Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 20:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavFM
DavFM napsal: Pro jednoho polského kolegu sháním Pseudosphromenus dayi. Nemáte někdo tip?
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cervenoocasy

Obávám se, že je to v Čechách problém neřešitelný ... měl by hledat u německých labyrintkářů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 19:52 Angus68 Re: DavFM
www.gigaexotic.eu/…
Zkus se tam podívat,ale není tam fotka,myslím ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 08:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – pseudosphromenus dayi
Pro jednoho polského kolegu sháním Pseudosphromenus dayi. Nemáte někdo tip?
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cervenoocasy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 21:50 Spenata Re: janesik1xjakep
Tak to je dobře, že jste spokojený :)Pepan mi už zaslal kontakty na pány, které zmiňoval, tak snad se zadaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 21:36 Muž janesik1xjakep [63] Re: Spenata
Jak již je napsáno výše, tak nejlepší máte se s někým domluvit a na burze předat. Nicméně dnes jsem byl s burzou naopak velmi spokojen, velká různorodost, dokonce už se začínají objevovat nějaké druhy eLek. A neonky modré byly asi před rokem na burze v Ostravě, myslím, že od nejakeho slovenského prodejce, kterého jsem tam od té doby ani neviděl, ale jen pár kusů a ihned byly rozebrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 17:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Spenata
Často je mívají v nabídce pan Gebauer a pan Ruský. Možná by stálo za to se přímo domluvit s nimi a jet pak na burzu na jistotu. Vyhnete se pak zklamáním podobným dnešnímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 17:46 Spenata Re: afc1886
Super, děkuju za typ. Pořád to snad výjde lépe, než platit poštovné 2x 240 korun.
Dnes to bylo na burze opravdu zklamání, když jsem je tam nenašla.
Kdyby prosím někdo ještě o něčem věděl, tak se ozvěte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 16:31 R Muž afc1886 [14681] Re: Spenata
Většinou je mají v akvaristice Bohumín,ale cenu teď nevím. rybicky.net/obchody/842
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 16:03 Spenata – Neonka modrá Ostrava
Akvárium teprve zakládám, tudíž budu potřebovat 15 kousků v druhé polovině března a 15 kousků poté zase cca za 3 týdny. Nevíte náhodou, kde jsou neonky modré k sehnání v okolí Ostravy? Na burze dnes neměli:( Našla jsem jeden inzerát, ale pán zasílání poštou a valné je 240 Kč. To je moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 14:36 Muž Zip [277] Re: romant
Romane díky, ve druhém článku je to zmíněno, že je jedná o odchyty. Tento článek jsem dosud nečetl, pouze vlákno otíků a atlas, dnes to napravím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2017 14:28 R Muž romant [27987] Re: Zip
Jinak je docela dobré oprášit tyto články.
rybicky.net/clanky/1138-
rybicky.net/clanky/533-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 14:15 Muž Zip [277] Re: Pepan
Já tohle nijak nerozporuji a už tomu rozumím. Vyměnil jsem si i někoolik SZ s LiborSprysl :-)
Ta debata se zbytečně zklouzla někam jinam. Prostě jsem netušil, že u otíků nejsou místní odchovy na kšeft, teď to vím a musím se podle toho zařídit, cesta mi zde byla také ukázána, stačí, vyřešeno a děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 13:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zip
Já netvrdím že to o těch prodejnách Hornbach musí fungovat plošně. Stejně tak neodsuzuji prodejce na burzách. Oni zaplnili jistou díru v nabídce na trhu a je na každém, aby posoudil, do jaké míry je ta nabídka kvalitní. Když se na to podíváme z druhé strany, kdyby na burzách prodávali jenom chovatelé, kteří ty ryby odchovali, burzy by asi zašly na úbytě. Zájem nakupujících by poklesl, protože prodávajících by bylo minimum. Prostě musíme vzít na vědomí fakt, že tady fungují jak kamenné prodejny, tak i burzy a pokud je někomu proti mysli jedno nebo druhé, prostě tam nemusí chodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 11:56 Muž Zip [277] Re: LiborSprysl
Myšleno, to bylo tak, že poměrně často tu někdo napíše, že ryby(nemyslím teď otíky) od toho a toho chovatele jsou v pohodě, krásné, zdravé, dobře se o ně stará a není to jen velkopřekupník "masa". Nevěděl jsem, že otíci se takto neodchovávají, teď už to vím a budu si to pamatovat. Meditovat o Hornbachu jsem něměl v úmyslu, po některých příspěvcích z fóra jsem z něho měl lehce obavu a hledal "bezpečnější" cestu. Po reakci od Romanta a Pepana k němu asi poupravím názor co se týká ryb.
