Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 13:43 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Anthrax
Použít lze jako dočasné i
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
a
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
a nechat je volně plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 11:57 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2018 11:26 Žena Sára73 [68] Re: logrus
Používala jsem - nefungovalo.
Možná na tu ruduchu, ale to jsem nezkoušela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 10:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Na ruduchu to funguje na zbytek už bych řekl že moc ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:47 Muž logrus [0] TEKUTÝ UHLÍK
jinak tady doporučují skoro na všechny řasy tekutý uhlík..
www.vitaplant.cz/…

Pomáháto nebo zase reklamní tah??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 09:40 Muž logrus [0] Re: Anthrax
Ty jsem kdysy mel ale nicilo je to svetlo nad akvarkem. Jde od nich dost tepla.
V kazdem pripade diky za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 09:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anthrax
V akváriích kde se pravidelně dost krmí parmičky ztrácejí zájem o řasy ale v akváriích kde se to pravidelně neděje fungují i v dospělém věku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 09:21 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
Já bych tu kytku ještě nechal a dal tomu prostě čas. Možná by být tebou pořídil plovoucí rostliny aby ti trochu zastínily hladinu.
Edit: Ty parmičky, když ze stárnou taky ztrácejí o řasy zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 09:18 Muž logrus [0] Re: Anthrax
A nemám ty konce těch květin s tou řasou ustřihnout..
Jen nevím co to udělá s tou kytkou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 09:17 Muž logrus [0] Re: Anthrax
Já jsem měl před cca 10 lety aklvárko ai 8 let a měl jsem s řasou problém pořád po pořízení parmičky černopruhé řasa uplně zmizela. Nevím jeslti to byla náhoda nebo ne, ale asi dva roky jsme byl bez řasy a pak jsem se stěhoval, tak jsem akvárko zrušil..
Bohužel jsou to takové hodně plaché ryby a dost velké, tak bych raději nějaké jiné. Ale nic jiného jsme moc nenašel..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 09:08 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
Nečekej, že ti nějaká ryba vyřeší problém s řasou. :-) Zpravidla žerou řasy jen v nouzi nebo jen v určité fázi života. Kdyby sis pořídil například ty parmičky černopruhé, tak to po čase budou jen darmošlapové. Navíc třeba ta sturisoma je dost velká ryba, do akvária tvých rozměrů bych jí nedával.

Jinak akvárko máš čerstvé, tam výskyt řasy bývá častý. Chce to dát akvárku čas.

Edit: Koho jsem viděl s chutí se pustit do řasy byly živorodky, když měly hlad. Ale taky to nebylo žádné řešení, protože toho nakálí tolik, že růst řasy zase jen podpoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:56 Muž Longer01 [21] Re: logrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tuhle řasu mám taky a snažím se ji zvládnout už několik týdnů... mám trošku nevýhodu v tom, že je akvárko umístěno kousek od balkónu, kdy jde v dopoledních hodinách chvilku přímé slunce. Takže jsem musel zatemnit bok, stahuju žaluzie. Snížená intenzita světla byla už od druhého měsíce, doba svitu 12-20hod. Lorikárie mám dvě, ale s řasou si neporadí, aspoň ne s tou "rozjetou". Jinak s bojem pomáhají i šneci (okružák, levatka, Clithon sp.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:46 Muž logrus [0] Re: Maq
Tahle by možná šla..??
Rineloricaria lanceolata
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata

