Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:49 Muž zdenekps [0] – kde sehnat Razbory klínoskvrnné?
Ahoj. Nevíte někdo náhodou prosím v které akvaristice v okolí Hradce Králové či Pardubic seženu Razbory klinoskvrnné? Moc bych je chtěl a nevím kam pro ně jít. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:56 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
Jde o to, že tyto ryby jsou spíše pro nanno nádrže, menší rozměry a to se týká halančíků i rájovečků.Ve společenkách se vidí málokdy a nebo jsou v druhových nádržích...Nejsem začátečnice a ano na začátku jsem měla hodně chyb, z kterých doufám jsem se dostatečně ponaučila.Naštěstí tyto rybky o kterých je řeč budu mít v nanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
V tom se určitě shodneme...ale vím že největší chovatelské úspěchy jsou dosahované (podobně jako u halanů) v malých nádržkách, které nejsou zrovna moc ke koukání. Vím že je dělají vyložení koníčkáři a u nás bohužel velmi málo. Bylo to myšleno jako varování před zklamáním, které jste popsal vy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 13:19 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Nikola90
Dodatek: Bylo to čisté hodnocení rybího vzhledu.Ryby si nekupuji pro krásu!!!!!!!Ale pro CHOV tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2014 11:24 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Deepinpeat
Díky za zastání jelikož se mě to dotklo.Chovám halančíky a daří se mi , měla jsem už 3 druhy a úspěšné odchovy byly s rašelinou zkušenosti mám a můžu říct, že se nebojím náročnějších ryb.A nejsem určitě ten, kdo se zakouká do ryby a pak doma zjistí jak je těžké ji chovat.Já si první něco načtu pokud mám kontakty tak si zjišťuji všechny informace o chovu, abych neudělala chybu.A teprve pak bych si rybky koupila a udělala jim podmínky..
První literatura a info přímo od zdroje a pak teprve zařizování. rozzureny A né jak to dělají ostatní naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2014 11:17 Deepinpeat Re: LiborSprysl
Já jestli můžu, tak bych k tomu, nevím jak moc je to OT, něco dodal. Problémem rájovčíků, stejně jako halančíků je, že je chová hrozně málo lidí a jejich chov je stejně jako u halančíků poněkud zbytečně mytizován. V mnoha ohledech se to hodně podobá.Jenže ono rájovčíky je třeba chovat, protože za pár let, když nebudou v akvarijních chovech tak už prostě nebudou. V Parosphromenus projektu je poměrně hodně hobby chovatelů, kteří nejdřív někde viděli fotky a chtěli to zkusit a dnes mají několik druhů a postupně se lepší a nabírají zkušenosti. Musím říct, že Nikola se mě zeptala co k tomu potřebuje a jak to udělat v rámci možností správně a pokud to tak skutečně udělá, tak je to pro ty rájovčíky podle mě menší zlo, než když zůstanou v prodejní nádrži s vodovodní vodou. Je potřeba si uvědomit, že prostě 99 % importovaných rájovčíků si koupí lidi co o nich nic neví, nic si o nich nezjistí a nechají je zadřít, když to přeženu, v akváriu s plastovými rostlinami a závojnatkami. I to jedna z tváří akvaristiky a dostupnosti importovaných ryb komukoliv, kdo na ně má těch pár centů nebo dolarů. Ať se nám to líbí nebo ne. Je asi lepší těm lidem zkusit vysvětlit jak to mají udělat líp a když to chtějí zkusit, tak jim po upozornění na požadavky a potřeby těch ryb spíš pomoct a poradit a dát těm rybám šanci. Většina lidí snad není tak krutá, aby se neohlížela na to, co se o těch rybách dozví a pokud ano, asi jim v tom aby si je koupili, stejně nezabráníme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 11:13 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
coze s bettami zkušenosti mám jako labyrintkami.A o parádu mi nejde spíš o potěšení,že se mým rybám daří a že prospívají.Ráda se o ně starám celkově, i když mě baví práce s jikrami.A rybám se věnuji už 2 roky 3/4.Chybami se učím jako každý z nás.A momentálně jen zjišťuji, co bych mohla chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2014 04:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Nikola90 napsala: Ten linkei je taky pěkný...Asi bych zkusila toho, když nagyův je těžko k mání.No bydlím sice v Liberci ale my jezdíme do Němec max.do Žitavy.Dík
