Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.05.2013 14:19 Muž DrChila [243]
www.youtube.com/…
Taky zajímavej nápad když nikdo chce využít vzduchování:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 08:03 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: bulawaio
Program na navrhy 3D se jmenuje Google SketchUp. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.05.2013 23:21 Muž DrChila [243]
Tak jsem provedl kontrolu a doplněný filtru o vypařenou vodu a jelikož v tý skříňce mám strašný vlhko tak jsem se tomu pokusil čelit s igelitovím pytlem s určníkem uvnitř ručník se dobře formuje igelit to utěsní a ručník bude suchý né vlhký. Jsem zvědavej jak to zejtra dopadne jestli to tam bude stejně smrdět zapařeninou nebo ne

A jinak by se asi mělo vyhásit pátrání po andree den co den tu řešila filtr a najednou ho neřeší:-D Buď to vypadá na dovolenou nebo na únos či něco horšího.
sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 18:53 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Filtrace na plný výkon po týdnu s fusaklí. Kvalitně zachytává řasu ještě se mi nepodařilo roztrhnout takže zachytává všechen bordel co tam spadne. Jinak po testech usuzuju že běží tak na 900l/h
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 21:27 Muž DrChila [243]
Tak jsem vychytal malý pestřence hodil do odchovničky. A filtr pustil na plný proud a silonová ponožka se začíná pěkně plnit sajrajtem především řasou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 08:08 Muž DrChila [243] Re: Celiny
Víš na co mi napsal? :-D valí tam 1700l/h v trubkách 3cm v průměru tak že co by sme potom vše chápu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 23:15 Muž DrChila [243] Re: Celiny
ne? nebude? :-D protože dokuď to nasává vzduch jde to přepadem pokud to má nasávat toudle plochou menší tak by se muselo stát to že bude trubka plná od zhora dolů a pak by to chytlo ten tlak vody aby to utáhlo... věř tomu že takhle to vychází 1cm k okraji pod krycim sklem je 5mm prostoru jenom a nedejbože to ještě přicpat:-D bych přetýkal dokuď by se nezadřel motor ve filtru páč by jel naprázdno:-D já na tim otvoru navrtanym mám z perlinky sejtko jednou sem přišel domů a aqua bylo až po okraj naplněný a světlo stálo ve vodě:-D docela jsem se bál protože se sejtko přicpalo řasou a jedním lupínkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: DrChila
no prave, ze pokud bys ucpal jen tu cast hadice, kterou to nasava vzduch (odhadem 3/4) tak tam bude prece protikat furt stejne vody ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DrChila
Dík něco zkusím vykoumat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:45 Muž DrChila [243] Re: Celiny
je to nově předělaný a i když jede filtrace na plný plyn nic není slyšet:) Problém je v tom že to je vypočítaný tak že když přicpu tu trubku tak mi tak maximálně akvarium přeteče:)
A jinak je to tam myslim i slyšet rozdíl beze skla se sklem tim trojúhelníkovým.
Každopádně ze začátku to opravdu bylo hlučnější ale jak jsem tam dal místo kolena 90° míň na kloněný tak už to není slyšet:) a jinak na to nasávání aby to nehučelo sem myslel že bude stačit ta trubička a prd:-D co tam čučí jak anténka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:43 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: sasula
www.akvaristika-ostrava.cz/… levnejsi varianta bez sitky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 22:41 Muž sasula [274] Re: Andrea
dx.com/…

TAdy mas krouzky rovnou v sacku... omloivam se, ze davam odkazy na stejnou steanku, ale jinde se mi to nechtelo hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2013 22:40 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
filtr můžeš mít nad akvariem třeba na tim skle co máš aby ti rybičky nevyskakovali neodpařovala se ti voda. (čerpadlo v akvariu nasává vodu a běží to do toho filtru v krabičce a pak to stejký samospádem do akvaria)

