Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:41 Těhňajs Re: DrChila
Fotka k příspěvku No právě. Kanystr jsem chtěl mít na místě kde je zelený kýbl. ( ale tam by byl tlak jak blázen a tím pádem i větší nebezpečí.) Ale nyní by zřejmě byl na místě kde ho na fotce vidíte. ( dno kanystru cca 8 cm pod hladinou akvária). Co na to říkáte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:35 Muž DrChila [243] Re: Těhňajs
tak záležíkde to budeš mít pokud to budeš mít u hladiny tak na to žádný tlak nepůsobí skoro:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:32 Těhňajs Re: Jiri_99
Problém je v tom, jestli toto udrží tlak akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:23 Muž Jiri_99 [425] Re: Těhňajs
V čem je problém? Dej tam těsnění, pořádně dotáhni - zas ať "nerozbiješ" těsnění... Popřípadě oblep silikonem - pro lepší pocit.. Pokud nemáš vyřezanou zbytečně velkou díru, problém bych nehledal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:57 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych si udělat externí filtr z dvacetilitrového kanystru ale nyní nevím, jak mám udělat průchodku na vodu. Poradíte mi prosím někdo? (koupil jsem si v hornbachu plastové koleno se závitem + protějšek) a nevím jestli to bude na 100%..

