Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:14 Muž souky [592] - RostlinyRe: stuz
vezmi duši z traktoru a vyřízni si těsnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:10 Muž DrChila [243] Re: stuz
no ale závitem se nedrží ten tlak vody tlak vody drží sice ten závit ale tím že přitlačuje horní víko k hraně sudu zkus jestli tam neni nerovnost nějaká jak na víku tak a tý hraně na kterou to dosedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:07 Muž stuz [4] Re: DrChila
No možná budu dneska smrdět přes celý sídliště, ale chci vyzkoušet následující: do místa na víku kde chybí závit nakapat nějaký roztavený plast trochu ho nechat zaschnout a dokud se dá ještě tvarovat, tak ho na víko našroubit a vytvořit tak závit tam kde není, uvidím jestli se zadaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:57 Muž DrChila [243] Re: stuz
No a nebo nějaký těsnění a pořádně to utáhnout. Nebo nevim čím by se to dalo z praktického života použít nějaký zbytky balónků. Ty se daj taky zmáčknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:50 Muž stuz [4] Re: DrChila
Nějak razantně to neteče, jen trochu, takže tlak vody to v pohodě udrží. Potřebuji vyřešit jen drobnou netěsnost... S tím silikonem uvidím, je to až poslední možnost, zatím přemýšlím nad možnostma ho nepoužít. Např. zátka do hrdla na které potom přijde víko, které bude tlačit do zátky... nějak to musím vyřešit, po výplatě si u chci nastěhovat tlamovce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:34 Muž DrChila [243] Re: stuz
Nebo to nechat otevřené a nepočítat s uzavřeným okruhem:-D a nebo nějakou vývěvu:-D v americe maj nějaký takový malý kompresor který vodu na jedné dirce nasává a na druhé to vypouští je to vidět u jejich přepadů. Popřípadě to odsaje vzduch například u tebe.
Jinak nevim zda to utěsníš tím silikonem to by si to musel nechat i zatvrdnout a filtr ti údajně stát nemůže tak dlouho. stejně si myslim že ten výškový tlak by to možná ani neudrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:06 Muž stuz [4] Re: DrChila
Tak těsnost toho víka je neskutečnej problém, ve víku je na 2 místech přerušený závit a tudy potom teče... musím vymyslet nějaký způsob jak tomuto zabránit. Nakonec to zasilikonuju a po každém praní filtru budu znovu silikonovat nebo co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:22 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
vaaclav napsal: www.karavan.cz/… :-)
Průchodky super, hned jsem si našel jednu, co by se hodila. Ale to poštovné, to je katastrofa.. rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2014 15:44 Muž stuz [4] Re: O.Tom
No použiju asi klasickou elektrikářskou Teď mám PG 21 tak o řadu vyšší, do ní krátkou trubku a na tu nasadím hadici, myslím že nejlevnější způsob :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:30 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: stuz
dost dobry potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:27 Muž O.Tom [439] Re: stuz
Určitě je spoooousta jiných průchodek než elektrikářských :)
Ale často taky v trošku jiných cenách.
shop.aquaplastik.cz/…;

U těch průchodek se hodně dívej na vnitřní průměr.
Jak to jsou různe alternativy a neakvaristické průchodky, tak to má oproti těm akvaristickým silnější stěnu a menší vnitřní průměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:20 Muž DrChila [243] Re: stuz
ve víku je kurňa problém. To radši vymyslet nějakej přepad a nechat víko o tevřený než vyplavit byt 300L je dost na záplavu:-D Mě vyteklo 50L a stačilo mi to jako:-D

A na ten průměr čím větší je tím větší váhu musí překonávat to čerpadlo když to není uzavřené. Navíc tam vznikaj víry místo toho aby to šlo plynule ven:)
Extrémní příklad čerpadlo položim na dno vany a nahoře mi to jen honí vodu. Když tam dáš hadici jakou máš mít tak to je hned oněčim jiným výtlak:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 14:56 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 14:52 Muž stuz [4] Re: DrChila
A máš pravdu too víko opradu netěsní jak jsem si představoval :-D To jsem zjistil až když jsem to zkoušel a říkal jsem si: To je v pohodě zrovna to dám do akva a bude. Akorát se nezadařilo a já sám doma nevěděl co dřív jestli vypínat čerpadlo, nebo vytahovat hadice, ale vše dopadlo v pořádku, a na těsnosti víka se pracuje a bude to v pohodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 14:45 Muž stuz [4] Re: O.Tom; DrChila
Přesně v průměru hadic je právě problém. Na filtr jsem napasoval hadici 16mm-ale napasoval tzn. nahřívání roztahování atd. Ale vlastní průměr hadice je 16mm. Musím vyměnit hadice za 20mm a pak to bude v pořádku. Je to na akvárium 150x50x50 čistý objem cca 300l. Bude se jednat o malawi biotop. Porblém bude s nějakou vhodnou průchodkou. Spodní dírů nechám a přidám další, budu mít tedy 2 přítoky do filtru- každý z jiného místa akva. A na vývod budu muset použít průchodku která bude silnější a zvládne ten průměr hadice který potřebuji. Nějaká rada na průchodky? Je nejaká jiná možnost než elektrikářská?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:57 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Jestliže má filtr nasávání i výpusť v akváriu a samotný filtr je uzavřený (tak jako komerční externí kýblové/kanistrové filtry), tak je to bráno jako uzavřený okruh a to jestli je rozstřikovací rampa 2cm pod hladinou, nebo 5 cm nad na tom nic nemění.