Nevím jak souvisí můj dotaz s Vaší narážkou na moji práci s textem. Každopádně si vážím všech reakcí a jsem tu rád, považuji tedy můj dotaz jako vyřešený. Nerad bych se dostal někam jako ve vedlejším vlákně pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2017 10:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zip
Co je to spolehlivý chovatel otocinklů? Když je u nás prakticky nikdo nemnoží, na kšeft určitě nikdo, tak vždycky půjde o překupníka. Takže asi bych hledal ve vlákně o těchto rybách, jak s nimi zacházet po koupi a je zbytečné tu meditovat nad nějakým Hornbachem... Jste už ve věku, kdybyste mohl umět pracovat s textem... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 10:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zip
Já jsem otíky cíleně kupoval v Hornbachu. Vyber si:
1) Padesátka otíků hezky vybarvených, s plnými bříšky, jasnýma očima a šmejdí po nádrži.
2) Padesátka otíků bez barvy, vystresovaných, s propadlými bříšky, ležících bez zájmu na dně nádrže.
Hádej, kteří jsou z burzy a kteří z Hornbachu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 10:26 Muž Zip [277] Re: Pepan
Rozumím, v původním vlákně sem hledat tip na "spolehlivého" chovatele, bylo mi řečeno, že u otíků budu mít asi smůlu a tak mi zbyde Hornbach nebo si je nechat objednat v kamenném obchodě, ale tam taky nevím co koupím a když je nebudu chtít, tak se budou čertit :-)Asi zajedu tu karanténu, pro jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2017 10:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zip
Já jsem to tu psal už několikrát. Není Hornbach jako Hornbach. V Ostravě znám oba Hornbachy a jak se vykládá, že prodavač Vám prodá vše, tak už se mi tam stalo, že jsem byl upozorněn, že tyhle ryby nebrat, protože ještě nejsou doléčené. Případně mi byly jiné doporučeny, protože už je mají dva měsíce, perfektně žerou a vlastně je vykaranténovali. To jinde nemusí fungovat. I na burze si vybírám prodejce a pokud je tentýž druh u více pultů, jdu zásadně za prodejcem, kterého znám a který mi prodá dobré zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 09:58 Muž Zip [277] Re: romant
Díky za reakci, tak to ještě přehodnotím s tím Horbachem. Karanténu bohužel momentálně nemám zajetou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 09:52 R Muž romant [27987] Re: Zip
Těžko najdeš chovatele, jejich produkce je téměř nulová. Stran Hornbachu to není až zase takovej bubák jak se šíří. Kupoval jsem již několikrát a nejnižší úspěšnost byla 70%, jinak i 100% přeživších. Chce to rybky pozorovat jak se chovají, jestli nejsou nějak extrémně vyhublý a když nejsou posypaný krupičkou, nemají vožraný ploutvičky a mají naducaný pupíky, beru. Při vpouštění do akvária to chce pomalu zvykat na vodu domácí, přidávat po troškách do sáčku s rybama a až po vyrovnání parametrů tak za hodinu vpustit do nádrže. Samozřejmě ideál je mít karanténu, tedy funkční karanténu, ne den předem založenou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 09:44 Muž Zip [277]
Zdravím, nemáte někdy tip, kde by se dal koupit v okolí Hradce Králové? Hornbach beru jako jednu z posledních možností :-) Když to tak tady čtu, tak ideálně od "spolehlivého" chovatele, díky
Edit romant: Jedná se o Otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:59 IvetaH – Tetra junior
Nevíte, kde sehnat tyto krasavce, nebo o chovateli, který je má?
potlesk sp. Junior
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 20:52 Muž Fuchs [169] – Cyphotilapia gibberosa
Dobrý den, nevíte někdo o dobrém chovateli v jihomoravském, zlínském, olomouckém či na vysočině, který má na prodej Cyphotilapia gibberosa blue Zaire Moba? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:29 Těhňajs Re: LiborSprysl
A nějaký přímý kontakt? Olomouc je docela velké město.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Těhňajs
V Olomouci je jich dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:04 Těhňajs – Mbuny - chovatel
Dobrý den,
nemáte někdo kontakt na dobrého chovatele Mbun z jezera Malawi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 12:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Už jsem s nima kdysi komunikoval, asi mě tam nepustí na prohlídku, ale můžou mi to nachystat a já si to vyzvednu. Ale tenkrát byla řeč o rybách za 500euro, ne za 50 jako jsou tady ty drobnoustky.

