Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PecaSz
Budeš potřebovat především návod. Doporučuju hledat zde: google.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2015 19:42 Muž Horác [3942] Re: PecaSz
Nejdřív jsem chtěl napsat jenom krátce "v tom případě se do toho ani nepouštěj", ale přišlo mi to až moc jedovatý (dneska jsem nějakej měkkej :o) ... každopádně nechápu ... pokud nemáš jasnou představu, pokud neznáš princip (jak by to fungovalo) a ani co k tomu bude potřeba, proč si tak komplikuješ život a prostě si nějakej filtr nekoupíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 19:15 PecaSz – vyroba
Ahoj, prosim o radu. Rad bych si vyrobil vlastni filtr ktery by byl v akvariu. Lepeny ze skla. Jen nevim jak by to vlastne fungovalo a co ktomu bude potreba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 12:31 Muž liborass [174] Re: Sid
zas tak puntičkařit nemusíme ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 12:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: liborass
Z Olomouce, co by kamenem dohodil. :-) (Hněvotín je už za cedulí "Olomouc"...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 12:02 Muž liborass [174] Re: Sid
i to je možnost... já to uvedl jako příklad, ale překvapilo mě, když jsem zjistit, že je ta firma z Ol, což mám kousek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 11:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: liborass
"Zbytkový", který si stříhám do kanystrových filtrů, je ještě levnější. Tuším 12,-/l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:46 vavralery Re: odikcz
To jo to mas pravdu.Kazdy dle potřeby. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:30 Muž odikcz [114] Re: liborass
Ale když v danym městě nic takovýho není a potřebuju třeba jen ten jeden litr, tak se to s poštovnym nevyplatí ... a kupovat si třeba 10 litrů do zásoby, to nemam kde skladovat. Leda bych to pak tady po městě začal přeprodávat :-D ... když to jiný nenabízej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:16 R Muž romant [27987] Re: liborass
Ponorné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:14 Muž liborass [174]
eshop.jezirkabanat.cz/…
třeba tady stojí 1 litr 16kč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:12 Muž liborass [174] Re: Barakainus
neznám pojem DC čerpadlo, mohl bys mi to osvětlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:01 vavralery Re: odikcz
No ja kupoval 25 litru a dovoz za 85kč.V Ostrave 1 litr 30*25=750.
Petschopik 15*25+dovoz 85=460 to se vyplati ne.
Za 100kč litr to jsem ještě nevidel nikde.Myslim při prodeji na litry.
Tak mne vlastne vysel litr i s dovozem na 17.50kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:51 Muž odikcz [114] Re: vavralery
Proč tak udiveně? V akvaristikách prodávaj běžně cca 1 litr biomolitanu tak za 100Kč i víc. Byly mi doporučené obchody s bazénama, ale když jsem je obešel, tak na mě všichni koukali jak na blbce, že se už používaj jen pískový filtrace a žádnou firmu na jezírka jsem tu nenašel, tak co mi pak zbývá? Objednávat z netu se vyplatí až při větším objemu, ale když mi stačí jen troška? Hold ceny jsou podle toho, jaká je konkurence a poptávka - né podle toho, kolik to skutečně stojí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:34 vavralery – Proc kupovat za 500kč kdyz to de za 150kč.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mel jsem v planu koupe molitanových filtru.Po nabídce kterou jsem nasel na netu(vyroba a prodej filtru za dobre ceny) jsem si řekl"kdybys to prodaval za polovinu tak to mas ještě predrazene.Tak jsem tyto 3 sfouknul za 150 kč.Kdyby se mi chtelo otravovat kamaráda vodare a elektrikare tak by to slo snad jen za 100kč.PETSCHOPIK 1 litr molitanu 15kč,,,,jsou i nabídky za 40kč na litr""to jsou zlatokopove cooooo???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:01 vavralery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ted jsem kouknul a tyto fotky tady nebyly(i když jsem je vkladal) tak je dokladam.Barel ma jen 20 litru neeeee 50 jak mi tady pisou. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 08:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: liborass
kup DC cerpadlo, radsi sinejsi. u nej se da primo regulovat vykon, takze se stahnout da vzdycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 17:38 Muž liborass [174] Re: lubaan
