Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 22:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: laKatos
Len tak na okraj, pri tom študovaní som sa dostal až k odpadovým potrubiam, kde odporúčajú 30° (max. 45°) kolená, práve kvôli stratám prietoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2016 20:55 laKatos Re: slavko
Ano to je přesně ono. Každé koleno (jednotlivý prvek) o určité velikosti má ztratovy koeficient. I stejne koleno (myšleno o stejnem DN) od dvou vyrobcu ho může mít jiný. Proto jsou ty tabulky odlišné.
Každý systém (hydraulické schéma nebo jak to nazvat) je individuální a tak by se měl i řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2016 20:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Stanley264
Prednedávnom som uvažoval nad filtrom s prepadom, popritom som riešil aj priemer rúrok. Pretože všetko potrebujem najprv naštudovať a prepočítať, tak som študoval a vyštudoval som figu borovú. Presnejšie, zistil som, že v mojich podmienkach to nevyrátam, pretože celá fyzika (stredoškolská) všetko zanedbáva a rieši ideálne potrubia i tekutiny... Jednoducho som napojil testovací rozvod, navodil predpokladaný výškový rozdiel, zobral známy objem tekutiny (10 l, nech sa ľahko ráta) a stopky. Meral som, stopoval som, prerátaval a došiel k záveru, ktorý som uviedol v prvom odseku.

Na rôznych (zväčša anglických) fórach morských akvaristov tie prietoky riešia, sú tam aj tabuľky pre rôzne priemery a vzorce pre kolená, atď. Problém je, že hodnoty v tabuľkách sa líšia (ktorým veriť?) a tiež býva problém v ich galónoch, lebo nikdy neviem ktorý galón majú na mysli.

Mimochodom, nápad s prepadovým filtrom som napokon zavrhol, ale nesúvisí to s priemermi ani typom filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:23 Muž Stanley264 [1] Re: laKatos
Já t vím že můžu zapomenout na 3000L/H ale aby to kleslo na 360L/H ? a navíc jsem všecko dneska předělal a zapoji jsem vše pouze na čerpadlo jako svodovou trubku do filtru a vývod a rychlost se zvětšila jednou tolik takže zhruba 700L/H.... A právě uvažuju o jiném rozvodu a větších trubkách a nebo že to kompletně zjednoduším.... a použiju hadice s vnitřním průměrem 25mm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 15:06 laKatos Re: Stanley264
vyskovy rozdil nepocitej. ty mas uzavreny okruh....

