Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 20:30 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – změna k horšímu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj..vcelku nedávno jsem se rozhodl směřovat svoje akvárium ke specifičtějšímu zaměření(Amerika).. Výrazně jsem proto okrouhal asijské rostliny(Hygrophila polysperma), které tvořily dominantu mého akvária. Po tomto razantím zásahu, jsem zřejmě hluboce zasáhl rovnovážnou polohu a rostlinky přestali růst načež se začalo dařit řasám, které se rozbujeli až do giganticky ošklivých tvarů. Začal jsem podnikat až skoro panické kroky. Výměna zářivek(2x žlutá 16w) za nové 1 fialová 20w + 1 žlutá 20w), koupí snad všech různých tekutých hnojiv od rataje), vyčištění filtru, který byl nově zakoupen v červnu a od té doby nečištěn, prostředků pro odstranění řas(Algizit), přidal jsem i rychle rostoucí rostlinku(Egeria densa), které se daří a roste, ale vypadá to že je jediná. Ryby na to nijak nereagují. Mám počkat jestli se výše mnou provedené pokyny stanou platnými, či podniknout nějaký jiný řasobijecký kousek ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 12:46 Jindras Re: mhhory
Mě hodně pomohlo www.vitaplant.cz/… teď mám už půl roku (na jak dlouho??) pokoj. Chemii jsem taky dříve,jako -zaručené likvidátory řas- používal,a různé!! K ničemu. A ještě tohle,to je moje bible planta.aquariana.cz/… . Dosáhnout rovnováhy,to je cíl. Pomalu.Ne chemie. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 07:28 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mhhory
Nikde jsem nenašel jaké používáš hnojivo. Krmit mraženými nítěnkami je dost odvaha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 06:47 Muž mhhory [2] Re: larix
hmm budu to muset nějak začít řešit, protože řasa stále neustupuje a to už jsem tam nalil tolik chemie...

Přerybněné to nemám, mám tam sotva 15 rybek na 240 litrů, čistím každý týden včetně odkalování,
budu muset asi upravit CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 23:18 Muž larix [1420] Re: mhhory
Ono...nie je nutné akvárko zanedbávať. Stačí, keď z nejakého dôvodu dostatočne nefunguje mineralizácia, prípadne je nádrž prerybnená a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 17:58 Muž mhhory [2] Re: RoFr
ahoj, je fakt že jsem poslední dobou přestal dávat Easy life Carbo, což by mohlo mít za důsledek nedostatek co2.
Kořeny v akváriu mám asi dva, ale že bych akvárium nějak zanedbával to se zase říci nezdá, protože se každý týden o něj řádně starám, vodu měním tak 1/2.
O tom, že bych měl malý průtok, to bych taky neřekl, mám tam rampu... a rostliny jsou trochu v pohybu.

Objednal jsem zpátky Easy Life Carbo a přikoupil od Rataje nějaký přípravek na řasy. Tak uvidím.
Každopádně chlapi díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 07:27 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RoFr
Ahoj. Tak já mám s něčím podobným jinou zkušenost. Kořen žádný, týdenní výměna vody 1/3 + odkalení a světlo spíše slabší. Byly to v proudu spíše do černa vlající cáry při doteku rukou lehce oddělitelné. Hned se ale začaly tvořit na listu znovu a druhý den to bylo to samé. Tenkrát jsem myslel že z akvaristikou skončím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 18:51 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mhhory
Tak tohle znám měl jsem tu čest to dvakrát vlastnit. Poprvé mě pomohlo použití nebo spíše vylití velkého množství Biofloru ale napodruhé jsem musel použít UV lampu abych se tohohle sajrajtu zbavil. Řekl bych že je to něco jako sinice. Jde to lehce odstranit ale okamžitě se to vytváří znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 17:10 Muž mhhory [2] – Co je to za řasu
Dobrý den,
rád bych vás poprosil o identifikaci, můžete mi prosím někdo poradit co je to za řasu ? Jedná se o žabí vlas nebo o jiný typ řasy.

