Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2011 18:57 Muž matlala [798] - Rostliny
tak jsem zkoušel a normálně ventil teče, neudrží ani blbý 3 bary. přitom má udržet 9 u vody, 11 u vzduchu a 5 u oleje.
tady krátké video, jak prokapává.
www.youtube.com/…

Co teď? Reklamovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:42 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak nic, šoupni to tam a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DrBolíto
já vím, však sem říkal, kartuš s uhlím by to měla zachytit, jen ta její aktivní doba je polemická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:47 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak stejně tam budeš objednávat to čerpadlo tak na ten mezičas tam klidně dej tu mosaz pokud nemáš vyloženě vstupní vodu s PH <6 tak bych se nebál, navíc myslíš že ve vodárně a po cestě mají všechno z plastu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: lukis
tak jak psali níže je to mosaz, co jiného se používá na vodu krom plastu, který je moderní. Nechce se mi objednávat plastovou vsuvku za 18,-na kterou jsem zapomněl + ještě 20-40,- poštovné, protože mangala to určitě nebude chtít poslat obyčejně. Ale kdybych už objednával, pořídím si i nějaké rychlospojky, ale stejně max za 50,- vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:46 Muž lukis [20] - Rostliny
pokud prijde do styku s vodovodni vodou, tak bych se toho nebal, jistotu bys mel, kdyby jsi vedel o jakou slitinu medi se jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: GP
tak můžu ji tam dát? Ty kovy, co se uvolní, by měl stejně zachytit uhlíkový filtr.
Otázka je, jak dlouho je v něm to uhlí aktivní, jakým způsobem je připraveno. Jestli ti není jaoklasické akvarijní aktivní uhlí. Když jsem ten starý rozbil, byly to tvrdé kousky zrnistosti dna, kde by se asi daly použít taky, cca do 2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:43 GP Re: lukis
atmosferickym mozna, ale ze by byla inertni ve vode se mi nejak nechce zdat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:29 Muž lukis [20] - Rostliny
mosaz je odolna vuci atmosferickym vlivum, bud klidny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2011 15:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak jsem sehnal vsuvku. Viz fotka.
je možný použít ji za předfiltrem? nebude se uvolňovat nějaký kov, který aktivní uhlí ve 2. předfiltru neodstraní? Dal bych ho mezi 1. sedimentační a 2. uhlíkový předfiltr, 3. je už kartuš s membránou.
Jinak bych musel objednávat plastovou spojku a to vyjde draho, když jsem na to zapomněl.
Případně ještě večer uvidím, jestli kamarád doma nemá rychlospojky pro automatizaci, používají se tam stejné závity 1/4" a hadičky i rychlospojky na vzduch. Ale lépe bude ten ventil dát pevně, protože když není pevně, rezonuje a trochu hučí, hold cívka je cívka.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DrBolíto
no právě tam jsem nikde neuspěl, starý pračky už na šroťák skoro lidi nedávaj, aspoň v našem okolí. No dám ho asi za ten sedimentační filtr. Jinak to čištění. Snad seženu přechodku na ty hadičky k RO, jsem je zapomněl objednat a kvůli pár korunám si je nechat posílat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:51 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: matlala
Si si měl sehnat na šrotišti ventil z pračky zadarmo a peníze nechat na čerpadlo. Zeptal bych se někde v krámku s instalačním zbožím, zda nemají nějaký filtr který bych zařadil za kohout (aby se dal lehce čistit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
no, v hadičce byla rezavá stěna, tak nevim nevim. No to proplachovávání octem nebo lépe HCl by bylo asi dobré.
No zkrátka vše co bylo bílé má barvu rzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:49 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Stačilo by ho dať za sedimentačný si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:48 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Až 4 dni? No to je dosť. Tak potom buď za ten filter ako si vravel alebo normálne pred neho z tím, že sa budeš starať o údržbu pravidelne aby sa to neusadilo tak ako sa Ti to stalo teraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
no já to kvůli malému tlaku a tím i výkonu potřebuju mít puštěné i 4 dny v týdnu, plánuju dokoupit čerpadlo, ale kdo se má furt starat to pouštět, proto jsem to pořizoval, abych si to automatizoval, jako se snažím vše doma.

