Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.04.2014 14:01 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: cezarmilan
vymyslet, sehnat material, udelat, vyzkouset, splest se, opravit a uvest do chodu to uplne jinej pocit. kdo to nezna ten to nepochopi a koupi si filtr sam. ale udelat si to sam. myslim ze neni spravne odrazovat nekoho od tehle libustky a nelibi se mi to. at si to kazdej zvazi sam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.04.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bin
Pozri, tu sa inšpiruj
www.youtube.com/…
Popozeráš, prehodnotíš a zistíš, že sa to dnes už naozaj neoplatí. Ceny sú už podstatne nižšie a sám som kúpil (a používam dodnes) tkzv. jazdenky už za veľmi rozumnú cenu. Je to asi tak, ako keď sme toť nedávno donášali autá zo západu, či televízory a dnes? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2014 21:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Bin
Instatní moudrost už došla, teď už jen použít vlastní mozek a něco vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.04.2014 21:14 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Designer
nejde o lenivosť ako takú, že sa mi to nechce vyrábať, ba naopak. Len sa mi to nechce hodiny googliť a potom zistiť že je to aj tak naprd. Ja chcem návod ako na to, prečo tak a tak a nie onak a tak to spraviť a je to.

Zase som pozeraj aj externé filtre sú sice na môj vkus drahšie ale je pravda že je to jednoduchšia voľba a istota (len do kedy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 16:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bin
Kdyz vis co delas, nebo si alespon slusne nastudujes co mas delat, o funkci Tveho vlastniho vytvoru se koupenemu nemusi ani zdat, uz jen z hlediska jeho objemu, protoze 54l akvarko jako filtr... no kdo takovy externi pro 250l akvarium ma ;-) . Otazka zbytecnosti tak velkeho filtru je sice na miste (neni zkratka potreba, neziskas tim tolik, o kolik vic mista zabere), ale kdyz Ti to nebude zavazet, proc ne.

Jenze Ty jsi psal o lenosti se uz i jen poinformovat hledanim na webu, takze se do toho pust pouze v pripade, ze lenost se tykala jen onoho hledani prvotni informace, zda ma cenu se po tom vubec pidit. Cenu to ma, pokud do toho mas opravdovou chut to udelat a nemas problem s umistenim takoveho filtru. Ta cena je ale predevsim v tom, ze Te to bude bavit a ze budes mit radost z toho jak se Ti to povedlo.

Take si rozmysli, zda to uneses psychicky, ze si veris natolik, ze to udelas dobre/spravne/kvalitne a nevytopis se, a take ze budes klidne spat. Nekteri lide umi panikarit pri prvni kapce vody, kdyz nevedi odkud je, a nebo prvnim zvuku z deklu ci skrinky pod akvariem. Muze se Ti to zdat humorne, ale trapit se, protoze clovek nejaky je, taky neni to, co bys mel od konicka chtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 16:00 Muž Bin [144] - AmerikaRe: DrChila
hej tento link som už pozeral, takže ak tomu správne chápem je lepšie kúpiť nejaký filter ako to riešiť nejakým homemade-om, ktorí vlastne ani nemusí fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 15:56 Muž DrChila [243]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 15:54 Muž DrChila [243] Re: Bin
Koukni ke me. Ja mel svoje stare akvarium ktery mi presne pasovalo do skrinky. Kdybych to nemel a vedel kolik casu pro.ejslenim a tak sem ztratil tak jdu do externiho koupenyho.
musis mit akvarium. Vymyslet si rampu, vymyslet prepady, sehnat nejake filtracni media pokud nechces bioaktiv je to drahe jak neco.
ja nechal za filtracni media 1600 kdybych nemel akvarium tak 500 za akvarium. To by byl uz nejakej filtr rozumnej a mas jistotu ze to funguje
vim ze nejak stranky byli o tech prepadech a o tom jak to ma rychle filtrem proudit discus.cz nebo tak nejak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 15:39 Muž Bin [144] - AmerikaRe: cezarmilan
tak ono akú takú predstavu mám, len chcem vedieť viacej podrobností od skúsenejších, čomu sa vyvarovať a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 22:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bin
Ak si lenivý, tak si kúp rovno vonkajší filter a máš hotovo. Dnes už cenovo tak "nebolia" ako nedávno a cenovo ti to vyjde rovnako ako komponenty či súčiastky na ten tvoj výtvor. Hlavne ak nevieš čo vlastne ideš vyrobiť ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.04.2014 17:05 Muž Bin [144] - Amerika
ahojte, chcem si kúpiť nové akvárium 250l a chcem si k nemu spraviť externý filter mám doma akvárium 60*30*30 a rozmýšľam že by som z neho spravil ten filter. Lenže toto je pre mňa úplna novinka tak by som chcel vedieť čomu sa vyvarovať a čo spraviť tak aby to bolo dobré.

