Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2013 21:34 Muž DrChila [243]
tak zítra si jdu pro akvarium s vyvrtanou dírou a vlepenou přepážkou, zasilikonuju si tam jenom trubku(přepad) kousek perlinky a pošlu to sem pro inspiraci aby jste věděli jak mi to doma bude fungovat:)
sám sem zvědavej jak to bude fungovat:) a těžko říct jak to budu napouštět když mám všechny barely plný:-D hezky si tam naaranžuju kytičky vytvořim skalku nějakou taky se jí pokusim slepit aby mi to nepadlo.
Ví někdo jestli silikonem slepim i kámen s kamenem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2013 18:35 Muž Karel z Tábora [21] – Externí filtr pro 15l akvárium
Fotka k příspěvku Dnes jsem začal stavět filtr akorád nemám malou průchodku tu koupím zítra.Jinak v Baumaxu měli výprodej filtračních hmot takže sem vše koupil s více jak 50% slevou.Zítra koupim malou vývodku a keramické kroužky a asi ho zkusím zapojit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.02.2013 17:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DrChila
DrChila napsal: Pochybuju o tom že budeš mít někdy stále krásnou vodu jako ti lidi co mají třeba 100L akvarium a víš. Pod 50L je to blbý stou vodou nedejbože těch 15L. Ale zase líp doplňuje voda:-D a hůř čistí skla
coze já mám akvárko 37 litrů bez filtru a 20 litrů se závěsným filtrem (kterej je tam skoro k ničemu) a křišťálově čistou vodu mám. I když jsem měla 10 litrový akvárko bez filtru tak tam žádná špína neplavala. Naopak ve 400 mi plave bordel protože to víří filtr a ryby co hrabou ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2013 16:18 Žena Kač [131] Re: dvorak002
Já mám keramiku, hrubý molitan, jemnější a ještě jemnější a pak vatu. Jestli to tak má být nevím, ale vodu čistou mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 15:52 Muž Karel z Tábora [21] Re: DrChila
Tejdně měnim 5l vody otřu skla a akva je v poho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2013 15:04 Muž DrChila [243] Re: dvorak002
zaprvé nevíme odkuď kam ti to teče jestli to dolu přitejká nebo tak ale jinak se to dělá tak že se dá prvně hrubý molitan na hrubou špínu pak keramika a pokud to lidi požadují tak se tam dá jemmná vata nakonec kde by to mělo vytýkat jakoby. Pochybuju o tom že budeš mít někdy stále krásnou vodu jako ti lidi co mají třeba 100L akvarium a víš. Pod 50L je to blbý stou vodou nedejbože těch 15L. Ale zase líp doplňuje voda:-D a hůř čistí skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 14:00 Muž Karel z Tábora [21] – Náplň filtru
V jakém pořadí nandat náplně do filtru?Vata,keramické kroužky,biomolitan jemný,aktivní uhlí,biomolitan hrubý?Nebo jaké nápně by jste dali do filtru pro Nanoakvárium aby byla krásně čistá voda? Dík za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 08:45 Muž DrChila [243] Re: dvorak002
tak je rozdíl tlaku v kapalině když to má vodní sloupec například 10cm nebo kolik to má ta nádoba a nebo třeba 40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 08:14 Muž Karel z Tábora [21] Re: EiFFeL
Nalil jsem do toho vodu obrátil vzhůru nohama a přepsal jsem stim a zatim ani kapka.Tak uvidíme časem jestli věrnost vydrží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:28 Muž EiFFeL [39]
ja mel vždy problém s těsností víka... prostě jak to nemělo pár zavitů ale jen nějakej rychlomechanismus tak to stálo za prd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 17:10 Muž Karel z Tábora [21] – Výroba Externího filtru pro 15l akvárium
Fotka k příspěvku Tak už sem koupil pixlu která těsní a je podle mých představ(1,9L) stála mě v Tescu 99 korun českých.Tak buď zítra nebo v týdnu se pustím do výroby podle návodu www.akvarko.cz/… Jsem zvědav jestli to dopadne podle mých představ palec hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 11:07 Muž Horác [3942] Re: dvorak002
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 10:30 Muž kus [200] - RostlinyRe: dvorak002
Teď v úterý mi má přijít tenhle externí filtr www.zoofast.cz/… Za ty peníze je to zadarmo a pro můj experiment na výrobu vlastního uzavřenýho filtračního okruhu naprosto vyhovující.S rozšiřujícími díly s různými náplněmi je to zajimavej výrobek a pokud by to nebyl takovej šunt, jako s Polska jsou jiný věci, docela dávám tomu šanci na slušnej prodej. (vzhledem k tomu, že už není skladem rozšiřující díl BioCeraMax 600 - Multikani). Pokud by byl zájem napíšu dojmy a zkušenosti s tímhle filtrem a čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 09:56 Žena Kač [131] Re: dvorak002
