Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:37 lacoryb
Fotka k příspěvku len pre zaujímavosť som odfotil ten klasický molitan čo som chcel použiť..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:26 Muž ondralomnice [81] Re: lacoryb
dej tam buď filt.vatu nebo něco jako JBL SymecMicro stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:24 Muž ondralomnice [81] Re: replikant33
proto sem psal že bych ho tam nedával ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:22 lacoryb
Kedysi ako malý som si z takých klasických molitánov robieval vzduchové filtre, čo si pamätám vždy keď som ich čistil z toho šiel riadny bordeľ a smrad, trvalo to dosť dlho kým som ten molitán prepral takže asi trochu fungovať musel.. preto ma prekvapuje že by bol tak hrozne nepriepustný a nevhodný. Chcel som na vrch dať len tenkú vrstvu cca 2cm hrubú na úplné a konečné dočistenie vody a zbavenie aj jemnej nečistoty.. napríklad ako namiesto filtračnej vaty a keďže v tom filtri je nútený obeh myslel som že by to mohlo fungovať.
Ale nechám si poradiť a nedám ho tam..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:03 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: ondralomnice
klasicky molitan ma uzavřenou strukturu a voda přez nej spatně proudí,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 14:29 Muž ondralomnice [81] Re: lacoryb
No klasickej molitan bych tam teda nedával stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 14:11 lacoryb
Fotka k příspěvku Ak dám takéto zloženie filtračnej hmoty do filtra pokazím niečo ? Bude to funkčné ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:42 lacoryb
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:42 lacoryb
Fotka k příspěvku Filter ešte nieje na 100% dokončený ale premyslené to mám.. To hrdlo koncovku rúry som odrezal schválne otváralo sa to hrozne ťažko cez to tesnenie aj keď zase držalo perfektne ! Trochu som upravil zaslepovací vrchnák a to tak že som tam vyrobil mäké tesnenie z akváriového lepidla, celý tento vrchnák budú na rúru pritláčať strunky ktoré práve vyrábam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
Vypadá to hezky ale trochu mě zaráží že jsi tam nenechal hrdlo a nepoužil do něj ucpávku takhle to musíš zalepit i nahoře jestli se nemýlím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:16 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: lacoryb
já tyhle rozmotal a naskládal na sebe a fungovaly výborně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:11 R Muž romant [27987] Re: lacoryb
Osobně bych použil ten stříhanej molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:08 lacoryb
Fotka k příspěvku Žeby bol vlastný filter nejako lacný sa povedať určite nedá, síce sa to tak zdá ale určite to tak nieje. Len dva mosadzné kolienka s predĺžením + samotná rúra s lepidlom ma stáli 13€ a kde je ešte ostatok + robota + náradie atď.. Taký Eheim classic 2211 sa dá kúpiť za 45€ čo by mi bohato stačil dokonca som ho už mal aj objednaný ale objednávku som zrušil. Ja ho robím lebo ma to baví a rád majstrujem aj keď výsledok je vždy neistý :). Ak robiť filter len pre finančné dôvody tak sa určite oplatí filter pre väčšie akvárium tam sa už dá pekne ušetriť.

Ale späť čo by som chcel vedieť. Pôvodne som mal na pláne dať do filtra keramické valčeky + biomolitán.
Bude nejaký rozdiel v molitáne ak ho nakrájam na kocky cca 2-3cm alebo ho nechať v celku ale to by som zase musel kúpiť molitán v celku nejakú tabuľu čo by nebolo lacné, čo poradíte je v tom nejaký rozdiel ?

A ešte jedna vec sú na niečo použiteľné tieto kuchynské hubky ? Chcel som to dať na prvotné zachytenie najväčších nečistôt. Pripájam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 10:00 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
Vzhledem k tomu že náplň máš vždycky stejnou. Tak levnějc protože spousta lidí má k těmhle trubkovým zbytkům přístup a i kdyby neměli tak pořizovací cena je hodně malá. Jediný co mohlo bejt nejdražší z toho všeho je čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 00:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lacoryb
Já bych volil klasiku, hrubý předfiltr, keramiku, jemná filtrace, připadně i vata a uhlí. Jinak moc pekné provedení. Jak to výjde finančně oproti komerečním filtrům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 21:33 Muž sasula [274] Re: lacoryb
ja mam jeden filtr krom predfiltru cely naplneny keramikou... a tech bakterii se tam dokaze vytvorit extremni mnozstvi...

zatim nejlepsi valecky(dle meho nazoru) byly od Fluvalu, krasne porezni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 20:18 lacoryb – Filter
Fotka k příspěvku Práve dokončujem filter a uvažujem akú filtračnú hmotu dať do vnútra, prietok čerpadla je 500 l/h.
