Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Žádná další stránka   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:42 Muž Snofrev [54]
nasávání vody určitě dole
jestli bude stačit čerpadlo s výkonem 500l/h ti nikdo neřekne pokud tu neřekneš pro jaké akva to bude a přes co všchno bude tu vodu tahat, jemný písek, molitan, uhlí nebo co všechno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:23 Muž Bammaboy [0] – Výroba vlastného filtra prosím poradte?!
Fotka k příspěvku Ahojte akvaristi,

Budem vyrábať filter z plexiskla ale mám zopár nedoriešených otázok:
Kde má byť prívod vody do filtra hore alebo dole?
Bude to fungovať s čerpadlom z filtra Fluval2 500l/h?
Ako to celé má byť zkonštruované? zišiel by sa mi na to nejaký návod

Za odpovede ďakujem!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:20 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
I já stavěl ex. filtr viz: rybicky.net/nadrz/2930/1.jpg
Bohužel i mě překvapila síla vody, musel jsem nakonec víko přišroubovat a těsnění potřít ještě silikonem.
Po třech měsících musím konstatovat, že jsem si tuto Sobotu koupil TetraTec EX 700.
Sice filtr filtruje báječně, ale představa, že to za půl roku budu muset rozebírat a znovu utěsňovat mě děsí. Také jsem měl použít buď silnější čerpadlo, nebo původně 2 čerpadla a regulovat tok přiškrcením. :-O

Kdo chce stavět, ať zvolí čtvercovou či kruhovou nádobu a hlavně tvarově pevnou.
Škoda, že se ten návod s novodurovou trubkou neobjevil dříve. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 17:20 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Roman
no já jsem zkoušel vzít 8l nádobu na potraviny s víčkem (tzv. lock & lock) - kvůli tlaku jsem vybíral ten typ, který má zacvakávátka po celém obvodu. Když to zestručním, tak výsledkem je zjištění, že to aní náhodou neudrží zhruba metr a půl vodního sloupce. Krabice se deformuje a těsnění tlak neudrží (zalepené hadicové koncovky držely OK :-) )