Za všetky rady vopred ďakujem.

(a priznám sa že som lenivý, pozerať po nete takže preto sa takto pýtam)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: GP
Ono driv se taky v akvaristice vyrazne mene svitilo, alespon bezne :-) . Vetsina akvarii byla provozovana klasickym zpusobem, tedy jako low-tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:50 GP Re: Designer
Nelze nez souhlasit, ze v idealni situaci by se co2 spis vyhanelo, ale jak jsi sam uvedl, pokid bude premira ryb nebo naopak nedostatek. Bude bud prilis velka poptavka po kysliku jak osadkou tak nitrifikaci resp. Nebude dost producentu vcetne odpadu pro rozklad. Zalezi na konkretni situaci a pootoceni rampy pro serizeni neni snad az tak komplikovany. Navic co2 se neresi tak dlouho a predtim se taky nepestovali jen rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: GP
Ber to tak, ze kdyz mas rostliny, nechces nijak velkou difuzi mezi atmosferou a vodou, protoze vetsinou se v akvariu vyprodukuje vic CO2, nez by odpovidalo CO2 v akvariu jen difuzi ze vzduchu. Muzu Ti rict, ze jak jsem vymlatil lecenim nitrifikaci, okamzite sel dropchecker do modra, zatimco normalne i bez pridavani CO2 byl aspon trosku tmave zeleny. Proto je snaha hladinu moc nepokouset a difuzi nenapomahat. Akvarium s dobre rostoucimi rostlinami a "nepretizene" rybami, dokaze dobre fungovat i bez zkrapeni hladiny, vzduchovani atp. BTW, zde je spravne jak zkrapeni, tak skrapeni, s i z je dobre, protoze vyznam slova to nemeni, ackoli je to ve sve podstate neco jineho.

O spotrebovani kysliku rostlinami... no vis, to by Ti ty rostliny musely jedine hnit, ne rust, protoze kdyz rostlina roste, spotrebovava CO2, z nej produkuje O2 a sama pro sebe O2 potrebuje jen male mnozstvi, a CO2 vyrobi mene nez sama spotrebuje. Hledej na webu "kompenzacni bod", v souvislosti s fotosyntezou.

Pokud mas tolik svetla, ze rostliny nemaji dostatek CO2, a je jej ve vode tak drasticky nedostatek, ze by i difuzi do vody prislo CO2 vic nez tam je, pak by Ti zkrapeni hladiny mohlo k vice CO2 pomoct, jenze takhle nebudes akvarium provozovat dlouho, protoze bude velice rychle plne ras - svitis vic, nez dokazi rostliny pokryt tim, co spotrebovavaji (staci kdyz jim chybi kterakoli jedna vec, at uz CO2, nebo jina soucast vyzivy), a to je vzdycky prusvih, protoze mnohe rasy zvladnou rust i tam, kde uz to rostlinam moc nejde.

Dobre rostouci rostliny se rasam brani. Jak to delaji, o tom nemam sajn (snad jen povrchni domenku), ale kdyz mi rostliny dobre rostou, nic jim nechybi, pokud resim nekde rasu, pak je to obcas nekde nejaky usmoleny kousicek, kde se rase nahodou z nejakeho duvodu zadarilo vyrust do viditelneho stavu.

