Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:23 Muž 150koni [653] Re: torbuster
Jen tak mne napadlo vykašlat se na nějaké čerpadélko, udělat v sudu půdní filtraci poháněnou vzduchováním, tím by se ti vyřešil i problém s kalem, protože půdní filtr se krásně čistí. Na solar napojit vzduchovací motorek s kamínkem tak 20cm pod výtokem aby to utáhnul kompresorek a máš vystaráno jak s filtrací a cirkulací, tak s kalem i okysličením. Jen ten samotný solar bez podpory a nitrifikace mi nějak neštimují. Pokud chceš aby filtrace dobře fungovala, měl by být schopen tento systém jet v kuse. Připojil bych kvalitní autobaterii, která udrží systém v chodu aspoň 24 hodin bez dobíjení a toto doplnil kvalitním solárním panelem, který bude baterii schopen dobíjet i pod mrakem a ještě utáhne provoz pumpy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 08:01 torbuster
vyhledal jsem nějaká videa jaká výkon má to čerpadýlko na solární pohon www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 17:16 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: 150koni
ano tvůj obrázek mám na mysli a proto nechápu proč si poté psal:
Jinak o výkonu toho solárního čerpadla a jeho výtlaku odedna na hladinu pochybuji, takže s umístěním na dno bych nepočítal...

ale to je jedno asi sme se nepochopili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:52 Muž 150koni [653] Re: Legioix
díky za upřesnění palec já tušil, že se pletu co se týče hodnot :-) ale na principu to nic nemění palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:51 Muž 150koni [653] Re: VitaValke
chápu princip vyrovnávání hladin, na tom staví můj návrh řešení problému. Jen jsem asi celkem nepobral tvou argumentaci a co se ti vlatně nelíbí hmm .... no nic, za chvíli jdu do práce vytvářet hodnoty aby jste měli v čem jezdit do práce, tak to tady úspěšně dořeště ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:46 Muž Legioix [574] Re: 150koni
1 atm je zhruba 10m vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:44 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: 150koni
strčím do sudu hadici a tlak vody mi z ní vytlačí vzduch a voda v hadici se vyrovná s hladinou v sudu takže jestli bude hadice ukončená 10cm pod hladinou nebo 1m pod hladinou bude jedno když zanedbám tření vody v dlouhé hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:39 Muž 150koni [653] Re: VitaValke
nějak tě teď nechápu a ztrácím se v tvých argumentech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:37 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: 150koni
ale sací hadice bude uvnitř sudu, princip spojených nádob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:36 Muž 150koni [653] Re: Dejmon
vzduchovací motorek jedině ten přepravní na baterky palec tam využije ten solární panel ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:34 Muž 150koni [653] Re: VitaValke
nejsem fyzik ale jestli se nepletu, tak u dna metrového sudu bude muset vrtulka překonat tlak vodního sloupce což je jestli se nepletu 1Atm., aby dopravila vodu potrubím až na hladinu, takže je potřeba čerpadlo s výtlakem větším než 1Atm. u hladiny působí na čerpadlo tlak vodního sloupce max.10-20cm, což je o 0,8-9Atm. méně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:23 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: 150koni
a není jedno zda čerpadlo bude tahat ode dna nebo cenťák pod hladinou? rozdíl hladin je pouze hladina a výtok, né nasávání, problém by mohl být jen v odporu proudící vody zkrz dlouhou hadici

jinak jsem takovouhle filtraci viděl u jezírka, kde výtok zkrápěl nějakou otevřenou misku ze siporaxem nebo podobným médiem a tím se voda i provzdušňovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:15 Muž 150koni [653] Re: torbuster
