rozebrat a nemusím čekat na schnutí lepidla(silikonu). jinak by stačily i 30, ale mám to předimenzované, aby voda stačila odtékat... ještě je důležité mít rezervu ve filtru, aby v případku výpadu el. proudu, voda z filtru nevytekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 12:51 sachlj Re: liborass
ještě se zeptám. koukám že ty trubky co máš jsou lepené nepletu li se. sháněl jsem trubky na vodu lepené letos v létě na rozvody vody pro hydroponii na balkon. všude : obi, hoernbach, bouhaus..na mě koukali jako na vraha..všude mají jen na tavení systémy a nabízeli mi za nehoráznost půjčení toho tavícího forichtungu..přitom lepení zvládne i děcko (ne levé jak šavle)..jen to sehnat...kdes to sehnal ty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 11:42 sachlj Re: GP
díky, bude to štělování a štelování..budu dělat jiný filtr než mám teď..větší akva, větší filtr...akva by mělo být (dokud není doma je to "jen kdyby") 430 lt, teď na 300 mám cca 18 lt filtračních hmot...zjistím jaký je k němu stolek, jakou má jednu z komor a bude tam filtr tak 50 lt....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 11:38 GP Re: sachlj
v ty maly nadobce se bude udrzovat hladina stejna s akva - dynamicky odpor v propojeni a ve dně je zabudovana trubka kterou stece jen nad urcitou vysku hladiny.
pozor na dimenzovani propojeni, pri vypakdu proudu se v akva o neco malinko snizi hladina prave v zavislosti na dimenzovani propojky a to pak stece do filtru.

edit: add hladina bude prave stale temer stejne, ubyvat vody s odparem bude ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 11:30 sachlj Re: liborass
díky, už mi to došlo. musel jsem si jen vzpomenout jak jsem to kdysi před léty plánoval...udělám přepad z nějakýho plastu co půjde lepit..klidně z petky...jen jak vidím bude problém mít stále hladinu akvária na úrovni trubky v přepadu, jinak to nepoteče do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 10:57 GP Re: sachlj
jinymi slovy přepad, pokud je moznost a malo prostoru, da se vrtat. bude zreme treba o dost silnejsi cerpadlo na vytlak zpet do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 10:52 Muž liborass [174] Re: sachlj
Fotka k příspěvku tak třeba já to mám takto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 10:49 sachlj
Plánuji změnu akvária. Mám hodně let DYI vnější filtr postavený za akváriem. Spojené hladiny. Problém je, že v plánu je akvárium s podstavcem kdy nepůjde za a nebo po straně umístit filtr. Potřebuji ho dát dolů. Ale vůbec mě nenapadá jak zabránit přetečení filtru když je de fakto otevřený. Jak toho dosáhnout? Máte někdo řešení? Nejlépe fotky...díkez, docela spěchá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 14:36 Muž Fuchs [169]
Dobrý den, mám dotaz dá se vlepit do akvária po stranách dvě komory kam by šla voda přepadem s tim ze by kazda strana mela ponorné čerpadlo a hnalo se to zpet do akva? Samozrejme by tam byly komory s biomolitanem, siporax a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 12:18 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: marlin
Rampa urcite, ale zkuseni psali, ze par cm pod hladinou. Ja ji mam taky tak asi 3cm pod hladinou, nasmerovanou cca 60st vzhuru (aq 160 l) a dobry. Na hladine vlnky, zadny splouchani...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 12:05 marlin Re: Zdendoslav
Za zkoušku to stojí..já čekám, až mi přijede akva a pak to bude pro mě aktuální (počítám tak týden). Tady jsem zase četl, že rampa je lepší pro rovnoměrnou cirkulaci vody v akva. Původně jsem chtěl taky jen přepad.

Ta rampa stejně nebude mít takovou sílu.. v tomhle filtračním systému. Záleží co se použije za čerpadlo. Tady chci jít cestou kvality - eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 11:51 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: marlin
Vzhledem k tomu, ze mam druhou nadrz delky 110 uz doma, a taky cerpaci hlavu, nejaky trubky se taky najdou, tak muzu udelat nejake zkousky a podelim se. Stejne musim to aq vyzkouset jestli je ok. Ta myslenka se mi fakt libi. Husi krk bych asi nebral, je opravdu krehkej a diky zahybum bude nachylnejsi k usazovani bordelu. I kdyz - po prutoku prvni casti filtru by mela byt uz voda mechanicky vycistena.
Taky se tu resila nevhodnost rampy nad hladinou - vytesnovani CO2 z vody. Tady by sel krasne udelat prepad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 11:20 marlin Re: Zdendoslav
Děkuji Vám za konstruktivní kritiku.

Kvůli tomu topítku jsem tam navrhnul oddělovací stěnu z plexi, která tvoří komůrku. Jak hodně by se stíhalo odvést teplo nevím ...to by ukázala až praxe. Na propojení mě napadl husí krk (také jsem elektrikář :-) ), ale říkal jsem si, že stabilnější ve vodním prostředí by byla akva hadice, nebo návrh který jsem psal v dalším příspěvku - vodovodní trubka.

