Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:36 Muž marek21 [16] – Re: romant
no 2x skalar
4x black moly
6x mecun
15x neonka
3x prisavnik

to je asi vsetko ...
a odkalujem vlastne pri kazdej jednej vymene vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:26 R Muž romant [27987] – Re: marek21
S chemickejma pomocníkama nemám žádný zkušenosti. Jsem zastáncem těch rychlerostoucích rostlin a častější výměny vody. Kolik je v tom akvárku celkem ryb a jak často odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:21 Muž marek21 [16] – Re: romant
no uz som dost dlho ani nehnojil akvarko ... CO2 pouzivam ... a vodu menim asi kazdy tyzden cca 50 litrov ... malo by pomoct keby som tam dal rychlorastuce rastliny ? pripadne pouzil ten Rataj Algae Destruct ? ale cital som ze to zafarby vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:10 R Muž romant [27987] – Re: marek21
Osobně si myslím, že to akvárko je přehnojený a v kombinaci s tím osvětlením se to projevuje takto. Jako hnojení bych nechal jenom to COčko. Častěji bych měnil tak 30% vody a vyměnil bych ty zářivky za klasický třípásmovky. Přidání rychlerostoucích rostlin by mělo taky pomoct odčerpat živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 20:06 Muž JirkaBery [32]
shop.rataj-spk.cz/…

Bylo to tohle, a docela učinně to zabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 17:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
Přečtěte si, třeba zde na fóru, něco o speciálních zářivkách (speciálkách). Je to sice delší čtení, ale třeba si také začnete myslet, že je to zářivkama.
Výdrž speciálek je kolem půl roku. Sice pak svítěj. Klidně další rok, rok a půl, ale jde o to jak svítěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 17:16 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: marek21
Já bych tam spíše zkusil dát Ceratophyllum demersum (růžkatec ponořený), nebo nějakou podou ultra rychle rostoucí rostlinu. Ani ji nesaď, jenom volně polož na hladinu akvária. Rostlinky sice budou trošku zastíněné, ale řasy by měla časem ustoupit, protože jim "vyžere" všechny živiny a ty můžeš začít zase sadit normální rostliny a ten plevel omezovat.
Jenom musíš dodržovat klasické rady proti řasám, nepřekrmovat a nemít přerybněno, jinak ti nepomůže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 16:19 Muž JirkaBery [32] – řasa
Měl jsem stejný problém po založení jako ty. Ze začátku všechno pěkný, rostliny rostly jak zblázněný, ale.. za pár týdnů začla řádit řasa a dám ruku za to, že to byla ta samá co u tebe (nebo její dvojče). Dopadlo to tak, že když byla většina kytek v koncích, otec tam i přes moje protesty nalil nějakou chemickou sračku, a světe div se, řasa vzala za svý. Jestli najdu krabičku, napíšu název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:48 Muž marek21 [16]
tak to ja neviem ako dlho tie ziarivky maju vydrzat ... ale to nebude asi ziarivkami ... lebo to uz hned mozno 5-6 mesiacov po zalozeni akvarka sa to zacalo pomaly ukazovat take riasy po listoch rastlin ale teraz to uz celkom je na ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
A jak dlouho mají ty vaše zářivky vydržet? (jaký mají pokles svítivosti po době jaké snimi svítíte? ;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:40 Muž marek21 [16] – Re: Johan
no neviem ako dlho vydrzia... ale zase nesu az take stare ... maju ani nie rok ...doteraz som svietil dvoma ziarivkami ... ale uz som pridal aj tretiu ... ta je este nova ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
Pořád používáte speciálky? Nemáte už tyto zářivky "vysvícené"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:38 Muž marek21 [16]
uz budem musiet asi dokupit nove rastliny ale pokial nepridem na to co s tym akvarkom treba robit tak to asi nema vyznam kupovat... lebo dopadnu asi tak isto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:35 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:35 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku a teraz takto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:34 Muž marek21 [16] – 200 l akva - riasa
Fotka k příspěvku Zdravim

Vie mi niekto pomoct s tymto ???
Niekedy akva vyzeralo takto:

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 07:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: toninopolice
...Je pravda že nyní svitim u tohoto akvarka časteji nez u jinych...
Tak zkuste svítit méně často. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 22:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: toninopolice
to vypada na odchazejici ruduchu... ale asi si budu muset pockat na vesteckej sen.... foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 21:08 toninopolice – Řasa na skle (bílá)
Ahoj lidicky mám problém nikdy v životě jsem se nesetkla s řasama a to že mám akvaria od 50 l - do 200l. a nyní jsem si pořídil akvarium na design s 54 l a poprvé se mi vytvořili řasy bílé na skle nepoužívám žádné koncentráty , chemii a vyvažovadla vše přírodne rybicky zdravé, rostou a rostliny v plné kráse rostou jako z vody :-D:-D:-D jen mám nyní problém s bíloou řasou. Je pravda že nyní svitim u tohoto akvarka časteji nez u jinych. prosím poradte. icq 285684345

