Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 19:53 Žena lucie.aqua [511] Re: tatianaZ
To jsou skvělé zprávy, v tom malém, zapomenutém obchůdku mají určitě z vaší objednávky také radost! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 19:36 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,zhanala som ich,pytala som sa na ne,ponukala aj prehnane sumy,ale az ozaj takmer zabudnuty,malo navstevovany obchod bol ten pravy...velmi sa tesim,ak mi ich ozaj doobjednaju,tak aj dakovny mail vedeniu poslem... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 19:30 R Muž romant [27981] Re: tatianaZ
Jak je vidět i u Vás na Slovensku stále ještě platí, že dobrej obchod, když danou rybu nemá, tak umí objednat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 19:28 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: tatianaZ
,,no tak v Bratislavskom Hornbachu bol personal maximalne neochotny a neprijemny,viac ma tam nikto neuvidi...ale uplnou nahodou som dnes zabludila do bohom zabudnuteho chovproduktu u nas v Nitre a asi niekto vypocul moje prosby a mali tam posledne 2sekernatky(carnegiella marthae)...som nadsena aj s tychto a personal mi ochotne objednal dalsich 10ks...konecne sa aj na mna usmialo stastie.... hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:31 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,hadam ich tam budu mat..volat uz nebudem,zajtra dopoludnia tam pojdem,tak sa uz osobne porozpravam a poradim s personalom...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 19:15 R Muž romant [27981] Re: tatianaZ
Pokud to chodí i s akva sortimentem v Hornbachu stejně jako s ostatním zbožím, tak by měl bejt stejnej dodvatel jak pro Čechy, tak Slovensko a jestli jsou k mání u nás tak u Vás by to v bachu mělo bejt stejný. Jeden telefonát jistě napoví více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: darka
darka napsala: U Papíka nebyla ;-) , možná sháním na špatných místech, ale samce se mi taky nedaří už delší dobu sehnat.

No upřímně...ony se ty modré nejhůř prodávají. Kažý chce zářivky, červené, žluté, mickeymousy a podobně. Modré míval vždycky Plaček, zkuste Petráky, tedy zmíněné Aquarium.cz. V Aquarimexu i Tommi bývají, ale ti neposílají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:19 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: lucie.aqua
,,ďakujem veľmi pekne lucie.aqua,Liborsprysl a romant za pomoc pri zháňaní sekernatiek....Vivárium Mělník ich síce má,ale neposiela na Slovensko, a v našom Hornbachu verím v zázrak...zajtra idem na veľkú burzu do Trnavy,tam dávam tak 2%,že ich niekto bude mať a potom ešte skočíme do Hornbachu do Bratislavy,ak nebudú,tak sa ich pokúsim objednať...ešte raz vďaka Vám za pomoc palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 11:51 Žena darka [520] Re: LiborSprysl
U Papíka nebyla ;-) , možná sháním na špatných místech, ale samce se mi taky nedaří už delší dobu sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2013 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
0 napsal: Tato varieta existuje ve více typech a je lépe kupované ryby předem vidět, aby se předešlo zklamání. Ty hodnotnější jsou málokdy k dostání.

Nevím teda jak se pozná hodnotnější modrá plata, než jiná modrá plata, pokud to bude skutečně modrá plata. Ale je s podivem, ryby takto barevné jsou dokonce i s asijských odchovů barevně stabilní, při prvním nákupu dokonce i odolné, a jejich mláďata vypadají jako rodiče, leckdy i lépe. Takže pokud tazatelka neuspěje u Kalabů, budou je mít o kousek dopředu směrem k velkým městům Papíci v Dříteči. Budou i v hradeckých obchodech...Je to ryba tak běžná,levná, (proto ji u nás ani chovatelé nechtějí dělat), že bych se fakt divil, kdyby tomu bylo jinak... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 01:40 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Neo
Fotka k příspěvku Tato varieta existuje ve více typech a je lépe kupované ryby předem vidět, aby se předešlo zklamání. Ty hodnotnější jsou málokdy k dostání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 21:10 radim Re: Neo
www.kalaba.eu/…
zavolej si tam...máš to kousek a bude to určitě i s prohlídkou nádrží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 20:20 Neo – Plata
Dobrý den všem akvaristům,
nemohl by jste mi někdo poradit kde sehnat tyto platy?
Plata skvrnitá var. Blue (Xiphophorus maculatus "Blue")
Již dlouhodobě se mi to nedaří :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2013 17:10 Žena lucie.aqua [511] Re: LiborSprysl
Ani já ne, ale stačí zadat do vyhledávače...Hornbach, nejbližší prodejna, zavolat, domluvit...Návody dávat nemusím. :-D

P.S. Sakryš, moc jich tam nemáte...Jen Bratislava a Košice hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
lucie.aqua napsala: Ruku do ohně bych za to nedala, ale myslím, že jsem sekernatky mramorové viděla v Hornbachu, třeba by se dalo domluvit tam...Když je mají v Čechách, proč ne na Slovensku? ;-)