Takže ty usazeniny by mu ublížit neměly? Případně se dá při výměně předfiltrů propláchnout kyselinou chlorovodíkovou nebo octem a vyčistit to tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:31 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Elektromagneticky ventil by som používal len v čase potreby dávkovania vody a pred neho by som dal ešte klasický mechanický ventil. Keď by som potreboval vodu otvoril by som mechanický ventil zapol elektromagneticky a keďže máš vypočítane kedy to bude "hotové" prídeš zastavíš mechanický ventil (elektromagneticky už bude vypnutý) a tak by to šlo dokola... Predsa len nepotrebuješ vodu z RO každý deň, či vari áno? Ten mechanický by slúžil len ako poistka prípadného zlyhania elektromagnetu, v čase kedy netreba vodu z RO. Inak ten ventil čo si tu pridal je na to určený takže je to na tebe ako to zrobíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2011 17:47 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak dnes jsme trochu pozdě (od dubna) měnil předfiltry a docela se lekl co je na vstupu v hadičce za usazenou rez na stěnách, za sedimentačním předfiltrem na vstupu už je to ok, ale ta přívodní hadička...
Koupil jsem si u mangaly elektromagnetický ventil a chci si tím spínat RO abych ji nemusel manuálně vypínat, protože mám blbý vstupní tlak, potřebuju aby jela přesný počet hodin, což mám změřeno.
Myslíte, že je rozumné dát ho hned na vstup do předfiltrů? mě by asi přišlo lepší a bezpečnější, dát ho až za sedimentační filtr nebo až před membránu. Co říkáte? Ten ventil má uvnitř totiž docela tenké vstupy, které se uzavírají, v průměru maj tak 2-3mm, určitě míň jak hadičky na vodu. Problém ale může být, že povolí některý spoj nebo bud eprotékat závit na předfiltrech.
jedná se o www.mangala.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Jardaxxx
tak to v pohodě i bez závěrečné deonizace, však tu nepotřebuješ, pokud nepotřebuješ vodu lít do moře, stejně ji budeš ještě muset ředit a nelít tam čistý permeát. Mě to dělá při malým tlaku po 3 bary na výstupu vodivost kolem 25uS/cm (říká se orientačně že 35uS/cm je 1°gH abys měl představu když nemáš konduometr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:25 Muž Jardaxxx [3] - ParmičkyRe: matlala
vstupní voda Gh - 16 , Kh - 20 , Ph - 8 , jinej parametr asi nené potřeba ne ? ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Jardaxxx
mám odtamtud, ale napiš jakou máš vstupní vodu
mě stačí, mám vstup 25-30 celkové tvrdosti a asi 10-15 alkalitu a stačí.
Jinak slučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:08 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – Koupě Reverzní osmózy
Dobrý večer plánuji si koupit RO protože bohužel voda tu je jako kámen :( a rostlinkám to moc nevyhovuje. Brouzdal jsem tak po internetu a nalezl zajmavej kup. www.mangala.cz/… nebo www.mangala.cz/… a chtěl bych slyšet vaše názory jestli je dostačující ta bez ionizace. Plánuji z akva udělat průtočné + - 150l /týden poměrem 75%osmóza 25%vodovod. předem děkuji za reakce popřípadě doporučení jiné osmózy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nobody
Vy víte, jakou dKH má "městská" voda, kterou chce Lukša převařovat, když píšete, že převaření nepomůže ke stabilitě vody (pH)?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 00:23 Nobody Re: Lukša
Převařením vody se odstraní tzv.uhličitanová tvrdost.Takže to nepomůže ke stabilitě vody(pH).Sám píšete,že chcete tuto tvrdost 4-6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 11:30 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ano, to je možné a v návaznosti na jeho prvotní dotaz, velmi pravděpodobné. Málo čtu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 11:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Jestli on kolega Lukša neuvažuje tak, že převařením sníží alkalitu vody... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2011 08:59 R Muž romant [27987] Re: Lukša
A proč je nutný městskou vodu převařovat? Není to zbytečná operace? Naprostá většina zdejších akvaristů používající městské vody takto nepostupuje. Mění buď přímo z vodovodu a nebo nechávají několik hodin odstát, spíše za účelem temperování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 08:54 Muž Lukša [18]
Takže reverzní osmózu už nemusím řešit. Jak jsem se dočetl tak musí mít vysoký tlak Náš tlak v darlingu je max. 4 bary a potom klesá až na 2 bary než zapne. Navíc ještě bych musel osmózu nastálo přidělat na zdroj vstupní vody a to nemám kam.
