Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 14:47 Žena lucie.aqua [511] Re: majka93
Určitě na to přijdeš, chce to vyzkoušet. Jak to budeš mít v ruce, tak to půjde, uvidíš. Nebo si to v IKEA nech předvést!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:44 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: lucie.aqua
No... snad na to časem příjdu.. :-D Ani ten návod co k tomu je (ke stažení) mi nepomohl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.08.2012 14:42 Žena lucie.aqua [511] Re: majka93
Na vnitřní stupnici se nastaví otáčením aktuální čas, na vnějším černém kolečku jsou zoubky, které se stlačí směrem dolů a v tuto dobu jsou hodiny sepnuty. Za 24 hodin si můžeš navolit pauzy jak chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:36 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: lucie.aqua
A jak tydle spínače fungují? Tam se nastaví čas nebo jen doba, po které se to má vypínat a znovu rožínat jako u "budíku na vaření"? V elektrice se moc nevyznám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
...chtěla jsem se z toho rozboru dovědět draslík a ten jsem tam stejně nenašla...
Draslík se neměří ani v komplexních vodárenských rozborech. Obvykle ho ve vodě bývá spíš málo a o tom, jestli ho je pro kytky dostatek, se dá naštěstí poměrně lehce přesvědčit - projevy jeho deficitu bývají zřetelné. Obvykle se tvoří drobné dírky v nejstarších listech a tyto předčasně odumírají. Lehké přihnojení draslíkem může jako prevence pomoci, ublížit by nemělo. O tom, jakou formu, (a kolik), draselného hnojiva použít, napoví ostatní údaje ve vašem rozboru.
(Taky si můžete pořídit test na měření obsahu draslíku, např. www.akvaristika.inshop.cz/… ,případně si jej nechat laboratorně změřit, obojí je ale cenově poněkud náročnější.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 14:11 Žena lucie.aqua [511] Re: ivaha
Já mám u akvárií tyto spínače, jsou jednoduché a levné:

www.ikea.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: yenya
Ta spotřeba je pěkná ano , podívám se po nich. Teď sice budu mít ještě nějaký další výdaje, tak s hodinama ještě chvíli počkám, ať nedostanu doma přes prsty ;-) - ale budou. Zatím se budu snažit dodržova aspoň přibližně stejný časy svícení (jsem doma, tak při troše disciplíny z mojí strany by to mělo jít).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:55 yenya Re: ivaha
Nedávno jsem kupoval digitální za 126,-kč. Také jsem měřil jejich spotřebu a na měřáku to ukázalo 0,2w, takže ani to skoro nic nežere. A navíc, když zhasne akvárko (večer), jde se spát. Takže jak psal Sid, hodiny mají jenom výhody. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
Proti pohledu kytičkáře rozhodně nic nenamítám - chtěla jsem se z toho rozboru dovědět draslík a ten jsem tam stejně nenašla. Kvůli plevuňce - ovšem nijak zvlášť na ní netrvám, chtěla jsem si ji prostě zkusit (ale začala se teď kroutit, tak asi půjde do kopru).
Budou tam krevetky, takže pro ty asi opravdu bude měkká.
Ale to už jsem od řas někde jinde stydim, tak prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
...Si říkám, jestli nebude až moc měkká?...