Proč by měla široká hadice snižovat průtok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:10 Muž DrChila [243] Re: stuz
no jakou má čerpadlo díru na výtoku takové musí být hadice když se ztenčují ztrácí výkon to samí když sou zase moc široký :) A když budou hadice moc dlouhé ztrácí výkon též :)
Tak asi tak
Technická otázka pro jak velké akvarium máš tento filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 12:59 Muž O.Tom [439] Re: stuz
Problém bych hledal asi v průměru hadic... vnitřním průměru průchodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:29 Muž stuz [4] Re: DrChila
vše je zatím v průběhu realizace... každopádně bude nasávací trubka a rozstřikovací rampa. Každopádně jsem zjistil že hlavní problém je, že výkon čerpadla je omezen průměrem hadice kterou mám na čerpadlo zapojenou. Budu muset zvětšit ovtvory a hadice na 20mm. Poté čerpadlo dává 900l/hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:03 Muž DrChila [243] Re: stuz
V tvým případě jak to čtu se nejedná o uzavřenej okruh. Pokud by si chtěl dosáhnout většího výtoku z čerpadla musíš mít jak rampu tak sací potrubý zcela potopené. A nejsem si zcela jistý jestli ten normální závit na tý nádobě tak extrémě těsní :-D Ještě sem hoď fotku jak to máš v AQ jako tu rampu a sání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2014 12:03 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stuz
Přívod vody bych dal ze shora a otok dole. Zvětšit by jsi musel určitě obě trubky aby jsi využil lépe výkon čerpadla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 10:08 Muž stuz [4] – Slabý přítok do DIY externího filtru?
Fotka k příspěvku Zdravím,
zprovoznil jsem externí filtr vlaastní výroby. Jedná se o 50l barel. Přívod do barelu je zespodu a vývod do ava je zezhora barelu. Uvnitř mám čerpadlo o udávaném výkonu 1400l/hod. barel je umístěn pod akva. Jedná se tedy o spojené nádoby, tudíž by čerpadlo nemuselo tlačit vodu až do akva, ale pouze cca 10 cm. Problém je s tím, že když filtr spustím teče mi cca 500l/hod.Když jsem zkoušel povolit víko barelu a pustil přívod vody z akva a zároveň jsem zapnul čerpadlo, tak i v případě neuzavřené nádoby mi to dává nějakých 500l/hod - to co přitíká z akva do filtru= to co z filtru vytéká. Z těchto souvislostí soudím, že by to chtělo větší přítok do filtru. Ale nejsem si jist, snad se někdo chytne a pomůže mi. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:39 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
chci si koupit Kaldnes le jsem ted nejak na suchu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Akorat se slamkami mam jednu neprijemnou zkusenost, ze ty co jsem mel, byly nejspis z bioplastu, protoze se po par letech doslova rozsypaly na prach. Byly v supleti v suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:20 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
Fotka k příspěvku 50 slamek v 1L byl to fofr jel jsem to po čtyřech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:18 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: DrChila
ja te chapu, už mně to taky napadlo ale mnělo to bej tekovy decentní musim sehnat jinou nadobu a nebo to zalepim na pevno a bude ten filtr se stejně nebude muset čistit,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:01 Muž DrChila [243] Re: replikant33
Nebo to stáhnout šroubama nějak šikovně nalepit takový packy. Nebo na to udělat takovej železnej koš nebo jak to mám říct a stáhnout k sobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:32 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: DrChila
byl tam takovy tlak že to teklo i když to bylo nad hladinou :) je to vaku nadoba a těsnění tam je udělané tak by držela pod tlak musel bych zapojit naopak čerpadlo ale to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:31 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
skartovačku nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Strihanim? Jak rikal kdysi muj maly syn, kdyz na vanoce uz nikde nebyla strouhanka.

