Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 13:29 HaDaS Re: odikcz
Vymysli jiné řešení. Topítko by se nemělo dotýkat žádného předmětu. Je to z důvodu správné cirkulace vody okolo tohoto bazmeku a jeho životnosti a správné funkčnosti. Termostat u většiny regulovatelných topítek je ve spodní části. Z toho vyplývá, že pokud se tato část něčeho dotýká a to je přímo ohříváno dotykem, tak termostat snímá teplotu zahřátého předmětu a nikoliv okolní vody, tudíž vodu neohřívá tak, jak by měl.
Jestli se nepletu, tak Tvá první komora je široká 30 mm, což je pro umístění topítka opravdu málo. Tu mřížku, nebo lépe nějakou jemnější vatu, bych umístil navrch druhé komory. Lehce dostupné, vypratelné a vyměnitelné. Další možností je umístit na nasávací koš molitánek, který Ti bude sloužit jako předfiltrace. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 00:15 Muž odikcz [114] – topítko
prepazkovy filtr uz je funkcni (viz mu navrh zde) ale mam otazku:

prvni komora externiho skleneneho filtru slouzi pro privod vody, topitko a na usazovani kalu - proud vody je ale silny, a tak se kal prenasi i do dalsich komor, rozhodl jsem se koupit plastove dratenky a dat je do te prvni komory, aby tento bordylek zachytili - problem je, ze tam je i topitko a nevim, jestli se ta plastova dratenka muze dotykat te sklenene casti topitka - aby se na to nejak "nepripekla" ... vubec nevim, jak moc se to topitko rozhavi, aby vyhralo vodu na mnou nastavenejch 26°C

muzu ji tam dat, nebo to mam radsi vymyslet jinak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:09 koohy
Fotka k příspěvku ahoj chci se také pochlubit mým výtvorem trochu jsem okoukal od kolegy (viz.nahoře) a použil jsem novodurovou trubku průměru 110mm nazývanou jako čistící klus který je ze strany opatřen šroubovací zátkou tu jsem použil jako přístupový bod do filtru. Jelikož je to jen zkouška na malém akva použil jsem obyčejný čerpadlo vyjmuté z filtru a toto je výsledek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:44 Horymír
Lidi tak k tomu filtru o kterém jsme se bavili o pár komentářů výše. Co říkáte na tento?
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 07:49 Muž sollik [257] - CichlidyRe: odikcz
Jestli chceš filtr s biologickou filtrací, tak si udělej ten vlastní. Finančně tě výjde sice dráž, ale zato budeš mít pro těch 40L více než dostačující filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:26 Usine Re: odikcz
na konci mas dokonce 3 prepazky Jsou tam proto, abych nevyčerpal příliš vody z filtru, kdyby se ucpal přívod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:13 Muž odikcz [114]
Pořád přemýšlím, jestli už to je všechno ... jestli když zvětším první přepážku z šíře 30mm na 45mm, zvýším o trošku přepážky a udělám je s rozdílem 10mm, aby voda jakoby přepadala ... jestli to už bude všechno dobrý ... jestli jsem na něco nezapomněl ... jakoukoliv drobnost ... chci, aby to bylo dokonalý :-) chci, aby se ty rybičky měli dobře

