Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 22:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
jakou máš vodu ? jestli by se nevyplatilo před osmózu nainstalovat nějakej předfiltr
třeba - akvinaservis.cz/…

patromna - akvinaservis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:17 Muž zervan [1123] - Rostliny
Tak som si kúpil lacnú reverznú osmózu aj s príslušenstvom: akvaland.sk/… Funguje dobre, len ma trochu trápi ten nešťastný pomer mäkkej vody k odpadovej vode cca 1:4-5 :-( Nejde mi ani tak o peniaze, ale jednoducho mám z toho zlý pocit, je to neekologické a ja nezvyknem plytvať. Ono v lete sa použije na polievanie, zachytávame aj dažďovú vodu zo striech, ale teraz na jeseň, keď stále prší, máme vody nadbytok. Preto sa zamýšľam nad dvoma otázkami a prosím o radu skúsenejších:

1. Pokiaľ by som na výstup odpadovej vody ešte pred obmedzovač prietoku zapojil ďalšiu membránu, bude to správne fungovať a získam skoro 2-násobok mäkkej vody? Tlak mám dostatočný - 0,5 MPa.

2. Kedy je najlepší pomer mäkká voda : odpad - pri plne otvorenom vstupnom kohútiku alebo pri priškrtenom? Povedzme, že mi je jedno ako dlho sa bude vyrábať mäkká voda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 18:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Zas nebudeš muset temperovat vodu než ji naleješ do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 18:30 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Už vysí! Odpad bude do vany zatím rovnám hadici. aby se mi to tam nekroutilo :-D
Akorád je to za pračkou a sušičkou. Takže je v koupelně docela teplo tak to asi budu muset pravidelnějc proplachovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 17:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
a máš pravdu, blbě jsem opsal barvu

davam si to OT at to nemate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 12:28 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: DrChila
Paralelně na restriktor jse napojil tohle www.sklorex-akvarium.cz/… , ale už se dá koupit i restriktor s ventile a stojí do 200,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2014 04:34 - Re: DrChila
Fotka k příspěvku Spojky aj PE hadičky dostaneš kúpiť v eshops.Ak nenájdeš pošlem ti link.Ak odpojíš restriktor,tak ako si správne napísal budeš oplachovať membránu.(nemáš kohút)
Normálne vzduchovacie hadičky sú podľa mňa na nič.
Tu je opäť moja foto čo som tu už raz tuším dával,mrkni na ňu:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 04:29 - Re: matlala, DrChila
Nepleť ho,mal to napísané správne!