asi bych taky volil odpadní rouru
dolní konec zalepit
horní konec taky zalepit ucpávkou, té bych nechal okraje, uprostřed vyřízl otvor a přes ty okraje bych s pomocí šroubů s křídlovou matkou přes těsnění přitáhl víko (kruh) s připojenou hadicí a průchodem 230 k čerpadlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 17:12 Pepas – Re: Martin
tak to je dobrá práce,asi o tom začnu přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 16:48 Roman – vnejsi filtr pod akvariem
Chci vyrobit vnejsi filtr,usazeny pod akvariem na pohon cerpadlem.velikost nadrze 700l.nevim,z ceho udelat obal filtru aby byl tlakove uzavreny a snadno rozebiratelny.PORADTE!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:16 Martin
Fotka k příspěvku K uzavřeným filtrům nemám důvěru a "nevidím" do nich. I přes jejich některé výhody, mám klasiku vytvořenou svépomocí. Ve filtru je topení, UV a sycení CO2. Cena bohužel srovnatelná s obchodem.
Blíže na www.akvarko.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 20:10 Muž filipsi [1295] – Lada
jj, kdyz uz, tak takhle to ma vypadat palec . Technicke, hezke, ciste, funkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 19:09 Muž chicko [124]
velmi povedené a levné řešení...to já sem to zaze chtěl mít co nejrychleji... viz foto výše hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 18:50 Laďa – venkovní filtr
Fotka k příspěvku Foto2
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 18:50 Laďa – Venkovní filtr
Fotka k příspěvku Asi před 2,5 roky jsem si chtěl pořídit venkovní filtr na 300l akvárko.Ale jeho cena na takové množství vody se pohybuje od 3500,-Kč výše.Proto jsem přistoupil ke konstrukci filtru samovýrobou.Upozorňuji dopředu,že můj požadavek byl za co nejmíň peněz co nejvíc muziky a maximum udělat z toho,co dá dům.Takže konstrukce je následující:filtr je postaven z kanalizační novodurové roury Ø200mm a výšce 500mm,na spodním konci zalepené víkem.Na všechny pevné spoje jsem použil lepidlo na novodur.Okraj horního konce,ve kterém je těsnění,jsem po obvodu zařízl přímočarou pilou těsně nad těsněním,aby se dal filtr rozebrat.Vývody filtru jsem vysoustružil ze silonu,ale dají se koupit v zahradnických potřebách o různých průměrech.Ty jsem tam potom vlepil.V horním víku je upevněna stará čerpací hlava 1400l/hod.Kabel je veden přes vodotěsnou průchodku.Víko je upevněno třemi klipy ze staré automaticke pračky,ale připevnění se dá udělat i jiným způsobem.Těchto filtrů jsem dělal 5 ks pro různě velká akvária a na každém je víko chycené jinak. Náplně do filtru jsem si nechal udělat na míru a stály zhruba 400,-.Složení náplní je od spodu:1 velké balení keramiky Eheim,asi 20cm filtrační pěny TM 10,20cm TM 20,1 balení zeolitu a kus filtrační vaty JBL.Bohužel nemám fotky vnitřku filtru,protože je mám teď všechnu v provozu a při výrobě jsem neuvažoval,že bych to někdy publikoval.Trochu zručný akvarista si ale jistě poradí,pokud by si jej chtěl vyrobit.Na přiložených fotkách není výše popisovaný filtr(ten mám zabudovaný za skříní ekvária),ale jeho o trochu menší bratr.Pravá nádoba je konstrukčně stejná jako popis,ale není v ní čerpadlo.U tohoto filtru jsem použil horní část filtru UniStar TOP 333-2,u kterého mi po pádu na zem praskl kýbl a upadly klipy.Tak jsem motor s částí kýble vlepil do víka roury a filtr byl hotov.Náklady na výrobu se pohybovaly okolo 1000,-Kč i s náplněma.Pokud bude mít někdo dotaz,pište.Další na www.akvarko.cz/… .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 23:12 Muž neo999 [11]
jestli si se díval na můj filtr : rybicky.net/nadrz.php… tak je to uzavřenej filtr bez přepadu s čerpadlem za nádobou.Nádoba těsní dobře(půl roku v provozu)Byl to teda oříšek,ale nakonec jsem to vyřešil potlesk instalatérskou těsnící páskou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:17 Muž chicko [124]
je chráněno mřížkou, ale než jsem ji tam umístil tak docházelo k nasáváni většího bordelu-zaprasení, hned jsem to napravil, jsem rád že jste to tady zmínil..... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:15 Muž Horác [3942] – chicko
Čerpadlu zařazenému před filtrem hrozí zaprasení/ucpání/zničení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:08 Muž chicko [124]
a co je na tom tak spraseného -filtr běží bezvadně, hodnoty vody v normě, rybičky v pořádku, řasy nerostou moc, a to že sem vám nelíbý nejspíš estetický vzhled, to je věc názoru, ale musím vás uklidnit filtr i hadice jsou schované v skrínve pod akva je vidět tak 10 CM hadic jinak ni ano ano ano . Jo a smysl pro techniku mám podle mého dobrý(2 místo v celostátní soutěži fyzikálně-technické olympiády). Jo a pls pošlete mi odkaz na ten zprasený fitr, rád se podívám :-D :-D :-D magoooor X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.11.2007 15:43 Štěpán
Kriste Pane, snad tu prasárnu nechceš publikovat v článku! Žádám někoho dalšího s aspoň trochu vyvinutým smyslem pro techniku aby se ozval!

Nemyslel jsem, že jsi to od něho okopíroval, to by ostatně nevadilo, myslel jsem to tak, že to svojí zpraseností připomíná práci jiného uživatele. Mimochodem, stejně starého jako jsi ty. Jestli tě uráží spojení s prasaty, tak to třeba čti tak, že jsou ty hadice připojené ošklivě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 15:36 Muž chicko [124]
Díky moc, něco takového jsem měl na mysli potlesk . Jinak s tím návodem vás popíchnu, není to špatný nápad ho napsat a publikovat tady na rybicky.net nebo jinde palec
jo až budu mít čas (o víkendu tak ho poublikuji pod názvem-Přetlakový externí filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2007 15:34 Muž chicko [124]
pro stěpán: filtr funguje bezvadne už 5 měsíců tak není co řešit. jo a kterého ti to připomíná uživatele rád se podívám a případně vylepším.Jinak filtr je vlasní výroby i jsem ho sám vymyslil..... a i kdybych se inspiroval jiným uživatelem není to jedno "pane štěpáne" no no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 15:30 Muž chicko [124]
Ještě mám otázku - čerpadlo musí být před filtrem (tlačit vodu skrz filtr) nebo za filtrem (tahat ji z filtru)? Nebo je to jedno?
Mě by se víc líbila druhá varianta - nepoženu různý bordel přes čerpadlo, takže se mi nebude zanášet..

rtady je zomu naopak vodu tlačí cerpadlo do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 12:06 Muž filipsi [1295]
... Ten filtr neodolává žádnému tlaku! ;-) ...
Pokud mluvis o opravdu uzavrenem filtru, ne prepadovem, zkus si ten kyblik utesnit tak, aby netekl. A abys ho obcas otevrel a zavrel a zase netekl. Postav ho tak pul m pod 50cm akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 11:55 Muž AmorFati [37] - Amerika
Při představě, že ten kyblík nebo cokoliv pod n-hekťákovým akvárkem začne protékat, mě obchází mdloby. Další věc je, že při nákupu profi filtru si můžeme být jisti, že tento je technicky na úrovni, fyzikálně dořešený a hlavně vyrobený z tvrdých umělých hmot, které nemají závadné složení a neuvolňují do vody bůhvíjaký sajrajt. Strávit život v akvárku plném třeba ftalátů bych rybičkám nepřál.