ja mam jeabo DCT4000 (4000 l/h) a tam je na vystupu 1 palec. Pro male ztraty chci mit trubky o vnitrnim prumeru 32mm. tzn musis zvetsit prumery trubek + kazda "nerovnost" zakriveni prutoku znamena ztraty. /znamy me chtel zasvetiti do sveta proudeni kapalin ale nemusim vedet vsechno tak jsem se detailneji neptal. My jsme resili i samostadem odtok v 32mm trubce. teoretická maximalni hodota je 12 000l/h ale to je teoreticka. tam by tak mohla vznikat i turbulence ci co a to bylo zase zpusobovalo zpomaleni. atd. adt..... ale na 3000l/h s tvymi rozvody zapomen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 13:44 GP Re: Stanley264
Taky musis zapocist prekonani vysky narozdil od hrncovych filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 13:39 Muž Fuchs [169] Re: Stanley264
Já bych si typnul že máš malé trubky. Vem si JBL 1901 to má hadice 19/25 a čerpadlo přečerpá 1900l/h ty máš 3000l/h na trubce která může mít vnitřní průměr cca 15mm to je prostě málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 09:30 Muž 150koni [653] Re: Stanley264
Moc kolen jak jsi napsal a taky se ti mohlo podařit trochu více nahřát trubku než je zdrávo a po zastrčení do kolena se ti mohla zavřít třeba na polovinu. Už jsem viděl i umělce, kteří ji zavřeli úplně. Ale to bohužel zjistíš až rozstřižením kolene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 00:22 Muž Stanley264 [1] – Problém s průtokem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všeky mám takový problém a určitě mi někdo poradí čím to je. Dělám si akvárium a v něm co jde vlastní rukou dnes došla řada na Filtraci. Vyráběl jsem ji s 30L sudu a trubek PPR 20mm vnější průměr. Použil jsem čerpadlo Jabeo DCS-3000 které má špičkový výkon 3000L/H a výtrlak maximálně 2,7m. v akváriu mám vlepený přepad. V cestě zatím nejsou překážky jako jsou média filtrace. A jde zde nádoba pro rozpouštění CO2 která je vyrobena s filtru pevných částic do vodovodního řádu v domu. Vše jde vidět na fotografiích. Vše jsem spojil a spočetl výkon a to je 360L/H což mi připadá velice málo na toto čerpadlo. Proto se ptám co jsi myslíte co by mohlo zvýšit průtok, nebo co jej spomaluje. Má eorie je že jse hold použil moc kolen a přeplacal jsem to.... a možná kdybych použil PPR 25 nebo 30 byo by to lepší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 15:49 laKatos Re: laKatos
Fotka k příspěvku Tak další upgrade. Snad bude tato varianta bez výhrad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:52 laKatos Re: liborass
no prave. mylel jsme ze jak bude akvarium na miste tak vlozim pruchodky a dotahnu jendu po druhe. a az pak budu lepit navazujici potrubi z jedne i druhe strany.
kdyby byly na pruchodkach jiz nalepene trubky co budou v prepadu je mi jasne ze se tam nedostanu
soptik:... to je taky moznost. Trosku se jen bojim ze kdyz pruchodku spatne dotahnu (nebo z jineho duvodu) mi pruchodka zacne netesnit tak pri eventualni oprave se k matici horko tezko dostanu. Z vrchu se dostanu a-la soptikuv napad drzet nalepenou trubku v horni casti, ale na druhe strane bude spodek jiz zalepen tzn..... ihned za pruchodkou prijde nalepit koleno a trubka smer filtr. (pruchodku jiz nikdy nevytahnu protoze je zespot nalepeno to koleno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:49 Muž soptik [40] - RostlinyRe: laKatos
Kdyz das primerenej prutok a dostatecne navrtanou trubku, neni pitreba molitan. Ale proud by to urcite rozneslo rovnomernejc, jen by jsi z toho udelal dalsi filtr, kterej by se zanasel a musel jsi ho obcas cistit a byla by to dalsi ohyzdnost v akva. Cernou trubku pihledove zamaskujes lip ne modrou kostku molitanu.

Kdyz do tech pruchodek budes mit navareny trubky a matky das zespod akva, tak by jsi to mel utahnout i s tim soucasnym rozmerem kominu. Trubku s pruchodkou podrzis nahore u hrany filtru a matku budes sroubovat pod akva, tam si s ni muzes tocit jak a cim chces :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:37 Muž liborass [174]
měl by být dost velký, aby jsi tam mohl pohodlně manipulovat, vem si, že ty průchodky musíš nějak dotáhnout a výška komínu bude cca 50cm... zkus si to postavit z kartonů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:25 laKatos Re: liborass
jak velky ten komin by jste tedy udelali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:02 Muž liborass [174]
jen nevím jak se ti bude s těmi průchodkami manipulovat v tom komínu, asi to bude chctít pevné nervy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:01 Muž liborass [174] Re: laKatos
když jsem měl vrtané dno, měl jsem stejnou průchodku jako máš ty, dal jsem to tak, že matka byla dole pod akva, a pro jistotu jsem ji v akva oblepil silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 16:20 laKatos Re: Dominick
tesneni je jen cerna guma. to bile je plastova podlozka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 16:15 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: laKatos
myslim že to je šuma-fuk ako otočíš prechodku,tesnenia,dosadacie plochy má z oboch strán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 16:03 laKatos Re: Dominick
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku chlapi kdyz tu resite pruchodky. muze byt tato pruchodka umistena zavitem v akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:53 laKatos Re: soptik
pravda predsedo... sekl jsem se o desetinnou carku..dekuju
no zvazoval jsem cerpadlo 4000 nebo 6000l/h. a kdyz to tak vidim pujdu do toho 4000l/h ( akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… ). Je riditelne az na svych 30procent maxima. takze si pak budu hrat od 1200-4000 neco uz seridim

