Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:34 Muž DrChila [243] Re: Andrea
Tak teď napíšu něco za co mě tu ukamenujou já to na noc vypínám je to na časovač všechno co mám v pokoji podle toho jestli je všední den nebo víkend se svítí a filtruje respektive to záleží na tom kdy já stávám když to neni na časovač. Taky se mi stalo že sem byl 2dny úplně pryč(škola a práce) a vypadl proud tak hold nesvítíli nebublali nefiltrovali. a všechno stále žije tak nevidím v ničim problém No kup si co chceš co te výjde líp. Ale ten první přepad se hodí například na to že kdyby jsi tam neměla molitan tak na to že když by se ti dostala rybička do filtru tak bude jen v první komoře né ve všude

Jinak ty axoloti by si ze želvičkou neporadili já koupil tetry za 8kč kus a myslel sem že to budou žrát bylo jich 25 teď jich je stejně... za to když tam dám žížalu na špejli tak mi někdy špejli i zloměj takže stisk maj ale spíš nasávaj jakoby nítěnky žížaly masíčko to je jejich a nějaký oslabený rybičky když tam hodim tak po nich jdou ale jinak ne.. Jo a mrtví krevetky co třeba umřou tak jim dávám

Ale jinak to slyšet není ani na plný výkon. Dřív bylo ale to už sem trošku přešil a je to už tichý Nebo jinak mám tam bublání a jen tak jemně probublává a to je slyšet víc než ta filtrace ono hlavně já to mám obalený v ručníkách starejch co se nepoužívaj v rámci izolaci a vrámci tichosti jako bonus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:23 Andrea Re: DrChila
No já tam dám asi u vstupu pevnej přepad první a na konec a uprostřed dám tu perlinku - něco jak to máš ty.
Teď jsem porovnávala ceny eheim 600 a eheim 1000 - dokonce ta 600 je i někde dražší - na heurece je eheim 600 - za 466,- a eheim 1000 - za 399,- smich To vážně nechápu!

Vodní dráčci! Tak to je hezký! Jen ty moje želvy y to asi sežrali...a jak dlouho to žije?

