Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 19:45 RAP – Re: pe3k
Myslím, že to bude v poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:07 pitrs06 – Re: pe3k
nikdo mi neporadí :-( , tak to nechám jak to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:39 Muž Diego [72] – Re: katterinecka
Zde je návod na takový vnější filtr, sám ho mám. Právě v tomto článku je ten přepad z plexiskla, je to ta úplně poslední fotka dole. ;-) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
na takový beztlakový filtr musíš mít mnohem širší přivodní potrubí než u prodávaných tlakových. Takže by pravděpodobně ten prodávaný koš byl příliš malý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
tak jak je to na tom obrázku, v nejvyšším místě přepadu vlepíš hadičku, na kterou buď přiděláš zpětný ventil, nebo pak údajně stačí jen konec hadičky strčit do vody ve filtru. Tou nasaješ vzduch a začne to téct.

Samozřemě jak už tu psali přepadové potrubí musí být dostatečně tlusté, jinak ti nestačí přitékat voda co odtéká nakonci pomocí čerpadla. Závisí to na průtoku (jak máš silné čerpadlo). Já jsem použila 5cm širokou vodovodní trubku, ale ještě to nemám vyzkoušené. U někoho jsem vidělá pěkný hranatý přepad slepený z plexiskla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2010 12:27 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Takto to myslíš....s tím otvorem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:09 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: JuraS
Fotka k příspěvku Koukal jsem že nasavací koš se dá i koupit,samozřejmě nenní to nic těžkého vyrobit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:30 JuraS
do filtru je mi voda nasávána 2 mi elektrikářskými trubkami průměru 22 mm. jedna je těsně nade dnem a druhá zhruba v polovině sloupce vody...trubky jsem měl s otvory okolo a dole síťkou utkanou ze silonu...síťka se zanášela a brzdila průtok..šla pryč, otvory jsou zanesené ale nasávání funguje a jak jsem psal..filtry mám obydlený krevetkami, šneky, gupkami a všem to náramně vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 05:28 Muž j0hny [86] – pre keydoc:
Cim väcsi prierez nasavania, tym mensia rychlost v m/s a podtlak = mensie riziko nasatia rybky alebo poteru.
Preto je idealna kocka biakvacitu, hruba trubka, alebo trubka s desiatkami malych dier.
DObre je porovnat to pri vymene vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:41 Muž keydoc [398] - Rostliny – Re: Kellyšak
Nevím, zda-li se to tu psalo - pokud ano, omlouvám se... ale co se týká nasávací trubky, je třeba zvolit dostatečný průměr kvůli čerpadlu. A dále vyřešit aby rybky touto rourou necestrovaly nebo nebyly vcucnuty co vnějšího filtru (např. vyvrtáním děr do trubky a její "zašpuntování" důle - tak jsem to řešil já... někdo prý na ni dává molitan - ale to se zase může zanést, atd...). Když jsem neměl trubku zespodu "zašpuntovanou", ancistrus si cestoval do filtru a tam si hodinku "lebedil" (bez úhony)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
musíš nahoře vyvrtat dírku a do ní vlepit hadičku abys mohl nasát vzduch a fungovalo to jako spojené nádoby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:26 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Ok,děkuji ještě něco by mne zajímalo.Je potřeba ještě něco vědět k výrobě,myslím tím detail vyroby nasavacich trubek atd...Je potřeba něco ještě vědět důležitého.nebo jen stačí ohnout plastové trubky a vložit je z filtru do akvaria zapnout čerpadlo a hotovo.
Ps:Nezlobte se, že se ptám tak blbě, jde mi o to aby mi neutekl nějak ten detail při vyrobě.