k tomu vyusteni z trubky. zkousel jsi obalit trubku molitanem.
je to stejne jako nasavani u kostek s hlavou tam je taky prutok velky ale zaden pruvan neni, jez z vyusteni cerpaci hlavice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:52 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Stanley264
uz ako myslíš,ale PPR nema dosadaciu plochu na tesnenie(dokonca tam má písmenka vylisované). ked das aj pasku aj tesnenie odkial budes vediet pri dotahovaní či dotahujes uz na sklo alebo len pásku ? aký význam bude mať potom tá páska ?
a ako som spomínal tie PPR sú určené pre ľan alebo teflón a tomu býva prispôsobený aj závit-je kónický....ale ked myslíš....nútiť ťa nemôžem,vyskúšaj,uvidíš a napíš ako si dopadol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:40 Muž soptik [40] - RostlinyRe: laKatos
Jinak se mi zda ze tvuj propocet v pohybu vody ma brutalni chybu :-)

Me vychazi ze pri 6000l/h se tvuj prurez (vemu-li idealni podminky rovnomerneho posunu vodniho sloupce) posune o 55cm za minutu :-)

6000l/h = 100l/min.
Prurez 55x33 ma v delce 10cm 18l takze 100l je v delce 55cm a kdyz tech 100l kazdou minutu pritece, musi i odtect :-) a kdyz vemu to proudeni at je rampa jakakoliv, bude to fofr :-) nerealny pouziti v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:21 Muž soptik [40] - RostlinyRe: laKatos
Tohle je vec, kterou doladis pri provozu, nic snadnejsiho nez regulace cerpadel :-) ale opravdu radeji natahni tu vidu z filtru hned na druhej konec akva. Ja mam prurez vodniho sloupce 50x50 a stejne jako ty zenu vodu hadici pes cele akva rychlosti 1500L/h a ikdyz mam hodne derovanej rozstrik schovanej za mohutnym korenem tak v sirsim okoli se rostliny pekne houpou. Verim tomu, ze po zprovozneni vse zregulujes tak ze z planovanyho prutoku 2000-6000 budou 2000 az moc. Matematika je fajn, ale nepocitas vsechny promenne :-) at mas der vrtano kolik chces, porad pri tvem propoctu pohybu 8cm/min to mnozstvi vody nepoustis plochou 55x33cm, ale zenes ji tam pod tlakem par derama a ty ti nepohnou celym sloupcem rovnomerne :-)

Vim ze jsou veci na ktery si kazdy musi prijit sam, tomu se nebranim, ale pocitej s tema regulacema prutoku a bud na ne pripraven :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:08 laKatos Re: soptik
kazdopadne diky ze to semnou rozebiras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:00 laKatos Re: soptik
ten vyvod cerstve vody jeste nemam stoprocentne jisty. zvazuji ho bud samostatne vest na druhou stranu nebo viz predesly prizpevek tzn. cistou vodu cpat do obehoveho systemu.

proc si myslis ze ryby budou makat jak o zivot v jednom smeru. vemu-li prurez akvaria (vodniho sloupce 55 x 33cm) tak pri prutoku 6000l/h se bude pohybovat voda z leva do prava rychlosti cca 6cm za minutu coz neni moc.(klidne bych i dal silnejsi cerpadlo)
Na vypustné strane akvaria bude vypustna trubka ze vsech stran navrtana malými otvory. ta trubka bude mit k tomu dva vyduchy o prumeru 50mm. takze obeh v akva bude opravdu velký (6000-2000l/h) ale zaroven nebude smerovy/proudovy- vyusteni neni z namých otvoru (kde vznika turbulence a ryby i rostliny jsou strhavany) a vznikne jen takovy tok řeky.
pokud se ale mylim jakoukoliv kritiku prijmam a rad toto tema budu resit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:38 Muž soptik [40] - RostlinyRe: laKatos
Tak hrubej filtr uz je jasnej. Ale zvaz co pouzijes za pruchodky a jak na ne napojis trubky, aby ses do toho prepadu vesel s rukou i s trubkama, dosahl na pruchodky a mohl vsechno utahnout.

