Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 18:49 Muž misan26 [2]
Mohu se zeptat na vase doporuceni na tento typ ?? aukro.cz/… Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 00:39 - Re: Fuchs
Pre 70L týždenne určite. Ja používam cca 100-150L týždenne.Občas ak je moc slabý tlak v sústave tak musím nechať tiecť RO dva dni aby mi natieklo čo potrebujem,no to skôr preto lebo nemám plavák a musím to ak nie som doma odstavovať aby som sa nevytopil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 14:09 Muž Fuchs [169] Re: prasan
Pokud budu brát, že moje voda má 17dGh 7,5 ph 35 mg/l NO3 můj týdení spotřeba vody bude kolem 70l tak doufám že i tato RO mi bude stačit. Toto je odkaz na rozbor vody u nás:
www.vodarenska.cz/…
Je to poslední odkaz ZŠ Salmova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 11:28 - Re: Marcel G , JosefVavra , Fuchs
Ako bolo správne poznamenané Marcelom,hlavný význam má hodnota vstupnej vody a jej teplota.
Je mi ťažko posudzovať efektívnosť RO,kedže ja mám perfektnú vstupnú vodu a i pri nízkej teplote je moja GPD50-siatka schopná pri bežnom tlaku tých 180-200L za deň dať úplne v pohode.(ty Marcel udávaš v tabuľke 75L/deň)
Zväčša ju púšťam na noc kedy dosiahnem výšší tlak v sústave.Boooster pumpu nepoužívam.Voda z RO má u mňa vodivosť do 2us.
Hlavne záujemca o RO musí presne vedieť akú má vstupnú vodu a koľko vlastne RO vody potrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 10:42 Marcel G Re: JosefVavra
U kompaktních (in-line) osmóz se používají stejné membrány jako u korpusových osmóz. Rozdíl je v podstatě jen v tom, že u korpusových osmóz po vyčerpání náplně nemusíme kupovat celou patronu, ale pouze tu náplň (jejich provoz je tedy o něco ekonomičtější). Membrán, které se dají v RO použít, existuje celá řada, ale v praxi mezi nimi zas tak velký rozdíl není. Běžný akvarista těžko ocení, jestli mu membrána odstraní z vody 95% nebo 98% solí. Takže i s relativně obyčejnou membránou se dá připravit (pro naše účely) kvalitní demineralizovaná voda. Pokud má někdo zvýšené nároky na čistotu vody a potřebuje si vyrábět prakticky destilovanou vodu, tak bych mu doporučil přidat za osmózu ještě demineralizační náplň (směs katexu a anexu), která z vody odstraní i to zbytkové množství solí, které projde přes membránu.

Pokud jde o výkon RO, tak tam hraje roli (kromě kapacity samotné membrány) hlavně teplota vstupní vody a její tlak. Těch běžně udávaných 285L za den je "teoretická" účinnost, která platí při teplotě vstupní vody 25°C a tlaku 4,5 bary. Pokud tedy někomu doma teče z kohoutku voda s touto teplotou a má tento tlak, tak mu bude jeho RO skutečně vyrábět těch 285L demineralizované vody za den. Studená voda ve většině domácností však mívá kolem 5-10°C a tlak (obzvláště ve vyšších patrech paneláků) bývá také o dost nižší. Proto v praxi této účinnosti málokdo dosáhne. Částečně se tomu dá pomoct samozřejmě zvýšením tlaku pomocí pomocného čerpadla (běžně prodávaná pomocná čerpadla dokáží zvýšit tlak vody skoro až na 6 barů). S teplotou bohužel asi nic moc neuděláme.

S tím úzce souvisí i poměr odpadní vs. upravené vody. V běžných domácích podmínkách (tlak kolem 3 bary a teplota vody kolem 10°C) se bude poměr upravené vs. odpadní vody pohybovat kolem 1:6. Při použití čerpadla (tj. tlaku kolem 6 bar) se tento poměr sníží zhruba na 1:3. Ještě nižších poměrů se dá dosáhnout třeba použitím dvou membrán (do čehož bude ale asi málokterý akvarista ochoten investovat).