Děkuji za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:08 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
To už si musíš poradit sám kam schováš čerpalo(a) jestli za dekoraci nebo do písku. nasávání s předfiltrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:01 laKatos Re: DrChila
Ne. Potřebují akvárium právě teď poresit ať ho mohu nechat udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:54 Muž DrChila [243] Re: laKatos
malá technická otázka ty už tam nějaký díry vyvrtaný máš a nebo ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:56 laKatos Re: vaaclav
Dejme tomu že budu chtít mít tu simulaci rychlejsi řeky. Jak se řeší napojení popřípadě vyústění čerpadla v akváriu aby to nebylo moc nevzhledne. Jak se řeší nasávání aby to nevzalo ryby případně větší nečistoty u te verze trubky ve sterkovem dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:52 Muž lubaan [61] Re: laKatos
Jestli jsem to z toho obrázku a následný diskuze správně pochopil,tak voda do filtru poteče do přepadových trubek přes šachtu?Pak by se ale nedostatečně obměňovala voda ode dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Nechci ti vnucovat něco co nechceš jen se mě zdá mít trubky v přepadech nepraktické protože ti to z té vpravo vycucne vodu. Trubky můžeš mít i mimo akvárium ale každá díra do něj může být zdroj úniku vody zvláště pokud jich máš tolik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:32 laKatos Re: vaaclav
Takže mou navrhovaná varianta 2. Jaké jsou výhody a nevýhody oproti trubkam vedených mimo akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:25 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Biotopy řek nebo rychle tekoucích potoků se dělají tak že že čerpadlo je na jedné straně a jeho sání vede pod substrátem na opačnou stranu. Záleží pak už jen na jejich síle a počtu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 08:44 laKatos Re: vaaclav
Jakým způsobem se to tedy dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2013 01:07 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Pokud chceš napodobit jednostranné proudění zleva doprava tak to se dělá trochu jinak, hnát proud přes přepady není dobrý nápad. Budeš mít proud jen na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 00:03 laKatos Re: vaaclav
Průtok 160 l/h.
Žlutá trubka (vnitrni prumer 40mm) nebude sbírat zádný bordel z hladiny neboť bude pod hladinou. Psal jsem 5cm. Pokud i přesto se bude zanaset dam ji niz. Klasicky se na tento odtok ani nedává trubka (proste je jen dira ve dne sachty bez trubky snerem nahoru) alé ja ji tam chci pro pripad výpadku energie at se mi nedostane cely objem šachty do filtru. Pokud se ucpe ventil otevru jej a bordel se tím tahem uvolní. Průtok se dle me měnit moc nebude. Průřez filtru je 25x25cm s průtokem 160 l za hodinu. Je natolik pomalý průtok / velký průřez (rychlost průtoku vody touto plochou za minutu je 4cm)
Žlutá trubka vlevo muze byt niž než hladina neboť je v šachtě která ma otvor umisteny tak ze spodni hrana je v rovině s prepadovy hrebenem pravé šachty. ( proto pri vypadku energie nebude propoustet z akvaria vodu do filtru. Ano propustí pouze to co je v te šachtě po horní okraj te žlutě trubky plus to co je v te trubce plus tolik kolik je nastavena výška hladiny přes přepad k bezpečnostní trubce ( cervene)
Tu zelenou vysvětlím takto. .... Zapomene ze v akváriu je nějak přepad a ostatní trubky. Proste máme jen akvárium s jednou dírou vpravo a druhou vlevo propojené trubku mimo akvárium na které bude napojené čerpadlo. To nám zajistí pohyb vody v te trubce. V pravo se tedy nasaje a v levo vytlačí. Vliv to bude mit takový ze se v akváriu bude pohybovat voda z leva do prava.
Klasická čerpadla umístěna v akváriu jen "nekontrolovatelně" víři vodu a my se snažíme tyto čerpadla umístit tak aby se voda točila. Me se voda taky bude v akváriu točit. Ale jedním směrem a zpátky půjde přes tu trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 23:22 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Přepadem se dostane všechen plovoucí bodel a tu žlutou rouru to časem ucpe. Pořád nechápu cirkulaci, zelenou trubku. Pokud jde o vývod z filtru tak při vypnutí by s ním tekla voda přes čerpadlo do filtru a žlutou trubkou také. Vývod by měl být výše než červená trubka. Nevím co tam bude za čerpadlo ale muselo by být dost slabé jinak to bude stříkat nad hladinu. Musíte počítat s tím že průtok filtrem se bude s časem měnit snižovat a tak by se přiškrcení žluté trubky muselo měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:55 laKatos Re: vaaclav
modeloval jsem to narychlo jen schematicky. Červená bude nejvýš. Ta určuje hladinu v akváriu. Žlutá je celá potopena cca 5cm pod hladinou a je tak skrcena ventilem aby bezpečnostní trubka mírne opravdu jen mírne určovala tu hladinu. Reefari to tak dělají hlavní důvod je tichý provoz bez vychytavky durso. Ta zelená je jen na cirkulaci vody(nic nefiltruje). Z jedné Strany se nasava a na druhé se vytlačí.
Přepady jsou vysoko, blbě jsem to vymodelovat to vím.
Výtok z čerpadla (žlutá) do šachty vlevo. Tam je otvor kterým vytéká filtrovna voda a je rovnou strhavaná cirkulacni. Spočítáno že při výpadku proudu nevytece z akvária do filtrů víc jak 20 litru. Filtr je ošetřen proti přetecení svým přepaden do domovního odpadu. cerpadlo I po znovurozjeti nebude na suchu.

Dobře vemu úvahu ze mám pretrubkovano. Jaky zpusobem se řeší přítok z externího filtru do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:38 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Tak to moc nechápu. Vpravo jsou všechny trubky ve stejné rovině tak ta červená nemůže být bezpečnostní. Nevidím důvod proč by měl být žlutý odpad přiškrcený (ucpe se). Ta zelená roura postrádá už vůbec smysl. Přepady jsou moc vysoko. Vývod z čerpadla nechápu. Když vypnou proud nateče dost vody přes něj do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:18 Muž Spiike [63]
Ahoj,

Nic ve zlém ale hrozně se mi líbí jak řešíte přítok z filtru kvůli proudění vody, je to super člověk si to nasměruje a udělá jak potřebuje. Ale je taky důležité to kde se voda "ztrácí" neboli odtoky do filtrů a tak protože to je nedílnou součástí onoho proudění. A pokud máte blbě nastavený odtok tak sebe lepší rampa či něco podobného to nezpraví. Vím o čem mluvím sám mám takhle blbě udělaný AQ a ta cirkulace no řekněme že tam jsou slepé body. Ač sem se to snažil nějak napravit tak stejně to pořád není ono. Chce to u toho přemýšlet - do detailu.

