Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:08 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
JJ,Koukal jsem jak to lepil tady.
www.akvarko.cz/…
Ok,odmastit lihem a lepit Lukoprenem?Ještě mi porad odskoušené lepidlo, nerad bych pak vytíral podlahu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 18:35 Usine – Re: Kellyšak
Já to lepil už dvakrát. Je to docela sranda. Začneš bokem, k němu přidáš dno a pak zprava dáváš čelo a přepážky. Chce to udělat nějaký držák aby ti nepadaly. Rozměry si narýsuj(fixou) z druhé strany na oba boky a dno. Hlavně si dávej pozor na přepážky které jdou až na dno aby jsi tam neměl díru, blbě se to potom opravuje. Přepážky si udělej ze slabšího skla, ať to není tak těžké. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 13:59 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Zdravím,Václave tak si firma za slepení řekla 750,- +280,- poštovné.
To jsem zamít, zdá se mi to drahé.Tak si asi nechám u sklenáře nařezat kousky a zkusím to doma slepit sám. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 23:12 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Nu dobrá,dám na zkušenost.Komory tedy nechám na 95x145mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:44 Usine – Re: Kellyšak
Je poměrně malý, drobet bych ho zvětšil. První co jsem dělal byl 9x12cm teď mám 9,5x14,5cm
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:38 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Co ty myslíš Václave,nebude to malé 90x90mm.Můj filtr bude umístěn za akváriem jak už jsem řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 19:54 Usine – Re: martin111
Předpokládám že filtr je pod akváriem. Jak jsi vyřešil přepad, žádný jsem neviděl. Jen trubku z akvária rovnou do filtru.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 08:38 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Kellyšak
Mi přijde průtočná plocha molitanu 9x9cm hrozně malá. Já mám 8x39cm a kvůli malému průtoku musím první komoru čistit každý měsíc. Nějakým molitanem na sání by šlo omezit zanášení první komory ale i tak doporučuju alespoň 19x9cm. U těch eshop.jezirka.info ti to podle jejich stránek nařežou taky na jakýkoliv rozměr, akorát jeden z nich musí být 10cm (například 19x10x30cm).
EDIT: Doplním že průtok filtrem mám asi 500l/h, při nižším průtoku bude problém se zanášením 1. komory menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 08:26 Muž martin111 [0] – Re: Kellyšak
Tady je odkaz a ve složce filtr pár fotek pro inspiraci