V akváriu se mi usadila už před 14 dny, vůbec nevím jak s ní bojovat. Předtím jsem byl rok bez řas a nyní tohle. Jediné co jsem změnil bylo to, že jsem tak nějak začal krmit rybičky mraženýma nítěnkama.

Jinak svítím cca 12h denně, co2 běží pořád stejně, hnojení dle dávek...

Poraďte mi prosím, koupil jsem několik přípravků, ty fungují tak, že růst utlumují, ale pak po týdnu se zase rozrostou. Jinak vodu měním cca jednou týdně 1/2 akvária.

FOTO:
1drv.ms/…

Děkuji za každou radu jak ji odstranit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 07:29 prochazkao Re: Zdendoslav
Ahoj, děkuji za postřeh. Ano máš pravdu, pod vytokem jsem musel kobercovky zrušit, tam je ta řasa úplně pohltila. I skála byla celá. Takže z části velký průtok vody. Možná málo živin a hodně světla. Vše postupně napravim a uvidim. Ono na štěstí mi teď rostlinky rostou rychleji než řasa...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 07:25 prochazkao Re: Urtman
Ahoj, kámo ;-)
Fotky mám ze 30.10.2015 protože jsem to tehdy fotil. Exif jsem nezakazal, nejde zobrazit a nevím proč. Řasu nevidíš protože jsem ji z kamenů odstranil savem, na trubkach filtru taky, na dně se zaplať pán Bůh nedrží a rostlinky jsem tak protrhal, že to vypadá že bylo založeno před týdnem. Ale akvárium samotné mám déle než to malé, nemám potřebu ti lhát. Chci se dozvědět více a najít příčinu. Vždy jsem v tomto aq měl s ruduchou problém. Ať už jsem měl výtok rozstrikovaci rampu podél nebo teď výtok v podobě Lilly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 00:46 Muž Mislow [304] Re: Zdendoslav
Ahoj, kazdy clanek ve funkci akvarka je dulezity. A cirkulace vody je jednim z tech hodne dulezitych. :-) Takze spravna poznamka. palec Kdyz uz jsou zakladni veci splneny tzn. rozumna volba druhu ryb a jejich poctu vzhledem k rozmerum akvaria, filtrace, osazeni rostlinkama, osvetleni ve vztahu k pouziti CO2, tak pak muze i jen regulace prutoku a jeho usmerneni rozhodnout kam se rovnovaha prikloni. Jsou velky paky (kdy je fakt neco spatne a je treba s tim hodne pohnout) a maly packy (ty na dostelovani). I ty maly packy dokazou udelat divy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 00:39 JoKa Re: prochazkao
Hele kámo, jestli ty nás tak trochu netaháš ta fusekly...!
To menší akvo, o kterém tvrdíš, že má rok, tomu bych možná i věřil... To větší, které by podle prezentace mělo být starší, konkrétně téměř rok a půl, vypadá, že bylo založené minulý týden...! Nevidím ani náznak té řasy, na kterou si stěžuješ a máš fotky z 30.10.2015 (není zase takový problém si to zjistit, i když zakážeš Exif) a to nemluvím o naprosto čistém dnu...
Že vy dva patříte k sobě?!?
Takže jak to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 23:35 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: prochazkao
Vmísím se do debaty, pokud se jedná o ruduchu: Někde jsem četl (už fakt nevím kde), že má ráda proudící vodu. Z Tvé prezentace to nepoznám, ale píšeš, že máš v tomhle akva Lilli výtok a výkonný filtr. Jestli to nebude mimo jiné i tím. U mě je to taky taky tak: Udělalo se mi pár chomáčků ruduchy na placatým kameni, kam směřuje výtok z filtru. Jinde v akvárku ji nemám, tam už je (snad) normální cirkulace. Tak to neřeším. Tak zkus ještě prověřit ten proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 22:51 Muž Mislow [304] Re: prochazkao
Udelal jsi moc zasahu najednou, nezjstis, kde byl vlastne problem. Je treba postupovat krok za krokem a vyckat. Ona ti rasa nezmizi ze dne na den. A nekdy je i nejlepsi reseni nasadit snecky, treba okruzaky, poradi si s vetsinou ras, ne treba se sinici nebo zelenou vlaknitou ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 22:23 prochazkao Re: Jifi
Ahoj, podle dropu a testu na pH a tvrdost mám pH 6,8 - 7 a dKH 6-7 st. Což by podle Tilmanovi tabulky mělo vycházet 25-26 mg/l co2. Mělo, vím, není to přesné, s ohledem na odchylky měření moji metodou... Takže to k co2 a pokud jde o studium řasy, tak je to stetickova řasa (Ruducha). Viz tento článek třeba, ale co z toho plyne nevím už po tom všem přesně. Stále bojuji:http://www.rostlinna-akvaria.cz/jak-se-zbavit-ruduchy-69