nebo poradíte jaké na řasy??
díky moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:40 Muž logrus [0] Re: Maq
díky.. Tak to jsem se nikde nedočetl, že mám ze začátku svítit méně...
už jsem to nastavil na děvet a pak přepnu na osum hodin..
A nemám tam pak dát nějaké ryby který mně ty řasy sní..
Ikdyž já znám jen takové ty větší..
A ty se tam asi moc nehodí...
Sturisoma aureum
rybicky.net/atlasryb/sturisoma_zlata
Crossocheilus siamensis
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2018 23:24 Maq Re: logrus
Na začátku nemůžeš svítit moc silně, rostliny to nevyužijí a můžeš je poškodit.
Za druhé, rostliny jsou na začátku dost mechanicky poškozené, uvolňují organické látky, a to mají řasy rády (konkrétně i ty co máš na fotce).
Ne každý by udělal co já, ale já bych často měnil menší část vody (třeba 20% co tři dny) a filtroval přes aktivní uhlí. Měl jsem s tím takové úspěchy, že vláknitá řasa zmizela za pár dní sama, bez namotávání, a to i z mechů.
Ale já mívám organického znečištění spíš málo, takže v jiné situaci to tak dobře fungovat nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 20:57 Muž logrus [0] Re: romant
Proc postupne?
Zkusim to ale jak se zbavit tech co tam uz jsou?
Mam ustrihnout vrsek te kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 20:29 R Muž romant [27983] Re: logrus
Světlo, palba, snížil bych to na 8 hodin, postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 20:26 Muž logrus [0] Nove akvarko - řasy
Fotka k příspěvku Tak mam skoro tyden zalozene akvarko a uz tam mam řady.. Poradite podle prezentace co je spatne. Svitim 12 hod denne.
Diky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2018 07:42 R Muž Anthrax [4739] Re: PatasF11
Pouze odstranit ručně nepomůže, řasa se vrátí. Je potřeba změnit podmínky v nádrži. Jenže těžko poradit když z tebe lezou informace jak z chlupaté deky. Promiň ale nikdo tady nemá křišťálovou kouli, tak se nediv že se tě potřetí zeptam. Jak a jak často probíhá udržba? Jaké osvětlení tam je? Že to je nějaká diversa, to vidím. Ale jak je silné? :-) To si to mám všechno vycucast z prstu?
Obecně. Být tebou tak svítím, klidně jen 6 hodin ale pravidelně. Klíčové je přidat rostliny.
Dopadá na nádrž přirozené světlo? Máš tam nějaké šneky?
Já o odstraňování nitěnek zhola nic nevím. A o tom ani tohle vlákno není. :-)
rybicky.net/forum/11615-nitenky-usazene-ve-dne-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 06:40 PatasF11 Re: Anthrax
Osvětlení je Diversa led - do nano akvárií, ne nesvítím již vůbec, takže řasu bych měl odstranit ručně? A přemýšlel jsem o šnekovi(Helena) Ten by mohl sežrat zbytky nítěnek či co to je...Dekuji
-ale pořád nevím jak nítěnky zabít...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 08:01 R Muž Anthrax [4739] Re: PatasF11
Jak a jak často probíhá údržba? ;-) Pokud tam jsou jen nenáročné krevetky, tak je tam filtr zbytečný, jestli už je vypnutý, tak tam jen zabírá místo. Ale určitě bych přidal rostliny. Ano, bakterie žijí na různých površích a právě ve dně jich bývá požehnaně :-)
Takže teď nesvítíš vůbec? Co tam je za světlo?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 06:21 PatasF11 Re: Anthrax
Od toho co se vytvořila řasa jsem přestal filtrovat a svítit již asi po 14 dní se obracím na vás... Děkuji a filtr by v akváriu vůbec být nemusel??? Nitrifikační bakterie by přetrvávavali ve dně?A ještě dotaz jak bych se mohl patentek, nebo nítěnek zbavit... DĚKUJI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 21:25 R Muž Anthrax [4739] Re: PatasF11
Ahoj, jak jsi na tom s osvětlením? Co tam je a jak dlouho tím svítíš? Jak jsi na tom s údržbou? Jinak filtr mi přijde do akvárka s krevetkama zbytečný. Akorát ti tam dělá proud a to může řasám nahrávat, zato objem filtrační hmoty to má bídný, takže je to taková filtrace na dvě věci. A pokud to jsou např. red cherry, tak mi přijde zbytečné to topítko, pokud máš v místnosti normální pokojovou teplotu. No a rostlin tam máš na můj vkus málo. Určitě bych přidal. :-)
Edit tak fotka je dost rozmazaná, ale ten červík může být patentka. Koukni na web a porovnej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 20:59 PatasF11 – Řasa a červ MINI AKVA
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu jak se plně zbavit červů v 10L akva a velké zelené řasy, omlouvám se, ale s tímto prvkem si nevím rady, budu rád za pomoc, Díky. Filtr je dostatečný, akva je bez ryb..atd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 16:08 MILI@ Re: Anthrax
a řasa je fakt rozsivka - díky za pomoc... palec ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 14:04 MILI@ Re: fido16
jj, je to rozsivka....takže málo světla....., díky za radu :-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2018 00:46 R Muž Anthrax [4739] Re: MILI@
Hm, pro začínajícího akvaristu je 20 litrů dost málo. Být tebou, tak bych pořídil tu šedesátku rovnou. ;-) Aby ti mohl někdo poradit, tak musíš o tom akvárku alespoň něco prozradit. Nikdo tu nemá křišťálovou kouli na věštění ;-) Zkus si udělat tu prezentaci. Jak silné je teda to světlo a jak dlouho svítíš ("docela dost", pod tím si každý může představit úplně něco jiného)? A jak často měníš vodu a kolik? Kolik je tam ryb? Co je tam přesně za filtr? Jak jsou na tom rostliny? Bez toho se moc nikam nehneme.
Ta řasa bude rozsivka.