Nikdy nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci. To je pravidlo, které jsem si v akvaristice ověřil už mockrát. Myslím, že takový Horác k tomu má taky svůj životní postoj. Pokud bych tedy mohl, koupím vždycky filtr hotový. Pokud bych měl akvárko tak velké, že by jich bylo potřeba moc (bylo by to drahé a náročné na údržbu i náchylné na selhání), udělal bych si klasický filtr z menšího akvárka. Kýbly, soudky a podobná vodovytečdobytu udělátka nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2007 11:14 Štěpán
Na co masivní nádoba se šroubovacím víkem?!
Aby to nevyteklo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:06 rolandmynar
To Štěpán : Na co masivní nádoba se šroubovacím víkem?! smich Ten filtr neodolává žádnému tlaku! ;-) Přirovnání:"je to jako na kopání studny si koupit celý bagr. smich A ještě, nejsi ty Štěpáne náhodou komunista, že přikazuješ a zakazuješ psaní či mluvení? :-D smich "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2007 10:53 Štěpán
SpolehlivÁ je masivní nádoba se šroubovacím uzávěrem s těsněním, přímo URČENÁ na skladování a přepravu kapalin.

Bylo by dobře, kdyby Roland mluvil méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 10:42 rolandmynar
Manželka mě právě upozornila, že má doma kyblík 15l s víkem, který ho taky úplně uzavře. smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 10:40 rolandmynar
Nevím, jak velký vnější filtr máte na mysli, ale nejjednodušší mi připadá normální plastový kyblík cca 12l s víkem. U nás to stojí v domácích potřebách cca 50,- kč a má to dvě karabiny, na každé straně jednu na uzavření, nebo je o 20,- dražší a ten má nesazovací obruč se stahovací karabinou. Oba se dají naprosto hermeticky uzavřít a jsou za pár korun. Nevím ani na co to vlastně je (takové kyblíky). Nemám s tím ale zkušenosti, tak nevím, jak velké by měly takové filtry být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2007 10:21 Štěpán
Chicko filtr na fotce je nevhodný a zprasený. Připojení hadic nápadně připomíná práci jiného uživatele.

Pokud se chce někdo pustit do výroby vlastního vnějšího filtru, ať použije nějaký soudek se šroubovacím uzávěrem, připojí hadice tak jak se hadice připojovat mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 09:03 Muž Nik [191]
druhá možnost je obvykle užívaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 08:48 Danar
Ještě mám otázku - čerpadlo musí být před filtrem (tlačit vodu skrz filtr) nebo za filtrem (tahat ji z filtru)? Nebo je to jedno?
Mě by se víc líbila druhá varianta - nepoženu různý bordel přes čerpadlo, takže se mi nebude zanášet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2007 08:44 Danar
když by jste měli někdo zájem tak napište na e mail : Jan.Mencik@seznam.cz a já vám rád pošlu podrobný návod k výrobě a napíšu materiál pořebný k výrobě tohoto filtru(nazvěmeho ho třeba chicko expres biofiltr :-D :-D :-D )
Díky moc, něco takového jsem měl na mysli potlesk . Jinak s tím návodem vás popíchnu, není to špatný nápad ho napsat a publikovat tady na rybicky.net nebo jinde palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 19:59 Muž chicko [124]
když by jste měli někdo zájem tak napište na e mail : Jan.Mencik@seznam.cz a já vám rád pošlu podrobný návod k výrobě a napíšu materiál pořebný k výrobě tohoto filtru(nazvěmeho ho třeba chicko expres biofiltr :-D :-D :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 19:57 Muž chicko [124]
Fotka k příspěvku jo a tady je ještě fotka čerpadla...použil sem původní filtrové čerpadlo...celý filtr by neska podle netu stál ta 400Kč... palec palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 19:55 Muž chicko [124]
Fotka k příspěvku tak tady je fotka filtru....pro vás jsem ho vindal z poza akva na něj abych to lépé nafotil....no co bych pro vás neudělal že???? coze coze coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 19:50 Muž chicko [124]
ja to vyřešit tak jak to tady asi pan pořebuje-uzavřený vnější filtr(asi tak za 500Kč) za cvíli dodám foto. nadoba filtru je umístěna pod akva a čepadlo je v akva. k filtru vedou vodu hadice napojené na čerpadlo a naspět teče voda též hadicí. spim ..... celé je to pod tlakem, proto to musí těsnit. jako nádobu jsem použil vzduchotěsnou 3litrovou dozu na potraviny.zabudoval sem do ni přepážky a hadice měl sem hotovo za 24 hodin)schnutí) potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 13:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Danar:
tady máš také jeden návod na venkovní filtr, odolný proti výpadku el. energie i bez řešení těsnosti:
www.akvarista.cz/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 13:19 Muž filipsi [1295]
Kdyz si lide delaji takovy filtr doma, je z toho vetsinou "akvarkovy otevreny" (teda prikryty kvuli odparu atd.), protoze vyresit prepad aby to nekde nevyteklo je mnohem jednodussi a levnejsi nez resit tesnosti. Take tvar kvadru je vhodnejsi na skladani a vyndavani filtracnich medii, ale slozitejsi k zatesneni.
Ale jestli na tom tesnem trvas, myslim, ze jsem navody videl, hledej. Ja bych do toho nesel. Bud bych koupil hotovy, nebo udelal prepazkovy z akvarka opet podle dostupnych navodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 13:11 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Souhlasím se Štěpánem....stačí vyřešit přepad, tak aby Ti nevytekla všechna voda z akva, třeba, když vypnou proud a máš vyhráno. Pokud vyřešíš přepad, a dáš čerpadýlko, tak si můžeš udělat filtr třeba z kýblu :-) Nebo jakékoli uzavíratelné nádoby (třeba plastové na skladování potravin. Důležitý je vyřešit přepad, nebo lépe řečeno odtokovou komoru. A když si zadáš do vyhledávače přepad vnějšího filtru tak to na tebe vyskočí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 13:07 Muž MiHl [55] - Cichlidy
pro inspiraci mrkni na filtr tady : rybicky.net/nadrz.php…

