Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: derata
Jako že bys měl úplně stejně velký filtr, jako hlavní nádrž? Na první pohled to zní šíleně, ale smysl to dává, ta výtoková komora pak může být skutečně obrovská, dokonce v ní můžou být i některé rostliny, na kterých by se jinak ryby vyřádily a taky tam můžou být třeba vytírající se páry a mají tam klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:53 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek Re: derata
Počítej že v každé komoře bude časem snížená hladina a pak ti bude hrozit že u čerpadla už to bude hodně znát. Měl jsem něco podobného v menším a od těch čeřicích přepážek jsem přešel k molitanu který drží jen po stranách a je přes celou výšku filtru (u mě síla molitanu 16x40x5cm) několikrát za sebou a mezi tím mezera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:49 Muž derata [11] Re: Jarry
Farda je taková legenda tady :-D

Pro mě by bylo nejlepší, kdyby to šlo vyříznout do mé aktuální nádrže a přilepit přepad tam, protože bych nechal dělat úplně tu samou jen spřepadem navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:42 Muž Jarry [1437] Re: derata
Farda ti určitě doporučí, jak dimenzovat trubky v přepadu, ten externí přepad si myslím, že by taky mohli zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:35 Muž derata [11] Re: Jarry
Díky za reakci. Co se týče přepadu, tak jsem zvážil přesně to co píšeš. Přilepit z boku externí, ale někdo musí být schopen vyříznout do akvária ten obdelník. Nechám to dělat u Fardy.

V rohu jsem taky uvažoval, ale tak jak to mám teď je to právě protože, že ta část bude celá schovaná ve skříni. Akvárium bude zabudované a vidět půjde pouze 150 cm z čelního pohledu a ta přepážka a přepad ne. Jde to vidět na mé hlavní fotce u nádrže. V rohu by to zbytečně rušilo. To samé uprostřed. Navíc chci mléčné pozadí. a komora bude v černé a černý silikon.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:28 Muž derata [11] Re: _ucx_
Super, díky za postřehy a bude rád za další. S tou poslední komorou to jsou přesně ty věci co mě nenapadly. Právě, že už vůbec nespoléhám na to, že se něco nemůže stát a bral jsem poslední komoru jako sklad na techniku a to další co píšeš mi nedošlo. potlesk

Určitě bude muset pobrat pár litrů vody, kdyby se vrátila zpět přes výpust.
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2020 14:27 Muž Jarry [1437] Re: derata
Přijde mi to zbytečně komplikované, na 510l bych nedával 3x40mm, podle mě bohatě stačí 2 trubky (a klidně 32mm), jedna hlavní zcela potopená, jedna pojistná na úrovni hladiny. Podívej se na Herbie overflow, je to jednoduché a funkční. Jestli si budeš nechávat lepit nové akvárium a máš vedle nebo za ním místo, udělal bych externí přepad - kostka nalepená na boku / zádech akvária, takže ti nic nezasahuje do nádrže. Ale musel by akvárium dělat někdo, kdo bude schopen vyříznout odtok ve skle. Pokud ne externí, tak bych udělal klasický komín v zadním rohu, nemusíš dělat přepážku přes celý bok. Filtr bych taky zjednodušil, nedělal bych více, než 3 komory, filtrační materiály tam můžeš naházet v pytlích, na nějaké skladání do komínů v přepážkách bych se vykašlal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2020 14:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: derata
Výtok z první komory vrchem je lepší v tom, že vznikne cosi jako jímka, tedy cokoli, co je těžší než voda, se usadí na dně. Nevýhodou je, že to čas od času musíš ručně odkalit. Další věc je, vol poměrně velkou odtokovou komoru. Není to jen prostor na topítko a čerpadlo, ale je to jakýsi zásobník vody, kde máš prostě pár (desítek) litrů vody pro kompenzaci odparu a pro případ nějakého technického problému, kdy ti třeba vypadne proud a rozstřikovací rampa začne nasávat vodu do přítoku. Nemá cenu si říkat "to mám navržené tak, že se to stát nemůže", ono se to stát může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:20 Muž derata [11] Re: MichalNecek
Ahoj, tak jak jsi to nakreslil ti to asi nemůže fungovat. Přemýšlel jsi, co se stane, když ti vypne čerpadlo? Voda se ti vrátí tím přítokem a vyteče ti do obýváku celá ta nádrž. Musíš tam mít něco jako přepad. Koukni jak to vymýšlím já, hned příspěvěk pod tebou. Mám komoru a vrtám díry do dna.