Edit:beru zpět, tenkrát jsem poptával u Amazon exotic, s Glaserem nic. Ale on i ten Kudrna by byl v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 12:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Ke Glasrovi tě asi nepustí, je to velkoobchod..,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 12:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Dík za tip, jezdím často kolem Frankfurtu a mohl bych si je tam vyzvednout sám.
Raději bych odchovy, ale vezmu i importy,když se nebude dařit sehnat odchov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2016 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Mají je u Glasra: www.aquarium-glaser.de/…
Pan Kudrna ti je může dovézt, někdy v průběhu ledna tam určitě pojede, ale jsou tam dost drahé (200Kč): www.aquamaster.cz
EDIT: Teď se dívám, že je má Kudrna i skladem za 212Kč. Zasílá kurýrem ČD a nebo si můžeš zajet k němu, ale provozovnu má někde u Prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 11:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Drobnoustka purpurova
Nevíte prosím někdo, kde sehnat tyto rybky?
Mohu si dojet v rámci celé republiky, cca 10 rybek.
rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_purpurova

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2016 22:43 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: zdedo
www.oarfish.cz › Eshop › Akvarijní ryby › Sumci
Naprostá spokojenost,záruka na ryby 1 měsíc,s majitelem perfektní komunikace - domluva termínu - mob.avízo při odeslání s časem doručení,termokrabice s ohřevným sáčkem,ryby jsou po preventivnímu přeléčení a karanténě,Top stav.Před objednávkou je vhodné mít připravenou menší zaběhnutou nádrž s jemným substrátem a zajištěné krmivo,mikrogranule,cyklop,nebo vločky na drcení,Corydoras pygmaeus je dodáván ve velikosti cca 1,6-1,8cm,tato rybka je hejnová a pohybuje se v celém sloupci vody,měl jsem hodně drhů pancéřníčku,ale pygmy je svojí vitalitou a přeskupováním hejna absolutní jednička,jestli mohu doporučoval bych skupinku min. 20ks+. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 22:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-tady dělá docela dost forem skalár,snad se zde odrazíte k dalšímu infu
- www.akvaryby.com/…
- reference bohužel žádné nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 21:22 Muž Driv3r [236] – Pteropthylum
Schanim skaláry red devil.zavojovou formu cernou a zlatou. nebo pynoi ghost kontakt na chovatele nebo prodejce cela cr i jinde.dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 18:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: 0
L. černopruhou mám u p. Tomance objednanou, ale přes prázdniny mladé nepřežily vedra, takže jsem v pořadníku. Primárně jsem sháněla tridens, pro ty ale přes půl republiky jezdit nechci ;)
Děkuji za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 16:13 zdedo – Pancéčníčci
Zdravím,
sháním pancéřnčíka drobného, případně pandu. Nejlépe Liberecký, Ústecký, občas jezdím i do Hradce Králové.
Vzhledem ke špatné zkušenosti s rybou ze zverimexu bych ráda pořídila rybky od chovatele.
Děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 07:58 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku .
@ Wendy2 - Takové druhy se zpravidla nehledají v nejbližším okolí bydliště, spíš po celé republice i za hranicemi. Zeptej se rybicky.net/profil/16515 , komu je prodal a pak zkusit se na ty osoby kontaktovat.