Takže děkuji za pomoc. Budu se muset spokojit s převařovanou městskou vodou kterou si budu vozit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:29 Muž Lukša [18] – Sid
K jiné vodě přístup nemám. V Olomouci už nebydlí a tam kde bydlím je jen studniční, ale obsahuje NO2. Proto se ptám jestli ho RO odstraní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 11:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukša
Vodovodní není dost dobrá? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 09:51 Muž Lukša [18]
Používám vodu ze studny a tam je NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 01:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
určitě, spíš má chránit membránu proti chloru.životnost je asi 4-5 tis litrů.To odpovídá cca 1 měsíce provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 23:16 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: rriki
rriki napsal: Kdo používáte studnu tak tam není třeba uhlíkový filtr a raději bych volil dva sedimenty.
to by byl můj případ, ale může tam být i něco co membrána neodstraní, co třeba nějaký kovy z potrubí nebo bordel ve studně? Není výhodnější nechat uhlík tam? A není ten uhlíkový filtr náhodou stejný jako aktivní uhlí, vyčerpaný skoro hned nebo je v tom nějaká jiná forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 22:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukša
Odkud chcete brát vstupní vodu, že máte obavy z NO2?!
Jak funguje RO si přečtěte třeba tady: www.pepinuvutes.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 21:19 Muž Lukša [18]
Ještě bych se chtěl prosím zeptat zda reverzní osmóza dokáže z vody úplně nebo alespoň z velké čáasti odstranit NO2?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukša
Za málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:36 Muž Lukša [18] – Sid
Tak děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukša
Spíš nahustit, než naředit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:21 Muž Lukša [18] – Sid
Takže si ji musím naředit podle testu aby dosáhnul požadované hodnoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:20 Muž Lukša [18] – Sid
Špatně jsem si to přečetl. Celé je to napsáno takhle
Voda, která proteče přes membránu obsahuje minimum rozpuštěných látek. Tuto vodu lze potom ve vhodném poměru namíchat s neupravenou vodovodní vodou . Získáme tak vodu s ideální uhličitanovou tvrdostí s hodnotou KH mezi 4-6 dKH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukša
Funkční RO (membrána) nedovolí, aby měl permeát KH 4-6 - tato hodnota by měla být <1.
Který výrobce a kde něco podobného píše?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:21 Muž Lukša [18] – reverzní osmóza
Dobrý den,
chci se zeptat zda musím vodu z RO ještě ředit vodou nepřefiltrovanou nebo jestli můžu použít jen vodu přefiltrovanou z RO. Zda to není jako u vody destilované, že má nulové hodnoty. Jestli je to jak výrobce píše, že získáme tak vodu s ideální uhličitanovou tvrdostí s hodnotou KH mezi 4-6 dKH. Tato voda má dostatečnou pufrační schopnost /to znamená tlumit výkyvy pH /
Chci mít v akvárku měkkou vodu a proto přemýšlím nad reverní osmózou
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 17:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: myskjarc
Pánové filtry by se měli měnit dle výrobce cca po 4000l a to aby se nezanesla membrána.Kdo používáte studnu tak tam není třeba uhlíkový filtr a raději bych volil dva sedimenty.Teplota vody taky dělá rozdíl.V zimě teče méně.Sorry,jeli Ti líto dát 1500 kč za čerpadlo tak dělej ryby na co máš vodu.Mě první osmoza stála 15000kč a byla to 40tka pak jsem měl 90tku za 9000kč.Buď rád ,že tu jsou tyhle levný osmozy z Polska.A ještě si uvědom ,že pokud máš tvrdou vodu tak budeš mít několika násobně dražší provoz, než ty co mají Želivku ,ale zase něco ušetříš za vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 15:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: myskjarc
e-e taky jsem se po ní sháněl ale není
leda vyměnit v baráku darling za silnější, ale to je spíš pro novostavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:56 Muž myskjarc [6] Re: matlala
Na cerpadlo jsem se uz dival a jeho cena je dost vysoka neni nejaka levnejsi varianta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: myskjarc
dá, přídavným čerpadlem ale jeho cena se pohybuje od cca 1500 a výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:43 Muž myskjarc [6] Re: matlala
Da se nejakym zpusobem zvednout tlak na vztupnim privodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: myskjarc
to nevím, ja je měním dle doporučení pár lidí po půl roce a kontrovat jsem je nekontroloval, nejdou rozebírat, snad jen jestli jdou ještě průtočné. Možná odpojit od membrány a zkusit jejich průtok a porovnat ho s průtokem na vtupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:25 Muž myskjarc [6] Re: matlala
Jakym zpusobem kontrolujes predfiltry a membranu a jak zjistim ze doslouzili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: myskjarc
a tak tu mám taky, ona to vyrobí při tlaku cca 5barů a teplotě 25 stupňů, u mě má na vstupu dost málo asi 2,5baru a teplotu tak 11 stupňů a udělá 60l/den, tak se nediv, je to normální.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza?od=1701