Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:49 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: djkoli
Doporučuji (není to z mé hlavy, poradil mi Sid a dobře) zavolat na dodavatele pitné vody a požádat o Výpis statistiky zpracovaných výsledků rozboru pitné vody. Dle výsledků a s ohledem na stávající rybí osádku pak upravit dávkování PMDD. Měřit pravidelně obsah NO3 v akváriu bude také jistým vodítkem. Jinak se připojuji k romantovi, tj. málo světla/hodně živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2011 21:43 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Podle mě je to přehnojený a podsvícený a je tam málo kytek, který by ty všechny živiny, ať už dodávaný z vnějšku, tak i zevnitř, dokázaly spotřebovávat. Jako řešení bych viděl ubrat v tom hnojení při zachování stávajícího osvětlení, nebo osvětlení posílit a hnojení ponechat. Přidání rostlin v obou variantách bych považoval za dobrou cestu.
EDIT: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:33 Muž djkoli [5] - Rostliny
ahoj mám problém s ruduchou, pak žabí řasou a taky zelenou na skle. Objevilo se vše najednou. Jedná se o tu 450 l. Bohužel filtruji 1/2 měsíce vyměňuji vodu. ALe vše jde do kytek:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 19:07 JagerMaister
ahojte momentálne mám v mojej 200ke problém s riasami ... na listoch všetkých rastlín sa objavuje zelená nízka riasa niekde tvoriaca malé koberce ... ako proti nej bojovať ? pomôžu SAE ?
nemohla to zariasenie vyvolať zmena osvetlenia z 1x 36 na 2x36w ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:28 R Muž romant [27987] Re: Fokker
Třeba nějakou stěrkou na sklo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:08 Fokker Re: Filip980
Jak jí mám redukovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Fokker
Jako chomáček řasy nebo kolečko? Jestli jako kolečko tak to je běžná zelená řasa, která se dělá od světla, ale ničemu neuškodí, jen ji redukuj. Pokud je to chomáček tak to máš zelenou štetičkovou řasu. Na tématu Ruducha o ní najdeš hodně rad jak ji hubit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 17:44 Fokker – Řasa na skle
Ahoj mám jeden problém. Na skle akvaria se mi objevila nějaká řasa vypadá jako zelená kulička. Nevíte jak s ní bojovat ? Měnil jsem akvarium i štěrk ale pořád nic. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 22:22 Žena Xlienka [276] - Amerika
Po přidaní kytek zkus obden vyměnit část vody nech se stihnou chytit dřív než je pohltí řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 22:18 Žena jalea [3] Re: Xlienka
zkoušela jsem už akva i přistínit neprojevilo se to však vůbec. kytky už budu přidávat po druhé-ale abych se přiznala nevěřím tomu že se to zlepší-zas je pohltí řasa jako tamty :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 21:50 Žena Xlienka [276] - Amerika
Bojovala bych dál myslím že důvod na vyhlazení a znovu založení nádrže to není. Rychle rostoucí kytky, časté výměny vody a ono se to srovná. Toho světla je tam na tak malé množství rostlin strašně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 21:38 Žena jalea [3]
prosím vás potřebovala bych konzultovat-mám v akvárku řasu o tom sem se už zminovala. Aktuální stav nádrže si můžete prohlédnout zde: rybicky.net/nadrze/11321 složky červnový stav řas a složka pro Sida. Zítra mi příjdou nějaké rychlrostoucí plevele ale upřímě pochybuju že se mi to podaří zachránit. Ptám se tedy-co byste mi doporučili? Dál bojovat přidáním kytek i když je za chvíli pohltí řasa a jsou na tom úplně stejně jako tyhle nebo akvárko celé vypustit, kytky co to snesou namočit do sava a pak do nějakého algicidu, přikoupit nové kytky, kamínky vyvařit a akva prakticky celé znovu založit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 22:42 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Zkus se mrknout třeba na tyhle stránky, který jsou věnovaný rybám Tvého zaměření a jejich diskusní fórum, je velmi rozsáhlé a řekl bych, že na Tvůj problém se tam odpověď jistě najde. www.wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 22:28 Muž djkoli [5] - Rostliny – Řasa na akva pozadí
Ahoj všem. Potřebuji vyčistit akva pozadí v mé 430l. JE TAM VELMI SILNÁ VELKÁ HNĚDÁ ŘASA.Nelze třeba nalít savo do akva a nechat chvíli být,? Bojím se, že to poruší silikon. Děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
takze nizky pH drzi torben.... tak aspon zkus vic flasek dohromady, ke kazdy flasce dej zpetnej ventil, aby ti neutikalo co2, kdyz budes menit flasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:56 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Tak to bychom se museli odstěhovat a v obýváku by bydlel důmyslný systém na CO2. smich
Já schválně měřím různě když dochází náplň a když je nová a Ph je stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
kryptosky schazujou listy (ten rozpad starsich listu) v dusledku zmeny podminek, co2 dokaze slusne zamavat s pH a tim i s pristupnosti nekterych prvku pro rostliny.... dalsi moznost je kolisani NO3