Zkuste si představit dámskou silonku napnutou v nějakém rámu (tak aby tam vznikla z té silonky plocha) a pak jak jí chytnete a zatáhnete. Vytvoří to kužel, a zhruba tak fungují sání typu sací koš a přepad. A pak si to představte v AQ ;-)

A popravdě myslím si že tyto dva typy odtoku z AQ nejsou zrovna ideální pakliže tam budou pouze ty.

Good luck coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:39 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku cirkulace to samí by šlo udělat opačně mohlo by to vést pod štěrkem ta trubka hadice nebo cokoliv a vyvěrat na druhé straně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:38 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku rozstřikovací rampa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:37 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Hydor čerpadla 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:00 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Tak je to taky možný takhle to hezky schovat do skříně ty trubky když tam máš ty 2 přepážky v akvariu ale abys to neměl nevzhledný pak tam najednou budeš mít spoustu trubek pokud tam nevlepíš nějakou folii. ale skoro lepší by bylo mít tam jen jednu komoru a nebo jí mít vlepenou mimo akvarium. a ty 2 hydory by byli asi lepší než tam všude tahat trubky. Při tvým průtoku 150L/h to nemusí bejt ani na druhý straně akvaria. Já pak zkusim poslat jinačí návrh můj jak by to bylo podle mě lepší ale musim ještě pryč:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:40 laKatos Re: Jiri_99
Černá -prepad z filtrů do domovního odpadu
Modrá - přívod ze stoupacek, neustálý přítok čerstvě vody denně cca 30litru
Červená - bezpečnostní prepadova z akvária do filtru
Žlutá v právo - prepad z akvária do filtru skrcena ventilem
Žlutá vlevo- výtlaku z filtrů do akvária
Zelená nasavani v právo z přepadu a výtlak vlevo. Cirkulacni
Samozřejmě je to jen schéma. Technika jako jsou čerpadla nejsou znazornena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:17 Muž Jiri_99 [425] Re: laKatos
Tomu obrázku nějak nerozumím... :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 14:55 laKatos Re: DrChila
Fotka k příspěvku nevim proc ale me se nejvic libi varianta c.3 (viz obr) je to ta zelená trubka. prosím o kritiku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 14:53 Muž DrChila [243] Re: laKatos
rybicky.net/nadrze/16500
tak se podívej na tadytu rampu co tam má ta by ti taky hezky postačila. si myslim dát to na pořádný čerpadlo. a nebo ty hydory nebo jak se jim řiká aspoň 2. a myslim že by to mohlo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2013 14:51 Muž DrChila [243] Re: RBeil
nasaď tam hadici zvedni jí do úrovně 120cm a poku to to zvládne i 150cm myslim že to bude fungovat bezproblémově:) ale rychlostí velmi malou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 12:47 Muž RBeil [174]
Fotka k příspěvku Ahoj, myslíte že to bude fungovat ? Chci si udělat velkoobjemový filtr, ale nechci kupavat čerpadlo tak využiju filtr co mám v akva ( elite jet flo 150). Hadicy bych napojil na výpust filtru, která by vedla do externího filtru pod akva. Bude to mít dostatečný výkon (vztlak) aby ta voda kolovala ? viz obrázek... Díky moc palec :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 12:45 laKatos Re: DrChila
Nějaký houf teter a zkusil bych i tercovce.
Extrémní proud nepotřebují ale chci zabezpečit kvalitní přísun co2 a jiných důležitých prvků do celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 11:08 Muž DrChila [243] Re: laKatos
a ryby tam budou jaký? nějaký větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:40 laKatos Re: Spiike
Věřím že to může fungovat v standardních akvárii ale v tak dlouhé a úzké nudli co chci já dle mě těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:35 Muž Spiike [63] Re: laKatos
Ahoj, pokud řešíš proudění v AQ a máš externí filtr nebo ho plánuješ stavět. Koukni se na sání a odtok do akvária typu lili pipes (či jak se to píše). Někde na netu sem k tomu viděl hezký článek kde popisovali jak to umístit aby to tvořilo cirkulaci vody ve vírech. Prostě se ti voda v AQ krásně točí a ještě to dokáže stahovat bordel z hladiny. Ale chce to správné umístění a dostatečný průtok.

