Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 01:04 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – filtr
Fotka k příspěvku poupravená verze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 00:02 Muž karelchess [45] Re: Jardaxxx
Ahoj, jako nástřel docela dobrý, ale dal bych si pozor na pár věcí:
Jsi si jistý, že stačí přítoková komora 4 cm? Jde o to, že musíš poušít dostatečně silnou trubku na přítok, celé bych to posunul o pár cm doprava až co dovolí rozměry čerpadla.
Spád mezi komorama bych udělal větší, alespoň jednou tolik.
Nějak si nezapočítal sílu přepážek do rozměrů, tak potom pozor, aby nechyběl nějaký ten cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 22:52 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – filtr pod akvárium
Fotka k příspěvku Dobrý večer přikládám sem nákres filtru ke slepení pro akvárium o čisté litráži cca 600l a zároveň prosím o skolaudování nákresu xD a o radu jak by u tohoto filtru šla udělat komora na přívod Co2 přímo do filtru někde jsem to viděl že se to dá udělat tak jak by ta konstrukce měla vypadat. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 13:15 Muž Yirka [9126] Re: martin111
Co takhle opaxit? Dříve se z toho dělaly i obklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 12:23 Muž martin111 [0] – černé sklo nebo plexisklo
Potřebuju do akvária (na šachtu) tabulku (35*15cm) černého skla nebo plexiskla nebo jiného cenově vhodného materiálu..pokud máte někdo typ? Mám v plánu do něj vyvrtat několik otvorů, taže by bylo vhodnější něco jiného něž sklo. Kde sehnat?díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2012 17:40 Muž Yirka [9126] Re: usine
Úpravu vrtulky nedoporučuji. Bez nástrojářské přesnosti již nikdy nebude úplně přesně vyvážená a minivibrace budou ničit uložení nebo hřídelku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 14:48 JagerMaister
díky moc ... použijem vstupný otvor prívodu vody ako si napísal .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bangarang
Regulovat se dá tím že zmenšíš vstupní otvor přívodu vody, nebo zkrátíš paprsky vrtulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:54 JagerMaister
regulovať sa to dá .. je to už dosť staré čerpadlo no dobre ... možno fakt použijem vzduch :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:05 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bangarang
a nejde regulovat? nebo to hon vzduchem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:46 JagerMaister
zdravím dnes a púšťam do výroby vlastného hamburského filtra všetko mám len ma trápi čerpadlo .. lebo filter je do 20l krevetária a moje čerpadlo prečerpá 300l/h nieje to moc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tajfun1
Když to vezmu zprava. Rozdělující přepážku bych zrušil zmenšíš si tím průtok filtrem. Topení bych tam ale určitě nechal , nedochází tam totiž k poklesu hladiny. Výška té přepážky by asi měla být vyšší to ale záleží na tom jak vysoko bude hladina vody v akváriu. Třetí přepážka zprava je opět nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:26 drea Re: tajfun1
Tu první část jak je přítok a topítko bych zrušil. Dal bych přívod na spodek 1 komory nad to keramiku 2L a molitan, druhou jen molitam a tu třetí kde je čerpadlo bych zvětšil a dal tam i ropítko. Toď můj názor.
Ale namáš to vůbec špatně vymyšlené a líbí se mi, že tam máš i bezpečnostní přepad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 10:15 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: tajfun1
podle mě perfektní, první přepážka pojme velké kaly, kusy, dobře se odkaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 09:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tajfun1
Upsal jsem se myslel jsem topení. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 09:15 Muž tajfun1 [222] Re: usine
z obrázku to možná není vidět, ale je to topení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 09:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tajfun1
Tu přepážku s teploměrem bych zrušil. Mám vyzkoušené že je lepší když voda jde přes molitan seshora dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 09:03 Muž tajfun1 [222] Re: tajfun1
Fotka k příspěvku takto to plánuji osadit ...zadní pravá přepážka bude vstupní, kde přívodní hadice bude v síťovině se štěrkem (aby se dala provádět lehce údržba) a zbytek je vidět na obrázku ... (tyto rozměry neplatí - platí ty z předchozího příspěvku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 08:58 Muž tajfun1 [222] – filtr
Fotka k příspěvku Chci si vyrobit přepážkový filtr, který bude umístěn vedle akva ve stejné výšce a bude fungovat na principu spojených nádob (nasávání). Udělal jsem schéma, tak na to pls mrkněte a napište mi Váš názor, jestli to tak může být? díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 16:05 Muž lubaan [61] Re: Mrakoplash
No asi udělam přepad do odpadu přeci jen z filtru.Veškerá přebytečná voda v akváriu nakone nateče dolů do filtru.Jen budu muset udělat přepad z akvária nenáchylnej k ucpávání,ale to snad nebude problém.Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 11:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: karelchess
Aha, nejideálněší mělo být.

