Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 15:12 Muž Filpek [0] Re: NHKG
tak já se na ty příčky klidně můžu vyprdnout, ale šlo mi o to, aby voda protékala opravdu přes všechna média. Podle mě, si voda bez příček najde vždycky nejjednodušší cestu a nevyužiju celý objem filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.07.2019 15:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filpek
Nedělal bych ty příčky jak jsou na 1. fotce. Jinak ti to při tak malých komorách a silném čerpadlu nebude fungovat.

Můj filtr bez příček, fotky ve složce technika:

rybicky.net/nadrze/28047-h%E1%BB%93-ostrava…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 14:29 Muž Filpek [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, má tu někdo zkušenosti s komorovým filtrem v akváriu? Potřeboval bych vědět, kolik nechat cm na přepad vrchem a kolik na průtok spodem, při čerpadlu 2000l/h
Odkaz, jen pro představu. Není to přepadový filtr mimo akva, ale přímo vlepený v akváriu, jako na fotce. Velikost filtru je 80x50x10cm, jednotlivé kóje budou 14x10cm
Edit: www.akvahumble.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 13:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Ten rozdíl hladin je dost o ústa hlavně když je to úplně čisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 11:25 Muž vlka [3444] – dost dobrý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 23:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lesha
voda zůstává při rašelině hnědá ale je křišťálové čistá. Nezlob se na mě ale tohle přirovnání trochu kulhá, co je hnědé nemůže být křišťálově čisté i když vím jak to myslíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 23:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Parrot
Kdo nic nezkusí nic nezkazí, tetry nemusíš mít věčně a pak se větší filtr může hodit. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 19:34 Muž Lesha [2] Re: Parrot
Souhlasím s Jarrym, pro Tetry zbytečně moc komplikací, raději bych si udělal další akva. A ten filtr do auta my přijde zbytečný. Bude se zanaset. Pro křišťálově čistou vodu existují média ať už dražší či levnější jako je Purolite, který se dá sehnat na eshopech s výrobky pro úpravu vody za nějakých 120kc za litr. Používám a téměř stejně účinky jako Purigen, jen nechytá zbarvení vody, takže pro neonky super, voda zůstává při raseline hnědá ale je křišťálové čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 14:59 Muž Jarry [1437] Re: Parrot
Pro 300l nádrž s tetrama mi to přijde skoro jako zbytečné. Pokud by filtr mohl stát vedle akvária tak bez problémů, ale řešit přepad atd. by se mi v tomto případě nechtělo. Místo pod akváriem bych asi využil jinak a dal bych raději nějaký šikovně maskovaný interní filtr. Těch 45l navíc není žádný velký objem, počítej s tím, že je potřeba mít tam dostatek místa pro vodu z přepadového komínu atd., já jsem velký zastánce skleněných filtrů, ale tady bych ho asi nepoužil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 14:55 Muž Smetany [1226] Re: Parrot
Filtrační vata bude lepší a levnější varianta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 14:35 Parrot
Čau, dělám filtr ze starého akvária 30*30*50. Pro novou 300 litrovou nádrž.

První komora bude pro nárok z akvária s topitkem.
Druha komora bude jako predfiltr na odstranění hrubých nečistot.
Třetí úzká komora pro zachycení i malých nečistot, čtvrtá bude naplněna lávovou drtí a pemzou kde bude dost prostoru pro bakterie.

Chci se zeptat, jak udělat třetí komoru. Chtěl bych něco jako je toto:
www.google.com/…

Bude to fungovat?
Díky

Edit: Nebude se to rychle zanášet?
A dá se lehce vyčistit a znovu použít?

V akvarku chci mít tetry, to zas nejsou takový špindírové.