Zrejme si si to len zle pozrel a prečítal.
Za restriktorom je odpadová voda - červená šípka.(aby tak vznikol tlak a voda bola tlačená cez membránu)
Modrá šípka je prefiltrovaná čistá voda.
Žltá je vstupná voda z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 20:45 Muž DrChila [243] Re: matlala
No já tam bohužel kohout na tim restriktoru nemám takže technicky vzato když ho odpojim tak se to opláchne ne? bez něj.
No na čistou vodu asi dám obyč hadičku vzduchovací. Ale na tu odpadní vodu tak tam toho proteče víc tak to se trošku bojim :-D
Ještě najít tu správnou redukci a čepičku na ten nástavec co tam dali na rostlinných akvariích jak v tom je rovnou díra na ten kohout k RO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 18:22 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku A ještě otázka. Tu přívodní trubku chápu že je z toho tvrdého plastu je tam velký tlak.
Ale otázka zní na ten odpad a na tu čistou vodu lze použít obyčejnou hadičku na vzduchování?
vsazením do kousku té tvrdé? A například omotáním nějakou izolepou elektrikářskou kvůli zamezení vypadnutí? (viz. foto ale bez izolepy)
A zda ještě nemáte radši nějaký filtr kdyby náhodou nějaký velký rez vlítnul do tý osmózi
Nebo jak to máte doma vy? předem děkuju
a odhaduju že je jedno jak vysoko ta reverzní osmoza je.. například že by to tlačilo odpad o půl metru víše než je osmoza například z pod umydvadla by to do přepadu v umydvadle
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 18:16 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Aloha technická otázka projistotu se ptám
Žlutá šipka "špinavá studená vodu z vodovodu"
Červená šipka Odpadní voda
Modrá čistá voda?
A technická otázka šel by udělat oplachový ventil tim že by se ten regulátor průtoku vyndal?
Tím pádem by to běželo na prázdno.
A zda se ty spojky nemůžou ochodit. Zatím jsem tyhle hadičky a spojky nikde v obchodu neviděl. Jinak bych si koupil Téčko a bylo by to vyřešené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 09:54 threat Re: Marcel G
Zapoměl jsem napsat,že voda z řádu má přes 700 uS a RO mi dělávala do 10 uS,teď má voda z RO 350 uS,tak bude asi úplně v háji.Kupoval jsem ji použitou,ale koupil jsem nové filty.
Rada teď??Když už budu kupovat novou membránu,tak asi raději koupit i filtry?Nebo můžu ještě na nějaký čas použít ty mé,které mají necelých 8 měsíců a asi 1800 litrů přefiltované vody za sebou?Jde jen o to,že se mi do toho teď nechce moc investovat a filtry bych koupil třeba za 2-3 měsíce.Děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 09:23 Marcel G Re: threat
Aby se ti povedlo vyprodukovat jen 20L/den, tak bys musel mít teplotu vodu blížící se 0°C a tlak hodně pod 2 bary. Na základě toho si tedy spíš myslím, že je ta tvoje RO z nějakého důvodu prostě nefunkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 08:41 Muž DrChila [243] Re: threat
Tak jestli máš slabý tlak v trubkách tak je klidně možný že to dělá jen tak málo litrů za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 08:35 threat – Čištění filtrů a osmózy
Mám už pá dnů problém s tím,že mi osmóza filtruje tak 20 litrů za den-je to 50 GPD.Osmóza je stará 8 měsíců,tak myslím,že by ještě nemusela být po smrti.Dělám tak 60-80 litrů za týden.Vždy po použití ji nechávám proplachovat i 10 minut.Dala by se ještě jinak vyčistit-např. přehozením směru průtoku a nechat filtrama postupně vodu protékat?Zvlášť udělat mechanický filt a zvlášť "uhlíkový" a šlo by to udělat i se samotnou osmózou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 09:17 - Re: Marcel G
Moja chyba,že som sa zamotal medzi ms a us jednotkami.Všetko mi vysvetlil a poopravil ma jiri609.(ešte raz dík)
Ako som ale spomínal,tak som požiadal o vyjadrenie i naše vodárne.
Tu je odpoveď:
Vážený zákazník,

zasielame Vám vyjadrenie príslušného oddelenia:

Pre Spisšskú Belú Vám bola nameraná hodnota vodivosti v sieti 48,1 mS/m (milisiemens na meter), čo predstavuje 48100 uS/m (mikrosiemens na meter).
Je možné, že Vami namerané hodnoty sú v mikrosiemensoch na centimeter, čo by predstavovalo:
300 uS/cm = 0,3 mS/cm = 30mS/m.
Limit pre vodivosť v pitnej vode je 125 mS/m.
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 08:22 Marcel G Re: prasan
prasan napsal: Moja vstupná voda je celkom fajn o vodivosti približne 250-300us ... Dusičnany 2 ...Hm, tak to lecos vysvětluje. No u takhle nízkých dusičnanů se RO moc nezapotí. Zajímalo by mě, jestli má někdo ve vstupní vodě kolem 30-50 mg/L NO3, a jak moc mu to reverzní osmóza sníží. Podle mě to zatím vypadá, že vápník a horčík dokáže RO odstranit poměrně spolehlivě (s vysokou účinností), ale zrovna u dusičnanů to moc slavné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 00:02 - Re: jiri609
Ďakujem za vysvetlenie.Už je mi to jasné.Pár písmenok a celkom ma to poplietlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.07.2014 21:25 Muž jiri609 [91] Re: prasan
ty udáváš jednotky us/cm... mikro/cm, vodárny mS/m... mili/m, takže těch jejich 48,1mS/m je 48100uS/ale na m, tj. 481uS/cm....
A vodivost může hodně kolísat podle ročních období, průtoku v řece atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 18:37 - Re: jiri609
www.translatorscafe.com/…

