Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:58 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Průtok mě nezajímá a v době kdy jsem si ten první dělal to ještě ani nikdo nevěděl. Takový filtr co jsem popisoval by byl ještě jednoduší a hlavně doba čištění by se značně natáhla. Jak seženu sklo tak jdu do toho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
Ale jo, pochopil, sam uz bych jiny filtr nikdy nedelal. Nevyhodou je, ze je videt molitan, ale s pridavanim vyluhu modry molitan velice rychle černá.

Ja spis reagoval na to, ze vypocty jsou na nic a funguje to i tak. (coz vubec nerozporuju)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:37 laKatos Re: vaaclav
takze dneska bys uz ten prutok znacne snizil... i kdyz filtry pouzivas desetileti.... co te k tomu vede kdyz ne ty vzorecky smim li se zaptat?



vaaclav napsal: Mám už tři takové filtry i když průtok jak se tu snaží někdo počítat mám mnohonásobně překročen stejně to funguje a ne rok ale desetiletí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Asi jsi mě nepochopil já se právě tím že bych ve filtru zrušil přepážky a dal místo nich např. 3 x 5cm pásy molitany od shora až dolů značně snížil rychlost průtoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
Vam budou fungovat akvaria i bez filtru, pri tom kolik mate rostlin, ovsem v akva kde se s rostlinama nepocita bych experimentovat nezkousel a drzel bych se osvedcenych "dogmat".

Ony ty 3 hamburaky za sebou by mely uz prutok uplne jiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2016 21:05 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: noiz
Mám už tři takové filtry i když průtok jak se tu snaží někdo počítat mám mnohonásobně překročen stejně to funguje a ne rok ale desetiletí. Dneska bych ale možná nedělal přepážky ale postavil třeba tři hamburské filtry za sebou. Vstupní otvor bych udělal velký aby ryby mohli vplouvat i vyplouvat bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 20:52 R Muž ctibum [6926] Re: noiz
Trochu asi mimo téma, ale nad filtrem bych nedělal výztuhu, jinak budeš zápasit s molitanem a vůbec přístupem do filtru. Sklo v tom místě vyztuží samotný filtr...
EDIT: Teď jsem to dočetl do konce, takže nejsem mimo téma... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: noiz
Tak jak mas ten filtr navrzeny budes mit moc vysokou rychlost proudeni. Pokud je prurez komor cca 15x15cm, jsi na kapacite max 135l za hodinu, pokud pocitam s rychlosti vody 10cm za minutu.

Edit: kolega laKatos byl rychlejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:35 laKatos Re: noiz
Fotka k příspěvku Vynikajici..... sam podobnou pouzivam na vytoku akorad ze ta ma neni nabytkarska ale primo vodovodni. Viz foto.

Jinak zvaz ještě prutok vz filtracni plocha (nemyslím objem)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:26 noiz Re: laKatos
druhou moznostou by bolo tam dat nabytkove mriezky, tie by sa nemuseli az tak upchavat, ma s nimi niekto skusenost?
obchod.interierstudio.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 17:45 laKatos Re: noiz
Pokud budeš mít ty díry zakryte molitanem i silné hrubosti (aby ti ryby nevlezly/nebyly vcucnute do filtru) tak se ti za velice kratky cas bordelem ucpe. A půjde ti voda jen vrchem přes hřeben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 17:38 noiz – vnutorny, komorovy filter
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, konecne som to tu vsetko precital potlesk

Chystam nove akvarium pre geošov (mozno skalare, ale s minimom rastlin) 160*60*60, sklo 12mm. Zatial sa najviac priklanam k moznosti vlepit dovnutra komorovy filter, prikladam obrazky... (rozmyslam aj na ext.kanistrom - Fluval FX6?, ale bojim sa potopy :-D)
Moj plan je zatial: cely filter bude mat sirku 15 cm,

- prva (nasavacia komora - vpravo)dlzka 10 cm, nasavanie cez hreben a dva otvory s priemerom 5cm, spodny cca 10 cm od dna akvaria?... v tejto komore by som mal rad ohrievac (Jager 250/300W) a mozno nejaky platok hrubeho bioakvacitu (PPI10), aby sa prekryli nasavacie diery, hrubka 2-3 cm - len v tej "prednej" casti, ako su diery

- druha a tretia komora bioakvacit PPI20, v druhej komore, na vrchu vata, ktora sa bude dat lahko a casto cistit/vymienat, v tretej komore by som mozno medzi platky PPI20 dal nejaku keramiku v sackoch...