Nejaká dobrá rada by pomohla..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:38 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Fotka k příspěvku Já mám pro bezpečnost proti zpětnému tahu při podtlaku na trubkách T kus, ve kterém je sice špunt, ale je v něm vyvrtaná dírka. Ta přisává vzduch a tím pádem podtlak nehrozí. Ucpávka je tam zase kvůli hluku. Bez ní byla slyšet tekoucí voda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:54 Muž DrChila [243]
Jinak jsem zkoumal co se stane když to chytne podtlak ty moje roury. Mám tam nahoře v kolenu vlepenou hadičku sklo aby nikde nešel vzduch jsem namočil dostatečně přitiskl odsál vzduch a během 2 sekund jsem měl spodní filtr napleněnej. Takže už věřim někomu kdo mi tu řikal že na přepad by mi stačila i malá trubka když to chytne tach dalo by se tam nějakej kohout(na regulaci) tak by to šlo s menším průměrem trubky a to fakt třeba jen normální zahradní hadicí. A musí se tam nastavit hold dobře hladina na přepad aby spodní filtr nepřetekl a jelo to jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:42 Muž georg [112] - AfrikaRe: DrChila
:-D hlavně žes byl přitom. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:37 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
I to se může stát. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 15:52 Muž DrChila [243]
Tak jsem dneska po půl roce vyčistil vatu ve filtru a vyčistil čerpadlo páč už se snížil průtok vše jsem sestavil. Zapnu čerpadlo v tu ránu neskutečný mokro na zemi niagára ze skříně a rychle jsem to vytahoval ze zásuvky :-D Zapoměl jsem nastadit hadice na sebe tak to tam chrlilo ve skříňce jak ve fontáně:-D a následně z skříně jak u niagár:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:23 Muž DrChila [243] Re: RBeil
kdybych nekupoval keramiku atd od eheimu asi za 600 pak hrubou vatu jemnou vatu a čerpadlo od eheimu 1000compact tak by to bylo taky levný:-D Kdybych tam narval prostě molitan všude extra levné pak nějakej ATMAN ten je taky levnej tak sme na polovičních penězech než s normálním externím filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 20:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
Já to kdysi také tak dělal ale při prvním čištění jsem to zahodil, nešlo to od sebe. Jednoduší si koupit malou konev s širokým otočným uzávěrem a do toho nacpat průchodky. Všechno si dělám sám a takovýhle blbostí jsem už také pár udělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:13 Muž RBeil [174] Re: DrChila
Stačí jenom pochopit jak ty kupované krámy fungujou vymyslet jak to napodobit tak by to vyšlo co nejlevněji a splnilo to účel no kvalitní externí filtr za levný peníz je na světě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 20:03 lacoryb
Ono to ani nieje tak o tom či sa to oplatí ako o tom že ťa to baví „něco si upatlat“ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 20:00 Muž DrChila [243] Re: RBeil
Mě se taky vyplatil ale bylo to vymyšlený jen kvůli tomu že jsem taky neměl co dělat. Nebo nedá se říct že vyplatil. spousty peněz mě stály ty hmoty co tam mám. Kdybych si nechával dělat i akvarium který jsem našel v garáži tak by to asi vyšlo dráž než externí filtr. Ale jenoduché věci fungují dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 20:00 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
vyplatí nevyplatí.. tj relativní, záleží k jakému akváriu a jak se ti konstrukce/funkčnost povede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:42 Muž RBeil [174] Re: MonterMonty
vyplatí. do 1000,- se pořád vlezeš.... Navíc ten kdo neví coby (jako já) má aspoň zábavu : :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 19:32 Muž DrChila [243] Re: RBeil
Vidíš skleněnej kanálek kterej povede vodu mě nenapadl:-D u přepadu:-D ale kdo by se stim chtěl tolik srá. . A jelikož by to bylo hranatý tak asi by to trošku řvalo o proti trubkám co tam mám teď :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:31 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
vyplatí se vůbec filtr vyrábět ? akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2013 19:19 Muž RBeil [174] Re: DrChila
to by jsme museli používat jenom sklo když se to tak vezme protože to je snad jediné co nějaké sra..... neuvolňuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 18:42 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
Ono co si budem povídat plast taky neni to pravý ořechový taky to vypouští sra... do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
hmm , používají se i pro pitnou vodu , tak to zas asi tak horké nebude , samo dá se v marketech koupit i nerez akvinaservis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:25 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
Někdy v minulosti jsem u výroby filtru četl, že mosaz do akvaristiky nepatří, uvolňuje do vody těžké kovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 15:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Průchodka dnem filtru shop.aquaplastik.cz/…
koleno www.topenilevne.cz/…
na něj ty tvoje dva uzavírací ventily za sebe a je hotovo
na nerozebíratelné závity použít SISAL - tekuté těsnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 15:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RBeil
z 10 cm kusu KG trubky 150 bych nalepil na spodek filtru "stojánek" na záslepku rovnou koleno 90' , dírku do stojánku na hadici a může to stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:58 Muž RBeil [174]