48,1 milisiemens by bolo 48 100 microsiemens
48,1 microsiemens by naopak zas bolo 0,0481 milisiemens
Takže teraz nechápem, som sa zamotal?
To by znamenalo,že voda meraná vodárňou v našej oblasti má až 48 100 microsiemens?
Tak ako potom môžem namerať 250us doma z kohútika?To je už po úprave vodárňou?
To by znamenalo,že hodnoty udávané vodárňou sú priamo z vodného zdroja ešte pred úpravou.Skúsim sa tam popýtať ako to vlastne je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 17:20 Muž jiri609 [91] Re: prasan
rozdíly vodivosti spíše dělají jednotky, ty uvádíš uS/cm, vodárny udávají mS/m... to je rozdíl 200/300 a cca40... a rozdíl jedné stovky může udělat počasí, stav výšky toku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 16:22 - Re: Marcel G
Vlastne ste mi dali otázku (tú rečnícku) ktorú som ja dal Vám.Nie nadarmo som tam písal otáznik :-)
Vodu do RO mám bežnú, čiže studená a nepoužívam ani čerpadlo.Bežný tlak v sieti.
Moja vstupná voda je celkom fajn o vodivosti približne 250-300us.Veľa ako napísal vikino záleží na kvalite použitej membrány a predfiltroch.
Parametre vody merané vodárňou mám v xls.(ak by bol záujem)
Teplota vstupnej vody 7,5C.
Dusičnany 2.
Dusitany menej ako 0,005.
Sírany 123
Železo 0,019
Horčík 26,2
Vápnik 65,7
Vodivosť udávaná vodárňou 48,1 (u mňa tú vyššiu robia zrejme staré,dlhé kovové potrubia)
Niektoré prípravky používané popri akvaristike majú vplyv na vodivosť.Mám jedno akvárko kde kľudne nameriam i cez 2000us.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2014 14:46 Muž jmalyska [167] Re: jmalyska
Fotka k příspěvku Nastavení výstupní tvrdost i třeba takhle, ale na úkor ultračisté vody...

jmalyska napsal: Kulový ventil pro napojení k vodě a ventil na výstupu,aby se dal okruh uzavřít a voda zůstala uvnitř kvůli vysýchání, restriktor pro oplach membrány, tlakoměr a v případě slabého tlaku také čerpadlo.

shopakva.sk/…
shopakva.sk/…

Odkazy ilustrační!