Jinak dost dobře řešený akvárko, ale koukala jsem do prezenčky, a všimla si že tam je postel - to se dá vedle toho i nerušeně spát??? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:03 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Výška hladiny v akvariu při 100% výkonu čerpadla(1000l/h). Myslim že sem to počítal s chlupem:-D Jinak výška hladiny při vypnutim filtru spadne o 32mm což je velikost trubky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:50 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku filtrace. Doplnil jsem to o silonku snad bude zachytávat ten bordel a nebude všude ve filtru a předevšim to bude zachytávat i rybičky malý a nebudu je náhnět po celim filtru. A konečně je to nově zalepený ta trubka přepadová snat to už bude držet. Každopádně vim proč to asi začlo týct já sem jednou stim akvariem šoupal a bylo úplně u zdi tak asi sem to trošku víc zmáčknul:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:49 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Zadek akvaria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:47 Muž DrChila [243] Re: Andrea
No ta perlinka to není špatnej nápad líp se stim pracuje žádný pracný lámání jense vezmou nůžky a ustřihne se kolik je třeba hodít to od spoda nahoru a neřešíš žádný přepážky jestli tak můžou bejt nebo nemůžou a bude to fungovat.
Zvolil bych tam taky klidně tu 600l/h to bude tak akorád na to akvarium nejde ani tak o výtlačnost ale aby to trošku proudilo ta voda želvi měli větší srandu a dělali se jim svaly:-D A tím že voda víc proudí tím se míň kazí. Smrdí u vás řeka? Ne? Je to tím že voda tam stále proudí větší rychlostí a o kameny se neustále okysličuje:)
Jinak stěma drakama si to trefila. Jsou to po česku vodní dráčci. Jinak to je Axolotl mexický. Obojživelník masožravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:40 Andrea Re: kus
Myslím že v tom případě by se hovořilo o vystěhování! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:22 Andrea Re: kus
Myslím že v tom případě by se hovořilo o vystěhování! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:21 Andrea Re: kus
To akvárium tak velké není, má cca 100x50x40. A já tam budu mít vody okolo 112 l. Takže musím mít čerpadlo okolo 1000l/hod?
A chtěla jsem se zeptat - výkon čerpadla rovná se čistější voda? Okysličení si nemyslím že je u želv podstatné, snad hlavně aby se nekazila voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:39 Muž kus [200] - RostlinyRe: Andrea
stačí o řád víc, tu šestistovku - to má výtlak metr. Jinak k těm rodičům, stačí si domů párkrát pozvat kluka s piercingy, za kterýho by dali ve výkupu aspoň víc jak kilo a ještě rádi budou přispívat, že se budeš zdržovat doma u želv. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 08:36 Andrea Re: DrChila
Ještě dotaz...Co jsou ty rybky s nohama? Růžový a černý? Jsou moc pěkný, jak malý dráčci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 08:34 Andrea Re: kus
To by bylo pro mě určitě snažší, ale nádrž mám určitě oddělit normálně silikonem, tohle by to asi nevydrželo.
A eheim 300 to teda nedá, a kolikátku bych potřebovala? Eheim 1000? Já počítala že na filtraci padne max. 400,- i s dopravou, jsem totiž studentka a brigáda zatím nic moc, tak nevím jak bych to zaplatila. (naši moji oblibu v chování všelijakých zvířat moc nepodporují, jestli rozumíš)...
Nebyla by nějaká kvalitní ale levnější? Jestli ne, tak budu muset hold šetřit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 08:29 Andrea Re: DrChila
Ani jsem si nevšimla, že jsou tady nějaké prezenčky. Mrkla jsem na ni a vypadá to dost dobře! A funguje to předpokládám? Tu filtraci chci udělat taky proto, že o želvách je známo že jsou to pěkný čňátka! Takže je nutný aby to čistilo na tolik aby nesmrděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 08:27 Andrea Re: DrChila
Jo, perlinka. Moji rodiče teď staví, tak by mohli mít nějaký zbytky! Dobrý tip! Ikdyž teď vážně přemýšlím jestli skla jak píše Jiri_99 nebo perlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:58 Muž kus [200] - RostlinyRe: Andrea
no vzhledem tomu, že tu padlo použít ten eheim 300, tak myslím, že tedy ne. 300 l za h a jen max. výtlak půl m bude z konce týct jen čůrek, což je na filtraci málo. Přepážky ve velkým komorovým filtru slouží spíše k tomu, aby voda přes ně přetékající nabrala kyslík pro správnou činnost bakterií ve ftračních mediích. Hodně inspirace pro stavbu je na stránkách akva malawi a hlavně tenhle článek: www.akvamalawi.com/…
PS. jistě, že to bude držet je to normálně silikonový účko co se nasadí na hranu skla (při správným počítání vůle) Koneckonců možná stačí zajít někam kde dělají vestavěný skříně a poprosit je jestli jim nezbyly zbytky. Sám mám plný šuplík :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:52 Muž DrChila [243] Re: Andrea
jinak mam cca 120l akvarium a 33l filtraci naplnenou do polovic... Bio koule 60ks 5l keramiky 4l filtr na hruby necistoty a litr vaty jemny se podivej do mi prezetace. Na to 120l+33l filtrace a zatim dobrou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:50 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no tak malo ale za cistyho filtru pak se zanese a stalo se mi ze cerpadlo uz nasavalo vzduch:-D takze vse s bezpecnosti. Bez prepazek to funguje tak ze tam das treba 10cm molitanu pak 10cm vysypes keramikou a pak das treba taky 10molitanu aby se ti to nerosypalo. Nebo perlinka je z plastu pouzivaj to zednici ke zpevneni omitky je to plast ve stylu cedniku jsou tam 3x3mm ctvereckovi dirky pocelym z toho se daj udelat taky prepazky vyhoda je velka plocha prutoku takze to zvladne vetsi prutoky. Nebo kdyz si pohrajes tak z toho udelas kosicek na tu keramiku treba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:38 Andrea Re: DrChila
Tak málo? A kolika litrové je to akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:37 Andrea Re: kus