Přečti si tohle, myslím, že na pár věcí co tam třeba nemáš úplně v pořádku přijdeš sama :-)
www.horacovoakvarium.cz/…

Edit: Na tyhle vodičky se moc nespoléhej a v aktivním uhlí taky nebude to co tvému akvárku schází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 00:38 Muž fido16 [631] Re: MILI@
Zkus se podívat zde na článek. Třeba pomůže pravděpodobně se jedna o hnědou řasu způsobenou nedostatkem světla. Ještě nám napiš jaké máš na akváriu osvětlení. A nejlépe uděláš když založíš prezentaci

rybicky.net/clanky/480-rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 00:32 MILI@ Re: Anthrax
Ahojky, dá se to setřít, když vložím kámen nebo štěrk pod tekoucí vodu, svítím docela dost, protože mám akvárium v tmavém koutě a filtr mám asi nic moc, chci si pořídit nějaký s aktivním uhlím, něco na vytvoření biologické ativity (jakési bakterie) a něco, co neutralizuje chlór, jak je napsáno v návodu pod tou 1 .... Ale nemám tušení, co to je za řasu, vypadá to skoro jako rez, nebo takové rezavě hnědé bláto... :-O Údržba, no, snažím se odkalovat, když je na dně už nějaký ten binec, vyberu tak polovinu akvárka, a pak doliju čistou vodu. Chci si pořídit ještě jedno větší akvárium, to co mám, má obsah jen 20 litrů, a chci ještě jedno alespoň 60ti-litrové. Ale, jak říkám, jsem začátečník ;-) :) , tak budu vděčná za každou radu. :) ahoj
No a máš pravdu, vydrhla jsem to akvárium opravdu důkladně.... :-D :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:30 R Muž Anthrax [4739] Re: MILI@
Ahoj, tím vydrhnutím všeho jsi zahubila pravděpodobně vše prospěšné co tam bylo a vymazala veškerou rovnováhu která tam za těch několik měsíců pracně vznikala. Tohle nikdy nikam nevede, protože řasy se objeví tak jako tak, když mají podmínky. Vlastně jsi tím založila nádrž znovu. Což je větší problém než trocha řasy.
Dej sem fotku nádrže, nebo ještě lépe si založ její prezentaci a vyplň do ní co nejvíce infomací rybicky.net/nadrze/
Určitě se na důvod vzniku té řasy přijde ;-) Hlavně tam vyplň jak provádíš údržbu, čím a jak dlouho svítíš, co filtr atd.
Přijde rozsivka. Ale třeba se pletu. :-) Lze to setřít prstem nebo to tam je napevno přirostlé?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:09 MILI@ – Zdravím...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj Založila jsem si cca před 7-8 měsíci akvárium a vše v pohodě, až donedávna byla voda jako "křišťál". Asi před měsícem se mi v akváriu objevila jakási hnědá řasa, nemám ponětí, co to může být a co proti tomu dělat. Akvárko jsem vyčistila, vydrhla kameny, štěrk i rostliny - nepomohlo to... Podruhé se řasa objevila znovu už dva týdny po vyčištění. Krmím nitěnkami nebo suchým krmivem a do vody jsem přidala ClearAqua. Poraďte, prosím, co dělat... Jen tak pro info, jsem "začínající" akvarista.... ;-) ano palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 21:10 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: JirkaŠčobák
Kružníci mi jdou po listech mandlovniku mořského a ny řasy celkem prdí, okružáky nemám, ale rád bych měl :) levatky mám a ty jsou hodně supr a jsou i hezký.. ty listy asi budu muset dát do filtru, protože to dělá bordel a hlavně se na tom kruznici muzou užrat.. starý listy rostlin dávám pryč a pořád tam maj co žrát.. asi budu muset něco vyvraždit (rozmačkat, ryby si pochutnaj smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:49 R Muž romant [27983] Re: JirkaŠčobák
Když nebudou mít jinou možnost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:49 Muž AsusKD [85] Re: Strakááč
No ja som takúto riasu mal na emerzných listoch. Na subemerznych sa mi už nechytila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Strakááč
Okružáci ji sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Andaska
Tyjo, pravda, že mi teď výtok bublá, třeba to tomu taky pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 18:21 Andaska Re: Strakááč
Tuhle rasu mám na echinodorech taky a nejen na nich. Jen co pozoruji, ze když pridam vzduchovani tak se mnozí ještě rychleji. Taky se ji chci zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 11:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvku Může mi někdo poradit co s tou řasou ?