Ten vyvod cerstvy vody bych taky natahnul na druhou stranu akva. Az te omrzi koukat se jak ryby plavou proti proudu a nemuzou, tak aby ses nedostal do situace, ze pridas vykon na filtru, stahnes vykon hrubyho filtru a dostanes se na "nulu" a budes dvema cerpadlama honit jednu vodu a hrubej filtr moc nepojede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:24 laKatos Re: liborass
koukni na toto... www.youtube.com/…
(osma minuta)

tento system pouzivaji reefari. jedna trubka komplet zatopena ( na vieu je koleno smerem dolu) a pak je druha trubka tera strhava tu hladinu (kolrno otocene smerem nahoru). Nekdo dava i treti boji s ze se mu ucpe ta strhavaci trubka. ale tu mam o vnitrnim prumeru 32mm a verim ze se jen tak neucpe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:18 laKatos Re: liborass
ne prave naopak ....
cela ta trubka bude na vzduchu a jen po krajich bude strhavat hladinu. vem si sklenici. hlubokou a uzkou - strc ji do vany tak aby mirne ale opravdu mirne do ni vtekala voda. tak by to melo byt udelane a prave na serizeni toho maleho prutoku slouzi ventil na hlavni odpadni trubce ktera je cca 15 cm pod hladinou(bude komplet zaplavena a vzduch nenasaje) tou hlavne pujde odpadni voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:13 Muž liborass [174] Re: laKatos
naplánované to máš pěkně, ale zapomínáš na jednu věc a to hluk... voda která bude padat u tebe druhou trubkou bude se sebou strhávat vzduch a to bude dost hlučné (vlastní zkušenost), mrkni na youtube na durso standpipe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:04 laKatos Re: soptik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ano odhad mas spravnym smerem. avsak v tom vyklenku mezi prepadem a bocni stenou nebude molitan s cerpadlem ale jen cerpadlo a prave pred temi pasky bude molitam (viz obr. 1). ty pasky skla maji funkci aby se molitan neposunul prilis dovnitr proste to budou takove operne plochy. pomoci trubek ktere budou schovane v substratu povede voda na druhou stranu nadrze. toto cerpadlo bude mit regulovany prutok cca 2000 az 6000 L/h. chci simulovat "reku" tzn proud v akvariu bude jednosmerny z leva do prava.
proc tri diry?
jedna díra na regulovany odtok pres kulovy ventil
druha díra s odpadni trubkou dlouhou prave do vysky 558mm ktera jen stíra hladinu (ta bude urcovat vysku hladiny)
treti dira. ..... akvarium mam v takovem vyklenku (viz obr.2) a neni mozne okolo nej vest zadne kabely atd. takze v pruchodce o vnitřnim prumeru 50mm a trubce vedouci nad hladinu (takovy tunel) bude umistena veskera elektrokabelaz ke svetlu cerpadlu atd + zpetna tlakova hadice z externího komorového filtru ktera povede do prostoru vnitrniho cerpadla za molitanem). Fci cerpadla za molitanem jsem jiz popisoval .... bude ridit prutok akvaria + roznasek filtrovanou vodu
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 13:03 Muž soptik [40] - RostlinyRe: laKatos
Predpokladam, ze mezi prepadem a bocni stenou akva bude molitan a cerpadlo na hruby necistoty, v tom pripade bud zrus ty dva pasky na vejsku, nebo zkrat horni vyztuhu. Molitan uriznes o trochu vetsi a bude krasne drzet namacknutej. Pokud to nechas takhle, pri kazdym vyndavani ho budes muset mackat, neboli zdimat z neho vsechen bordel zpet do akva.

Nevypozoroval jsem planovane vyuziti trech der v prepadu, proc tri?

