Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2017 09:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Rexistens
Rozhodně neblbni, že bys něco rušil. Toto jsem měl několikrát a jak se akvárium zaběhne a stabilizuje, přestane to. Fyzicky to narušuj, když je toho mnoho, odsávej to, dělej drobné (ne moc drastické) výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 09:00 Muž Rexistens [16]
Posledni mesic mam 39 W LED na 70% vykonu na 8 a pul hodiny denne a menim asi 30% vody kazdy druhy den(+ toho svinstva odstranim co nejvic jde) ale nejak se to mrcha porad drzi. Malo svetla a to z eje donich porad "rypu" jak to odstanuju se uz ale myslim podepisuje na rostlinkach - vetsina jich pomalinku zacala uhnivat. Kobercove rostliny mi odehnily uz vpodstate vsechny...

Co na to dle mne pomaha je striknout ten tekuty co2 primo na ni, ale denni davka vyjde na ofikani tak max na 2 rostliny a nez udelam cele akvario to trva tak pres tyden a to uz je zase zpet tak kde jsem ji znicil...:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 08:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Rexistens
mě na tohle vždycky pomohlo přidat co2, případně ubrat trochu světlo, ale není to hned. Samozřejmá je pravidelná částečná výměna vody, kvůli resetování živin.
Důležitý je pak udržovat stabilní podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 08:46 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku Zdravim.
mohl by mi prosim nekdo poradit jak se zbavit teto rasy? myslim ze je to rhizoclonium. Tohle na fotce narostlo za 2 dny po tom co jsme mechanizky ocistil vsechny listy (jde to celkem v pohode, je jemna a moc nedrzi. ale hrozne rychel roste)
Na netu jsem nasel dava zcela protichudne navody jak je ji zbavit, zkusil jsme oba (zvednou intenzitu svetla, hnojeji a co2 - nepomohlo) a pak vypnout svetlo a co2 na tyden - taky nepomohlo , navic se mi po tomto zatemneni objevila hneda rasa, pokryla celkem dost rostlinek a ty pomalu rostliny odumiraji. Taky sjme si vsimul ze kdy mi jduo pekne bublinky z fotosyntezy od rostlinek tak z tyhel rasy )hlavne te co je na dne a u dna, to bubla taky celkem pekne :-/)
Hnojim podle doporuceneho davkovani INVITAL FEROX NPK COMPLETE, pridavam tekuty CO2, + jedu i pres bublinky - dropchecker mam zeleny naz zelenozluty.
Nikdy mne u jinych akvarii co jsme mel takovahle rasa netrapila a uz nevim co s tim...
O vikendu chci vymenit dno a premyslim jestli ma cenu zachranovat rostliny plne tady tohodle hnusu, nebo radeji vsechno vyhodit a zacit nova :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 20:29 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: Maq
Dobrá s tím souhlasím, že ji není mnoho. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2017 19:40 Maq Re: Michalnovas
Michalnovas napsal: Voda je mnohem průhlednější. A na řasy také minimálně pomáhá podle zkušeností.
Já jsem tady asi v silné menšině s vírou, že aktivní uhlí někdy proti řasám přece jen pomáhá. Ale například zrovna teď mě zlobí vláknitá řasa, dal jsem v lednu do filtru aktivní uhlí, a po čtyřech týdnech musím uznat, že nepomohlo ani trochu. Aktivním uhlím to asi nevyřešíš. Ostatně Ty tam té řasy máš minimum; všimni si, že v diskusi s Tebou jí ostatní nevěnují skoro žádnou pozornost.
