Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2016 17:31 R Muž afc1886 [14655] Re: Nellynka
Je to sinice. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 17:28 Žena Nellynka [0]
Fotka k příspěvku Dobry vecer ,chci se zeptat ... Objevil se mi v akvariu tento osklivy ... Jak to napsat slusne ... Bordel :-D

Dokazete nekdo specifikovat o jakou rasu jde a jak proti ni setrne bojovat ?
Akvarium funguje 2 roky bez vetsich problemu a tahle potvora se objevuje pouze v jednom miste a to uprostred ,kde nejsou rostliny ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maq
Len by som poopravil :-) nejedná sa o zárodky, ale spóry. Takže spóry rias sú všade aj vo vzduchu, naozaj. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 13:31 Blik Re: Maq
Díky moc za obě odpovědi. Předám takto dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2016 13:23 Maq Re: Blik
Zárodky řas se v akváriu vždy objeví, akvárium nikdy není sterilní. Jde o to zabránit řasám aby se rozrostly, vytvořit podmínky, ve kterých se jim nebude dařit.
Nové dno může sehrát velkou roli, ale to záleží na okolnostech. Z dotazu není patrné, jak dosud akvárium vypadalo, jak bylo vedené, atd.
Takže stará voda je správně. Pokud je něco jiného špatně, řasy se objeví s ní nebo bez ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2016 13:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Blik
Řasa se tam dostane i kdyby bylo všechno nové a pokud bude mít dobré podmínky k růstu, tak zase poroste.
Takže ano, pokud možno použít filtr a cca 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 12:46 Blik – "Přetáhnutí" řasy z akva do akva
Dobrý den, za svou sestřenku mám následující dotaz:

Mám v menším akva řasu, které se nemůžu zaboha zbavit. V neděli chci nakoupit nový rostliny, vyměnit dno a celý to předělat. Ale aby to nebyl takovej šok s nezaběhnutým akvárkem, tak bych podle návodu na různých fórech, měla použít zpátky co největší množství vody z původního akva a zaběhnutej filtr. Tak mě napadlo, jestli by se ta řasa v tom molitanu nemohla zase přinést zpátky. Nebo i s tou "starou" vodou.

Díky za jakékoliv rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:14 R Muž afc1886 [14655] Re: moncik98
A na kameny zubní kartáček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:12 moncik98 Re: vaaclav
Dobře, děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moncik98
Všichni škrábeme sklo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:09 moncik98 Re: vaaclav
Nad tim jsem uvažovala ,ale nak nevim co je asi moc a akorát, potom co jsem si zacala všímat ze to je krapet i na sklech, takže s tim nemám nic dělat ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 18:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moncik98
Pod vodou dekorace nikdy nebude čistá a nějaké řasy ti tam porostou jen jich nesmí být moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 17:47 moncik98 Re: vaaclav
Ono setřít to z toho kamene moc nejde ,ze skla jo ale nesmrdí to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moncik98
Jde ta řasa setřít, mohla by to být i sinice. Stačí přivonět k prstům, pěkně smrdí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:32 moncik98 Re: afc1886
Jediný co jsem dočetla,méně svítit a davat pryč řasu , pak ješte o Brotia pagodula který by prý mohl pomoct. Nevim čeho se chytit, čím začít a co z toho je asi nejlepší varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:15 R Muž afc1886 [14655] Re: moncik98
Nejsem si 100% jistý,protože se na to dívám na telefonu,ale jestli mám pravdu,tak tady rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa rybicky.net/forum/15813-rasa-na-skle rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu se dozvíš víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:12 moncik98 Re: afc1886
A jak bych se ji mohla zbavit ? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:07 R Muž afc1886 [14655] Re: moncik98
Měla by to být zelená přisedlá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:54 moncik98
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,chci se zeptat,udelala se mi v akváriu rasa,nevíte nekdo jaká a co s ni ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 08:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Od bojovnice bych očekával, že se jí zatraceně bude chtít :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 07:44 Žena petulinakk [2016] Re: Paul
Samo to nezmizi, mam to v krevetkariu bez ryb uz dlouho.
Ale betta by to vyresit mohla, pokud se ji bude chtit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 00:01 Muž Paul [2] - AsieRe: JirkaŠčobák
Žádné jiné ryby kromě betty už do akvárka nepřijdou.. A pravděpodobně je to to samé :-) Není to problém, ale nelíbí se mi to :-D Budu doufat, že časem zmizí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Paul
Fotka k příspěvku Měl jsem něco podobného na skle v akváriu s raky (viz foto - je to podobné?). Vyřešila jedna živorodka.
Všeobecně si ale nemyslím, že to je něco, s čím by bylo nutné si lámat hlavu. Pravděpodobně zmizí hned, jak nasadíš ryby. Je velký problém, když ti budou v akváriu plavat dál? Netrápil bych se.