rybicky.net/nadrze/6699

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2010 00:28 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ok,takže do komory o rozměrech 90x90mm je ideální vložit bioakvacitovou kostku o rozměrech 100x100mm.Jinak jsem změnil rozměry filtru.A do něj pak zakoupím 3ks 100x100x300mm bio.kostku¨střední (PPI20)
Viz obr.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
já si udělala komory asi o centimetr (a něco) užší a nebyla jsem schopná tam ten molitan narvat :-D myslela jsem že to půjde víc zmáčknout, příště budu vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:25 Usine – Re: Kellyšak
Já mám 9.5 x 14.5 cm Jednu kostku 10x10 jsem rozřízl na půl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 15:34 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Václave jaký máš rozměr toho filtru ty.Myslím tím komory.Ty to nemáš 10x10cm,nebo ne.
No ptám se kvůli tomu, že jsem schaněl ten(Bioakvacit) a rozměr 11cm není.A když někde je tak mne výjde na + -90kč.Tak přemýšlím že ty komory ze stávajících 10cm zmenším na 9cm.
Důvod je prostý:10x10x30cm jedna kostky do komory mne výjde na 45kč na str:
eshop.jezirka.info/…
Co myslíš nebudou ty komory moc malé. :-(
Ps:U Akvarista.cz mne napsaly, že mi takové malé množství neprodaj.Minimální množství odběru je 20 litrů
U Eurofam mne kostka 110x110x300 výjde na 82,50kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:09 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Ok,beru zpět.Jen tedy koupím větší rozměr molitanu.
Bud tady:
www.eurofoam-tp.cz/…
nebo zde jak jsi poslal:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 23:54 Usine – Re: Kellyšak
Nic tam nelep, zmenšíš si průtok. Molitan tam musí být trochu na těsno, jinak ti bude proudit voda okolo.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 23:05 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
OK.Super rada.Tak já tam ještě vlepím do 2-3 a 4. komory dvoucentimetrové destičky aby molitany nespadli až na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 19:11 Usine – Re: Kellyšak
Nedávej molitany až na dno. Minimální mezera ode dna 2 cm. Molitany si nedělej 10x10 ale 11x11cm Trochu se smrsknou. Použij biomolitany o stejné hrubosti ¨střední (PPI20)
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 02:27 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Zatím takto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 02:15 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Aha a podle toho zmeřím kolik se mi tam vejde vody. A budu moc posouvt čerpadlo dolu nebo nahoru a tím způsobem najdu idealní umístění čerpadla.Ok.Rozumím tomu dobře?Dík za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:18 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Ja som si ho vyrobil sam tak ze som okukal vsetky ostatne na dizajne mi moc nezalezi ale pre krasu obyvacky to postupne prerobim..... no zobral som 4lit bandasku, stary filter aquael mini, asi meter hadicky, zatku, molitan so stareho matracu kurenarsku truku a kusok hadici na tu kurenarsku trubku... postup nasledovny odrezanie horneho hrdla bandasky prerobenie mini filtra na cerpadielko pouzitie nadstavca na bublinkovanie zazatkovanie predneho vyvodu filtra s tej odbocky co by mal pritekat vzduch pojde voda tak tam som napojil akvarijnu hadicku na spodok cerpadielka som namontoval so vzduchovania filtracnu penu a dal ho cely na spodok bandasky odtial som natiahol hadicku do akva filter som umiestnil tesne za akva v rovnakej vyske potom som vystrihol prislusny molitan a dal som ho navrch tak aby ostala nejaka hladina, podstavec pod bandaskou je z polystyrenu prepad z akva som spravil s tej kurenarskej rurky a hadice jednoduchy ohyb vsunute do bandasky az skoro po molitan v akva som natiahol kusok silonkovej ponozky na rurku aby mi nepreliezali krevetky do filtra :-D , do vrchnej casti bandasky som dal do silonkovej ponozky dve hrste raseliny na upravu ph a huminu v akva, cerpadielko som nastavil na co najmensi prietok , v prepadovej rurke som namontoval kusok hadicky do ohybu a nasledne ju zalomil to je v pripade ze by sa prepad zavzdusnil.... neviem ako moc je dolezite mat 3,4,5,alebo 6 komor mne na tych 60lit tento filter funguje skvele vymienam cast vody raz za dva mesiace a voda je krasna priezracna bez ziadnych starosti to funguje akurat ten dizajn doriesim a bude to skvele tak ak som niekomu pomohol tak som len velmi rad X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:12 JuraS – Re: vaclav
Václave já ve svým čeřící přepážky nemám a přitom mi filtr filtruje normálně..že se mi v akva vytřeli terčovci na list i když jsem vodu neměnil cca 3 týdny beru jako indikátor toho, že filtrace funguje jak má a změnu nepotřebuje..místo těch přepážek mám větší komory a v nic víc filtrační hmoty...kdybych ho ale děla znovu tak použiju normální klasické akva tak 50 lt a do něj udělám přepážky a šlo by dolů pod akva..kvůli lepšímu přístupu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 13:07 Usine – Re: Kellyšak
Fotka k příspěvku Jsou to čeřicí přepážky a určitě si je tam udělej. Pokud jde o tu vodu tak si to vyzkoušej. Naplň akvárium i filtr a vyndej přívodní trubku a pust čerpadlo. To musí být tak vysoko v poslední komoře aby ti vyčerpaná voda do akva nepřetekla. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:01 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: RadekCX
"Nedelej tam ty pruduchy" a "zavrit prechod z predchozi komory"Jsem zmatenej. :-(
MUsím jít do práce sry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:08 Muž RadekCX [219] – Re: Kellyšak
neblbni - udelej variantu 2, ale nedelej tam ty pruduchy!!! prepazku dej jak ji mas par cm nad dno a nalep si na steny do dalsi komory zarazky aby filtracni medium nemohlo spadnout az na dno a zavrit prechod z predchozi komory