Ještě dodám, že běžné RO dokáží z vody odstranit zhruba 95% solí. Z toho si může každý snadno vypočítat, jakou výslednou vodivost může u své vody očekávat. Pokud mám vstupní vodivost 1000 µS/cm (tj. extrémně vysokou), budu mít výslednou vodivost kolem 50 µS/cm. Pokud bych měl ale vstupní vodivost třeba jen 100 µS/cm, tak budu mít výslednou vodivost jen kolem 5 µS/cm. Takže výsledná "čistota" (měřená jako vodivost) závisí především na výchozím obsahu solí ve zdrojové vodě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 09:39 JosefVavra Re: prasan
osobně mám osmozu s pumpou a je celá řízená jako automat včetně oplachu membrány a měření znečištění filtrů , odpad je super 1:1 a udělá za den max 400L a to voda krásně teče a nekape ,ale cena za tuto osmozu byla 9000kč a její větší příbuzná kde jsou dvě membrány a vše je téměř 2x udělá za den se stejným odpadem 750L ale cena je také dvojnásobná, nechápu tedy jak může osmoza za 1400kč udělat kvalitní vodu a to v množství 280L za den když nemá ani to tlačné čerpadlo a cena nové samostatné membrány se pohybuje okolo 1200kč , ptám se tedy jednoduše co to je zač když celé tělo s předfiltry má pak hodnotu 200kč a co z toho leze za vodu když proteče rychleji než na osmoze s před čerpadlem a ještě s odpadem 5:1 nebo 4:1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2015 09:17 Marcel G Re: prasan + Fuchs
Pokud si chceš vypočítat, kolik vody ti reverzní osmóza vyrobí, můžeš k tomu použít kalkulačku, kterou najdeš v tomto článku:
www.prirodni-akvarium.cz/… (skoro až dole).

Při tlaku 3 bary a teplotě vstupní vody 7°C nedostaneš z RO za 24 hodin více jak 100L.
Ta účinnost přes 200L za den u membrán 75GPD je pouze teoretická (tj. za ideálních podmínek, které v praxi nikdy nenastanou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 23:34 - Re: Fuchs
Podľa tlaku v sústave by mala táto 75GPD urobiť cca do 285L za 24 hod.Odpad ako pri každej osmóze. (cca 2/3) Dá sa to trocha poriešiť dvoma RO za sebou alebo použitím booster pumpy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 16:08 Muž Fuchs [169]
www.water-shop.cz/…
dobrý den, máte někdo zkušenost s takovouto RO? Bydlím v pátém patře paneláku myslíte že bude velký odpad? A kolik ve skutečnosti té vody udělám? Všem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 22:06 Muž misan26 [2] – Dotaz
Ahoj chtel bych si poridit osmozu dnes jsem nasel tuto nabidku co nato rikate ?? je to zbytecne nebo by to vyhovovalo ? aukro.cz/…