V praxi to uvidíš u mě v prezentaci. Voda samospádem teče do filtru přes komory a čerpadlo ji pak tlačí zpět do akva ;) výhoda je v tom, že filtr je vlepen přímo do akva, takže když vypadne elektrika a čerpadlo se vypne, jen se vyrovnají hladiny, nikde nic nepřeteče, jako kdybys měl externí filtr strčenej třeba pod akva. Ale to u tak malého akva, jako máš ty, asi nehrozí :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 08:50 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
No je to je to trošku podezřelí vůbec tam schánět externí filtr když by stačil bublifuk:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Pokud mezi ně dáš černou tapetu, nebude to vidět a je to jak říkáš nejjednodušší řešení... jen nevím, jestli by se mi chtělo na takhle malé akva dělat externí filtr... tedy, vím, když se mi nechtělo ani na 300litrů a udělal jsem si HMF :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 12:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dvorak002
nejjednodušší by bylo dát za akvárium další nádobu (třeba další "akvárko" ze skla se stejnými rozměry jako zadní stěna, ale užší), kam by voda tekla přepadem a po protečení filtračními médii by byla čerpána zpět do akvárka. I když to taky nemusí vypadat moc dobře když půjde filtr vidět, záleží na podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 12:43 Muž DrChila [243] Re: dvorak002
tak ono taky záleží na tom jestli to chceš například vedle akvária nebo za akvario nebo někam do skříňě nebo možností je dost... když vedle nebo za akvarium postačí petka slepený akvarium nějaký menší. nebo třeba nad akvarium to honit čerpadlem a zpět samospádem..
nebo se prodávaj i závěsný filtry do kterejch taky můžeš dát keramiku uhlí atd.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 12:33 Muž Strojek [141] Re: dvorak002
Zkus se podivat sem.. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 12:29 Muž Karel z Tábora [21] – Externí filtr pro 15l akvárium
Ahoj všem,pročítal jsem celou diskuzi a nikde sem nenašel co jsem hledal.Chtěl bych nějaký návod (pro blbce) na externí filtr pro malé akvárium mám 15l a chtěl bych aby se mi voda filtrovala přes keramiké kroužky,biomolitan a aktivní uhlí.Poraďte kde najít takový návod.Všem moc dík za ochotu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 10:19 Muž DrChila [243]
Tak sem na něco nehezkýho přišel.... Naposled sem čistil vnější filtr ten jak mám v tom největšim mím akvariu cca 4měsíce zpět... A dneska když sem odtamtuď vyndaval řasu zjistil sem že tam bylo coci omotanýho zavrhtanýho atd.. .a zjistil sem to že to sou nějaký malý kouzelní hadi... ryby to testovali a docela jim chutnali jenže to asi to dobrá známka nebude :-D až se bude dělat ten přepad tak to půjde do Sava a uvidí se:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 23:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: buballa
Nicméně některé ty věcičky vypadaly jako funkční pertpetuum mobile... nicméně, funkční pertpetuum mobile údajně nelze setrojit :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:03 Muž DrChila [243] Re: buballa
No filtr bez pohonu neexistuje to je fakt:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:55 Žena buballa [0] Re: vaaclav
aha, fakt, mrchy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:53 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
Je to nějaké čudné.. Nevím, jestli to není jen můj dojem, ale v té kádince neklesne hladina ani o píď a to z horní "trubičky" ještě nic neteče. A až teče, hladina je pořád stejně vysoko.. No nevím, nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2013 16:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: buballa
Je to podvod, všimni si když nalévá tekutinu tak se voda objeví pod nádobkou v hadičce se zpožděním to znamená že musí téci ještě někam jinam a ještě k tomu ze začátku nemá zelenou barvu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:27 Žena buballa [0] – filter bez el energie - perpetum mobile(hypoteticky)
Ahoj, máte niekto skusenosti s talýmto filtrom?
www.youtube.com/… vlastne je to na začiatju tohoto videa, ostané vecičky su tiež zaujímave

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:49 Muž DrChila [243] Re: Squit
rádo se stalo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:27 Muž Squit [30] Re: DrChila
vidíš to mě vůbec nedošlo coze , ať žije fyzika , já to pořád řešil stejně jako otevřenou konstrukci...tone
se soudkem bude manipulace ok (pořád míň než pytel cementu) má průměr 31cm a výšku nějakých 50cm. Chtěl jsem původně 60l, ale ten se mi asi o výškové 3 cm nevejde do skříňky pod akvárko.
