Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 13:35 Žena Barča [2] - betty a živorodky
A nebylo by lepší rostliny dát pryč komplet vyčistit akva a vyprat dno ? A udělat to vše od znova? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2016 11:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Barča
Před lety jsem kamarádovi udělal "instantní akvárium". Akože dno, zasázel rostlinky, zabalil do fólie a strčil mu do ruky s flaškou detritu ze svého akvária (doma dolil jen vodu). Asi po dvou měsících jsem se byl podívat a vypadalo to u něj podobně, jako u tebe. Nedovedl jsem mu poradit, protože jsem takové řasy nikdy (ok, lidská paměť může být krátká) neměl. Samozřejmě vláknité řasy, parožnatky, sinice - to znám, ale kdybych chtěl mít co měl on nebo co máš ty, tak nevím, jak toho dosáhnout.
I když někomu založím akvárium podle mého postupu, nedovedu si představit, co dotyčný bude dělat. Podobné je to s počítačem - začátečník vymačká do klávesnice kombinace, které by pokročilého nenapadly.
Nedovedu ti přímo poradit, protože já bych například neudělal akvárium s filtrem. Všechno mám bez něj - a to už samo o sobě zásadně mění podmínky. Můj názor je, že na těch pět pavích oček filtr nepotřebuješ - pokud ti rostou rostliny a máš jich dost. Tobě evidentně nerostou a musíš bojovat. Skus měnit 15% vody obden, mechanicky vybírej opatrně řasy, které jdou vybrat a vydrž to dva týdny. Pak dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.04.2016 11:18 Marcel G Re: Xlienka
Jen doplním, co naťukla Xlienka. Nejlepší způsob, jak se zbavit řas v akváriu, je dát si hned od začátku pořádně záležet na tom, abych své akvárko dobře založil. Pokud se akvárko založí špatně, může být boj s řasami dopředu prohraný, a to i při sebelepší snaze. Velmi důležitý je už třeba výběr vhodného substrátu, rostlin a osvětlení. Hrubší substráty mají jednu velkou nevýhodu, a to je zapadávání organického bordelu (hlavně tuhých rybích výkalů a nespotřebovaného krmiva) hlouběji do substrátu, kde pak hnijí. Takový substrát se pak promění v továrnu na organické živiny pro řasy. Podobné problémy jako bordel v substrátu může vyrábět i špatně fungující filtrace. Substrát a filtrace mohou někdy nadělat více paseky, než užitku. Dobře založené akvárko s velkým množstvím dobře živených rostlin a malým množstvím nepřekrmovaných ryb se po nějakém čase natolik stabilizuje, že ho jen tak něco nerozhodí a vyžaduje z naší strany jen minimální údržbu (o většinu důležitých věcí se tam starají bakterie). Držím Barčo palce, aby tě počáteční neúspěchy neodradily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2016 10:55 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Barča
Chce to trpělivost, za 6 dnů se nic nenadělá. Prozatím můžeš kousky řasy odebírat, ale chce to nechat zaběhnout tak 2-3 měsíce a pokud bude pořád řasa přetrvávat je na místě začít dělat další změny.
Teď je podstatné neflákat údržbu a čekat. V případě, že se nebude dařit žádné kytce tak i doplnit o něco nenáročného.
Samozřejmě založená prezentace by pomohla odstranit třeba ještě nějakou výraznější chybu v založení, ale to opravdu dotazováním zjišťovat nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 08:38 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Barča
Spíš to bude souhra více důvodů, ale zjistit se to dá až z prezentace, kde napíšeš všechny potřebné informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 07:24 Žena Barča [2] - betty a živorodky
A nemůže to být třeba světlem?Mám led osvětlení diversa 5.7W (jeslti se ty řasi třeba netvoří intenzitou světla) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 22:53 Muž lazynho [39] Re: Barča
Barčo, založ si tady nádrž, kde uvedeš vše důležité a doplň to fotkami ano Pak bude snažší ti poradit, kde by mohl být problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 19:11 R Muž romant [27982] Re: Barča
Za 6 dní je ten akvacit ještě stále nefunkční, tedy ve smyslu nitrifikačním, to chce tak tři neděle, aby došlo k řádnějšímu osídlení bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 18:57 Žena Barča [2] - betty a živorodky – řasa furt nemizí
Ahoj ,jak už jsem psala že mám problém s řasou.Nechce furt zmizet (i když jsem tam dala ten akvacit) nevíte proč nechce zmizet (vodu měním i častěji 2 nebo 3 do týdne )
Prosím pomozte mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pazdi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:44 Pazdi – Chihiros Doctor Plants Super
Ahoj,

má někdo zkušenost s tímto produktem?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Předem děkuji za odpověď.:)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 12:32 Muž 3CK [49] Re: paradoKs, vaaclav, JirkaŠčobák
vaaclav: Ok, díky! Trochu to poměřím a kdyžtak se zase ozvu, co s tím :)