Jde mi o to aby také fungoval správně přepad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:22 pitrs06 – Re: kaprkapr
hmm, dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:32 RAP
Někdy nemusí být ani vidět, že jde o filtr rybicky.net/nadrz/200/d9407.jpg , že Václave :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:20 kaprkapr – Re: pe3k
asi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:22 Usine – Re: Kellyšak
To by ti mělo určitě stačit, jen pozor na umístnění čerpadla, aby ti při ucpání přívodní trubky nepřeteklo akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:37 JuraS – Re: Kellyšak
když bude víc tak vůbec nevadí....někde jsem viděl, že na externí filtr použil stejně vysokou (jako akva) plastovou nádobu na odpadky...dolů dal čerpadlo a celé ho zaskládal filtreny, houbičkami na nádobí, hrubším štěrkem atd...jednoduché na čištění tohle řešení...měl jedinný problém který nechápu proč vyřešil úplně blbě (šel tuším do kupovaného externího) ..ta nádoba se mu tlakem vody začala rozjíždět...přitom stačilo je na začátku omotat obyčejnou lepící páskou..prostě vyrobit pevné obruče...jako řešení filtrace se mi to moc líbilo a hlavně hodně účinné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:17 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: vaclav
Děkuji Václave,za bliší info ale chtěl jsem se zeptat jaka velikost pro moje akvario,tedy objem, filtru to asi jedno ne, nejakých 7.litru by stačilo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:43 JuraS – Re: Kellyšak
řešení je furt stejný..jen tu vstupní komoru zvětšit a vyplit něcí "záchytovým"..prostě retardér...hromada pneumatik kolem trati..třeba ty drátěnky..v tom se zachytí hrubší nečistoty nasáté filtem..ta úzká komora z obrázku by se tím za chvíli zaplnila a navíc proudem vody by se dostala z tý komůrky ven a do zbytku filtru...filtrační hmota by neměla být oplácaná trusem od ryb a kousky listů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:42 Usine – Re: Kellyšak
Ten to udělal podle mě a jen vynechal poslední komoru. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2010 12:38 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: JuraS
Fotka k příspěvku Je možné to řešit tímto způsobem, je to řešení od Aivosh.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:33 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
V rybárně mám samozřejmě bioakvacitové kostky a vzduchovací kompresor tzv. želvu. Dorůstajícím rybám jsem ovšem dopřál ten komfort dvou šestiset litrových rozplavávaček a u těch jsou právě zmiňované DIY filtry i s UV lampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:27 JuraS – Re: Haimdol
ne to ne..měl jsem komerční kýblovku..jen srovnávám zkušenosti...jsem pro externí filt primárně..chci mít v akva jen trubky na vodu, nic víc z techniky..hledám možnost jak vyměnit trubky z plastu za sklo a celé to zamaskovat.. (nejsem příznivce polystyrenu s lepidly a epoxidem v akva) ...pro rybárnu bych použil jedině vnitřní kostku filtrenu s čerpací hlavou s přisávání vzduchu..jednoduché a účinné..nebo bublifuk kdyby byla k mání výkonná vzduchová pumpa na celorybárenský rozvod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:03 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Já moc dobře chápu rozdíly mezi pomaloběžným velkoobjemovým DIY filtrem a vnějším komerčním hrncovým. Používám oba systémy. Komerční doma a DIY v rybárně. Filtrační objem je sice věc důležitá, ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že když se hmoty vhodně zkombinují je komerční filtr naprosto dostatečný a téměř bezúdržbový. Navíc se pro jeho rozměry najde téměř všude místo. To je můj případ. DIY filtr bych prostě neměl kam dát. Z tvého "amarounového" příspěvku jsem měl pocit, že vnější komerční filtr je něco čeho se štítíš i jen dotknout ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...mám ve filtru krevetky... umí tohle komerční kýblovka?...
Umí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2010 08:25 JuraS – Re: Haimdol
jednoduše bych to řekl, že mají malý objem filtračních médií při vysokém výkonu motoru..kolik má objem nádoba největšího eheimu a kolik z toho připadá na samotné filtrační média..na ty které osazují nitrifikační bakterie..a jaký výkon má motor ? já mám cca 300 lt/hod psaného výrobcem..to je bez trubek a v optimálním průtoku..na to mám metrovou hadici nasazenou na L přechodku a na tom pak 50 cm trubku s dírkami...průtok stažený na sotva 100 lt/hod..spíš jen půlka..
a okyslyčení ve filtru...filtr mi stojí za akva..už jsem psal, že to bylo moje blbé rozhodnutí kterého lituji...v akváriu hafo kytek a voda se čeří rampou při vstupu do akva...při startu akva jsem měl pod filtračními medii přímo ve filtru vzduchovací kámen a vzduchoval jsem filtr..jenže pak filtr se zanesl bakteriemi tak, že byl problém s průtokem..kameny jsem vytáhl a nechal to na přírodě...že je to cesta správná to nevím ale disky krmím mraženkami i granulemi myslím si, že dost a vodu měním jak mě napadne tak jednou za 14 dní i později..a přesto se mi na listě vytřeli a vylíhli se i mladí...jo a když umře nějaká menší rybka..někam se mi ztratili neonky..tak to ani moc neřeším..pokud tedy neplave na hladině nebo někde není vidět..na to mám stovky kreverek i šneky...to všechno mi ale zajišťuje filtr..co nezvládne samo akva to dořeší filtr...

jo a ty komerční...jak jsem psal, já mám ve filtru krevetky (dokonce líp vybarvené než v akva), mám tam i šneky, dokonce jsem tam objevil nějaké gupky..ty všichni se tam dostali přirozeně cestou nasávacích trubek..to je biofiltrace...živí se zbytky co nasaje filtr a jak se jim tam daří...umí tohle komerční kýblovka ? když bych šel do kýblovky tak homemade..tady je několik takových a je to bomba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 00:54 pitrs06 – dostatečný objem filtru?