Použití tak velkeho filtru je z dovodu, ze ho mam a chci ho využít, pod akvarkem bude místa na několik takových :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 20:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan88
Je tu přes 3100 příspěvků na toto téma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2019 17:56 Maq Re: Dan88
Dan88 napsal: Myslel jsem, že zdejší fórum má poradit nezkušeným. Asi se pletu, ...... proč není vhodné dělat velký filtr?
Fórum není jedinec. Bohužel pro Tebe, filtrace je téma, kde nepanuje příliš velká shoda.
Například pokud jde o mne, já na většinové názory moc nedám. Ale nějaký hotový jasný recept si taky netroufám šířit. Jsem ochoten tvrdit, že velký filtrační objem nezaručí velké výsledky. Testoval jsem i některá biofiltrační média a nenaměřil jsem lepší výsledky s médii "s velkou osídlovací plochou". Pozitivně jsem prokázal, že dekompozice a nitrifikace může normálně probíhat i bez filtru, v substrátu. Právě v těchto týdnech jsem naměřil data, že v písčitém substrátu probíhá i denitrifikace.
Filtry používám, ale na rozdíl od většiny akvaristů se vůbec nepokouším filtrem podporovat biofiltraci. Mám jiné priority. Ale nemám prozkoumané nejrůznější situace natolik, abych si troufal Ti poradit pořiď si takový a takový filtr a dej do něj to a to.
Podle mé praxe by filtr měl být především flexibilní. Abys ho mohl upravit a použít podle toho, co se Ti v akváriu zrovna děje a čeho chceš dosáhnout. Léta jsem byl zvyklý na externí kanystrové filtry. Ale zrovna před pár hodinami tady uživatel DavFM vyfotil (ve vlákně "zabíhání akvária") jedno řešení, kde estetika nebyla sice prioritou, ale v daných podmínkách dělá dobrou službu. Za pár halířů.
Jednoznačnou radu tedy od fóra raději moc neočekávej. V diskusích už se tak či onak vyjádřil skoro každý. Začti se do těch diskusí, je to užitečné, a snad Ti z toho vyplyne vhodné řešení pro Tvoje konkrétní podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2019 14:24 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Atratus L
výroba vlastního filtru je o vlastních nápadech, ( většinou)
a taky o vlastním akváriu.
záleží na co potřebuji vůbec filtr ( jiné vlákno), co od něj očekávám , že provede ( provádí, jiné vlákno) s mou vodou v mém akva....
na 'zeleninku'( mé první rostlinné) jsem vyrobil kanystrový ( jinak jsem používal malý eheim do 50l akva) a rozdíl v měření vody a "čistoty" neměřitelný.
podlehl jsem reklamě o "čím větší tím lepší" smich


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 13:53 Atratus L Re: zervajs
zervajs napsal: proč by větší měl být lepší ?

ps: nevíme litráž akva ( jen něco mezi), ani jak bude zarostlé ( nebo vysazené)
a o osádce jen "společenský guláš" smich

Rezerva se hodí. Jak jsem psal, u vnitřních je nevýhoda zmenšení prostoru pro obyvatele, takže je to o kompromisu.U vnějších je výhod víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 13:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dan88
Dan88 napsal: Plánuji běžnou společenskou nádrž - živorodky, tetry a možná i něco dalšího.
Takto rybami zaplněné akvárium by ti stačilo? www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 13:34 Muž Shimi [683] Re: Dan88
Udělej to přesně tak, jak jsi původně zamýšlel, tzn. komorový. Na Hamburský se vykašli. Teď jde jen o to se rozmyslet, kam filtr umístit, jestli na zadní stěnu nebo na boční. Pokud by stálo akva v rohu, tak na boční. Pokud by stálo u zdi a ze 3 stran by k němu byl přístup, tak na zadní. 3 komory jsou tak akorát s tím rozdílem, že já bych druhou komoru zaplnil celou vysoce porézním matrošem (Pemza, atd.). Tzn. 1 komora komplet bioakvacit, 2 komora komplet Pemza a třetí komora (nejmenší) čerpadlo + topítko. Jestli použiješ černé sklo nebo plexi je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 12:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dan88
má otázka na větší vyplývá ze zájmu pochopit. Když napíšu " čím menší tím lepší" ( a pro zarostlou nádrž ještě menší) mám k tomu nějaký důvod ;-)
Je mi naprosto jedno jak si kdo své akvárium dělá,jen pro pořádek :)
Stavěl jsem jen filtr kanystrový ( pravda 100 litrový ), tak neporadím ,omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 12:49 Dan88 Re: Maq
Myslel jsem, že zdejší fórum má poradit nezkušeným. Asi se pletu, přesměrujeme mě prosím do kterého vlákna bych měl umístit dotaz, proč není vhodné dělat velký filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 12:45 Maq Re: Dan88
Dan88 napsal: A proč ne?
Jediné mínus velkého filtru snad může být jen jeho prostor... Nic jiného.

