Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 20:32 1968 – black molly
Dobrý den.
Sháním 20x samice Black Molly.Na barvě nezáleží.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 08:20 radim Re: Pepan
V některých případech ty ryby zimu přežijí... Podle otce šli roky chytat nigrofasciaty pod elektrárnou v Hodoníně. Ale to už je dávno a pochybuju, že se udrželi do dnes. Teď je to tam samý sumec hmm
Edit: myšlen Sumec velký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 07:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Dováží se sem ve velikosti cca deset cm...to dvoukila jde... ;-) ...ale při správném krmení během jednoho roku naroste na těch třicet, spíš víc, a to fakt už ve dvoustovce nejde. Během tří let má půl metru...průměr těla třicet, možná více centimetrů a chová se "v bazénech"...a roste pořád. Viděl jsem u nás v domácích chovech jedince kolem šedesáti...I v případě této nádherné ryby vím o čem mluvím... :-D
Obávám se že celá řada těchto ryb, když přeroste možnosti majitele, skončí ve volné přírodě. Nikdo ji do akvárka nechce, možnosti zoologických zahrad jsou taky omezené, záchod by ucpala, tak se pustí do rybníka. Tam nepřežije první zimu, ale může mezi naše ryby zavléct parazity z tropů. Zakázat dovoz těchto druhů nejde, jde pouze apelovat na zdravý rozum akvaristů, aby si před pořízením nového přírůstku něco o něm přečetli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 05:40 Muž LiborSprysl [9015]
Dováží se sem ve velikosti cca deset cm...to dvoukila jde... ;-) ...ale při správném krmení během jednoho roku naroste na těch třicet, spíš víc, a to fakt už ve dvoustovce nejde. Během tří let má půl metru...průměr těla třicet, možná více centimetrů a chová se "v bazénech"...a roste pořád. Viděl jsem u nás v domácích chovech jedince kolem šedesáti...I v případě této nádherné ryby vím o čem mluvím... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:42 Muž Hrabi [2] - Amerika
George:
Také radím, aby si na tuto rybu zapomněl. Ona i 30cm dlouhá ryba je pro 200l celkem hodně. Však si vem pravítko a selským rozumem zjistíš, že jednou máchne ploutví a je přeplaváno... Osobně bych tuto rybu viděl minimálně ve 2500l akváriu s půdorysem 3x1,5m.
Ale, aby příspěvek nebyl OT, nevím, kde by se dala sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 32   24.03.2014 18:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: george
kde bych sehnal anténovce červenoocasého v ústéckém kraji?
No doufám, že ani v ústeckém ani v jiném kraji ho neseženeš, už pro dobro té ryby ano
Jestli odpovídá věkový údaj, nejsi už takové dítě, abys musel mít všechno, co tě napadne. Tak vem rozum do hrsti a dej si dohromady 1 + 1, tedy životní nároky podobných ryb a svoje možnosti. Zjistíš, že to prostě nejde.
Jak v debatě zaznělo, už jsi potrápil (doufám že neutrápil) jinou obří rybu, kostlína, to by ti jako poučení z vlastní chyby mohlo stačit. Každej se někdy utne, ale proč tu chybu vzápětí opakovat?
Určité ryby, jako jsou anténovci, velcí sumci a hadohlavci, pangasové apod. běžný akvarista doma mít nemůže.

