Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
čerpadlo bude určitě mimo filtr ...a kvedláním filtrem akorát způsobíš to že ti všechen bordýlek vylítne do akva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:03 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
Propláchnout se dá vždycky první vrstva filtr vypustíš pak tam napustíš trochu vody a řádně zakvedláš. Ať je dole a nebo nahoře :) ale pokud si dáš dolu čerpadlo přilepíš ho zaprvé napevno takže se k němu jen tak nedostaneš. A někde jsem viděl i rozmontovávací tyhle filtry a nevim v jakym vlákně tady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lacoryb
Mám už takovej filtr v hlavě nějakou dobu, já osobně chci přívod vody z akva mít nahoře aby se dala jednoduše propláchnout první vrsta hrubého akvacitu od největšího bordýlku a nemusela se rozebírat celá nápln filtru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 20:00 lacoryb Re: RBeil
Super na tú živicu som celkom zabudol a ešte ju aj mám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 19:55 Muž RBeil [174] Re: lacoryb
vaaclav napsal: Hlavně si to víko dobře namaž jinak to budeš opravdu špatně otvírat. Ty vývody na kulaté trubce drží dost blbě pokud to nějak nesvaříš. :-)
Lepil bych to epoxidovou pryskyřicí, po vytvrdnutí z toho je úmělá hmota a drží jak blázen, není toxické a po neutralizaci s octem je vhodné i k potravinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 19:45 Muž DrChila [243] Re: lacoryb
já bych zvolil A abys nemusel dělat díru v molitanu... na tu trubku lepší to je udělat díru na dne z boku. Jinak čerpadlo bych dal nahoru aby se mohlo dobře čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 19:03 Muž O.Tom [439] Re: lacoryb
A nebo C, průtok ze spodu nahoru a jak to dokážeš provést technicky je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:59 lacoryb
Fotka k příspěvku Ešte jena vec, aké by bolo najlepšie prevedenie toho filtra. A, B, C, D ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:42 Muž DrChila [243] Re: lacoryb
Pokud to máš takhle uzavřené tak můžeš použít i ten hydor :) před použitím musíš vysát všechen vzduch a nacucnout vodu. Po nacucnutí strčit rychle pod hladinu a až se to odbublá pustit teprve:). Zajímavý by bylo zkusit to bez lepení pouze stim těsněním jestli by to teklo ale asi na 100% by to teklo bych řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
Hlavně si to víko dobře namaž jinak to budeš opravdu špatně otvírat. Ty vývody na kulaté trubce drží dost blbě pokud to nějak nesvaříš. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:35 lacoryb
Fotka k příspěvku Takže telo filtra bude z kanalizačného potrubia priemer 160mm a výška 480mm. Spodok filtra bude trvalo uzavretý - zalepený, prístup na čistenie filtra je cez vrchné veko to má gumené tesnenie a drží to dobre mám to už odskúšané, nádoba filtra bude pevne uzavretá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 16:46 Muž RBeil [174] Re: vaaclav
když se podíváš o pár přízpěvků z5 tak uvidíš fotku kterou jsem tam přidal (moje verze právě vyráběného filtru) 1 trubka 2 záslepky-1. je na dně kde bude i přívod bokem trubky a 2. je nahoře a do ní je vyřezaná díra o průměru závitu z pupy který jsem tam nalepil ať se do toho dostanu, je to takové šrubovací víko a u prostřed je díra kde bude připojení na hadici. Pokud by to Autor udělal nějakým podobným spůsobem a vše mu těsnilo nic nevyteče. Přece jenom na stejném principu jsou děané "konteinerové" filtry, zvedneš víko a máš tam filtrační média....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 16:26 Muž O.Tom [439] Re: vaaclav
I takovou divočinu už jsem na internetu viděl, ale zatím bych nepředpokládal nic a počkal až se autor vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2013 16:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
Takže ty předpokládáš že to bude slepené a každé čištění to znovu rozřežeš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:59 Muž RBeil [174] Re: vaaclav
Musím nesouhlasit pokud by bylo vše utěsněné tak při výpadku proudu by se vše akorát zastavilo, vše by fungovalo na principu spojených nádob a jelikož peprpetumobile z toho udělat nejde tak se voda zastaví ve výtokové hadici ve výšce hladiny !! najdi mi místo kde by to vyteklo krom špatně lepeného spoje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacoryb
To je hodně špatně. Vývod z akvária musí být přes přepad a na vršek filtru, čerpadlo bude dole a rampa jak ji máš nad vodou.
Tak jak to máš nakreslené by ti při výpadku proudu vyteklo akvárium a při přicpání filtru by jsi měl čerpadlo na suchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:44 Muž O.Tom [439] Re: lacoryb
Takže filtr bude uzavřená, utěsněná nádoba a tedy uzavřený okruh ?
Protože jestli ne, tak si tímhle zapojením akorát vypustíš vodu z akvária na podlahu.
Pokud máš vymyšlené jak zavést čerpadlo s kabelem do nádoby, stačila by ti čerpací hlava, pokud to nemáš vymyšlené, tak jsou pak vnější čerpadla, které se zapojují za filtr na hadice.
S průtokem bych se řídil obdobně jak u prodávaných externích filtrů, tj počítat tak 2-3 násobek požadovaného průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:32 lacoryb
Fotka k příspěvku Zhruba nejak takto to chcem..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:33 JoKa Re: lacoryb
Přesně, potřebujeme více informací. Také záleží, jestli čerpadlo bude pod vodou, nebo vně (ne každé čerpadlo to umožňuje)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:29 Muž O.Tom [439] Re: lacoryb
Je třeba trošku nastínit jak to celé má vypadat.
Jestli s nějakým přepadem, nebo uzavřený okruh.
Podle toho pak vybírat čerpadla a případně se dívat na výtlak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:25 Muž O.Tom [439] Re: Urtman
Ano, byl by teoreticky vhodnější, ale i hlava se dá použít.. záleží na konstrukci a požadovaném výtlaku.
Neodpovídal jsem úplně na konkrétní modely, ale spíš na výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:59 lacoryb – Laco
Fotka k příspěvku Filter budem mať v skrinke tesne pod akvárkom.
Takže mi odporúčate Atman AT-302 ? Pôvodne som bol už takmer rozhodnutý pre Hydor Pico Evolution 400 ale teraz neviem, dám na vašu radu..
Načo mi je pri uzavretom filtri umiestnenom pod akváriom veľký výtlak do výšky ? Hladina v akvarku a hadici je na rovnakej úrovnu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:57 JoKa Re: DrChila
Jo jo, na to třeba také dát pozor. Domníval jsem se, že filtr bude někde ve výšce akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:36 Muž DrChila [243] Re: Laco
Hlavně taky záleží na umístění. Pokud bude nad nebo pod akvariem nebo vedle akvaria závisí na převýšení rozdílu hladin!!! Pokud to nebude vedle nádrže tak musí se koupit silnější čerpadlo některé nejsou stavěné na výtlak ale pouze na chrlení objemu. Viz altman 200 a nějaký číslo zatim tak to jsou právě na to honění.... 300 něco jsou na výtlak. A pokud koupím čerpadlo s výtlakem 1,2m a výkonost 600L/h není to v té maximální výšce tam to sotva kape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 09:40 JoKa Re: O.Tom
Jak jsem psal, tak ten altman, co si tazatel vybral je přímo k připojení na tu hlavu...
Jestliže to chce použít na vnější filtr a chce altman, tak bych doporučil spíš tuto variantu shop.aquatica.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 09:08 Muž DrChila [243] Re: jmalyska
Pokud máš dostatečně velký prostor pod akvariem volil bych 300L akvarium s přepadama třeba 2 pokud se bojíš o bezpečnost. Tak jdou dát třeba 2 trubky jedna pojistná. A spodní akvarium nikdy nepřeteče neni se čeho bát. Jen podle čerpadla který tam bude honit vodu se určí průměr trubek. Jen je na to třeba myslet už od začátku nejde jen tak když máš hotové akvarium do něj vrtat nebo teda sklenářovi se to opravdu dělat nechce na akvariu slepený. Maj na to speciální vrtačku kterou si přichytěj aby jim to nedrnčelo a nerozbilo se jim sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 04:53 Muž RBeil [174] Re: jmalyska
Fotka k příspěvku já osobně bych vyrobil zřeba z několika 1,5m odpadových trubek o průměru 200-250mm podobnou verzi kýblového filtru,hodit k tomu velké čerpadlo a je to. Sám doma teď jedu takovou dělám ale v menčím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 02:40 Muž jmalyska [167] – Z jiného soudku...
Jak by jste řešili filtraci u akva o objemu 3-4tis litrů vody :)