ještě mě při procházení akvaristika padlo do oka tohle: www.akva-exo.cz/… ... myslíte si, že ten mnou navržený skleněný přepážkový bude lepší? ... v jedný akvaristice mě od toho dost silně zrazovali (vyrábět si takhle filtr pro akvária menší 400l) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:46 Muž jiggy1405 [2] Re: GP
Prv som ho chcel dat vedla akvarka , ale uz sa mi tam nezmesti.Tlak zatial znasa, ale ked sa vypne nahodou prud tak po kvapkach to pretiskuje von. Dnes to idem riesit. Povodny papier pod vrchnakom to celkom drzi ale este to okolo stiahnem "eSKa" paskou.Potom pridam foto a dam vediet.Inspiraciu som prevzal od "tomsk1" On to ma vo vacsom prevedeni. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 18:15 Usine Re: odikcz
Voda do molitanů jde vždy ze shora a čeří se (okysličuje) Není to můj výmysl odkoukal jsem to kdysi na výstavě v Hradci Králové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 17:15 Muž odikcz [114] Re: vaclav
k cemu tam mas u kazdy ty prepazky jeste tu druhou? + na konci mas dokonce 3 prepazky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 16:05 Muž karelchess [45] Re: GP
znám tyhle pixly od "vitamínů" :) jediná věc, bál bych se těsnosti a pevnosti víčka, použil bych nějaké těsnění. Určitě ale funguje perfektně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 14:55 GP Re: jiggy1405
vypada dobre... je polozene vedle akva nebo snese i tlak ve skrince pod. nedala problemy ta mosaz, ci co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2011 23:08 Muž jiggy1405 [2] Re: Danar
Fotka k příspěvku Ja mam filter z flase od vitaminov pre kulturistov.Flasa ma cca 5L. Mam u seba aj foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 20:27 Muž georg [112] - AfrikaRe: vaclav
Děkuju za odpověď, ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 19:39 Usine Re: georg
Pokud bylo ale v první komoře stále plno vody, dělal ti to po čase filtrační pěna v dalších komorách, která byla příliš jemná a brzdila stále více vodu protože se zanášela. Chce to biomolitan střední (PPI20). Ten mám vyzkoušený. Přítok odpadní trubka průměr 4cm odtok čerpadlo 600l/h :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:58 Peťura
Musíš mít naddimenzovaný přítok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:38 Muž georg [112] - AfrikaRe: vaclav
Měl jsem ho taky.Ale taková technická : jak docílit toho,aby se čerpadlo nepředbíhalo,a za nějaký čas nebylo na suchu? mě to jelo třeba týden,někdy i víc,a pak se už nestačila ta komora doplňovat a čerpadlo jelo na sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:29 Usine Re: odikcz
Fotka k příspěvku Takhle vypadá můj filtr. Je už v pořadí druhý a mám ho 5 let. Vlevo je prví komora. Poslední molitany jsem vyhodil a čerpadlo dal až dolu. Na provzdušňování zapomeň :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 11:48 Muž odikcz [114] Re: vaclav
ale když je zvýším, tak pak hladina v té první komoře neklesne tak moc a bude voda vyrovnávací trubkou proudit pomaleji, ne?
jaký důvod má, aby se ty přepážky snižovali?
a ještě jedna věc :) tu provzdušňovací mám nechat na místě podle nákresu nebo ji mám dát hned vedle tý první komory? (= druhou přepážku zprava posunout k té první zprava) někde psali, že pokud bych pak časem použil provzdušňovací kámen, tak se to líp bublinka provzdušní proti proudu a né po proudu jako to mam teď ... a nebo je to úplně jedno? já ji tam mám hlavně kvůli tomu, aby voda do poslední komory šla odspodu (prý je to tak lepší) ... ale raději se ptám jak přesně to rozmístit, abych pak nelitoval, proč já hlupák to neposunul :)
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:44 Usine Re: odikcz
Přepážky (čeřicí) bych dal vyšší tu první o 4cm tu druhou o 3cm. První komoru bych udělal také 4,5 cm a dal do ní i topení. Molitan dej jen střední (PPI20) a o trochu větší a do obou komor, ni víc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 23:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: odikcz
minimálně tu první přepážkuu zvedni, tam žádný ztráty mít nebudeš (když tam nebude filtrační hmota)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 23:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: odikcz
voda poteče tou nejkratší cestou, takže celý vršek nad přepážkami bude nevyužitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:51 Muž odikcz [114] Re: vaclav
a předělat přepážky jinak - nebo jsou takhle dobrý a nejsprávnější?
jaké byste zvolil mezery (rozměry) mezi přepážkami? vstupní, střední, výstupní

bioakvacit mám o rozměrech 148x148x50 a vnitřní rozměr komory je 140x200x45 - říkal jsem si, že bude lepší, aby byl mírně zmáčknutý, než aby tam byl volně ... ale zas zužovat komory víc už mi přijde moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:52 Usine Re: odikcz
Ta "1" komora (3cm) je dost malá bude se ti špatně shánět přívodní roura a topení by jsi měl mít tam. U čerpadla může dojít časem k poklesu hladiny a neměl by jsi topení dostatečně potopené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:39 Muž odikcz [114] Re: odikcz
a taky jestli je lepší mít topítko v nasávací komoře nebo v komoře s čerpadlem? nebo v akvárku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:36 Muž odikcz [114] Re: vaclav
nevim proč jsem to namaloval obráceně, ale taky jsem si to pak uvědomil ... ta první vstupní komora je opravdu ta napravo ... ale nevím jestli budou ty 3cm stačit? a celkově, jestli jsou ty rozměry správné (celkový rozměr kopíruje stěnu akvárka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 21:11 Usine Re: HaDaS
Čtu zleva doprava a ne obráceně i když vím jak to myslíš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 20:16 HaDaS Re: vaclav
Si myslím, že je to právě obráceně ;-) viz. "1. komora (široká 30mm) by měla být na nějaké ty nečistoty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 20:09 Usine Re: odikcz
Asi bych trochu přidal na poslední komoře a ubral na první. Proč jí máš tak velkou 9x15cm? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 16:37 Muž odikcz [114] – Rozložení přepážek vnějšího filtru
Fotka k příspěvku Dobrý den,
zkouším si ke svému malému 40l akváriu vytvořit vnější otevřený filtr (systém spojených nádob)
1) chci si to natrénovat pro moje budoucí větší akvárium
2) doufám, že bude fungovat líp než původní Elite Jet Flo 50 (jehož objem filtrační náplně je směšný)