Ten filtr máš asi i zbytečně velký, ale na to tu jsou jiní odborníci :) Já to dělám tak podle citu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 14:13 MichalNecek Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku vaclav napsal: Ahoj jakou máš představu o velikosti filtru a jeho konstrukci? :-)

No, představa by byla taková, že bych udělal dvě komory do stojanu z prava, kde bych udělal dvě komory a spojil je nějakým přepadem nebo něčím, viz. nákres stydim
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 12:58 Muž derata [11] – Kritika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pomalu se pouštím do nového projektu. Načetl jsem diskuzi, z každého si něco vzal a přicházím s návrhem akvaria a filtru a rád bych Vás požádal o kritiku/vyhody/nevýhody řešení/doporučení co udělat jinak atd. ;-)

Moc děkuji

Akvárium 170*h60*v50. Přepad, kde je přepážka a vytvořeny dvě komory. Přepad pouze v jedné komoře. Potrubí 2*40mm bazenové potrubí + 40mm třetí pojistka (bean animal).

Druhou komoru nevím k čemu využít.

Filtr má pak 5 komor. V poslední komoře DC čerpdlo, topení, hnojení a na vývodu asi CO2 a UV lampa.
První komorou vytéká voda vrchem - je nějaký rozdíl jestli protéká spodem nebo vrchem? Chtěl bych do první komory umístit vatu, kterou by stačilo sem tam propláchnout a to mi přijde lepší, kdyby voda šla do druhé komory spodem.

Děkuji za kritiku.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 12:33 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Ahoj jakou máš představu o velikosti filtru a jeho konstrukci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 11:17 MichalNecek – Pomoc při výrobě filtru
Ahoj všem :-)... Mám otázku, chtěl bych si vyrobit komorový filtr, ale upřímně si na to ani náhodou netroufám. Není někdo, kdo již takový filtr dělal z okolí Mladé Boleslavi, České Lípy, Prahy, Liberce, kdo by byl ochotný mi s tím pomoct? Klidně toho někoho přivezu a odvezu? Klidně pište i na mobil 728 570 007. Děkuji moc palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2019 17:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Filip91
Měď se taky používá pro rozvod pitné vody a jak je pro vodní organismy a různé bakterie nepěkně toxická... Někde se toho dokonce využívá. A mosaz je slitina mědi a zinku, vyhnul bych se jí taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 17:05 R Muž afc1886 [14703] Re: Filip91
Z niklu máš strach a z mosazi ne.
www.litomysky.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 16:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip91
Jistě. Ideál je nerez nebo plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 16:55 Muž Filip91 [18] Re: _ucx_, vaclav, vlka
Z niklu mám teď strach,
Mosazné součástky jsou v pohodě? Používají se pro rozvody pitné vody, tak by snad měli být nezávadné a nic do vody vypouštějící...
Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2019 18:56 Muž vlka [3455] Re: Filip91
Podle mě jsou to mosazné součástky pouze poniklované. Ale i tak do AQ nevím, nevím. Rozhodně bych šel do nerezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 15:40 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip91
Nikl je sice toxický ale muselo být podstatně větší množství než 1cm2 a ten ventil je čistě mechanický tak nechápu čemu by měl vadit v topení sice není nějaký výrazný tlak ale to ve filtru také ne. Předpokládám že filtr bude uzavřený takže nezáleží na tom jestli bude výtok ponořený nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 14:56 Muž honcka [39] – návrat těsně nad hladinou
Jinak ohledně těch přepadových doporučuju mít návrat těsně nad hladinou (nebo řešený nějak automaticky zavzdušnění, případně zpětnou klapku), že při výpadku proudu to jde zpět i návratovou trubkou a pokud by byla níž, tak to veme do sumpu vodu s akvárka až po horní hranu toho návratu, což může být pěkných pár desítek litrů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2019 14:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Filip91
Nikl je pro vodní organismy toxický, bude vážně lepší sehnat nerezový. Další problém je, že v přepadu potřebuješ mít podtlak, což není úplně situace, kterou topenářský odvzdušňovací ventil umí vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 12:43 Muž Filip91 [18] – filtr z kanalizačního potrubí
Zdravím, dnes jsem si nakoupil první díly na výrobu externího filtru z kanalizační trubky. Řešení odvzdušnění jsem měl vymyšlení pomocí odvzdušňovacího ventilu - tip dle odkazu:
www.kamody.cz/…¨

Mohu tento ventil namontovat na filtr s čistým svědomím, že neublíží obyvatelům akvária? (v plánu mám pořídit krevetky)

Snažil jsem se najít nerezový ale nedaří se mi, tento je z niklu.

Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 20:44 MichalNecek Re:
Nejste někdo z MladoBoleslavska, Českolipská, nebo Okolí Prahy směrem na sever? Je to na delší a obsáhlejší debatu a byl bych rad, kdyby bylo možné se s někým potkat u kafe a probrat to komolexneji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:59 Muž Skrblík [9] Re: MichalNecek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám tento filtr. A je dokonalý. Běží cca 2 roky a ještě jsem na nej nesáhl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2019 19:04 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takovýhle filtr jsem provozoval hodně let, fungoval ale jak tu někdo psal, molitany se ti budou zanášet hlavně ten první. přešel jsem na více hamburský. Mám jeden 5cm molitan (PPI 10) na začátku a na konci a mezi to už si můžeš dát cokoliv, já tam mám naskládané kostky molitanu a nakonec občas používám vatu. Čeřicí přepážky už nevedu jen tu před čerpadlem aby mě náhodou nešel celý filtr do akvária když se ucpe nebo zavzdušní přítok což se mě párkrát stalo. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 18:52 Muž snajprik [57] Re: _ucx_
Lenže mechanicky filter rieši len vykali s rýb, takzvaný bio filter premieňa nebezpečný čpavok a dusitaný NO2, na menej škodlivý NO3, ale NO3 tiež vo väčšej koncentrácii škodí, a keď chceš poriešiť NO3 neostáva ti nič iné ako často meniť vodu, alebo veľa prosperujúcich rastlín, ktoré zožeru NO3. Tak že je v celku jedno či máš menši, alebo väčší filter, lebo stále NO3 ostáva vo vode. Rastlinky forever stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2019 18:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: MichalNecek, Jarry.
Je to přesně jak říká kolega Jarry. Mechanicko-biologické filtry nejsou zase taková věda, zachycení kalu a nitrifikace probíhá obecně na ploše a je jedno na ploše čeho, podstatné je, aby té plochy bylo co nejvíc. Fluidní filtr vypadá sice cool , ale podle mě se výsledky nijak zásadně neliší.

Když už chceš ty přepážky a ne jen vodící lišty, tak je máš špatně odstupňované. Sestupně nemáš mít seřazené ty, co má voda podtékat, ale naopak ty, co přes ně má voda přepadat. Taky je špatně řazení komor, molitan (bioakvacit) v každém případě první.

Díru vespod na vtok bych nedělal, jsou tam větší tlaky, i když tam dáš trubku k hladině, tak je tam zbytečně větší šance, že voda bude unikat. Nech vyvrtat bok v zamýšlené úrovni hladiny, tím se toho dá nejmíň zkazit.

Na 3000 l/hod je podle mě PPR20 na zpátečce málo, budeš mít zbytečně velké odpory ( = energetické ztráty), tam bych dal aspoň PPR25 a odtok 2x 40 mm. Skleněné trubice jsou křehké a drahé, plastové jsou prakticky nezničitelné a za pakatel.