Nedával bych přepad do odpadu z akvária, kvůli možnosti nasátí mladých rybek a jinejch potvor. Ve filtru mají pořád reálnou šanci na přežití. Síťka nebo molitan by to možná vyřešil, ale to by se zase mohlo snadno ucpat :-)

Tak udělej přepážky ve filtru nižší než okraje filtru a přepad u poslední komory do odpadu těsně pod okraj filtru, ale zároveň nad okraje přepážek.
Tím máš zajištěný přepad i v případě ucpání některé z komor a nemělo by dojít k přetečení filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 09:46 Muž karelchess [45] Re: Mrakoplash
Nemám zkušenost, ale když se zamyslím a chtěl bych to udělat u sebe, tak mi akvárko pravděpodobně přeteče, protože v poslední komoře je nestabilní výška sloupce díky odporu a zanášení molitanů. Proto bych dal odtok do pprvní komory nebo do akvária.

edit: Nebo to "neideálnější" není překlep? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 07:43 R Muž Mrakoplash [1776] Re: lubaan
Asi bych volil přepad do odpadu z filtru a nejideálnější mi přijde poslední komora :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 07:21 Muž lubaan [61] Re: vaclav
Jo,jo,to je mi tak nějak jasný že můžu nechat kapat vodu a tim vyřešit výměnu vody.Chtěl jem ale vědět,kde udělat přepad do odpadu,jestli se přebytek vody projeví v akváriu nebo dole ve filtru.Jestli udělat přepad(do odpadu) v akváriu nebo ve filtru.Nebo pro jistotu radši do obojího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2012 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: růžkatec
záleží na čerpadle, ale často slyšet nejdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:25 růžkatec
Fotka k příspěvku jak je to u tihletich filtrů z hlučností díky za váš čas palec palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:18 Usine Re: lubaan
Pokud máš přítok vody přímo u akvária tak to jde udělat i tak že necháš vodu kapat z kohoutku a přebytečnou odvádět pomocí přepadu do odpadu. Nemusíš pak měnit vodu.
www.discus.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:50 Muž lubaan [61]
Ahoj.Budu zařizovat nový akvárium o obsahu kolem 350l s tim,že filtr bude ve skříni pod akváriem.Ve stěně za akváriem bude odpad a přívod vody.Chtěl bych to využít třeba při výměně vody.Vodu bych vždycky dopustil ručně otevřeným kohoutkem,ale rád bych,kdyby voda navíc sama odtekla do odpadu.Má to někdo takhle?Kde udělat přepad do odpadu-v akváriu nebo dole ve filtru?Poradíte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2012 08:33 JuraS
po zkušenostech s doma vyráběným přepážkovým filtrem postaveným za akvárem jsem pro to dát filtr pod akvárium na desku s kolečky, hadice spojit zahradní spojkou nebo jinou která umožní hadice odpojit, prostě tak aby bylo možné filtr vytáhnout a jednoduše vyčistit. Z tohoto důvodu bych dnes už najisto šel do home made kýblového filtru kdy bych ho na čištění odpojil, přenesl třeba do vany, vysypal, vypláchl, naskládal a znovu spustil..počítej s tím, že se ti filtr začne zpomalovat třeba už jen tím, že v něm bude kvalitně probíhat filtrace a že filtrační hmoty se obalí koloniemi bakterií a budou bránit průchodu vody..pokud uděláš ty komůrky mezi hmotami úzké pak jediné vyčistění bude možné všechno vytahat, postavit na bok a vypláchnout vodou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:34 Usine Re: mori79
Dej si pozor na to aby ti při výpadku proudu nevyteklo akvárium přes čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:22 Muž mori79 [6] Re: j0hny
bude tlacit tak do vysky asi 1.5m tak snad ho nebudem musiet priskrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:00 Muž j0hny [86]
Na 130L akva je to azaz, to cerpadlo je robene na fontany = vyssi tlak, na metri strati tak polovicku + redukcie a odbocky. Rozhodne to treba vyskusat. Zaujima ma to.