delaji se i mensi nadoby, tak 10 l stoji cca 200,- pak tam vrazis dva kohouty do nadoby, na to hadice, vickem protahnes elektriku a nekde pod vrchem ti bude lezet/viset čerpadlo (nerealizoval jsem to, měl jsem to v plánu, ale sehnal jsem fluval 203 rozbitý za 250,- a za 20,- na materiále opravil). Do menších akva (pod 100 l) je to ale spíš zbytečně složité, nevím do čeho to chceš dát.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 12:50 Štěpán
I filtry pod akvárium se dělají otevřené. Všude je návodů spousta. Stačí zapátrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 12:32 Danar – Stavba uzavřeného filtru (vzor klasický externí hrncový nebo podobný..)
Ahoj, pokoušel se už někdo sestrojit externí filtr po vzoru komerčních , např. Tetra Tex EX 600-1200? Všude čtu jen o těch z malého akvárka s přepadem, hnaných vzduchovacím motorkem.. Tohle ale musí být umístěné ve stejné rovině s nádrží a to je něco co nechci. Takže mě napadlo sestrojit to uzavřené do skřínky pod akva s čerpadlem.. Koukal jsem, že třeba vhodné čerpadlo od Eheimu stojí cca 500-700Kč.
Má někdo zkušenosti nebo víte o nějakém článku na tohle téma? Vím, že tam bude důležitá těsnost celého zařízení a zatím mě nenapadlo, z čeho vyrobit vlastní tělo filtru, aby to bylo snadno rozebiratelné pro čištění, dobře tam pasovaly filtrační hmoty (molitan) a přitom to těsnilo..

A neraďte mi prosím, že si mám koupit hotový výrobek.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 00:14 Muž Roman [100] - Cichlidy
Samé hračky palec optej se jak ziky vyráběl svůj cca 500l filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 19:48 Štěpán
tady je pěkný velký filtr

www.polit.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 19:02 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku nasavaci bok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 19:00 Muž isamik [180]
No jeste inspirace tady www.akvarista.cz/… a tady www.aquanet.ic.cz . Pripadne se zeptej, jedna poznamka z praxe. Je dobre mit na pritokove hadici odvzdusnovaci hadicku ( nejaky t od vzduchovaci hadicky na jedne strane zaslepene na jedne v privodni hadici a jedna je na odcucnuti vzduchu). Tu hadicku pak strcis do filtru. A jeste jedna poznamka, je dobre mit privodni hadici predimenzovanou aby ti tam stihla natekat voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:57 Štěpán
Ještě nezapomeň na můj příspěvek o filtrech na akva.sk! ;-)
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:54 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Cerpadylko, samozrejme jde i "vzduchovy pohon".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:52 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Muj vypada asi tak:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:46 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:38 Muž isamik [180]
Nedavno sem ho stavel, jen co dojim podivam se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:34 Muž Hugo [8] - Cichlidy – vyroba filtru
chci si udelat filtr do 35 litroveho akvaria,nejaky takovy podobny jako ma matlala,umisteni za akvariem pohaneny na vzduchovaci motorek,jednou sem nekde videl navod s obrazky a pomucky,ale uz prave nevim kde
diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [71]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=3501