Asi tolik o tom, proc jsi vyvolal nesouhlas. O kolobehu plynu v akvariu, a mezi nim a okolim, by se dalo (a jiste se tak i deje) psat stale. Nicmene verim, ze i tento vytrzek z toho vseho, Ti pomuze se na vec znovu a lepe podivat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 22:52 GP Re: vaaclav
pokud se tim nesrovnavaji parcialni tlaky, tak se omlouvam za chybne informace, ale spis bych to videl na nejake nedorozumeni.
- uz to vidim, vypadlo mi co2 pred kytkama - omlouvam se, ale na smyslu sdeleni to moc nemeni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2014 15:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GP
Myslím že tu píšeš docela dost velké nesmysly. kysliku bude ve vode stejne jako ve vzduchu, stejne tak co2. cerenim nejenze zajistite kyslik rybam a bakteriim, ale take zabranite jeho vycerpani kytkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 15:15 GP Re: Pítik
kysliku bude ve vode stejne jako ve vzduchu, stejne tak co2. cerenim nejenze zajistite kyslik rybam a bakteriim, ale take zabranite jeho vycerpani kytkama, pokud dodavate co2, tak bych to resil, ale upravit to pootocenim trubky rampy neni snad tak slozita operace, aby nesla provest dle pozorovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 15:00 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Designer
pochopil jsem, že tenhle druh proudění vody je nejoptimálnější, vzhledem k bakteriální přeměně ve filtru a síle proudění. Nevím ale když ta rampa bude naměrovaná ze zadu dopředu a mírně nahoru, tak bude čeřit celou hladinu, jestli mi to teda nebude stejně překysličovat vodu. směrek k CO2 a řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2014 11:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
Je to cele o tom, jak si predstavujes proudeni vody v akvariu.

Z vystupu jednou dirou nekde u hladiny dosahnes to nejhorsi mozne rozlozeni proudeni, u dna nemusis mit proudeni temer zadne, voda tece moc dlouhou cestou (po delce akvaria tam a zpet), v nizsich vrstvach vody jeste pres moc prekazek.

Rampa po delce, s vystupy smerem k celnimu sklu, micha vodu ne okolo akvaria na delku, ale tak, ze ta voda ma dokola u beznych rozmeru nejkratsi cestu a minimum prekazek, diky beznemu rozlozeni akvaria, pricemz rostliny vzadu neohyba do nechtenych smeru. Tim dostavas ziviny i k rostlinam u dna slusne.

Rampa svisle je takovy kockopes, resi vec jen napul, ale i tak muze nekam stacit. Obvykla ale uplne neni, protoze kdyz uz, pak je ta bezna vyhodnejsi - proste chce to mit pro tu svislou nejaky duvod, a ten neni castym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:50 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Legioix
rampu na svislo... to je rozhodně zajímavý nápad! o tom slyšim prvně. a zase... někde psali, že nejlepší je rampa 2 cm pod hladinou, namířená mírně k hladině jak to píše Legioix
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:36 Muž Legioix [574] Re: Designer
Tak jasně. Já mám rampu taky pod kladinou. Dokonce dvě. Od každého filtru jedna a nesměrováno v úhlu cca 60% k hladině: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Ale ne, napsals to dobre, ja jen chtel doplnit, ze vystup nemusi byt nutne nad hladinou, aby z akvaria nebyl mixer ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 15:31 Muž Legioix [574] Re: Designer
Já jsem to tak i myslel. Rozstřikovací rampu, která neomezí průtok, ale rozežene proud vody rovnoměrně po celém akváriu. Asi jsem to špatně napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 15:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Ani nemusi mit rozstrikovaci rampu. Kdyz se prozene stejne mnozstvi vody za stejny cas ruznym prurezem trubky, je ruzna i rychlost proudeni vody v te trubce. Kdysi jsem mel na vystupu filtru hrdlo z PET lahve, naplnene hrubym biomolitanem. Ted mam na jednom cerpadle na vystupu ohnutou trubku s dirami (jako rozstrikovaci rampa, ale pod vodou a svisle umistena). S tim jak ma voda akvariem proudit se da pracovat i jinak, nez ze se filtr zbytecne moc priskrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 14:03 Muž Legioix [574] Re: Pítik
Když tam dáš rozstřikovací rampu, tak to můžeš pustit klidně na plnej knedník a bude to tak akorát čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 12:48 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: DrChila
jistej si nejsem ničim. knížce píšou přefiltrovat všechnu vodu 2x až 3x za hodinu = 120l/h - 180l/h někdo zas říká že stačí polovina. když vezmu svýho AT-200 a dám ho na plnej výkon, což je teda o těch 20l za hodinu víc, tak to je takovej fičák, že rybičky nemaj klid, kytky jsou namáhaný, lámou se a nedávno sem se dočet, že jak je hodně zvířená, že to překysličuje vodu a vytlačuje CO2, který potřebujou kytky a pak jede řasa, který mám teda dost. a když to ponořim, tech 10 cm pod hladinu, tak by to ty kytky zničilo uplně.

