Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 10:25 Muž MichalV [327] Re: Robin151
s obmedzením svietenia znížiš rýchlosť rastu riasy, ale tým aj spotrebu živín (odpadných látok). Na mieste je poctivá výmena vody (ak je vstupná kvalitná) a nepreháňať to s kŕmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:21 Muž Robin151 [11]
dekuji moc za ty rostliny pokusim jse co nejdříve pořídit a svít budu také méně všem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:19 Silviebaris Re: Robin151
JJ ono těch typů je víc,já koukala na tenhle Akvárium Tetra AquaArt II - 130 Litrů a ty máš j typ asi tenhle Akvárium set TETRA AquaArt LED Evolution 130l ,tak si to dopln. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:17 Muž MichalV [327] Re: Robin151
Toto je presny nazov:
limnophila sessiliflora
sagittaria subulata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:17 Muž Robin151 [11] Re: silviebaris
akvárium jsem kupoval na superzoo.cz a nijak jsem neupravoval mohlo jse taky stát že vyšel nový typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:16 Muž fido16 [631] Re: Robin151
Zkopiruj si nazvy do vyhledavace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:16 Muž Robin151 [11]
dobře a ja jsem se dival na ty rostliny co zde zminoval michalIV a nikde je nemožu najít nemohl například udělat někde v nazvu chybu rad bych si je totiž pořídil ale na internetu je nikde nemůžu najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:13 Muž fido16 [631] Re: Robin151
Svízíš dlouho na to že tam nemáš skoro rostliny. Ubral bych na 8 hodin. Doporučím 2 hoďky přestávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 10:11 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvku Toto mi moc zářivku nepřipomína
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:09 Silviebaris Re: Robin151
pokud je to tak jak píšeš tetra evolution 130l tak je tam osvětlení se dvěmi 24 W zářivkami T5... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:07 Muž Robin151 [11]
no svítím asi 13 hodin denně a týden teď hnojím konečně mi připadá že se to začíná zlepšovat ale skusím přestat hnojit když myslíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.11.2018 10:07 Muž MichalV [327] Re: Robin151
buď za tu riasu rád, robí kus roboty za rastliny ktoré ti tam zúfalo chýbajú. Doplň to o stonkovky (napr. Limnophila) a k tomu niečo na pokrytie dna (napr. Saggitaria) Obe veľmi nenáročné a vďačné rastlinky. Až sa rozrastú, pridaj slimáky (napr. okružiaky) ktoré dočistia riasu. Ak sa ti páčia bublinky, tak ten vzduchovací kameň schovaj do "bublifuku". Nebude ti strhávať bordel z dna a víriť akváriom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:01 Muž fido16 [631] Re: Robin151
Tak mělo by to mít štítek kde je vše napsané. Jak dlouho svítíš? A přestal bych hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 10:01 Muž Planorbella [643] Re: Robin151
Řasa ti roste, protože máš v akva přemíru živin a málo rostlin které je všechny nedokážou využít a tak toho místo rostlin využívají řasy(kdyby jsi si hned ze začátku přečetl měco o tom že na začátku musíš dát hodně živých rostlin které by konkurovaly řasám tak by jsi místo přemíry řas měl přemíru rostlin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 09:53 Muž Robin151 [11]
No ja bych taky rad vedel co je to za svetlo ale bohuzel to nevim na strankach kde jsem ho kupoval neni vice informaci nez to co je v prezentaci nevim jak to mam zjistit mozna jen jsem tam nedoplnil ze je to led osvetleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 09:26 Muž fido16 [631] Re: Robin151
Jinak ti doporučím tu prezentaci vyplnit o parametry. To že se ti pokazilo světlo to asi nikoho nezajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 09:17 Muž fido16 [631] Re: Robin151
Jedná se o čerstvé akva takže nějaká ta řasa bude. Rostlin máš skutečně málo. A to hnojení nebyl dobrý nápad. Jak dlouho svítíš a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:52 Muž Robin151 [11]
Jo a u mne ty caleneseria tortossima je naprosto stastba a roste jakp diva toto akvarium je pred tydnem zastrihovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:40 Muž Robin151 [11]
Dobry den jiz prikladam moji nadrz

rybicky.net/nadrze/29355-tolik-rasy-ze-nevim-co-s-tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:09 Muž Robin151 [11] Re: Angus68
Vis angusi u AQ jsem vybiral podle znacky protoze kdyz ti predchozi AQ vytopi pokoj a mas ryby v lavore musis jednat rychle nebo to s nima dobre nedopadne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 03:34 Angus68 Re: Robin151
A než sis AQ pořizoval, přečetl sis o tom něco? Nebo jen tak na blind?
