Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 20:00 Muž RBeil [174] Re: ZdendulinCZ
A co toto ? ovšem bych prověřil vodotěsnost www.hobbypredajna.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:59 Muž NASREDDIN [1383] Re: ZdendulinCZ
Co něco odsud?
www.obal-centrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:57 ZdendulinCZ Re: Sputnik
Přesně to je to co hledám:)Zkusím pohledat, jestli je nějaký takový obchod v Ostravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:53 ZdendulinCZ Re: RBeil
Kuchyňské potřeby jsem zkoušel, ale nic vodotěsného s širokým hrdlem neměli. Jenom tohle dozy-na-potraviny.heureka.cz/…
A tomu moc nedůvěřuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 19:33 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: ZdendulinCZ
Fotka k příspěvku Prokoumej laboratorní potřeby, já mám nádobu od nás z labiny.musel jsem dat gumový kroužek pod víko a těsní dokonale.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:23 Muž RBeil [174] Re: davidek75
Ovšem u nich bys musel závit nějak dolepit a ty odpadní závity jsou většinou strašně tuhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:21 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: ZdendulinCZ
nebo odpadní trubky , takové ty oranžovo-hnědé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:19 Muž RBeil [174] Re: ZdendulinCZ
Skuz kuchyňské potřeby nebo hledej potravinářské barely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:14 ZdendulinCZ
Ahoj, neví někdo, kde by se dala sehnat dokonale vodotěsná plastová nádoba o objemu cca 1,5-4 litry? Nejlépe se šroubovacím víčkem. Chci vyrobit něco takového: www.akvarko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:04 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvku Este celkovy pohlad na zakrytovane akva
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:03 Muž MichalV [327] – Mini mokro/suchy filter
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rad by som sa podelil s mojim experimentom, ktory mozno inspiruje dalsich. Jedna sa mokro/suchy filter do zabehnuteko akva (70x30x35), ktore uz par mesiacov funguje bez akejkolvek filtracie. Zaujma ma jeho dopad na chod akva ktore si zije svojim zivotom.
Pozn.: akva malo spociatku vnutorny filter (cca rok), bez filtra cca 3 mesiace.
Osadenstvo 7xkrevetka, cca 25 gupiek (len dorast) a 2x prisavnik (male)
Pouzil som filter FAN mini plus, na ktory som spravil "rozdelovac" pre 3 nadobky s filtracnymi hmotami. Skutocny prietok je cca 55 l/h co predstavuje zhruba 1x za hodinu objem akva (zamer bol minimalny prud v akva)
Nadobka 1 (perla) obsahuje cca 3dcl keramzitu a na vrchu tenky molitan ako roznasacia vrstva
Nadobka 2 (rama) obsahuje klasicky molitan na bublifuk s objemom cca 3dcl
Nadobka 3 (flora) bude obsahovat filtracny piesok cca 2dcl(musel som tam lepit "prepad" takze to spojazdnim az zajtra)

Vyhoda takehoto filtra: velmi tiche, ziadne nebezpecenstvo vytecenia, pri vypadku el. prudu maju bakterie kontakt so vzduchom, dobre prekyslicenie, vyssia teplota (pod krytom je o par °C viac,aj ked to hra minimalnu rolu), dobry pomer medzi prietokom a objemom filtracnej naplne, ziadne hadice mimo akva, priamy pristup k filtracnym naplnam.
Jedna sa o prototyp, skor ma zaujma ako si budu bakterie nazivat v jednotlivych filtracnych naplnach, co by sa malo prejavit zmenou farby a hromadenim "kalu".

ostatne dufam zrejme z foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 22:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pokojové
Zkusit to muzes s ledascim, ale molitan na filtry se lisi od normalniho tim, ze ma oteverne pory, takze ma velky povrch oplachovany vodou, ktery osidli nitrifikacni bakterie.

