Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:40 Muž VVV111KKK [61] – Re: mnv1
A co takhle akvaburzy. Tam je vídám pravidelně a za výrazně lepší peníz, než v obchodech. A tam u Vás na severu bývají burzy celkem často. Až Vám to tady na jihu závidíme. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:30 mnv1 – Razbora Galaxy
Zdravím.Jsem z Havířova a chtěl bych jse zeptat,zda jse dají někde v okolí sehnat razbory galaxy?Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:08 JayD
Dobrý,už je mam,koupil jsem je v Akva-teře.Díky za rady a tipy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 12:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: JayD
Jestli to pro tebe není daleko, tak v Ostravě mají Piraně natteresovy v ZooPanda Globus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2010 09:39 mnv1 – Re: JayD
Ahoj.Mluvil jsi z dvěma majiteli-např.naproti býválé spořky(dnes panda),pod schody je obchod a ten má p.Polcr,nebo na nábřeží p .Sobala.Myslím jsi,že hlavně u p.Sobaly,kdyby jsis ty piraně objednal,tak to není problém.Tady máš i jeho telefon-603 495 120.Hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:20 JayD – Kde v Havířově sehnat piraně?
Nevíte někdo,kde v Havířově sehnat piraně?Druh Serasalmus natereri.Chtěl bych mladé,tak maximálně 6cm velké.Předem díky za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:25 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Petr
vím že reaguju pozdě ale kousek od břeclavi bydlí p. Šudoma, který má doam 11 druhů-variant tropheusů, pokud budete chtít písnšte mně vzkaz, rád vám na nšj pošlu kontakt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 00:09 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: cusbus
Nehovorim, ze tie rybicky tam boli chore (aj ked som tam videl zoparkrat zaciatok krupicky), ale napr. ked uz 5-6cm mrenka nadherna ma bielu farbu namiesto oranzovej, tak tam urcite nebude nieco v poriadku ne Ja som kupoval cca. 4cm v jednej akvaristike, a tam mali normalnu farbu. Razborky klinoskvrnne detto. Proste drviva vacsina tych ryb bola v biednom stave, horsie som este nikde nevidel. A to som bol uz v niekolkych akvaristikach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 23:55 Ani
V Praze jsou dve burzy Praha 4 a 8. Co se rostlin tyce, tak tam snad vzdy prodava "dlouhan" (pomerne vysoky pan), ktery ma hodne rostlinek, za docela dobry (treba anubias sem tam koupil, tak za polovinu "bezny" ceny) ceny. Takovy bezny hejnovy druhy ryb (pancerniky, neonky..) tam maji temer vzdy za mensi, maximalne stejne ceny, jako v obchodech, vetsi ceny sem tam moc nevidel. Treba pancerniky, jsem tam koupil za 10, zatimco ve zminovane nuselske prodejne je meli za 45.
Co je na burzach drahe je vybaveni do akvaria (topeni, filtry..) ty se daji v eshopech sehnat o mnoho levneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 23:20 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: protein007
To já mám sice zkušenost jen s burzou v Praze na Pankráci, ale ceny rybiček i rostlinek byly docela dobré, výběr ušel (i když třeba otíky a pygmeje co jsem chtěl jsem tam ještě neviděl) a nějaké zjevně nemocné kusy jsem tam taky nezahlédnul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: protein007
V tom případě je většina českých akvatrhů a burz o třídu výše než ty slovenské :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Tereza
No s tymi lepsimi cenami na akvaburzach by som bol opatrny... Bol som prednedavnom na Akvatrhoch v BA v Ruzinove, a bol to otras. Ceny vyssie alebo rovnake ako v hociktorej inej akvaristike, vyber hrozny, a kvalita rastlin (a mozno aj ryb) uplne biedna - krajsie som vyhadzoval z akvarka. To uz za tie ceny radsej kupit v Hornbachu, tam su rastliny prvotriedne, od Dennerle-ho (vyzorom aj kvalitou). A aj rybicky tam maju aspon normalnu farbu, nie ako tie vyblednute vychrdnute smrtky na akvatrhoch... Aj ked ceske Hornbachy nemaju dobru povest... V CR sa daju kupit dobre rastliny napr. od Aqua Daho, bral som od nich teraz aj predtym cely set a nemozem sa stazovat. Rybicky su vraj dobre z Vivaria Melnik, a tiez sa daju objednat aj cez net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ahgpyxa
Podívej se do akcí, jsou tam vypsané X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:31 ahgpyxa
Dekuji vsem)) Ani jsem necekal ze se nekdo ozve tak rychle. Nuselskou mam vedle, urcite je navstivim. Podival jse se taky na stranky Vivarium, vypada to supr. A co se tyce burz? Kde bych je nasel? Diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:15 Žena bluedream [245]
Nuselská je super, spousta rybek. Nebo Vivarium Mělník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:14 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: ahgpyxa
Já myslím,že nejlepši to bude nakoupit někde na burze a v Praze jsou dost často..I inzerce nabízených rostlin a ryb je dost velká v této oblasti...V akvaristice je to trochu o zklamání..
Burzy například tady : První jazyková základní škola, Praha 4, Horáčkova, u metra Pankrác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:14 Tereza
Máš tady o obchodech celou sekci. Já mám ráda ten v Nuselské, mají výběr i méně běžných druhů a jsou moc ochotní. Jinak je dobré kupovat hlavně na akva burzách, lepší ceny a zpravidla prodávají přímo chovatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:07 ahgpyxa – Poradte kde kupovat rybicky a rostliny, prosim!
Dobry den,
Ja jsem se setkal s problemem najit si vhodnou akvaristiku pro koupi rybicek a rostlin. Sve prvni rybisky jsem kupoval v petcentru a je to hrozny!!! Nejhorsi obchod! V prodejne na povrchu plavou mrtvoly, voda je nepruhledna a je to cim dal horsi. Ale nejtere jejicj rybicky se mi podarilo zachranit. No..trosku jsem se odchylil