Já nad tím přemýšlím do nové 250tky. A přijde mi to jako lepší řešení než kupovat X čerpadel a vymyslet nějaké sestavy.

Ale pokud máte někdo něco lepšího rad si to poslechnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:09 Muž DrChila [243] Re: laKatos
tak pokud chceš hodně cirkulovat vodu a máš dost peněz tak takoví hydry asi by k zahození nebyli. když jedna má 1600l/h tak hodit jednu do prava a jednu do leva dolů. Tak bude to proudit hezky... ale tak záleží taky na rybách co tam budeš mít. To je na tobě jak už to vyřešít co je pro tebe nejlepší ale když tam dáš i na jednu stranu tak kolovat voda bude nebude to nic extra ale voda v celý nádrži se bude hejbat někde to čerpadlo nasává a někde vytlačuje když tam dáš to 2000l/h tak určitě bude i na druhý straně akvaria i proud. A nebo pak roztřikovací rampu udělat po celý délce akvaria a jedno čerpadlo. Ale záleží na tobě jestli chceš silný proud třeba jako se dělá u tlamovců a větších ryb a nebo menší ryby:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 09:18 laKatos Re: DrChila
Jenže tím tvým řešením budu v tak dlouhém akváriu vodu pouze nekontrolovatelne ceřit. U varianty 2 a 3 vidím brutální výhodu koloběhu proudění. Z jedné strany (pravé) se mi voda nasaje a na druhé straně akvária pod tlakem výteče. Což ma za následek kontinuální koloběh vody z levéstrany akvária do prava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 08:44 Muž DrChila [243] Re: laKatos
No klady a jsou takoví že nemusíš nic dělat když tam hodíš obyč čerpadlo. Když tam budeš dělat všeljaký trubky už to je složitější bude se to hůř čistit. Ale nevim kolik stojí hydra ale podle mě bude asi dražší než obyč čerpadlo což by měl bejt další klad. Nevýhody nevidim maximálně pokud myslíš stejnou hydru jako já tak nebudeš mít kabel v akvariu a vyvaruješ se probytí 230V protože tam se to dělá nějakým magnetickým polem že se přenáší přes sklo i když teda nevim zase jak tlustý. A těžko říct jestli se dá hydra vyndat a řádně vyčistit takovej eheim se dá krásně čistit:) a cena je docela dobrá:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 08:36 laKatos Re: DrChila
Ano tato varianta je mi známá psal jsem o mi. Ale chtěl jsem vědět klady a zápory mých navrhovaných řešení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:09 Muž DrChila [243] Re: laKatos
pokud ti jde o cirkulaci vody můžeš koupit jakýkoli čerpadlo přisát k hladině nebo atman přisát na sklo nebo sera čerpadlo přisát na sklo nebo ty hydry variant mě je mnoho zase podle toho co tam chceš mít za vír:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 06:31 laKatos Re: DrChila
Vím jak vypadá můj průtok. Filtracni chci mít s co nejmenším prutokem. Objem filtracniho média (tm10 až tm45) je necelých 60litru a myslím že filtrace bude nadstandardní. To teď ale neresim.
Řeším cirkulaci proudu jako zcela samostatný okruh. Viz navrhovane 3 varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:43 Muž EiFFeL [39]
já teda ve svý 750l nádržce točím vodu pomocí 1x AT-202 tzn. 600l/hod na papíru a TetraTec Ex700 tzn. 700l/hod na papíru - reálně ty průtoky odhaduji tak na polovinu a nemyslím si, že bych měl nějaký problém se životem ryb... co se týká materiálu tak cca 25l biomolitanu + obsah tetry (origo náplň)... akary i kančíci mi spokojeně rostou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:30 Muž DrChila [243] Re: laKatos
víš jak vypadá ten tvůj průtok za hodinu? :-D to je proud jako když močíš samovolně bez tlačení:-D pokud to akvarium má 600L tak to chce vodu pořádně točit. Představ si to tak že v tom akvarium máš přefiltrovat diť teprve za 4 hodiny ti technicky vzato se protočí voda v akvariu. Ta filtrace je tam tím pádem úplně zbytečná nebude mít dostatečný účinek. Normálně se doporučuje protočit vodu tak minimálně 3x až4x za hodinu. Což znamená u tebe 1800l/h. Pokud nechceš mít zakalenou vodu když dáš rybám najíst nebo když jim tam hodíš tabletu pernametně povlak na hladině. Tak prosim schutí do toho. Ale tak pomalá filtrace je podle mě k ničemu. Myslim že koupit nějaký čerpadlo aspoň Eheim compact 1000 nebo 2000 by nebylo vůbec marný. A fitrační akvarium bude velké jak??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:16 laKatos – Cirkulace vody
