Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 13:18 Lukáš Re: Designer
No dal bych tam samozřejmě klasický biomolitan PPI 20 a pak asi keramické válečky. Ještě tu projedu nějaká temata na fóru co se toho týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukáš
Objem filtracniho media neni az tak podstatny, jako to, jestli jim voda proudi spravne rychle, jestli a za jak dlouho se to medium ucpe, a jak je vhodne pro osazeni nitrifikacnimi bakteriemi.

Samo ze nejaky objem to medium musi mit, ale kdyz udelas dlouhatanskou trubku plnou media, bude to mene co k cemu, nez kdyz udelas velkou plochu a media bude sotva par malo cm na tloustku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:51 Lukáš – bude fungovat?
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jsem si tu projížděl přechozí příspěvky, ale stejně bych raději slyšel nějaký názor. V příloze je verze na boční straně s pěti komorami. Ještě jsem zvažoval jen tři, a nebo to dát na zadní stěnu, ale pak by mi tam zbylo před tím jen nějakých 25 cm místa, což mi připadne málo. Šířka asi 8 cm, takže na 95 l cca 8 l filtračního media.
Dík za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 22:13 Muž DrChila [243] Re: Tragett
tak pvc trubku sem neviděl ale hadici jo cca o vnitřnim průměru i 40mm jen je trošku neohebná nepodajná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:46 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
cerna trubka, cerny pozadi, bez problemu. Pod substratem to muzes vest, stejne jako se da koupit pruhledna pvc trubka (velmi draha). Ono reseni je mnoho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:40 laKatos Re: Tragett
To pak uz rovnou tu cirkulaci co chci muzu mit vedenou pod substratem, dneska je dívny den všechno se mi nějak rozlezelo v hlave a hledám další a další řešení.

Edit: nevíte o nejakem akváriu na které bych se podíval jak moc jde ta trubka vedena pod vyztuhou vidět?
Nebo nejaky fígl jak tu trubku zamaskovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:34 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Pamatuj jedno, cim vic ohyzu, zahybu, Tček atp, tim vic ztraci cerpadlo na tlaku a tim vykonnejsi potrebujes. Ale tohle se mi zda jako dobre reseni, nebude treba vrat dno, stavet dalsi komín atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:28 laKatos Re: DrChila
Stejne me jeste vrtá hlavou vest vracecku od filtru z prepadove šachty pod zadní podélnou vyztuhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:06 Muž DrChila [243] Re: laKatos
mi taky děkujem za to že sme se mohly ským bavit o tom a těšíme se na fotky jak se buduje akvarium s velkým proudem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:03 laKatos Re: Tragett
Přepad dam podél akvária. Snad to takovy rozdíl nebude. Každopádně díky za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 08:17 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tragett
Ale tak to tak nedelej :-) Ja mam akva 170*50*60(v) a prepad mam (pouze) 14x14cm, mam ale jen jednu odtokovou trubku a vracečku mám řešenou za akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:48 laKatos Re: Tragett
to jsem nechtěl slyšet. ... ... Přepad co celem boku... ... uz mám udělané osvětlení na celou délku akvária a tak budu svítit do přepadu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:34 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Fotka k příspěvku Udelal bych to celych 30cm, tim budes mit dost manipulacniho prostoru a diky cernemu plexi nebo folii to nebude moc videt. I kdyz tezko rict, ono zalezi na tom kde to bude umistene a na dalsich aspektech, to nejde rict, kazdy to vnima jinak. Predpokladam, ze akvarium nemuze mit treba bocni prepad, jako je to na fotce (díky amsi). Budes si s tim muset nejak proadit, vzdycky rikam, vem si kartonovou krabici a vsechno si namer, odzkousej, kam prepad das, jak ho tam cas, jak velkej, abys dosahl atp. Fakt ho ale udelej abys dosahl na dno, az ti tam ten hreben zeshora spadne (a vsad se, ze spadne) a budes ho tahat nejakejma hackama, das mi za pravdu :-)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:24 laKatos Re: Tragett
Fotka k příspěvku Jo už to chápu. Supr fotka. Ono někdy není problém v pisateli ale v čtenáři. ;-).
S tím prepadem podél boční stěny mám trosku problém. Akvárium bude hluboké 33 cm. Z toho je funkčních 30cm (1,5 cm je tloušťka skla) kdyz si vemu pro dvě prepadove trubky prvni (řízena s kulakem) -32 vnitrni průměr ma průchodkou o nejvetsim rozmerovem průměru 58mm a druha (bezpečnostní) vnitrni průměr 50mm ma největší průměr 80mm. Šachta bude tedy minimalne dlouha 20 cm abych měl i nejaky manipulační prostor zbyde mi od šachty k celnímu sklu maximalne pouhých 10 cm a to bude dle me malo a ošklivě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Fotka k příspěvku Prepad slep z plexi v pohode 3mm staci. To video pust z hlavy, melo ti jen ukazat uzavreny okruh a napojeni "bezne" cerpaci hlavy na nej. Kdyz mas cerpadlo vybrane, tak v pohode. Nejsem si uplne jisty tim vykonem - 5000l je na takovy akvarko opravdu hodne, to bude hrozná polívka, jak to bude lítat, to ti nepobere na druhe strane nasavani a podle me to bude cirkulovat, ale to ted neresme.