od experimentování s různýma plastovýma nádobkama (řešení ala co dům dal) jsem se dostal k řešení, že si nechám filtr nařezat a slepit u sklenáře

zkusil jsme si namalovat, jak by to asi mělo vypadat a poprosil bych Vás zkušenější jestli byste to zkoukli a řekli co je tam třeba špatně - rozměry, rozmístění, ... (snad pude z toho obrázku pochopit, jak jsem to myslel)

1. komora (široká 30mm) by měla být na nějaké ty nečistoty
2. komora na Bioakvacit
3. prej je to dobrý, ale proč? to nevim
4. komora na Bioakvacit nebo siporax a filtrační vatu
5. komora pro čerpadlo z původního filtru (prý 200l za hodinu) + asi topítko

PS: výšku přepážky 200mm jsem volil z důvodu možného poklesu hladiny, tak aby to pořád fungovalo ... tloušťka skla 4 nebo 5mm

Děkuju
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 12:42 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Horymír
Já osobně používám v africe přesně to doporučované čerpadlo Eheim compact 1000. Tlačí do výšky 1,5 m bez přestávky už snad 4 roky (možná dýl) stále se stejným výkonem a stále stejně tiše jako na začátku. Přepadovou trubku mám z odpadové PVC o průměru 32 mm. Slabší trubky nestíhaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 11:23 RAP
Horymír napsal: ......2. "přívod vody z biofiltru musí končit nad hladinou!" je to opravdu nutné? ......
Když si pořádně přečteš první odstavec v odkazu, je tam napsán způsob řešení.
Jde o to, aby se voda při výpadku elektřiny samospádem nevracela do filtru přes čerpadlo a nedošlo k přetečení filtru.
Takže můžeš nastavit výtokovou trubici tak, aby při nečinnosti čerpadla a poklesu hladiny okamžitě nasála vzduch nebo v tom místě vyvrtat malý otvor. Nebo nainstalova pojistný ventil, který umožní vodě pohyb pouze jedním směrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 10:09 Muž kaqpo [7]
Horymír napsal: 3. co když filtr bude natolik výkonný že U trubice a externí přepad nebude stíhat vodu posílat do filtru. Může toto vůbec nastat?



Môže to nastať preto sa oplatí radšej zainvestovať do kvalitného čerpadla s reguláciou aby si si to potom mohol celé nastaviť podľa vlastných potrieb. Ja by som volil ten eheim čo ti odporúčal haimdol predsa je to len jednorázová investícia a do kvality sa oplatí investovať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 01:08 R Muž Silent [5949] Re: Horymír
Jako čerpadlo bych použil raději jiný typ a to takováto: shop.miga.cz/… velmi kvalitní
www.levnaakvaristika.cz/… kompromis cena kvalita
shop.miga.cz/… levné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 00:26 Horymír – Vnější filtr a Atman AT - 203
Dobrý den,
Potřeboval bych pomoct. Tvořím vnější filtr pro 360l akv. (120d60h50v). Vnejši filtr bude umístěn pod akv. a bude velký 5-10% z velikosti nádrže. Filtr dělám dle www.discus.cz/… je to ten s externím přepadem.
Problém mám s:
1. čerpadlo
Jaké mam použít. Co jsem se koukal tak zatím u mě vede AT-203 www.akva-exo.cz/… ale nikde u něj nepíšou jeho výtlak nemáte někdo s tímto produktem zkušenost? Může být vůbec umístěn někde jinde než v samotné nádrži? Zatím předpokládám potřebný výtlak 80-90cm.
2. "přívod vody z biofiltru musí končit nad hladinou!" je to opravdu nutné? Chtěl bych totiž docílit tohoto www.rostlinna-akvaria.cz/…
3. co když filtr bude natolik výkonný že U trubice a externí přepad nebude stíhat vodu posílat do filtru. Může toto vůbec nastat?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 09:46 Muž KARBURAToR [0] - CichlidyRe: NHKG
Filtr širší být nemůže... nevlezl by se mezi akvárium a skříň. Mám tam škvíru pouze 70mm :-O A ty komory teda ještě nějak upravím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 23:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KARBURAToR
Udělal bych ten filtr širší, 65m je hodně málo (ideální by bylo 95mm viz níže a nebo víc). Takto úzký filtr se bude snadněji zanášet a bude velký rozdíl hladin. Nahoře asi nemáš dostatečnou rezervu pro ty rozdíly hladin mezi komorami. Jak už psal Václav a robo35, bude to i několik centimetrů. A na vrch druhé komory bych dal vatu na chytání kalu, dole ho zůstane minimum. Souhlasím s tím, že jemný není vhodný, zhoršuje průtok vody a opět zvyšuje rozdíly hladin mezi komorami. Vzduchování se aspoň u mě neosvědčilo a zrušil sem ho. A pokud to pude, doporučuju jeden rozměr komor 95mm tak, aby se pak dal snadno nařezat molitan, protože ten se řeže z plátů o tloušťce 100mm.