čerpadlo už doma je, ale akva je ještě ve výrobě u Fardy :-) asi začnu s tím čerpadlem co mám vyměnit za silnější ho pak můžu kdykoliv :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 17:21 Muž lubaan [61] Re: liborass
Já mam skoro stejně velký akvárium, rozdíl hladin bude asi tak 80cm a čerpadlo 1000l/hod. A řek bych, že je to tak akorát, možná bych už ani silnější nechtěl. Když už máš čerpadlo doma, tak to zkus a uvidíš. Silnější můžeš koupit potom, když to bude potřeba. Ten molitan bych taky dal jen jednu ( střední ) hrubost. Přes ten jemnej by nemusela stíhat protejkat voda, zvlášť pokud by tam bylo silnější čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 17:09 Muž liborass [174] Re: vaaclav
o tvých zkušenostech nepochybuji, sice mám už ty moitany doma, ale ještě to promyslím a pak taky odskouším, vlastní zkušenost je k nezaplacení ;-)

Bude stačit čerpadlo 2OOO l/h nebo mám jít ještě do silnějšího cca 2400l/h?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2015 16:54 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Víš z letité zkušenosti vím že je dobré mít jen jednu hrubost. Biomolitan střední (PPI20) mám ho vyzkoušený, nemůžeš se splést a hlavně funguje mě to 15 let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:04 Muž liborass [174]
rozdíl hladin je 1m... právě jsem o tom přemýšlem a tak jste mě v tom utvrdili, že to bude asi málo, tedy určitě málo! To čerpadlo už mám právě doma. Co tedy navrhujete, přidat další čerpadlo, nebo dát úplně jiné (jaké). bude stačit na 40mm trubka z přepadu do filtru? v těchle výpočtech se trochu ztrácím.

Václave tou TM 30 jsi právě nejsem moc jistý ;-) a tou TM 1O nic nezkazím, místa ve filtru je dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Nakonec nac varit z vody, zamyslene cerpadlo uvedl:
www.genesisreefsystems.com/…
Coz potvrzuje co pises, s metrovym prevysenim to bude polovina a ve dvou metrech konec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 14:59 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Čerpadlo bude asi slabé už v metru bude mít poloviční výkon. Jinak ty molitany doporučuji všechny stejné střední (PPI 20) jemnější brzdí příliš vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 13:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: liborass
Zapomel jsi na nejdulezitejsi udaj, a to rozdil vysky hladin (od spodni nadoby po vypust z filtru, ktera je nad hladinou akvaria nahore).

Prepadovy filtr je rozseknuty okruh, a tak cerpadlo ve spodni nadobe musi tlacit cele prevyseni. A u cerpadel se nominalniho prutoku dosahne, kdyz neprekonavaji zadne prevyseni a nejsou nicim pricpana.

Nelze odpovedet, alespon ne korektne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 13:51 Muž odikcz [114] Re: liborass
Tady budeš mít co člověk to názor - jedni říkaj, že papírově přefiltrovat 10x objem nádrže za hodinu - jiní, že stačí míň ... Nicméně výkon 1000 litrů za hodinu do 400 litrovýho akvária mi přijde málo (to mam já ve 100 litrovym) ... Pokud ale plánuješ přidat další čerpadlo, jen na hejbání vody, tak asi proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 13:13 Muž liborass [174]
Zdravím, zakládám akva 160x50x50, flitr bude přepadový pod akva, ryby budou kančíci, z rostlin nenáročné valisnerky a nějaký ten echinodorus a plovoučky. Bude mi stačit čerpadlo Eheim compact 1000 nebo mám jít do silnějšího? ve filtru bude biomolitan TM 10, 20, 30. Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 08:03 vavralery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ted uz jen vyrobit stojan a nechat si udelat tu 300 stovku.A pak polistyrenovo cementove pozadi s lepidla na obklady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2015 08:00 vavralery – Za 1500 na budouci 300litrovku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po inspiraci tady jsem se rozhodl taky si vyrobit svůj vnejsi filtr.Puvodne jsem chtěl koupil soudek(600) který uz v mensi velikosti pouzivam na CO2.Ale nakonec z Hornbachu za 215...20litru a po mensi oprave dosedací plochy a vyrobe tesneni je vodotesny ještě jsem si vyrobil klic na vetsi utazeni a tesni na 100%.Jelikos tam nebude skoro zadny tlak postačující.Na sani i vtok jsem vsadil odvzdusnovaci ventilky jen pro pana prihodu.Vtok do filtru mam v 1/2...vytok mam v 3/8.Na dno jsem vyrobil 5 cm vysoky podstavec který ma 2 pohyblive drzaky molitanu.Kdyz bude malo direk v sani a vytoku to poznam as při provoze není probem vyvrtat.