To bude záležet na účelu, kterému má sloužit. Já se na ni dívám svým "pokřiveným" pohledem kytičkáře... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
Si říkám, jestli nebude až moc měkká? Každopádně na pití je vynikající :-)
Tak ty spínačky možná přece jen pořídím (troje - to bude mít manžel radost ;-) ), nejdřív stejně musím dořešit osvětlení místo těch lampiček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
Pořiďte si spínací hodiny, (investice do 100,- Kč), a nelamte si hlavu. :-)
BTW: Vodu máte dost dobrou! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: yenya
A když teda nezhasínám pravidelně, má to efekt i tak (ve smyslu lepší aspoň něco než nic)? Pokud se nepolepším k pravidelnosti nebo nepořídím spínač - mám zhasínat aspoň, když si vzpomenu nebo se na to radši vykašlat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2012 11:08 yenya Re: ivaha
Já zhasínám (pauza) pravidelně, tím se mi zvýší obsah CO2 ve vodě a řasy v pohodě. Ono ani v přírodě nepálí sluníčko pořád, ne? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 10:44 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: ivaha
No já taky spínač zatím nemám, takže záleží kdy si na to vzpomenu :) A teďka o prázdninách taky vstávám později takže rožnu třeba v 9 a zhasínám kolem 8-9 večer. Jinak s tím hnojením se mi do toho taky moc nechce takže jsem ráda za tydle odpovědi. Stonkovky se rychle přizpůsobily, ani moc neshodily listy a rostou jako z vody :-D Hlavně ta mokřanka. Na fotkách je ještě taková menší(úplně vlevo), teď už je skoro u hladiny. A řekla bych, že pistia začíná kvést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Přestávku během dne dělám, ale jen, když si vzpomenu stydim (nemám spínač). Jen nevím, jestli mám vůbec během dne zhasínat, když to není pravidelně... aby to nebylo kontraproduktivní a řasy se mi naopak nezačaly dělat třeba... Každopádně zhasínám to nový akvárko odpoledne, když na něj svítí sluníčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Když jsme u svícení, tak mně akva zhaslo právě teď... svítím večer z téhož důvodu. Rozsvěcí se za pět osm, abych po probuzení mohl koukat na krásu akvárka, zhasne před jedenáctou, rozsvítí se po dvanácté, zhasne před třetí a pak se rožne po šestnácté a zhasne ve třiadvacet... to abych se začal chystat do pelechu :-) A řasy prakticky žádné, něco málo na skle a na kamenech,a le to spasou šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majka93
Zkus vodárnám poslat mejl. Já jim psala včera, jestli je možný někde zjistit hodnoty vody k nám dodávaný (na jejich stránkách toho moc není), tak mi paní dnes slíbila, že mi zašle rozbor. Doufám, že bych ho zítra mohla mít, pokud na to nezapomene.
Řasa se mi dělá jen na anubiasu (ty "tečky"), na molitanovým filtru takový chomáčky jako z řasokoule - což mi nevadí, no a na nových kytkách trošku takovýho svinčíku, ale to nevím, jestli to není tím, že jsou ještě emerzní nebo čím. Na starých nic není.Světlo mám 36W na 112l, hnojení jen od ryb. Jo a asi svítím dost hodin, protože se chci večer aspoň chvíli dívat na rozsvícený akvárko - ale nějaký potíže to asi zatím nezpůsobuje (navíc ráno rozsvěcím později, když teď o prázdninách nevypravuju do školy a nevstáváme brzo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2012 22:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Je to přesně jak říká Sid. Každá nádrž je zcela jiná a každá voda je jiná. My tady na Hané máme naprosto jinou vodu než vy na Opavsku. Nicméně já bych to s hnojením taky nepřeháněl, rozhodně ne dokud vám rostliny ořádně nezakoření a nezačnou růst... ale ani pak ne. Ale já jsem ten low tech :-) Já raději méně světla, méně hnojení, ale tomu odpovídající rostlinky, kterým to vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 22:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: majka93
Znát obsah železa a manganu nestačí.
Od neděle tam asi nebudou všechny rostliny, ale to není podstatné; za důležitější považuji, že na "umělé" přihnojování je jich velmi málo.
O "poměru živin a světla" jsem se vám snažil něco naznačit v předchozím příspěvku. :-) Nemůžete vycházet z nějakých "tabulek", ale z konkrétních podmínek. Obě nádržky, které zmiňuji, by měly být podle "obecných pravidel" když ne silně přesvícené, tak alespoň intenzívně osvětlené. Přesto si vystačí s přirozeným hnojením - výměna vody + detrit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:35 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Sid
Já myslela kvůli poměru živin a světla. Znám z údajů vodovodů a kanalizací jen železo a mangan a nic moc už ne. A ta fotka je aktuální, ale taky ty kytky jsou nové a jsou tam od neděle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: majka93
...Já mám celkem 36W na cca 60l vody... Neměla bych po zlepšení vody v akva začít přihnojovat?