Taková troška řasy vlastně jenom signalizuje, že akvárium nebylo založené minulý týden. Fungující akvárium bez řas je spíš sci-fi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2017 19:02 R Muž romant [27981] Re: Michalnovas
Michalnovas napsal: Voda je mnohem průhlednější. A na řasy také minimálně pomáhá podle zkušeností. Doporučuji si nastudovat funkci aktivního uhlí, možná budeš překvapen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:01 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: romant
Aktivní uhlí mám takové tyčinky, které se používají na Vodarně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:00 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: afc1886
Voda je mnohem průhlednější. A na řasy také minimálně pomáhá podle zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:56 R Muž romant [27981] Re: Michalnovas
Aktivní uhlí už dávno není aktivní, to bych doporučil vyměnit za nějaký moderní substrát, nabízí se zůstat u značky a vybrat něco od Eheimu, jako třeba Substrat pro.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Michalnovas
K čemu tam máš to aktivní uhlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:54 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: Maq
Filtr schovám nebojte jen musím počkat až povyroste echinodorus, který následně půjde před. A také nemůžu filtr zaterasit, jinak by jeho účinnost stala za nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:53 R Muž romant [27981] Re: Maq
Škoda, mě právě ta funkčnost(jak je pro danou nádrž v daném složení vhodný) příjde daleko důležitější, než to jestli je a nebo není schovanej, k tomu se obvykle majitelé buď propracují a nebo jim je to šumák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:52 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: romant
Ve filtru je horní část molitan a spodní aktivní uhlí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:47 Maq Re: romant
Vím že hodně lidí snáší vnitřní filtry dobře, a opravdu je na některých prezentacích vidět, že se dají docela šikovně schovat za rostlinným džungloporostem apod. Takže ani tak nebrblám nad faktem, že tam nějaký takový filtr je, jako se spíš divím, když nevidím snahu ho pěkně schovat. (A neřeším výkon, to vesměs neumím posoudit.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:44 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: Asi teď napíšu něco do pranice, ale některým věcem se divím:
1) plastové dekorace - nevadí,
2) vnitřní filtr jak stodola, připomínající chemičku - nevadí,
3) dropcheckery, trubičky, hadičky, zdařile doplňující dojem z chemičky - nevadí,
4) rostliny obalené nepřirozenými bublinami CO2 - super,
5) drobnohledný porost přirozených zelených řas - PROBLÉM, vadí!



Dekorace jsou keramické plastové stojí za nic ;-) tento filtr jsem zvolil, protože jsem ho sehnal za super cenu, neboť pořizovací cena vnějšího je pro mě vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 18:43 R Muž romant [27981] Re: Michalnovas
Tak on ten "stodolovej filtr" vůbec nemusí a ani není jak stodola, tedy ve smyslu funkčnosti, je to spíš pod hranou, tedy když budu předpokládat základní náplně od výrobce, tedy biomolitany. Šel bych na to od lesa, tedy možná netradičně a to přistíněním hladiny(plovoučky, povalující se listy vzrůstných rostlin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2017 18:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michalnovas
Na řasy na skle je nejlepší houbička na mytí nádobí. 1x týdně očistíš sklo zevnitř (i když řasy nejsou vidět) a nebudou tě řasy na skle vůbec trápit. smich (Souhlas s Maq.) A chtělo by to asi nejdřív víc a lépe prosperujících rostlin, když máš to CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2017 18:26 Maq
Asi teď napíšu něco do pranice, ale některým věcem se divím:
1) plastové dekorace - nevadí,
2) vnitřní filtr jak stodola, připomínající chemičku - nevadí,
3) dropcheckery, trubičky, hadičky, zdařile doplňující dojem z chemičky - nevadí,
4) rostliny obalené nepřirozenými bublinami CO2 - super,
5) drobnohledný porost přirozených zelených řas - PROBLÉM, vadí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 17:55 Muž Michalnovas [0] - Rostliny – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím potřebuji poradit jak na řasy filtr: Eheim 130, osvětlení: chihiros, hnojení PMDD + Ferro, CO2 2 bubliny/sekunda, výměna 1 za týden.
Za všechny rady předem Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 07:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ludvik
Je zajímavé, že tak se projevují jenom laliusi. Mám tam i medovky a ty tak nestaví. Aspoň na první pohled s mejma očima poznám, kdo postavil hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 23:47 Muž ludvik [1082] Re: Pepan
Jo, říkal jsem jim Bořek stavitel. Co šlo trochu urvat, to použily jako cihly. I poměrně velké věci, jako Salvinie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 23:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ludvik
Je zajímavé, že v akvárku je spousta Rotaly a kámen na kterém roste Flame moss a ani jedno se v tom hnízdě neobjevuje. Jenom ty řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 23:20 Muž ludvik [1082] Re: Pepan
Nevím jak přímo s ruduchou, ale zakrslíci jsou neúnavní dříči, pořád něco někde okusují. Takže bych i té ruduše asi věřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 18:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Zajímavý poznatek v boji s ruduchou.
Fotka k příspěvku V jednom akváriu se mi objevila ruducha. Relativně nově založená nádrž a naráz jí tam bylo dost. Začal jsem více měnit vodu, zastavil velký filtr a bujení přestalo. Nicméně řasa pořád zůstávala na kamenech. Nakonec jsem zjistil, že mi v boji s ní pomáhají zákrslí čichavci a to zajímavým způsobem. Když sameček staví pěnové hnízdo, doslova ho vystele touto řasou. Vzhledem k tomu že je v té nádrži čichavců větší skupinka a hnízda staví poměrně často, pozoruji hodně znatelný úbytek ruduchy. Má někdo podobnou zkušenost? přikládám fotku torza hnízda nabraného do krabičky od salátu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 06:46 R Muž romant [27981] Re: quasimodo
Ano, prodává se různé kamení a někdy je to jenom velmi líbivě zabalenej zeolit, na to se podívej, přečti si co umí, to by mohla být ta správná odpověď na tvůj dotaz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 23:19 Muž quasimodo [368] Re: romant
Díky za odpověď. Teď bych nerad, aby to vyznělo blbě a někoho se nedotknul, ale na to jsem se neptal.