Teda dámo, buď jste veliký talent, anebo takový neználek...Nevím jestli akaristíte ten asi rok co máte profil...ale chov rájovčíků není až tak moc o parádě - viz vaše úvodní hláška - ale spíš o dřině. Já jsem ryby na parádu choval naposledy jako dítě, což už je hodně dávno, ale kupříkladu tyhle malé potvůrky jsem neměl nikdy a že jsem možnost a podmínky je mít měl. Nechci vás zrazovat,ale fakt byste svůj přístup měla trochu přehodnotit...Nevím jak je to u vás se zkušenými labyrintkáři, ale zkuste si je najít třeba na netu a myslím, že mi dají zapravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 15:36 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
No já to vše prodala... :)A teď tam čerstvě mám jen 3páry halančíků gardneri a tychle cichlidky...Nic víc ani niv míň...a buď tam bude párek vrčivek nebo párek rájovčíků linkey.Já tam půl roku měla jen kytky a čtveráky, které už taky nemám jelikož jim to bylo už malé.Naštěstí se našel pan akvaritsa který na to měl velký akva na ty čtverzubce moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2014 13:53 JoKa Re: Nikola90
Můžu být tak smělý a zeptat se, kam to všechno dáš? Pokud si dobře vzpomínám, máš akvo 75l hrubého. V něm už ti plavou paví očka, pancéřníčci, nějací gavůnci a poslední přírůstek pár cichlidek... A to si tam ještě měla čtverzubce, kterým si chtěla zkracovat zuby, než chcípli...
Ty máš ještě nějaké jiné akvo? Nebo si udělala selekci??
Ptám se jen proto, aby si zase nebyla zklamaná, že ti to chcípá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 12:51 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Deepinpeat
Ten linkei je taky pěkný...Asi bych zkusila toho, když nagyův je těžko k mání.No bydlím sice v Liberci ale my jezdíme do Němec max.do Žitavy.Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 22:30 Deepinpeat Re: Nikola90
ahoj,
možná bys pořídila tady: www.kalaba.eu/…

Vrčivky a nějaké rájovčíky. To co je označeno jako P. deissneri určitě nebude P.deissneri, těch je evropě jen několik kusů a asi nikdy nebyli skutečně dovezeni v komerčních importech a na fotografii je P. tweediei.Foto je prý jen ilustrační. Obecně jakýkoliv rájovčík je téměř vždy označen jako P. deissneri, který byl prvním popsaným druhem a od té doby to obchodníci nerozlišují. Ale P. linkei co tam je, je jeden z mála druhů které si snad nespletou ani obchodníci a navíc je to vhodný druh pro začátečníky, je to jeden z těch trošku tvrdších a snažších rájovčíků. Pokud bys chtěla skutečně P.nagyi, tak Ti jako aktivní člen Prosphromenus projektu asi můžu pomoct je sehnat, ale musela bys pro ně mít vhodné podmínky a dojet si někam do Německa, oni ryby zásadně neposílají, nebo cca rok počkat až budu mít já své odchovy, jelikož jsem teď cca do léta hrozně limitovaný místem a mám nadělané odchovy jen od P. aff.bintan "blue line". Každopádně jsou to zatím prckové a ještě tak měsíc až dva by to potřebovalo růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 22:03 radim Re: JesusCristus
Zkus Dříteč
v nabídce jsou, ale jestli na skladu...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 21:54 Muž JesusCristus [0] - Corydoras a Platydoras(Trnovci) – Trnovec
Dobry vecer,

chci se jenom zeptat zda nevite nekde v okoli vychodni cechy je nejakej chovatel kde prodava nebo mivaji Trnovce Hrebenocely/Agamyxis pectinifrons?(ne Platydoras)

za kazdou pomoc budu moc rad dekuji vam vsem!!!
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 00:07 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – Rybky do akva
Ahojda

Sháním do akvária tyto rybky:
ostnáček červený,
vrčivka trpasličí
a rájovčík Nagyův.
Nevíte o někom, kdo je chová nebo prodává?Na internetu se toho moc neobjevuje :-( Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 21:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubajz
Ostravská burza. Tam bývají pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 21:05 Kubajz – kde koupit?
