Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 06:59 Jindras Re: prasan
To vůbec nevím,že se nějak oplachuje,membrána. Jak to mám udělat? Nenechávám ji jen vyschnout. Jak se to dělá??? A kdy??? Díky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 23:08 - Re: Jindras
Životnosť membrány je niekoľko rokov samozrejme ako píšeš podľa toho, akú máš vstupnú vodu a ako často RO používaš.No a samozrejme ako sa o RO staráš - čiže oplach membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 13:31 Jindras – RO
Chci se vás zeptat,jak dlouho,asi tak,vydrží filtr -membrána-v RO. Je mi jasné,že to zjistím jen testem,chci se jen zeptat,po jaké době filtr odejde. Je mi jasné,že životnost je závislá na tvrdosti vody-jak těžce filtr maká,a na frekvenci používání. Já ji -vodu-dělám 40l týdně. Jen,jestli nemáte někdo zkušenost,po jaké době se připravit na nový filtr. Díky. coze Mám stejnou-nebo hodně podobnou,jako Prasan,jen bez monitoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 11:37 - Re: GP
Mám aj ručný TDS merač,ten používam v iných prípadoch.Okrem merania to signalizuje stav kontrolkou(ak je menej ako 80% učinnosť),takže človek hneď vie kedy je potrebné meniť membránu.Je to zvýšený komfort hlavne pre mňa ,kedže som 6-7 dní týždenne v práci.Takto prídem stlačím gombíček a je to.Nemusím sa zháňať po merači,kde a kam som ho položil atď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 07:46 GP Re: prasan
ne ze by to nebyla zajimava vecicka, ale meri rucni z ebaye za 100,- jinak? 1kkc je mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 23:50 -
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 23:50 -
Fotka k příspěvku Inline monitor pre RO kúpený v akvaland.sk
Mám naozaj dobrú vodu.RO šlape ako má a tento šikovný inline monitor je taká praktická vecička na zistenie stavu membrány.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:34 - Re: romantomka
Pre cichlidy? Myslím,že ju ani nepotrebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:42 romantomka – reverzní osmoza
zdravím kolegové...asi už to zde bylo..ale mohu se zeptat...používat ro, nebo ne...mam akva 600 l,, tak jaké mate zkušennosti, jakou třeba vybrat, jakou mají životnost atd..dekuji,,uvítam každy názor..s pozdravem rt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 22:51 - Re: dudak
Ako píše kolega pri odpojenej osmoze musí v nej ostať voda,ja používam na vstupe aj výstupoch malý guľový ventil.Foto viď.moja prezentácia tu rybicky.net/fotogalerie.php… inak sa poškodzuje membrána.
Ak je RO zapojená je to tlakový systém a je jedno v akej polohe,funguje rovnako.GPD určuje priepustnosť membrány.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 21:41 Deepinpeat Re: dudak
Jo, znamená to gallons per day a označuje to max. kapacitu při optimálních podmínkách. Skutečné výsledky budou v závislosti na podmínkách většinou o dost horší. Jinak tipuju, že když to bude zrovna připojené na vodu tak by na pozici záležet nemuselo, spíš jde o to, že když se to odpojí, tak nesmí voda z jednotky vytéct. Na své první RO jsem kdysi měl na všechny hadičky takové záslepky které napevno držely nasunuté, takže se dala zaplavená jednotka převážet a uzavřít aby voda nevytekla nebo nevyschla. Podotýkám, že nejsem odborník, jen zanícený uživatel :), doporučuju zvednout telefon a zeptat se prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 21:09 Muž dudak [1885]
můžu se zeptat co znamená to GPD? to je něco jako galon per day nebo to s tím nemá nic společného? A ještě bych měl jeden dotaz, lze RO provozovat aniž by byla napevno někde instalovaná? musí být v určité poloze? jediné místo kam bych ji mohl zapojit je koupelna, mohl bych ji dát přes noc do vany, ale byla by volně položená,případně na nějaké konstrukci, šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 18:50 - Re: Hencin
Používam 50GPD a sú to osmózy úplne v pohode.Záleží na vstupnej vode.Mne dáva vodu tiež takmer bez vodivosti cca 1-2 us.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 12:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Hencin
Svoje skúsenosti som opísal tu: rybicky.net/vyrobky/2407
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 12:03 Jindras
Já koupil RO ze Slovakshop,za 1.800. Mám ji 1/2 roku-cca. Skvělá,měl jsem hroznou vodu,teď je naprosto v pohodě a pořád stejné parametry. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 11:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hencin
Ne, ale je to tahle přímo odtud s přirážkou
www.aquario.pl/…
Je známo že překupují hodně věcí odtud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 10:38 Muž Hencin [49] – RO Rostlinná akvária
Dobrý den. Má někdo zkušenosti s touhle osmózou? www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 11:44 Muž marek21 [16]
zdravim