Hledam DOBROU akvaristiku v Praze nebo okoli, poradte prosim! Jedna se o nakup rybicek a rostlin. Hlavne bych mel zajem o Cyrtocara moorii. Dulezite je aby byli zdrave, tj. aby se jednalo o odpovedneho chovatele. Predem dekuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 17:52 Libor123 – Re: tom
Ahojky všichni
Tak přidám taky něco. Jsu z Rosic a sledoval jsem nějakou dobu na akvainzerci inzeráty. A světe div se dal jsem inzerát, že koupím sumce a druhej den jsem jel pro něj. Ale to byla víceméně náhoda. Velikost 16 cm a stál mě od akvaristy 200,-Kč. Pořídil jsem ještě druhého o trochu většího 25 cm zadarmo. Tak bych řekl, že záleží na štěstí. Jinak bych asi koupil menší kousky a počkal až dorostou. JInak je oba dva mám v 500 litrovém akva. A jsou v pohodě, občas se proženou po akva, ale nic dramatického. Ale pokud by jsi je chtěl koupit v akvaristice, tak by stál aspoň 500kilo a víc. Ale jinak jsou to nádherné velké ryby. Prostě super. palec palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:52 tom – Re: sollik
500 l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:48 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: tom
Jak velkou nádrž pro něho doma máš? Nemyslím karanténní, ale tu ve které bude žít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:01 tom – karantena
jeste bych se chtel zeptat - hodit rybu primo z kramu do svyho akva neni kvuli zavleceni nemoci dobre, ale jak velka by mela byt karantenni nadrz pro 30 cm gibbicepse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:58 tom – dekuji
dekuji za odpovedi, tolik jsem jich ani necekal
tak jsem si udelal predstavu a pobezim ho koupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:25 Muž René73 [0] – Re: Macik33
Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:21 Žena Macik33 [3]
česky je to krunýřovec síťovaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:06 Muž René73 [0] – Re: provokater
česky chci si jjí najít v atlase a podívat se na ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:04 kreten – Re: René73
Česky nebo latinsky:-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:01 Muž René73 [0]
Můžete my říci jak se přesně tato ryba jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:01 kreten – Re: sollik
Stojí-li importovaný základ a to ne vždy je 5cm, zhruba 100,-Kč v nejlevnějších obchodech, pak s ohledem na množství zkonzumované potravy a práce s ním, pokud doroste na 30 cm, je ta cena ne neobvyklá, je reálná - pokud zrovna netrpíte tím, že se takového klazana potřebujete zbavit v co nejkratší době:-) a pak je neobvyklá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:52 Žena Macik33 [3]
Malého gibbicepse jsem kupovala za 90Kč. A za třičtvrtě roku vyrostl asi na 15 cm. Teď, po skoro dvou letech, má již 19 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:16 Muž NASREDDIN [1383]
Killer napsal:..Skutečně na inzerátech ho lidi kolikrát darujou..