A já 30W (2x15W/T8/840) na 20 l vody nebo taky 18W DZ/840 na 12 l a hnojení jen výměnou části vody a (střídmým) krmením rybek. Ono to není jen o světle... :-)

Bez znalosti parametrů vaší vstupní vody půjde jen o tipovací soutěž, jestli přihnojovat, případně čím a kolik; z této fotografie, (pokud ukazuje aktuální stav), rybicky.net/fotogalerie.php… bych si dovolil vyslovit názor - v žádném případě ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:05 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Dovolím si vstoupit do rozhovoru.. Já mám celkem 36W na cca 60l vody. Není to (třeba oproti vám) moc? Neměla bych po zlepšení vody v akva začít přihnojovat? I když asi pořád bez dusičnanů ne? Když mám ty živorodky. Bordýlku je tam docela dost. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Však to je dobře. U mne se rostlinkám daří. Světla mám 78W na 300 litrů, což je myslím docela dost, CO2 tam pouštím ze saké, co si vyrábím na chuť a občas přidám Fe colour + od Rataje... když si vzpomenu... ale hlavně, mám keramzitové dno, a to je z čistého jílu. Tam je asi dost různých pro rostlinky dobrých prvků... Ale že bych to zkoumal, to zase ne. Ale tvoje valisnerky jsem chuděry zasadil až tu minulou neděli a už mají všechny první list. Moc se mi líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Trošku poupravím růst tý vallinerie - ano, asi 2 nebo 3 rostlinky už došly k hladině. ALE trvalo jim to od podzimu do teď - ale já ničím nehnojím, světla moc nemám, CO2 nepřidávám, tak holt ten růst je pomalejší. Zato se ale kroutí a že by v dohledný době hodlala zarůst hladinu to taky nevypadá. Spíš se rozrůstá co do množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
No, jedna kabela byla růžkatec a zbytky kryptokoryny kalatkolisté, druhá kabela rohatec a valisnerie, kterou mi paní prodala jako asiaticu, ale byla to zřejmě gigantea. Vůbec se jí nekroutily listy a měly délku ke dvěma metrům. Tak mám místo ní zatím 5 rostlinek skutečné V.asiatica od ivahy. Ta sice tvrdí, že jí se dorůstá 10 cm. Mně už vyrazila první lístky a předpokládám, že 50-60 cm doroste velmi rychle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 17:28 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Tak to ti závidím. To mně se stalo jen na chvíli, než se rostlinám přestalo dařit. Každý druhý den jsem musela zaštipovat a vyhazovat listy vallisnerie a růžkatec, protože už jsem měla opravdu džungli :-D Co bych za to dala teď... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 16:55 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Jó, toho bych si ale vážil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.07.2012 22:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
No, je to kráska. Dej si inzerát, určitě ji udáš. Ta patří do o hodně většího akvárka než máš ty.
A s těmi rostlinkami to byl spíše napůl vtip. Já mám rostlin často na rozdávání a nikdo je nechce. Víš jak mi bylo před týdnem líto vyhodit dvě kabele rostlin? Jenže byly moc velké, no, vyrostly mi i ze třístovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:37 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
:-D No nevím jestli se jim bude natolik dařit.. Já bych se potřebovala zbavit spíš té samičky pancéřníčka. Pořád mi rotlinky vykopává :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
No, myslím, že o ně bude dost zájemců :-) Hlásím se jako první, ale samozřejmě pokud bude někdo potřebnější, počkám si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 20:50 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: antonim
O zastínění rostlin plovoučkami jsem taky četla. Proto jsem je umístila na místa, kde jsem pod ně rostliny nesadila, a snažila jsem se zajistit aby se moc nepohybovali (i kvůli té pistii, že prý to nemá ráda), takže stojí na místě. A s tím přemnožením (pokud vůbec se jim bude dařit) počítám. Kdyžtak ty velké budu pak dávat pryč. (jak jsem se dočetla na foru) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 20:46 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
No poradilo mi to tadyk forum :-D Pořád tady "studuju" tak jsem se to tak dočetla. Pistii jsem ale už jednou měla a odešla mi pak s ostatníma rostlinama :-( Rostlinky jsem si vybírala všecky sama, podle informací, co jsem si o nich načetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 16:59 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Ale nesmí se přemnožit, jak to rády dělávají("plavoucí potvory"). Pak zastiňují světlo dalším rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 19:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Chválím, o krok porkok. Nevím, kdo ti radil, ale ty plovoucí potvory jsi vybrala skvěle. Nejen že perfektně odebírají z vody dusičnany a vypadají zajímavě, ale naví je milují bettky i mladé mečovky... a jak jsem viděl na fotce, můžeš se na malé mečovky těšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2012 12:48 Žena majka93 [79] - Živorodky