Nasávací koš bude v podstatě vestavěnej komorovej filt co už v akva je. Jen tu rozstřikovací rampu musim nějak doladit. Každopádně díky za oživení fyziky ze základky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:00 Muž DrChila [243] Re: Squit
Technicky vzato pokud nechceš aby nedošlo k zavdušnění stačí ponechat konce oba 2 pod vodou. A jaká hadice se vejde na hubici toho filtru tak tak velká může bejt na nasávání. Podívej se na ty hrncoví filtry co prodává tetra tec sera či fuval nebo eheim. Hadice sou vždy stejný protože když čerpadlo odčerává vodu z uzavřený nádoby rovnou i saje stejný množství vody na druhý straně. soudek je hezkej 30l ale jde o to aby se ti stim pak dobře manipulovalo.
Kdyby tě to za dají se koupit takoví konce pro jiné filtry s tím nasávacím košem a třeba i stou rampou rozstřikovací.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:30 Muž Squit [30]
stavím si externí filtr objem 30l pro akvárium 400l, bude to uzavřená nádoba (soudek). Voda do ní poteče samospádem, z nádoby bude čerpat do vodu do akvária atman at 304, ten má výstup cca 1/2 palce. Hladina akva bude cca 65 cm nad hladinou filtru. ve filtru budou keramické kroužky, hrubý molitan, jemný molitan, Ještě nejsem rozhodnutej jestli v poslední části bude aktivní uhlí v peletkách nebo rašelina. Vím, že přítok vody musí být věší než odtok aby nedošlo k zavzdušnění filtru. Na všech hadicích budou kulové ventily pro regulaci průtoku. Sání bude z vestavěného filtru s hrubým molitanem. Otázka jestli na výstup na čerpadle 1/2 palce at304 800l/h bude stačit vstup 1 palec nebo radši 2 x 1 palec, nebo rovnou 2 palce? Nebo rovnou dát silnější čerpadlo a zvětšit všechny trubky? Předem všem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DrChila
ten už dosloužil, teď tam mám provizorně čerpadlo Atman AT-303, průtok cca 600l/h, o moc větší průtok by tam nešel, protože to brzdí ty jemnější molitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:23 Muž DrChila [243] Re: katterinecka
A jakej má výkon ten tvůj filtr? ten uni star?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:20 Muž DrChila [243] Re: macej21
eheim 1000 se dá dostatečně přiškrtit ale problém je maximálně ve spotřebě 1000 má vyšší než 600. Každopádně věřim že něco vymyslíš:) koukni se do železářství na zahradní hadice nebo na odpadové trubky nebo na trubky vodovodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 13:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DrChila
názorů na umístění výtoku je víc, když dáš rozstřikovací rampu na stejnou stranu jako nasávání (rampu nahoru, nasávání dolů), taky může být zajištěna cirkulace vody po celém akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: macej21
takhle mám řešený přepad já rybicky.net/nadrz/10012/33.jpg… s trubkou 50mm, tobě by možná stačila i užší.