To by bylo to první, co jsi zanedbal ;-) Ale vše se dá napravit :-)
EDIT: Jsou tu tací, co mohou pomoci a je dobré brát jejich rady vážně. Nepočítám se mezi ně, ale jsou tu.
Čti!!
Možná po pár týdnech budeš spokojen a nebudeme se potkávat v tomto vlákně ;-)
To co napsal Jirka (NHKG) ber vážně. Podle těchto rostlin se dá docela dobře poznat, které u tebe porostou potom nejlíp.
Držím palce!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 22:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Robin151
Hlavně sháněj méně náročné rychle rostoucí rostliny. Časem, až se akvárium stabilizuje, je můžeš postupně nahrazovat náročnějšími.
Co ti poroste rychle a bez problémů trochu záleží i na tvojí vodě, u mě to jsou:
rybicky.net/atlasrostlin/nymphoides_hydrophylla_taiwan
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:39 Muž Robin151 [11]
Tak na rostlinach setrit rozhodne nechci do ted jsem nevedel ze rostlin je potreba nakoupit hodne ted to vypada spis jako takovy slabsi podprumer bych rek pokusim jse co nejdrive si sehnat vice rostlin snad to pomuze diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2018 22:34 Angus68 Re: Robin
Jestli chceš ušetřit na rostlinách, tak to nevyhraješ ;-) (Nemyslím to cenově ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Robin151
To asi nebude nutné sytit CO2 :-) Ale nechám se překvapit tou prezentací. Je potřeba mít těch rostlin hodně, takže jedině dobře když ti ta investice nevadí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:30 Muž Robin151 [11]
Do rostlin klidne zainvestuju ale nechce se mi vyhodit napriklad 5tisic za co2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:28 R Muž Anthrax [4739] Re: Robin
Třeba to až tak o penězích nebude. ;-) Jestli chceš ušetřit na rostlinách tak sleduj tohle rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 22:24 Robin
No zitra jse na to skusim podivat ale akvarko nevypada vubec pekne a asi tam budu muset pridat rostlin a nevim jestli by jse nevyplatilo ciste z financniho hlediska ponevadz jeste jsi na sebe sam nevydelavam ale pokusim jse dat na vase rady ale chtel bych do toho maximalne 2000 dat a cas je mi teoreticky jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Robin
Bakterie ani jiné zázračné vodičky by ti asi problém nevyřešily. Problém bude pravděpodobně jinde. Ale to bys musel s kůží na trh a dát o akvarku nějaké relevantní informace, aby se dalo odhadnout kde je zakopaný pes ;-) Chce to prezentaci nádrže rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:12 Robin
Ja mam akvarium cca2 mesice zavehle ařasa je uplne vsude az tento tyden jsem zacal hnojit protoze jsem jsi predtim myslel ze to vyresi ziletka a ostrihani listu a hlavne mi pripada ze aquarium tetra evolution 130l ma extremne silne svetla a proto mi pripada ze bych mnel hodne hnojit a kdybych aquarium ptedelaval uz bych tam dal asi ty bakterie od rataje a dalsi nejake veci abych jse vyvaroval tomuto problemu podruhe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 20:38 R Muž afc1886 [14655] Re: Robin
A k tomu, aby ti šlo cíleněji poradit, by to chtělo se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci akvária, kde uvedeš co nejvíce údajů o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 20:36 Angus68 Re: Planorbella
Prozatím bych tohle neaplikoval a snažil bych se o zlepšení podmínek v AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 20:08 Muž Planorbella [643] Re: Robin
Jak píše Angus68 tak nechat zajet akvárium a potom je možné dávkovat peroxid vodíku
surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:52 Angus68 Re: Robin
Hlavně to chce ustálit podmínky v akváriu ;-) Všechno souvisí se vším. Vyhnojené dno, rychlý růst rostlin, správné osvětlení, míra hnojení ( někdy až zbytečně velká ).