Děkuji za vyjadreni
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 00:53 - Re: Marcel G
A potom ešte aby to človek pil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 17:21 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marcel G
teda nadhera... nesplnuje to normu, sup sem s vyjimkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 14:44 Marcel G Re: prasan
Fotka k příspěvku Tvojí vodu bych chtěl mít. To, co tobě teče z kohoutku, mně teče z RO! Z kohoutku nám teče voda o tvrdosti kolem 30°dGH, alkalitě 20°dKH a vodivosti skoro 1000 µS/cm. Obsah dusičnanů ve vodě máme běžně nad 50 mg/l (na podzim to bylo dokonce 75 mg/l) => město kvůli tomu dostalo tříletou výjimku od hygienické stanice. Jedna z mála kytek, co v tom (bez úpravy) roste, je Ceratophyllum demersum.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 11:34 - Re: Marcel G
Používam len jednu RO,no mám slušnú vstupnú vodu o vodivosti 74us. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 05:41 Marcel G Re: prasan
prasan napsal: 1-3us mám z mojej RO bežne.
To ale asi nemáš výchozí vodivost kolem 1000 µS/cm, tak jako já, anebo používáš třeba dvě RO jednotky za sebou.
1000 µS/cm = 100%
50 µS/cm = 5% (zbytková vodivost při odstranění 95% solí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 23:48 - Re: Marcel G
1-3us mám z mojej RO bežne. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 19:28 Marcel G
Přesně jak píše Dušan, z každé RO se dá voda normálně používat a pít. RO z ní akorát odstraní zhruba 95% solí (demineralizuje ji). Není to ale totéž, jako destilovaná voda ... troška živin v tom zůstane. Existují ale samozřejmě filtrační náplně (např. deionizační náplň), které mohou funkci RO ještě více zlepšit, a pak už z ní může vycházet v podstatě destilovaná voda s prakticky neměřitelnou vodivostí (1-3 µS/cm). Takovou vodu už bych asi moc často nepil, ale pokud do sebe člověk přijímá dostatek minerálů v jídle, tak to asi tolik vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: maros77
Môže, ja som skúšal nejaký čas z nej robiť čaj. Chutil trochu inak ako z našej tvrdej vody, bol svetlejší a hlavne sa nerobil vodný kameň v kanvici. Vápnik a horčík vo vodovodnej vode však nie je na škodu - ale ak ide o nejakú nebezpečnú vodu zo studne či prameňa napr. s dusičnanmi, môže to byť fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:32 Muž maros77 [0] – voda
Môže sa voda z reverznej osmozy určenej pre akvaristiku používať aj na normálne pitie? Alebo sú tie osmozy v niečom ine?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 12:29 - Re: Fuchs
A fakt ju potrebuješ?Pre pár litrov pre vlastnú potrebu (ak nie si veľkochovateľ) ti je popravde pumpa na nič.To si za tie peniaze kúpiš dve RO.Ak ich potom zapojíš do série za sebou máš celkom slušný zisk RO vody.Pri bežnom tlaku v sústave ti dá napríklad taká GD50-siatka 190-200L za deň(čo máš 7-8L za hodinu).Si písal niečo o 20L cca raz do týždňa.To ti bohate postačí i RO bez pumpy.(síce troška väčší odpad,no dá sa to)
Ja používam túto RO
akvaland.sk/…
Pumpu si nájdeš na nete podľa potrieb,ak už.Ceny sa hýbu niekde od 50 do tuším 200€.
Napr.
www.mojavoda.sk/…
www.reverzni-osmozy.cz/…
www.mojavoda.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 11:39 Muž Fuchs [169] Re: prasan
Moc děkuji za vysvětlení, mohl bych tě poprosit o radu jakou by jsi mi k této RO doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:06 - Re: Fuchs
Pumpa resp.čerpadlo má vstup na hadičku a výstup.Zapojíš to pred RO čím dosiahneš zvýšenie tlaku v RO a tlaku na membránu.Používa sa na zvýšenie efektívnosti RO a zníženie množstva odpadovej vody.V skratke, viac vody prefiltruješ cez membránu pri vyššom tlaku.Pumpu samozrejme adaptérom zapájaš do elektrickej zásuvky.Používa sa hlavne ak máš v systéme menej ako 2,8 bar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:59 Muž Fuchs [169] Re: pietro656
Kno já to chci asi připojit na vodu k pračce, tedy že bych dal T-kus s kohoutkem. Abych mohl přepínat. Namontovat na kohout to nemohu to by mě nanželka zabila už tak bude mít keci.... :-D nějak ji zpracuju. Přijede mi neprosto šílené abych kvuli 20l vyplítval 100l vody. Nevíš jak to je s tím přidavkým čerpadlem. Kam jak to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Fuchs
Mám túto RO, svoje postrehy som spísal v tunajšom katalógu: rybicky.net/vyrobky/2407

Nebývam v paneláku, pripojil som ju prakticky v suteréne, tlak je redukovaný na normálny bežný tlak 0,5 MPa (5 bar) redukčným ventilom na prívode do baráku (lebo vodáreň máme na kopci nad mestom, tlak by bol privysoký). Vlastne som kúpil dve rovnaké - jednu v akvaland.sk, druhú v rostlinna-akvaria.cz, dodávka bola úplne rovnaká (celá montážna sada).