Roste jen na echinodorech inpai... a na amazonicus a uruguayensis neroste.. zvláštní :)
Pak roste ještě taková "lanovitá" zelená řasa lehce na cabomba aquatica, tu snadno sundam rukou, je jakoby natažena mezi stonkama, mezi sebou a maličko se dělá na skle..
možná to bylo tím, že rostly jen v písku, přidal jsem kuličky jbl a vlastní a nový listy rostou nějak rychlejš, zelenejsi a už bez řasy, může to být tím? Taky se mi teď rozjel okrehek ale ta rasa tam je delší dobu a nechce mizet ale zajímalo by mě, jak tomu předejít :) ještě jsem radši na zkoušku ubral svícení 12:00 - 22:30 (10,5h) z 11:00 - 22:30 (11,5h)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2018 16:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Andaska
Pozoruj, čemu se daří a přidej to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 16:01 Andaska Re: vaclav
Tak jo ten předek vyndam. Mech nedam :-D ...ten mi tam roste jak zbesilej a je krásně zelenej a jedinej bez ras ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2018 15:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Koupila jsi si 4 velké echináče, ten trávník a mech také vyndej je to zdroj a vhodný podklad pro řasy. Klidně nech volné místo a dej tam něco až se zbavíš řas. Vyndej všechno co nechce růst a nebo to jde špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 15:40 Andaska Re: vaclav
Spoustu jo? A jaké rostlinky mi tam podle Tebe chybí? Jedine, co vidím, ze mi tam nejde je eleocharis a koberecek u předního skla, jinak ty ostatní rostou. Tedy zatim :-) . Ale nevím, co místo nich dopředu dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 15:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cados
Nechceš tekutý uhlík ale na tu ruduchu je dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 15:19 Cados – Vadí řasy?
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jestli řasy v akvariu něčemu vadí (pominu-li estetickou stránku..) Mám tam černou štětičkovou (sem tam občas trochu zelené ale ta mizí sama, asi ji někdo žere) vzadu na skle a na některých rostlinách (ale vůbec mě to nevadí).
A jestli mám vyhazovat napadené listy (aby se nerozrůstala?). I když je tam asi půl roku a + - stále na stejné úrovni..
Tím, že ta řasa roste tak odčerpává také živiny, ne (jako fotosyntéza atd..)?
P.S. prezentace není vůbec aktuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2018 21:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Vybrala jsi si spoustu nevhodných rostlin a ty pak neprosperují a tudíž se nejdříve zařasí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2018 20:56 R Muž ctibum [6876] Re: Andaska
Jo, to je ten tvůj průserář s Pandíkama a substrátem...
Osobně bych se obrnil trpělivostí, neklesal na mysli, zatnul zuby a čekal. Asi bych na hladinu přihodil nějaký plovoučky větší než Okřehek, toho se blbě zbavuje. A držel se rad z vlákna o úhynu ryb. Máš to čerstvý, nestabilní, do toho ty ryby... A ze dne na den se to nespraví, ani z týdnu na týden...
Ještě zkus přidat informace o svícení. Intenzita a intervaly. Třeba ti k tomu někdo řekne víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 20:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Andaska
mě se chytly pořádně kořenící rostliny, rychlerostoucí, ubral jsem svícení a přivezl jsem si okřehek, kterej roste hrozně rychle, a dle mě ten tej řase nedal vůbec prostor a pomalu mi řasa odešla, někde ještě je, na skle se maličko dělá, ale to je dle mě normální jev, zvlášť když to akvárium je pořád v záběhu... a taky zkus míň krmit, třeba obden.. to mi taky nějak zafungovalo.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:11 Andaska Re: ctibum
112l je jsou tam fotky před ocistenim a pak po očištění skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:11 R Muž ctibum [6876] Re: Andaska
V jakém akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:06 Andaska
Ahoj, jsem začátečník a od zacatku se trapim pomalu se vsemi druhy ras. Nevím co mám dělat. Místo rostlin jsou vedoucí rasy. Nechci aby mi rostlinky kvůli tomu odešli. Co s tím....prosím.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1151