"Tak tato nebud smutnej, skartujem nejakej ten rohlik!"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:26 Muž DrChila [243] Re: replikant33
No záleží taky na tim jak pod úrovní hladiny je. Pokud to dáš relativně zároveň s hladinou tak tlak bude malý a tím pádem to nebude tolik obtýkat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:22 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
Fotka k příspěvku mnělo to bejt tady v tom exteráčku ale ta mrcha teče :((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:15 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
to není medium to je nastřihané brčko,, nejdřiv jsem to jen zkusil zda to bude delat co ma než stravim pul dne... střihaním brček na milion kousičku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Toho media je tam nejak malo. Ale kdyz do te lahve pustis CO2, mas hotove bezvadne rozpousteni bez ucpavajicich se difuzoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:58 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
Fotka k příspěvku zkušební verze 1.1
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2014 15:44 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DrChila
Nevýhoda velké matrace je že ti voda neproudí celým profilem když se část ucpe jede to jinudy takže vlastně nepotřebuješ tak velkou. Další nevýhoda je při čištění. U vícekomorového filtru to dělám za provozu a v akváriu nemám žádný bordel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:45 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
Já opravdu nevim proč tam sou:-D pro mě zbytečnost pokud si koupím bioactiv je to krychle upravim jí podle své velikosti. a drží tvar. Pokud budu mít velkou plochu bude to mít pomalý průtok skrz celou plochu tím pádem se to bude málo i ucpávat nebude to tolik nasávat ten molitan bordel a bude ležet před molitanem. Ale menší pravděpodobnost že ti bude klesat voda o hodně je když přepážky tam vůbec nejsou. čím více jich tam je tím víc se to projevuje.
Keramika to samé hodí se do nějaké síťoviny jak maj ženský silonky ty víc děravý či udělá se klec z perlinky a opět to drží tvar a protýká celou plochou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:20 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DrChila
Jo ty nevíš proč tam jsou. Pokud se molitan začne ucpávat voda klesne i za matrací vcelku. Pokud ne nefunguje filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:31 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
Tomu zamezí když tam nebude dávat ty přepážky:-D nevim proč každej tolik jich potřebuje a jako bonus tam nemusí bejt žádná a žádný lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:29 Jenik
Tak proto . . . nám se ještě nerozpadla . . . smich Ještě jednou dík . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:27 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jenik
Nás taky, ale co se nám doma jedna rozpadla > HEUREKA!!!> a nápad na světě. Samo že jsme použili novou, ve staré už může něco být ... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:26 Jenik
Přesně něco takového jsem myslel. Tuhle "houbu" máme doma taky. Nenapadlo mě ale, že je to "rukáv" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2014 21:24 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jenik
Fotka k příspěvku A takhle to vypadá rozmotané máme v tom mech, uhlí, keramiku, prostě uni .... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:18 Jenik
Blesková odpověď potlesk Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2014 21:14 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jenik
Fotka k příspěvku V drogerce, supermarketu se prodávají takovéto "mycí houby" :

Je to smotaná nohavice síťky, takže ji stačí rozmotat, nahoře a dole stáhnout vlascem a je pytlíček na světě. Stojí to tak 20,-Kč a je toho přes metr, pytlíků moře .....
A dá se to použít i na mech a jiné dekorace ... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:05 Jenik – síťka
Ahoj, chtěl jsem se optat. Ať už dáváte keramické kroužky, nebo třeba EHFI Substrat pro, do jaké síťky to dáváte? někde jsem četl, že to někdo dával do síťky od česneku. Dá se něco podobného koupit? Pochopitelně ne nějaký předražený značkový pytlík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 20:08 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AssAssin
Čerpadlo by mělo být stále pod vodou ale ty ho budeš mít za nějakou dobu částečně nebo úplně nad vodou. Jednotlivé filtrační náplně časem brzdí vodu a snižují tak hladinu v komorách. Dej ho níž a použij jiný typ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 19:26 Muž Assassin [2]
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 19:26 Muž Assassin [2] – Vnitřní filtr
Fotka k příspěvku Ahoj, udělal jsem si návrh vnitřního komorového filtru do nového aqua 160l, který by pohánělo čerpadlo s výkonem 350l (je to dost? případně koupím výkonnější). Chci ho rohové, aby nebylo tak nápadně z předního pohledu a mohl jsem před něj zasadit rostlinky. V první vstupní komoře by bylo topení, v druhé a třetí molitan. Dohromady objem filtračních hmot činí kolem 4,5 litru (je to dostačující). Přikládám návrh a buu se těšit na Vaše připomínky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:24 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: glpetr
dekuji ti za cennou radu moooc si ji vážím a ted jsi mužeš jít zase hrát ahoj ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1551