no staci na dno komory nalepit kus trubky (cehokoliv) na cem se ten filtr opre aby nespadl az dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:00 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: JuraS
Komory měly mít šířku 2cm .Takže praktičtější způsob vyroby je č.1.Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 07:39 JuraS – Re: Kellyšak
nechápu na co ti budou ty úzké komorky mezi filtrací..ve výsledku budeš mít hladinu nad nimi a ztrácí naprosto smysl..leda se ti tam bude usazovat binec a jestli jsou úzké tak při každém čištění budeš proklínat nápad, že je tam máš...já mám filtrační hlavu v poslední komoře nahoře..o tom proč jsem tady toho popsal stoh papíru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 22:56 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Promin, nerozumím jakou rezervu v akvariu.Myslíš tím jestli se mi vejde obsah vody ve filtru do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:12 Usine – Re: Kellyšak
Záleží jakou máš rezervu v akváriu aby se ti tam vešla přebytečná voda když klesne hladina v komorách. Já mám tu druhou variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 12:53 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Rada
Fotka k příspěvku Poradte jaká z variant je lepší
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:24 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
ok, díky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:39 Usine – Re: Darsilius
Čtyři už máš obsazené a do té první dej třeba topení. K čerpadlu nic nedávej.Siporax až za molitany, aby se nezanesl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:35 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
ok, díky za rady :) takže ve dvou komorach bude ten molitan, v jedne siporax, co do tech dalších ? :-D do poslední nic dávat nebudu, to je jasne, ale jedn aje zatím bez obsazení :)... jo a v jakem pořadí to mám ještě dát ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:58 Usine – Re: Darsilius
Klidně tam ten filtr dej pokud ho máš. Filtr bych udělal o trochu nižší než akvárium aby ti nepřeteklo kdyby něco. Siporax dáš do síťky já ji měl už v balení. Molitan nedávej až na dno, nech tam mezeru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:47 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
ja ten filtr doma právě už mám, tak bych ho alespon využil...navrhl jsem tento system, zdalo se mi to velmi učinnné. Je to možná až moc předimenzované, pač to vychazí na asi 8L filtrační náplně...jen chci vědět, jestli to ten filtr zvládne, kdyz bude umístěn nahoře a bude čerpat vodu z te poslední komory tím malým otvorem z5 do akvaria...přinejhorším bych koupil nějake čerpadlo, dal ho dolu a napojil na díru hadici no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
já osobně bych ratši filtr udelala na boční straně, třeba jen se dvěmi komorami, bude to jednodušší na provedení a možná i na údržbu. Ale jinak to záleží na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
a proč si nekoupíš nějakou normální (levnější) značku čerpadla nebo čerpací hlavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
měl by být nižší, kdyby se to někde zaseklo. Pokud to chceš počítat, tak aby se objem prostoru kde je čerpadlo vešel do prostoru akvária, a pak mít hladinu buď tak ze by se čerpadlo dostalo na sucho, nebo že bude voda vrchem téct zase do filtru, ale to už je možná moc složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:31 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
ok, takže tam nemůže být asi čerpací hlava že ? přesněji tohle

www.akvaristik.eu/…

a měl by byt ten filtr nižší než je akvarium ?