Postavil jsem vnitřní filtr a objem filtračních hmot je 1,2 - 1,3 l. nejdřív něco na hrubé nečistoty, potom biomolitan(0,7 l), keramické fluval kroužky biomax(0,3 l) a ještě proužek molitanu Skutečný objem vody bude něco přes 60l. Bude to stačit?? Myslím si že jo. Ještě bych mohl přidat jeden modul, ale to se mi už nechce. díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:59 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Acinonyx
Vzduchovat kludne mozes ale je to hlucnejsie. Tym ze medzera je uzka je tam velky prud vody ktora prudi na hladinu velkou rychlostou. Presne ako napisal vaclav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:46 Acinonyx – Re: Maza
Aha, dakujem za objasnenie udajneho mechanizmu. Som nakloneny pochybovat o ucinnosti takehoto okyslicovania. To vzduchovanie napadlo aj mna, a bolo by to asi vhodnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:43 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Acinonyx
Normálně by šla voda spodem k druhe akvacitové kostce a nedostala by se ke vzduchu, takto jde voda na následující filtrační médium vždy vrchem přes vzduch. Nedokážu ale ani odhadnout, jak moc zde dochází k okysličení vody. Přece jen zde není nijaké víření ani velký přepad.
Jó, zavést do těch tří čeřících komůrek jemné vzduchování, tak si to představit dokážu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:37 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: Acinonyx
Jaký by měl mít muj vnejší filtr max obsah pro + - 100L akvarium.A kolik komor by mi stacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:37 Acinonyx – Re: vaclav
Ja chapem co to ma robit, ale nechapem akym sposobom sa to ma diat. Predstavujem si to tak, ze tie "ceriace prepazky" su uplne vyplnene vodou. Nechapem mechanizmus akym ma dochadzat k okysliceniu - kde sa zvysi kontakt vody so vzduchom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 23:34 Usine – Re: Acinonyx
Jsou to čeřící přepážky. Okysličuje se tak voda mezi jednotlivými filtračními náplněmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:27 Acinonyx – Re: robo35
Ja som si toho vedomy, ale nechapeme sa. Plocha akvaria a teda stycna plocha hladiny v akvariu so vzduchom sa ti nezvacsi pridanim tychto "medzier", a preto, si myslim, sa nemoze zlepsit vymena plynov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:23 R Muž Silent [5949]
JuraS napsal:kupované filtry mají výhodu jak amarouny..vybalíš z krabice, podle návodu je sestavíš a už to funguje..jenže výrobce musí počítat s takovou šíří možností jak bude vypadat akva, že ve výsledku jsou to amarouny... Nějak se v těch amarounech ztrácím. Co je špatného na vnějších komerčních filtrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 23:17 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Acinonyx
Fotka k příspěvku je to otvorena nadrz takze pristup vzduchu tam je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:07 Acinonyx – Re: robo35
Zaujimalo by ma, ako sa v tych medzerach voda prekyslici, kedze nema pristup ku kysliku. Na to potrebuje stycnu plochu so vzduchom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 23:04 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Kellyšak
Fotka k příspěvku JuraS ma pravdu mozem potvrdit. Co sa tyka udrzby to premysli,abi si mal dobry pristup. A doporucujem medzeri medzi jednotlivimi komorami na prekyslicenie vody (bakterie maju velku spotrebu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:04 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: JuraS
No ty mi dáváš ....Začínám nad tím dost uvažovat nad tou zadní alternativou.Musím vymyslet nejaké návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 12:48 JuraS – Re: Kellyšak
nemluvíme o zadní stěně akvária tedy vestavěný filtr uvnitř ale filtr oddělený od akva...a to pak množství vody ve filtru se přičítá k obsahu akva protože je to celé jedna a tatáž voda....externí doma vyráběné filtry mají jednu oooobrovskou výhodu ...můžeš si je udělat k obrazu svému...můžeš si do nich jednoduše nacpat filtrační média jaká tě napadnou a aplikovat v něm cokoliv...viděl jsem na fotkách i filtr co měl čidla na cokoliv..já tam mám v podstatě jen ve vstupní komoře čidlo controlleru pH a digitální teploměr..vím tedy jaká voda mi přitéká z akva...do filtru jsem nacpal všechno kromě krmení ale i o tom uvažuju..kupované filtry mají výhodu jak amarouny..vybalíš z krabice, podle návodu je sestavíš a už to funguje..jenže výrobce musí počítat s takovou šíří možností jak bude vypadat akva, že ve výsledku jsou to amarouny...já mám na 250 lt akvárium 37,5 lt filtr s celkem něco přes 20 lt filtračních médií...sycení co2, kontrola pH, teploty, ohřev vody, hnojení, aplikace dalších látek měnících vodu-třeba rašelina...filtraci mi pohání čerpací hlava atman 201 ...no schválně mi najdi komerční amarounovskou alternativu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 12:28 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: JuraS