Vedle akvaria((akvaria či nádoba musí být stjeně vysoká jako hladina v akvariu)voda se přivádí z akvaria samospádem a do akvaria to přes filtr žene čerpadlo)
www.youtube.com/…
Uzavřená vedle akvaria může bejt i pod pokud těsní dobře to samí jen vzduchotěsně uzavřeno a obě trubky jsou potopený
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:39 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: DrChila
Fotka k příspěvku Prosim te neuraz se, ale dival jsem se na toto tve video: www.youtube.com/… , ale tak prasackou praci jseu uz dlouho nevidel...to nemuzes to nasavani z vrchu necim pricpat aby ti to nenatahovalo i ten vzduch? Vzdyt to huci jak, kdyz projizdi parnik... Pak bys mozna nemusel vypinat filtraci na noc....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DrChila
Kamínek ne, ale nad tím čerpadilkem jsem premislel, a ten filtr na vrch to je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:00 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no síťka je dobrej nápad:) akorád mě se nechtěla dělat:-D přiznávám že bych měl život hned jednodužší při čištění:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:59 Muž DrChila [243]
youtu.be/…
youtu.be/…
Kdyby někoho zajímalo co se děje při výpadku proudu či odpojení ze zásuvky u mě v akvariu. A pak následné zapojení do sítě. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:55 Muž DrChila [243] – Re: vaaclav
:-D za to že má malej přítok nemůžu a velkej průtok čerpadla kdyby to udělal jak on chtěl tak by bylo čerpadlo stále na suchu:-D Prej co schod to centimetr dolů:-D Jo to by fungovalo tak tejden tak momentálně mu to jede na plný výkon může si ho snížit. Jednoduše a prostě mu to nestíhá přitejkat:) a já to zachytil v tom stavu jako tam má tu fotku stěma šipkama schod 1cm tak to uřezal a předělal.