JirkaŠčobák: Překrmení to být může, trochu jim to omezím chudákům :)

paradoKs: Filtr tam mám závěsnej atman hf-0300 s biomolitanem uvnitř, zanesenej zatím není a proudění mi taky nepřijde nijak hrozný, takže tímhle to asi nebude. Stejně tak, jak jsem psal v předešlém příspěvku, kytky rozhodně nestagnují - všechno parádně roste... bohužel i ta řasa no :-D

Každopádně díky všem za podnětné reakce, nějak se s tím popasuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 22:13 Muž paradoKs [198] Re: 3CK
S tím jsem se potýkal taky nějakou chvilku. První věc, nedostatečná filtrace, nebo špatná cirkulace, nebo je filtr špinavý. Na to se zamer, voda musí proudit a být křišťálová. Mechanické odstranění je podmínkou! Dále nevíš jaké živiny ti schází.... Ale schází. Jakmile budou růst kytky (teď stagnují) řasa začne ustupovat. Přidávání tekutého uhlíku je na tento přechodný stav také velice dobré. ;-)
Pevné nervy tak na cca měsíc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2016 14:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Zkoušel jsem ledacos a nejvíc se mi aktuálně osvědčuje 30 cm akvarijní pinzeta, kterou jemně, krátce, ostře popotahuji (pohyb vychází nejvíc z ramene). Když hrozí, že vytáhnu i rostlinu, začnu tahat na jiném místě a menší množství. Takto se z rostlin dá vytahat docela dost (podobně postupují řasožravé ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2016 12:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
Špejle trochu zdrsnit její konec a natáčet někdo na ní přivazuje mezizubní kartáčky nesmíš si řasu nechat přerůst přes hlavu. Asi bych trochu ubral světlo. Jinak testy ty základní PH, KH, NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2016 12:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 3CK
Cladophora to není. Řekl bych "jemná vláknitá řasa". Akvaristickou pinzetu a vytahovat jemným cukáním.
Můj odhad je, žes buď překrmil nebo moc světla nebo není ideální ta výměna poloviny vody týdně. Při tomto osazenstvu bych krmil naprosto minimálně a měnil ne víc, než 20% vody za týden.
Kdyby to bylo mé akvárium, začnu mechanicky odstraňovat řasy a měnit 15-20% vody každé dva dny, dokud to nezačne vypadat stabilně a časem ustupovat. Drastický zásah může způsobit ještě větší problémy. Řasy jsou taky rostliny a když se jim najednou přestane dařit, nastoupí například sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 12:16 Muž 3CK [49] Re: vaaclav
Nějaké testy klidně koupit můžu - nějaké tipy, na co se zaměřit?

jojo, je to na vyhození... naštěstí tohle je vyfocená ta nejhorší oblast, jinde to není tak strašný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 12:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
Škoda že neměříš protože by jsi asi sám zjistil co se děje. Ta kuba je skoro na vyhození. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 12:07 Muž 3CK [49] – Identifikace a rada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, Monte Carlo mi poměrně brutálně začalo zarůstat zelenou řasou - nejspíš Cladophora(?). Prosil bych o potvrzení identifikace řasy a o radu, jak co nejlépe postupovat dál. Info o akvárku:

- 16 litrů
- světlo Diversa LED Intenso 10,1 W
- 1x týdně výměna cca poloviny vody
- vždy po výměně 1 ml PMDD (s tenso coctailem) ...takže 1x týdně
- co2 nonstop
- kytky: m. monte carlo, malokvětka, microsorum - všechno bez problémů roste.
- založeno 2 měsíce (se zajetým filtrem)
- osádka: 5 razborek skvrnoocasých a nějaké krevetky red cherry
- hodnoty vstupní vody: www.vak-hod.cz/…
- hodnoty vody v akvárku neměřím