Co se tyce te vete co nerozumis, prikladam fotku. Z toho bys to mel pochopit. Udelas klasicky prepadovy komin a potom na nej nalepis tenky platek cerneho plexi a udelas jakoby kapsicku, do ktere zasunes ten hreben - chapes? Udelas to vyndavací a zas tam dací - lépe se to čistí. Na fotce je to krasne videt, jak je tam ten hreben zasunuty. Omlouvam se za me nepresne vyjadrovani, ono jak to mam v hlave, tak se mi ne tak docela dari vsechno to prenest na "papir" :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:52 laKatos Re: Tragett
Fotka k příspěvku Čerpadlo už mám vytypovane a to Ecomax DM 5000 nebo 3500. To se rozhodnu jeste později které vemu. (Brutální čerpací výkon při malé spotřebě elektricke energie)
Na zadni stěnu jsem chtěl vně nálepit černou tapeta ale zvažují možnost vložit dovnitř 3mm silné černé plexi. (Matný efekt) černý přepad by byl už jen třešníckou jen nevím z jak silného cerneho plexiskla by přepad měl byt slepen.
Nerozumím teto vete ....... Pouzil bych komplet cerne plexi, vcetne zasunovaci mezery na prepadovy hreben a ten bych udelal taky cerny.....

Edit. Tvé video co jsi zde dal taktéž moc nechápu. Asi už je pozdě večer a nějak mi to napali.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:35 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Pokud se bojíš o nedostatek CO2 v akvariu tak bych se nebál buď se to dá vyřešit tak že tam dáš hadičku o malém průměru tím pádem to bude mít větší tlak(foukne to do větší vzdálenosti) a jak řikáš že tam budeš mít řeku. tak bych se toho vůbec nebál CO2 se dostane tím pádem všude. Každopádně když ty přepážky(komory s přepady) dáš delší stranou po boku tak tím menší maskování budeš muset dělat z pohledové strany. Ale jak řikal Tragett tak by bylo asi opravdu lepší mimo přepážku nasávání toho čerpadla co tam bude dělat ten proud. A trubku kde to bude přitýkat tak tam můžeš dát například košíček z nějakého filtru či ten na kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:34 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Fotka k příspěvku Prepadovou sachtu bych udelal 100% napric akva, ta podelna ti sebere min bordelu. Co se tyce maskovani, celou zadni stenu bych potahl cernou, klidne matnou folii (mam to tak taky) a prepadovy a vytlacny tunel bych slepil z cerneho plexi tmavym silikonem (je to na porad a vypada to spickove, jen do toho nevidis). Pouzil bych komplet cerne plexi, vcetne zasunovaci mezery na prepadovy hreben a ten bych udelal taky cerny - bude to parada.

Co se tyce CO2, mozna bych pouvazoval nad vstupem CO2 do trubky, ktera bude nasavat vodu pro cirkulacni okruh - tak bude mit CO2 dostatek casu na rozpusteni - cerpadlo ho rozemele, otazka je kolik ho planujes davkovat, aby to nebylo slyset, ja davam do Ca reaktoru 1b/s a cerpadlo to stiha rozemilat pomerne solidne a hlavne potichu. Eventuelne muzes davkovat u vystupu, kde bude vyusteni bypassu, ten to potom roznese po celem akvariu celkem bezpecne.

Zabezpeceni cerpadla proti vytoku - asi bych to resil tak jako je to na tom Ca reaktoru co sem ti ukazoval (dat ho na "roh" toho vedeni), voda nema kudy proteci, i kdyz to nikdy nelze 100% garantovat.