www.aquaobchod.sk/…

je tato osmoza vhodna pre akva ? pripadne nejake skusenosti s nou ?

Kde by som si mohol niekde nastudovat ako spravne miesat vodu do akvaria ? alebo nieco viac o RO ?

odkaz ktory je tu hore na stranke uz nefunguje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 18:11 Kubrt – Návod
Neměl by někdo prosím pěkně návod na ROWA REVERZNÍ OSMÓZA TURBO 200.
Mám ji nějaký čas doma, ještě nebyla zapojena, ale někde jsem potratil návod, jak zapojit a případně zacházet s touto RO. Děkuji za případné info. kubrtmobil@gmail.com

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 20:54 - Re: mg67
Myslel som skôr parametre kompletné - čo všetko tvoja vstupná voda obsahuje.
RO voda by mala mať cca 6,5 - 7pH a vodivosť samozrejme nízku,to však záleží i od použitej RO a vstupnej vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 11:52 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: ladskra
Výstupní voda je 1-3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 11:18 ladskra Re: mg67
pokud bude vodivost 12 simenz je to ok.ale jestli bude vyšší než 30 simenz je třeba kolonu zregenerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 10:25 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: jiri609
Problém s pH mám vyřešený, jen si lámu hlavu s vodivostí. Zkusím ty nádoby, jinde to snad nemůže být. Dám vodu z osmózy do skleněné lahve a zítra to změřím, jestli se nic nestane, budou to asi opravdu ty sudy, nic jiného mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 10:13 Muž jiri609 [91]
pH v kyselé oblasti u permeátu /čistévody z RO/ je běžné, je způsobené snadným rozpouštěním vzduchu a tedy např. i CO2, což způsobuje kyselou reakci. Ale tohle nemůže způsobit takové zvýšení vodivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 07:20 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: prasan
Že to měl být jiný materiál jsem pochopil, ale každá nádoba je jiná, jak objemově, tak od jiného výrobce, ale hlavně se mi to dřív nestávalo, ať to bylo v jednou nebo druhém sudu. Z vodárny jde voda okolo 180-190 μS a pH 6,5 - 7,3 a KH menší než 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 07:09 - Re: mg67
jiri609 myslel inú nádobu materiálovo nie objemovo. :-)
A aké máš parametre z vodárne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 05:00 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: jiri609
Používám dva různé sudy, jeden má 25 a druhý 50 litrů, takže nádomou to asi nebude. Myslel jsem na ten síran hlinitý, prý se dává do vody v tomhle období. Na jaře a v létě se mi to nestávalo. Problém, ale je s pH. To tu padá hrozné dolu, dostávám se až někam ke 4, z 6,8, ale to se děje pořád a vodivost blne až teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 04:55 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: Kamilstrom
Používám dva různé sudy, každý je jiný typ a děje se to v obou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 23:31 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: mg67
Tak to zkus s jinou,zarucene cistou,nadobou treba sklenenou a pak to zmer jeste jednou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 21:50 Muž jiri609 [91]
tak k úpravě pitné vody se používají železité soli /síran nebo chlorid/, možná někde i hlinité... ale je to blbost, že by takhle měnil vodivost v čisté vodě. To spíš něco sud, chtělo by to třeba změřit i pH, v kys.oblasti roste prudce vodivost i při malém obsahu solí... ale to je jen špekulace
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 20:52 Muž Jifi [675] Re: mg67
Kde se proboha dává do vody hliník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 20:10 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciRe: Kamilstrom
V 50-ti litrovém sudu, je jen na čistou vodu. Prý to, ale dělé zbytkový hliník, který se přidává do vodovodní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 19:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: mg67
V cem ji nechavas odstat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 19:03 Muž mg67 [2] - terčovci, sumci – Reverzní osmóza
Zdravím všechny. Mám vodu z vodovodu, která má 180-190 μS. Když ji proženu osmózou, tak vystupní voda má 1-4 μS. Nechám ji odstát, nic do ni nepřidávám a vyskočí mi to po pár hodinách na 300-380 μS. Vůbec tomu nerozumím. Nevíte čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 13:47 Muž Patrik Holman [4] - Amerika – RO
Fotka k příspěvku Přikládám popsaní obrázek mohlo by se hodit X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 13:07 Muž Patrik Holman [4] - AmerikaRe: Jindráš
Jinak vodu při prvním použitím RO nemusíš nechat protékat 3 hodiny stačí hodinka ale je důležité nechat aktivovat alespoň 6 hodin uhlí a nechat namočenou celou RO bez membrány a poté RO propláchnout protože se z uhlí uvolní malé částečky a membránu můžou dost zašpinit tím pádem strácí na výkonu a také na životnosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2015 09:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jindráš
Vypovídá o tom, kolik je rozpuštěných látek vedoucích elektrický proud. Je spousta látek, které tvrdost neovlivní a přitom vedou proud. Většinou se měří pokud se rozmnožují ryby z vod, kde je malá vodivost. Pro normální chod společenského akvária, kde probíhá údržba, není třeba měřit. Ale můžeš ji měřit místo tvrdosti pro ředění ideální poměru vody z RO. Měří se snadněji než tvrdost. Sice tvrdost a vodivost nejsou přímo úměrné. Ale u čisté vody a vody z RO přibližně úměrné budou.