- tretia komora: cerpadlo, zatial premyslam nad EHEIM compact + 2000... vyvod by som riesil rozstrekovacou rampou na lavej, bocnej stene akvaria

Budem rad za akekolvek rady/postrehy/kritiku, pretoze fakt si nie som isty, ci je to cele OK. Dakujem.

A este jedna otazka, mimo filtru: zadnu, pozdlznu vystuhu by bolo mozne skratit tak, aby nepresahovala dlzkou nad filter? Ci to bude bezpecne...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 08:00 Muž honcka [39] Re: vaaclav
Jj neco takovyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
To myslíš něco takového. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:03 Muž honcka [39] Re: vaaclav
Protože čerpadla kromě těch nejvyšších řad eheimů a fluvalů nejsou regulovatelný. Rozjížím si takovej malej projekt automatizace a chtěl bych do toho zařadit rekulaci čerpadla v závislosti na průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 18:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
Proč bez čerpadla? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 17:06 Muž honcka [39] – hrncový filtr bez čerpadla
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo vyrábí hrncový filtr bez čerpadla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:24 Muž liborass [174] Re: laKatos
ty ježky byla jen uvaha, molitany mám doma, tak je tam dám, je škoda je vyhazovat, když tak je pak vyměním, do druhé komory plánuji lavovou drť, tu mám taky ve starém filtru, jo a k vatě s tou se počítá právě na ty molitany, už to nějak podobně mám ve starém filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:05 laKatos Re: liborass
Souhlas s NHKG....
Jezký jsem zkoušel... špatně se to čistí.
no a k molitanu budeš se trapit kdyz das dva hned vedle sebe. Kdyz budou na sobe budes je krásné vytahovat.
tím lépe za máš výšku 40cm... das jedno patro navic tzn 3x10cm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: liborass
První bych nechal prázdnou (já tam mám jen topítko) a na molitan ve druhé komoře položil vatu. Ježci se musí blbě čistit, ne? Vatu jen občas vyměním za novou a odsaju kal pod ní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:45 Muž liborass [174]
Prostě jen novým filtrem nahradím ten starý, který jsem špatně navrhl a taky 1,5 roku provozu mě o tom přesvědčilo... jen nevím jestli první komoru nechat prázdnou, nebo tam dát plastové ježky nebo drátěnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:44 Muž liborass [174] Re: laKatos
výška je 40, molitan mám ve starém filtru, takže je už zajetý tak to jen přeskládám, s odparem počítám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:38 laKatos Re: liborass
Šířku tech komor měj libovolnou nemusis mít násobek síly molitanu. Molitan můžeš dát nalezato jakoby na patra. vyska akvaria 30.... idealni.... 2cm spodni listy+20cm vyska molitanu (2x10cm). Male prepazky výška 24cm (ty pres ktere voda pretika) velke do vysky 27cm .... vychází to dle me ideálně..... jen je si třeba dobře spočítat poslední komoru at ti pri výpadku proudu nestoupne příliš hladina ... a zároveň mít rezervu na nejaky ten odpar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:26 Muž liborass [174] Re: laKatos
s páskama počítám, jen jsem je tam nedal, k těm horním přepážkám to je dobrý nápad, právě i mě se víc líbí ten první model...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:09 laKatos Re: liborass
Ty vyssi prepazky nemej az k hrane akvaria. Nech si tam rezervu třeba na listy pro kryci skla a hlavně při zacpani molitanu by ti voda přetekl přes hranu mimo filtr....
na dně jednotlivých komor dej podélně pásky aby ti molitam nesjel až na dno ale byla tam mezera třeba 2cm