takže to podle citu a odhadu mám přiškrcené na poloviční dírku, což je podle mě těch 100l/h už zhruba 2 měsíce a ryby vypadaj v pohodě. sem tam nějaký slabší kus cípne, ale ze čtyř případů to byly 3 mládata (esi se to tak řiká) a ta čtvrtá pancéřnice nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 12:23 Muž DrChila [243] Re: Pítik
Těma 60-80L za hodinu seš si jistej? To je docela dost málo. Filtrace má protočit akvarium minimálně 2x spíš 3x. Takovejch 150-300l/h mají eheim filtry na 60 litrů. Pokud by si měl takovejdle malej průtok tak ti na to 100% stačí jen ta plastová vodovodní trubka.
Nebo další možnost jak slepit ty trubky je silikonem bude to držet i těsnit když se ti nebude chtít to ohřívat. Teda pokud jdou ty kolínka na ty tyčky nasadit tak sem stím dřív dělal ale to je tak 7 let tak už vim prd jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 12:04 Muž Pítik [14] - Amerika
já to mám to na jednom stole. akvárko je 72l, ale problém je, že na to mam hoodně málo prostoru ve výku. asi jen nějakých 3cm x 5cm, ještě to není ani vyřezaný a nemám slepenou ani nádobu. na filtr. ale vzheldem k průtoku doufám, že ty ppr budou stačit. když né ty nejmenší, tak ty větší, jinak mám po srandě. nejdřív to samozřejmě vyzkoušim, jestli trubky stíhaj čerpadlu. počítám že to nastavím na nějakých 60 - 80l za hodinu. myslim že to je snad dostatečné, vůči filtraci vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2014 10:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Ale pokud to má dotyčný na jednom stole, tak nemá smysl hučnost řešit. U mě to slyšel není vůbec. Tam není ani žádný tlak, takže není problém to udělat z těch odpadních trubek, které se do sebe jen zasouvají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 10:14 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
JJ pod akvariem. 90°z akvaria trubka. a pak do skříňky to jde 45°trubkou. ale bylo tam slyšet to narážení vody v tý 45° původně tam byla 90°trubka a to bylo šílený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 10:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Já to mám naprosto neslyšitelné. Ani to čerpadlo není slyšet. Ale ty máš přepad pod akvárko ne? Já to mám na stejné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 10:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jiri_99
Řešil jsem spojené nádoby 112 litrů akva a 22 litrů filtr. Měl jsem myslím 35mm vodovodní trubku a nebylo to dobré. Ta odpadní asi 45mm byla mnohem lepší. Jednak to vyšlo na prachy lepší a na práci s tím nesrovnatelně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 10:10 Muž DrChila [243] Re: Pítik
A pokud by si to chtěl mít úplně neslyšný tak použi zahradní hadici která nebude mít ostré úhly a zaručí ti to že voda bude stejkat bez jakýhokoliv narážení.