pro 190L akva bych bublal nekolika flaskama, asi trema s tem ze bych kazdej tejden menil tu nejstarsi (tim se zmirni rozkolisani)... pouzil bych asi slabsi davkovani kasnic 1-1,5ml kvasnic na 250g cukru + cca 5hrozinek-zlepsujou kvaseni ( to kvasi 3-4 tejdny), pridal bych jeste bezpecnostni ventil (clovek nikdy nevi)

a k tomu bych pridal dvojitej 15L zasobnik, co mam tedka pod stolem, teda pokud mas misto (4krabice od A4 papiru - dve na zemi a dve nekde ve vejsce, treba na stole), udrzuje +- stalej tlak a dokaze urcitou dobu dotovat vypadek prisunu co2
dokazal bych ti ho vyrobit, pokud by jsi sehnala 12ks 2,5L PET od Coca-Coly a 12ks 2L PET
zbylej matros a prace by vysly asi na tri toceny pivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 15:22 Žena JJaanca [67] Re: romant
Já se pokusím měnit náplň častěji a nenechat to dobublat do konce. Na bombu bohužel nemám. Ale stejně to nemůže být hlavní spouštěč problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 15:09 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
To nepravidelný přidávání toho či onoho je velmi dobrým spouštěčem řas všeho druhu. Ty kryptokoryny podle mě právě reagují na tu nepravidelnost, u nich je velmi rychle znát, když v akváriu proběhne jiná než standartní změna na kterou jsou naučený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:52 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
CO2 mám burčák, takže to moc stabilní není. TEď momentálně se moc nedaří cryptokorynám affiniskám. Staré listy se rozpadají a nové rostou bílé zkrabacené. Tak buďto musím přihnojit nebo zvýšit výměny vody. Já teď vodu měnila málo kvůli čerstvě vykuleným kakaďákům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
no s hnojenim bych pribrzdil a pozoroval kyti jak na to reagujou, jak stabilne davkujes co2?

p.s.: to vis me ty i/y delaj trosku problem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:30 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
smich Tyjo, "vídávám" je s měkkym "i". Já to četla, "vyndavám" a pořád jsem nechápala smysl. smich

No ale to už jsme hodně mimo téma. Takže mám tam nasadit hromau rychlerostoucích rostlin (pistii a růžkatec) a co s hnojením? Mám zvýšit dávky? Jak s měněním vody? Vstupní mám NO3 - 30mg/l. Tak nevím jestli je to v tomto případě dobré když potřebuji NO3 srazit (Měnit určitě, ale jak hodně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
smich presne vim o cem pises, chce to cas a mozna i past s navnadou
ja ty svy vydavam jen vzacne u zradla, ci rano kdyz jsou na obhlidce akvarka, nebo kdyz maj naladu k vypadum ke hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:08 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Slíbit je nemůžu - mám obavu že se mi je nepodaří chytit.
No vidíš, je to taková kuriozita, že o tom byl článek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
o ty pygmeye bych mel zajem....
jinak na akvarista.cz byl clanek kde popisovali ze nekdo pujcoval ctverzubce na likvidaci sneku....