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 16:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
Ten musí na vaše akva stačit. :-)
ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 16:27 Muž hulča [0] – Re: Sid
obchod.acheta.cz/…
to je ten filtr, teď na akvárko asi týden nebudu mít čas, ale pak se do toho pustím. Kdybych měl ještě dotaz tak se ozvu. Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 16:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
"Holanďan" je slangově rostlinné akvárium holandského typu - samá kytka, pár rybek, hromada světla, intenzivní hnojení atd. :-)
Samolepící folie se dá za rozumný peníz koupit v některém "hypersupermarketu", (OBI, Bau..., Hornbach ap.).
S rušením půdního filtru nespěchejte; zkuste se porozhlédnout kolem sebe - Brno a okolí je plné zkušených akvaristů. Třeba by se našel někdo, kdo by vám s poskládáním akva pomohl.
Co je zač ten externí filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 15:44 Muž hulča [0] – Re: Sid
Problém je v tom, že nevím jak to akvárko mám poskládat aby fungovalo, jsem začátečník a nikdy jsem to nedělal. Zruším ten půdní filtr a zkusím to bez něho i pozadí. Kde seženu to samolepící folii? Co se týče těch rostlin, tak samozřejmě, že chci aby jich tam bylo víc, ale zatím mám strach, že je nakoupím a stejně uhynou (zatím tomu tak vždycky bylo). :-( Ještě dotaz co je to ten "holanďan" stydim klasické společenské akvárium? Jinak díky, něco s tím provedu a pak se pochlubím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 15:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
A v čem je tedy problém, že píšete: Pokud zruším pozadí tak tím zruším i půdní filtr...?
Čerpadlo u hladiny a trubka se dají schovat např. trsem rostlin. A kdybyste se rozhodl půdní filtr zrušit, (odstranit trubku s čerpadlem), vnější filtr by měl stačit. (Nevíme sice ještě, o jaký filtr jde, ale v podstatě "jakýkoli hýbač vodou" bude při vhodném "poskládání" akva stačit...)
CO2 můžete zachovat, (při takto silném osvětlení je docela na místě), hadičku s kamínkem či jiným difuzérem můžete schovat za vhodný trs rostlin. Nebo můžete vymyslet jiný způsob aplikace CO2. Případně můžete akva "poskládat" tak, aby umělé sycení CO2 nebylo nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 15:02 Muž hulča [0] – Re: Sid
V tom pozadí je jedna trubka která končí u hladiny tím čerpadlem co de vidět na obrázku. Ve dnu je po domácku dělaný filtr který ja napojen na tu trubku u dna. Čerpadlo nasává vodu přes dno. Navíc tam de hadička s CO2 a vrtulka čerpadla rozmetá bublinky do vody. (výtvor tchána) Jinak externí filtr je pod akvárkem v komodě a hadice vedeny za akvárkem (průtok 1400l/h). Rád bych toto akvárko dostal nějak do rovnováhy, aby se dařilo rostlinám i rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 14:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
Ještě poznámku:
Osvětlení 4x Lumilux T5/80w (2x830 a 2x840) by stačilo i pro "holanďana". Na to vaše prázdné akva je ho až moc... Řasám to ale vadit nebude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 14:51 koaaalka – Re: Horác
koukám, že budu mít stejný problém! máme dvě asi 80 nebo 90 cm zářivky, sera daylight
už jsem slyšela.... byly nechutně drahý a prej stojí za houbelec!
Mám v akvárku echinodorus beauty red (teď nějak zkomírá) anubias var. bartery (je hezkej ale skoro neroste) a valliseria rubra serpanta (roste jak divá, ale je porostlá tou kraťoučkou zelenou řasou)
chtěla jsem echinodor podpořit hnojícími tabletkami Florenette A od Sery, ale tím mi zase naběhla zelená řasa a zápasím s ní už půl roku, občas se na echinodorovi objeví ďubky štětičkové řasy, tak listy otrhám a je pořád mrzáček :-(
takže skusím provést něco se světlem, můžete mi něco doporučit?
a co je to to PMD a kde se to dá sehnat a jak se to používá?
Děkuji jsem začátečník samouk, zatím mi to moc nejde, ale snažím se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 14:40 Sid – Re: hulča
Co to je za blbinec?! :) Přihlášený jsem, napsal jsem odpověď, odeslal ji a ona nikde?! tone
Znovu:
Já vám se 3D pozadím neporadím - neuznávám je. (Stejně, jako kýčovité obrázky/fotky šutrů, kořenů nebo rostlin...)
Já bych postupoval takto: vypustit akva, odsunout ho, nalepit tapetu, vrátit akva, doplnit kopu kytek, dolít vodu, postupně nasadit rybky...
...Pokud zruším pozadí tak tím zruším i půdní filtr...
Co máte kromě trubek za pozadím? Čím ten filtr poháníte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 14:29 Muž hulča [0] – Re: Sid