Co je nejlepsi reseni jsou cerpadla jako je NewJet NJ2300 - je na fotce, delaji se nasledujici varianty:

NEW JET NJ400 120-400 l/h
NEW JET NJ600 200-550 l/h
NEW JET NJ800 300-800 l/h
NEW JET NJ1700 600-1700 l/h
NEW JET NJ2300 1200-2300 l/h
NEW JET NJ3000 1200-3000 l/h
NEW JET NJ4500 4500l/h
NEW JET NJ6000 6000l/h

Zalezi samozrejme na pozadovane intenzite, ale tyhle cerpadla muzu jenom doporucit, v doma mi jede jako po masle uz nekolik let (predtim jelo v jinych akvariich)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:57 laKatos Re: Tragett
Fotka k příspěvku Trubky a průchodky jsou jiz nakoupene. Vysokotlaké, zádné odpadní co se používají u domovniho odpadu. Vidím ze seš znalý a proto jsem to s tebou řešil. Uz ted jsem ti zauzlen za tvé rady. Nenapadá te nejake rozumne řešení pro tu mou cirkulaci ale at tam je pozichrovane náhodné vytečení akvária. Třeba přes nějakou netesnost.
Čím bys maskovat trubky? Uvažoval jsem při tak úzkém akváriu mit plastické pozadi jen po bocích akvária. Pozadi by zakrylo jak trubky tak i nevzhledny přepad. Dále jak řešit nevzhledny přepad z horního pohledu - akvárium bude bez krytu. Jeste me napadá zda prepadovou sachtu nemám mit otocenou o 90stupnu. Nyní je umístěna podél akvária a zda není lepší mit podél bocní stěny?
Možna OT ale ...... Chci mit z vyústění externího filtru instalovány externi atomizer co2. Jenže průtok filtru je velice maly a tím se co2 nejspíš nedostane do celého akvária. Možna ze to rozzene cirkulacni okruh (ten bude mit vlastne vyusteni na stejne strane
-vzdalenost techto vyusteni bude cca 5-10cm od sebe. ptám se jen náhodou jestli te něco nenapadá nebo jsi to už třeba někde nevidel.

Příkladam prvotní navrh (nyni jsou jiz podstatne zmeny) kde všechny trubky (jak filtrační tak cirkulacni) byly v přepadu. Ale jak jsi psal nejspíš by mi nestihala pretekat voda přes prepadovy hreben a cirkulace by byla jen v horní časti akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:19 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Pod to se podepisu, to je rozumne reseni. Slaby, mirny proud, to se da vychytat... Kazdopadne to chci videt, jak to bude fungovat, hlavne poradne zadelat trubky do pruchodek, at se to neuvolni a nedojde k samovolnemu vypusteni akvaria. Dole u dna to samozrejme bude mit vetsi tlak vody, takze to bude vic "nasavat" ale takhle si myslim, ze to bude makat. Pokud trubky pekne zakamuflujes, bude to zajimavy, jsem na to fakt zvedavej ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:38 laKatos Re: Tragett
Tato cirkulace by byla mimo přepad. Proč taky vždyť je to uzavřeny okruh a při výpadku proudu nic nevytece.
Nasavaci trubka by byla po celé vysce od dna po hladinu derovana (nebo dán na ní kus hrubého molitanu a výpousteci trubku v akvariu by tvořil T-kus a koleno. Tzn byly by dva otvory o vnitřním průměru 50mm jeden u dna (T-kus) a koleno (u hladiny) byl by pokrýt celý vodní sloupec a tak chci dosáhnout plynulého jednosměrného toku.
Tak velký průměr trubek dávám z důvodů snížení bodového vyústění (nebude tak silný proud než při použití menší trubky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Jo to jo ale kdyz se podivas na Tvuj navrh, tak tak sem to myslel, nicmene vem si, ze das cerpadlo, co bude mit prutok 3tis. l/h. Prepad ti pobere mene, cili se Ti tam stejne bude vytvaret kolotoc. Nicmene dosahnes toho, ze v horni polovine akvaria budes mit silnejsi proud, v dolni casti akva uz potom o mnoho slabsi. Mam to takhle ted u sveho reefoveho akvaria, honim vodu u hladiny a u dna mam slabsi proud. Kazdopadne udelej to tak jak navrhujes, to bude fungovat. Jestli se inspirujes cerpadlem jako je na tom Ca reaktoru uz je na Tobe, jde samozrejme o princip, ne o presne zkopirovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:43 laKatos Re: Tragett
Fotka k příspěvku A tu je nejspíš tvůj návrh
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:38 laKatos Re: Tragett
Fotka k příspěvku Já myslel neco takového. Tím dosáhnu jednosměrného proudění v akvariu z leva do práva. Zatímco čerpadla v akvariu přece honí vodu třeba horní polovinou akvária jedním směrem a spodní druhým směrem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:50 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Jednosmerne proudeni? Ja neivm jak toho chces dosahnout, proudove cerpadlo bude mit stejny efekt jako takovy bypass :-) pokud myslis, ze proudove cerpadlo ma siroky proud, tak pouzij cerpaci hlavu bez rozstrikovaci rampy, ta ma uzky proud, ale stejne tim nedosahnes linearniho proudeni, vzdycky bude voda v akvariu mit tendenci cirkulovat. mnozstvi vody, ktere rozpohybujes (a je jedno cim, zda bypassem nebo cerpadlem) ani zdaleka nepobere prepadovy komin, cili voda ktera bude v pohybu a nevejde se do komina se od nej odrazi a zpusobi cirkulaci.

