Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 09:01 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Jestli si musíš po natáhnutí vody do hadice pokaždé odplivnout, tak se máš ještě co učit :)
Jinak existují i odkalovače s ventilem, možná i samostatné ventily, kde netřeba nic nasávat a plní se pohybem ve vodě. Další způsob je ponoření celé hadice do vody, ucpání jednoho konce prstem, přetažení přes okraj... atd... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 08:46 Muž DrChila [243] Re: Andrea
pokud chceš vypustit akvarium tak vždy ho máš v nějaké výšce já používám hadice na vypouštění je to rychlejší než čerpadlo. Jednu stranu potopíš v akvairu druhou nasaješ vzduch v hadici pak když překonáš výšku skla vyplivni to a šup stim do kýble. Nemušíš to kýblovat. A zpět to liju taky tak akorád opačně tentokrát je výše barel s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:16 Žena Andrea [3]
Jak čistíte akvárko? Vezmete kbelíky, vodu naberete a vylijete? Nebo máte nějaké čerpadlo popřípadě výpusť? Čím se taková výpusť "zatěsní, popřípadě uzavře"? Vůbec si to nedovedu představit...stačí zajít za sklenářem? Mám strach aby akvárko drželo pohromadě, natož ho ještě někam převážet a riskovat prasknutí AQ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:12 Žena Andrea [3] Re: DrChila
sérum a pomáhá rozmnožování? :-D
Želvy asi potřebují trochu okysličenou vodu, žábry sice nemají, ale pod vodou dokáží dýchat - myslím, že nějak přes kůži, jako samo sebou, že jim to nestačí a musí se nadechnout nad hladinou, ale stejně :-)
A co se týče chlóru ve zdejším vodovodu, tak je s parametry docela na štíru, někdy když voda neteče - spravují, popřípadě nějaká porucha na vodovodu - a pak pustí vodu, děsně smrdí hlavně po chlóru, někteří místní dokonce pro jistotu pijí pouze balenou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:04 Žena Andrea [3] Re: Lukáš
Díky, tak to udělám, ale asi bez toho vzduchování - to jsem ještě nepořídila a filtr taky ještě nedošel :) - nicméně, v tom případě to bude asi chtít tak 2 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 11:21 Muž DrChila [243] Re: Andrea
pokud tam máš želvu tak to je jedno ne? ta vodu nedejchá...Ono v dnešní vodě už tolik chloru není... ale třeba kdybys chtěla se prodávají vodičky kouzelný který ti chlor odstraněj a udělaj ti z toho rovnou použitelnou vodu akvarijní Sera aquatan nebo sera aquatan black water já používám zatim jen aquatan vodu stejně nechám odstát a rybičky jsou happy. A jak je to nabuzuje k rozmnožování:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2013 09:59 Lukáš Re: Andrea
Vodu nechávám 24 hodin odstát + vzduchování na plno. Jde o to, aby se odchlorovala. A to se urychlí pohybem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 09:33 Žena Andrea [3]
Tak mám další dotaz, všude píší, že voda do akvárka by měla být odstátá pár dní, bude tedy stačit, když vodu naleji do AQ bez biomolitanu a filtru atp, ale už s kamínky, a nechám ji tam odstát cca 3 dny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:17 Žena Andrea [3] Re: ludvik
:-D to bych chtěla vidět! a snad i ochutnat, když vím, jak to páchne po octu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:16 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Neříkej dvakrát! :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:15 Žena Andrea [3] Re: Spiike
Fotka k příspěvku Aha, o to jsem ještě neslyšela, no já myslela něco takového:

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:06 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
Díky, alespoň nějaký zastánce, souhlasím, vidím to u věech známých a nejvíce u své mladší sestry, vždycky, když jí řeknu ať to udělá jinak, že se jí to nepovede, tak ona na mě, že su nějaká chytrá,a udělá si to podle sebe, a já se jí pak jen za rohem škodolibě posmívám, když se jí to nedaří hop
Jinak využití zbytku silikonu je skvělý! Vědět to dřív, tak jdu snad i do tý velký tuby! Kdo ví jaký zvuky bude předvádět to budoucí čerpadlo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:03 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Nevyužila, teď mi z toho lepidla druhého zbylo skoro 3/4 a tak s ním oblepuji vnitřní spáry, pro sichr :-D teda ještě musím nalepit kamínky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:02 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
U nás se velká tuba dala sehnat v krámě pouze za 200,- a v akvaristice ji neměl, až teď ji tam má a prodává za 145,-. To lepidlo vyšlo sice draho - tuba cca 60ml za 59,- ale stačilo by mi, kdyby nebylo prošlý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 10:39 Muž ludvik [1082] Re: DrChila
Silikon se netaví, ten tuhne vzdušnou vlhkostí. Používá se to i jako forma na pečení v troubě :-)
DrChila napsal: nebo to nařezat na proužky a vervat to do tavný pistole:-D třeba by si stim taky poradila:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 10:12 Muž DrChila [243]
Technická otázka protein skimmer by byl ve fresh-water asi zbytečnej ne? Mě napadlo jak tam mám dole ten filtr tak jak tam teče voda tak to stahuje vzduch ve filtru to probublává. Tak to šikovně předělat přidat ještě vzduchovací kamínek zadržovací nádobku na bordel tak by to byl skimmer jak vyšitej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 09:23 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
Dobře ty mě by z toho napadlo maximálně udělat sušenky:-D nebo to nařezat na proužky a vervat to do tavný pistole:-D třeba by si stim taky poradila:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 09:06 Muž Spiike [63] Re: O.Tom
Nožičky, to mě nenapadlo já teď jednu tvrdou tubu vyhodil. :-D Co se dá dělat ale pro příště dobrý nápad. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2013 08:48 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Tak to nemusí být o tom že je někdo holka.
To jsou prostě zkušenosti a kolikrát jsem si to musel vyzkoušet sám... než jsem uvěřil :)
A já ten silikon využiju i po vytuhnutí v tubě. Když už je na lepení akvária podezřelý, nechám ho pořádně ztuhnout v tubě a pak ten ztuhlý válec nakrájím na cca 2cm kolečka.
Jsou z toho boží antivibrační a ztišující podložky/nožičky pod externí fitry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 08:20 Muž DrChila [243] – Re: O.Tom
já jí to psal že měla koupit to lepidlo v tý tubě že to může použít víckrát a ona že by to nevyužila že jí stačí jen to malý. teď už za to dala skoro stejně jako za tu tubu ženám neporučíš:-D mají vlastní mozek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 06:24 Muž O.Tom [439] Re: Andrea
Kolik to stojí to malé lepidlo v akvaristice ?
Asi už je to pozdě, ale velká tuba se dá sehnat kolem 130Kč, což si myslím není moc.
www.denbraven.cz/…
Když se po použití dobře uzavře (pomocí igelitového sáčku), není problém dále použít třeba po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 22:12 Muž Spiike [63] Re: Spiike
Fotka k příspěvku jinak nevím jaký kartáč myslíš ale já myslel tou škrabkou něco takového. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 22:09 Muž Spiike [63] Re: Andrea
ulamovací nůž je dobrý taky ale je moc tvrdý ( méně poddajný než žiletka ) tak se s ním musí opatrněji, já sem si s ním poškrábal omylem skla akvária ( což není dobré ). :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:56 Žena Andrea [3] Re: Spiike
To mě ani nenapadlo! Al přemýšlela jsem, že bych použila ty ulamovací nože, je tam větší plocha a s tím by se snad taky dělalo určitě líp. Starou násadu na žiletku bohužel nevedu. :-)
Škrabka na řasy? A nestačí ten kartáč s dlouho násadou na nádobí? Nebo štětka na nádobí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:52 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak ty to máš podepřený to sklo co to přehrazuje filtr od akvaria.. takže technicky vzato u tebe to funguje jen jako těsnění takže u tebe to funkčnost nikaj neovlivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:50 Žena Andrea [3] Re: DrChila