Osadim plne ponorenym čerpadlem,kde jak si vsimnete ve viku mam vsazeny tesnici mechanismus na kablik.A musí to slapa nic jiného tomu nezbyva.A verte ze nejake hovadiny ze mosaz pousti teske kovy do vody neserim s duvodu "SKODA SLOV A KOMENTARU.Priklad BIO potraviny"""ze by je pestovali na jiné planete??? :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 01:39 Muž j0hny [86] Re: odikcz
Voda tecie celym prierezom, takze s prietokom neni problem, akurat musis nechat par cm miesta hore aj dole... k tomu tam sluzia tie "nastavce"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 21:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: odikcz
To je predfilter, myslím, že filter by sa z toho vyrobiť dal. Neviem ako by sa správalo čerpadlo ak by malo z toho vodu vytláčať , naviac tri.
Treba to chápať tak, že voda do toho vteká samospádom, potom ide do filtra a ten následne vracia vodu do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 14:30 Muž odikcz [114] Re: odikcz
Máte někdo zkušenost s eshop.jezirkabanat.cz/… ? Spojit 3 za sebou.
Jaká je kvalita výrobku a kolik skrz to protlačíte vody za hodinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:51 Muž odikcz [114] Re: MonterMonty
Vím, že se tu řeší různé sudy, pixly od vitamínů, atd. Ale myslel jsem, jestli někoho nenapadne trochu důvěryhodnější řešení. Jestli se něco takového neobjevuje třeba u bazénů apod.

Co se mnou odkazovanýho týká, tak jsem řešení viděl = na vstup nasadili hadici, která vedla dolů do nádoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:45 Muž kus [200] - RostlinyRe: MonterMonty
kravina, používám to už dva roky a jako předfiltr to považuju za bezkonkurenční. Čístím hodně často a dál do filtru se siporaxem ani nelezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: odikcz
ta filtrační nádobka co jsi poslal odkaz ,bude fungovat jen s origoš kartuší (kartuš se dá koupit i prázdná bez náplně ) jinak ti ta voda tou nádobkou neproteče, poteče od šroubení ke šroubení nejmenší cestou odporu , spíš bych přemejšlel nad něčím takovým www.reoamos.cz/… k romu elekrtikářské průchodky , adekvátní hadici a čerpadlo , už se to tu řešilo vícekrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:21 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Když si to tady přečteš, tak tady máš návodů mraky. Stačí si jen vybrat a do 1000 se vejdeš i s čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:00 Muž odikcz [114]
Máte někdo zkušenosti s utěsněnou nádobou pro externí filtr o objemu 5 litrů a víc (klidně 10)? Nechci žádný potravinový krabičky apod. Ideálně něco jako triker.cz/… , ale kupovat jich 5 mi přijde dost drahý. Doufal jsem, že najdu něco do 1000Kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:55 Muž DrChila [243] Re: LANOUR
Stáhni průtok nějakým kohoutem a budeš mít tichou a bez nadměrného vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 16:22 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LANOUR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:50 Muž LANOUR [55] Re: vaaclav
Jak sifon???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 12:53 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LANOUR
Musel by jsi asi na trubce udělat sifon, aby jsi tam měl pořád plnou trubku vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 12:37 Muž LANOUR [55] Re: vaaclav
Asi jsem toblbe napsal,jde mi o to ze mi jde hodne vzduchu do filtru prepadem,jak to snizit abych nemusel predelavat trubky jak pise kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 00:44 Muž DrChila [243] Re: LANOUR
Prvně bych zkusil trošku víc číst něco o vodě o tom jak tam probíhá výměna plynů a následně potom přestal pít a pak napsal srozumitelný problém který chceš vyřešit. Prdnul jsem tam půlku vodky a možná chápu.