Pokud to vidíš takto, nebudu již rušit. K výrobě filtru jako takového poradit neumím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 12:29 Dan88 Re: zervajs
A proč ne?
Jediné mínus velkého filtru snad může být jen jeho prostor... Nic jiného

A ano, bude se jednat o společenský guláš. Takový jakých je 90% akvárií.

Čekal jsem ze zdejšího fóra nějaké rady, zatím se mi jich moc nedostalo. Nechci všem křivdit, ale většina odpovědí nebyla k tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 11:42 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Atratus L
proč by větší měl být lepší ?

ps: nevíme litráž akva ( jen něco mezi), ani jak bude zarostlé ( nebo vysazené)
a o osádce jen "společenský guláš" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 11:35 Atratus L Re: Dan88
Čištění ostatních komor by si se časem nevyhnul u sebevětšího filtru. Pravda, čím větší, tím lepší. Nedostatkem u vnitřních je, že jsou na úkor prostoru pro rostliny a ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 07:20 Dan88 Re: Maq
Plánuji běžnou společenskou nádrž - živorodky, tetry a možná i něco dalšího.
Filtr chci udělat takový, který bude takřka bezúdržbový.
I kdybych chtěl udělat filtr přes celou zadní stranu, nevidím to jako zbytečné (uvažoval jsem o tom, jen by to bylo už drahé). Měl bych filtr, u kterého bych jednou za čas vyčistil první komoru a do ostatních bych nemusel nikdy zasahovat..
Co by bylo na tom zbytečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 20:34 Maq Re: Dan88
Co v tom akváriu budeš provozovat?
Se ptám, abys nedělal něco zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 19:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dan88
voda půjde cestou nejmenšího odporu, u hamburského (asi) nijak, vetšinou jde jen o
jeden pás bioakvacitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 19:07 Dan88 – Vnitřní komorový filtr
Po procházení zdejších diskuzí bych se chtěl zeptat na habsburský filtr, lze udělat místo komorového? Jak bych docílil rovnoměrného proudění a prokysličení v dalších vrstvách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 13:15 Dan88 Re: Jarry
Akvárium bude 50/50/130-150 ještě nevím. Komoru pro filtraci chci udělat 15 cm a rozdělit na tři části. První molitan, druha molitan + navrchu biologické médium a třetí čerpadlo, pro čerpadlo chci dát prostor 15/10 a zbytek rozdělit na půl pro média.
Do první komory bude vytékat voda přes česle přímo do molitanu.

Molitan chci dávat cca 2 cm od spodu, aby dole pěkně odtékala voda (ideálně rovnoměrně). Čeřící přepážku chci udelat 1,5 cm - uvažuji do ní dát i vzduchování, ale nevím jestli to má cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 08:53 Muž Jarry [1437] Re: Dan88
Udělal bych komor co nejméně (max 3) a na zdvojené přepážky (pokud je máš v plánu) bych se vyprdnul. Do první komory bych dal molitan, do druhé bych na sebe případně naházel ve filtračních sáčcích další média dle libosti, do třetí bych dal čerpadlo.
Jen tak pro zajímavost - jaké jsou rozměry akvária a plánovaného filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 08:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan88
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady přeci nejde o čeřicí přepážky ale o to že ti v komoře s malým průměrem řekněme třeba 10 x 15 x 40 cm poteče dost velký proud a ještě molitanem na výšku místo jako u hamburského filtru plochou 15 x 5 x 40 cm
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 07:10 Dan88 Re: vaclav
Myslím, že to není úplně pravda, čeřící přepážky široké 1,5 cm budou mít daleko větší rychlost než komora široká 15 cm. Objem proudění vody bude závislý pouze na výkonu čerpadla, odpor filtračními médii bude, ale průtok to zas tolik ovlivňovat nebude. To by pak v poslední komoře bylo čerpadlo na suchu.