A pokud jde o hnojení, ano máš a máte pravdu, bál jsem se, že no3 mi krmí rasu, tak jsem měnil vodu a odkaloval a měnil a hnojil velmi málo, až nitraty na hodnotě max 5mg.
Takže jsem zakoupil u Petra PMDD a od soboty hnojim. Pomalinku sice, ale no3 je už lepší a možná se to i trochu lepší. Pokud to není jen můj špatný pocit...

Co jsem taky udělal, tak jsem vytáhl jednu trubici. Obě jsou nové a pokud platí surový přepočet wat litr tak jsem s oběma měl 1,2w na litr, takže teď mám polovinu.

Nevím, jestli je dobré tolik zásahů na jednou. Hnojit a snížit intenzitu světla? rozzureny rozzureny :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 22:00 JoKa Re: Mislow
Teď jsem na rozpacích. Nevím jestli je to týpek z té firmy, a nebo je jenom fakt tak hloupý (pátrat po tom nebudu, na to nemám chuť, čas, ani náladu)...
Každopádně 8 z 10i rad končilo naprosto nesmyslně, přidej CO2...! Nejlépe hned a hodně...!
Ty zbylé dvě, co tak omylem nekončily, radili zastavit CO2, které jsme vám doporučili, protože se vám vlivem CO2 vytvořila řasa, která by bez toho nevznikla...
No nic, "kamarád" si bude muset udělat reklamu někde jinde... ;-)
Jenom doufám, že mě bude přesvědčovat, že tak, jak si myslím, to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 21:30 Muž Jifi [675] Re: prochazkao
prochazkao napsal:
Druhé akvárium 60l je ten problém.
Už nevím co je špatně. Vodu měním každý týden, skoro 1/2, odkaluji hovínka, co tam ty mečovky stále kakají, nepřekrmuji, a nitráty mám na minimu. Svítím od 11hod do 21hod. 2 x 24 W 5600K, co2 přes skleněný difuzor 1,5 bublinky za sec.

Jestli máš tak moc světla, tak rostliny kromě CO2 potřebují taky dost, ale opravdu dost živin. A jestli máš nitráty na minimu, tam asi moc živin nemají.
A co nějaký "drop checker" na kontrolu množství CO2 v akvárku? Pokud dáváš CO2, jak kontroluješ, jestli ho máš akorát? Nemáš málo CO2?

Jinak viz předchozí příspěvky - nastuduj si, kdy roste ten který druh řasy. Různé řasy indikují různé problémy v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 21:28 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Ty jo, ted jsem na to taky koukal. :-D Mi to pripomina jak kdyz pejsek a kocicka delali dort. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 21:14 JoKa Re: Marekslegr
Děláš si pr*el?
Teď nevím, jestli je to reklamní kampaň na prodej CO2, nebo "jenom reklama" na ten tekutý uhlík...
Pryč s tebou!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 20:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Mejla82
Když jsem krmil cihlidy hovězím... měl jsem ruduchu a časem i sinici ...hrátky se světlem bez účinku, výměna vody OK.+čistota dna a sbírání zbytků...ať se to podaří! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 20:19 Muž MarekS [16] - RostlinyRe: Mejla82
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:47 Mejla82 Re: romant
Tak uvidumeme co s ni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2015 19:31 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Mohlo by být, tedy že je to ruducha a ty opatření možno ověřit. Zaměřil bych se taktéž na filtraci a čistotu dna, taky kořeny můžou zazlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:24 Mejla82 Re: Mejla82
Ruducha?....Zastinit akvarium a castejsi vymenu vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:23 Mejla82 – Kdo zna tuhle rasu?
Fotka k příspěvku V akvariu se na 2 rostlinach zacina tvorit tenhle bordel.....Nechci zatezovat skupinu a nechavat si vypisovat postupy odstraneni a udrzby jak rase predejit...nicmene budu za to rad.. potlesk
pokavad zjistim co je to za rasu tak bych si nastudoval co s ni a zkusil ji eliminovat..

Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2015 15:52 Muž Mislow [304] Re: Baymax
Ahoj, stare listy odstranuj postupne, jak budou narustat nove. JInak znovuzalozenim akvarka se tvuj problem nemusi vyresit. Rasu si sice do akvarka zavlect muzes, ale pokud nebude mit vhodne podminky, tak zmizi. Stejne tak pokud podminky vhodne pro tvorbu ras budou, tak se ti tam objevi i bez zavleceni. Pokud akvarko znovu zalozis a vse bude stejne jak v tom starem, tak budes mit ten samy problem znovu. Nejlepsi je nejprve rasu identifikovat, kazda rasa ma rada neco jineho, samo, napr. nevhodna filtrace ci spatna udrzba pomuze tvorbe asi vsech ale pak je mnoho dalsich veci, ktere se daji v akvarku zmenit a tak se pokusit rasy zbavit. Ale to je nejlepsi se znalosti o jakou se jedna. Zkus se podivat na tento clanek a rasu/y identifikovat. :-) rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Edit: Mimoto, zalozeni prezentace by take pomohlo a pokud mas akvarko nove zalozene, tak tvorba ras je v novych akvariich bezna a casto take zmizi jak se objevily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 15:32 Baymax – riasy
nazdar chcem sa spytat ci znici riasy z rastlin kupel v roztoku hypermanganu. Akvarko mam dost zariasene a chcem ho zalozit od znova nebol som totiz doma a emerzne listy rodicia z akvarka nevyberali a tak viete co sa stalo preto chcem zalozit akvarko odznova ale nechcem si tam zase zavliect riasy ... co by najviac pomohlo ? stare listy odhodit ale nemozem nechat rastlinky s jednym listom ... dakujem za odpoved ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 22:11 prochazkao Re: Jifi
Hmm, tak díky, zase nevím na čem jsem. Určitě nic stěhovat nebudu a chemii kromě hnojiva, žádnou nepoužívám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2015 21:43 Muž Jifi [675] Re: marijanet
marijanet napsala: Proti řasám je přestěhovat akvárium jinam,a bez chemie. potlesk
Přestěhování změní jen intenzitu osvětlení.
Růst řas je ale výsledkem nerovnováhy mezi poměrem živin, osvětlením a množstvím dostupného CO2. Takže taková rada je na houby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2015 19:54 R Muž romant [27987] Re: marijanet
Co zafunguje jednomu, na tom si druhej pěkně naběhne. ;-) Takto nelze paušalizovat, každý akvo je originál, na to nezapomínat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:52 Žena marijanet [0] - Tetry
Proti řasám je přestěhovat akvárium jinam,a bez chemie. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:27 prochazkao Re: vaaclav
ok skočím také do drogerie, a upravim KNO3 alespoň na 20mg/l. Jěště jestli se můžu vrátit ke svícení, svítím 9-10 hodin, v prezentaci nemám nikde napsáno 12hod. :-( ale hádat se nechci, jen jesli ses nedíval jinam. Děkuji moc za vaše cenné rady! kdyby vás ještě něco napadlo, tak budu rád, ihned to prostuduji a snad mi to trochu pomůže.
Ondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 12:19 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prochazkao
Informaci o svícení jsem získal z tvé prezentace. I když máš živorodky doporučuji ti koupit i KNO3 stačí na to drogerie (Sanytr na nakládání masa)Dusičnany v akváriu ti nesmí spadnout na 0 to se řase i sinici docela líbí. Okolo 20 mg/l by jsi tam měl mít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:51 R Muž romant [27987] Re: prochazkao