dal bych tam ten molitan a ještě sem chtěl sera siporax, jen nevím, jak to tam umístit, je to celkem jemna keramika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:20 Usine – Re: Darsilius
Přepážky máš dobře, Komory z molitanem prostě časem brzdí vodu a snižují hladinu v dalších komorách, čím jich máš více tím je to horší, můžeš ale klidně jednu nechat prázdnou. Takže čerpadlo nemůžeš dát úplně nahoru. Já měl něco podobného jen o trochu větší a utáhlo to čerpadlo 500l/h. Dej do dvou komor tuhle hrubost.(PPI20)
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:31 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Zdravím, dost dobře nevým, ak do toho prostoru 4 komory dát a jak by měly být velké ty přepady atd. utahne tento filtr čerpadlo z vnitřního filtru dennerle nano eckfilter 150l/h, kterýbych umístil nahoru do poslední komory a čerpal by rovnou do rozstřikovací rampy...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 04:55 Muž j0hny [86]
Precital som si to znova vratane vsetkeho v prezentacii. Ospravedlnujem sa za zbytocny spam stydim
Ale ste by som tam vymyslel nieco na cistenie hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 04:34 Muž j0hny [86]
Zdar.
Si myslim, a vela ludi mi da za pravdu, ze cca 9L filtracnej hmoty na cca 50 litrov cisteho objemu vody je prehnane. Nevyuzitelne aj pri pouziti filtracneho piesku.
1. Kde bude to cerpadlo umiestnene ? nevhodne umiestnenie sposobi starosti pri cisteni
2. nebude tlacit vodu samo do seba ? bude komora pred nim a za nim utesnena ? alebo nejak regulovana spiatocka ? pripomeniem ze bez mäkkeho ulozenia cerpadla sa znasobi hlucnost.
3. bude to zvrchu zavrete ? ak nie, pre istotu by som prepazky (ktore siahaju na vrch akvarka) znizil tak o 1cm
4. vytokovy otvor musi byt dostatocne velky/vysoko nad hladinou akvarka, inac to nebude stihat odtekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 22:05 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak tady to je koutek kutilů.Já si vlepil jen jednu vstupní komoru a spodem to jde do druhé, ve které je do poloviny kombinace bioakvacit kuličky a další bioakvacit.Na tom už jen čerpadlo.V te první je taktéž bioakvacit 60x27x10cm.Po 2,5 měsících jsem to pokusně vyndal a celá ta houba byla zaprasená jen do 2cm a ze zadní strany je stále čistá jako nová.Jinak jedna rada nad zlato.Pokud u vlepeného filtru dáte plošně bioakvacit v síle 5cm pak 3-5cm mezera a další 5cmsilný bioakvacit o rád hustější, tak víc k filtraci netřeba.Hrubé částice jsou v ty první houbě ve volném prostoru se usazuje veškerý kal, který při údržbě odsáváme, tak ta další houba se nemusí vůbec prát, ani po roce ne, páč se v tom usadí veškeré ty blahodárné bakterie a další filtrační média jsou už jen nad rámec.A kdo ví co mám v nádrži za prasata ryby, tak asi ví že kdo si to udělá do nějaké neonkové nádre, tak musí mít od filtru svatý klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 21:41 Muž petr2412 [3] – vlastní výroba
Taky jsem stavěl vlastní filtr, měl jsem několik pokusných verzí a asi budu souhlasit s Václavem, že 4 komory stačí. Řekl bych, že v jednoduchosti je krása, výšku přepadu mezi přepážkami bych raději výrazně předimenzoval, přítok to samé. Hodně si vyhraješ, ale stojí to za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 20:23 Usine – Re: Darsilius
Více jak 4 komory bych nedělal. Pozor na umístnění čerpadla a výšku přepážek, aby ti při přicpání vtokového otvoru, nebo filtrační náplně a poklesu hladiny ve filtru přebytečná voda nevytekla ven z akva. Chce to vyzkoušet a mít rezervu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 20:09 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – pujde to ? :D
Fotka k příspěvku Zdravím, vymyslel jsem si filtr přímo do akvária, jen chci vědět od zkušenějších, zda je to realné při použití čerpadýlka z dennerle nano eckfilter ? přidám schema ;-) Když budete mít někdo lepší řešení, určitě ho řekněte, rád se poučím....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 19:45 RAP – Re: pe3k
Myslím, že to bude v poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:07 pitrs06 – Re: pe3k
nikdo mi neporadí :-( , tak to nechám jak to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:39 Muž Diego [72] – Re: katterinecka
Zde je návod na takový vnější filtr, sám ho mám. Právě v tomto článku je ten přepad z plexiskla, je to ta úplně poslední fotka dole. ;-) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
na takový beztlakový filtr musíš mít mnohem širší přivodní potrubí než u prodávaných tlakových. Takže by pravděpodobně ten prodávaný koš byl příliš malý

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=3201