Nějaké návrhy, jak uspokojit své akvaristické ego sumcem tu již zazněly, popřemýšlej o tom.
Srovnej si priority tak, abys napřed uspokojil potřeby tebou chovaných ryb, a až v druhé řadě sebe, jinak z tebe akvarista nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2014 18:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: george
Viděls někdy 30cm velkou rybu v akváriu?? To prostě není prcek. Nehledě na to, že nejde posuzovat rybu podle aktuální velikosti. Neříkám, že se dočasně nedá rozkrmit v takovým akvárku, ale člověk musí být připravený, že ho někam přesune. A tohle opravdu není ryba vhodná na přesun jinam než do opravdu velké nádrže. Dokonce ani to tvoje jezírko mu není dostatečně velké. O udržování vhodné teploty nemluvě
Jen pro orientaci, jak může vypadat dospělec (z volné přírody)
acquariofiliaconsapevole.it/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2014 18:10 radim Re: george
jestli chceš moc sumce, tak není špatný tento rybicky.net/atlasryb/pakerickovec_dvoupasy
jdou velice snadno naučit na krmení z ruky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 18:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Heimdall
To slovo -možná- je právě ten průser, a nezlob se na mě, ale pokud myslíš to jezírko co máš v prezentaci, tak to žádná spása není. Uvědom si že tohle je ryba do obřích akvárií/zoologických a je těžké ho udat. Taky mám slabost pro velké ryby a jednou ho chci také, ale ty jsi pár levelů přeskočil a kupuješ slona do psí boudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2014 17:57 R Muž Silent [5949] Re: george
No já nevím, ale já to vždy dělám obráceně. Napřed seženu přiměřenou nádrž a až poté sháním ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:55 Muž george [3] - SumciRe: Ičin
proto sháním prcka tak do 30cm byl by tam do léta a pak by byl v jezírku a na zimu mám (možná) domluvené velké akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2014 17:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: george
Těch 200 litrů je pro něj pekelně málo. On se v těch 90cm ani nepohne, tak na to rovnou zapomeň. Všichni anténovci patří ideálně tak do jezírka, ale když už akvárium, tak něco pořádného nad 1000 litrů. Do toho tvého drobečka tak možná Pimelodus pictus, když už anténovec. Zkus začít s normálníma rybama a třeba se časem dopracuješ k velkému akváriu a dostatku zkušeností na něco náročného
EDIT : nehledě na to, že to akvárium je napuštěno druhý den :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 17:40 Muž Legioix [574] Re: Hansel
Asi tam kde měl minule v žalostných podmínkách toho Kostlína kterého se zbavil. Té ryby mě minule bylo docela líto. Prezentaci už po negativních reakcích raději zrušil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: george
A kam ho chceš šmankote nacpat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:01 Muž george [3] - Sumci
nevíte kde bych sehnal anténovce červenoocasého v ústéckém kraji ? děkuji za odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:07 atyl – Xiphophorus helleri parrot lyra
Ahoj, nemáte někdo k prodeji nebo nevíte kde na severu Moravy sehnat mečovku ve formě parrot (papouščí) lyra nebo event. pineapple lyra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:52 Muž Malapa [494] - Afrika – ASTATOTILAPIA BURTONI - Tlamovec jikroskvrnný
Poradíte, kde bych sehnal tlamovce jikroskvrné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:28 Lucasio – Krab upíří - Geosesarma sp. Vampire
Nevíte o někom z Prahy kdo chová tyto kraby? Či nějakém obchodě, kde se dají koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:26 kitycta – Krunýřovec Haroldův
Ahoj.:-) Nevíte někdo, kde je možné sehnat krunýřovce haroldova? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:08 Muž TomTom [2] – L sumci
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli nevíte o nějakém chovateli nebo nějakém obchodu,kde by se daly sehnat L018 "zlatý nuget" , Pekoltie sp. L134 , Krunýřovec claronský nejlépe Olomouc a okolí.Zatím jsem narazil jen na L018 v Hornbachu,ale mají ho tam za 800.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 06:52 Muž Yirka [9126] Re: baletka
Pokud se v obchoďáku trefíš do termínu těsně po importu a vybereš vitální rybky, není to nijak překvapující, že dobře prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 06:51 jamajcan
Když jsme konkrétně u těch Otíků,s klidným svědomím doporučím/né poprvé/,p.Gebauera,z Heraltic.Bral jsem jich už od něj opravdu dost a úhyn jsem neměl,ani jeden.Myslím,že pro lidi,z MS kraje,se vyplatí,obětovat těch pár kaček navíc za benzín a dojet si přímo k němu.To mírné prodražení,stojí za tu jistotu kvality.Nevím,kolik konkrétně,stáli Ot.,na burze v Ově,ale u p.Gebaura jsem vždy platil okolo 30Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   18.03.2014 04:50 R Muž romant [27987] Re: baletka
Tak ono ryby na burze toho obvykle mívají docela dost za sebou, tedy když se netrefí na prvně cestující. Jou to zdatní turisté obrážející republiku po různých konaných akcích a to střídání podmínek, vody, prostředí, stres je jejich denní chleba, to jsou faktory, který se na kondici a nejen otíků prostě a jednoduše na zdraví ryb podepsat musí. Neříkám, že je to tak vždy a u všech prodejců, ale třeba u těch otíků si myslím že tomu tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:11 Žena baletka [624] Re: Aforte
Mně taky otíci z burzy všichni pochcípali. Do dvou dnů dvě třetiny, třetí den ten zbytek. Pak jsem nakoupila v zoo obchodě v Plesné v Globusu a mám je dodnes. Ne vždy jsou ty "šílené obchody" v obchoďácích k ničemu a ne vždy na burze dobře nakoupíš. Viz moje zkušenost z poslední ostravské burzy v příslušném vláknu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   17.03.2014 18:14 Žena Danila [4489] - SumciRe: Aforte
Aforte napsal: Otík je sama o sobě dost citlivá a náchylná rybka. To je úplně normální, že ti jich dost umře. Stává se to běžně i těm "lepším" akvaristům. I mně většina vymřela.

To tedy není normální ani trochu. tone Pokud koupíte zdravé ryby a dáte je do vhodných podmínek, není důvod k tomu, aby umíraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Je pravda, že na tohle jsem nehleděl. Asi otíky ještě zkusím, ale někde, kde budou vypadat dobře. Na burzách je to otřesné. Tím nechci pohoršit prodejce, ale to co jsem jednou viděl. Akvárium D10xV30xŠ20, kde bylo tak 30 otíků. Lezli po sobě, hubení, vybledlí.. To jim nemůžou udělat lepší podmínky. Vždyť to i ty kupce odláká. Zase musím pochválit jednoho prodejce na burze v Ol. Prodával krevetky(nevím, jak se jmenuje). V akváriích krevetky s mechy, aby se tolik nestresovaly. Krevetek na akvária bylo přiměřeně. Prodejce byl fajn a dalo se s ním pokecat. Dokonce dal nějaké krevetky grátis a přidal mech, aby se po cestě nebály. Tohle je alespoň přístup.