Počítám s molitanem s hrubostí 20 + na vrchu druhé komory s něčím sofistikovanějším eheim pro či něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 22:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan88
Filtr z čeřícími přepážkami jsem měl několik let. Záleží jak budou široké komory. Rychlost proudění v 10 -15cm je značný, fungovat to sice bude ale jestli tam strčíš nějaké jemné medium bude ti brzdit vodu a pokles v jednotlivých komorách je pak dost velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:28 Dan88 Re: vaclav
Jak bude filtr široký je dost zásadní věc právě pokud jde o čeřicí přepážky. :-)

Tomu nerozumím. Znamená to, že musím v čeřící přepážce dodržet konkrétní rychlost proudění vody aby fungovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 19:35 Dan88 – Vnitřní komorový filtr
Zkusím to vyrobit z HPL laminátu. Pak dám vědět jak to vypadá a funguje.

www.pfleiderer.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2019 14:51 Muž ZDRI [1415]
Postované plastové desky se dají normálně lepit silikonem, vyzkoušeno (pokud není vyloženě extrémně zatížené, drží dobře). Sklo není problém řezat/vrtat otvory, ale "česla" normálně nevyřízneš (neodlomíš), zářezy lze udělat speciálním brusným kotoučem (ale ne každý sklenář se s tím bude ochotný patlat, rádo to praská).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 13:57 Muž Jarry [1437] Re: Dan88
Ty frézované česle bych ještě promyslel, určitě bych je nedělal do poloviny sloupce, tím bys částečně přišel o hlavní výhodu přepadu a to je sběr hladiny. Hřeben se dělá kolem 3-4cm vysoký a je to víc, než dostatečné, cokoliv delšího podle mě přináší jenom nevýhody (půjde to snadno poškodit / zlomit, bude to divně vypadat, bude se to špatně čistit atd.). Pokud nepoužiješ lištu a přilepíš hřeben rovnou na sklo, bude to vypadat čistě - šlo by to udělat i tak, že bys zezadu v místě přepadu přilepil použek skla a hřeben na něj tak, aby lícoval s tou hlavní přepážkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 13:43 Dan88 Re: Jarry
Díky za rady,
Přeci jenom si chci filtr vyrábět sám, oslovit sklenáře aby mě řezal "kousek" černého skla a na něm se pokoušel vyřezávat česle...
Jedině nasadit česle plastové, to však už mění mojí představu o čistém vzhledu, a výška nebude cca 20-30 cm. Představa byla taková, že to budou tenké řezy cca 1cm od sebe od úrovně hladiny do poloviny vodního sloupce. Ze zadní strany vyztužené aby se nezlomili.
Jsem docela perfekcionista, chci aby to bylo dokonalé :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2019 13:08 Muž Jarry [1437] Re: Dan88
Nevymýšlel bych vymyšlené / ověřené, řezání ani vrtání skla není pro trochu vybaveného sklenáře problém, můžeš se zeptat i na to černé sklo, případně by to šlo řešit nějakou fólií za sklem (např. www.hornbach.cz/… ). Sklo je obecně levné, dostupné, pevné, dobře se lepí silikonem, nevidím moc důvod pokoušet se ho v tomto případě nahrazovat jiným materiálem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 13:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan88
Jak bude filtr široký je dost zásadní věc právě pokud jde o čeřicí přepážky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 12:57 Dan88 – Vnitřní komorový filtr
Po brouzdání po internetu se mě nejvíc líbí HPL deska, dělaj se z toho treba steny na WC. Má to odolnost proti oděru a je to vhodné do vlhka, prý je to zdravotně nezávadné. Jádro může být černé stejně jako povrch.