Eheim to neutáhne? A když udělám bez přepážek rozměry 1,5 cm - měl by aspoň šanci? S tím těsněním, nevím jestli bych si s tím dokázala poradit. Jako vložit to mezi skla a buď to bude držet nebo ne? Nebude se to více zanášet a nehrozí i upadnutí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:31 Andrea Re: DrChila
Ono to lze i bez přepážek - k čemu jsou tedy dobrý? Perlinkový přepážky? O to jsem ještě neslyšela? :-O Jako vytvořit něco jako nádobky, do nich vložit nějaký biomolitan (či bioaktiv) a bude to fungovat? Asi bych měla strach jak dlouho to vydrží, ale zase na údržbu to může být lepší. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:29 Andrea Re: Jiri_99
V předchozím jsem vybírala mezi atmanem a eheim, nakonec to bude asi eheim 300 - kvalita versusu záruka se podle mě vyplatí. To jsem ráda, že to bude fungovat, jinak nemá cenu se do toho podle mě ani pouštět ano
Teď jsem to znovu předělala a zvýšila vše o 4 cm, protože pro ty mé dvě želvuchy (15 a 17cm délky) to bude asi lepší ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:19 Muž DrChila [243] Re: kus
jo bez prepazek je vsechno lepsi nebo jen pro poradek maximalne slepit s perlinky kosicek na keramiku aby to drzelo trosku tvar nebo jen perlinkovi prepazky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:16 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Prostě ty přepážky udělej tak, aby byly postupně nižší a máš jistotu, že to bude v poho. Podle toho obrázku to podle mě bude fungovat dobře. "Díry" 5cm na průtok by ti měly naprosto stačit. Co tam chceš dát za čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:14 Muž kus [200] - RostlinyRe: DrChila
no proto bych tam ty přepážky nelepil :-) Po zkušenostech, že poslední komora byla prázdná dřív než stačilo natýct vrchem dostatek vody bych skla přepážek dal na těsno přes silikonový těsnění třeba to co se dává do profilů vestavěných skříní. www.eshop.czechpol.cz/… V případě potřeby je možnost přepážky různě upravovat.
Jinak si myslím, že ten Eheim 300 to neutáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:13 Muž DrChila [243] Re: Andrea
cim vic vody odcepujes pumpou tim vic nemusi stihat pritejkat voda. Nebo jinak mam 1000l/h eheima jen jednu prepazku s dirou 3x 24cm na dne. Na plny vykon je rozdil hladin 5cm na polovicni 2cm a to to jelo pres sterk a aktivni uhli cim hustejsi medium to protejka tim vyssi ma odpor tim vetsi skok mezi hladinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:57 Andrea Re: DrChila
chudák nešťastník! :-D A jak je možné že při větším objemu schůdky být musí? Bych klidně tvrdila že je to přesně naopak! smich Proto se právě raději ptám zde - než to dát dohromady a pak se divit, jak to že to nefunguje, to by mi asi hráblo! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:44 Muž DrChila [243] Re: Andrea
technicky vzato zalezi na prutoku pokd tam das tu 300 tak ty schody by tam bejt nemuseli pokud tam hodis tu 800 nebo 1000 musi tam bejt urcite. No mi uz sme pouceny z predchozich nezdaru. Michocz muze vypravet schodum neveril:-D a filtr mu nebezel ani naprazdno:-D tak to musel rezat fotky sme toho ani nevideli tak buh vy jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:37 Andrea Re: Jiri_99 a DrChila
Jen pro upřesnění - 26,5 je minimální hladina, tak k tomu s tím přistupuji potom co jste mi psali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:36 Andrea Re: Jiri_99 a DrChila
Fotka k příspěvku Takže asi takto: ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:09 Andrea Re: Jiri_99
Toho jsem se právě bála - protože tomu nerozumím a dělám to prvně :-( - všude na obrázcích je to jednoduché a o "schodech" jak píše DrChila i ty Jiri_99 jsem nikde nic nenašla a ani si nevšimla. Díky mockrát Vám oboum za radu! potlesk Tak já to raději snížím postupně o dva cm, jak to máš v návrhu. Takže první začne na 4, 6 a 8. Jinak spodní průtok výše 5cm je v pořádku doufám :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:03 Andrea Re: DrChila
No, molitan jsem počítala právě jen pod těch 5cm, jak píšeš - vlezou se tam 10x10cm. S tím že i dole bude průchod. Takže jako schody, díky, toho jsem si nikde nevšimla. Tak já ten první nechám - bude cca 5 cm pod hladinu, další snížím o 6cm a poslední o 7cm, to by mohlo stačit? nebo raději více? Na toto jsem antitalent...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:49 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Fotka k příspěvku Takhle ti to fungovat nebude, pač máš skla oddělující komory stejně vysoké. Měly by se postupně snižovat, jak se ti snaží drChila vysvětlit. Viz obrázek..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:35 Muž DrChila [243] Re: Andrea
No tam jde o to je když tam dáš ty molitany tak se ti sníží průtok nebo jak to mám říct a bude tam pak takovej jakoby schod. Ale asi jestli tam máš 5cm jakoby od hladiny tak to by snad mohlo zvládnout přetlačit... Vždy se to staví jako schody první komora nejvyšší a pak je nižší a nižší to sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:27 Andrea Re: DrChila
Fotka k příspěvku Snížit? no myslela jsem že stačí ty horní mít zarovnaný tak, aby bylo potom v rovině spolu s výstupkem. Asi takto - mám tam jen 50mm mezeru na to, aby se tam vlezlo položit to sklo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:22 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak pokud to budeš mít takhle tak musíš asi ty skla ze spoda nahoru snížit jak v 2 tak v druhý komoře:) a nevim jestli budeš mít zcela potopený topítko... Jinak určitě by se nic nepropálilo zas tak teplí to není a hmota se taví při víc jak 100°C a to to určitě to topítko ani nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:11 Andrea Re: DrChila
Fotka k příspěvku Aha, díky! potlesk Tak to jo, to je pravda, štěrk tam budu chtít, to by bylo blbý, kdyby se dostala do filtru smich
Jo určitě, já tam chci dát biomolitan do 2. a 3. komory, jen nevím co mám dát do 1. a poslední, jestli nějaký hrubší obyč molitan?