Osobně mám sice v akvárku trochu zelené vláknité a v když chvíli hledám, tak najdu něco co je nejspíš jelení paroh. Ale když mají rybičky naordinovaný den hladovky, tak molly tu vláknitou bez většího odporu zredukujou na obtížně nalezitelné množství a paroh se mi líbí.
Zelený zákal bych rád získal a namnožil v nějakém extra kýbli, zkusil bych pak pěstovat moinu (na samotných kvasnicích a řasách co mám, se mi to nezadařilo). Cladophoru jsem si koupil - pár koulí, se kterýma ancíci na dně hrajou vodní pólo...
Ale i tak mě zajímá, jestli to kamení náhodou nefunguje, případně jak. Může přijít den, kdy se taková vědomost bude hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 20:16 Muž dudl007 [15] Re: romant
Tak samozřejme že tam nesmí toho rvát kýbl ;-) ale je pravda že by lidi nejraději aby jim řasy zmizely do druhého dne, nejlépe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2017 20:13 R Muž romant [27981] Re: dudl007
S tekutým uhlíkem na mě nechoď, to je eklhaft, kterej když se to přežene a že lidi k tomuto tendenci mají, chtějí se přeci těch prokletejch řas zbavit, dovedou si "hezky" načnout akvárko. ;-) Snížení proudu taky není vždy stoprocentní, to je jenom takovej opisovanej mýtus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 20:09 Muž dudl007 [15] Re: romant
Pravdu díš ;-) Jen bych ještě u Ruduchy zkusil snížit proud v akva a koupil tekutý uhlík. Občas vypnout na chvilku filtr a aplikovat injek. stříkačkou přímo na řasu. Myslím že by to mohlo pomoc. Jinak ustálení akva a pravidelná výměna vody je samozřejmostí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2017 19:55 R Muž romant [27981] Re: quasimodo
Řasy jsou přirozenou součástí akvária, kdo říká že je nemá, lže a kdo s nima neustále chce bojovat, nikdy nevyhraje. ;-) Jde jenom o to je držet v rozumné míře, tedy v míře subjektivní akceptace každým daným jedincem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 19:45 Muž quasimodo [368] – Řasožrout
Poklona, nezkusil tu náhodou někdo tzv. akvarijního řasožrouta? Narazil jsem na reklamu na něj a zní mi to dosti nevěrohodně - štěrk co nasypu do filtru a zázračně zničí řasy, ale nitrifikační bakterie přežijí, rybičky a rostlinky zajásají... No, nezdá se mi to. Ale co kdyby s tím měl někdo dobré zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2017 18:56 Maq Re: Jája
Možná to není tak úplně marné.
Stává se, že ruducha má dobré podmínky v mladém akváriu. Potom už tak nezlobí, ale drží se, nechce zmizet, i když pro její další šíření už moc vhodné podmínky nejsou.
V takovém případě ji dorazit nějakou takovou chemií by mohlo přinést trvalé výsledky.