Jinak jsem filtraci upravil do odpadní trubky z které mám přepad jsem narval hadici která se tam jen tak vešla a momentálně slyším jen vibrace od čerpadla takže jen vrnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 10:07 Muž Jiri_99 [425] Re: MichoCZ
Taky mám odpadní HT trubky a vše v poho.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 08:16 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Dejmon
to musim nějak vyzkoušet. v montážním videu je seřezavají hrany a udávají teplotu 250°C. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 08:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Pítik
Já to vařil plamenem a nic moc. Asi na to nejsem dost šikovný. Nakonec jsem stejně přešel na odpadní trubky, které se jen do sebe zasunovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 04:42 Muž Dejmon [64] Re: Pítik
ZSkoušel a funguje, jen si musíš pohlídat, aby se ti trubka neroztekla, nebo nebyla málo nahřátá. Použil jsem horkovzdušnou s nastavitelnou teplotou na 350 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 23:14 Muž Pítik [14] - Amerika – ppr trubky
zdravíčko. viděl jsem že hodně z lidí používá na přepad, pomocí spojených nádob PPR trubky. vim že se svařují trnovými přípravky, ale zkoušel je někdo z vás svařovat třeba horkovzduškou pistolý, nebo třeba ohněm? nemám k dispozici ten špeciélní vercajk :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2014 11:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kus
Já bych to viděl spíš tak, že právě ty bakterie udělají z akvarijního "odpadu" dobrůtku pro rostliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:39 Muž Legioix [574] Re: kus
Nějak tak smich To o tom kohoutu jsem tady už taky psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 11:33 Muž kus [200] - RostlinyRe: Sid
no přeci třešničky na dortu, ty ostatní bakterie slíznou polevu a náplň a zůstane tam někde suchej korpus :-).Tady se člověk někdy dozví věcí. Jak kdyby nestačilo do sudu udělat díru na kohout a 1 krát týdně upustit bordel a na kapkovou závlahu udělat dírku o deset cm výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 09:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Legioix
...Jen si myslím, že ty bakterie za tu dobu co se to bude v sudu filtrovat vyžerou ty nejlepší dobroty co rostliny potřebují...
Jo? A které dobroty máte na mysli? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2014 19:55 Muž Legioix [574]
Fotka k příspěvku Dodatek :-D
manželka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 19:54 Muž Legioix [574]
Fotka k příspěvku Tak slíbené foto. U mě ta distribuce vypadá takto:

Syn
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 19:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Legioix
Já to na zahradu sice neleju, ale jinak každý týden nachystám 2 kýble té nejlepší vody na kytky za oknem. Čím větší blivajz, tím lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 15:55 Muž Legioix [574] Re: torbuster
Ale mě je to jasné. Jen si myslím, že ty bakterie za tu dobu co se to bude v sudu filtrovat vyžerou ty nejlepší dobroty co rostliny potřebují. Já to liju na zahradu přímo z AQ. Kor ted v tom suchu co je venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 15:21 torbuster Re: Legioix
Psal jsem že mám nakoupený kapkovací systém. Ne za desítky ani stovky korun. Řeším jen jak zabránit usazování kalu a zelené řasy a kde čeho co v systému co bude mít hnojivou vodu. Napadá mě řešení které ale není možné s vodou s akvária.Vodu udělat kyselou s pH 5,5-6,0. Vyzkoušeno, že kyselina citronová s vodou z akvária udělá lepivý šlem. Je mi líto vylévat hnojivou vodu z akvárek jen tak do kanálu proto to řeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 15:04 Muž Legioix [574]
Nejlepší řešení je se na všechno vykašlat a udět v sudu dole kohout a vypustit to na kytky i s tím usazeným bordelem :) Dnes budu odkalovat, tak sem potom hodím fotky jak to řeším já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:56 Muž 150koni [653] Re: MichoCZ
Neřeším, jak daleko, nebo jestli tam má nějaký barák. Píše že nemá elektriku, takže řeším místo bez možnosti připojení elektriky ;-) Mít to u baráku, tak konkrétně já solár vůbec neřeším, pokud by to nebylo z úsporných důvodů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:35 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: 150koni
A jsi na takové ceně, že je lepší natáhnout prodlužku z baráku :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1451