Musela jsem si to nakonec trochu upravit, protože jak je ta poslední komora, tak mi potom přišla hrozně nevužitá, tím že bych měla čerpadlo položené dole a voda přitéká zespodu, tak ta komora by byla podle mě k ničemu. Přidala jsem tam proto ještě jedno sklo abych změnila spád vody shora dolů a tam by byl molitan přes který by to procházelo ještě k tomu čerpadlu. Teď jsou dvě úzké komory ze 2cm na 1,5cm. Doufám, že nebude vadit, když dám topítko do poslední komory - aby to nepropálilo ten molitan?

Ne, ono to tam má jen položené to sklo - se dá oddělat - stejně tak jak kdyby bylo dané na vrchu akvária. Taky to tak chci - by se mi tam mohla dostat želva nebo s tím něco udělat, to by nebylo dobrý :-D Jen jedno horní sklo, které se položí tak, aby byly zakryté první tři komory zepředu, a poslední - kde vystupuje hadice - tam jen opatrně pár kamínků nebo něčeho. ;-)

Ta hadice má mít na konci pár dírek ze kterých to bude stékat po stěně akvárka - něco jak vodopád a déšť na skle - doufám, že usnu při tom rámusu - proto je až na konci a nevím kam bych to vyváděla přes želví souš a výstupek - by to mohly zničit.
No posílám na ukázku dvě finální verze jak si to představuji. :)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:01 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:57 Muž DrChila [243] Re: Andrea
No půjde to vztlakem ze začátku se jakoby trošku vody odčerpá gravitace bude působit na hladinu kde to neni odčerpáno a hladina se bude vyrovnávat. Díra je jedno jak bude velká stejně tam dáš nějaký molitan ne? :) takže želva tam nezajede. 2-3cm od spoda to klidně stačí záleží na tobě jestli tam budeš mít nějaký kameny nebo tak něco že by jsi dala třeba 2cm skla na spod aby jsi tam mohla mít ten šterk třeba pak 2cm-3cm díra a pak sklo až nahoru
Jinak všechny parametry jsem našel na eheim.com
A tu rampu můžeš udělat třeba z hadice a na jednom konci ucpat něčím a udělat si dírek kolik potřebuješ nebo až na druhý straně nechat vývod:) Nebo půl na půl
¨Hlavně tam nezadělávej tu hadici jako to je na tim odkazu:-D to se pak musí kurňa blbě čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:37 Andrea Re: DrChila
Díky! Já jsem asi slepá, ale fakt jsem si toho nikde nevšimla :-D Tak to se tam musí vejít ;)
Jo, tam přijde čerpadlo i topítko - je 27cm dlouhý, takže se tam vejde ;)
To je pravda s tou dírkou - díky za tip, asi to sklo teda jenom posunu nahoru ;) Velikostně je to jedno nebo spíše menší?
Když se teď na to dívám, tak si nejsem jistá s tou poslední komorou, kde bude čerpadlo a topítko - jestli tam voda půjde sama nahoru do hadice vztlakem nebo jak to funguje?