A co zkusit udělat nové 3D pozadí? Nebo je lepší ta tapeta? Nevím, jsem začátečník, akorát to akvárko mám doma. Za akvárkem je tak 2cm, takže tam se nedostanu, leda vypustit a celé posunout i s komodou. Pokud zruším pozadí tak tím zruším i půdní filtr. (nevadí)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 13:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: voko
Hnus, milostivá. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 13:38 Muž voko [9] - Živorodky
Nebo jsou různé tapety, které se prodávají v akvaristikách a na nich jsou obrázky akva rostlin kořenů atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 13:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
Nejlépe zvenčí černou samolepící tapetu. Pokud nemáte dostatek místa pro manipulaci, mohl byste zkusit tapetu přilepit na podložku a tu přiložit k zadnímu sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 13:17 Muž hulča [0] – Re: Sid
A co tam mám dat místo toho pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hulča
Vyhodil bych to neskutečné pozadí a akva osázel rostlinami. To by pro začátek mělo stačit.
A vpustil bych do něj hejno rybek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:52 Muž hulča [0] – Re: Sid
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:48 Muž hulča [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:47 Muž hulča [0]
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:46 Muž hulča [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuju poradit s tímhle akvárkem. Převzal jsem ho po tchánovi a nevím si rady s touhle řasou. Akva má půdní filtr ke kterému pouštím CO2 a ještě jeden venkovní filtr. Obsah cca 500l, světlo 4xlumilux t5 80w (2x830 a 2x840). Před 2 dny jsem ho komplet vyčisti, i rostliny opucoval a teď vypadá takhle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 11:16 Muž justinik [9] – Re: justinik
Fotka k příspěvku Este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 11:14 Muž justinik [9] – Problem s riasou
Fotka k příspěvku Zdravim... Mam problem s riasou ako vidno aj na fotke. Svietim 12.00 - 22.00. Ta riasa sa robi aj na rastlinach... kazdy týžden ju musim zoškrabovat. Poradte mi čo sa stým dá robit...
Dikes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 09:50 pavlina – Re: vaclav
U mě to pomáhá, ta sůl odstraní i usazeniny od vodního kamene. Tohle akvárko mám pět let a pořád vypadá jako nový, sůl pak vypláchnu proudem vlažný vody a je klídek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:12 Usine – Re: vodnik
Asi bych vynechal tu sůl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:57 vodnik – Re: pavlina
Ahoj dobrý nápad zkusím ho a uvidíme doufám že pomůže potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 10:33 pavlina – Re: vodnik
No nevím, jestli to nedělám třeba špatně, ale já vždycky když čistím akvárko tak klasicky houbičkou na nádobí, tou hrubou stranou a místo nějakýho čističe používám obyčejnou kuchyňskou sůl, řasy se mi v akvárku udělaly jen asi dvakrát a od tý doby už nic. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:48 Muž BarbarOSA [6] – Re: Fogy
svetla je dost..
priesvitnost listov znaci malo zeleza alebo drasliku vo vode ak sa robia aj diery..
treba ako Sid pise bud hnojit do vody klasika niecim, alebo zasobne dat ku korenom nieco..
stava sa to aj pri kupe novych rastlin, ze menia listy zo submerznej formy na emerznu..
ale to len u novych rastlin, nepestovanych pod vodou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Fogy
a nemůžou už být taky staré zářivky? kdy jste je naposled měnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 14:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fogy
Zkuste dát ke kořenům nějaké zásobní hnojivo, případně jíl obohacený živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 12:23 Fogy – Hnědnití listu
Dobrý den potřebuju poradit mam aq 112 litru 2x 18w zářivky aq je založené tak 2 roky a edavno jsem jel na dovolenou a vrátil sem se a listy na echinodorech začli hnědnout a bylo zkrz ně vidět .. tak sem je otrhal a po tejdnu se to začlo oběvovat na dalších listech a jde to pořád dál ... nevíte čím to je ? zdá se mi že uhnívaj vodu měním poměrně často 30 litrů tejdně a obyvatelstvo jsou jen 2 akary hnědé cca 5 cm a 2 pancéřníčci kropenatí taky kolem těch 5 cm .. poradte nevim co s tim sem už zoufalej přemejšlim že to celý vypustim a založim znova jelikož už nevim .... díkyza odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:54 Toony
pročti si rady. a pak se ptej na konkrétní věci. ty si evidentně nepochopil princip vzniku řas. nejde se jich zbavit jednou provždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 20:39 vodnik
tak jak se mám radikálně zbavit těch řas,aby když předělám akvárium se nevrátily.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=2451