Ten rozdíl hladin hrozně záleží na konstrukci filtru. já mám mezi 1. a 3. komorou 5÷10mm podle čistoty vaty a mezi 3. a 5. do 1mm. Ale já mám plochu komor 100x400mm a čerpadlo pouze 450l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 21:12 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: vaclav
vaclav ma pravdu kazda dalsia komora minus 2cm na vyske hladiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 20:41 Usine Re: KARBURAToR
Fotka k příspěvku Takový filtr už provozuji několik let jen podstatně větší.
Jak tu už někdo psal nekupuj si jemný biomolitan bude ti časem příliš brzdit vodu a hodně by ti klesla hladina u čerpadla a část topení by jsi měl na suchu. To topení bych do poslední komory rozhodně nedával spíše do první. Já mám vyzkoušený tento molitan www.akvarista.cz/…
Jako přítok mám trubku o průměru 4cm (nejmenší odpadní tr.) na čerpadlo 600l/h
Někdo tu psal že bude ve všech komorách stejná hladina tak s tím nepočítej, snad jen na začátku.
Nezapomeň si do přívodní trubky do nejvyššího místa vlepit odvzdušňovací hadičku. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 18:25 Muž KARBURAToR [0] - CichlidyRe: kaqpo
Děkuji za informace :-)
Snad se mi to podaří poskládat. Dneska jsem se pokusil uřezat sklo 65x350mm, ale ze čtyř pokusů se povedl jenom jeden, takže mi došla trpělivost a nechám si to uřezat ve sklenářství :-D
S výtokem zpět do akvária problém nebude... v nejhorším případě nasměruji ten výtok na nějakou skalku :-)
Ale nevím, jak velké by mělo být to nasávání. Bojím se, že 30mm průměr nebude stačit. Ale než slepím ten filtr, tak si to vykouším v kýblu a pak podle toho upravím rozměr nasávání, popřípadě rozměr 1. komory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 16:20 Muž kaqpo [7] Re: KARBURAToR
Čau podelím sa s tebou o moje skúsenosti pri výrobe vonkajšieho prietokového filtru.

1. Obsah určite bude stačiť
2. Nekupoval by som až také silné čerpadlo ale ak chceš silnejšie tak potom také s reguláciou prietoku. Budeš potrebovať nižší prietok hlavne preto že ak pustíš 400 l/h za pár sekúnd ti to vyťahá vodu z filtru, pretože nebude stíhať dotekať a pôjde náprazdno (vlastná skúsenosť). Ale aj tak sa budeš musieť pohrať s nasávacou trubkou a rampou ja som to robil z vodárenských PVC trubiek a najprv som si pekne navŕtal diery do násavacej trubky akože sací kôš a spravil som 25 centimetrovú rampu so 6 výtokmi o priemere 1,5 mm. Nakoniec som musel nasávací kôš zrušiť a nechať zo spodu otvorenú trubku a rampu som skrátil na jeden výtok a aj ten som musel spraviť z nahriatým špendlíkom lebo keď bol otvor väčší tak prúd v akváriu mi všetko rozvýril :-D

A ak budeš mať filter vedťa akvária tak budeš mať vodu vo všetkých komorách rovnako vysoko.