No, tak jestli budu budovat nový filtr, popřípadě akvárko, píšu si! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:49 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
Jo, tak je to tou expirační dobou, byla jsem tam dneska znovu a nabízela mi stejné lepidlo, tak jsem se schválně podívala na expiraci - trvanlivost je tam rok, a na konci tuby bylo vyryto: 2/2013....takže 3 měsíce prošlý rozzureny , jenže jiný v tom množství, co jsem potřebovala neměla, tak mi to prodala za polovic... takže se s tím ještě potrápím na posledním kusu skla a pro příště budu vždy kontrolovat. Díky moc za vysvětlení! potlesk Jen doufám, že to nemá vliv na funkčnost lepidla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 19:34 Muž DrChila [243]
www.youtube.com/…
Konečná u mě:) už jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:04 Muž Spiike [63] Re: Andrea
Já jsem silikonem vždy dočišťoval žiletkou (taková ta klasická Astra či jak se jmenují) a nikdy žádný problém. A čisté to je perfektně bez šmouhy. Jen ji to chce použít v nějakém držáku nebo pečlivě zabalenou aby se člověk nepořezal. U čištění akvárií je dobrej starej holící strojek na tyto žiletky. A na filtr bych zkusil škrabku na řasy, otázka je jestli by to vydržela když člověk zabere. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:51 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no bůh ví proč sem si koupil lepidlo v tubě na tu tmelovou pistoly:-D jednoduché funkční použít se to dá víckrát:-D a ještě jako bonus sem to kupoval u sklenáře který stím pracuje běžně a lepí sním akvaria do 200L nad používá černý silikon.
Při dokončení lepení se nechá koukat kousek toho silikonu z díry co vylízá zašpuntuje se to a jediný co se stane špička tam stuhne uřízne se propíchne se to v horším případě a valááá a lepí se znova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 12:11 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
To nevím, nikde o expirační době nebylo na lepidle nic napsáno, zakoupila jsem ho asi před 14 dny v akvaristice... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 12:07 Muž O.Tom [439] Re: Andrea
Nebylo to lepidlo/silikon mírně prošlé ? jestli šlo z tuby tak extrémně špatně že tuba praskla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 11:20 Žena Andrea [3] – Filtr
Fotka k příspěvku Tak jsem včera večer úspěšně konečně slepila všechny komory dohromady, teda, ještěže mám to průhledné lepidlo! Ze začátku jsem hned spletla velikost prvního skla u přepážky, fajn, ořezala, očistila a znovu, pak jsem se v průběhu řízla, zase spletla velikost, a lepidlo ke všem ďasům nešlo tlačit - prostě ten otvor v násadce byl malý, tak jsem to propíchala malýma nůžkama, a stejně se to furt tlačilo hrozně blbě, nakonec jsem špičku ustřihla, a šlo to o poznání lépe. Nicméně na to lepidlo, aby měl člověk ruce jako ze železa! Nakonec se ještě v průběhu lepení uprostřed protrhlo, takže teklo všude...No, takže si asi dovedete představit výsledek, lepidlo je úplně všude, na rukách na horním skle a nejde dolů - jestli nožem něco odstraním - vypadá jak ušmudlaný! Ruce jsem si nakonec musela polévat technickým benzínem a z lepidla se stala nepříjemná patlavá, páchnoucí hmota, už tak, že lepidlo smrdělo po octu a ještě čuchat výpary z benzínu. Jo, a do té rány když se dostal ten benzín, bože, to tak hrozně štípalo! rozzureny Pak jsem se naštvala a použila starou babskou radu, kterou používám u zpracování hodně lepivého těsta - hrubou mouku nebo krupicu, nasypat na ruce a mnout - hurá, konečně svoboda. Takže všem nedoporučuji používat u tohoto lepidla násadku nebo ho radši nepoužívat vůbec, pokud nemáte ruce silný jako šroťák! hop
www.aquapage.cz/…
Doufám, že po 4 týdnech čekání dojde aspoň ten filtr...
Jo, a včera jsem si objednala biomolitan za super cenu 15,-/1dm3 - vyplatí se i s dopravou, samozřejmě větší množství a nařežou na požadovaný rozměr.
www.petshopik.cz/…
U nás ho totiž nevedou - pouze náhradní na atman za hrozný peníze, a v Brně ho mají za 34,-/1dm3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 11:19 Muž DrChila [243] Re: Andrea
a jak jinak postupuješ s filtrem? slepíno? a tak? :) dlouho si se neozvala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2013 10:44 Muž sasula [274] Re: Andrea
to je ceska posta... lezi to na ruzyni nez si toho vsimnou.... nejrychleji to dorazilo za 7 dni, nejcasteji tak 21 - 30 dni extrem je az 60 dni.