Prosím, berte to jako úvahu - otázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 18:21 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Jája
:-) trochu s tím počítám ale jiste to není, možná vše změní ten molitan s 201ckou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2017 12:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Petan26
No, sice to je pěkné, ale tvůj problém to nevyřeší. Až se ruducha po zásahu vzpamatuje, zase se jí bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 10:27 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Ruducha
Fotka k příspěvku U téměř ročního akva prohravam boj s Ruduchou. Zkusil jsem obecné rady, jako odstranit vlastní stolety půdou vysuseny kořen, snížit proudění, zmírnit nebo naopak zesílit světlo, podpořit růst rostlin a další vše ale nic moc, pomalu s přibývajícím dobou přicházím asi na důvod, kterým je jisté specifikum, a sice rybí osádka v kombinaci se zatím slabou rovnovahou, je škoda že jsem nezačal se svými kapry hned s pulkubikem po kterém se aktuálně sháním :-), no zpět k veci, přidal jsem vnitřní pořádný molitan a pro Ruduchu sem zakoupil ve slevě chemii viz foto a hle Tetra opět nezklamala, už po tydnu znatelné úspěchy v podobě odpadajícich stetin. Pro me to není ideální, nejraději bych žádnou chemii ale proč to nezkusit, když jiny boj je zatím marný. Dál jsem poloviční dávku, protože tak jak ke vsemu i k těm ročním okruzakum mám osobní vztah :-) a pasou se veselé dál, čili kdo chce berte jako určitou alternativní variantu boje s Ruduchou a jí podobnou rasou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 16:16 R Muž afc1886 [14655] Re: MildaSs
Peroxid vodíku ani nic jiného bych nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 16:01 MildaSs – ŘASY
Dobře, zkusím to, mám použít i nějaký prostředek na vymícení řas? Popř. peroxid vodíku? nebo nějakou jinou další věC?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:50 R Muž afc1886 [14655] Re: MildaSs
Je třeba to postupně ladit.Toto je první krok a myslím,že bude i jediný.Nečekej,že řasa zmizí hned,ale musíš tomu nechat trochu času.Omezení světla a častější výměna vody je tvůj nejlepší přítel v boji proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:42 MildaSs – ŘASY
Jo to už mámv plánu, když rampu osadím 3xLED budu mít cca 50w...tak mi kratší doba svitu i s LEDkami nepomůže zbavení od řas ne?Nebo se pletu? Nic víc nedělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:38 R Muž afc1886 [14655] Re: MildaSs
Souhlasím s Roli svítil bych kratší dobu a menší wattáží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:29 Muž Roli [13] - CichlidyRe: MildaSs
Rastliny nie sú, takže osvetlenie je iba pre "ludské oko". Treba svietiť menej hodín. Aby rasy zmyzli na začiatku, tak by som niekoľko dní vôbec nesvietil.

Ďalšia možnosť je robiť väčšie/alebo častejšie výmeny vody.

Hovädzím srdcom tlamovci sa nekrmia!

Vzduchovací kameň by som ja vynechal. Je to zbytočné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:41 MildaSs – ŘASY
Prezentace nastavena,mám tam i fotky mého problému, např. písek. prosím o rady....prosím o rady :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MildaSs
Podívej se ve zdejších nádržích lze nastavit na Malawi Tanganika a zeptej se jak bojují z řasou. rybicky.net/nadrze/… Nebo i tady www.tlamovci.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 09:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MildaSs
Nepočítej s tím že pod vodou zůstane všechno tak čisté jak jsi to tam dal. Většinou je to světlem a obsahem dusičnanů a fosforu. Platí pro tebe to samé co jsem napsal kolegovi. Udělej si prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 09:33 MildaSs – ŘASY
Zdravím mám Malawi 600l 200x50x60 cca měsíc v provozu a začíná se mi pomalu zařasovávat. Na bílém písku, je vidět že je už místy nazelenalý, na stěnách akva mám všude nalepenou břidlici a kameny z břidlice..vše pomalinku chytá zelenou barvu. Napíšete mi, zde prosím přesný návod jak postupovat, abych se toho zbavil? Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 09:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaNAC
Založ si tu prezentaci Můj profil-nádrže-přidat novou nádrž s co nejvíce informacemi a fotkami, pak ti někdo může poradit takhle je to jen hádání z křišťálové koule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:06 JirkaNAC – řasa na nově koupeném dřevě
Dobrý den,
založil jsem nově akvárko s nově koupeným pařízkem(světlé barvy).Po třech dnech je na něm po celém obvodu hustá nazelenalá řasa.Má s tím někdo zkušenosti?

Díky. Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 21:09 Muž CaLiH2O [2] - RostlinyRe: Petas33
Ahoj, jak bych šel na řasu já : 1) přestal bych svítit (možná na pár dnů snížit na polovinu, nic se nestane) 2) dal bych tam rostliny (jakékoliv, vezmou řase dech) 3) vybodnul bych se na chemii (ta to jenom zhoršuje). Jinak klasika, pravidelná výměna a nepřekrmovat. A všechno půjde suprově ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 20:43 Petas33 – rasy
DObrý vecer jdu si pro radu nemuzu se delsi dobu zbavit v akvariu řasy Cladophora a Oedogonium.Filtr aquel pat tak aby ceril hladinu na hladine je stale pokryta casteckami.Stahuji ubrousky nepomaha pravidelne odkaluji.Pridavam i Flourish excel.Rasy napadaji nejvice vysoke sipatky v proudu.SVítím 10 hodin denne.Akvarium je to co je v prezentaci ted uz je vice zarostlé.Svitici trubice Osram 15w 865 6500K.Muze nekdo poradit ?
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1451