Zdravim, tak mám nové rostlinky, kdyžtak koukněte do profilu na seznam rostlinek a na foto, jestli to bude proti řasám stačit hmm snad ta přisedlá řasa nechytne i ty nové rostlinky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 10:02 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak určitě jsem ho nevymyla savem smich Ne, beru, že živiny normál, odkalení též, voda není kalná, nějaká normál zelená řasa je taky, takže asi tak čísté :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.07.2012 09:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kahua
kahua napsala: Tak špinavé určo není
příliš čisté akvárko taky může být na škodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:46 Muž Ad@m [1051] Re: kahua
Ale opatrne. Lepšie je skrátiť to postupne, nie hneď o tak veľký rozdiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:39 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Adam
Zkrátíme na 9 a uvidíme...včera jsme přidali doušku, dnes jedem pro růžkatec, uvidíme, co se stane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:14 Muž Ad@m [1051] Re: kahua
12 hodín je moc, stačí 8 alebo 9 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:42 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: grunda
Tak špinavé určo není, svítíme v tom zaběhnutém 12 hodin, možná ještě uberem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2012 16:13 Muž grunda [1781] - Cichlidy
řasy obecně znamenají buď nerovnováhu živin(světlo, CO2, mikro - makro) v akva, nebo příliš špinavé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2012 16:07 Muž Ad@m [1051] Re: kahua
kahua napsala: ...je fakt, že v menším akváriu se nám tak řasu povedlo téměř zdolat ;-)Riasy sú prirodzenou súčasťou každého akvárka a vďaka nim môžeme sledovať, ako sme na tom. Napríklad ak v akva v rozumnej miere rastie zelená riasa, je to znamením, že sú v ňom vhodné podmienky. Zato keď naskočí ruducha, je jasné, že je prebytok živín alebo svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2012 14:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Rostliny klidně dokup, růžkatec nemusíš. Ten roste jako z vody. Jestli ho máš kousek, za 14 dní ho budeš mít metr. Je to velký pomocník pro boj s dusičnany, později už ale trošku jeho růst leze na nervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:19 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Sid
Díky, dokoupíme ještě ty kytičky a snad to bude o.k...je fakt, že v menším akváriu se nám tak řasu povedlo téměř zdolat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: kahua
Řasa na fotce je z těch téměř neškodných a jak píše Micz, v nově založených nádržích je častá. A po "usazení" podmínek se ztrácí obvykle sama. Doporučil bych upravit režim osvětlení, (zkrátit dobu osvětlení na nějakých 6-7 hodin/den a postupně ji podle aktuálního stavu prodlužovat), a když ne denně, tak alespoň obden měnit podle velikosti akva přibližně 1/4 - 1/3 vody. Nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:04 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: micz
Toho růžkatce tam máme 2 kytičky, ale to bude asi málo. Každopádně moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2012 08:56 Muž micz [132] Re: kahua
V čerstvě založených akváriích je růst řas celkem častý jev.časem může i sám odeznět ale to záleží na mnoha faktorech. Těch červíků není potřeba se bát až nasadíš ryby tak je vyzobou.Ještě je dobrý proti řasám vysadit do akvária třeba růžkatec, spotřebovává velké množství živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 08:33 Žena kahua [223] - Miniakvária – řasa
Fotka k příspěvku Ahojky, založili jsme před 3mi dny akvárko, kytky jsme dostali...a tam je zakopaný pes....řasa a bují a vesele :-( Četla jsem odkazy, co jsou tady a stejně jsem nenašla, co by to mohlo být a jak proti tomu bojovat...a aby toho nebylo málo, tak po skle lezou malý bílý potvory, jsou jak nastříhaný nitě, ale ploštěnky to nejsou, vypadá to spíš jak nějaké vlásenky nebo něco takového...nemáte někdo zkušenost? Díky moc za každý odkaz nebo radu...
 
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=2201