Na burze na Pankraci jsem videl prodavat ruzne odstrezky biomolitanu, nebo ruzne vhodne biomolitany, ale i hotove bublifuky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 21:50 Muž grunda [1781] - Cichlidy
máte někdo zkušenosti s výrobou filtru k jezírku? Mám v plánu jezírko, cca 80 000 litrů vody, k tomu čerpadlo - zhruba 8 000 litrů/hod. - požene vodu do přepadového filtru 3 komory, každá 500 litrů biomolitanu (komora 1x0,5x1m vxšxh), přívod vody bude cca 20 cm nad prvním molitanem a bude ho sprchovat - kvůli okysličení. Bude to fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 21:36 pokojové – filtr
Ahoj.Chci si zkusit udělat jen tak ze zajímavosti filtr (bublifuk).
Použiji trubku s molitanem a na ten se chci zeptat. Musí to být akva molitan nebo jde použít i houba či vyčištěný přírodní molitan. Dlouho v akva nebude, jen chci vědět jestli by to šlo.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 20:04 Muž mamlon123 [8] Re: NHKG
důvod první čeřící přepážky je okysličení prvního molitanu, když to nebude fungovat nebo něčemu překážet, dá se to dodatečně oddělat beze změn všeho ostatního
o tom stupňování jsem se tu dočetl, že je to lepší, když v dalších komorách je menší hladina jak v tě první, a ten rozdíl 10mm není zas tak moc bych řekl
a o tom vyústění nahoře nebo dole k filtru ještě teda popřemýšlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 19:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mamlon123
Nechápu důvod první mezikomory a do poslední komory je lepší, jak přitéká voda vrchem. Takto když se ti ucpe sání, tak čerpadlo vyčerpá poslední 2 komory. Pokud by tam voda přitékala vrchem, tak pouze poslední komoru. Samozřejmě pokud máš v akváriu dost velkou rezervu, tak to není problém. Je dobré si ověřit, že když vypne čerpadlo, nebo když se ucpe sání, nikde nepřeteče voda.
Oba molitany udělej stejně vysoké a na první polož filtrační vatu na mechanické nečistoty. Jinak se ti bude časem první molitan dost zanášet. Zanášet se bude filtr i tak. Proto bych ještě asi trochu snížil výšku komor a molitanů.
EDIT: Možná nejlepší by bylo, kdyby obě komory s molitanem byly stejně vysoké, mi se to stupňování neosvědčilo (viz náčrtky) a první molitan byl trochu nižší aby bylo místo pro vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 19:38 Muž mamlon123 [8] Re: vaaclav
o tom už jsem tu četl na začátku tohoto tématu právě, proto bych je tam rád měl
jen se možná trochu bojím toho atmana at-200 aby to tam vytlačil, když ne, tak budu mít možná od bratránka atmana AT-304 ten má výtlak 1,1m a 800 l/hod, tak ten už snad bude v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 19:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mamlon123
Ty přepady si nenech vymluvit říká se jim čeřící přepážky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 19:20 Muž mamlon123 [8]
Fotka k příspěvku děkuji za vysvětlení

tak jsem to trochu předělal, plocha kolmá na proud je teď 1,9dm2, víc už ji asi nezvětším a objem molitanu je teď skoro 6litrů

bakterie spotřebovávají dost vduchu přeci, tak bych tam ty mezikomory nechal a navíc by mi nevycházelo to, aby mi šla voda na první molitan z vrchu a k filtru to šlo zespodu

a topítko tam nebude, zatím ho mám v akváriu a pak půjde ven až budu svítit kolem těch 8 hodin děnně, tak se mi teplota drží nad 25° a přes noc spadne jen o 2 stupně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 18:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mamlon123
mamlon123 napsal: a to jak píšeš o průtoku 5 az 10cm/min, to je jak myšleno? to je to co jsem nepochopil už v předchozích příspěvcích tadyBiomolitan nejlepe nitrifikuje, kdyz si jeho misto predstavis jako volny prostor, kterym voda tece zminenou rychlosti. A samozrejme ta rychlost jak to tece, zavisi na tom, jaky ma ten biomolitan prurez kolmo k tomu, jak ta voda tece (pri stejnem objemu v case).

Pouzivam tohle pravidlo i u kostek biomolitanu, pocitam to podle povrchu a povrchu v hloubce 2cm. Funguje to dobre, behem 15 dni po zalozeni akvaria se mi stihla v akvariu na osvetlenych mistech objevit rozsivka (priznak cpavku ve vode), a zase zmizet.

Vychazim z hodnot uvadenych pro "Hamburg filtr", protoze biomolitan se bude chovat vsude stejne, at uz je v podobe kvadriku, nebo v externim filtru. A kdyz se uvadi, ze nad 15cm/min uz to jde s nitrifikaci z kopce, ja tomu vahu prikladam, a jdu na ranu jistoty, na to, co je povazovano za optimalni.