Plovoučky neplánuji mít v akva, ale pro obecnost máte pravdu. Fakt je ten, že jsem viděl filtry se stejným sběrem vody, ale opravdu s tím nemám zkušenost. Zkusím promyslet přídavný košík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 10:31 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: marlin
Tak to se mi docela libi, dobry napad, dovolil bych si castecne kopirovat a pridam svou trochu do mlyna:
1. Souhlasim s Tomasonem, spojovaci trubku bych volil napr elektrikarskou instalacni, jsou k ni kolinka, spojky a pasuje na cerpaci hlavu.
2. JAkozto elektrikar absolutne nesouhlasim s topitkem obklopenym molitanem. Uz se to tu resilo vickrat, topitko v malem prostoru. A jeste k tomu ten molitan. Jasne ze zalezi na prutoku, ale mam zkusenost, ze pokud se mi dostal do blizkosti topeni list rostliny, velmi rychle "odesel".
3. Pri tomto reseni sberu vody bude hladina jako zrcadlo, ale asi "moc v pohybu", co to udela s plovouckama, budou nastehovany u sberace. Navic to neposbira brajgl rozvireny treba behem odkalovani. Zvolil bych obvykly kosik nekde u dna a prisavani do pridavneho skimmeru, jak zde bylo nekolikrat pekne popsano. Taky nevim, jestli by dostatecne cirkulovala voda.

Ale super napad, myslenka se mi velice libi, hlavne to umisteni cerpadla, neni treba nic tesnit a da se dobre zamaskovat. Co navrhuju beru jako "dotazeni", davam palec nahoru.
(Omlouvam se za diakritiku, moje CNC "neumnet ceeski".
Zdenek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 08:51 marlin Re: Tomason
Ve spodní části bude hrubý b.m. a ten by měl zajistit takovou filtraci, aby se nezanesla hadice hrubou špínou. Po čase se tam asi vytvoří povlak, ale nebude to asi nic zásadního. Nakonec by tam šlo dát klidně vodovodní trubku, která se díky velkému průměry nemá šanci zanést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2015 08:39 Muž Tomason [37] Re: marlin
Omlouvám se, nemám s výrobou filtru zkušenosti, ale nemůže se stát, že se ti silnostěnná hadice ve dně zanese a ty budeš muset akvárium překopat? Jen mě to napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 08:18 marlin
Fotka k příspěvku Zdravím,

zakládám akva 160 l / 100x40x40 a chtěl jsem 3d pozadí se zabudovaným filtrem. Napadl mě levnější a celkem zajímavý způsob.


Filtr je složený ze dvou komor umístěných v zadním levém a pravém rohu. Tvar je zvolen tak, aby konstrukce opticky nezabrala mnoho místa. Každá komora je zhotovena z plexi skla, které se dobře vrtá, řeže atd. a je natřená na černou jako celé pozadí akva.

1. část - Přívod špinavé vody

Sběrač vody - zamezí slepé hladině, u sběrače se bude jednoduše sbírat bordel z hladiny.
Dále obsahuje 3 ,,komory,, pro filtrační médium (mnou navrhované - kamínky, keramiku, hrubý b.m.)
Ve spodní část je napojená silnostěnná hadice (alespoň 2mm,aby se nedeformovala), která vede do nasávací části čerpadla, kde přes hadici žene vodu do 2 části.

pozn. (čerpadlo je umístěné mimo 2. komoru - schované za přepážkou z plexi obklopené kameny a přikryté větším kamenem)

2. část - Odtok čisté vody


V dolní části od přívodu čerpadla, je ihned zařazen střední b.m.. Ve spodní část je vyhrazená úzká přepážka pro topítko. Nad komorou ze středním b.m. a topítkem jsou 2 komory pro další filtrační stupeň (další střední b.m. a jemný b.m.). Nakonec je volná voda, která je vedena přes zátku s vývodem do rampy.

Na 160 l jsem chtěl alespoň 5 litrů filtrační hmoty, ale to do vnitřního prostředí těžko dám (bez toho, aby to vypadalo blbě. Nicméně tohle řešení dává velký potenciál pro zvolení filtračního média.

Vše je to pouze teorie načmáraná na papír.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 22:20 Muž Squit [30]
jo počítám, že se může stát určitej únik. A už jsem si zjistil firmu která vyrábí těsnění na míru. Takže bych vyměnil to těsnění v límci za nové silikonové a bude vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 22:08 Muž odikcz [114] Re: Squit
No ono je rozdíl týden a nebo rok, ale samozřejmě budu držet palce, aby vše těstilo ... obruče jsem si nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 20:27 Muž Squit [30] Re: odikcz
tendle jsem kupoval právě kvůli té obruči co je vidět na některých fotkách a těsní to perfektně. Ve víku je ještě origo těsnění v tom horním límci. Zajížděl jsem ho z bezpečnostních důvodů na balkoně a ani kapka. Teď už jede delší dobu na plnej výkon a ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 20:11 Muž odikcz [114] Re: Squit
Jak je řešená těsnost? Tyhle modrý jsem zatim viděl jen s víkem, který se pouze "narazilo" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 17:28 Muž Squit [30] – kanystrový filtr 30l
Fotka k příspěvku po hodně dlouhém sledování tohodle vlákna jsem se rozhodl pro stavbu exterňáku pro mojí JA nádrž. Celý výrobní proces jsem nafotil viz fotogalerie v mojí prezentaci. Zatím jediná slabší stránka se kterou jsem počítal už při stavbě je docela slabé čerpadlo, ale jiné jsem doma neměl a nechtělo se mi kupovat velké drahé, když jsem nevěděl jak to bude nakonec fungovat a nebo ne. Tak jsem to postavil s tímdle, systém se osvědčil a funguje, nové velké čerpadlo 2000l/h už je doma a při čištění filtru ho vyměním. Celkový obsah kanystru je 30l. Tolik filtračních hmot musí bohatě stačit na 400l nádrž, k tmu mám na sání nasazenou kostku molitanu 4l a další hlavu pro cirkulaci vody s další kostkou 4l. Tim jsem na 10% obsahu nádrže. Díky všem kteří se tu podělili o svoje zkušenosti bez kterých bych to nepostavil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 10:29 Muž ludek8477 [0] – Rady
Děkuji všem za rady. potlesk Jdu lepit přepážky... tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1151