Edit: Oooo, tak to som prehliadol ze to chce na nove velke akvarko :-D jezis, sory, tak to bude dovolim si tvrdit DOBRE. (uf, zase som sa skoro pomylil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:52 Usine Re: mori79
Já bych řekl že to tak moc asi nebude. Čerpadlo bude muset tlačit vodu aspoň nejméně metr jestli ne více a to výkon sníží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:34 Muž j0hny [86]
Mas "frekvencak" ktory to zvladne ? Tak to je parada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:04 Muž mori79 [6] Re: j0hny
planujem dat na to elektronicky regulator otaciek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:51 Muž j0hny [86]
Mozno az moc :) ale to snad nejak zregulujes. Myslim ze ta aquanova nema regulaciu prietoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:31 Muž mori79 [6] – vlastny filter
tak mam cerpadlo Aquanova NP 1500 dufam ze bude ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:37 Muž j0hny [86]
Riesil by som to podobne, akurat by som nad tym sedel tyzden. U mna je hlavny problem naist nepocutelne cerpadlo za rozumny peniaz. Na prvom mieste je ticho, ak to nema byt tichsie nez to co mam, tak na to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:42 Muž mori79 [6] – vlastny filter
Fotka k příspěvku tak dufam ze uz to bude finale co sa tyka nakresu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: vaclav
V akváriu se to asi až tak neprojeví, jasně že na to má vliv i kyslík a jestli maj bakterie co k jídlu, ale co jsem se učila, tak jim opravdu více vyhovuje vyšší teplota.
Úryvek ze skript: "Optmální teplota pro čisté kultury nitrifikačních bakterií je v rozmezí 28-32stupňů... s poklesem teploty o 10 stupňů se rychlost nitrifikace snižuje přibližně na polovinu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:34 Muž mori79 [6] – filter
mate pravdu este to prerobim tam ohrievac do tej komory ako mam pritok fo filtra a troch rozsirim poslednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:28 Usine Re: mori79
Já to tak mám a kal pokud tam vůbec bude, tak bude u dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:25 Muž j0hny [86]
Ten ohrievac ti tam vadit nebude. Vsak to mas 30cm siroke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:18 Muž mori79 [6] Re: vaclav
to mas pravdu ale v tej prvej chcem nechat miesto pre odsavanie kalu co sa usadi na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:12 Usine Re: mori79
Proč tam děláš speciální komoru na topení. Tu bych klidně zrušil. při šířce filtru je to zbytečné. Vynechal bych ji a klidně ji dal do té přívodní, spolu s přítokem. Místa je tam dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:08 Usine Re: katterinecka
Já mám sice také v první komoře topení ale že by bakterie fungovaly lépe v teplejší vodě kde je méně kyslíku tak o tom zas až tak přesvědčený nejsem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:56 Muž mori79 [6] Re: katterinecka
Fotka k příspěvku dufam jedna z poslednych uprav snad to bude uz ok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mori79
no teplota bude asi podobná (před a za filtrem), ale i kdyby ne, tak bakterie líp fungují při vyšší teplotě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:34 Muž j0hny [86]
Nebude, prave ze bakterie budu mat aspon stabilnu teplotu. Vsade kde je teplejsie to "viac funguje".
Jedine ze planujes plnit akvarko pri vymene vody priamo cez filter.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=2651