www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/forum/9254-elektricka-vodivost…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 09:12 Jindráš Re: prasan
Chci se zeptat-k čemu je vodivost? O čem vypovídá? Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:57 - Re: Jindráš
Ak doleješ dalších 10L tak sa pôvodná voda rozriedi,nič sa rybkám nestane.Ideš pomaličky a postupne čo je ok.
A áno RO su prakticky na rovnakom princípe.Niekto ešte používa booster pumpu ak má slabý tlak a chce mať efektívnejšiu RO,alebo zapojenie dvoch RO do série.
Fajn by bolo keby si mal aspoň jednoduchý TDS merač a zmeral si vodivosť.Takto budeš mať lepší prehľad o vode a riedení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 12:35 Jindráš Re: prasan
Paráda,díky. Taky asi stejná. Proč by vlastně měly být jiné,všechny jsou asi na stejném principu. Už je 10l v akva,zítra dám dalších 10. Mělo by se to geometr.řadou snižovat,voda odebraná z akva,že jo. Už je v akva trošku naředěná,takže zítra ji jen naředím víc,že jo. Nedojde tak k šoku,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 12:00 - Re: romant
Fotka k příspěvku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 07:48 Jindráš Re: zervan
Ahoj,myslím,že je to přesně tahle. Tohle je skvělý,normální návod. Ten jsem právě nedostal. Ale neva,už to vše jede. Jen tady v tom návodu se píše 0.5-1h nechat odtéct na vyčištění a ve slovenském 2h. Tak jsem to radši nechal 3h. Aspoň vím,kolik mi udělá čisté vody. Za 1h 8min - 10l. Je to paráda,mám tu dost velký tlak vody. ;-) A už je prvních 10l v akva. ano RO mám z Košic,od SHOPAKVA. 1347Kč,druhý den,od objednání byla u mne. Super. A maj od 1.350Kč poštovné zdarma, chyběly mi 3 koruny, tak jsem si vzal ještě Ferro Aktiv,za 58Kč. A fakt to přišlo zdarma. Paráda. :) Návody 2 knížky,v 8 jazycích a český není. A Slovenský jen na papírku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 04:16 R Muž romant [27987] Re: prasan
Já asi vím, kde je ten problém, nečteš, nevíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 23:18 - Re: zervan
V tom tvojom návode je všetko podstatné pre zapojenie RO.Ak mal rovnaký i Jindráš,tak neviem kde je problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 21:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jindráš
Neviem o akú RO ide, ale možno túto, ku ktorej som ja zase dostal český návod :)
dl.dropboxusercontent.com/…