Prosím potrebuji ještě popichnout s mou představou filtrace. Jak jsem jiz tady psal akvárium bude o rozměrech 2,6x0,65x0,35(vyska)m. V pravem zadním rohu bude sachta (přepad) s vrtaným dnem a odvodem vody do filtru a v levém zadním rohu bude dalsi užší šachta kudy se přivede voda zpět. Resim ted ale cirkulaci vody v akvariu kdy odhadovaný prutok zminivaneho filtru bude 150l/h což vím ze je málo. Proto chci poresit (nechat si poradit) jak zabezpečit onu cirkulaci v tak dlouhem akvarium. Napadlo me tři varianty.
1. Nevzhledna ale nejmíň naročna je varianta pořídit si čerpadla hydor koralia.
2 . Udelat samostatny okruh pro cirkulaci. Vpravo umístit nasáváci trubku a vest ji pod sterkem na druhou stravu akvaria kde bude čerpadlo (zaručena cirkulace z leva do prava + možnost nasadit na nasáváci trubku filtrační pěnu)
3. Vpravo si nechat vyvrtat ve dne ještě jednu díru navíc a vest trubku mimo akvárium a v levém rohu opět přes průchodku a vratné dno přivádět vodu zpět. (Stejny princip jak varianta 2 ale trubka nebude uvnitř akvária ale vně a nemožnost mit na nasáváci trubce filtrační pěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 14:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Jo ta hladina se do minuty až dvou srovná v pohodě. Jen ty přepady přes přepážky jsou jakési menší než jsem čekal. Takže asi ty dva centimetry zkusím uříznout a pak to nahodím na finál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 14:15 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
kdyz to odvzdusnis tak pokud nebezi cerpadlo mela by se hladina v obouch akvariich vyrovnat kdyz cerpadlo bezi a stiha to pritejkat jen tak tak tak doprucuju jeste to uziznout trosku protoze az se to zanese tak to stihat nemusi a muze se ti zadrit cerpadlo. Pokud ti to slape jak ma tak tam dej medium filtracni a dej se vule bozi:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 14:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Ono to po odvzdušnení teče dobře už. Ale nevím jestli to má přetékat centimetrem nad přepážkou nebo jestli je v pořádku, že to přetéká jen trošku. Jestli když uříznu přepážku tak jestli se něco změní nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 13:46 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
kdyz to nefunguje nema to cenu tam davat ten filtracni material. Tak zkus tu trubku co tam mas nejak poradne utesnit nejlip z jednoho kusu aby byli oba konce ponoreny odsat hadickou vzduchovaci vsechen vzduch a uz se ti tam nijak nedostne ani nemusis pak uz nic odsavat jestli mas stejne vysoky obe akvaria. Ale ja si myslim ze je chyba v tech prepazkach ze to pres ne netece je dost divny nejlesi by bylo foto pak muzem poradit vice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:59 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak jsem zkoušel zápasit s tím svojim filtrem. Bez filtračních náplní a při zavření té "regulace" na čerpadle to stále bylo blbé. Původní systém odvzdušňovaní napouštění formou hadičky zastrčené do nejvyššího bodu nebylo ideální. Hadička asi někde vyklouzla a už nebyla nejvýš a nešlo to odvzdušnit. Proto jsem navrtal tu trubku a zalepil do ní hadičku. S novým odvzdušňováním se dalo čerpadlo pustit kontinuálně. Na prvním přepadu byla hladina asi 0,5cm nad přepážkou, na druhé bohužel už nebyl proud ani přes celou hranu. V té poslední komoře byla hladina tak v půlce filtru. Je to tak v pořádku a mám zkusit doplnit zpátky ty filtrační hmoty nebo mám zkusit řezat přepážky? Napadlo mě, že bych pouze vyřízl tak dva centimetry po boku silikonu a zkusil to říznout přímo ve filtru. Řezačku mám a snad tam dostane. Původní sklo je zabrušované a tu zabroušeno hranu bych odřízl, ale napadlo mě nasadit tam jako ochranu navlékací kancelářskou lištu. Taková ta, co se dává na prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:53 Muž DrChila [243] Re: Designer
Jo tak až teď sem si to dovedl představit:-D no se nedivim že to vypadá jak velká bestie v tom akvariu 54L :-D když to má 13cm:-D Ale jo nápad dobrý home made se cenní:)
Já teď přemejšlim jakej filtr budu muset koupit k axolotům budou mít 140L akvarium nový do teď stačila i houba ale voda je pofidérní kvality:) něco sem našel na aukru tak budu muset v neděli řádně hlídat a pokud to nevýjde tak musim objetovat větší hotovost za nějakýho takovídleho macka Eheim Ecco Pro 300 - 2036 filtr našel sem ho za dobrý peníze v www.prirodni-akvaria.cz/…
kohouty tam sou kdybych to chtěl přiškrtit protože nesnášej velkej proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
No jestli chces, popisu jak to vypada a funguje.