A ted proc by to mohlo fungovat i jinak? Kdyz budu mit media dostatek, i kdyz jim neproteka voda optimalne, nejak to nitrifikovat bude. A tim ze mediem voda tece dost dlouho, se nakonec nitrifikuje, ze to staci. Jenze mam pak mnohem vic media, pro stejny vysledek. Verim tomu, ze kdyz se to udela geometricky spravne, misto abych mel spoustu media aby to stacilo, mam totez medium s poradnou rezervou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mamlon123
Čím víc molitanu, tím líp. Molitanem fakt nic nezkazíš.
Já měl dříve takto: rybicky.net/fotogalerie.php…
To se neosvědčilo - málo místa nahoře, mezikomory jsem ke vzduchování nepoužíval a hrozně se zespudu zanášel 1. molitan.

Teď mám takto:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Vpravo sací komora + topení, pak vata a molitan hrubý, pak 3x molitan střední a v levé komoře je čerpadlo.

Takže doporučuju:
Vykašlat se na ty uzoučké mezikomory, zrušit štěrk. Ty komory s molitanem rozšířit na 95mm (molitan má standartně 10cm tloušťku), na vrchu prvního molitanu nechat místo pro filtrační vatu a v sací komoře počítat s místem pro topení.

Topení na sání, protože tam budeš mít dycky vodu. Já sem 2 topítka zničil při údžbě, protože jsem je měl u čerpadla, které jsem při údržbě zapoměl vypnout, ono odčerpalo vodu z komory a topítko okamžitě prasklo.

edit: Jo a takovýto filtr musí mít relativně malý průtok, takže bude potřeba do akvária vnitřní filtr s větším průtokem na mechanickou filtraci a vzduchování (nebo čerpací hlava na "honění vody" v případě rostlinného akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mamlon123
Při filtraci ti v komorách po čase začne mírně klesat hladina, to je normální. Dvě obsazené komory je ideální stav, já mám u čerpadla ještě difuzor na CO2. Jakmile bude u čerpadla pokles hladiny tak o 3-5 cm tak čistím první molitan, to je u mě asi tak 2-3 měsíce tu druhou komoru čistím tak po půl roce někdy i déle. Nikdy nečistím obě najednou. Počítej s tím že ze začátku bude u tebe interval čištění kratší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:21 Muž mamlon123 [8] Re: Designer
a to jak píšeš o průtoku 5 az 10cm/min, to je jak myšleno? to je to co jsem nepochopil už v předchozích příspěvcích tady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:18 Muž mamlon123 [8] Re: vaaclav
tenhle molitan tam dám určitě, o tom jsem tu už četl a uspořádání se dá změnit to není problém, proto se ptám jestli to bude fungovat takto nebo jinak :) a co počet komor kde je molitan, budou stačit 2? nechci tam mít zas 10 litrů toho molitanu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:15 Muž mamlon123 [8] Re: Designer
jo takhle, už to chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mamlon123
Asi bych to uspořádal trochu jinak. Vstup je příliš velký a komora čerpadla je hodně malá. Dal bych to tak půl na půl. Písek tam nedávej. Filtrovat ti to bude dobře, já ho mám 15 let, sice vedle akvária ale fungovat to bude stejně. Použij do obou komor biomolitan střední (PPI 20). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mamlon123
Trubkou myslim ten samotny biomolitan, ne ty privody ;-) . Vem si, ze potrebujes jako optimum prutok pres biomolitan 5 az 10cm/min, ale jak to mas postavene, tece Ti voda pres pruzrez biomolitanu 1dm2. To je co se mi na tom nelibi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 17:07 Muž mamlon123 [8] Re: Designer
Jak to myslíš s tím "na délku"? A ty trubky se dají dát větší, to jsem se zeptal jen tak orientačně. S tím průtokem to je mi jasný jak se určuje, zkoušel jsem výšku 50cm a vytlačilo to v pohodě, ale to byl bez odporu v podobě molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mamlon123
At-200 Ti predpokladam (neznam presne udaje, najdi si to) nevytlaci 890mm vubec, a pri pulmetrovem rozdilu z toho sotva neco potece. 400l/h je udavany nominal bez prevyseni, ale ty chces prepad, a tam to prevyseni cerpadlo tahne komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mamlon123
Media protekana na delku, nejhorsi jak se to da udelat. Voda proudi "uzkou trubkou" prilis rychle, nebude to dobre nitrifikovat. Jedine, ze by tim tekla voda do 1l/min (prurez te "trubky media" je 1dm2, tedy do 10cm/min).