Ja mam timhle zpusobem udelan filtr v akva, prostor prepadu vyplnen molitanem +cerpadlo. Hrana skla 3cm pod maximalni planovanou hladinou, zbytek az nad hladinu hreben, takze stejny podminky jako tvuj prepad. Kdyz upustim hladinu pod ty 3cm, muzu vysusit filtr a pracovat v nem bez znecisteni akva. Tenhle prepad bude fungovat stejne, upustis pod hranu a odstavis privod do filtru. Pozor na utahovani pruchodek v prepadu, jestli tam budou jen ony, tak se tam rukou dostanes, ale pokud planujes ze budou v prepadu i trubky, tak at dosahnes na pruchodky.
Ta teoreticka vejska hladiny je zavisla na hustote hrebenu a cerpanych litrech z filtru do akva. Ale koukam ze mas v planu malej prutok, tak se budes s hladinou drzet na spodni urovni hrebenu. Ten prutok bych dost zvednul, vzhledem k velikosti vsupni plochy molitanu budes mit stale pomalu protekajici filtr, ale rozhodne efektivnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 09:54 laKatos – odsouhaseni
Fotka k příspěvku Snad to dávám do správné sekce ale usuzuji že prepad v akváriu se může považovat za určitou část celku externího filtru. O co jde- jsem před finální objednávkou akvária a potřebuji si tady s místními borci odsouhlasit prepad a závislosti k nemu. Veškeré rozměry jsou v náčrtů. Prosím o kritiku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 09:36 Muž Stanley264 [1] Re: Dominick
Já bych vložil těsnění a i tu pásku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 05:30 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Stanley264
Fotka k příspěvku co sa tyka prechodu cez sklo tak PPR ma zavit na použitie s ľanom,alebo teflonovou paskou,šnurou. vhodnejsie bude použit prechod s tesnením.(toto mám aj ja, na tom potom natočené PPR s teflonovou snurkou)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 22:11 Muž Stanley264 [1] – Muj kanistrový filtr s PPR trubek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím chtěl bych se vás zeptt na názor na vyhotovení filtru za pomocí PPR 20mm systému. V Obrazcích je popsán systém ve skříni a na dalších fotkách jak jsi představuji vyrobit průchodku pomocí sojovacího šroubení s těsněním. ;-) chtěl bych znát váš názor. Předem děkuji za jakékoliv reakce X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.03.2016 21:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jenom doplňuji,u přepadových filtrů na principu spojených nádob,voda do filtru natéká samospádem a Biomolitany předfitrů snižují průtok,ale osvědčil se upravený sací koš.U bezkomorového primitivního filtru na snímcích jsou použity Biomolitany rozdílné hustoty a jsou uchyceny samosvorně.Pro společenskou nádrž s terčovci o obsahu 200 litrů bylo desetiletí dostačující 2-4 litry filtrační náplně a čerpadlo o výkonu 500-800 l/h.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:40 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Každý to máme na jiné akvárium já tam žádné bagristy nemám takže vatu občas používám když se mě zdá že po akváriu lítá jemný bordel proto ji mám až na konci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2016 20:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Píšu něco o nutnosti předfiltru?
Pokud máš bagrující ryby jak já a nedáš tu vatu jak to má nowy101 , tak se ti bude brutálně zanášet molitan v druhé komoře. Vlastní zkušenost. Nakonec jsem musel nechat slepit nové akvárium na filtr, protože první jsem blbě navrhnul a zanášení nešlo rozumně vyřešit. A to mám druhý filtr na mechanickou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2016 18:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Nezlob se na mě ale tenhle filtr žádný předfiltr nepotřebuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 15:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Vata je místo předfiltru! Když tam nebude, bude muset molitan každý měsíc proprat. Takhle ji akorát co 2 týdny vyhodí, odsaje kal a dá novou. Stojí pár korun. Taky ji tak mám a proti stavu kdy nebyla, mi výrazně ubyla práce s filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 13:34 GP Re: laKatos