Pokud máš filtr přepadový pod akváriem díru někde ve dnu následně to přepadem jde do tý trubky. A jde ti o to, aby se ti nemlátila voda v přepadu (jednak to dělá bordel a jednak se dle tvého názoru moc okysličuje voda). Tak pokud se toho chceš zbavit nejlepší je pořídit si 2 trubky přepadové na jednu dát kohout kterým budeš ovlivňovat průtok takže to seřídíš tak, aby ta trubka s kohoutem sála podtlakem, ale zároveň tak, aby to nepřisávalo vzduch. Druhá trubka bude sloužit jako jistící kdyby náhodou se to víc přicpalo tak, aby nádrž nepřetekla a jednak i když ti někdo jinej blbě seřídí kohout tak nic nehrozí. A pokud chceš mít vyloženě perlivou vodu v akvárku tak to musíš něčím zalejt, aby se ti nikde neunikal vzduch a prát to tam pod tlakem :-D
Zdar sodastreamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 23:42 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LANOUR
Asi jsi to napsal blbě trochu tomu nerozumím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 20:10 Muž LANOUR [55] – Prepadovy filtr vzduch
Zdravim chci se zeptat zda nekdo nemate zkusenost se snizenim kysliku ktery jde do filtru z prepadu,pridavam co2 a toho kysliku tam jde hrozne moc.mam klasiku prepad v rohu,ve spod dira a trubkama to jde do filtru.Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 01:47 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: ŠtefanT
Moc se mi ten nákres nelíbí hmm Muselo by to byt hodně na přesno, tkž bych si nemohl dovolit chybu. Moc pokusů totiž nebude, silonu mám jen 0,5 m. Muselo by to byt vyzávitované, nákres co jsem posilal se mi možná zdá lepší, když bych tam nechal více materiálu tak ať se mi to při dotahnutí nezlomí tk by to mohlo fungovat, díra by byla těch 5,5 mm a celé by to stahovaly svorníky M5, uvažoval bych o třech. Vůbec netuším co zvolit, jde o to aby to udrželo ten tlak.

Václave- ty plastové průchodky tam budou nastalo, jednou je našrobuji a už s němi nebudu hýbat, při častějším šroubovaním věřím, že by nevydržely. Nechci tam davát žadné měděné či mosazné pruchodky, atd. jelikož si myslím, že by ovliňovaly vodu, sice ne hned ale po nějaké době by to mohlo mít následky. Myslím, že jsem tohle už někde na foru četl, jestli používat či nepouživat měď, mosaz ...Na hadicích budu mít plastové kulové ventily ( tedy schvalené pro pitnou vodu) tkž pří udržbě zastavim prutok a budu si hrát s filtrem :) Víko,čerpadlo,hadice bude jeden kus, jen odšrobuji víko z nadoby, odložím stranou a budu čistit :)Jde o to, že co jsem se ptal v obchodě tk záruku mám jen na těch ventilech, ty jsou přímo vyrobeny pro pitnou vodu, ale ostaní armatury nejspíš ne. Vy nemáte zkušenost s mědí a mosazí ? Zajímalo by mě jestli to má opravdu vliv na tu vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
ten spoj by byl až nad filtrační hmotou. Hlava je menší, takže by se tam to těsnící o-kroužek vešel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:31 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angel1804
Moc se mě to nezdá, spoj v prostředku nebude asi to nejlepší řešení. použít el plastové vývodky taky nedoporučuji. Lehce jde ztrhnout závit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:28 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: ŠtefanT
Fotka k příspěvku jen taková rychlá skica bez toho svorníku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:18 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Angel1804
tak nějak a ještě bych ten vrchní díl zapustil do spodního a udělal tam těsnící o-kroužek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1301