nicmene pokud se rozhodnes pro bypass, asi bych zvolil cerpadlo, ktere se podoba cirkulacnimu cerpadlu na topeni. Pripadne bych pouzil cerpaci hlavu, na kterou bych na pevno pridelal PVC trubku (misto hadice na vystup, ale i na vstup) - misto "kosicku" co chrani rotor. Obdobnym zpusobem je to resene na Ca reaktoru co mam - viz video zde: www.youtube.com/…

lze snadno v pripade poruchy nebo udrzby cerpadlo odejmout stejne, jako se rozebira cerpaci hlava.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:52 laKatos Re: Tragett
Mam už hydor koralia, a to se mě nelíbí-
1.vzhled a tahání kabelu.
2. Cirkulace v akvariu je že se voda v něm točí a já chci dosáhnout jednosměrného proudění.
Prostě jsem rozhodnut pro nějaký ten bypas a s tim bych chtěl pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:38 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Proto říkám, použij cirkulační (proudové čerpadlo), přiděláš ho na přísavku, nebo magnet na sklo a funguješ, seženeš čerpadlo s výkonem od pár set litrů do několika tisíc litrů hodinově, to Ti v akváriu udělá pěkně rozbouřenou řeku. Vymýšlet to bypassem sice taky půjde, ale máš to několik děr a technicky mi to přijde náročnější. Takhle tam dáš třeba tohle čerpadlo Tunze: www.pepinuvutes.cz/… a máš vystaráno, mám jich v akváriu několik, mají slušný výkon a pro Tvoji potřebu si myslím, že v pohodě postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:25 laKatos Re: Tragett
No nám velmi úzké akvárium a chci poresit cirkulaci jednosměrným proudem v akvariu. Taková simulace řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 13:52 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
na cirkulaci v akvariu bych dal obycejne proudove cerpadlo pouzivane v morskych akvariich, toto co popisujes mi prijde jako zbytecne komplikovane reseni. Jedno proudove cerpadlo o vkonu 4-5tisic litru by bylo levnejsi a efektivnejsi reseni. Jak hodlas to akvarium filtrovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 13:39 laKatos Re: Tragett
Bude sladkovodní. Díky za rady. Nějak tak jsem to chtěl udělat a tedy udělam.
Chceš li mi ještě poradit jak bys řešil cirkulaci v akvariu. Přes filtr velký objem vody hnát nechci. Cirkulaci v akva chci zajistit nasavanim vody na jedne strane akvaria pres pruchodku ve dne vest mimo akvarium v trubce a na druhe strane opet přes pruchodku do akvaria. Tento okruh nemá už s přepadem nic společného. Je to samostatný uvřeny okruh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 12:21 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Uplne stejne jako prepad, tj. vyvrtal bych dno na druhe strane nez je prepad. Z duvodu bezpecnosti bych ovsem vlepil stejny skleneny komin jako je na prepad (samozrejme mensi a samozrejme vyssi, aby do nej netekla voda jako do prepadoveho). Do dna bych vlepil cernym silikonem pruchodku, zedpoda matici radne pritahl(s citem) a vyusteni bych udelal shora - neco jako je zde: randystacye.com/… akorat bez te odbocky nahoru (ta u dursa slouzi k nasavani vzduchu a k utiseni cele konstrukce).