To ano, ale paninka je z Nitry...v bachu budou i na Slovači...jen neznám tunajšiu sieť... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:56 R Muž romant [27981] Re: tatianaZ
A Liborovi věř, to je ostařenej(to není starej, ale kategorie 1A) akvarista, náležitě vědomostma nasáklej a když říká, že je u nás nikdo nemnoží, tak na tom bude velkej kus pravdy, takže volej do Mělníka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:55 Žena lucie.aqua [511] Re: tatianaZ
Ruku do ohně bych za to nedala, ale myslím, že jsem sekernatky mramorové viděla v Hornbachu, třeba by se dalo domluvit tam...Když je mají v Čechách, proč ne na Slovensku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: tatianaZ
No tak zkuste Tomáše Kučeru do mělnického Vivária...ten umí i čarovat... ;-) smich...chovatele se nedočkáte, podle mého je u nás nikdo množit neumí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:13 Žena TatianaP [77] - Živorodky – sekernatka mramorová
,,tak ešte raz uverejním na tomto vlákne prosbu....už dlhšiu dobu zháňam sekernatky mramorové,prípadne aj iný druh tejto rybky by mohol byť...je o nej veľmi málo informácií o predaji,tak ak by ste niekto o niekom vedeli,kto ich predá,či chová,prosím napíšte mi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:22 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
,,no tak na Slovensko nedoručujú.... sad škoda,zrejme budem musieť číhať na nejakého chovateľa.... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: tatianaZ
Vím, mají na Slovensku farmu, z Prahy jezdí auta...asi by to nějak šlo domluvit s místem dodání...zkuste jim telefonovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:30 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
,,ďakujem za tip,pozrela som to,len tam nikde nevidím informácie o doručovaní na Slovensko..čakám ešte na odpoveď z danej stránky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: tatianaZ
aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 13:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
vlacek napsal: OT: Pohled na tu "rybu" mne jen utvrzuje v tom, ze lidska blbost nezna mezi.... :-/ A pak jeste par dalsich nepublikovatelnych veci... Proti gustu zadny disputat, ale...

Trh si žádá stále další a další novinky...trh je dostane! Lidé chtějí novinky... ;-) To vůbec není o lidské blbosti...to jsou jen neurovnané hodnotové žebříčky, kterých šlechtitelé, ale také vývojáři všeho možného, jen využívají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 12:07 Žena TatianaP [77] - Živorodky – sekernatka mramorová
,,dobrý deň,už dlhšie zháňam vyššie menovanú sekernatku,prípadne aj nejaký iný druh..skúsila som aj jedného "importéra",ktorý sa ukázal ako nespoľahlivý..vedeli by ste mi niekto poradiť??? pls....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Nevím jak ostatním, ale mě osobně to připadá jako těžká fotomontáž, a to zrovna ne moc povedená...