Ináč to vyzerá dobre, držím palce a prajem silné nervy pri výrobe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 15:04 Nobody Re: KARBURAToR
To čerpadlo je dobrý nápad.Když by sis někdy pořídil větší akva,využiješ i čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 14:53 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: KARBURAToR
ahoj prvu prepazku mas 330mm co je podla mna malo. ja by som dal 220mm
musis ratat s tym ze nebudes mat vsade rovnaku vysku hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 10:25 Muž karelchess [45] Re: KARBURAToR
Já mám ve filtru pouze biomolitan TM10, za ním TM20 a jakoposlední nejjemnější filtraci používám klasickou molitanovou kostku (ne-bio, co se prodává k bublifukům), která je ovšem pevně nasazená trubkou na sání čerpadla. Nehrozí tak to, že čerpadlo zůstane na suchu vinou zanesení molitanu, na což pravděpodobně narážela katterinecka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 08:35 Muž KARBURAToR [0] - Cichlidy – Re: katterinecka & Nobody
S tloušťkou skla počítám... ve skříni je ještě asi 30mm místo do hloubky (dozadu), takže by se to tam mělo vlézt. Ale jemný filtr je podmínkou... hrubý je sám o sobě na prd.
V akvárku mám živé rostliny i ryby :-D
Takže nakonec asi koupím tu Micru... má regulovatelný průtok od 50ti do 400 litrů za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 02:42 Nobody Re: KARBURAToR
Záleží na tom,pro jaké účely bude akvárium.Pokud bude pro rybky i rostliny,tak průtok 450l/hod je moc.Potom není potřeba dávat CO2,stejně tam nezůstane.Stačil by průtok 100 - 200 l/hod.Pokud jen pro ryby(a umělé rostliny),tak to bude stačit,když nebude ryb až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KARBURAToR
keramický kroužky mám hned pod přívodní trubkou, v sáčku, dobře se pak vytáhnou a líp se to tak čistí. Taky můžeš třeba část první komory nacpat odřezky molitanu.
Biomolitan jsem viděla někde i na českých eshopech a čerpadlo třeba atman seženeš taky dost levně www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 21:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KARBURAToR
dej tam jenom hrubý molitan, já neposlechla rady a udělala jsem chybu. A taky počítej s tloušťkou skla, komory bak budou ještě menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 21:02 Muž KARBURAToR [0] - Cichlidy
Teď jsem našel nějaký slovenský eshop, kde mají všechno... pokud by stačilo čerpadlo s průtokem 450 l/h, tak bych tu komoru mohl zmenšit o 40mm a na každém filtru přidat 20mm :-)
Jedná se o tohle čerpadlo www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:43 Muž KARBURAToR [0] - Cichlidy – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Zdravím,
když jsem narazil na tohle téma, tak mě to zaujalo a řekl jsem si, že bych si taky mohl něco takového udělat.
Mám akvárium o rozměrech 750x350x300mm (DxVxH), což je cca 78 litrů.
Bohužel nemám vedle akvária moc místa, protože je ve skříni.
Takže vnější filtr by měl rozměry 65x350x300, což je cca 6,8 litrů.
Teď mám v akvárku elektrický filtr Aquael Fan 1 a vzduchový filtr poháněný Atmanem At-A3500.
Kdysi jsem měl místo toho Aquaelu nějaký noname 18W filtr s průtokem 1000 l/h, ale po pěti letech začala vrtulka dělat kravál, tak jsem ho musel vyhodit sad
Chci ten vnější, protože ty filtry a topení v takhle malém akvárku zabírají dost místa a není to moc pěkné. A navíc strašně rád něco vyrábím :-D

Můj první dotaz je, zda takto velký (malý) filtr bude stačit??
Filtr bude mít odkalovací komoru, za ním bude hrubý molitan, pak malá okysličovací komora (nebo komora pro CO2), za ní jemný filtr a pak poslední komora s topením a čerpadlem.
Možná bych mohl ten první molitan udělat poloviční a dosypat ho keramickými kroužky (ale nemám s nimi žádnou zkušenost)...
Přikládám obrázek, jak by to mohlo vypadat: img209.imageshack.us/…

Druhý dotaz je, kde a jak silné čerpadlo koupit? Bude stačit průtok 400 l/h, nebo bude potřeba silnější? www.bestforpet.cz/…

A třetí, kde sehnat ty biomolitany?? Potřeboval bych 2x rozměr cca 300x60x80, hrubý a jemný.
Nejlepší by bylo ve stejném obchodě, jako to čerpalo.

Jinak osvětlení akvária mám 2x18W Osram Cool White trubice a 3x55W autožárovka (napájené zdrojem z PC)... píšu to pro případ, kdyby to nějak souviselo s výrobou filtru.

Sice mám akvárko už od čtyř let (takže skoro 18 let), ale vždycky jsem si poradil s obyčejným vzduchovým filtrem :-D :-D
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=2801