Přikládám orientační foto nádrže. Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2016 10:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petromas
To se v hadicích dělá běžně, proto se na ně prodává i čištění. www.akvarista.cz/…
Až zjistíš že ti to zpomaluje průtok tak bych to teprve řešil. Jinak dobré je místo kartáčků klasické savo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 09:44 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj prosím o radu co je to za bordel.Filtr jsem měnil před měsícem.Jde o eheim 2424 před tím byl vnitřní fan 2 .akvarko jede přes dva roky.Teď se udělalo cosi viz foto. Asi nějaká řasa. Je to na vývodu i sání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Barča
Stačí kostka akvacitu, vyříznout díru a spodek stávajícího filtru do něj vložit. Foto najdeš třeba ve vláknech filtr do malých akvárií do 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:31 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: NHKG
A akva by nemohlo být aspoň těch 30l ,rodiče mi větší nechtějí dovolit
A jaký filtr (lepší) bych mohla koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 15:14 Muž DaveLister [478] Re: Barča
A proč tam topis na 27? Ryby jsou studenokrevne, když snizis teplotu o pár stupňů a zpomalí se tím metabolismus a snizis tim trochu biologickou zátěž akvaria.. Pávi očko tolik tepla nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.04.2016 07:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barča
Chtělo by to větší akvárium a lepší filtr. Pokud filtr nevydrží měsíc bez údržby, tak nestihá. Čistit ho 2x týdně je extrém. Se současnou osádkou a technikou je akvárium bez řas jen sen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 07:26 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: cezarmilan
Filtr se hodně ucpává takže ho čistím 2x do týdne
A výměna vody je také 2x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2016 22:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Barča
Ako často sa čistí filter? No a vodu meníš? Teda 1/3 vody by si mohla meniť už od teraz a aspoň obdeň. Malo by sa to upraviť. Vyzerá to na nedostatočnú hygienu akvária. Takže meniť (1/3) vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 20:53 Žena Barča [2] - betty a živorodky – řsi v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat. Obevili se mi v AQ řasi (dlouhé a hnědé) ,objevili se nejdřív na technice a potom na rostlinách zkoušela sem je setřít (povedlo se).Za další 3dny se objevili znovu :( .Nevíte co to mohlo způsobit ?? A popřípadě jak se té řasi zbavit ?
Osvětlení LED Diversa 5.7W 20litrů
Filtr Claro 200 Diversa
Topítko Thermo plus
26-27stupňů
5x paví očko
3x Okružák Ploský

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 20:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: billec
V tom odkazu jsi nic podobného nenašel? Pokud jde o zelené tečky tak rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 19:03 billec
Myslel sem tu vlaknitou na listech.. a jeste se me delaji na liste takove tmave zelene tecky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 08:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: billec
Trochu bych stáhl dobu osvětlení a hledej výraz ruducha. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 07:05 billec
Svitim 12 hodin denne s prestavkou... Nehnojim a neaplikuju co2 pravidelne kazdy tyden odkaluju a menim 1/3 vody za odstatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:41 billec
Fotka k příspěvku Zdravím mam problem s touto rasou... Jak se ji mam zbavit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:52 Muž grupyk [20] Re: Petas33
Zbytečně dlouhá doba svícení pro založené akva, 1. týden stačí max 6 hodin a potupně zvedat o půl hoďky každý týden. Měnit alespoň 2x týdně 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: JduSi
12 hodin je na nové akvárium opravdu moc, záleží taky na intenzitě. Já mám akvárium druhý týden a svítím 2x denně jen po 3 hodinách, první týden to bylo po 2,5 hodinách. Řasy se u mě zatím neobjevily, ale záleží taky na jiných faktorech než jen světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:57 Petas33 – zrnitá řasa
Dobrý den, chci se zeptat dnes je to týden co mám založené akvarium.Na skle mám zelenou řasu.Na rostlinách také zelenou zrnitou řasu.Hladina je zaslepená Denně svítím cca 10,5 hodin.napadlo mě zvýsit průtok filtru ale ne moc jako dno mám liapor a filtr jej zvedá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:29 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: JduSi
Po týdnu opravdu není co řešit. Počkej tak dva až tři měsíce a uvidíš jak si to sedne. Osázené to máš a pokud budeš vidět, že se některým kytkám opravdu hodně nedaří tak je prostě vyměň za jiné. Samozřejmě ty kusy řasy (nebo spíš nitě) občas vytáhnout, ať to extrémně nerozbují. Akvaristika je hodně o trpělivosti a týden či dva je hodně málo na nějakou úvahu. Ze světlem můžeš experimentovat až se to usadí, ale extrémně silné rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:16 Muž JduSi [16] Re: Wendy2
Myslis,ze to s tou rasou pomuze? Jestli uz neni pozde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 09:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: JduSi
určitě zkrať dobu svícení, u nově založeného akva klidně na 6 max. 8 hod, teprve později po hodině pomalounku přidávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:52 Muž JduSi [16] – Rasy
Tak zacinam bojovat s rasama v akvu.. Je zalozene dele jak tyden a na listech rostlin,kde je nejvice svetla mam dlouhe zelene rasy. Doufam,ze to je jen problem u cerstveho akvarka a casem to zmizi,no jsou kazdym dnem delsi a delsi..Svitim 12h denne,tak nevim,zda na osvetleni neubrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2016 06:40 deathdealer0012 – čistění hadic
Zdar a sílu.

