Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:11 Muž myskjarc [6] Re: rriki
Co se na nich kontroluje a jakym zpusobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: myskjarc
zkontroluj předfiltry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 14:04 Muž myskjarc [6] Re: romant
Ro se pouziva asi 2 mesice.Vstupni voda je velmi tvrda a zelezita,ma teplotu 15 stupnu a vstupni tlak je z domaci vodarny takze kolisa a pohybuje se kolem 2-4 bar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:49 R Muž romant [27987] Re: myskjarc
Podle mě již bude tzv. zanešená membrána. Bude záležet na kvalitě vstupní vody a na tom, jak dlouho je ta RO v provozu a jestli je používána neustále na nebo jenom tzv. příležitostně.
EDIT: Velmi důležitý je taktéž vstupní tlak na membráně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:38 Muž myskjarc [6] – osmoza
Dobry den rad bych se zeptal, mam tento tip: Reverzní osmoza RO mini-75. Vyrobi cca 3L/H
Zda se mi ze je to nejak malo.Poradi nekdo proc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:26 Muž MGK [2] - CichlidyRe: matlala
No tak mě by to ani zas tak nevadilo. Mamka je na mateřské takže je pořád doma a nebyl by problém ji říct ať mi to vždycky zkontroluje :) ... Jinak na vstupu mám 21 dGH takže něco podobného :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MGK
to jsem si taky říkal, ale blbě se počítá čas, kdy má byt puštěná, ale při vyšším tlaku je voda kvalitnější, jinak vodu mám na vstupu 18-20 gH a 8-15kH, voda ze studny, takže po dešti je měkčí, v suchu tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:16 Muž MGK [2] - CichlidyRe: matlala
Tak to jo, mě by ani nevadilo kdyby to udělalo 60l za den. Zatím mám jen 200l a 54l akva takže by to bylo v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MGK
přesně tu mám, konduometr je užitečný, jenže mám tlak jen cca 2,5-2,8Bar a udělá jen 60l/den, budu dokupovat ještě přídavné čerpadlo.
Ale výstupní voda má vodivost cca 21uS/cm a při tlaku z městské vody 14uS/cm, kapkovými testy neměřitelné, stejně budeš měřit a pH tě u výstupní vody nezajímá, snadno se ovlivní atmosferickým Co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:34 Muž MGK [2] - CichlidyRe: filipsi
Ok...Co se týče rostlin tak s těma problémy nemám, teda občas nějaká odpadne, ale neva. Mám spíše strach o terče. Stalo se mi že z čista jasna najednou mi uhynul terčovec a nějaký podíl na tom může mít právě i voda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:23 Muž filipsi [1295] Re: MGK
Velice zalezi i na vstupnim tlaku a membrane, takhle ti to nikdo rict nemuze. Myslim, ze tabulka by u ni mela byt prilozena.
(Edit - jinak nevim, proc by to byla voda "na nic", nekolik znamych i v tomhle -jestli mluvime o kytkach- plete z xxx bic).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:01 Muž MGK [2] - Cichlidy
Kdyžtak, ještě jsem se chtěl zeptat jaké hodnoty by asi měla voda která by vyšla z Reverzky, když vstupní hodnoty jsou GH-21dGH a pH 7,4. Díky za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 16:51 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, mám v plánu kupovat reverzku a potřeboval bych poradit. Zatím jsem si vybral tuhle : www.mangala.cz/…

Chtěl jsem se zeptat jestli s ní máte někdo nějaké zkušenosti, popřípadě jestli by jste mi doporučili nějakou jinou.... Mám na nic vodu tak proto potřebují reverzku (GH-21dGH , pH - 7,4)....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
nikdo nic? Nejspíš nemáte nikdo zkušenost že?
Musím napsat samotnému prodejci. Jen netuším, jestli by to nevyšlo levněji v obchodě s vodoinstalacemi (pouze bych neměl přípojky na hadičky od o, ale to neva, našroubovalo by seto na kohoutek před odbočku).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
njn tak jdem do čerpadla, snad koncem měsíce zase budou prašule.

Který bude lepší?
www.mangala.cz/…
www.mangala.cz/…

Dle mě to druhé,má to vnitřní bypass a tím cca stálý tlak. Spínač nízkého a vysokého tlaku snad není potřeba, když je na vstupu skoro konstantní nízký tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 19:55 Muž filipsi [1295] Re: matlala
Ano, pri vyssim vstupnim tlaku je lepsi kvalita (cistota) vystupni vody, a navic i nizsi mnozstvi odpadu, a "jde" to rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 13:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak opravdu, při přepnutí na vodovod udělala 4.25l/h a dokonce učiněji, místo běžných 23 měla voda 14 uS/cm a to při stejné tvrdosti na vstupu.. Ale stejně ji nemúžu dát do sklepa, neměl bych kam pouštět odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 10:56 Muž matlala [798] - Rostliny
tak to zatím vypadá, že výkon bude dvojnásobný při připojení na vodovodní potrubí, kde je výší tlak. Po půl hodině takřka 3l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 10:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
tam právě nastavení vůbec není. Je to celé zalité v krabici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 10:20 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak jsem zkusil do našeho potrubí pustit vodu z městského vodovodu, ta má nepochybně větší tlak. z hodinku uvidím,pokud udělá víc než 2,4l/h, bude to tlakem.
Bohužel, kdybych ji přemístil do sklepa k městskému vodovodu (jediná přípojka, jinak je městská v dílně), tak zas nemám jak ji tlačit nahoru, teď jsem rád, že jsem se zbavil kýblů, nosit 60l do 200l akva a pak ještě 20l do 1. patra není sranda, když to má člověk dělat furt. Pořídil jsem si čerpadlo s výtlakem2m, takže ho chci používat.