Jiste zazni i jiny nazor, tohle je muj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:21 Muž mamlon123 [8]
Fotka k příspěvku Potřeboval bych prosím poradit:) Vyrábím přepadovej filtr 40*20*20 pod svou 54l, chtěl bych se na tom naučit až si pořídím velký akva. Co myslíte o tom uspořádání filtr? objem molitanu je něco přes 3litry. Filtr tam bude atman at-200 s průtokem 400 l/h. Rozdíl hladin filtru a akva je 890mm nebo 490mm, podle toho kam bych ho dal. Jaký průměr hadice/trubky budu asi potřebovat, bude stačit hadice 16/12?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 18:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Mozna to bude mou oblibou jidel, jejichz priprava vyzaduje cednik :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 17:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Tak v tomhle se rozhodně neshodneme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2015 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Voda půjde cestou nejmenšího odporu. :-) Souhlas, jenze pokud nepujde vylozene o diru, pak se to v tech mistech mnohem vic ucpava, takze celkovy vysledek je, ze se to cele srovna diky nasatym necistotam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 17:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: aldab
optimální je 5 až 10cm/min To je teorie, ale praxe bude asi úplně někde jinde. Zatímco ty v přepadovém filtru asi donutíš vodu aby procházela celým objemem filtrační náplně nebo molitanem. U jiných filtrů jako je hamburský nebo klasická kostka molitanu s čerpadlem tenhle vzoreček nemůže platit, protože nedosáhneš toho aby jsi měl všude stejný průtok. Voda půjde cestou nejmenšího odporu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 12:57 Muž aldab [3] Re: NHKG
ty biofiltry tedy naplnit molitanem a Siporaxem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 11:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: aldab
Ad1: Jedna se o plochu, protože filtr se rychle zanáší. Používám na to klasický vnitřní filtr, ale na tak velké akvárium se nedělá dost velký. Hlava plus molitan bude dobré řešení, ale s velkou vnější plochou. Objem určitě menší než 6 litrů.
Velikost hodně záleží na tom, kolik bordelu budou dělat ryby.
Ad2: Jop, filtry se nekontrolují dojud přes ně jde dostatečný průtok. Na sáni (začátek hadice do filtru) musí být předfiltr, ten se čistí.
Ad UV lampa: Nemám zkušenosti, ale bakteriím ve filtru nevadí, na ně nesvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 11:17 Muž aldab [3] Re: NHKG
....ješte jsem zapomněl na jednu věc. Ty vnější filtry co mám jsou opatřeny UV lampou, pokud je použiji na biočištění, pak tedy vůbec nezapínat ano ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 11:14 Muž aldab [3] Re: NHKG
rada k nezaplacení ;-) bohužel pro mne novinka. Moje špatná filtrace má z velké části vinu na přítomnosti řas a rozsivek. To se musí napravit X-) i když už mě doma nebudou mít rádi, protože věnuju volný čas (a toho je málo) hlavně akváriu ano
Ještě prosím o chvíli z Tvého času na dovysvětlení.

1. Filtr pro mechanické čištění by tedy například mohla být vnitřní čerpací hlavice 2000 l/hod na velkém objemu molitanu, pro moji velikost nádrže by mohlo stačit třeba 6l a to celé dvakrát? Tahle varianta se mi ale moc nezamlouvá pro vizuální "zaneřádění" nádrže, ale možná bude nejschůdnější a praktická.Kdybych použil vnější filtr kanistrový, jaká media by jsi doporučil?

2. Filtry pro biologické čištění bych tedy mohl použít co mám. Jsou 4 komory po 2l objemu.
Do dvou komor bych použil molitan hrubší a jemnější a dalších dvou Sera Siporax, samozřejmě přiškrtil průtok třeba na 15 cm/min . Tento filtr se nijak nečistí nebo nekontroluje?
Jěště jednou díky za cenné rady....

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 04:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aldab
Kdyz si vezmes, ze optimalni je 5 az 10cm/min, tece Ti to mediem minimalne 6x rychleji. Kdyz filtr priskrtis, nebudes cerpat tolik, kolik bys chtel, ale na druhou stranu lepe nitrifikovat jak to jde, nez jen honit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: aldab
No ta rychlost je fakt vysoká pro biologickou filtraci, uvádí se maximum 30cm za minutu pro molitan. U speciálních materiálů je to komplikovanější. Filtry bude potřeba přiškrtit. Pokud bude hodně ryb, chtělo by to 2 typy filtrů.
- Jeden s velkým průtokem na točení vody v akváriu, vzduchování a čištění od mechanických nečistot. U tohoto je důležitý průtok a velký povrch na zachytávání nečistot. Tento se musí čistit často, u mě vydrží maximálně 10 dní.
- Druhý s velkým objemem (ty 2 co máš) a přiměřeným průtokem na biologickou filtraci. Ten se nečistí vůbec kromě předfiltru (u mě je vata v první komoře, mám otevřený).