Na změnu výšky hladiny stačí husí krk na odpady, nebo hadice stočená do spirály :-) Motivaci máš a zbytek už je jen a jen na tobě. Jinak o výkonu toho solárního čerpadla a jeho výtlaku odedna na hladinu pochybuji, takže s umístěním na dno bych nepočítal. Jen tak od stolu je těžko něco vymýšlet. Styl pokus, omyl je nejlepší řešení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 08:57 torbuster Re: 150koni
to je dobré řešení ale ta hadice/trubka by se musela umět natahovat a zmenšovat podle hladiny. Potřebuji odstávat kal ze dna aby se neucpal www.synsy.cz/… kdybych dal na dno jen samotné čerpadýlko tak bude jen kal přečerpávat u dna a vířit ho a určitě by se zacpaly jeho nasávací žebra. Filtrace by vyřešila že tak kal sežerou nitrifikační bakterie...nicméně pokud by to vyřešilo okysličování pak udělám plovák z polystyrenu ve kterém bude jen díra pro protažení stoupacího komínu od čerpadla a čerpadlo bude čerpat povrchovou vodu a okysličovat povrchovou vodu..otázkou je jak to bude v těch 130 cm hloubky fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 08:39 Muž Dejmon [64] Re: 150koni
pak mu k tomu bude stačit obyčejný vzduchovací motorek a bublifuk je hotový smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 07:15 Muž 150koni [653]
Fotka k příspěvku a co takhle hlubší plovoucí trychtýř na polystyrenu, protažený hadicí, nebo trubkou až téměř ke dnu sudu a do trychtýře posadit to čerpadýlko na solar? nechat to stříkat mimo trychtýř ale zpět do sudu. Když budeš vodu s trychtýře odčerpávat, samovolně to do něj zpět ode dna bude zase přitékat. Voda bude kolovat a ještě se prokysličí. Pokud by jsi chtěl nitrifikovat, tak dole navrtej po určité délce do hadice či trubky díry, tak aby stačila voda do trychtýře přitíkat při zanesení molitanu a na to potom nasaď biomolitan a máš i filtraci palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 23:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: torbuster
...Znovu, co je na tom nepochopitelné. Nemám tam elektřinu !!!! Mám k dispozici to čerpadlo se slunečním pohonem...
Nepotřebujete vzduch vyrábět, stačí vám rozpohybovat vodu, pak se provzdušní sama. Nevím, co je na tom nepochopitelné?! Až vám to dojde, můžete zatleskat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 20:20 Muž Legioix [574]
Má toto: aukro.cz/…

tzn. s tímto neřešitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 16:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: torbuster
Fotka k příspěvku Tady tohle vidím. Ale fotky konkrétního systému žádné. Ale jeslti máš im9.cz/… tak ten funguje na vzduch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 16:00 torbuster Re: MichoCZ
v létě vyprodukuji 200-300 lt týdně...jedno akvárko s terčovci a jedno šnekoviště jen kvůli výrobě vody na kytky..terčovci 350 lt akva + 45 lt vlastní filtr, šneci kostka 150 lt s vnitřním velkám bioakvacitem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 15:49 torbuster Re: MichoCZ
Není tam žádné připojení vzduchové hadičky. Jsou k tomu jen trubky na stoupání vody (jako komín) a koncovky na rozstřik vody...btw. nevím jaký odkaz a čím zkoušíš..když se na odkaz podívám já tak vidím pěkné detailní fotky....v nadživotní velikosti..bych dodal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 15:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: torbuster
Ty filtry jsou vetšinou stavené na bublání. Jinak k tomu odkazu není jediný obrázek, takže těžkou soudit, co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 15:43 torbuster Re: MichoCZ
Mám tohle www.synsy.cz/… to proto, že jsem normálně pracující člověk a po příchodu z práce večer jsou ve vedru kytky skoro chcíplé. Proto systém který bez elektřiny umí zalívat kytky kapkovou metodou podle toho kolik kytka potřebuje. Podle potřeby každé kytky individuálně. Neřešte pls, zda to potřebuji a nebo ne, zalívání kýblem. Otázka je znovu stejná. Jak zapojit malé čerpadlo co není čerpací hlava tak aby pohánělo 2 ramenný molitanový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: torbuster