Taky přemýšlej, v jak teplém prostředí akvárium bude a jaká bude teplota uvnitř. U mně dávalo smysl zateplit filtr polystyrenem a trubky mirelonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 18:00 Muž snajprik [57] Re: MichalNecek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja som filtráciu riešil takto, prv som na boku urobil hamburger, ale akva je prerybnene a hromadilo sa mi veľa NO3 a musel som častejšie meniť vodu, ale mal som dosť miesta vedľa akva, tak k nádrži s rybami som pripojil menšiu nadrž, ktorú som nechal poriadne zarasť. Vodu s veľkej nádrži prečerpávam cez externý filter do malej a voda s malej nádrže sa mi vracia cez nad hladinový podtlakoví prepad cca 80x80 tunel zatrasený špongiou aby ryby neprechádzali.
V menšej nádrži mam krevetky malé rázporky a veľmi veľa zelene, vo veľkej mam veľa ryb. Po pripojení rastlinného krevetarka ktoré ma i CO2, hneď zletelo pekne dole NO3, proste bio filter.
Funguje to parádne pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2019 17:34 Muž Jarry [1437] Re: MichalNecek
S mechanickou filtrací u přepadu moc nepočítej, navíc ono ve finále mechanická - biologická se odehrává ve stejném médiu, poslední dobou se držím spíše většího objemu molitanů, při správném dimenzování filtru je to téměř bezúdržbové. Když budeš potřebovat opravdu mechanickou filtraci, tak nejlépe čerpadlo s molitanem přímo v akváriu, ale lepší jsou piskořky:-) Mezi molitany je možné dát i něco jiného, ale moc bych to nekomplikoval, výsledek bude totožný.
Ty přepady trochu nastuduj, když vyvrtáš díru dole jako vtok, tak při výpadku čerpadla (elektřiny) ti tudy vyteče celé akvárium. Proto se dělá přepadový komín, potom ti vyteče jen pár litrů z komínu. Návrat bych udělal trubkou přivedenou přes zadní hranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 17:16 Muž jarovo [1695] Re: MichalNecek
Niečo podobného mám postavené - priemer 40 na prívode je minimum - podľa prietoku by som dal aj viac. Ja som prerábal sanie z 32 na 40. Na výstupe je voda tlačená čerpadlom takže 16/20 by malo stačiť. Pri komorách s akvacitom je dôležitá plocha - tak ako to máš sa to bude rýchlejšie zanášať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2019 17:00 MichalNecek Re: _ucx_ , Jarry
Fotka k příspěvku Představoval jsem si něco takového, že by mi sklář udělal akva na míru, do jedné boční stěny by mi vyvrtal díru u spodu na vtok, a na protější straně by mi vyvrtal díru na nějakou vratnou trysku jako je u plaveckých bazénu. Filtr bych určitě volil minimálně dvě komory pro mechanickou a minimálně dvě komory pro biologickou filtraci, možná bych doplnil ještě jednu z aktivním uhlím, filtr něco jako na obrázku, jen s upraveným počtem komor. Každopádně mám jasno v tom, že už nechci akvarijní hadice, ale všechno půjdu do plastu a nejlépe rovnou do skla, zajímalo by mě, jestli to tady už někdo takto realizoval. Případně na co si právě dávat pozor. Dobrý typ je ta větší trubka na vtok, to bych asi později litoval, možná bych volil 40 ze spoda a k ní ještě jednu 20 něco jako hladinový sběrač. No mám o čem přemýšlet... V čem je na prd čerpadlo Hsbao? právě se mi zamlouvala cena a moc se mi nechce dávat za čerpadlo 8mi násobek ceny tohodle :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 15:34 Muž Jarry [1437] Re: MichalNecek
Jestli máš trochu místa vedle akvária, nechal bych udělat vnější přepad, aby ti nepřekážel přepadový komín v akváriu - ale musel by akvárium dělat někdo, kdo to umí. Na rozvodu se používá PVC-U, udělal bych odtok 2x40mm, na návrat 25, nebo 32mm. Filtr bych nekomplikoval, jak píše kolega níže, vodící lišty pro molitany a nechat vodu protékat celým průřezem filtru (sám to tak mám). Rozstřikovací rampa nevím, já bych jí tam nedával, samotnou trubkou s nějakou koncovkou rozhýbeš hladinu dostatečně. To Hsbao bych si každopádně rozmyslel, jedno mám a kvalita řekl bych odpovídá ceně:-) Asi bych si raději připlatil např. na SICCE Syncra Silent 3.0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2019 15:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: MichalNecek
Ahoj, všechno to co píšeš možné je. Přepady bez vrtání jsou komplikace, po zkušenostech s nimi můžu říct jediné -- pokud můžeš vrtat, vrtej, ideálně bok. PPR 20 je ok pro vratnou větev, ale pro odtok z akvária je lepší volit trubky s větším vnitřním průměřem (napálil jsem se úplně stejně a z PPR20 teď mám jen záložní odtok), třeba 40 mm odpadní potrubí (PPR má navíc zbytečně silné stěny). Odtoky je dobré mít pro jistotu dva.