Samotnou trubku bych si do akvaria ze dna bez kominu nenechal dat, predevsim kvuli bezpecnosti, kdyz Ti povoli spoj v pruchodce, neni to opravitelne bez nutnosti vypustit cele akva, kdyz se Ti neco podobneho stane v kominu, muzes to opravit relativne snadno, pokud se ovsem k pruchodne na dne dostanes - cili je dulezita i adekvatni velikost ochranneho komina... zkus si treba z kartonovych krabic udelat komin aby sis zjistil, pri jake nejmensi velikosti mas urcity manipulacni prostor k eventuelnim opravam - tento "vytokovy" komin neni zadouci mit velky, kvuli jedne trubce :-)

P.S. jedna se o morske, nebo sladkovodni akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 12:14 laKatos Re: RAP
Tento typ přepadu (skrcena trubka a druhá bezpečnostní) je dle mě nejlepší. Bezpečný, a hlavně brutálně tichý.

Ale jak nám řešit tu vracečku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 12:05 RAP Re: laKatos
Myslel jsem všeobecnou pomoc. S tím, že to co stavíte, už někde jinde funguje jen s jiným umístěním výtoku z filtrace.
PS: Prvně jsem se nepodíval na odkaz od Tragett, který ukazuje totéž řešení.
Prosím o smazání obou mých příspěvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:44 laKatos Re: RAP
Jak jsem psal vracecku musím mít na druhé straně (vlevo). Přepad bude na pravé straně akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:26 RAP Re: laKatos
Třeba by vám mohlo pomoci www.rataj-spk.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:38 laKatos Re: Tragett
V bezpečnostní trubce bude elektrikářska hadice (husí krk) a v krku budou ty kabely. Samotný kabel by neměl přijít do styku s vodou.
Vně akvária nemůžu mít vedené nic. Akvárium je vsazene do výklenku napřesno a zaroveň bude bez krytu.
Vracecku musím mít tedy kvůli vzhledu na druhé straně přes vrtane dno. Jak to řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:17 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
To si myslim ze neni dobry napad, bezpecnostni trubkou tahat kabely, bude tam velmi vlhko a nevim jestli stavis morske nebo sladkovodni akva (jsi registrovany i na reef.sk), ale rozhodne bych vedl kabely v liste mimo akvarium. Co se tyce "vracecky, muzes udelat prepad sirsi a nechat vyvrtat 3 diry, jedna bude hlavni prepad, druha pojistna a treti bude vracecka. Bezne to tak lide maji. vytokovou trubku muzes potom vest bud po, nebo pod podelnou vyztuhou na druhou stranu akva. Pripadne muzes akvarium nechat na druhe strane navrata treba treba 5cm pod hranou a pres pruchodku vlepit navratovou trubku. Navratova trubka nemusim byt nutne na druhe strane akva, muze trcet z prepadoveho kominu smerem na druhou stranu akva, voda se i tak dostatecne promísí. V pripade vyusteni navratove trubky pod hladinu ale nezapomen na odvzdusnovaci dirku (tesne nad hladinou), aby Ti pri vypnuti cerpadla nevysala vodu z akvarka zpet do filtru. Aby si zamezil hluku z odtokove trubky dolu do akvaria, pouzij "durso pipe", akvarium je pak temer neslysitelne!

Tady je reseni se tremi dirami: www.ultimatereef.net/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:22 laKatos Re: Tragett
Bezpečnostní prepadova trubka bude mít vnitřní průměr 50mm. V ni budou taky vedene veškeré elektrické kabely (treba ke světlu).
Prosím tě můžeš mi poradit jak na výtok na druhé straně akvária. Bezpečnost a funkčnost mají vyšší prioritu než finance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:03 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: laKatos
Mno, co se tyce ty vysky hrebene, stacit by to melo. Me tecou hrebenem cca 3mm vody stabilne, takze rezervu tam budes mit. Jinak chvalim za reseni prepadu, druha pojistna trubka se dava presne pro takove pripady, nic ti nepretece, kdyz se Ti nahodou kulovy ventil pricpe, pojistna truubka to snese. Takhle bych to realizoval a neresil bych to.