Být tebou, nevzdávám to. Všechno má svoje. A i v akvaristice jde o trpělivost. Chce to jít za svým cílem pomalu, ale jistě ;-)
Všechno má svůj čas. Já třeba čekám na jeden list u Cr.zukalii až dva měsíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:43 Robin
Dobry den
Chci jse zeptat jestli když mam všude po akváriu zelenou řasu mam ji na rostlinách sklech dně jestli je lepší vzdád s řasou boj a vyčistit celkově akvárium a nebo se pokusit boj vyhrát chtěl bych aby to bylo co nejméně nákladné

předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 23:17 Angus68 Re: Maq
Stačilo to jen trošku jinak napsat :-) Proto mě to zarazilo ;-)
OT,sím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:30 FID0 – JBL Bioferm
Ahojte. Existuje dneska na trhu alternativa k JBL Bioferm??? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 19:56 Maq Re: Angus68
Angus68 napsal: Amoniak mít v AQ nemsmíš !! Pro příjem dusíku se i zdá lepší KNO3 ;-)
Amoniak (NH3) ne, ale amonium (NH4+) být může. To závisí od pH.
Preference pro tu či onu formu dusíku jsou druhově specifické, ale mezi vodními rostlinami převažuje priorita pro amonium. Osvědčenou sázkou na jistotu je kombinace obojího.
V Americe se teď hnojí vstřikováním amonného roztoku pod povrch půdy. Důvody jsou ekologické a ekonomické - dusičnany nic nezadrží a utečou do povrchových vod, kdežto amonium sorbuje na jílech a zůstane na poli. Akorát se musí zvládnout ta technologie vstřikování do správné hloubky, protože kdyby to tam prostě vylili, tak na alkalických půdách by hodně amoniaku vyšumělo do vzduchu (NH3 je plyn).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 18:45 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Angus68
Chtěl jsem tím poukázat na fakt, že když dá pryč rostliny, bude tam mít více amoniaku a tedy i více řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 18:19 Angus68 Re: FishWoman
Koukal jsem na tvou nádrž a chtělo by to aktuální fota včetně střední části AQ.
Ta Limnophila je pod světlem celkem pěkná, ale po stranách nádrže je světla málo.
Prodloužil bych dobu svícení na 10hodin a přidal CO2 (klidně burčák). Ty rostliny potřebují růst, aby řasa neměla moc šancí. Ferox vůbec není špatnej nápad, ale raději míň, než víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 18:04 Žena FishWoman [7] - Amerika
Mám tedy víc svítit, když si říkal že kytkam chybí světlo nebo mám naopak svítit míň a kratší dobu aby ta řasa zmizela? stydim To hnojivo ve dně už skoro není, vždycky něco odkalím :) Ale mám Ferox hnojivo ale přestala jsem hnojit protože mi to tady poradili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 16:40 Angus68 Re: Tučňák
Amoniak mít v AQ nemsmíš !! Pro příjem dusíku se i zdá lepší KNO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 23:28 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: FishWoman
Mám pocit, že rostliny obecně radši přijímají dusík v podobě amoniaku (pokud je trvale k dispozici). Nechci malovat čerta na zeď, ale jestli se rostlinná biomasa v akváriu spíše množí nebo stagnuje, pak její odstranění povede spíše k dalšímu nárůstu bujení řas. Naneštěstí jsou řasy natolik imbecilní, že zvládají růst ze svých rychle odumřelých recyklátů, takže tam mohou být donekonečna.