Špinavej bejt musí, ale jak je tam hodně takovýho blátíčka a po vymačkání molitanů z nich teče hodně černý kafe, je to ta správná doba k očistě, což bude u každýho akvária individuální záležitost, ale s ohledem, že tam máš ty živorodky, kontroloval bych to častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prochazkao
Na bakterie od Rataje se vykašli. Filtr se čistí dle potřeby (průtoku), externí cca 1 až 4x ročně. U každého to je jinak. Není dobré prát všechny náplně najednou.
Kup to PMDD (bez KNO3) a experimentuj s poměrem a dávkou hnojiva. Ta doporučená je jen silně orientační, většinou stačí méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:44 prochazkao Re: romant
Filtr jsem kontroloval, je čistý. Občas ho properu v kbelíku s Aq vodou. Properu modrý biomolitan a jemnější filtr také.
Někdo doporučuje proprat jednou za měsíc, někdo zase jednou za rok, že dokud voda cirkuluje tak není potřeba nic prát. Kde je tedy pravda. Sám už se v tom neorientuju...
Při posledním proprání filtru, jsem nasadil i bacterie od Rataje, Bactoesex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:29 R Muž romant [27987] Re: prochazkao
Vhledej si pojem PMDD.
Edit: Ten filtr bych zkouknul a klidně polovinu filtračních hmot propral v akva vodě.
Edit2: akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:24 prochazkao Re: vaaclav
Ahoj, aha to je dobrý poznatek. A čím mám tedy přihnojovat? Myslel jsem, že je to komplexní hnojivo...tak jsem se asi spletl. Svítím od 11 do 21 = 10 ne 12. deset hodin je i tak hodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2015 10:56 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prochazkao
Chtělo by to trochu nastudovat něco o hnojivu které dáváš do akvária, jestli se nemýlím tak Makron je hnojivo obsahující fosfor. Jen tohle jednostranně dávat do akvária je nesmysl. Změř si obsah NO3. Dvanáct hodin svícení je na tak silné osvětlení také moc. Jen CO2 a občas Makron nemůže stačit a tak ti v akváriu vládne řasa protože rostlinám živiny nebudou stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 09:56 prochazkao – už nevím co udělat...
Dobrý den všem zde na fóru. Chtěl jsem Vás poprosit o radu. Myslím, že již nejsem akvarista úplný začátečník. Mám pročten skoro každý kout internetu a nevím co brát jako ideální řešení.
Mám dvě akvária, viz také moje prezentace, kterou ještě doplním a upravím, ať mi můžete co nejvíce objektivně poradit.
Jedno akvárium mám na skřínce to má 60l a druhé na zemi a to má 30l. obě dvě založeny skoro stejně, menší je však úplně bez údržby, občas vyměním vodu. Doplním vodu a kápnu k filtru kapku hnojiva Makron.
Druhé akvárium 60l je ten problém. Neustále mi rostliny napadá podle mého štětičková řasa,
ty které dost rychle nerostou abych je mohl otrhat od řasy a zasadit znovu, mají smůlu a prostě je řasa sežere.
Už nevím co je špatně. Vodu měním každý týden, skoro 1/2, odkaluji hovínka, co tam ty mečovky stále kakají, nepřekrmuji, a nitráty mám na minimu. Svítím od 11hod do 21hod. 2 x 24 W 5600K, co2 přes skleněný difuzor 1,5 bublinky za sec.