Já to mám zapojené takto třeba:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:12 Marcel G Re: vikino
Díky za sdílení zkušeností. Jinak ta otázka "jak se dá u RO nastavit výstupní vodivost" byla jen řečnická, a byla určena prasanovi. Mně je jasné, že u jednotky RO žádný čudlík na nastavení není. Moje vstupní voda (= výstup z katexového změkčovače) má skoro 1000uS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:57 vikino Re: Marcel G
Vystupnu vodivost na osmoze nenastavis. Zalezi ake su pouzite membrany, predfiltre a samozrejme to zalezi na vstupnej vode.
U mna ma vstupna voda 500uS s velkym obsahom vapnika ( CaCO3). Vapnik ma malu molekulu oproti mikroskopickym porom membrany a teda zvykne tieto pory casom zanasat a obmedzuje priepustnost membran a ovplyvnuje kvalitu permeatu.
Ked som pouzival osmozu bez zmakcovaca na vstupe, vodivost vody na vystupe z osmozy som mal v rozmedzi od 11 do 17uS. Dlho som takto nefungoval a radsej som si zaobstaral jednoduchy zmakcovac pred osmozu, kedze mnozsto potrebneho permeatu u mna je velmi velke. Teraz aj po preteceni zhruba 180 m3 vody cez osmozu mi tato dava vodu o vodivosti okolo 7 uS. Funkcia zmakcovaca pred osmozou spociva v nahradeni vapnika sodikom. Molekula sodika je v porovnani s pormi v membrane vacsia a teda pory nezanasa a zivotnost membran je omnoho vacsia a aj kvalita permeatu je lepsia. Molekula sodika sa od membrany odraza ako pingpongova lopticka a vacsina teda odteka do odpadu.
Je na kazdom ako si to urobi a treba zvazit, ci sa pre bezneho akvaristu s jednym - dvoma akvarkami oplati investovat do zmekcovaca, alebo castejsie menit membranu. U mna ako chovatela jednoznacne vyhral zmakcovac... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 06:48 Marcel G Re: prasan
Jak se dá u RO nastavit výstupní vodivost? Pokud vím, tak hlavní faktory ovlivňující následnou účinnost membrány jsou vyšší tlak a teplota vody. Teplotu neovlivním (mám tam cca 5-10°C), a tlak mám díky pomocnému čerpadlu 5,5 bar. Takže lepší podmínky už pro to asi nevytvořím. Podle mě jsou v tomto ohledu hodně důležité vstupní parametry vody. Docela by mě zajímalo, jakou vodivost má tvoje vstupní voda a kolik tam máš dusičnanů. Mohl bys to sem prosím napsat? Vím, že už více akvaristů psalo, že jim RO dělá vodu o velmi nízké vodivosti, tak by mě docela zajímaly hodnoty jejich vstupní vody.
PS: Pokud by se chtěl někdo podělit o parametry vstupní vody a výslednou vodivost upravené vody, tak budu rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 06:43 Marcel G Re: Sid
Díky za upozornění! Už jsem to opravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 17:20 - Re: Marcel G
Ja z mojej (za nova)dostanem vodu o vodivosti 1-2us.Momentálne cca po roku 7us.Máte to tak nastavené,že Vám dáva 49us? (pravda, máme všade inú vstupnú vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 16:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Marcel G
...Kdyby to někoho zajímalo, tak výsledky jsou tady: prirodni-akvarium.cz/… (až dole)...
Máte renonc u přepočtu alkality z mmol/l na °dKH. Počítáte s koef. 5,61, který platí pro tvrdost (dGH). Pro alkalitu platí koef. 2,8. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 14:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
pakli že jim nefunguje odstranění na membráně ani z poloviny , jak jin asi bude fungovat přídávná patrobna ? (jen taková moje úvaha) stydim
Aha , koukám na ten odkaz , je to v podstatě jeno a to samé jako nabízí většina prodejců , jen v trošku jiném obalu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2014 14:31 Marcel G Re: MonterMonty
Firma Mangala je taky prodává ( www.mangala.cz/… ), ale já ji ve své RO nepoužívám. Ono těch ~10 mg/l NO3 je v akváriu ideální hodnota, takže to neřeším. Jen mě překvapilo, že už druhá reverzní osmóza mi ty dusičnany neodstraní (resp. nic moc účinnost). Na webových stránkách se všichni prodejci vytahují s 95% účinností, a ve finále ti řeknou, že když ti ta jejich membrána dusičnany neodstraní tak úplně, jak má, tak si máš koupit ještě přídavnou patronu na dusičnany ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 14:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
přídavná patrona je taky od Magaly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 14:21 Marcel G Re: MonterMonty
Já o té přídavné patroně na dusičnany vím, ale když se u každé běžné membrány uvádí účinnost na odstranění dusičnanů kolem 95% (kromě jiného), tak mě docela zarazilo, že to asi zrovna u těch dusičnanů nebude pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 14:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
Marceli , pak jedině za kolonu použít filtr na dusičnany ,skus kouknout třeba na italské Atlas filtri , ovšem patrona velikosti 10" je tak na 3-5m3 , pokud se použije až za RO , nebude se asi tolik zasírat sedimentem a mohla by vydržet i dýl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2014 14:10 Marcel G – Laboratorní rozbor vody z RO
Nechával jsem si dělat laboratorní rozbor vody z reverzní osmózy RO 410-80MP od firmy Mangala (4-stupňová jednotka s pomocným čerpadlem). Kdyby to někoho zajímalo, tak výsledky jsou tady: prirodni-akvarium.cz/… (až dole). ;-) Pro mě je docela zajímavým zjištěním, že účinnost při odstraňování dusičnanů není nic moc. Je to už moje druhá RO, která mi produkuje vodu s relativně vysokým obsahem NO3. Předtím jsem to měřil jen kapkovými testy, ale naměřil jsem tam vždycky kolem 20-30 mg/l dusičnanů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 11:50 -
Fotka k příspěvku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 11:50 - – RO ventil
Fotka k příspěvku Dnes som menil ventil na vstupe do RO.Tieto poľské občas nedržia tak ako majú.Ten môj viď. foto praskol (začal prepúšťať vodu) a pri rozoberaní sa rozletel celkom.Našťastie som mal rezervný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 22:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Burik
to jde přenastavit jen šroubkem, bývá ukrytý pod plastovou krytkou. Já si nastavil malinko přes 6bar aby to dávalo za kratší čas, protože otec nesnese když ta osmoza jede prostě dlouho, což nechápe nikdo, snad jen on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 18:41 Muž Burik [727] - Aquascaping
Co jsem koukal na ta čerpadla,tak jsou nastavena na 5,5 Bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 18:34 LukPV Re: prasan
No nevím jak u Vás, ale třeba u nás v Prostějově vodárny na noc snižují tlak v soustavě ze 4 barů na 3 bary. A dělají to snad všechny vodárny v republice. Je to kvůli ztrátám vody na potrubí, páč hlavně ve větších městech je potrubí bůhvíjak staré a tudíž jsou jisté úniky do země. Praha má ztráty vody úniky do země několik desítek procent z celkového dodávaného množství do soustavy.
Jinak mě z osmózy s membránou 50GPD nateče 50 litrů při těch 4 barech za cca 6 hodin. A než nateče 50 litrů při sníženém tlaku na 3 bary tak to trvá celou noc, přesněji cca 8 hodin. Přídavné čerpadlo se hodí těm co mají svou studnu a mají kolísavý tlak v rozmezí 2 až 4 bary (u nás doma třeba). Přídavné čerpadlo udržuje stálý tlak např. na těch 4 barech aby to pěkně teklo, páč při 2 barech to už jen kape. Toš asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: prasan
Mne stačí tak 50 litrů za týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 11:58 - Re: Burik
Záleží koľko tej vody vlastne potrebuješ.Ja mám pre moje hoby menšie požiadavky a RO 50 mi dá za noc 100-120L vody.Píšem za noc,výhodou je práve v noci silnejší tlak v systéme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 10:03 Muž Legioix [574] Re: Burik
Já mám : www.mangala.cz/… + www.mangala.cz/… .