pripadne by sla takova "pujcovna" úraktikovat tak ze si ty rybky koupis a kdyz je uz nebudes potrebovat tak je od tebe "pujcivatel" zase odkoupi, samozrejme za o neco nizsi cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:00 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Pygmaeuse asi někomu dám, chtěla jsem něco na dno - asi p. třískvrnného. Zkusím to v Braníku, pořídím tam rovnou i ten růžkatec.
Popravdě nedovedu si představit že by někdo půjčoval otíky. Ale taková půjčovna ryb - možná by se uživila. Nedávno by se mi hodili nějaký nezmarožrouti, nakonec to vyřešil Flubenol.... od té doby nějak postrádám šneky, Neritiny jsou pryč a okružáků tam snad pár zbylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
a co si je od nekoho vypujcit, nez se ti poradne rozjede akva.... jo a ty c.pygmaeus bych taky pridal... aspon na 8kusu, ja vim blbe se schanej

pak ti muzu nabidnout sve krevetky ci prebytky rostlin a sneku, pripadne pokud by jsi mela zajem i kulturu trepky velke (prvoci na krmeni poteru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:40 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Pěkne zarostlý. palec
Ryby by možná pomohli, ale nechci si pořizovat ryby který nechci, jen kvůli řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:38 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Nojo na trojky jsem myslela, už mě tam pár lidí lákalo, ale když se tam s nikym neznám stydim já sem takový introvert. stydim

TEď mám největší problém s řasou. Sinice je tam zatím jen malinko..... odsátí není problém. Problém je, jak to zařídit aby to tam nerostlo tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
Fotka k příspěvku a jeste jak tak zkoumam tvou prezentaci nadrze, tak bych pridal na zkouzku par otiku, jsou to skveli udrzbari skla a do dna piskorky, i kdyz te potrapi pri sazeni kytek, ale skvele odstrani prebytky....

jinak zde je fotecka meho akva na zacatku brezna, upozornuju ze akva ma rozmery 60cm x40cm, 30cm vyska
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
koukam ze jsi z praglu... nechces nekdy dorazit ke 3trojkam a tam do detailu probrat sve problemy s Vaclavem a jinymi rostlinkari?
pripadne ti mohu nabidnout exkurzi u sebe v praci s demonstraci CO2 zasobniku me vlastni konstrukce

jinak i z korebecku jde sinice odsat.... hadicka+spojka+skrtitko + tycka/sazec(aby se s tim lip manipulovalo) = vysavac na sinici

a jak tak koukam tak mas vysoky PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
kdyz jsem bojoval s vlaknitou rasou tak jsem mel vic jak 3/4 objemu tvoreny rotalou!

ale v mym pripade bych velky podil pripsal i tomu hnojeni do dna a tydeni vymene vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 13:04 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Já myslím že nemám v akvárku málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
no ona ta koncentrace se muze docela menit... ja mam skoro 40mg/L a rasa je na vic nez prijatelne urovni... opravdu je zaklad mit dostatek prosperujicich rostlin (zastavam nazor ze mohou vylucovat urcite latky branici rozvoji ras)

tech 20mg/l je podle me urcity kompromis, byl to muj odhad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:55 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Pokud tam leješ vodu která má 35mg/l a v akvárku Ti zůstává 25mg/l, tak to by svědčilo o tom, že NO3 není moc spotřebováváno. Mrkni se na to co jsem Ti psal o té cirkulaci vody. To měření v akváriu je děláno kdy? Mám na mysli, jestli před a nebo po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:50 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Když je optimální 20mg/l, tak já mám 25mg/l to není zas tak moc, aby tam tak bujela řasa.......... ale v tom článku píšou 5mg/l - tak to už je docela rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
jinak jeste clanek o denitrifikaci, je tam i zebricek "zroutu" NO3
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
ja pistii, ricii, limnobium, okrehek, rotalu i bacopy pouzivam jako urcite predcisteni.... pred plosnym filtrem mam takove zakouti dzungli, kde nejni hnojeni ve dne, poradne to tam odkaluju, takze jsou nuceny brat ziviny z vody, coz je podporeno proudenim pred filtrem, a v korenech se zachycuje rostliny odpad