Co se velikosti filtru týče, názory se různí, někdo říká, že je to jedno, někdo, že čím víc, tím líp, další názorová větev říká, že bys měl mít průtok vody skrz filtrační hmotu rychlostí v řádu jednotek centimetrů za sekundu. Pokud chceš i chemickou filtraci, mělo by těch komor být víc, jinak stačí udělat jen takové "vodící kolejničky" na molitan a nechat to protékat celou plochou toho molitanu, pak by snad měla být ideální i ta rychlost průtoku. Zkus si tohle téma pročíst celé (to ti zabere pěkných pár hodin), dozvíš se víc. Rozstřikovací rampu ber, to je ideální varianta vtoku, pěkně umí tu vodu prokysličit a to zrovna u Malawi bez rostlin budeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 12:02 MichalNecek – Koncept Malawi s výrobou vlastního filtru
Ahoj všem :-)... Mám dotaz, potřeboval bych pomoct s konceptem, než se do toho pustím na plno :-)... Plánuju akvarium o rozměrech cca 180x60x60 malawi se skalnatým layoutem, kde bych chtěl komorový filtr pod akváriem, ale nevím, jak velký by tento filtr měl být, kolik komor by měl mít, vodoinstalaci jsem přemýšlel z PPR 20 trubek, dále jsem uvažoval do něj dát výtlačné čerpadlo Hsbao 3000l/hod, ale nevím, jestli bude dostatečné pro cichlidy. A v poslední řadě jak s vtokem a výtokem do akva. Mám sice nasávání a rozstřikovou rampu ze starých filtrů, ale nechci mít v akváriu jakékoliv zbytečné hadice, trubky a ostatní lapače řasy. Lze udělat do akvaria nějaké díry, kterými by bylo toto vyřešeno, případně máte jiné návrhy na řešení? Moc děkuji za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2019 16:54 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kokos1
Co zalistovat trochu vláknem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2019 16:10 Muž kokos1 [3]
Ahoj, nehodil by sem někdo náčrtek vnitřního komorového filtru vlepeného do akvárka, který by mohl fungovat? Jde mě hlavně o velikosti čeřících překážek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 12:44 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan
Přepady(mimo aqua) jsou různé můžeš mít i rouru až ke dnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 11:22 Dan
Děkuji moc a jen se zeptám když udělám ten přepad jak se dostane bordel zespodu na horu přez ten prepad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 06:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dan
Možná ani nejde tak o velikost jako obsah, pokud primárně budeš odbourávat dusík ( budeš krmit masem), tak bych to viděl na dva okruhy ;-)
Jeden "honič vody" na mechanické čištění, zde bych se nebál čerpadla 2500l/h, druhý s náplní např.anex pure 202, AU, (cokoli co trh nabízí)....a zde je to o všech proměnných v Tvém akváriu, takže dostaneš jen nástřel a zbytek doladit podle sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 04:59 R Muž afc1886 [14703] Re: Dan
Podívej se na odkaz, co tu dal Jarda. rybicky.net/nadrze/23289…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 22:10 Dan Re: zervajs
350l a vnitřní filtr
Není si ho problém udělat.Potreboval bych podrobný náčrtek.Ješte co vše si mám do něho koupit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 21:53 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dan
a co máš teď ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 21:50 Dan – Potřebuji radu.
Zdravím mám Frontosi a kupuji si akvárko 750l.Chci se zeptat o radu jak udělat velkou filtrační nádobu.Mel by někdo zájem mě poradit.Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2019 14:46 Jarda62 Re: Filip91
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 22:31 Muž grunda [1781] - Cichlidy – kořenový filtr
lidi mám dotaz, nádrž 5x1x1m - 4 komory (nebo víc?), klasický přepadový systém, naplněno keramzitem, osazeno kytkami. Jak silné čerpadlo a jak velké mezery nad a pod přepážkami? Na odčerpání živin z jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 09:32 Muž Filip91 [18] – Filtr z KG trubky
Zdravím všechny,
chci si vyrobit externí filtr z KG kanalizační trubky. Máte někdo nějaké tipy nebo návody na fungující výrobky?
Z důvodu eliminace prostupů chci použít čerpadlo umístěné na hadici vedoucí do akvária. Hlavně řeším jak vyrobit "poklop", který bude bezpečně těsnit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 16:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Filpek
Já mám jednokomorový filtr (komora 30x30x25 komplet vyplněná bioakvacitem, před ní čeřící přepad, za ní přepážka s podtokem) a hladina u čerpadla je níž asi o 2 - 3 cm. Ale je fakt, že ten filtr běží teprve asi deset týdnů a je tedy relativně čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 15:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filpek
Udělej to jak ti radí NHKG, tak jak to máš na obrázku jsem to měl roky, jen dvě komory z molitanem. Hladina u čerpadla šla dost dolů. Jen bych asi ty molitany udělal tak 5cm široké. rybicky.net/fotogalerie.php… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 15:49 Muž Filpek [0] Re: Lesha
tolik? myslel jsem, že tak 5cm bude stačit. Ale tak právě proto se ptám, abych neudělal nějakou pitomost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 15:43 Muž Lesha [2] Re: Filpek
Jestli je výška 50, tak dle vlastní zkušenosti 10-15cm dole i nahoře od plánovaného stropu hladiny. Mám 3 akvarka s komorový i filtry viz me prezentace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=301