Za 24h je výsledek cca 270-300l RO vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 09:49 Muž Burik [727] - Aquascaping
Děkuji všem.
Zakoupim teda to 50 GPD čerpadlo. To by mělo být dle všeho dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 07:14 vikino Re: Marcel G
Jasne, to je slaby tlak a pri takom sa cerpadlo naozaj vyplati.
Ja len pisem z vlastnej skusenosti. U mna je tlak vyse 5 barov a ked som pouzival velku osmozu s troma cerpadlami, tak bolo pocut ako trpia - skripu, musel som im na vstupe znizovat tlak, aby boli ok. :-)
Teraz mam osmozu bez cerpadiel ale s troma membranami a vydatnost daleko vyssia ako ked som mal cerpadla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 07:00 Marcel G Re: vikino
Běžný tlak v domácnostech v ČR bývá tak maximálně 3 bary. A v takovém případě se čerpadlo rozhodně vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 06:57 Marcel G Re: Burik
Na 99% ti bude stačit 50GPD čerpadlo. Přečti si tento článek (oddíl "Pomocné čerpadlo"): prirodni-akvarium.cz/… . Já sám mám reverzní osmózu s 80GPD membránou a 50GPD čerpadlem. Finta je totiž v tom, že 80GPD membrána ti při nízké teplotě a použití čerpadla vyprodukuje tak maximálně těch 50-60GPD upravené vody. Takže výkonnější čerpadlo prostě nemá smysl kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 06:48 vikino Re: Burik
Zo Slovenka urcite objednavat nebudes, zvlast ked u Vas v CR mate daleko sirsi vyber a ovela lepsie ceny ako u nas...
Pokial mas dostatocny tlak a chces urychlit proces, tak ak to chapem spravne, chces viac vody za ten isty cas ako mas teraz. Pri dostatocnom tlaku Ti pumpa velmi nepomoze, skor by som povedal, ze este zbrzdi prietok vody, lebo pumpy nemaju "radi" na vstupe silny tlak, skor slaby, ved preto sa vlastne pumpy pouzivaju - pri slabom tlaku.
Ja by som skor odporucil dalsiu membranu zapojit do serie, pripadne aj dve a uvidis, ze vytaznost sa daleko zvisi.
Pozri sem www.mangala.cz/… , zavolaj alebo napis majitelovi, je to myslim p. Ziman, velmi ochotny clovek, rad poradi a ked mu popises svoje poziadavky, navrhne riesenie za velmi dobry peniaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 01:03 - Re: Burik
Skús pozrieť tu:
www.mojavoda.sk/…
www.najdicenu.sk/…

75GPD by mala dať ak sa nepletiem cca 280L na deň.Nestačí ti? :-)
Tieto 60-70PSI myslím postačia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 16:52 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,
Poradil by mi někdo jaké pomocné čerpadlo zakoupit pro 75 GPD?
Viděl jsem jen pro 50 a 100 GPD.Tlak tu mám dostačující,jen chci urychlit celý proces.
Díky



+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza?od=1251