To osvětlení jsou nějaké bodovky? Zdá se mi, že pod nimi je akvárium relativně v lepším stavu, na druhou stranu se mi 36 W v LEDkách zdá na takovou nádrž docela hodně. Jak bylo psáno - chce to více informací (o osvětlení, stavu vody atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 22:56 Maq Re: FishWoman
FishWoman napsala: Tohle už je potřetí co jsem musela koupit všechny nové kytky takže jestli chcípnout i tuty tak tam prostě nasekam umělý aby to nebylo tak prázdný
I umělé kytky Ti zarostou řasou, neměj obavy. Ale to jen mimochodem...
Tvoje prezentace není aktualizovaná, takže Ti nemožno poradit. Nicméně docela určitě je chyba u Tebe! Něco děláš špatně. Ze starých údajů v prezentaci mě zaujal údaj o hnojení a zásobním hnojení do dna. To může být jedna z příčin; ono se sice hnojit může, ale přiměřeně, se znalostí věci. Když je toho moc, potíží se nezbavíš.
Aktualizuj prezentaci, a doplň ji o chybějící údaje (mj. také složení vstupní vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 21:51 R Muž Anthrax [4739] Re: FishWoman
Proč myslíš že světlo není určitě problém? Co je to světlo konkrétně zač? Mě totiž přijde, že to co vidím na fotkách je rozsivka. Což bývá o slabém světle. Ale koukám se z mobilu, takže se třeba mýlím.
Co tam dáváš za vodu? Zkoušela jsi nějaké plovoucí rostliny, a pokud ano, taky ti zašly?
Jinak za mě, radši žádné rostliny než plastové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 21:32 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Angus68
Světlo určitě problém není, ale proč si to myslíš? Normálně ji rostou další stonky ale chytá se na ní ta řasa a to se jí nelíbí. Tohle už je potřetí co jsem musela koupit všechny nové kytky takže jestli chcípnout i tuty tak tam prostě nasekam umělý aby to nebylo tak prázdný a ryby se tam cítili líp protože já vím že rostliny jsou v AQ pro udržení rovnováhy ale už mě to nebavi, je to furt do kola: nahustim do AQ plnokytek, ty vydrží tak 1-2 měsíce a pak chcípnout protože se tam rozroste řasa i když ji před novým osázením vždycky většinu odstraním abych dala kytkách šanci tu rovnováhu vytvořit, což se asi nikdy nestane. CO2 dávat nechci, je to o starost navíc a ke všemu v tom asi chyba nebude protože tam mám mech a ty nejjednodušší kytky co existujou a stejně to neklape, takže už bych se asi měla poohlížet po nějakých pěkných věrohodných umělých kytkách. Jde to i s nima, měla jsem AQ asi měsíc bez kytek a rybám to nevadilo, jen se neměli kde schovat, a taky nebudu muset moc svítit takže se ta posraná řasa, který tam mám asi 3 druhy, taky ztratí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 19:28 Angus68 Re: FishWoman
Na tý Limnophile je vidět, že jí schází dost světla. Ta řasa, co tam máš, nejsou sinice. Tak ti zatemnění asi moc nepomůže.
Tomu akváriu bych věnoval ještě: rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia
U něho to poznáš nejlíp ;-)
A asi by to chtělo malinko přihnojit ;-) Co třeba CO2? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 15:59 Muž logrus [0] týden založené akvárko - řasy
Navazuji na předešlé zprávy. že se mnně dělá řasa..
Začal jsem svítit jen 8hod denně pořídil si
rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
na snížení intenzity, ikdyž jí tam ještě moc neplave a řasa bují více a více už je skoro na všech kytkách...
Co se dá ještě dělat, abych toho neměl plné akvárko , než dám vůbec nějaké ryby??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 15:31 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás co je tohle za "PÍÍÍP" řasu a jak se jí zbavím? Už se mi dělá i na kytkách sad AQ nehnojím, vodu měním každý víkend a svítím 9h denně, mám tam 2x ledky jedna je 18w.
 
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1101