ale pokud jim napises nic nezkazis, a kdyz to nedorazi do 40 dnu chtej prachy z5. jinak do 45 dnu od zaplacenu muzes vyvolat spor na PayPalu a to funguje moc dobre a penize se ti vratej,

ale nekdy proste poslou tu vec radeji jeste jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:41 Žena Andrea [3] Re: sasula
No tak čekám na to čerpadlo už 4. týden, je to normální nebo je mám zkusit nějakým způsobem urgovat??? Peníze zaplacený a píše full shipped a došel mi i mail že ve středu 15. května mi to už posílají a že je to už na cestě.... :-O Ale tady furt žádný balík nepřišel, tak mám strach, jestli to na poště nebo přes co to posílají třeba nepopletly a neposlali zpět nebo něco... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 08:12 Muž DrChila [243] Re: Moucha
když má člověk dostatečnou plochu tak se mu nemusí ani zpomalit čerpadlo díky odporu... například u mě se udělá odpor jen převýšením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 05:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
radsi mit prebytek vykonu a skrtit to, nez aby pak stala voda.... nezapominejte ze az se filtr zajede, rapidne stoupne odpor.... AT200 by mel vyhovovat

(priklad externi filtr od JBL e700 ma prutok 700L/hod bez naplni,s naplnema po zabehu ma cca 400L/hod)

zde mam cerpadlo s vykonem 200l/h...
rybicky.net/nadrze/15542
po zabehu biomolitanu sotva rozhybe hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:12 Muž DrChila [243] Re: Designer
jj škrcení se mi taky nelíbí, to je jako u auta kdybych jezdil vždy jen na půl plynu. to mě zrovna nenapadlo že by udělal vír 200l/h Spíš by mě zajímalo kde sežene čerpadlo s takovým malym průtokem to bude muset škrtit aby dosáhnul svého cíle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 19:22 Lukáš Re: Designer
Pohyb vody budu řešit velikostí otvorů u rozstřikovací rampy. Ale to až v praxi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 18:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
No na hybani a nehybani vodou staci zvolit vystupni rouru vhodneho prumeru. Voda v akvarku muze byt jeden vir s malym prutokem, stejne jako se muze hybat velice pomalu i s velkym... Uz jsem to popisoval, je to jako velikou varekou michat pomalu kotel polivky a nebo jej desne rychle michat malickou lzickou (neco jako kuchynsky mixer).

Osobne se mi nejvic libi nechat cerpadlo na plno a prizpusobit jak filtr, tak jeho vystup, protoze proc jej skrtit, nic tim neusetrim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 18:11 Muž DrChila [243] Re: Lukáš
pane jo... 200l/h. A to tam budeš mít ještě něco dalšího? co ti aspoň s tou vodou pohne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:40 Lukáš Re: Designer
jde o to, že ten "biomolitan" mam v tl. 50 mm. A nechtělo se mi to nějak řezat :)
Jinak akva bude cca 100 l, počítal jsem s průtokem 2x za hodinu. Takže bych mohl čerpadlo trochu přiškrtit a bude to ok.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 14:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukáš
Fungovat by to mohlo, ale doporucuje se 5 az 10cm/min, takze mas trosku vic. Nad 30cm/min na to pry nitrifikacni bakterie hodi bobek.

Kolikrate to precerpa akvarko za hodinu? Jestli vice nez 1x, klidne muzes ubrat na cerpadle a je to tam kde to byt ma.

A ohledne vrstev. Z popisu Hamburg filtru vyplyva, ze kdyz zkouseli tlustejsi vrstvu biomolitanu, vice nez 3cm nemely vyznam, stejne jako k dalsimu zlepseni nedoslo filtraci pres nasledne stejne vrstvy. Ale tak na ten clanek mas link niz, muzes si tam precist to co ja ;-) . Ne ze by tam museli vedet vsechno, a mnohokrate tam pisi, ze to nejsou nejake neprekrocitelne udaje, ale kdyz uz si s tim to zkouset a sbirat info nekdo dal dost prace, ja bych se toho pohodlne pridrzel a usetril si sve vlastni experimentovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 19:11 Lukáš – přiloha
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 19:11 Lukáš – návrh
Fotka k příspěvku Tak další z možných řešení. Dle výpočtů by mělo být proudění nějakých 17 cm/min, což by mohlo být přijatelné. Ještě řeším jestli nějak podrobněji řešit ty spodní kanálky (viz. další příloha). Možná je to blbost, no, co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 17:11 Lukáš Re: Designer
Ok dík, snad to nějak dám do kupy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2013 12:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukáš
Tu plochu nemusis brat v miste nasavani, ani v miste kde to vyteka, pocitej ji v miste, kde pocitas, ze ten material provadi nitrifikaci, plochu kolmo k prutoku vody. Kdyz Ti nektera vrstva provadi mechanickou filtraci, nemusis tam resit co je lepsi pro bakterie. Ale pro biovrstvu bych si dal zalezet, aby to sedelo. Nakonec ja si zalezet dal, i za cenu, ze mi ten filtr bere v 54l vice mista, nez je uplne bezne. A ze nekdo rekne, ze mu to funguje i jinak? No proc ne, at mu to funguje, ja to vsem preju, ale kdyz to udelam tak, jak to zkusenosti ukazuji jako nejlepsi, budu vedet, ze je to s velice vysokou pravdepodobnosti funkcni reseni.

Takze jeste jednou. Kdyz budes mit uzkou trubicku, tou pofici voda jak splasena, pak se silene rozsiri a potece tam jak ma pro nitrifikaci, a pak zase vytece tenkou trubkou... a to je to, na co bys mel pri konstrukci vzit ohled, jinak se predstavivosti meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:58 Lukáš Re: Designer
No, takhle to ale udělat nechci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 11:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
A mame tady Hamburg jak vysitej :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1901