To Dr.Cihla:

Nemuzes mit trubku potopenou (respektive muzes, ale musi to byt strasne hlucny), pocitam s variantou, ze filtrace je umistena dole, pod akvariem a ma dostatecnou rezervu v pripade vypadku proudu (neco Ti z akva vzdycky vytece dolu, kdyz vypne cerpadlo). btw. u Tveho akvaria bych fakt (ne)chtel spat ... coze mas to strasne hlucny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 06:10 laKatos Re: Tragett
Nad hloubkou šachty popřemýšlim.
Výška hřebenem je 15mm a funkční část (ta s mezerama) je vysoká 10mm. Jsem to zakotoval špatně. Je to opravdu málo?
Ano Trubky v šachtě jsou dvě jedna plně potopena s kulakem a druhá bezpečnostní určující výšku hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 00:08 Muž DrChila [243] Re: Tragett
Fotka k příspěvku No tak podle toho tvé zkušenosti by mi stačila cca třináctka trubka(vnitřní průměr.. No asi by stačila ale musela by být úplně potopená nesměl by tam být žádný vzduch. To bohužel otestovat už nemůžu páč tak trošku už by mi přeteklo asi akvarium než by ten vzduch z tý hadice utekl:-D

Ale tak problém pak může nastat v tom že když bude mít tu trubku jakoby potopenou. A měl tam přitom ještě to čerpadlo jak o něm uvažuje docela s velkým výkonem že než stačí voda doletět na druhou stranu akvaria a přepadnout může být čerpadlo nějakou chvíli na suchu. Bude to mít jak říkaj maníci počítačový delay. Toho bych se bál jinak bych o účinnosti a funkčnosti nepochyboval.

Jinak na čištění přepadový šachty mám takovou ptákovinu jak se tim čistěj trubky a popřípadě když tam něco špatne tak to vytáhnu špejlema. A že mám tu šachtu hodně nepřístupnou:-D

A vůbec kdyby jsi to měl přímo tu šachtu opačně že by jsi měl jakoby tu mřížku dole u spodku tak bys tam mohl dát cokoliv bez omezení. Problém by pak maximálně nastal ten kdyby čerpadlo vypadlo tak by ta voda byla rozjetá a vystříkla z akvaria:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:55 Muž DrChila [243] Re: laKatos
no technicky vzato čím větší průtok tak musí bejt větší i ty mříže jakoby vyšší. Ale já si nevšimnul že tam máš zakreslený i jak to máš dlouhý:) Ale myslim si že pokud bys tam chtěl dát to čerpadlo výkoný tak bych se toho bál.
Je to to samí jako u mě u toho přepadu plocha kterou to protejká(mezery mezi zubama)
Ideálně mám osvědčeno že průřez trubky 30mm utáhne 1000L/h s malinkou rezervou.(s plochou 7cm čtverečných)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:33 laKatos Re: DrChila
A kdyby byl průtok filtrem větší tak tento přepad není vhodný? Proč a co bych měl změnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:06 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Tak záleží na průtoků co tam budeš mít pokud jenom pro ten tvůj filtr tak by to tak stačilo těch 15mm aby to sbíralo bordel z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:51 laKatos
Fotka k příspěvku Řeším přepad v akváriu do externího filtru. Nejde mi tak ani o instalaci trubek ale o zhotovení prepadove šachty.
Prosím o kritiku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:31 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
na stejnym principu funguje pudni filtr ...

btw. 90% morskych akvaristu pouziva externi filtraci, cili v pripade, ze budete nekdy nekdo vyrabet takovou filtraci, rozhodne doporucuji se podivat na system, ktery pouzivaji morsti akvariste (krome obsahu filtru, tam je to zcela odlisne), principialne ale fnguji tyto filtrace dokonale. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.05.2013 14:19 Muž DrChila [243]
www.youtube.com/…
Taky zajímavej nápad když nikdo chce využít vzduchování:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 08:03 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: bulawaio
Program na navrhy 3D se jmenuje Google SketchUp. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.05.2013 23:21 Muž DrChila [243]
Tak jsem provedl kontrolu a doplněný filtru o vypařenou vodu a jelikož v tý skříňce mám strašný vlhko tak jsem se tomu pokusil čelit s igelitovím pytlem s určníkem uvnitř ručník se dobře formuje igelit to utěsní a ručník bude suchý né vlhký. Jsem zvědavej jak to zejtra dopadne jestli to tam bude stejně smrdět zapařeninou nebo ne

A jinak by se asi mělo vyhásit pátrání po andree den co den tu řešila filtr a najednou ho neřeší:-D Buď to vypadá na dovolenou nebo na únos či něco horšího.
sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 18:53 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Filtrace na plný výkon po týdnu s fusaklí. Kvalitně zachytává řasu ještě se mi nepodařilo roztrhnout takže zachytává všechen bordel co tam spadne. Jinak po testech usuzuju že běží tak na 900l/h
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1951