Ani nevim co tam má za čerpadlo:) se zeptám schválně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:53 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andrea
Čeřicí přepážka je dobrá věc. Když pominu funkci okysličování vody má i praktickou výhodu při čištění filtračních hmoty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2013 21:49 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DrChila
Já bych se tím filtrem moc nechlubil. Je to příklade jak takový filtr nemá vypadat. Podle molitanů je vidět že jsou nové a už je v komoře u čerpala skoro 50% pokles hladiny. Po určité době bude čerpadlo nasuchu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:34 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Fotka k příspěvku No ty přepážky jsem tam nechtěla dát, měla jsem i plán...Jenže pak jsem zjistila, že potřebuji podepřít horní vrch, který to bude zakrývat...pak jsem si prošla ostatní, a došla k názoru, že chci zkusit okysličování - ten jeden úzký přepad. no a pak jsem to pořád řešila, a došla k názoru, že to zkusím s přepážkama - protože, když to bude blbě fungovat, vždycky se dají odříznout, ale naopak už by to pro mě bylo docela složitější...Nicméně ty keramický kroužky mám v plánu dospod dát v síťce, takže s vytahováním by snad problémy být nemusely, ale ještě stále nevím... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:37 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku rybicky.net/nadrze/18160
Nic nekradu ale jen aby ste viděli jak taky může vypadat filtrace:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:36 Muž DrChila [243]
Ty jo to mě těší když sem něco řekl někdo tomu nevěřil když zkusil že to tak nejde tak to udělal podle mě:) A o to víc když se jedná o filtraci:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:27 Muž DrChila [243] Re: Andrea
No tak kdyby jsi tam nedávala žádný přepážky tak ty kroužky vyndáš rukou nebo síťkou a aby tam nic neteklo dovnitř nebo ven nebo aspoň tomu zamezit můžeš nějakým plastem že tu díru zakryješ. molitan se čistí jako molitan já nevim co tam budeš všechno chtít dávat:) A jinak je jedno že se ti tam dostane do filtru voda. O to nejde ale jde o to abys ho vyčistila když už to přes něj moc nepojede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:23 Žena Andrea [3] Re: DrChila
:-D bídu na ně, a skla máš čistý, dobrej přístup! Teď ale nevím, když tam budu mít ty svoje čuňátka, tak ikdyž zabráním tomu, že je budu krmit vedle akvárka, jejich druhému úkolu, "výpouštění výkalů do vody" lze asi těžko zabránit...takže to budu muset čistit asi akvárko a filtr o dost častěji... :-)
Ještě takový zběžný dotaz, ikdyž jsem vymyslela vnitřní filtr a vše je už přichystáno, lámu si hlavu nad tím, že absolutně nevím, jak ho budu nějak samostatně čistit? Jak dostanu z filtru, kromě molitanu, ale i utkvělého "bordelu", například z těch kroužků, pryč? Neexistuje na to nějaká "násavka"? Nebo nemám si tam někde nechat udělat výpusť? Fakt nevím, jak dostanu vodu z filtru, a zároveň tak, aby se mi nedostala voda z akvárka do toho filtur piř čištění, pomohla by třeba nějaká zarážka u výpustě, ale nevím jak ji vymyslet... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:15 Žena Andrea [3] Re: sasula
To vůbec nezávidím, a ještě je honit mezi tolika koi kaprama! Dobře ty, že jsi je vůbec chytil! potlesk
No ublížit, to je fakt, ale dát tam jen rybu bez háčku, tak to ju zase nevytáhneš...možná nějak vylákat ven...nebo vypustit jezírko! Ikdyž s těma koi kaprama, to by asi neprošlo
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:09 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
Dá se to udělat hlučnější cestou například za pomocí vzduchovacího kamínku a nebo. Nějaký malý čerpadýlko s malým průtokem.
Záleží na tom jaký je pán gurmán. Jestli to chce z plastu nebo ze skla jestli to chce vedle avkvaria nebo nad akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:06 Muž Kryštof [314] - Amerika
Je nejaké malé čerpadílko, nebo motorek, který bych mohl využít pro akvárium 9l ? A vyrobit z něho filtr? Vnější ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:04 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak když je překrmuješ nečistěj sklo! Bídu na ně:-D a akvarium máš čisté. No takhle čistit se to nemusí já to mám schovaný ve skříny takže se mi tam neusazuje žádná řasa a i když tam byla jako plovoucí tak na to nepřirostla. Když čistim filtr tak vypustim trošku vodu do kýble či nějaký nádoby a tam to ošplouchnu porochňám a vysaju tu komoru kde jsou (od bordelu) a pak je hodim zpět ty kroužky žádná věda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:01 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Aha, tak to by šlo...to pořídím teda určitě :) A čistit stejně jako molitan?
Jedna tabletka na 5 ancíku??? Není to trochu málo? Nejsou pak hladový?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:50 Muž sasula [274] Re: Andrea
tak háčkem jsem ji nechtěl ublížit, ale hlavně tam bylo asi 70 - 100 koi kaprů. a to jezírko nepatří k nejmenším ani k ideálně tvarovaným (dno v do tvaru V pod uhlem cca 40 stupňů, takže se tam fakt blbě stálo) a rozhodne ta voda nebyla průzračná, hlavně potom co jsem tam vlez a všechno zvýřil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:47 Muž DrChila [243] Re: Andrea
takhle ty keramický kroužky vydržej věčně. stejně jako ta hrubá vata co sem tam poslal. Dobrý je to že zaprvé přes to voda rychle proteče dobrý je to že voda tam se víří a tím pádem okysličuje další výhoda je v tom že má velkou plochu pro osídlení těch nitrifikačních bakteriích který ti zlepšují stav vody... Respektive když ti to řeknu né moc hezky stouhle filtrací jsem měnil vodu jednou ročně. Jediný co jsem stou vodou dělal je dolejval a díky tý filtraci jsem nemusel ani odkalovat nasávalo mi to u spoda teď se děje to samý. Takže to bude taky tak akorád jak tam mám ty ancistruse tak to jsou pěkný čuňata a když jim tam hodim tabletu jak se o ní těch 5 ancíků pere tak zakalej vodu a jednou sem tam hodil 2 a pak sem tu vodu musel měnit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:43 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
A dokáže oždibnout i ty velký? Nebo ty velký přežijí a požírá jen ty prcky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:42 Žena Andrea [3] – Re: sasula
Asi měla hlad :-D
5 hodin? Oni jsou rychlý, ale až takhle? To bych vyřešila asi prutem s návnadou, jeden můj kamarád rybář už vytáhl z rybníka na prutu želvu! :-D To bylo překvapení! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:27 Muž sasula [274] Re: Andrea
a na toho snad nemaj...