Předpokládám, že se jedná o uzavřené komorové filtry, takže vatu potřebovat nebudeš, mechanické nečistoty zachytí předfiltr na sání filtrů. A vzhledem k jejich objemu a velikosti akva, bych dal asi něco lepšího aspoň do dvou posledních komor.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:20 Muž aldab [3] Re: Designer
tak a ted z toho nejsem vůbec chytrej :-O popsal jsi to jasně, ale nevím jak to správně pojmout. Ta moje rychlost ve filtru je moc tedy moc vysoká? bych hádal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 22:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aldab
Jestli Ti voda mediem tece 63cm/min, nitrifikaci moc necekej, a nakonec ta rozsivka Ti to rika celkem jasne.

Mne sice zatim nema moc co nitrifikovat (dno nove, filtr cisty), ale problemy mam po zalozeni akvaria minimalni, pac ta biomasa rostlin sezere co muze, takze jsem nasel trosku rozsivky po tydnu, a druhy tyden uz mizi, nema moc z ceho a uz ted musim hnojit. A mam tam i dve rybicky a nemyslim, ze by se jim melo neco dit, ty rostliny je pri zivote udrzi, jen nitrifikace mi celkove bude nabihat pomaleji, protoze diky rostlinam nejspis neni moc co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 22:21 Muž aldab [3] Re: NHKG
každá komora má objem cca 2l takže 1 filtr celkem 8l. Pokud je udaj výrobce správný, pak při 2000 l/hod je rychlost v průřezu filtru asi 63cm/min tedy asi 1cm za 1sec. Biomolitany a Siporax je určitě varianta co se mi líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 18:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: aldab
Záleží jak velký bude objem filtrační náplně ve filtrech, jak rychlý bude průtok filtrem, ... Píšeš málo informací na to, aby ti šlo odpovědět a i tak každý preferuje něco jiného. Osobně bych do první filtrační komory dal vatu a hrubý molitan, do dalších jemnější molitan a do poslední buď taky molitan, nebo něco lepšího dražšího (siporax, Eheim Substrat, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 18:17 Muž aldab [3] – náplň vnějšího filtru
Poprosím Vás o radu ze zkušenosti. Jaké by bylo nejvhodnější filtrační medium do dvou 4komorových vnějších filtrů ? Každý by měl mít výkon 2000l/hod, to ale asi mít nebude s filtační náplní a filtry jsou k nádrži 1200l, společenská nádrž s poměrně dost rostlinami i rybami. UV lampa je zabudovaná v těle filtru, jak tu správně provozovat? Trvale nebo v intervalech ? díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 12:14 RAP Re: dolguldur1900
Co se týče filtrace zkus se podívat www.rataj-spk.cz/… článek o Arowaně a rejnocích úplně dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 07:45 dolguldur1900 – Vlastný filter
Nazdar, mám zopár otázok na výrobu akvária aj filtra. Všetko je v štádiu prípravy. Akvárium má mať po prepočítaní 607 litrov. Jeho rozmery sú : dĺžka 230 cm, výška 60 cm, hĺbka 44 cm. Dispozícia miesta, kde toto akvárium bude uložené mi nedovoľuje iné rozmery, hlavne sa nedá zväčšiť hĺbka. Preto nechcem ísť do výšky aby som vôbec dosiahol rukou na dno. Akvárium je v strede izieb a predeľuje dve izby preto bude doň vidieť z každej strany a nechcem tam žiadne káble a potrubia. Preto chcem všetko mať vo filtri (UV lampu, ohrievač). A teraz k otázkam:
1. Aké asi použiť hrubé sklo aby to držalo ?
2. Treba ho vystužiť ?
3. Filtráciu chcem mať pod ním, mám tam úložný priestor no a chcem aby vstup vody do akvárka z filtra a výstup vody z akvárka do filtra bol riešený dnom a potrebujem tam vyvŕtať dva diery na potrubie alebo jednu a bude trubka v trubke, pýtam sa je to možné, nestane sa, že mi to akvárko tlakom po čase praskne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PecaSz
Stačí pročíst starší stránky v tomto tématu a návodů máš habaděj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:18 Muž NASREDDIN [1383] Re: PecaSz
Můžeš zkusit třeba toto www.akvarko.cz/…
Celá prezentace zde: www.akvarko.cz/…

Další varianta zde rybicky.net/k/forum/332901.jpg

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1251