Nezbyde mi jinak asi nic víc, než to přídavné čerpadlo koupit.

jinak pokud se jedná o čištění zarostlých trubek. Jde to nějak chemicky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 07:43 Muž filipsi [1295]
matlala napsal: ..Vodu beru ze studny a jediné, co jsem udělal, že jsem dofoukal darling, aby tlak byl aspoň co nejvíce konstantní.


A co to je za vodarnu, nema nastaveni horniho a spodniho tlaku?
To je divne, aby takhle (ne)fungovala. I na zarostlych trubkach by byl tlak pri zavrenych kohoutkach stejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 06:03 Muž Lukinulus [10] Re: matlala
no jestli máš "strašně malej" tlak za darlingem, tak chyba bude asi v trubkách (pokud počítám, že darling je v cajku). Co přímě napojení osmózy na darling? aby byl úbytek tlaku co nejmenší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 03:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
Já mám 100GPD a dělala 350l,když byla nová , filtry jsem měnil 1x a teď dělá asi 150l.Ono přes zimu je to méně je studenější voda ,uvidíme v létě.Opravdu ten tvůj výkon je hodně málo.
A co jí odskoušet u někoho kdo má pořádný tlak kolik dá.Pak hledej v čem to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 00:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rriki
možná jo. Ten barák má už 21let. Vyčistit to stejně ale asi nepude. Hold budu šetřit. Těbh 30h na 80l je fakt moc. Počítal jsem reálně tak 100l+/den. RO je nová, udělala tak 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 23:27 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
neexistuje je to fyzika,pakliže nejsou ucpané filtry,ale je nová.Nemáš náhodou ješte pozinkový vodovodní trubky?Pak je možné ,že jsou zarostlé Na podzim jsem v patře dělal vodu a v trubkách byla malá škvíra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 22:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rriki
na to jsem se díval, to právě nechci, asi jsi nepochopil,co jsem psal.
Ptám se na jiný způsob než tohle, levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 21:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 21:22 Muž matlala [798] - Rostliny – Tlak
Ahoj, tak RO je doma a už 3 týden dělám vodu. Vše supr, voda se ustálila na23uS/cm při vstupu 618us/cm, odpad má 638uS/cm

Bohužel mi udělá 80GPD jen 61l/24h, jelikož mám strašně nízký tlak, cca 0,3MPa a teplotu jen 11°C (tu můžu ovlivnit,protože to mám na nepoužívaném kohoutku,ale nepomůže to o víc než 5l/den).

Chci se zeptat, jestli existuje nějaký levný způsob jak tlak v potrubí zvýšit bez použití přídavného čerpadla, které stojí víc než moje RO? Vodu beru ze studny a jediné, co jsem udělal, že jsem dofoukal darling, aby tlak byl aspoň co nejvíce konstantní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 08:23 Muž matlala [798] - Rostliny
nikdo nic neví? Na ty akumulátory se budu muset zeptat ve škole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 22:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: halenar1984
má dost malou tvrdost, řekl bych že bude třeba trošku naředit.ale tvrdost jsem ještě neměřil, to udělám zítra.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 22:25 halenar1984
da sa takato voda pouzit do akva pre ryby pre tercovce 38 mikrosimens netreba ju nijak upravovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 19:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
v podstatě mangala to má takto:
www.mangala.cz/…

Akorát ta životnost je jakási všelijaká.
Životnost cca 300- 2000 litrů (dle míry znečištění). Kvalitu výstupní vody třeba kontrolovat konduktometrem.

Ještě jeden dotaz, jak je to u těch životností u předfiltrů a membrány, ty litry jsou udané pro upravenou vodu nebo dohromady s odpadem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 19:08 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak RO je doma, nainstalovaná. Dělá docela dobře cca 1/3 výkonu membrána (105l/den s membránou 80GPD-304l/den).

Tata se zhrozil na co to zas kupuju, dokud nezjistil, že to je normální "destilka". Mám doma i konduomert a podle něj jsme měřil průmyslovou destilku, o které vím, že se dělá taky RO. Průmyslová míukazuje 1uS/cm a moje voda z RO má 38uS/cm. Dala by se taková voda použít i do akumulátorů? na to se mi zdá ještě dost vodivá. Určo je dobrá na pití (ředěná, ozkoušeno, je to lepší a víc osvěžující) a taky do chladičů a žehliček.
Do těch akumulátorů nevím.
Našel jsem u mangaly, že se na závěr dá dát směs katexu a anexu. Což se mi jeví výhodněji koupit 2 patrony, které se dají zvlášť naplnit katexem a anexem. Šlo by to? S takovou vodou se určitě bude dat dělat ještě více.