Mám teda zapojené dve v sérii, 10 l permeátu mi spraví za cca 40 minút a odpadom je cca dva razy toľko koncentrátu, čiže pomer 1:2. Keď som mal len jednu RO, pomer bol cca 1:4-5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 15:52 pietro656 Re: prasan
Já to mám o to lehčí že mám volný kohoutek kde to můžu mít napojené. Jinak osmóza nemusí být používána neustále (četl jsem že stačí když je tak jednou do týdne). ;-) Proto jsou například oplachové ventily (nebo odpojíš restriktor), když nepoužíváš osmózu déle jak cca 14 dní tak jej použiješ pro pročištění = aby se nezkrátila životnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:47 - Re: pietro656
A ako pri takej priechodke riešiš odpojenie?V RO musí byť stále voda.
Najjednoduchšie je mať to zapojené priamo na potrubie alebo ako na foto cez takýto perlátor.
rybicky.net/k/forum/548813.jpg
Na koncoch a začiatku potrubia ja mám guľové,takže si to viem na oboch koncoch zaškrtiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:07 pietro656 Re: Fuchs
Fotka k příspěvku Tuhle přesně mám a mám ji taky napojenou na sprchu/kohoutek (mám malé akvárko takže mi to stačí), koupil jsem si tuhle přechodku: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Normálně odmontuješ sprchu (myslím tím od kohoutku) nebo to napojíš přímo na vodovodní kohoutek a do toho pak zapojíš hadičku z osmózy (viz. fotka v příloze). Jinak celé to balení obsahovalo i přípojky na odpad, na vodovodní baterii nebo za kohoutek.
V 6 patře nejsem ale tak snad by tlak měl být v pohodě, případně se zkus zeptat prodejce, byly ochotní a vše mi vysvětlili ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 13:12 - Re: Fuchs
Mám v bytovke podobnú.Pri bežnom tlaku(púšťam ju hlavne v noci ,vtedy je tlak podstatne lepší) mi dá cca 190 za deň.Odpad ako pri každej osmóze.Tu záleží na použitej membráne a tlaku v sieti.Pripojiť to môžeš originál perlátorom alebo T kusom.Niektoré eshops (ja som kupoval na akvaland.sk) to predávajú už komplet pripravené k montáži.Nie je tak potreba nič dodatočne dokupovať.Jedine,že by si mal neštandartné pripojky v jadre. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 11:04 Koště Re: Fuchs
Budu ji pořizovat teď do šestého patra paneláku. Takže se k dotazu přidávám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:58 Muž Fuchs [169]
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s touto reverzní osmózou v paneláku? Bydlím v 5.pátém patře a taky si myslím že bude velký odpad. Pak by mě zajímalo jak to vypadá namontované na kohoutku a poslední věc za jak dlouho mi udělá 20l vody děkuji.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 17:01 Muž aldab [3] Re: JosefVavra
mám RO , 5mikron,uhlík,1mikron, 100GPD a mixbed ,podpora tl.čerpadlem, na výstupu mám po půl roce max 5 mikrosiemens, většinou 0. Je třeba udělat správnou kalibraci pomocí kalibračních roztoků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 00:00 JosefVavra – před filtr
Aby jsem měl klid pořídíl jsem si ještě před filtr k osmoze , nyní mám 1 mikron + 1 mikron + karbon + katex a teče mě za den sice 300-350L s odpadem 1:1 ale hodnota vody na výstupu má podle zabudovaného měřáku stále 29-48 , dle výrobce by hodnota měla být okolo nuly a časem se zhoršovat do 50 kdy by jsem filtry měl vyměnit , kde může být chyba že mě to nikdy pod 20 neukázalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:15 FoFo Re: Hafan
Zdravim, kde lze sehnat presne takove kolony jako jsou na obrazku?
z obrazku u Hafana z 02.02.2010 18:03 stydim