Fotka k příspěvku toto je moje horní "víko" ze záslepky a závitu z pumpy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:53 Muž RBeil [174] Re: MonterMonty
Proto jsem radši zrujnoval 2L pupmu na lehátka atd za 150kč která se doma stejně nepoužívala než abych kupoval různé nádoby které jsou strašně předražené. Jenom jak bys napojil hadici ze spoda záslepky když ten filtr bude stát ? Křehký je alep okud se to s ním umí a jsou nějaké zkušenosti není problém, sám s ním jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RBeil
v tom případě ji klidně použij , těsnění se dá i po nějaké době vyměnit , to není problém , mě příjde samosvor praktičtější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RBeil
jj vyrábjejí se filtrační kartuše s šroubovací hlavou i připojovacími šroubeními , to jsem u nás ve skladě zjištoval , cca 1l kartuš dez filtrační hmoty vyjde okolo 600Kč , zož je v tomto případě moc malý objem neakceptovatelná cena
co se týká zapojení hadic do filtru - ty bych určitě umístil na záslepky na rovnou plochu ne z boku trubky kde je oblá plocha , pokud mají nátrubky zespodu převlečnou matku pro upevnění , postačí adekvátní gumové těsnění , epoxid je super lepidlo, bohužel jeho pružnost je takřka nilová , stačí nechtěné tuknutí , epox praskne a můžeš lepit znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:44 Muž RBeil [174] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: s tím kovovým šroubením se dost blbě manipuluje , je tam gumové těsnění které se po pár rozpojení vymáčkne a těsní už to hůř , k těsnému dotažení je pak zapotřebí použít SIKY kleště nebo hasák , raději bych koupil tyto plastové ventily se samosvorem

pro napouštění akva používám zahradní hadicy nataženou z koupelny a přidělávám jí pomocí páncéřové hadičky (ta co vede do splachovače záchodu) a těsnění pořád drží a to to dotahuju jenom rukou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:41 Muž RBeil [174] Re: lacoryb
joo už chápu, v těch kovových bych neviděl problém jenom to sundávaní pokud tam není převlečná matice (podle obrázku by měla být) tak by šlo těžko ale pokud je není problém radši bych šel do kovu než plastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lacoryb
s tím kovovým šroubením se dost blbě manipuluje , je tam gumové těsnění které se po pár rozpojení vymáčkne a těsní už to hůř , k těsnému dotažení je pak zapotřebí použít SIKY kleště nebo hasák , raději bych koupil tyto plastové ventily se samosvorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:39 Muž RBeil [174] Re: MonterMonty
Promiň já jsem myslel že se pak bavíme o zapojení hadic do filtru. Co mám zkušenosti (u té horní zslepky) tak když tam narveš tu záslepku už ju nevydnáš, nebo vyndáš ale trošku si to rozbiješ. Proto jsem vymýšlel spíše vymýšlel něco co těsní, jde to zašroubovat a je to toho průměru proto jsem použil závit s plast. pumpy který jsem vlepil do záslepky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:33 lacoryb
Fotka k příspěvku chcem to dať na hadice k filtru aby som vedel filter zobrať a mal uzatvorené oba koce hadice. Proste ak vyberiem filter aby voda netiekla z filtra ani z akvária, nahradiť toto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2013 14:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RBeil
Nezlob se ale myslím že nevíš o čem je vůbec řeč , koukni se na spodní záslepku filtru
rybicky.net/k/forum/547910.jpg
záslepka na hladkou stranu KG trubky je převlečená přez trubku cca 5cm , zátka sedí na trubce tak že jde dost ztěží sundat dolů bez lepidel , pokud jsi to nikdy neměl v ruce tak ztěží pochopíš jak to vypadá , takto se úplně běžně zaslepují kanalizační roury na stavbách kvůli tlakovým zkouškám , ty se provádějí při tlaku 2,5MPa a ještě jsem se nesetkal s tím že by zátka ulítla nebo povolila. V tom filtru nebude ani detinovej tlak, vůbec ničeho bych se nebál , lehce zdrsnit , dobře odmastit a řádně namazat oba spoje silikonem. Problém vidím osobně spíše v tom čím a jak mazat zátku v hrdle, aby mazadlo nepouštělo do akva vody nežádoucí látky , a zkušenost je taková že i při použití vodou nerozpustných mazadlech jde zátka z hrdla velice těžko dolů , což znesnadní čištění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:09 Muž RBeil [174] Re: lacoryb
K čemu bys je použil ? ke spojení filtr/hadice ? nějak to z tvého příspěvku nepoznám. Pokud bys to použil ke spojení filtr/hadice tak ti stačí jeden a nějak ho k tomu filtru přidělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:54 lacoryb – ventily
Fotka k příspěvku Čo poviete na tieto ventily dať ich takto tesne za sebou a spojiť hadicou, ja viem že to nieje ideálne a lepšie by boli plastové ale takýchto ventilov mám doma dosť. Dalo by sa to pekne rozoberať na tom šrobení ako klasický dvojventil. Čo som pozeral na nete tak používajú aj kovové ventily tak neviem, je to menej vhodné ale použiteľné alebo niesú vhodné úplne ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:20 Muž RBeil [174] Re: MonterMonty
bych si nebyl tak jistý, u siikonu platí čím tenčí vestva vezi materiály tím lépe drží takže pokud bude na silikon nějaký větší tlak tak se prohne a může se slouponout. Samozřejmě pořád záleží jak spoj vypadá, takový popis je celkem k prdu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1651