Jinak ještě k odpadní vodě? Využíváte ji někdo nějak?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:56 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
To jsem měl taky strach, že bude používána 2x za měsíc smich Teď jede 3x za týden, vodu i pijeme půl na půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:51 Muž matlala [798] - Rostliny
Díky za fotky, hned se líp orientuju
takže nevim jak přesně jsou ty velikosti, ale na sprchu bych to bez dalšího příslušenství měl připojit?
Jinak restriktor tam je v balení. Raději si vemu ten, kohout můžu používat pak taky, vemu nejspíš 3 ty kohouty na uzavření RO, bude používaná tak 2-3x měsíčně. Membrána nesmí vyschnout, pak to vždy jen pár minut opláchnu.

ještě nevím, jestli ji nebudu muset vytahovat jen na dobu, kdy budu dělat vodu nebo to dám do nepoužívané koupelny na stěnu. To uvidím, až bude doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DrBolíto
Já ho měl součást balení,ne s kohoutem jen ten obyč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:36 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Další obrázek:
Restriktor samozřejmě není součástí pokud si objednáš ten za 150Kč. Což mě tak napadá, že by to měli odečíst, což se nestalo schválně se při objednání zeptej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:32 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku V balení je komplet sada i s úchyty, jediné co jsem musel zredukovat stávající přípojku, (3/4" vnitřní // 1/2" vnější a druhá 1/2"vnitřní // 3/4" vnější) neb je k ní připojena pračka viz obrázek. Na dalším obrázku je umístění na stěnu dvěma šrouby pěkně do spáry rohů kachliček, tak že se nic nezničí a po demontáži se jen zamázne dírka ve spáře.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
Tady žádný klíč nepotřebuješ ,předfiltry se mění kus za kus ,jen se vyndají fitinky a na našroubuji na nové filtry.Držáky jsou součástí RO i restriktor.Podle mě je blbost kupovat ještě jeden s ventilem .Já bych ten co je v sadě vyhodi a místo něho dal jen ten kulák já mám kohout.Šteluji si odpad jak potřebuji.Pro oplach kohout otevřu a po 15 minutách zase nastavím průtok podle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rriki
já koukal spíš po tomhle, oplachovací ventil stojí tak 200 a tohle jen 150 (jen o 30 víc než nový restriktor) www.mangala.cz/…

jen netuším, jestli Mangala dodává i držák na stěnu. pak uvažuju, jestli dokoupit klíč ke korpusům, zda jsou v balení přípojky na sprchu (dole je nepoužívaná koupelna, RO bude tam), ze 2 uzavírací kohouty na vstup i výstup (nebo je třeba na výstup 2ks-odpadní a permeát?). pak taky na co to zavěsit, jestli neco udělat,či něco je v balení?

Budu mít tuto RO, pro budoucnost s větším výkonem a budu dělat vodu i tatovi, potřebuje jí hodně do chladičů pro traktory.

www.mangala.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Taktéž jsem koupil ten oplachový s restriktorem za 150kč, uzavírat na výstupu není třeba, podtlak nenechá vodu odtéct. Leda že by někde po cestě netěsnila, ale toho by jsi si hnedle všiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
Já jí zavírám jen na vstupu.Já bych se na celý restriktor i oplacovací ventil vykašlal a dal tam jen plast.kulák.
www.mangala.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rriki
restriktor tam je. Ale oplachový je dražší než restriktor s otevíracím kohoutem.
A oplatí se osmozu při nepoužívání uzavřít na vstupu a na výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
Tyhle levný osmozy používají jakýsi omezovač průtoku(restriktor)ty lepší mají kohout s regulací poměru odtokové vody.Mě se po čase ucpal ,vyčistit nešel ,tak jsem ho vyhodil a dal jsem kohout Šteluji si vodu sám.Když ho pustím na plno ,tak vlastě jen oplachuje.V podstatě pokud máš oplachovací ventil, tak restriktor vůbec nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:28 Muž Lukinulus [10] Re: matlala
no já jsem u své měl přívodní kohoutek a třmen na odpad (nevyužívám, mám to trochu jinak). Oplachový ventil byl přímo u toho a podle návodu (a nejen jeho) to dost šetří membránu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:19 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě se chcu optat, jak to je s oplachovým ventilem a uzavíracími kohouty. Ten oplachový pořídím, mangala má dokonce přímo omezovači za 150Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 00:23 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: matlala
Já koupil tuto:
www.mangala.cz/…
myslím, že dobrá koupě a je k tomu 2x náhradní filtr a konduktometr. Výstupní voda má 15uS, PH cca 6 a zhruba GH >0,5 KH >0,5 měřeno kapkovým testem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 23:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: matlala
želivku vstup 300 mikro výstup po 3 letech 22 mikro nová dělala 9 mikro a najeto má hodně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 21:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Semtex
tak to do ní asi pudu.
Dikes za rychlé názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 21:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: matlala
Skoro 2 roky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza?od=1751