taky jsem pred 20 lety kdyz mamka prinesla domu malou zelvicku, ji dal do akvarka k rybickam, a ze zacatku v pohode. ale potom najednou zacaly skalary trochu blbe plavat a kdyz se otocily tak tam nic nebylo, proste prazdny... a od ty doby jsou(rok pote druha) v samostatnym akvarku. a postupne se stale zvetsuje.

dokonce i silenost je pustit do jezirka na zahrade. loveni trvalo 5h... rukama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:23 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Tak na šnekách si želva móóóc pochutnává.. ;-)
A ta ryba "piraňa" je vrubozubec paví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:34 Žena Andrea [3] Re: sasula
Super video, ale docela mě tam zaraží ta velká ryba, kapr nebo co to je...přijde mi to docela akorát pro dvě želvy, ale ty ryba už je docela dost velká...ale je vidět, že na tu si želvy netroufnou...možná majitel očekává, že želvy povyrostou nebo toho kapra sežerou jak piraně! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:32 Žena Andrea [3] Re: Horác
No pokud by to byla gigantická sladkovodní kreveta nebo rak, tak proč ne, to by přežít mohly ;-)
Jinak jsem přemýšlela, že bych nějaký čističe do toho akvárka brala, ale jediný co mě napadá jsou šneci, ale bohužel i ty dokážou prý želvy sežrat, tak nevim nevim... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:29 Žena Andrea [3] Re: Moucha
Nějaká specifická burza? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:28 Žena Andrea [3] Re: jmalyska
Neboj, ono mě to brzo přejde! až zjistím co je s tím práce, postavím si na zahradě rybník, a budu síťkou nahánět řasy! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:27 Žena Andrea [3] Re: sasula
To je naprostá pravda! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:26 Žena Andrea [3] Re: DrChila
5l za 1000? to je šílený! To jsou ty kroužky pozlacený nebo co blbnou? K čemu je to vlastně dobrý? A ta vata, to je přesně ona! A není ani tak drahá jak jsem se bála...Za to ty kermacický kroužky, no ale ku poměru velikosti balení, jak dlouho ti vydrží?

No právě, místo učení dělám všechno jiný....utřít, umýt, vysát, předělat, vyrobit....hrůza..
Taky tak? A ještě chodíš do práce? To klobouk dolů! palec

Aha, tak zase do budoucna se určo hodit bude, což o to. No nicméně jsem už koupila tady ten, tak to zkusím, a pak anpíšu jak to dopadlo. Popřípadě koupím tu tubu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 15:33 Muž Jiri_99 [425] Re: sasula
Super videjko.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 14:58 Muž Horác [3942] Re: Celiny
Že v pohodě chytí rybu, to vím, ale u tý krevety jsem si nebyl jistej, tak jsem si dovolil menší fórek :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 13:54 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Horác
ale zase zelva chyti i neonku, kterou povazuju za rychleho plavce...btw. neumacka je ta zelva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2013 13:54 Muž sasula [274] Re: Horác
tak chytnou jak zivy krevery i ryby, a ver mi ze jsou setsakra rychly.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:50 Muž Horác [3942] Re: sasula
No ... ale sušený krevety se pohybujou vo něco pomalejc, než živý, nee? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 09:00 Muž sasula [274] Re: Moucha
smirenej s tim jsem. krevetky urcite ne. zivotnost krevetek by byla v radu sekund. je to soucast standardniho krmeni(suseny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 08:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sasula
nebo se s tim smirit a davat zelve kytky co ostrihas v akvarku.... co myslite prezily by krevetky v zelvariu? prtoze ty by si ucite smlsly na tom co zelva vyprodukuje

jinak osobne nakupuju molitan u firmy Fytosel, vzdycky na vystave ci na burze... mam totiz dosti specificke pozadavky a nepotrebuji ho mnoho, vzdy jsou ochotni mi kus molitanu uriznout z vetsiho, dokonce se mi jednou postestilo objevit jemnej valcovitej, akorat do eheimu ecco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 00:17 Muž jmalyska [167] – Andrea
Mít doma za přítelkyni studující nadšenkyni pro akvaristiku, chrochtám si blahem hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2001