Já momentálně když kupuji rybky, tak v Olomouckém Hornbachu. Kdo by to řekl? Rybky v hornbachu? Radši u chovatele. V Olomouckém hornbachu je personál, který se v tom opravdu vyzná a tímto jím chci poděkovat a poradit ostatním lidem. Vyznají se jak v rostlínách, tak v rybkách, produktech.. V Olomouci je ten hornbach asi nejlepší. V Prostějově musím pochválit prodejnu paní Heclové. Jinak si ještě dost chválí Říše zvířat v Ol. Ještě jsem tam nebyl, ale brzo je navštívím. No.. Tohle jsem trochu utekl od tématu.

Chci jen upozornit, že né vše z burz je dobré. Lidé si to tu strašně chválí, ale dá se najít i lépe. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:38 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Vím, jenom se snažím o to připodobnění ve vztahu k těm vyzáblinám. Prostě budhovský pupík, žádná otylost, nebo přespříliš zvětšená dutina břišní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Tak ono když se při nákupu otíků zaměříš na jejich kondici, tedy pěkně kulaťoučký bříška, žádný vyzábliny, tak je ta úspěšnost aklimatizace a následného přežití velmi vysoká.
Bacha na extrémy...tlustý mohou být také plný červů... :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:05 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tady nejde o ty zásoby, ale o to, že otík s kulatějším bříškem je již aklimatizovám na naše vody a je odčerven velkoobchodníkem a tudíž ten přechod z vody do vody, nebude dělat až zase takovej problém, v tom je to kouzlo, tedy abychom se drželi tématu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:04 Muž Legioix [574] Re: Tacudek
Já kupoval v Brně v Hornbachu po vánocích 4 kusy a všechny doted OK. Ve Sklorexu mají taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:02 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Máš recht,tlustý vydrží déle,má větší zásoby smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
To je jak u lidí. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:57 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Tak ono když se při nákupu otíků zaměříš na jejich kondici, tedy pěkně kulaťoučký bříška, žádný vyzábliny, tak je ta úspěšnost aklimatizace a následného přežití velmi vysoká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:57 Muž patamatix [408] Re: Aforte
Tak to jsem měl tedy mega štěstí,když když my vydrželi všechny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Otík je sama o sobě dost citlivá a náchylná rybka. To je úplně normální, že ti jich dost umře. Stává se to běžně i těm "lepším" akvaristům. I mně většina vymřela. On je hlavně nejtěžší ten začátek než si na to zvyknou. Než je dáš do akva, tak musí projít procesem zvykání si na vodu. Tento proces není, jak u ostatních ryb. Necháš zavřený sáček na hladině, otevřeš sáček, naliješ trochu vody, postupně vodu zvyšuješ až rybku dáš do akvária. Zvlášť u otíka bys měl nechat v tomto procesu déle než normální rybky.

Pokud bys to chtěl kupovat od nějakého akvaristu, kdo je nechce. Vem především akvaristu, který je u tebe ve městě. Měla by tam být stejná voda, takže otík by měl být zvyklý. Bude to lepší a tímto můžeš předejít začáteční úmrtnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tacudek
Možná bude problém jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:47 Muž patamatix [408] Re: Tacudek
Tak to je zvláštní,já kupovalů v JK zoo a z osmi osm žije :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:44 Muž Tacudek [16] - Rostliny
ani z obchodu ani z burzy chtěl bych od někoho z akvarka jinak to chcípe z 9 ( burza ) mi přežil jeden :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tacudek
Možná ve Sklorexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tacudek
Zajdi na burzu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:19 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Otík
Nemá někdo na prodej v brně a okolí otíky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:40 Muž Legioix [574] Re: Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:32 Jarda – poptávka - Akara potoční
Dobrý den, sháním dospělého samce Akary potoční. Jsem z okresu Cheb(karlovarský kraj) a jsem schopen pro něj dojet kamkoli. Prosím můžete někdo pomoci?
Telefon: 776804981
Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:12 bettasvetcz Re: Ičin
No chovatele spíš sháním přeci jenom vivárko je docela jiná cenová kategorie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 09:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: reby
Tak v Mělníce není problém určitě ;) ale třeba někdo bude znát i nějaké chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:48 bettasvetcz – Terči a skaláry
Zdravím dáte někdo tip kde posehnat v okolí Litoměřic nebo mělníku skaláry a terče??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:55 Žena Beilis [34] - Asie
Díky všem za tipy! Když jsem si dávala prodejce z burzy, tak tam maji všichni jenom pangio kuhli, nevim, kdo byl ten "tajemny" prodejce s úhořákama:-)
Snad se časem zadaří.

Mějte se!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 22:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
díky, zkusím zavolat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 22:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Mám dojem, že je Luboš dělá doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 22:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
díky, ale píší, že není možný kusový prodej
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512?od=1151