Podle mě je lepší zadržovat jen tolik vody, kolik dokážeš spotřebovat dřív, než ti to zahnije. Jinak orchideje zalévám vyloženě hnojem plným výkalů a uhynulých listů rostlin. To je to správné po čem rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:18 Muž Legioix [574] Re: torbuster
Nechcu do toho kecat, ale není lepší před zaléváním tu vodu v sudu rozmíchat klackem a nebo lopatou a potom ji nabrat. Ty bakterie stejně nevyžerou všechno a bordel se na dně bude držet tak jak tak a kytkám je to buřt. Tady by pomohl jedině klasickej systém na ČOV se vzduchováním a specifické bakterie které ten kal rozkládají: www.subio.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 14:01 torbuster
Mám vyzkoušeno, že vody když v sudu jen tak stojí tak za čas se dole udělá šlem a voda začne zapáchat. Voda je u dna napojena hadicí na automatický driftový systém zalévání. Je možné k ní natáhnout elektřinu ale ty želvy co mám doma (kromě jedné hodně výkonné se 4 mi výstupy-pro pěstírny) neutáhne ten tlak se dostat ke dnu a protlačit velký vzduchovací kámen. Malé zvládne ale to je jak hodit zrno písku do rybníka. Proto jsem pořídil ten solární systém který čí víc svítí-je vedro tím větší má otáčky. Napadlo mě na ten 2 ramenný filtr dát zespodu to čerpadlo a spustit to ke dnu. Aby nitrifikační bakterie užíraly ten kal. Samozřejmě že do sudu budu čerpat jen vodu bez kalu z filtru. Ten budu filtrovat přes jemný mikrofiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: torbuster
Fotka k příspěvku Nevím kolik té vody týdně vyprodukuješ, ale filtrovat tu vodu je podle mě kontraproduktivní. Doma čím víc zkalená s odsátým detritem, tím lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:32 GP Re: torbuster
pokud budete vyrit hladinu a vodu pri tom tahat zespoda nebo sat u hladiny a proud ke dnu, melo by byt v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 12:56 torbuster Re: Sid
Znovu, co je na tom nepochopitelné. Nemám tam elektřinu !!!! Mám k dispozici to čerpadlo se slunečním pohonem. Výstup ze sudu má 3mm kvůli napojení na hadici pro driftový systém. Vymyslete jak to čerpadýlko bude místo čerpání vzduchu vyrábět vzduch u dna 300 lt sudu a zatleskám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 12:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: torbuster
Filtrovat nepotřebujete, jen provzdušňovat. (Pokud vůbec za účelem zalévání kytek i to...)
A k provzdušňování to čerpadlo stačit bude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 08:54 torbuster – princip
Zdravím. Potřebuji poradit. Potřebuji filtrovat venku na zahradě v sudu s vodou z akvárií používanou jako vodu na zalívání kytek. Problém je ale v tom, že jak voda stojí delší dobu tak začíná "hnít" probíhají v ní hnilobné procesy. Voda z akvárií je dostatečně přefiltrovaná naddimenzovanými vlastními filtry. Pro dodatečnou filtraci jsem zakoupil aukro.cz/… je to malé čerpadlo, velké jak 2 krabičky od sirek na sobě. Mám nevyužitý klasická molitanový dvouramenný filtr ale nejsem si jistý jak na něj napojit to čerpadlo které chci spustit na dno sudu kde se jinak ukládá kal. Nevím jestli bude správné navrtat díru dospodu T a tam napojit čerpadlo. Sud je vysoký a tlak je u dna tak velký, že standardní pumpa neutáhne vzduchovat v tom tlaku a taky existují vodotěsné zásuvky ale ne vodotěsné pumpy na vzduch. a pak je to daleko od nejbližší zásuvky. Poradíte jak využít to čerpadýlko a ten filtr ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 16:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: 150koni
Co mám doma dělaný komorový filtr (sklo, 20l), tak jsem zatím jenom vyměnil vatu, jinak pohoda. Eheim Eco 130 jsem za rok čistil dvakrát a to je u pavích ok, kde je bordelu až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 16:04 Muž 150koni [653] Re: MichoCZ
taky mi to příjde jako velice krátká doba hmm U mne s EX1200 nemám po půl roce co čistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lesek