je to raj pro sneky, krevetky i poter, zbytek akva pekne prosperuje
jen pri tydenim cisteni odebiram prebytek rostlin

kdyz jsem mel preply spinaci hodiny a sviceni jelo nonstop tak prvni co zacalo odchazet byly plovouci kytky, takze bych je videl jako skvely indikator ze neco nejni v poradku se zivinami/svetlem

optimalni hodnota NO3 je nekde okolo 20mg/L, ale muze se to lisit podle konfigurece akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:08 Žena JJaanca [67] Re: Designer
No já žádné velké nemám, jenom malinké - nějak nerostou do velikosti, jen se množí. Tak je nechám a nebudu redukovat a pořídím růžkatec. Jen se mi líbilo že se to dá použít jako indikátor a podle toho regulovat hnojení, což u mě nepůjde. Jaká je tedy optimální hodnosta NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JJaanca
Nevidel bych to tak cerne.

Mala Pistia produkuje zase male, velke kusy produkuji vetsi. Takze kdyz se nechavaji male, a velke se vyhazuji, za nejaky cas jsou na hladine same male, ktere moc netrci z vody, a zaroven je jejich listi vice prusvitne, takze je pod nimi mensi tma, nez pod velikymi kusy.

Libi se mi velikanske Pistie s nadhernym korenovym systemem, ma to hodne do sebe, jenze pod tim uz roste malo co. Spousta lidi tuhle rostlinu vyhodila jen proto, ze netusili, ze muze byt mala a placata, jen staci nevyhazovat ty pribyvajici male, ale naopak ty nejvetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:50 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Vyměnil bych tu Pistii za Růžkatec, nebo použij vzrůstnou rostlinu, jako třeba Vavislerii Gigantea, nebo Cryptokoryne Aponogetifolia(toto řešení mám já), u tý Valisnerky mě vadilo, že se musela každý týden redukovat, protože rostla jako blázen a čím víc jsem listy stříhal, tak tím víc to rostlo, tak jsem jí vyměnil za tu Kryptošku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:45 Žena JJaanca [67] Re: romant
To je blbý, s tím nic neudělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:42 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Tak to podle mě griluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JJaanca
Ja bych tu modrou dal pryc. Treba ne na stalo, ale na mesic, pro ten pokus, bych to urcite zkusil ji nahradit zlutou. Nedaval bych ji pryc bez nahrady, to by se snizilo svetlo, a Pistia ho oceni, aby dobre pumpovala z vody co jde, navic pod ni nebude takova tma (samo pri jejim obcasnem vyhazovani, pac pod totalne prerostlou je tma vzdycky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:38 Žena JJaanca [67] Re: romant
Já krycí sklo nemám, zářivky jsou v krytu, ale nevím jak blízko u hladiny.... počítám tak 4cm přibližně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:14 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Já griluju v monetě kdy mám zářivky položený na krycích sklech. Jakmile jsou nainstalovaný na víku krytu, tak to roste jako blázen. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:04 Žena JJaanca [67] Re: romant
smich Jak poznám že je opékána? Je to dost možné. TEď nejsem doma, ale večer to změřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:01 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Pozor na výšku zářivek nad hladinou. Pokud jsou nízko u hladiny, tak ty nažloutlý listy u Pistie nemusí být známkou toho, že trpí nedostatkem živin, ale že je lehce opékána těma zářivkama. Moje zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:00 Žena JJaanca [67] Re: Designer
Mám to v presentaci: 3x39W T5 (2x Phlilips 830 (v poledne na 2 hoďky vypíná), 1x nepopsaná - do modra). 8-21hod

Myslíš že bych tu co svítí studeně (do modra) měla nahradit žlutou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 10:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JJaanca
Davej PMDD presne tolik, aby akorat trpet prestala, pak to bude akorat, a dava to sanci spotrebovavat z vody vsechno - aspon v mire, jak to takto jednoduse lze udelat.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484?od=2301