..................
Edit: NASREDDIN příspěvky sloučeny ;-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 11:56 - Re: Sid
Teflonku mám,ok už so bojím menej. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 11:18 Deepinpeat Re: Sid
:) já jsem jí nepotřeboval na 3 kolínka a když jsem při tom posledním zjistil, že jí potřebovat budu, tak jsem jí nemohl najít a jel jsem si ji s hrozným nadáváním koupit. Takže po ruce doporučuju mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2015 11:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: navik
Jak píše Bali, bez obav do toho. Je to sice už delší dobu, co jsem patrony měnil, ale jak si tak vybavuji, teflonovou pásku jsem ani nepotřeboval. (Ale pro jistotu po ruce byla. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 02:02 - Re: bali
OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2015 01:51 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – kolinka
je to v pohode vubec se toho nebojte:) kolinka vydrzi, nic nepraska... jen pak pretesnit znovu teflonkou a je to... pak vyzkouset jestli netece (coz se stava... tak namotam vic teflonky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 00:20 - Re: navik
Kolienka budem asi musieť kúpiť.Nepripadá mi to tak,že sa dajú v pohode rozobrať.Skúšal som a ani som s nimi nepohol a to už aj za nova.Je tam okolo akoby tmel či čo.Niektoré sa proste točia ale von ani mm.
Mám RO mini 50.Skúsim potom asi napísať predajcovi,ako to vlastne je.Či náhradné patrony dodáva zo záslepkou ako píšeš a či budem musieť dokupovať tie kolienka.
Je to USA výroba,tak hádam budú mať normálne závity.Raz na jednom čínskom predfiltry som skoro koncovky ulomil,až potom mi došlo,že majú opačný závit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 00:10 Muž navik [908] - SumciRe: rriki
díky, tu mám nachystanou a nebyl jsem si jist, zda bude stačit.
Jestli s tím máš zkušenost - jsou kolínka křehké, že by při demontáži běžně praskaly (tzn. raději koupit nějaké před výměnou?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 00:04 Muž navik [908] - SumciRe: prasan
náhradní předfiltry na malé RO jsou kompletní nerozebiratelné patrony mají jen na koncích vnitřní závit na kolínko ucpaný záslepkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2015 00:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: navik
teflonovou páskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 00:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JosefVavra
Nahradit?to je otázka Správná fce je mechanické čištění to je 1 mic jiné mají třeba 5 a 1 mic ,uhlík je podle mě na nic ,funguje cca měsíc, voda se třeba v želivce se moc nechloruje ,ten kdo je napojen na malou vodárnu ,kde chlorují to smysl má, chlor ničí membránu.Další stupeň je membrána a nakonec dočištění přes mixbed.Když vyřadíš mixbed ,nahradit ho?musel by si to překopat ,tak že to předěláš ještě na jeden sedimentační filtr ,ale musel by jít před membránu .Pokud ten katex ovšem nemá fce změkčení vody před vstupem do membrány ,tyto systémy se používají v místech s tvrdou vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 23:30 - Re: navik
Toto by zaujmalo i mňa ,pretože som na mojej RO ešte nemenil a teraz neviem či sa to vôbec dá rozobrať či nový sedimentačný a uhlíkový filter už prípojky PU má??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 23:27 JosefVavra – RO Vertex
Ahoj lidi , poraďte mě někdo s foltry u RO , koupil jsem si automat Vertex kde je první filtr 5 micronů druhý uhlík a třetí katex , reverzní osmoza má zabudovaný ukazatel hodnoty vody na výstupu a od samého začátku mě ukazuje od 42 do 50 , těch 50 je ale už max a osmoza by měla ukazovat okolo 6 , čím mohu nahradit ten katex kromě filtru 1 micron ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 23:20 Muž navik [908] - Sumci – TĚSNĚNÍ KOLÍNEK U PŘEDFILTRŮ
Pokud jste někdo již měnil předfiltry u malé RO - je třeba nějak těsnit (popř. čím) závit vstupních a výstupních kolínek do/z 2" předfiltru? Chystám se na to a nevím, co si nachystat... Díky za případné info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 12:28 Muž Legioix [574] Re: 150koni
JJ. Ta záruka je 1 rok a netýká se zanešení a nebo poškození nevhodným používáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 12:23 Muž 150koni [653] Re: hpeter5
tak jsem to našel :-)
Všeobecné informace
Membrány Musí být skladovány vlhké zapečetěné v originálních obalech vyschnutí membrány způsobí nezvratné změny. Působení chloru Může membrány poškodit. Pri delším odstavení se doporučuje, Aby byla membrána z důvodu zabránění biologického růstu ponořena ve vhodném ochranném roztoku.
Pri Prvním Použití Nebo výměně membrány je Nutno 1 hodinu proplachovat, z důvodu konzervace membrány Výsledný produkt proto vyřaďte.
Membrána má jeden rok záruku od data odeslání. Záruka je neplatná pro membrány zanešené usazeninami Nebo biologickým Rustem, Nesprávné jsou používány špatně udržované Nebo skladované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 12:19 Muž 150koni [653] Re: hpeter5
kupoval jsem membrány a matně si vzpomínám něco o garanci jednoho roku na nerozbalenou membránu nebo něco takového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 12:00 hpeter5 – zivotnost skladovania novej osmozy
chystam sa zaklladat nove norske akvariuma uz budem potrebovat RO. nakupujem postupne a preto sa pitam ci mi nevie niekto poradit aku zivotnost ma nova ne vybalena osmoza nez ju zacnem pouzivat.

dakujem. peto

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza?od=1101