Me je víc sympatictejsi návrh c1. Důvod je hlavně větší prutocna plocha (menší riziko ucpani) a nemenedulezita věc je ze takto ziskas menší prutok cm/min což je u biofiltru asi to nejdůležitější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:56 Muž liborass [174]
Fotka k příspěvku planuji nový filtr a zůstaly mi dva návrhy, filtr je 70x30X40, náplně biomolitan a lávová drť, filtr bude pod akva, přepad overflow, čerpadlo eheim compact 1000 nebo atman 305, uvitám vaše postřehy a připomínky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 16:11 laKatos Re: Těhňajs
Dále ty vysoké přepážky nedělej až tak vysoké (mysleno ....nech více místa k hornimu okraji akvaria) a to ze dvou důvodů.....
nech si místo na ty listy a případně na zvýšenou hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 15:54 laKatos Re: Těhňajs
Toho Detroitu ti tam moc nepůjde protože ten přepad budeš mít nejspíše u hladiny.... Ale co to je vortexovy filtr?
Pokud budeš mít výšku molitanu 40cm (8x5cm) tak prepazky mas nízké. K molitanu musíš připočíst mezeru po molitanem. Jdi do silnějšího molitanu. Vem silu desítku (3ks) a jeden 5cm.
Ja cericí přepážky nemám a troufnu si tvrdit ze i tak maji bakterie ve filtru dostatek kyslíku. Zbytečně přichází s o drahocenné misto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 15:38 Těhňajs Re: laKatos
Přemýšlel jsem že před tento filtr dám ještě vortexovy filtr udělaný z 25l kanystru. To by mi mohlo chytit max DetriTu.
Ty cerici přepážky nejsou potřeba?
40 cm v každé komoře poskládanych z 5cm vysokých kusů. Od PPI10 DO Ppi20. O vate jsem zatím neuvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 14:42 laKatos Re: Těhňajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proc tam ted mas ty cerici prepazky?
nebylo by lepsi/jednodušší to udělat víc foto?

Do kolik pater molitanu plánuje s dat do komor? A případně v jaké síle? Co filtracni vata chceš ji používat?


Jinak rvat prepadovou vodu přímo na molitan bez usazení nečistot nevím zda je dobrý nápad.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 12:58 Těhňajs
Fotka k příspěvku Tak filtr jsem trochu předělal. Co na tento návrh říkáte. Je to k akváriu cca 500 litrů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 10:33 Těhňajs Re: 150koni
Děkuji za poskytnutí Excelu s výpočtem. Moc mi to pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 10:32 Těhňajs Re: laKatos
Děkuji za zaslané fotoky plus výpočty. Moc mi to pomohlo. Upozornení na výpočet rezervy na poslední kameru si také beru k srdci. Sice ještě nevím jak to budu počítat,aLe myslet na to budu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2016 17:21 laKatos Re: Těhňajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku no s tim odpadem jak myslis... jinak pri zanaseni komor.... se ti hladina u prepazek nezveda ale fakci to jakoby obracene. tzn v te posledni ti bude hladina klesat. a to z duvodu ze cerpadlo bude mit vetsi odber vody nez se ti stihne pres zanesený molitan dostat (práce proti bych i zvětšil plochu jednotlivých komor a neměl je jen takové úzké).

druha vec je ze pritok z vodovodu musis mit vyreseny primo az k cerpadlu jinak zbytecne do posledni komory poustis cerstvou vodu ktera se ti hned pousti do odpadu.

ja neustele dopoustim do akvariu cerstvou vodu pres tu zelenou hadici. cca nyni pri vyteru tercovcu 150 litru za den. nadbytek vody mi jde do odpadu.

k navedeni a nastaveni prutoku tvymi komorami/filtrem: ... plochu jednotlive komory mas(dm)... cca 4,5 x 1 = 4,5dm2.... prutok má být cca 5 cm za minutu...takze vynasobis 0,5(dm)... a ziskas objem vody ktery ti ma protect za minutu tzn....2,25litru. vynasob 60(minuty) a ziskas jaky by byl idealni pritok za hodinu coz je 135litru.
Podivej se jaky vytlak ma tve cerpadlo k tve vysce co bude vytalcovat a porovnej tyto hodnoty.....

doporucil bych ti radeji mit dve komory s vetsi plochou. tzn sirku molitanu nemit jen 10cm ale 15.



nikde jsem nevidel ze resis dostatecnou rezervu posledni komory pri odparu.. bacha na to..!!!!!