a) extérní kýblové, cca 4-8ks (drahé)
b) 300l akva ve stejné výšce, přepad + čerpadla (musí být prostor)
c) přepadové pod akváriem + čerpadla (musí se dobře spočítat aby nevyteklo)
d) ?

Tak jen přemýšlím do budoucnosti do mé budoucí nádrže v domku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 01:59 Muž O.Tom [439] Re: Laco
U Hydoru jsem měl pico evolution 200 nebo tak něco a velmi brzi se tomu rozpadla vrtulka.
Navíc jeho výkon byl mizerný, v porovnání příkon/výkon mi přišel atman tam 3x efektivnější.

Sicce vypadá dobře a svého času jsem uvažoval o modelech syncra silent, ale... při hledání různých názorů na netu, jsem na slovenských akva stránkách našel, že údajně některé čerpadla časem probíjely... osobní zkušenost nemám a ono probíjení se mohlo týkat jen nějaké vadné série daleko v minulosti.

Atman záleží kus od kusu, některé jsou tiché, některé hlučné kvůli silné vibraci.
Dá se to zachránit tím, že se čerpadlo jen položí na molitan a nepřichytí se přísavkami ke sklu akvária. Vibrace se pak nepřenáší a je mnohem tižší... ale stále je slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 00:04 JoKa Re: Laco
Ten altman je spíš dělaný na připojení k molitanu. Dá se to řešit třeba nějakou hadicí, ale proč to dělat, když můžeš mít "pumpu". Hydor mi byl doporučován a tu značku znám. Sicce mi nic neříká (tím neprohlašuji, že je špatný). Pro tvé účely bych šel do toho Hydoru, ale nejsem extra znalec přes filtry, tak bych počkal, jestli můj názor ještě někdo potvrdí...

Edit: průtok jsi zvolil správný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 23:14 Laco – Výber čerpadla
Môžete mi prosím poradiť, robím si vlastný externý kanistrový filter na 50 lit. akvárium. Potreboval by som vybrať vhodné čerpalo, viete mi niečo poradiť ? Ja som kukal niečo takéto..
www.akva-tera.sk/…
www.akva-tera.sk/…
www.akva-tera.sk/…
Poradte niečo vhodné a hlavne tiché,alebo je to jedno ? vopred dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:56 Muž O.Tom [439] Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:37 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Tý jo novej filtr ses tu asi ani nepochlubil a nebo jsem to nějak propásnul. Ať žije perlinka! :-D
jinak odkaz na Jirky akvarium stim přepadem
rybicky.net/nadrze/14835
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:11 Muž Jiri_99 [425]
Mám přímo ve skle v želvárku silikonem vlepenou HT trubku na odpad. Jde mi tím voda do filtru. Drží to bez problému. Nikde nic neteče ani neprosakuje. Mám to tak cca dva roky, bych střelil od oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
nevím, mě teda silikon udrží celý akvárium, tak proč ne průchodku? :) já bych měl zas větší strach stahovat dvě skla k sobě závitem. ale pokud to tak někdo má, tak proč ne, asi to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:29 Těhňajs Re:
Super, kluci děkuji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:23 Muž DrChila [243] Re: DrChila
www.poolstar.cz/…
www.poolstar.cz/…
Tady se můžeš zkusit podívat. Je tam spousta kategoriích můžeš si vybrat řešení který se ti bude líbit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:16 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Těhňajs
dělají i plastové průchodky na PVC trubky na vodu - www.pepinuvutes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:00 Těhňajs Re: kofejn
jojo to je presne to co potrebuji, jen jestli tab budou mit na cca 40 mm novodur... ale na tenhle zpusob jsem to myslel.. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 09:28 Muž kofejn [963] Re: Těhňajs
Něco takového? shop.fkt.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:39 Těhňajs Re: Ičin
Ty jo to bych se docela bál.... Představuji si něco co bych zatahl do těsnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
vyvrtat přesný průměr, vložit tam kousek např pvc trubky a pořádně vyspárovat silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:16 Těhňajs
Potřeboval bych poradit. chci externí filtr ze starého akvária, ale nyní řeším jak udělat průchodku z chovné nádrže přes skleněnou stěnu. Nechat si vyvrtat díru není takový problém,ale aby to neteklo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
Mělo by to být naopak. Nasávání dole, výtok od čerpadla nahoře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:42 Muž RBeil [174] – umístění sání a ústi filtru
Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde bych měl umísti a jak výtok a vtok do filtru v akva a obj. cca 10-15l ? filt budu mít externí ručne vyrobený o obj. 800ml (z toho 650-700ml filtračních médií)a výkonu 250l/h -> je to samotný výkon hole čerpací hlavy z filtru atman at-300, po přidání filtračních medií počítám se snížením průtoku. Napadlo mě umístit výtok poddno kde by byl kus trupky z rostřikovací rampy (mám 3ks po 15cm) od filtru (elite jet flo 150) a sání by bylo někde u hladiny, nebo to udělat naopak ? Dno by bylo osazené rostlinami. Bude to odchovna pokud se povede. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:34 Muž DrChila [243] Re: Bzzz
No naštěstí to je promyšlené vymyšlené tak aby se to právě nestalo. Jako například to že někdo nechá vytýkat akvárium přes hadici a zapomene na to:-D To pak stojí za to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:23 Muž Bzzz [2] Re: Jiri_99
Díky moc. podle toho jsem to pochopil když to není uzavřená trubka, jinak by tam byl podtlak a celý to vyteklo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:30 Muž Jiri_99 [425] Re: Bzzz
Funguje to přesně jak píše 150koni. Koukni na tohle a hned budeš moudřejší.. www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 18:01 Muž DrChila [243] Re: Bzzz
Všechno je založený na přepadu... Technicky vzato to co teče z filtru do akvaria nabyde hladina. Hladina vždy klesne jen po ten přepad nikdy to neklesne víc. Koukni třeba na můj profil mám tam pár videí buďto řešeno přepadem a nebo mám udělané akvairum vedle na způsob rozdílů hladin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 17:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bzzz
Nekdo sem daval link, ktery mne zaujal:
www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=1701