Fotka k příspěvku No jde také o to když si vyrobím zadní stěnu do akvária, nějaký ten litřík půjde výtlakem pryč. A představa, že bych tam dal ten ATMAN + tu filtrační kostku tak jde o to, že by to už nebylo ono, nemyslíš.Počítam že mi z 96l zbyde nějakých + - 80.litrů. Akorát jestli si „KOUPÍM" ten Eheim tak se mi na mě nelíbí tak rostřikovací rampa.Viz obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JuraS
na to jsem taky koukala, uvidim jaky to bude, zmenit se to da vzdycky, stejne nikdo presne nevi jakej filtr je do akvarka nejlepsi, bavi me to zkouset. Uz se tesim az budem ve skole brat technologii vody a cerpadla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 11:31 JuraS – Re: katterinecka
já to tak mám a funguje to..jen jsem mezi jednotlivé kostky filtrenu dal keramické válečky od sery..prostě jsem tam nechal kousek prostoru a to stejné dole...čerpadlo mám co nejmenší s malým průtokem a ještě seškrcené délkou hadice a rampou s dírkami..inspiroval jsem se tady www.discus.cz/… a udělal jsem pomalu tekoucí filtr..a všechno funguje jak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JuraS
Tři kostky tam plánuju proto aby se dala víc čistit třeba jen ta první. Vata tam možná ani nebude. Jak už jsem tu psala tak tam možná místo čerpadla zapojím vnější filtr co mi zbyl a do něj dám další média (vata, rašelina). Uvidím jak to bude fungovat.
Do poslední komory nechcu dávat topení ani čerpadlo výš, protože se bojím že by se při zanešení snížila hladina a tak by se dostaly na sucho. Takhle bude topení v komoře která vždy zůstane pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 08:55 JuraS – Re: katterinecka
na to jak vypadá vizuálně filtr se vykašli (pokud s ním nechceš jít na výstavu)..funkčnost nade vše...rozdělená vstupní komora - dobrej nápad...3 stejné kostky stejné hrubosti filtrenu (jestli jsem to správně pochopil) - nechápu na co..každá jiná by byla lepší..
co nechápu u spousty filtrů tady je použití čerpadla v poslední komoře..jednak ti to moc nebude fungovat bude li stát na filtrační vatě..vata se ti téměř jistě namotá do filtru...murphyho pravidlo....já pužívám filtrační hlavu a tu mám nade dnem a skvěle to funguje..v poslední komoře mám topení, vzduchovací kámen (kdyby třeba), difuzer co2, hnojení...filtrační hlava jen nasává upravenou vodu..takhle je zbytečně nad čerpadlem voda která se do čerpadla těžko nasaje zvlášť když přichází zespodu...
co osobně musím do svého filtru dodělat až budu příští rok dělat (asi budu) větší údržbu akva bude to, že do první vstupní komory pod drátěnky vsunu trubku s odsávačem..natrvalo to pak propojím s hadicí...budu pak moci odkalit vstupní záchytovou komoru..tím snížím živiny pro nitrifikační bakterie a tím pádem výrobu no3..hlavně vyčistím (částečně) filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 08:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
taky jsem měla myšlenku že bych si na 100 litrovy akvárko udelala vnější filtr, ale pak jsem to odložila až na to větší, kde budou náročnější rybky a miň rostlin. Jak koukám tak ty máš rostlin dost, rybky skoro žádný, to bys ani filtr nepotřeboval ;-) Nebo popřemýšlej třeba o hamburským filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 05:32 horblower – Re: Kellyšak
Preco chces robit vonkajsi filter? Ved ten Atman co tam mas je uplne super.Aj ja ho mam.Len ho prekry nejakymi vyssimi rastlinkami ak ti vadi ze ho je vidiet tak ako to mam ja.stiahni prietok na minimum a musi to byt dobre.Zbytocne budes len vyhadzovat peniaze a stracat cas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 23:19 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Kellyšak

Zbytocne to urcite nieje cim mensie akva tym tazsie udrzis rovnovahu. Neviem ako mas rieseny kryt ale filter mozes mat aj za akvarkom, alebo dole a musis mat ten prepad. Alebo najlahsie kupis EHEIM zalezi na tebe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 23:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kellyšak
určitě to bude jednodušší a taky dražší, ale záleží to na tobě, čemu dáš přednost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 22:59 Muž Kellyšak [6] - Rostliny – Re: katterinecka
No filtr u mne připadá v uvahu jen ve spodní časti.Zaroven si chci udělat i zadní stenu. Ale jak už jsem tady četl,tak přemýšlím jestli to na moje aqua není zbytečné.Nemam zvolit radeji cestu jednoduší,a namám si zakoupit nejaky filtr od EHEIM.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru?od=3251