Teď jestli to můžu dát do akvária, má s tím někdo zkušenosti? Česle chci delat od hladiny zhruba do poloviny vodního sloupce. Přepážky dělat chci, chci dat do první komory biokvarcit a do druhé něco sofistikovanějšího.

Černé sklo bude asi dost drahé a s řezáním to nevidím reálně. Černé desky tipu plexisklo při škrábání řasy poškrábu (tuším že to moc nevydrží)

Plexisklo chci použít na přepážky (čeřící)

Co myslíte ta HPL deska? Znáte jí někdo? Víte jak se chová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 12:32 Muž jandy [3] Re: Dan88
Presne takovy filtr mam. Mrkni ke me do prezentace. Material je cerne plexisklo. Mam to slepene akvarijnim silikonem a drzi to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 11:35 Atratus L Re: Jarry, vaclav, Dan88
Oba způsoby se dají spojit. Většinou 2/3 u dna, 1/3 u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 10:42 Muž Jarry [1437] Re: vaclav
Já bych naopak nedělal nic jiného, než přepad. Nespoléhal bych moc na to, že spodní sání bude ze dna bude nasávat bordel - i kdyby ano, tak je to podle mě skoro až nežádoucí, bordel ze dna je asi lepší odkalit, než posílat do filtru (pokud to není vyloženě mechanický filtr, který se často čistí). Přepad navíc udrží čistou hladinu, což si myslím, že je prospěšnější. Fungovat budou obě varianty, já osobně mám lepší zkušenosti se sáním do filtru z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 10:35 Muž Jarry [1437] Re: Dan88
Mám takový filtr, je ze skla, které jsem z vnitřní strany "natřel" černým silikonem. Na jedné straně je přepad, potom 2 přepážky a na druhé straně vyvrtaná cca 20mm díra na trubku od čerpadla. Funguje to velmi dobře, nedělal bych to z plastu, bude vždycky problém s lepením na sklo. Tady je to trochu vidět: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 09:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan88
Je škoda uvažovat u takového filtru o přepadu, nechal bych si ho jen jako pojistku a udělal díru u dna. Přepážky nedělej spíš něco na způsob hamburského filtru a máš možnost použít černé sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 08:47 R Muž ctibum [6908] Re: Dan88
Taky to budeš muset přilepit/utěsnit silikonem, což nevím, jestli plast pobere... Do skla se vrtat dá a ten hřeben (česlo) jsem viděl na nějakém eshopu prodávat plastový nasazovací na hranu skla jako doplněk ke komorovým filtrům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 08:36 Muž ZDRI [1415] Re: Dan88
www.multiplast.cz/…
www.hornbach.cz/…

Jen nevím, jak hodně požaduješ jeho odolnost vůči poškrábání (je to plast).
Existuje i černé sklo, to se Ti ale bude složitě opracovávat (vrtání, frézování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 07:58 Dan88 – Vnitřní komorový filtr
Dobrý den,
chci si vyrobit vnitřní filtr do nového akvária.
Má představa je taková, že přes celou boční stranu udělám filtr schovaný za černou desku, do které si vyfrezuji na jedné straně slabé drážky coby česle. Na druhé straně otvor pro nasazení vytoku z čerpadla do akvária. Za černou deskou udělám klasické komory, které budou vyplněny filtračními médii. Abych se zepředu nekoukal do filtru, akvárium v tomto místě prelepím černou tapetou.

Moje otázka zní: z jakého materiálu udělat předěl akvárium/filtr. Musím být černý, odolný proti poškrábání při údržbě. Ale musí být možné do něj vrtat/frézovat.

Prosím o rady místních odborníků ;-)
Děkuji
Dan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 23:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jistě. V tom ponořeném víčku bohužel nejsou vidět ty vyvrtané díry, to je poněkud přeexponované.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 23:16 R Muž ctibum [6908] Re: _ucx_
Můžeš dát prosím fotku tak, jak to máš nainstalovaný za provozu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=351