Co se stane, že je důvod to tak brzo čistit? Už tama voda neprotéká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 10:27 sniper
Filtr plánuji na 160l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 08:48 lesek Re: sniper
Fotka k příspěvku Na jak velke akva to chceš? Ja mam taky z novodurove trubky pruměr 160mm a vyška 300mm.Na 130L akva a vydrži tak měsic a pul do čistěni.Mam tři vrstvy rodělene po 60mm. Dole plastove dratěnky-keramicke kroužky a na hoře polyuretan. pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 20:10 sniper
Zdravím kolegové akvaristi. Mám v plánu postavit externí filtr z Novoduru o průměru 200mm asi 200mm vysoký. Přítok z akva umístěný dole, na vršku filtru čerpadlo a vývod zpět do akva. Jaké použít filtrační média? Má někdo podobný filtr, pár jsem jich tu viděl a docela se mi to líbí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stuz
v márketech najdeš ve vodotopo myslím pod názvem tekutý teflon 10ml za 70kč , vydrží mi to cca na 15 roháčků , namažou se jen první tři závity na obou kusech , tak aby byly zarovnané závity a sešroubuje , za 10min se tlakuje vodou , myslím že je to bez vzduchu tuhnoucí, to co vyteče ven se otře hadříkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:49 Muž stuz [4] Re: MonterMonty
Našel jsem těsnění pro rozebiratelné spoje: www.imw.cz/… jen ta cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stuz
rozebrat to jde těžko ale jde , pak se musí očisit a znovu namazat , no pokud je to rozebiratelný spoj , nebude to asi úplně ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:43 Muž stuz [4] Re: MonterMonty
Uvidím, viděl jsem také tekuté těsnění od Loctite. Jen nevím jak je to s dobou tvrdnutí, spoj je třeba cca 1 za 3 měsíce rozebrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stuz
v márketech najdeš i 10ml balení , nemusíš kupovat nic velkého , jen bacha ,spoj jde pak jen velmi ztěží rozebrat , atest na pitnou vodu to má , používá se běžně při vodoinstalacích ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:38 Muž stuz [4] Re: MonterMonty
To existuje i tekuté? Znám tedy jen v klasické podobě "vlasu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stuz
Nebo si skus vyhledat na netu tekuté těsnění Sisal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 10:05 Muž stuz [4] – O-kroužek
Tak mě napadlo, že zkusím sehnat nějaký gumový o-krouzek a ten vložit do víka a dotáhnout, melo by fungovat, navíc když jsem teď závit na hrdlu omotal ještě víc teflonovou páskou, tak už je přeci jenom těsnost větší, ale ve spojení s tím o kroužkem si myslím že to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:40 Muž stuz [4] Re: Designer
Teflonová těsnící páska ozkoušena, je to s ní lepší ale pořád to není ono.... Jaký přepad máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stuz
Mozna blbost, ale zkusim. Co omotat instaleterskou teflonovou paskou a zasroubovat. Drobne netesnosti resi dobre, ale ten chybejici kus zavitu, to nedokazu odhadnout jak to zabere. Stoji kolem 10Kc, k mani treba v Hornbachu a pod.

Stejne ale i kdyby to zabralo, tesnil bys to znovu pokazde, kdyz to rozeberes. Tady mi fakt prijde ten prepad jako rozumny, pak zadne viko nepotrebujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:33 Muž stuz [4] Re: DrChila
tak to musím někde sehnat něco podobného, protože kdybych měl kupovat novou, tak raději koupím lepší nádobu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:27 Muž DrChila [243] Re: stuz
no něco tenčího. třeba tu duši od traktora to by mohlo pomoct jde o to pořádně aby se to roztáhlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:19 Muž stuz [4] Re: souky
Do víka jsem už zkoušel vsadit gumu tloušťky cca 3-4mm, guma tlačí na hrdlo a tím by to mělo těsnit, ale i přesto si voda cestu najde...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1501