Mě osobně se skvěle osvědčilo dát na konec pera pro čištění odpadů filtrační molitan a hadici s tím vyčistit. Jde to skvěle a není potřeba používat žádnou chemii. Pero na čištění odpadů mají v každém hobby marketu a kousek tý filtrační hmoty se taky najde. Cena pera 5 mm v délce 3 - 7m se pohybuje od 50 do 150 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 00:06 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: vaaclav
Tato rada se mi moc hodí, už nějakou dobu jsem přemýšlela, jak to fuj v hadici odstranit, mám ji taky průsvitnou a 8 m dlouhou... o víkendu se do toho pustím potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2016 08:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: urvanec
Smajlíci pro smích vypadají jinak. smich
Já mám dlouhou hadici na odkalování je průsvitná a vždycky v těch 8 metrech zůstane trochu vody a na světle v tom roste leccos, od řas po sinici. Skoušel jsem jí proplachovat třeba jen horkou vodou ale to nepomůže tak to dělám tak 1-2x ročně savem. Trochu ho zředím a nechám v hadici klidně pár hodin a pak to propláchnu. Je čistá jak sklo jen po sinici zůstaly narůžovělé fleky které nejdou odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2016 08:41 - Re: urvanec
Rozrieď si savo na dezinfekciu studní (nie hocijaké parfumované!) v pomere 1:20 a prepláchni hadicu(resp.ju do tohto ponor na pol hod.) potom buď prepláchnuť poriadne vodou alebo použiť niečo na odstránenie chlóru (napr.druhé namočenie do roztoku peroxidu vodíka) Dokiaľ to neprestane bublinkovať.Potom poriadne ešte raz prepláchnuť a šup ho,môžeš používať.Malo by to na čas zastaviť to bujnenie baktérií v nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 08:34 Muž PaYoch [134] Re: urvanec
Jo, odmontovat hadice, proplachnout roztokem sava, a pak dobre vyplachnout cistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 07:36 urvanec Re: vaaclav
Ten smajlík na konci mám chápat, že si děláš srandu nebo to myslíš vážně?? Mám zkusit slabý roztok sava na proplach..??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 16:19 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: urvanec
ja mam tiez fluval aj tie hadice, preplachujem ich len 2x do roka a to sa nezanasaju ako pises. Do posledneho kosa daj vrstvu filtracnej vaty. Tu ked sa zanese vymenis a hadice budu cistejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:37 Muž DaveLister [478] Re: urvanec
No a co zkusit nahradit ty husí krky normální hadicí? V té se to snad nebude tolik drzet. Já měl v hadicich vždycky nějaký kekel, ale že by to vyloženě blokovalo průtok, to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Asi bych ty hadice občas propláchl savem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: urvanec
Tomu asi moc předcházet nejde. Jediné co lze snad doporučit, tak čím větší vnitřní průměr hadice, tím lepší, ale ani to neni na vždy. Zas ale taky v závislosti na velikosti ventilu aby jsi nemusel dělat nějaké redukce.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=1601