ta trubka minimalne o neco pomuze, kdyz jsem psal svuj prispevek, tak jsem bud prehledl zminku o "tunelu" nebo tam jeste nebyla.
jinak souhlas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 13:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nowy101
Vata je na jemné dočištění a ty ji máš jako první to znamená že se velmi rychle zanese a způsobí pokles vody ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 12:35 nowy101 – Re: vaaclav; Re: NHKG; Re:Odikcz; Re: laKatos
Dík za reakci ani jsem nečekal, že rozpoutám takovou diskuzi :-)
čerpadlo je z Aquael fan1, takže má nějakejch 350l/h, dal jsem ho tam, protože je absolutně neslyšný, dá se pěkně regulovat a jiný momentálně nemám. Teď je na max. průtok.
Nezdá se mi, že by molitany nestíhaly, hladiny u 2. a 3. komory jsou stejné, kdyby nestíhaly, tak by tam byl rozdíl, ne? A zároveň by hladina u čerpadla pořád klesala, teď je sice nízko, ale drží...
Nízkou hladinu u čerpadla bych přisuzoval tomu, že přítok nestíhal se dvěma hadicemi a než jsem stihl rychle přidat 3. hadici, tak to takle pokleslo a zároveň tomu, že když jsem reguloval výkon čerpadla, tak jsem měl v komoře ruku a víc vody se tam už prostě nevešlo :-)
Každopádně, až půjde filtr do ostrého provozu, tak chci udělat přítok z odpadní trubky 40mm to by mělo problém vyřešit.
Spíš by mě zajímalo, proč by měla vata na začátku brzdit průtok a na konci ne? To by mělo být jedno kde je... A když je na začátku, tak se aspoň nebudou tolik zanášet molitany bordelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 12:26 Muž soptik [40] - RostlinyRe: vaaclav
V prvni rade nestiha prepad z akva, voda se mu sotva plazi pres prvni prepazku a takovej rozdil v hladine filtru a akva je jasnej ukazatel. Bud pridat hadice na prepad (nebo zvetsit prumer) druha moznost snizit vykon cerpadla, aby se filtr soucasnym prepadem stihal plnit - srovnat hladinu v prvi komore s akvem. Zcela jasna zalezitost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 11:30 laKatos Re: GP
Ať přidá jednu propojovaci hadicku z akvária do filtru a doleje vodu. O pivo se vsadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 11:26 GP Re: laKatos
rozdil v akva a 1. komore zustane temer stejny nebo se spis zvetsi, protoze rozdil hladin v posledni brzdi prutok cerpadlem.
skoro se divim, ze snizeni hladiny v posledni komore zpusobi takovy pokles prutoku cerpadlem, ze se nevysusi. nebo hodnotu zvolil zazracne "akorat"
edit: nez jsem to dopsal byla tam zmena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 10:58 laKatos Re: nowy101
A já hodím další variantu.
Je potřeba větší průměr spojovacího "tunelu" -rozdílná hladina první komory filtru a akvária
Filtr je dle mě dobře ale mas nedostatek vody.
Schválně dolej trošku a uvidíš že hladiny se ti srovnaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 10:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Tenhle rozdíl by mě ani tak netrápil ale ten rozdíl v poslední komoře je dost velký. Já vím že až stoupne hladina ve filtru tak i tohle se zmenší. Já když tam mám 5 cm tak čistím první komoru a to je po 3 měsících. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 10:14 Muž odikcz [114] Re: nowy101
Jak už psali ostatní - přívod vody do filtru je malý (viz poslední komora). Já začínal taky s trubičkami = jednu, dvě, tři, ... snažil jsem se sehnat někoho, kdo mi vypočítá nutný průměr trubky, ale nic ... nakonec jsem koupil trubku na odpady průměr 5cm a konečně byl dlouhodobě klid = voda klesala až když byly molitany zanesené = bohužel to není na pohled moc hezké řešení (ve srovnání s průhlednou trubičkou).

PS: Ty přepážky mohly být asi výšší, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 10:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Mám hodně podobnou konstrukci filtru. Podle mě to má správně a molitany stíhají. Kdyby nestíhaly, je rozdíl hladin mezi 2. a 3. komorou. Já tam mám podle zanesení 2 až 7cm, on tam nemá nic.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=951