Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 57 Žádná další stránka   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 20:43 koudy Re: Yirka
Akvarko mám velké(45x45x60 cm)tj.120 litrů ja udelané pro skaláry.Je založené 1,5 měsíce.Mám tam zatím 6 skalár(se zlatou barvou a červenýma očima, promin ale neznám přesný název) a jednoho albina ancistruse, 2 ks cihlidky ramizerovy.Rostliny tam mám jen zakrutilku obrovskou.Řasa je zelená a špatně se čistí ze skla ale já zatím vítězím vydrží to tak asi 10 dní a pak jede znovu čistí teda i s výmenou vody(zhruba 20 litru)každých 14 dní.Fotku zatím nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 17:38 Muž Yirka [9123] Re: koudy
Pokud chceš alespoň trošku fundovanou radu, musíš dát lepší informace (promiň ten žertík předtím). Takže: jak velké máš AQ,jak dlouho je d založené,jaké a kolik rybek v něm, jaké a kolik rybek v něm, jaká řasa?(zelená či jiná), nejlépe doplnit fotkou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 15:39 koudy Re: Yirka
Dík za radu ale teplotu přes den snížim tak na 26 a to ani netopim.Mám ho totiž u okna a byt mám na jižní stranu.A stěmi rostlinamy co takhle poradit nějakou rostlinu jsem "amater"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:35 Muž Yirka [9123] Re: koudy
Na jasnou otázku, jasná odpověď. ;-) Řasy pryč, rostliny rozvíjet, teplotu snížit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 21:51 koudy – prosim o radu
Poradte co s řasama a s rostlinamy v akvariu(45x45x60 cm s teplotou 27 stupnu) Mám tam skalary.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 10:05 Sári
Bohužel jsem při shánění zářivky navštívila pouze dva obchody - jeden pouze Sera výrobky, takže zářivka za asi 400,- a v tom druhém mi pán nabídl tuhle, že je "nejlepší". Tak myslíte, že se spraví skvrny na listech všech kytek i na echinodoru, jakmile si zvyknou na větší intenzitu osvětlení? Měla jsem strach, jetli to není známka nedostatku třeba železa. Ta výměna štěrku mi už byla doporučena, ale mým živorodkám zřejmě vyhovuje, množí se ob měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 17:06 Muž filipsi [1295] – Re: Sári
Vliv to mit muze, a asi i ma. Ale bal bych se rict, ze za to muze, tj. je spatna. Rostliny byly doted zvykle na jine svetlo, a takovahle dramaticka zmena spektra je prekvapi, nektere se mohou zhorsit a po case opet zlepsit, nektere budou rust hur, a nekterym to bude jedno. Kdyz k ni svitis i 830, rekl bych, ze se to casem srovna. Rasy se adaptovaly rychleji, a povzbudilo je zbrydeni rustu ostatnich.
Rust ti s nejvetsi pravdepodobnosti budou trochu vic a trochu lepe pod 2x830, ale pokud ti jde o tu barvu svetla, proc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 16:28 R Muž Mrakoplash [1776]
To vysoke Ph ma na svedomi pravdepodobne pouzite dno (variopaint)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 16:10 Muž chicko [124]
No nevim, jestli to může způsobit ta zářivka-také s ní svítím a problém nemám. V tvém případě tady asi souvislost bude, ale spíše tím, že si zvýšila osvětlení-potom by se to mělo po nějaké době ustálit. Udělala si dobře že si snížila proudění vody(filtr do rohu). Tvoje akvárium podle fotek, ale vypadá velice pěkně, jinak bych ještě snížil ph-vysoké ph vyhovuje ruduše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2008 15:59 Sári – Může někdo poradit?
Ahoj, přečetla jsem nějaké rady ohledně řas zde ve fóru, ale potřebuji poradit, jestli má na růst řas vliv moje nová zářivka Aqua Glo 20W. Svítím s ní i Osram 830 18W. Od té doby, co jsem koupila Aqua Glo, se mi začaly ve větší míře tvořit tmavě zelené skvrnky na skle, anubiasu barteri nana, bacopě, acorusu, i ten malý trávníček zhnědnul.Tzv. vodní mor nechce vůbec růst, jako by změknul a rybky ho "roztrhaly" a on plave po kouuskách u hladiny, nechce vůbec kořenit. Tak to je novinka. Další věc, se kterou bojuji a hlavně nevím, z čeho to je, je hnědnutí - nejprve tečky hnědé, zčernají a pak zprůhlední mezi žilkami, pak se list utrhne a plave na hladině. To se děje u echinodoru a to jen u spodních starých listů, nakonec se celý kmen vyholí. Dnes jsem objevila dokonce zřejmě ruduchu = "vlasy" na echinodoru. Nevíte někdo, čím to je? Hnojím opatrně Serou, Ph 8, No2 neznatelné. Jo a dnes jsem filtr otočila do rohu.Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:31 Muž matlala [798] - Rostliny – zarivy
mě se začaly dělat rasy ale zarivku mam od srpna tak co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:26 Muž matlala [798] - Rostliny – ---
a sou hlavně na pozadí a echidoronech a trochu na te hydrophile co je v levem zadním rohu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:25 Muž matlala [798] - Rostliny – no
no čet sem že by stačilo svítit kratší dobu já svítim 14 hodin denně a cet sem že to má byt kolem 12.řasy se mi začaly dělat po 2 tydnech co jsem přidal 1 zářivku (víc na mém profilu u akvárek hlavně to 30l v tom 12l to neva krevetky budou mět hody až je budu mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:21 blek – jak na to
jedna možnost je pomodlit se, a druhá je přečíst asi 2500 stránek odpovědí na tu samou otázku, které jsou na všech akvafórech, odfiltrovat blbosti a pak je to brnkačka. (mimochodem na pelikánových stránkách je to všechno napsaný jaksi v kostce) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 19:03 Usine – světlo
Denní světlo nevadí pokud není moc ostré ale přímé slunce to určitě ne!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 23:35 Tomas4343 – denní světlo
A ještě jeden dotaz. Co denní světlo? Všude čtu, že se akva nemá dávat k oknu, ale já neměl jinou možnost, tak jsem měl vždy alespoň trochu zatáhlý závěz, aby na akva nesvítilo. Mám to nechat nebo denní světlo pomůže a neuškodí? Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2006 22:49 Usine – Řasy, světlo, rostlinky
První co bych udělal je vypnul ty diody. Speciální trubice většinou za moc nestojí – vyměnit.