Ono je to tak, že zákon prikazuje SK predajcovi dať návod v slovenčine, tak aby splnil literu, radšej napíše 2 vety, pribalí a český / poľský / anglický zahodí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:25 Jindráš Re: Jindráš
Tak už je na zdi,musel jsem koupit redukci. Ale už je přivrtaná a jede. Má se nechat 2 hodiny jet na pročištění!!!!! je to pravda? Taky jste museli? 2h se mi zdá hrozně moc. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 15:58 Jindráš Re: kaga
já tu žádný ventil právě nemám. je to stará bytovka a voda je jen ve zdi,přímo na trubky je nasazená baterie. A k RO žádné jiné hadice nejsou,jen ta jedna slaboučká. Vůbec nic k tomu není,jen co jsem psal.Na baterii mi nepasuje,to by nebyl problem,koupil bych redukci,ale čím tu vodu přivedu? A k čemu jsou ty 4 tyčinky? Chce to vidět,že jo. Co s tím mám dělat? Asi zajedu do Instalatersví,jestli mi poraděj. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 15:48 kaga Re: Jindráš
Připojit na tlakovou vodu - já využil ventil co byl púvodně pro myčku (tu jsem už dřív připojil na teplou - levnější než ji ohřívat elektřinou a mytí se nám skrátilo skoro o 20minut).
Výtoky jsou určitě dva - jeden odpad - já navrtal dírku do odpadní trubky od dřezu (horizontální úsek), hadičku tam strčil a pro jistotu obmázl silikonem.
Druhý, zřejmě delší vývod je s odmineralizovanou vodou...

Pokud si dokážeš vyměnit ventil v baterii tohle taky zvládneš :-). Pokud ne... Do Čech se bohužel v nejbližších měsících nechystám, ale někde kolem kladna by měla bydlet bývalá, docela zručná kolegyně :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 15:41 Jindráš Re: peci
Ahoj,tak dneska mi přišlo RO. A jsem vytočenej,byl u ní -návod-slovensky,a je jen připojte vodu,modrá a černá je na výtok. To je vše. Vůbec nevím,jak a kam ji zapojit. Je k tomu náplň,do prostředního válce,jeden -asi-připojovací ventil,ale nevím,jak zapojit na vodu a čím a jak přivést vodu. Nemyslím si,že jsem úplné střevo,ale s tímhle skutečně nevím,metr hadičky,4 nějaké tyčinky,vůbec nevím,kam patří a na co jsou,žádné jiné hadičky,nic. Ani obrázkový návod. Nikdy jsem to neměl,nevím,co s tím. Volal jsem tam-Shopakva-a volal jsem do Košic. A tam mi povedali,že tam návod je. Ptal jsem se,jestli ty dvě věty je ten návod,-vraj áno. Jsem na mrtvici. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 13:39 Muž Patrik Holman [4] - AmerikaRe: misan26
Fotka k příspěvku Tato osmoza je urcite super jen je tam zbytecny ten zasobnik pokud to ovse neni pro rodinu do akva je vetsinou potreba vice vody tim padem vetsi barel na vodu ja to resil viz obrazek a vyslo to na cca 4000
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza?od=1051