Problém jsem měl s tímto akváriem i před tím, než jsem z Low-Tech Aq udělal High-Tech. Tak nevím, kde je ten problém.
Filtr u malého Aq mám vnější samo domo, na který se chystám napsat článek a návod. Myslím, že se mi opravdu moc povedl a rok jede takřka bez čištění a problému.

Ve velkém Aq mám filtr Eheim 2213, vtok a výtok Lilly, takže teoreticky by v AQ měl být požadovaný průtok a distribuce živin.
Hnojím jen tím Makronem a podpořeno tím co2. Nevím co více napsat, snad je vše v prezentaci.
Byl bych opravdu moc rád za rady odborníků. Případně doplním, co jsem nenapsal. Jaké mám hodnoty látek ve vodě nevím, ale parametry vody v obou jsou skoro totožné a to:

NO3: 10-25mg/l
NO2: 0
dGH: cca 14-16
KH: 5
Ph: 6,8 - 7


Děkuji předem za nějaké rady, opravdu mám pročteno a nevím co dělám zle. Jedno aq ok a druhé hrůza. coze :-( :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 19:32 Vladimír Gejdoš – Uhyn prísavníkov
Dobrý deň
Potreboval by som poradiť . Pred časom som kúpil akvárium zhruba 240 litrové . Nainštaloval som tam el. ohrievač a dal čerpadlo tohto typu www.google.sk/… .
Premiesnil som doň dva Kríčkovce žabie veľkosti cca 40 cm . Do akvária som chcel dať aj väčšie prísavníky ale zakaždým som ich našiel na druhý deň mrtve bez známok vonkajšieho poškodenia . Už si neviem rady a každá rada je pre mňa dobrá kedže časom sa tam objavia riasy . Môj email je gejdosv/zavinac/azet.sk . Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2015 17:15 Muž ludvik [1082] Re: Janek
Na druhou stranu ... kdybys to tady přečetl, tak na řešení pomocí "tekutého CO2", nebo sava, nebo peroxidu vodíku narazíš. Proto tě má každý za začátečníka, co neví, co chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2015 15:07 zelenáč Re: Janek
Mě v boji s řasama pomohlo když jsem tam dal odstrňovač fosfátů. Doporučuju ho všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 12:24 Muž Janek [6] - Labyrintky – Re: Džouzif
:-D :-D ach jaj ... ten roztok zničil riasy behom chvíle z rastlín preto sa mi to tak rýchlo vyriešilo (práve o to mi šlo kedže som už problém našiel aby sa nevyskytli znovu dúfam) len tu sú niektorí asi nechápaví , a díki džouzif za pochopenie konečne niekto ... :) a nie nie som naštvaný ja som rád za vaše rady ... ale fakt mi šlo len o tú jednu konkrétnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 14:26 Muž Assassin [2] Re: Janek
Ano, na roztoky v kterých máchat napadené rostliny jsi dostal odpověď již v první reakci, jinak hledej, na internetu je toho o tom dost. Tak prosím nebuď naštvanej, že nemáš odpověď - té se ti dostalo. A mudrlant možná, ale snad všichni ti tady řeknou, že zjistit příčinu a nastolit rovnováhu v AQ je za 2 dny prostě nemožné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 12:38 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Jifi
ja to viem preto som sa na to nepýtal potreboval som poradiť len ohľadom tohto momentálne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:34 Muž Jifi [675] Re: Janek
Janek napsal: ja som sa pýtal na prostriedky nie na zvyšok .... ne
Ty prostředky ti budou na prd, jestli nepochopíš, proč se tvoje akvárko dostalo do stavu, ve kterém právě je.
Třeba ti to časem dojde.
Možná ti někdy dojde i to, že není řešením pořád dokola máchat rostliny v nějakém sajrajtu. Pokud je jenom v něčem vymácháš a nevyřešíš příčinu, budeš tam mít řasy za chvíli zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:10 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Jifi
ja som sa pýtal na prostriedky nie na zvyšok .... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 09:26 Muž Jifi [675] Re: Janek
Janek napsal: ale ja som sa pýtal čisto na tie prostriedky na zrušenie rias z rastlín
Máchání rostlin v nějakém sajrajtu ti nevyřeší příčinu problému, to jen řeší následky. Proto taky rady, jak řešit příčinu problému, abys s tím nebojoval jak Don Quijote pořád dokola.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1751