na fotkach jsou ty listy. takto mam resene kryci skla u filtru i u akvaria..podivej se do vlakna kryci skla. tam jsem to nafotil a popsal detailneji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 12:13 Muž 150koni [653] Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku Kdysi jsem si dělal v excelu pomůcku pro toto měření, tak snad ti to pomůže. Výpočet je ale dělaný na plnění 1 litrové nádoby, což může činit při vysokých průtocích problém v měření. Je třeba provést 5 měření a nebo stačí jedno ale do 5ti kolonek zapsat stejné hodnoty :-)
Jestli chceš, tak si to u mne stáhni :-)
www.diopan.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:33 Těhňajs Re: laKatos, DavFM
Pro laKatos:
přepad jsem udělal v poslední komoře z důvodu toho, že se bojím když se mi média začnou zanášet - tím pádem bude docházet k vzestupu hladiny nad médii. Poslední komora se nemůže zanést, tím pádem nemůže docházet k vzestupu - (nebo mi vyvrať mojí myšlenu). Dobrý nápad jak píšeš, že napouštění akvária filtrem - musím nad tím ještě zapřemýšlet.

K brutálnímu průtoku akváriem.
Mohl by si mi prosím navést ruku k výpočtu rychlosti průtoku filtrem. V tomto se docela dost ztrácím.

Na spodek každé komory jsem uvažoval že něco dám, jen jsem nevěděl co. Teď už vím, že když tam nalepím pásky skla, tak to bude ok. - Děkuji.

Kdyby si byl tak hodný a nafotil mi svůj filtr i s uchycením skel - byl bych moc rád.

Pro DavFM:
Děkuji za upozornění k rychlosti průtoku filtrem.
Mohl bych i Tebe poprosit zda by si mi nemohl trošku vést ruku při výpočtu rychlosti průtoku filtrem? Nejlepší pro mě by bylo uvést to na příkladu.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:46 laKatos Re: DavFM
No zas takovy ubytek nemam. Rozvody mam jak jsem psal v 50/63mm trubce. Vyskovy rozdil nula. Tři kubíky tam mám určitě- měřit to ale nebudu- jsem spokojeny.....no mírně me v hlavě stoucha ze jsem měl vzít o řad silnější čerpadlo z důvodu ze v budoucnu bych z nudel udělal simulaci řeky což s třemi kubíky nedosáhnou.chtělo by to tak 6000litrů za hodinu. Zdejsi akvaristi mi tu ale psali ze jsem blázen a virivku budu mít i s tímto. No a pravda je jsem se měl držet svého rozumu a vzít to silnější.
Řešit to vše přes jedno čerpadlo me už napadlo ale mělo to své nevýhody. Pri výpadku proudu by to vzalo zpetny tah. Řešení bý byl opět zpetny ventil. Ale ten něco bere z pracovniho tlaku.
Ja to vnitřní (obehove/mechanicka filtrace) čerpadlo vypinam při krmení a nedělalo by TO dobrotu. Takhle mám dva okruhy. Filtrací biologickou a filtrací mechanickou s cirkulaci v akvariu. A těch pár watu navíc neresim..... vždyť je to koníček a ten něco musí stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 07:07 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
No a pak tam pridas trubku na ssani a na vytlak s difuzorem a ze 4kubiku jsou kubici 2.
Mozna,ze pokud by jsi promyslel ten difuzer a vhodne do nej umistil vystupni hadici z toho spodniho filtru, tak by ti ten filtr fungoval bez cerpadla a nebo i s velice slabym cerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 22:16 laKatos Re: DavFM
zkousel jsem na hrubo....to tak ze jsem castecne napustil vanu. Pritelkyne drzela cerpadlo aby nelitalo po vane a proudem co sel z cerpadla strikala do lavoru. nereknu ti tedka za jak dlouho se naplnil (bylo to par vterin) ale tehdy po prepocteni jsem byl spokojeny...priblizovalo se to k tem 4 kubikum za hodinu