Predstav si spulku, slepenou z plexi, proste dva kruhy a ty jsou spojene tyckami z plexi. Horni kruh ma diru uprostred, pro pripojeni hadice do cerpadla. No a na te spulce je vrstva tech "keramickych" valecku a na nich druha vrstva biomolitanu.

Jak se slepi pruh biomolitanu do duteho valce, aby se dal navlect na spulku, to je snad jasne. A ty valecky? Stejne jako tady:
nd04.jxs.cz/…
sesite silonem, a konce te decky se prilozi k sobe a sesiji, vytvori duty valec. Biomolitan je pruzny, ten se na spulku da natahnout i pak, ale ty sesite valecky se bud musi sesit konci k sobe bud na te spulce, coz jde blbe, nebo se uz sesite daji na tu spulku, a az pak se nalepi to druhe kulate celo z plexi. Ty valecky to chce pred sesitim pretridit, maji kus od kusu dost ruznou vysku i prumer.

Cele je to pak vnitrni filtr, s cerpadlem, stejne jako by pod cerpadlem byla jen kostka biomolitanu. A co si od toho slibuji? Biomolitan vezme hrube necistoty, at se nazadelaji ty valecky ve druhe vrstve pod biomolitanem, a valecky pod tim by mely obsahovat spousty bakterii. Tedy myslim si to, teoreticky. Navic ten valec mam o prumeru 13cm, takze na tom obvodu valce, kde jsou ta media, proudi voda krasne pomalu i pri pomerne velkem prutoku filtrem.

Cele to ma jediny problem. V mem 54l akvariu je to pekna bestie (trosku jsem to s velikosti toho filtru prehnal), takze to chce opravdu velikou rostlinu, aby to zamaskovala ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=2201