Poměrně hodně ryb a málo rostli. Poměr 40 : 20 rostlinám je špatný .Měl by bít tak 30 : 100,
Potom můžeš začít s co2 ale opatrně. Nárůst řas je jen dočasný.Jakmile začnou rostliny růst budou postupně ustupovat. Hlídat Ph + Kh + No2 + No3. Parmička siamensis by neškodila. Opatrně zkoušet PMDD. Nemáš 60w ale 72w a to si myslím že stačí pokud nechceš mít holandské akvárium.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2006 22:18 Muž Horác [3942] – řasy
Je to rozhodně o nadbytku živin. 60 (nebo dokonce 30) wattů - to je na takovéhle akvárium málo. Světlo určuje úroveň metabolismu rostlin. Tvé rostliny pořádně neasimilují a v akváriu se hromadí živiny. Přidávání PMDD a céóčka situaci pravděpodobně ještě zhorší, protože při takhle nízké intenzitě světla rostliny tyto další živiny nemohou spotřebovat. A řasy budou mít pré. To, čeho je v akváriu nejméně, je tzv. limitní faktor, který brání rostlinám využít vše ostatní, čeho je dostatek (nebo nadbytek). V Tvém případě je tímto limitním faktorem jednoznačně světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2006 21:58 Tomas4343 – Řasy, světlo, rostlinky
Ahoj. Mám na vás takovej dotázek. Mám 250l akvárko a na něm kryt s možností umístit tam dvě 90cm trubice. Když jsem měl zapojené obě, tak se mi začala tvořit řasa a když jsem jednu odpojil, tak se zdá, že řasa ustupuje. Pomalu, ale ustupuje. Avšak mi moc nejdou rostlinky. Už jsem si objednal suroviny na přípravu PMDD a budu přidávat i CO2, ale co s tím světlem? Jakto, že když mám zapojené 2 trubice=60W, tak se mi tvoří řasa? Dyť to tolik světla není, ne? Je to hodně světla nebo se mám spíš zaměřit na živiny? Teď tam mám jednu 30W, ale zdá se mi to málo. Taky ty řasy docela přičítám vysokým dusičnanům. V naší vodě jich je bezmála 50mg/l. Co myslíte? Všem děkuji za názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 23:16 Sid Re: Yama
No - já dám asi na modlení! A můžete čas od času připojit informaci o aktuálním stavu? (Má to mít dlouhodobý účinek - min. 6 měsíců!)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 22:16 Žena yama [25] Re: Sid
Me se nepodarilo nejak identifikovat co je to za rasy, podle akvarijni.cz tipuju, ze to byly jejich slovy: mikroskopické zelené řasy a podle toho popisu asi ten dalsi problem byly Ruduchy. Byli to takovy cerny stetinky prisedle na listech rostlin, skle i dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 22:05 Sid Re: Yama
A na jaké že to řasy tak dobře účinkuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 21:32 Žena yama [25] Re: Sid
No u me to zabralo fakt uplne nejlip! Vymenila jsem pred tim nekolikrat treba 3/4 vody v nadrzi a za 2 dny to bylo zpatky.
Vim,ze tady vzdycky zkuseni rikaji, ze je potreba najit pricinu a ne znicit nasledek, kazdopadne ja jsem na zadnou pricinu neprisla, vracelo se mi to porad,at uz jsem menila mnozstvi krmeni, nasazela obri mnozstvi kytek, aby sebraly ziviny rasam, zmenila osvetleni, zatemnila, a tohle me nakonec zachranilo a hned ! Dala jsem davkovani 1g / 1l od oka dovnitr vnitrniho "bio" filtru misto aktivniho uhli a rasa i zakal byl pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 20:15 Sid Re: Yama
No to je fantastické! Akvaristé už celé století více či méně (ne)úspěšně bojují s řasami a konečně je tu jednoduché a rychlé řešení- ŘASOŽROUT! Za 3 dny akvárium absolutně bez řas! (Autoři by zasloužili akvaristickou "Nobelovku"!). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 17:44 Žena yama [25] – rasozrout
Ja jsem si tedka koupila ikvido.cz Rasozrout, nemela by to byt zadna chemie,ale nejake mineraly, jestli jsem to dobre pochopila, pridala jsem to do filtru a za 3dny mam akva absolutne bez rasy, takze ja doporucuji toto.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [57]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=2801