Pepa Tomanec množil Limia dominicensis, které jsou dosti vitální a pěkné a Limia nigrofasciata, jenž mají trochu vyšší nároky. Limie vyžadují k chovu mimo vydatného i častého krmení, teplou vodu prostou "čpavku" a pro namnožení, oddělenou separaci samic v porodním koši, jinak nejsou trvale udržitelné.

Podobné na Limia tridens, jsou Limia caymanensis. V minulosti, byly k dostání ve Vivárium Mělník a později je množil i prodával rybicky.net/profil/14961 . Zda je stále má mi není známo, protože se o to dlouhodobě nezajímám.

V mém chovu zůstaly v současné chvíli pouze tři druhy limií, které jsem v předešlých letech bez potíží množil, ale tento rok se mi přes veškerou snahu nepodařilo odchovat vůbec žádné mladé a mým limiím hrozí totální vyhynutí.

To se mi stalo i u jiných druhů živorodek, kterých jsem mněl "mraky" a následoval kolaps a zánik. Proč k tomu dochází, je ve své podstatě vysvětlitelné a osobité pro každý jednotlivý případ i místo události.

Žel, takové děje s různými příčinami a následky probíhají i u lidských společenství.

Přihodím dnešní foto Limia melanogaster a Limia dominicensis. Je to foceno mobilem a skla nebyla přes týden očištěna, tak je kvalita zobrazení dosti špatná. Měl jsem jiné starosti a nevěnoval se údržbě akvárií.
.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 18:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
a neví náhodou někdo, kde v Brně a okolí sehnat Limia tridens? pan Tomanec nemá :( díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 18:42 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Lishaack
nevím odkud jsi a nevím jestli za dobrý peníz, ale obojí mají ve Sklorexu v Brně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 23:24 Lishaack – Tetra konžská a heros severus
Shanim Tetru konžskou a Heros severus red spot. Věděl by někdo kde kvalitně a za dobrý peníz?
Zdravím. Neviete niekto prosím kde v Bratislave a okolí predávajú neonky modré a prísavníkov L183 (neztrácaju biely lem)? Obchod, chovateľ. Nezáleží. Dlho ich zháňam a všade, kde som bola mi bolo povedané, že ich nedržia. Ako keby sa vytratili úplne z obchodov. :-( Bola by som vďačná za každú radu.
Poprípade nebude ich niekto mať 17.12.2016 v Bratislave na burze exotiky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:42 Muž FotoPecen [1] Re: kus5
Prosím OT: Díky za zprávu. Zrovna ale odchováváme malého pancéřníčka a nechtěli bychom, aby skončil na pomyslném rájovčím talíři. Je to naše první rybí miminko a máme ho rádi, byť přišlo na svět poněkud neplánovaně :-).

PS: jiná nádrž není a momentálně ani nebude, tož musím počkat až to malé povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 12:59 Muž kus5 [3] Re: FotoPecen
Rájovce dlouhoploutvé nešlechtěné mají v Zoo marketu u Tesca ve V.Mýtě. V nědeli tam bylo asi 12 ks tuím po 25,-

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:33 Muž petromas [10] – Pseudotropheus black acai
Fotka k příspěvku Kde seženu tyto tlamky.nemáte někdo.nejlépe jižní Čechy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 07:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tynkabb
Vámi zmíněné obchody jsou nastavené na zákazníka jako jste vy... obávám se, že jinde je v Praze neseženete. Protože se jedná o asijské dovozy, myslím, že je u nás nikdo nemnoží na kšeft. A akvaristiky je většinou neberou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 21:02 Tynkabb – Platy/Molly balonové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku PRAHA Ahooj, jo málokomu se líbí a jo je to přešlechtěný a blabla..Ale i tak nevíte o někom, obchodu, chovateli, mimozemšťanovi..kdo by mi mohl nabídnout MOLLY/PLATY BALONOVÉ ale v ZÁVOJNATÉ formě? :( :) Vím že je mají jen v petcentrech a hornbachu..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 20:06 Muž FotoPecen [1] Re: Deepinpeat
Díky všem za reakce. Rájovce čínského prozatím odepisuji a na nějakého pěkného Rájovce dlouhoploutvého si holt budu muset počkat ahoj .
František Pecen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 13:42 Deepinpeat Re: 0
Bohužel mám taky jen ocellaty, ale mám je taky ještě na zahradě a naprosto si netroufám hádat, jestli mi z toho výtěru co jsem tam naházel, zbylo dost, abych mohl něco nabídnout. Přírodní odchyt M. opercularis jsem letos zachytil v nabídce jen jednou, ale i když jsem je hrozně chtěl, tak jsem je neměl kam dát. Takže bohužel, nemůžu sloužit. Jinak musím souhlasit s kolegou nulou, není to uplně legrace. Minimálně jim opravdu nedělá dlouhodobě dobře vysoká teplota, chladné přezimování jim naopak dobře dělá. Odchyt bych doporučil jen v případě, že je vzhledem k období dokážete zazimovat a že budete mít dlouhodobě dostatek živého krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 13:01 0 Re: FotoPecen
FotoPecen napsal: Marně sháním Rájovce čínského (Macropodus ocellatus). Nebo alespoň přírodní formu (ne vyšlechtěné barevné mutace) Rájovce dlouhoploutvého (Macropodus opercularis). Nemáte někdo typ na chovatele/prodejce - nejlépe z Královéhradeckého kraje?
František Pecen