Tak to máte pravdu, já ještě nedávno nabízel 2 (do 20cm),bohužel nikdo zájem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:12 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: provokater
Nikdo tu nic nehodnotí. Tom se ptal na cenu, tak jsem mu napsal, za kolik jsem ho viděl já. Nic víc, nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:53 Muž filipsi [1295] – Re: provokater
Ja v tom zadne hodnoceni cen nevidel. Proto, aby se kupujici mohl dobre rozhodnout, zda koupi, je dobre mit informace. Jak o vlastnostech "vyrobku", tak o obvykle cene. To same plati i pro prodavajiciho. Pak obchod probehne k oboustrane spokojenosti. At uz prodavajici prodava za cenu vyssi, nebo nizsi, nez je obvykla, ma k tomu sve duvody, a informovany kupujici ji bud akceptuje, nebo ne.
Proto pokladam za rozumne se, zvlast u "drazsich" ryb, na obvyklou cenu zeptat. Neni to vec uplne snadno k nalezeni, na rozdil od koupe treba zehlicky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:29 Muž Killer [133] - Sumci – Re: provokater
souhlas, ale mě to příde moc to co tu píšou..Skutečně na inzerátech ho lidi kolikrát darujou, protože ho nechtěj mít v malym akvárku když jim začne růst..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:25 kreten – Re: sollik
Ale přátelé proč hodnotíte ceny - to je přece věc prodávajícího a kupujícího - a ve kšeftě je cena věcí dohody. Když to nikdo nekoupí, bude jiná, když koupí, proč by neprodávali třeba za pět tisíc. A že se to někde dá sehnat levněji - určitě dá - a zase je to věc dohody za jakou cenu to prodávající nabídne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:15 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: tom
A nebo taky 2500,- (zookšeft Liberec u Globusu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:11 xx – Re: tom
Prodejní cena v obchodě je kolem 1000 Kč/ks. Pokud bys ale chtěl takové sumce prodat jako akvarista tak tam je cena plus mínus 300 Kč/ks záleží na vzhledu a kondici ryby.

Když chceš takovou rybu koupit sleduj aukce a inzeráty, vyvolávací cena je obvykle 1000 Kč ale velice rychle klesne na těch 300 a někdy i méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 07:17 Dusyk – Re: tom
No okolo tej ceny sa to pohybuje. U nás mali tiež 30cm v prepočte za 840Kč /1000SK. Ale naozaj potrebuješ tak veľkého sumca? Radšej by som kúpil niekoľko menších napr. Panaque nigrolineatus. Za tú cenu kúpiš aj 2-3 A tiež vyrastie do takýchto rozmerov pokiaľ mu poskytneš správne podmienky. A je my sympatickejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 06:56 tom – prodejni cena gibbiceps
Chtel bych se zeptat - v akvaristice maji krasneho gibbicepse barva svetlo cerna, velikost cca 30 cm mozna i vice za cenu 1200 Kč. Je to hodne premrstena cena? Pripadne nevite, kde by se dal poridit na plzensku levnejs? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:54 jurek – Re: Mrakoplash
Jarda tuším šnekáče nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:08 Mrakoplash – Re: Tommys
Zkusil bych Jardu Felgra, kontakt ve vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:34 Tommys – Re: filipsi
palec thanks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:31 Muž filipsi [1295] – Re: Tommys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:30 Tommys – Re: filipsi
Já právě Hradec znám jen tak okrajově takže jestli je akvaristika někde v centru, tak to ani nevím.

Už jsem si našel cichlids-zídek webovky, díky

Pokud někdo zná něco bližšího sem s tím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:25 Muž filipsi [1295] – Re: Tommys
Myslim, ze v Hradci sidli cichlids-Zidek , tak to asi bude spolehlive, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:19 Tommys – Kde sehnat, jsem z Trutnova, tanganické rybky šnekáči
Měl bych otázku na akvaristy s Královéhradeckého kraje, kde se dají v okolí Trutnova, Hradce a měst okolo sehnat buď Neolamprologus multifasciatus, nebo lamprologus ocelatus, případně lamprologus similis? Projel jsem akvaristiky co znám v Tu a tady nic není, v HK jsem navštívil Hornbach a famili centrum, ale tyto druhy tam nemají, jedině několik docela odrostlých ocelatu v Hornbachu ale ty vypadaly velmi bídně, a nemocně. Nejradši bych sehnal, multifasciatus, ale není to podmínkou. Scháním rybky co obývají prázdné ulity. Děkuji za inspiraci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 22:49 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Bexi
myslím že jsou tak stejně velký a náročný boudou taky asi stejně, no budeš muset schánět někde tam co bydlíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 22:35 Bexi
z těchto dvou druhů bych raději zvolil ten menšší či mín náročnější

jo a ty jsi přesně na opačné straně republiky takže škoda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 22:28 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Bexi
v Mostě je dělal jeden chovatel, pokud chceš podobný tak mám Neolamprologus similis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 21:43 Bexi
nevíte kde by se tato ryba dala sehnat na jižní moravě?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84510x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512?od=2251