P.S. Fotku jsi dal fakt neostrou. Asi není tvá chyba, že není lepší, ale naše také ne. Já na to koukal hned, jak jsi to sem dal, ale nereagoval, protože jediné, co bych ti v tu chvíli řekl, že "špína na skle".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
-nápověda-jednobuněčné eukaryotické organismy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:30 Muž Paul [2] - AsieRe: lacewings
Takže s tím nemám nic dělat?
:-O
Zmizí to někdy? Nebo si budu muset koupit paví oka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
- protože vše souvisí s něčím
-nic se neděje
-pokud bys měl třeba paví oka ,tak to sezobnou .
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:47 Muž Paul [2] - AsieRe: lacewings
Měnil, jak to s tím souvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:46 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Takže abych se toho zbavil tak musím akvárko založit od znova a vyčistit nějakou kyselinou? Paráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:41 R Muž romant [27982] Re: Paul
Mrkni na lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:39 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Je to tak malé, že to nejde vyfotit..
EDIT-A teď jsem si všiml, že to leze..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
Fotka k příspěvku -pokud to má být to označené,tak se nejedná o řasu
- měnil jsi vodu ,co? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:32 R Muž romant [27982] Re: Paul
Podle mě zelená řasa, zkusil bych lidský sádlo v podobě škrabky na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:29 Muž larix [1420] Re: Paul
Alebo by pomohla kvalitnejšia a detailnejšia fotka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Paul
Tak ta fotka pořád není perfektní.Není to spíš nějaký parazit než řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 12:22 Bacoun Re: Paul
Tak to netuším.Počkej,jestli někdo zkušenější ti neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 12:03 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 11:16 Muž Paul [2] - AsieRe: Bacoun
Ty tečky jsou uplne všude po sklech.. Tak nevím, jestli by tohle sama zvládla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 01:12 Bacoun Re: Paul
Ty máš v AQ piskořky.To můžou být jejich vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 00:58 Muž Paul [2] - Asie
Nevypadá.. Jsou to bílé tečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 00:53 Bacoun Re: Paul
Jestli to vypadá jako viz odkaz.Tak máš odpověď.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 00:28 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, na sklech akvária se mi udělaly takové malinké světlé tečky.. Ani to nejde vyfotit.. Čím to může být a jak proti tomu bojovat? :-O
Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 09:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Petas33
a jsme u toho. Já dávám i na takhle malá akvária externí fitr, předejdu tím podobným problémům. A většinou když se mi začne dělat slepá hladina, vyčistím fitr (malej průtok, zasviněný obsah).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2016 09:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kornxi
počítej, že na anubiasech se dělá řasa skoro všem :-)
Potřebuješ rychlerostoucí rostliny, ty potřebují dusík, ten je při terčích nežádoucí, takže ti i v tomhle pomohou. Osázel bych to i nějakými echináči, bleheráč roste všude a celkem rychle.
Základ je velká filtrace, s nepříliš velkým proudem (většinou se dělá ruducha v proudu), nebo změnit proudění a úměrné osvětlení (možná budeš muset těmto nenáročným rostlinám i ubrat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2016 23:05 Žena petulinakk [2016] Re: kornxi
No asi to nebude jediná věc, ale jako první bych být tebou omezila nebo úplně vynechala to hnojení.
Ty živiny by se měly někde spotřebovávat, ale neprosperující rostliny, a navíc pomalu rostoucí, jich moc nespotřebují. Hnojíš si akorát ty řasy. A navíc ryby taky hnojí.

Píšeš typ osvětlení, ale ne kolik ti tam svítí... Sice pokud hodně svítíš, měl by být větší i příjem živin, ale jen pokud ty živiny mají odběratele.
Ono důležitější než absolutní hodnoty různých "vstupů" je jejich vzájemný poměr. Takže jako další krok opravdu přitlač na ty rostliny.
Zkus si přečíst třeba tohle www.horacovoakvarium.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 21:46 R Muž romant [27982] Re: KarlosS
Vidím tam vytuněnej Aquael pat mini. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 21:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Petas33
co filtr, jak je to velký a jakej tam máš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 11:45 Žena kornxi [10] - Miniakvária – řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám problém s řasou v akváriu. Je prostě všude. Tvoří se na rostlinách, ty uhnívají a rozpadají se. Vím, že mám v akvu málo rostlin a že potřebuji rychlerostoucí, ale všechny měkké rostliny mi zničí mřenky, tudíž se musím zbavit nejdříve jich a až poté osázet akvárium. I tak si nejsem jistá, zda mi rostliny nezahynou, jako všechny ostatní. Jediné, které se drží jsou anubiasy hmm
Ale k té řase. Na rostlinách je černá štětičková, i zelená, ta samá je i na skle a na dně se tvoří hnědá. Mám osvětlení Aquatlantis Easy LED Universal. Svítím 8h denně. Přidávám hnojivo PMDD. Tvrdost vody je kolem 7,2pH, ale to by nemělo mít na řasu nějaký zásadní vliv. Akvárium je v záběhu šestým měsícem a je o objemu 550l. Měkkolisté rostliny se rozpadají, ale to bude asi vinou nedostatku živin.. opravdu netuším.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 12:58 Petas33 – zarivka
DObrý den chci se zeptat mám problém s řasou a taky se slepou hladinou.Osvetleni mám kalsickou 15 W trubici T8.Chci se zeptat jaka je takova zivotnost trubice jestli to nemůže být tím že už vysvícená mám jí cca přes 2 roky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 13:46 Muž visek [75] - TetryRe: drvi
10 minut je moc .staci 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 11:24 Ladis67 Re: stanki
Měl jsem zavlečenou ruduchu a zafungovala mi koupel v tekutém uhlíku od VitaPlant. Udělá se 25% roztok, rostlinky se do ní na 5 min. ponoří a zpátky do akva. Řasa za dva dny zfialověla, opadala a už se nevrací. Ale pozor, některé rostliny to nedají. Anubiasy v pohodě, plevuňka Reineckova a hnědovka křídlatá vypadaly špatně, ale už se srovnaly, Egeria a chebule odešly úplně. Taky to prý nemají rády mechy. ;-)
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1501