(pamatuji se ze to cerpadlo kdyz melo potopeny kos cca 15 cm pod vodou tak i presto to nasavalo vzduch pres vir)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 21:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
No a tu kapacitu jsi nejak overoval? Jsem si jist, ze maji hodnotu 4ooo l/h uvedenou pro nejakou superřídkou vodu a v reálných akva podminkach ten vykon bude podstatne nižší.
No asi zabiham do zbytecnych nepodstatnych detailu a pouze slovickarim, skutecny prinos 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 20:41 laKatos Re: DavFM
ze zacatku trosku bylo slyset (jebao dc 4000 ).. ale dnes... tissi jak eheim...
( rybicky.net/fotogalerie.php… ) trubky pr 50. rozstrik sloup 63mm... zkousel jsem i mensi ale hlucnost byla vyssi a pri vyusten se voda silene cerila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 20:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Tak nenapsal jsem to asi uplne jasne. Existuji cerpadla ktera zvladaji tuny za vterinu, v dnesni dobe neni problem nic,coz o to. Ovsem akvarijni cerpadlo, ktere bude zvladat do cca 1m vysky vytlacit 1200l/h, to asi nebude uplne tiche, aby nebyly moc velke hydrodynamicke odpory tak by to chtelo hrube hadice atd.
To cerpadlo s temi 4oool/h opravu dela tolik?Vykon motoru? Nejak overeno? S jak dlouhou hadici? Uz nekolikrat jsem si overil, ze papir snese hodne a realita je uplne jina.
Nemam s necim takovym praktickou zkusenost, treba se mylim a jde to bez problemu, ale jsem od prirody takovy neverici Tomas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 18:56 laKatos Re: DavFM
prijd ukazu ti cerpadlo 4000l/h (66 litru za minutu) je to pruvan....s dobrym difuzorem je to paradni cerpadlo na cirkulaci v akvariu a pak to je jen mirny vanek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 18:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Těhňajs
Vychazi ti rychlost prutoku komorama cca 40cm za minutu. Ale pokud by si ubral na mnozstvi precerpane vody, tak na cca 200l/h, tak by ty rozmery byly pouzitelne. Ani si moc neumim predstavit cerpadla a hadice ktere by zvladaly tech 20l za minutu, mozna ze ani voda z voovodu netece tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 14:50 laKatos Re: Těhňajs
Malou změnu bych udělal ten prepad do odpadu neboli tu automatiku jak jsi to nazval bych dal na začátek filtru. Ja to mám tak jak jsi nakreslil ty az v poslední komoře a není to dobre. Musíš pak dobre porěšit přítok čerstvé vody ze stupacek az k cerpadlu.
Bude li odtok v prvni komore a dopouštění vody das prave do te posledni tak nemáš problem. Tzn čerstvá voda bude nasata cerapdlem rovnou do akvaria.
EDIT-Dále jsem si všiml ze máš brutalni prutok filtrem. Ideálně se říká ze ma proudit biomolitanem voda cca 5cm za minutu. Nebo zvetsi plochu kterou protika voda. Takto jak to mas ti zaroven hrozi rozdilna vyska hladin v jednotlivych komorach.
Na spodek jednotlivých komor dej podelne pásky at ti molitam nesedne až na dno. Mrkni ke mně do prezentace nudle. Mám tam nacrt filtru. Ale jak jsem psal. Dneska bych odtok do odpadu dal hned do první komory


Dále podélně lišty které chces mít nahoře bych nedělal. Špatně se ti tam budou dávat molitany. V dnešní době se krycí skla řeší jinak. Přes listy. Opět pro inspiraci koukni ke mne. Az budu doma neni problém nafotit detaily.

A bacha poslední komoru správně nadimenzuj. Důležité je si spočítat úbytek vody v akvariu když se vypne čerpadlo. Tzn objem vody po prepad + v trubkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 13:00 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý den, bude mi takhle filtr s prepadem do odpadu fungovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 20:54 Muž petr1 [0]
Taky jsem prubnul vyrobu sveho filtru, je z plastove lahve tusim od cukru, ze spod diry 3 druhy molitanu a navch male cerpadlo. Uvidim jak to poslape dodam foto v prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 11:40 laKatos Re: FJ
Když budeš mít zase malou komoru s cerpadlem tak při odparu ti voda bude ubývat právě v te komore s cerpadlem a může se stát ze za cas bude na suchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 10:15 FJ
A nedal by se vyřešit problém s přetečením akvária vyřešit tak, že bych poslední komoru předělil půdoryšně ještě jednou, tím bych udělal pouze poloviční objem a při ucpání odtoku/odtoků by se do akvária načerpalo méně vody?

A problém s přetečením filtru při výpadku čerpadla by se vyřešil snížením příček ve filtru cca o 2 cm. Čímž by ve filtru vznikl prostor, který by se zaplnil vodou z potrubí. Nasátí další vody nehrozí, protože přepad je přepad a přívod vody jsem chtěl opatřit otvorem nad hladinou, aby nevznikly spojené nádoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 10:03 FJ Re: ctibum
v akvárku bych chtěl kobercovky (pokud půjdou) a jako osazenstvo bych tam viděl krevetky + gupky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=751