Jinak ještě jednou díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:16 Muž DrChila [243] Re: Andrea
Rozměr EHEIMU 300
Šířka 34.50 mm
Výška 54.50 mm
Hloubka 51.50 mm
Rozměry EHEIMU 600
Width 45.00 mm
Height 84.00 mm
Depth 65.00 mm
Rozměr EHEIMU 1000
Width 54.00 mm
Height 94.00 mm
Depth 78.00 mm
Jinak to vytvoříš si myslim bez problému pokud se ti tam vejde to čerpadlo a popřípadě tam můžeš hodit topítko nevim jak to je s želvama jestli chtěj teplou vodu nebo ne:) aby to bylo schovaný.
Akorád se ti bude blbě vyřezávat ta dírka jestli to budeš mít ve skle tak to je lepší udělat na 2 kusy to sklo popřípadě díru udělat tím že ti sklo nezačne hned od země.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:55 Andrea – Želvárium - výroba vlastního vnitřního filtru
Fotka k příspěvku Díky všem předem za odpo!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:43 Muž DrChila [243] Re: Spiike
eshop.agrotherm.cz/…
tohleto mi poradil KUS nebo kus jak zde psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:41 Andrea – Želvárium - výroba vlastního vnitřního filtru
Fotka k příspěvku Hlavně tedy po stránce technické - jestli to bude vůbec fungovat :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:38 Andrea
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:37 Andrea – Želvárium - výroba vlastního vnitřního filtru
Fotka k příspěvku Ahojky všem, chtěla bych se jen zeptat, jestli můžu vytvořit mnou navrhnutý filtr, inspiraci jsem našla především zde - www.aquapage.cz/… ale zavrhuji montážní pěnu, protože nevím, co to udělá s vodou a nedej bože s želvou.
Akvárium má rozměry cca 100x50x40, takže je skoro 200litrové, vody tam ale chci mít pouze 100 litrů.

Přikládám obrázky.

Čerpadlo jsem vybrala toto: www.happyzoo.cz/…


popřípadě tento typ: akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
Jen jsem nikde nezjistila rozměry, tak nevím jestli se vejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:28 Muž Spiike [63] – Průchodky skrz sklo
Lidi prosím vás nemáte někdo zkušenosti s průchodkama skrz sklo?
Mam v plánu si nechat v novém AQ provrtat dno na trubky k ext filtru pač se mi nelíbí tažené venkem po AQ.

Představoval bych si to tak že vezmu trubku podle průměru vyberu nějakou průchodku ( nevím jaké se dělají ) a podle rozměru průchodky nechám odvrtat dno. A pak tam tu průchodku vlepím nějakým silikonovým lepidlem aby tam nemuselo být těsnění které by časem mohlo povolit.

Nedělal to už náhodou někdo? nějaká rada by se mi hodila.

Díky Spiike X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:54 Muž Jiri_99 [425] Re: kus
S tím nemůžu souhlasit. Pokud použiji černou tapetu, černý silikon ve spoji není vidět. Pokud se s tím člověk trochu pohraje, nemusí to vypadat zle i tak, jen proto, že je to spoj lepený.
kus napsal: Pak je někdo, kdo a zvlášť v dnešní době a dostupnosti věcí to udělá pořádně, byť třeba jen proto, že má podlahu s pravého dřeva, starožitný nábytek apod., kde by skrytej sbastlenej spoj mohl někdy napáchat dost velkou paseku.

No, já určitě netoužím po tom, aby se mi akvárko vyplavilo po obýváku. Podlahu sice dřevěnou mám, byť není z nejdražších. U průchodky bych možná i měl strach, že časem povolí těsnění. Ale to je jen spekulace. Ovšem nevidím důvod, použít průchodku, pak vymýšlet jak nějakým šíleným způsobem do toho přichytím trubku.. Beztak by na to lepení stejně přišlo. Prostě přilepím zrovna, dám si trochu záležet a vím, že to nějaký ten pátek vydrží.. A pokud si to někdo zalepí tak, že mu to teče, pak něco oje*al, např. nedostatek trpělivosti při lepení, špané očistění a problém je na světě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:21 Muž kus [200] - RostlinyRe: Jiri_99
však, to byl účel. :-)Na druhou stranu si vem že jsou zase jiní lidi, které rozesměje prezentace, kde jsou sbastlený šalenosti a akva v obyvácích na stolech co vyhodil soused na sběrný dvůr. ;-) Někdo prostě zůstane tím českým přemkem podlahou celej svůj život aniž by si dokonce sám sobě čí jiným ublížil. Pak je někdo, kdo a zvlášť v dnešní době a dostupnosti věcí to udělá pořádně, byť třeba jen proto, že má podlahu s pravého dřeva, starožitný nábytek apod., kde by skrytej sbastlenej spoj mohl někdy napáchat dost velkou paseku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 02:15 Muž Jiri_99 [425] Re: Josef Vávra
Co v tom aq budeš mít? Mládě velryby?? smich smich
Jaký tam máš či budeš mít průtok? Ono to taky není jen tak. Aby ti většina filtračního matrošu nebyla jen na okrasu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:30 JosefVavra – filtr
Teť sem si dělal filtraci 200L na akvárium o objemu také 200L :-D myslím že voda bude good :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2101