NHKG napsal: Glaser je mívá (dokonce přímo odchyty), ale je to trošku složitější. Musíš si zaplatit dopravu vlakem (300Kč), komunikace je složitá a ne vždy přijdou ryby v dobré kondici. Ten dlouhý transport Německa se na nich někdy podepíše. Ale jinak více zde: www.aquamaster.cz

Chovatele neznám, ale moc jich nebude, nejsou to populární ryby.


"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Nevím, jaká je současná situace, ale podmínkou nákupu u Glasera, byl odběr nejméně 10ks od druhu, takže ta investice není zrovna malá, když konkrétně u těch čínských rájovců, jedna ryba stojí téměř dvě stovky a plus dopravné.
Navíc se mi kolikrát stalo, že ryby došly ve špatném stavu a přes věnovanou péči uhynuly. Taky byly případy, že počet byl menší, než za kolik proběhla platba, docházelo k záměnám za něco jiného podobného a žádaný poměr pohlaví nebyl dodržen a ani druhová čistota není vůbec zaručena. S tím vším se tedy musí počítat.

Rájovec Macropodus ocellatus, pokud nepochází, z již regulérních odchovů, je podle dostupných údajů, loven na tekoucí vodě v potocích. To se odráží v jeho požadavku na vyšší kvalitu vody, oproti druhu Macropodus opercularis, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože čínské rájovce chovám dva roky a i jejich odchov mláďat vyžaduje stále čistou vodu a vydatné krmení živou potravou, aby se dosáhlo, alespoň malého úspěchu. Mladé rostou z počátku velmi pomalu a musí se jim zajistit dostatek živého "prachu".

Tyto ryby mám v tuto dobu stále ještě venku, kde jsou volně v zahradním rybníčku společně se Skiffia multipunctata, Neotoca bilineata, Xiphophorus nezahualcoyotl a od všech jmenovaných druhů, bylo dosaženo dostatečných přírůstků v podobě pozorovaného množství potěru, který bez obav plave i mezi dospělými rybami, aniž by byl jimi pronásledován, plus jsou tam v menšině i jiné ryby (- další jiné živorodky, hlavačky, halančíci).

Dalo by se toho napsat o tomto druhu mnohem víc, ale to není můj záměr, jen jsem po delší době výjimečně doplnil pár údajů pro lepší "orientaci" a představu, "co a jak" pro tento případ dotazu.

Dokladové čerstvé foto zrovna teď nemám, před několika dny jsem ze svých ryb fotil jen Jordanella floridae s Poecilia salvatoris + pořídil video odchovu Xiphophorus malinche a nic víc, takže příspěvek obrázkem neobohatím.

V otázce nabídky nevím, kdo ještě tyto ryby množí. Já teď nemám v úmyslu rájovce prodávat, tak je zbytečné mi o ně psát, navíc mám "z ruky" kraj Královéhradecký, ale pokud mi paměť dobře slouží, tak na přírodní formu Macropodus opercularis, se je možné zeptat tohoto uživatele - rybicky.net/profil/33944 .
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84511x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512?od=601