Pán ještě málo ví o šikovnosti asijských šlechtitelů :-)...přece jen závojnatkám se věnují několik tisíc let...C.auratus Chocolate Pom Pom není šlechtěnec, který by byl dlouho na trhu, a osobně se mi nijak moc nelíbí. Ale nejedná se o žádnou těžkou fotomontáž, a to zrovna ne moc povedenou. V anglicky mluvících zemích se prodává celkem běžně, na naše poměry bude asi přece jen ještě příliš drahá, nevím o nikom, kdo by ji choval. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:48 JoKa Re: iXka
Nevím jak ostatním, ale mě osobně to připadá jako těžká fotomontáž, a to zrovna ne moc povedená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:38 iXka – Závojnatka "chocolate pom pom"
Fotka k příspěvku Neviděl jste někdo v prodejnách tuto variaci závojnatky???? :-) má takové "chomáčky" na hlavě. Nebo kdyby někdo věděl o chovateli který by chtěl rybu prodat. Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:44 JoKa Re: LiborSprysl
Ok, dekuji. Pristi vikend vyrazim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Volat, domluvit se a ty ostatní zkusit "nablind", spadne vám brada ze všech... ;-) :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:39 JoKa Re: romant
Jasne, dekuji. Ja jsem koukal na netu a jsou jich vsude mraky. Tak jsem chtel poradit, jestli neni nekdo overeny, proste nekdo z koho mi spadne brada a neco se i priucim... Vydam se tedy do Lasenic. Ma nejakou oteviracku, nebo mam volat a domluvit se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:30 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Tak, tak, proto jsem tam kolegu nasměroval, tam chybu neudělá, může jenom získat a teď nemyslím jenom ryby. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2013 16:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Papíci ani Vláďa Kalaba nejsou zrovna vyložení chovatelé, to jsou obchodníci... :-P ale pokud se vydáte k Honzovi, a budete vozem, tak v okolí třiceti kilometrů od něj je mimo něj minimálně dvacítka velmi dobrých chovatelů s velmi širokým sortimentem...on vás třeba i navede... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:21 R Muž romant [27981] Re: Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:15 JoKa – Chovatel
Zdravim, nevite nekdo, zda-li je nejaky chovatel typu, jak ho tady popisujete, akvarka ve dvou halach a podobne, nekde i v jiznich cechach? Nevim co loupnout do budouci 300l, tak bych se nechal inspirovat... Prece jen pohled nazivo se neda srovnavat s listovanim v atlasu. Dekuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 00:48 Žena darka [520] Re: malyLibor
Jj, je to jak říkáš ano
U p. Kalaby jsem ještě nebyla, bohužel nebo bohudík? hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2013 00:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: davidek75
Kalaba je kvalitní obchodník... ale v tomto případě bych se rozhodoval na jistotu - Darka koupila opravdové Brigitky u Papíků, tak bych kupoval u Papíků. Ne že bych Kalabovi nevěřil, mám od něj nádherné ryby z druhého konce světa, ale přeci jen zrovna u Brigitek se v Česku jen málokdy vidí pravé a často jsou zaměněné za něco jiného... ale to je jen můj názor, neříkám, že musí být pravdivý. Je možné, že Kalaba má pravé Brigitky, ale to aby se tam člověk zajel podívat... a to je zas průvan v peněžence, protože Kalaba má tolik krásných ryb, že člověk neodolá. Znám z vlastní zkušenosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 23:05 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Pepenka
a co tady , má je levnější a dopravu taky
www.kalaba.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 18:04 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Tak jsem psala Papíkovi, má Boraras Brigittae (prý je si tím jistý :-D), prodává je 33,-/kus. Doprava stojí cca 300. Budu si je objednávat a tak se chci zeptat, zda někdo z okolí (Zlín, Kroměříž apod) od něj taky něco nechce, můžeme mít napůl přepravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 18:14 Žena darka [520] Re: Pepenka
Tak to určitě smich , to je jisté, mluvím z vlastní zkušenosti stydim , ale zas za vidění to určitě stojí! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 17:50 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
NEmyslím drahá cesta (i když ta taky), ale hlavně to, že bych určitě koupila mnohem víc věcí, než chci..nebo nutně potřebuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:41 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Ok já mu právě koukala na web..a tam nic moc :-D. Zkusím se s ním domluvit radši na zaslání..kdybych tam jela bylo by to moc drahé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 17:18 Žena darka [520] Re: LiborSprysl
Mám v Hornbachu v akvaristice dobrého kamaráda, objednává mi je neustále už rok a nic než urophthalmoides dosud nepřišly, ani po změně dodavatele v průběhu roku, jen už jsou ty "brigittky" za 7 Kč ne za 5 jako dříve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: darka
To je samozřejmě také dobré řešení! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 17:13 Žena darka [520] Re: Pepenka
Nevím, jak Ti jinak poradit, než co už jsem psala, já brigittky sháněla víc jak rok, všude se pod názvem Boraras brigittae ukrývaly jiné rybky, ať už v obchodě či na burze, až cestou z Rychnova z výstavy jsme se zastavily u Papíka a tam byly hop
Takže buď si udělej výlet do Dříteče, v pátek odpo tam prodávají pro veřejnost, nebo zkus zavolat přímo p. Papíkovi, je velmi vstřícný a rybky by určitě poslal, na jejich stránky nehleď, tam se toho moc nedozvíš hmm Pokud máš tu možnost, doporučuji ten výlet, sice už má jen jednu halu akvarijních ryb a živočichů ( loni ještě byly 2), ale i tak je to past na peněženku akvaristy :-D , jen ty moje hastatusy neměl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: darka
Chce to důrazně objednat...ve skladu jsou všechny tři druhy... ;-) smich Možná to nevyjde na první pokus, to připouštím, ale fungovat to bude posléze. Je to vyzkoušené... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:49 Žena darka [520] Re: LiborSprysl
Ale tam jsou urophthalmoides ;-) prodávané jako brigittae hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepenka
Já nevím jestli i vy chodíte tam do těch Bachů jako další Moraváci...zkuste se s nimi v obchodě domluvit na počtu, ať to objednají a nevybalují...většinou jezdí ryby ve středu a vy si přijdete pro pytlík a bude to bez stresů s mnohem větší šancí na aklimatizaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:40 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Kde sehnat Boraras Brigittae, případně Boraras Merah? Koupila jsem si 8 ks na burze, bohužel k dnešku mám v akva jen tři.. protože mají rády hejníčko, nechci je stresovat a chci doplnit stav.. Za typy díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 20:03 Dezidor – Piskořka ostnitá
Nevíte, kde může Pražák sehnat Piskořky ostnité? Je tento www.akvar.eshop-zdarma.cz/… eshop funkční a seriózní?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512?od=1301