A tady můj filtr rybicky.net/nadrz/10012/20.jpg… až na to že tam není vata a dala bych tam jen hrubý molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:08 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: DrChila
šlo by to vedľa akváriu, mám problém s miestom, pôvodne som chcel nové AQ a filter vlepiť dnu, ale zohnal som AQ zadara, tak som sa rozhodol, že filter postavím vedľa. Je to pult medzi kuchyňou a obyvákom, a na šírku to ma cca 114 cm. + nemám žiadne rozumné miesto ani nad ani pod AQ. Ak by mal byť prietok AQ jeho objem za hodinu, tak by mohlo stačiť čerpadlo Eheim 600, aj keď pokiaľ sa dá dostatočne priškrtiť tak by som mohol kúpiť aj Eheim 1000. Hadice robia v rozmere 9/12mm 12/16mm a 16/22mm, tam neviem čo je ideálne, plus tam dať vyztuže, aby sa hadica nezlomila. Nasávanie by som chcel na strane filtra, a vývod tým pádom bude musieť byť na opačnej strane, ale aby to nebolo moc vidno, tak by som to ťahal po dne a v opačnom rohu to vytiahol nahor. Po stranách by som chcel pozadie z brydlice, ale nechcem to lepiť na sklo, ale to bude už dotaz do iného fóra :)
Dík. M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:46 Muž DrChila [243] Re: macej21
No tak čerpadla například od Eheimu mají 300l/h, 500l/h a 1000l/h. A všechny se dají regulovat. Takže můžeš začít dráhu hokus pokus. Já mám akvarium vedle svýho jak se můžeš podívat v profilu a mám tam 2 trubky 3/4" zahradní na čerpadlo 1000l/h ale je to přiškrcený cca na 700-800l/h(zvládne to ale hladina ve filtru je dost nízká. Problém je že ty neohneš o 90°. 30mm by to chtělo trubku minimálně spíš bych volil větší... ale u tvýho nevim takhle podle nákresu to vypadá jako kdyby si to chtěl dát za akvarium a že to bude úzké, šířku tam nevidim zakreslenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:31 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: DrChila
to práve neviem, aké hrubé trubky a aké čerpadlo. Ešte podľa toho čo som tu videl na fóre, tak zrejme spodné otvory vo filtry by mohli byť menšie. Čo sa týka objedmu filtra tak je to odhadom 17L, čo by malo stačiť. Dík. M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 11:05 Muž DrChila [243] Re: macej21
Navržený to máš hezky čerpadlo jak silné závisí podle trubek co tam vodu přivádí. Výtok z filtru se z pravidla dává na druhou stranu akvaria aby byla dobrá cirkulace vody.
A filtr by měl tvořit aspoň 3-5% objemu akvaria(filtrační objem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:55 Muž DrChila [243] Re: laKatos
youtu.be/…
na tadyto se podívej cca od 7 minuty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:50 Muž macej21 [0] - Amerika – Vonkajsi filter pre 200L AQ
Fotka k příspěvku Ahoj,
ako laik potrebujem radu. Chcem sa dať spraviť vonkajší filter pre 200L AQ (rozmery cca. 101x48x41 /s-h-v). Podľa návodov na internete som si navrhol dizajn, ale nie som si istý funkčnosťou, filter bude umiestnený vedľa akvária. Prikladám obrázok + by som potreboval poradiť aké čerpadlo, násavanie bude cez haice, taktiež, nasávacia hadica bude vedľa filtra a neviem, či vývod z fitra by nemal byť na opačne strane akvária.
Ďakuje za rady.
M.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:48 Muž DrChila [243] Re: laKatos
no to zvládne i silnější čerpadlo:-D předimenzovává se všechno tka proč ne tohle že? :) každopádně pokud nějak šikovně neskloníš ty trubky tak to bude tak trošku víš hučet ta voda. Chtělo by je to dát pod nějakým úhlem aby voda nepadala ale jela po okraji trubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:42 laKatos Re: DrChila
No nic. Během teto diskuse jsem se sám rozhodl pro dvě trubky o vnitřním průměru 50. Je to zichr. To bude stačit určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:33 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Jo takhle... No já si myslim že by to mohlo stačit ty trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:27 laKatos Re: DrChila
Ne ne. v akváriu bude prepadova šachta(ta bude určovat výšku hladiny v akváriu při výpadku elektřiny . V té šachtě bude u dna skrceny odtok (skrceny tak aby hladina neklesala ale mírne stoupála. Ten druhý odtok bude zajišťovat ať akvarium nepretece (pracovní výška hladiny) prostě klasický skrceny prepadove filtr ale s tím že přes záložní odtok povedu i přítok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 10:13 Muž DrChila [243] Re: laKatos
no pokud budeš mít u dna trubku na přepad tak bys musel mít rezeruv v akvariu asi tak jenom filtr plus celý akvarium... Pokud to nehodláš dát do nějaký výšky určitý a to nebude moc hezký si myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:43 laKatos Re: DrChila
Při výpadku proudu to bude řešit dostatečna rezerva objemu ve filtru. Vypustí se mi vlastně jenom ten komín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:30 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Akvarium mám 130L cca je to vnější průměr né vnitřní stěny máš cca milimetr takže 30mm průměr... Já myslim že pokud to budeš mít ten vývod trubky potopený v tom filtru pod vodou repektive bude mít pořád tah tak by to mělo stačit... Jenomže problém máš při výpadku proudu. Mokrej obývák. Myslim si že to není vůbec od věci myslet na tohle. Jak by se ti vypnul proud a máš odtok na dně tohle se stane velmi lehko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 06:28 laKatos Re: DrChila
Těch tvých 32mm co plánuješ je vnitřní rozměr trubky nebo vnější. Mohl bys to změřit? Jak velké akva budeš mít?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2401