Dobrý den, chci se Vás zeptat kde bych mohl koupit GALAXKY - o jednom prodejci bych věděl ale on má mikrogalaxky a po roce a půl mají pouze 1cm a to se mi nelíbí. Mám 400L akvárium a kdyby se dali sehnat větší třeba jako neonky okolo 3cm tak by bylo super a koupil bych jich 50ks. poradí mi někdo kde mych je mohl sehnat samozdřejmě i za rozumnou cenu. děkuji J. K. z Opavy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 18:02 Muž jeepar [27] – SAE na Jindřichohradecku
Nevíte kde by se nechala sehnat, předpokládám že v ČB asi nebude problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
Videl jsem je v Hornbachu na Cernaku, ale uz je to dele co jsem tam byl. Nicmene je mivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 16:40 Muž Malapa [494] - Afrika – Pseudotropheus saulosi
Poradíte, kde v Praze sehnat samce Pseudotropheus saulosi? Né Coral red, ale obyčejné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.10.2014 05:32 Žena Kytka [2146] Re: Sharf
Dříteč - vstupu pro maloodběratele každý pátek www.profi-aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Atika
Atika napsala: Zkuste kouknout sem : www.kalaba.eu
Na dotaz - Nevíte kde sehnat neonky modré v královehradeckém kraji? ... dodávám, že Vláďa sídlí již dost mimo tento kraj. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 00:46 Žena Atika [134] Re: Sharf
Zkuste kouknout sem : www.kalaba.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 23:07 Muž Sharf [7]
Nevíte kde sehnat neonky modré v královehradeckém kraji ?
Nebo jiné malé ryby ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 16:43 msjor – Sekavec Johorský
Nevíte kde bych sehnal Sekavce Johorského nebo Západojávského blízko Prahy ♥
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:37 Standa – Puntius (Barbus) conchonius
Dobrý den, sháním P.conchonius -parmička nádherná -závojnatá. Samec je SYTĚ červený s černými ploutvemi, samice narůžovělá.Možná někdo ji značí RED, někdo RUBIN, možná DIAMANT.
Děkuji za tip. Tel. 777349659.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   21.10.2014 14:08 Žena Kytka [2146] Re: lukkas
Takže to zkusíme naposledy:
1) Pokud nikdo neopovídá na tvůj dotaz, znamená to, že to buď nikdo neví, nebo nemá chuť ti odpovídat (což bych si při tvé gramatice tipla spíš). Respektuj to, že stránky provozuje a navštěvuje parta nadšenců a ani to, že budeš posílat stále stejný dotaz ve třiceti minutových intervalech, nepřinutí nikoho, aby ti odepsal.
2) Bylo by vhodné si uvědomit, kterou rybu vlastně sháníš, neb sice píšeš o neonce modré, ale dotaz opakovaně zadáváš do vlákna o chovu Boehlkea fredcochui. Sice jsou obě do modra, ale to je asi tak všechno, co mají společné.
3) Sháníš sice nejlevnější rybu, ale jsi ochotný kvůli té ceně jet na druhý konec republiky? Já jen jestli sis spočítal i čas a náklady na cestovné. Aby tě pak při pár kusech nevyšla jedna neonka třeba na stovku.
4) Spíš než na cenu bych se koukala na kvalitu ryb, pokud je teda nechceš jako krmení pro dravce. Protože kupovat opakovaně rybu jen kvůli nejnižší ceně, když bude mizerná nebo nemocná a bude chcípat, se ve finále může dost prodražit.
5) Než sem napíšeš další dotaz, zkus si tu formulaci zadat třeba do wordu, aspoň na část chyb tě to upozorní a budeš je moct opravit. Lidi raději komunikují, pokud vidí logicky a slušně napsaný dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.10.2014 14:01 Žena Turbínka [2558] Re: lukkas
Tak podívej, milej zlatej. Nemusíš svoje příspěvky psát několikrát denně a ještě velmi zajímavým jazykem. Odpovědi už se ti mnohokrát dostalo. Pokud nebudeš dodržovat pravidla fóra, bude ti omezen přístup na stránky. S pozdravem Turbínka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 13:48 lukkas – neonka modra
Ahoj kde mám sehnat neonku modrou nejlevnější nejlépe za 9kc porafitemi a napistek kde sté ji sehnali a kde si myslíte kde ji maj todle vše napište bydlim ústí nad Labem tak myslím osobně nebo objednat prosím nemazte ty zprávu poraženi prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 13:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: radim
Ale na druhou stranu jsem ještě od Kalaby neměl špatnou rybu :-)
Špatná nebude, ale ani multipunctatus. To za tuhle cenu fakt nejde :-P
Jako synodontis multipunctatus prodávaj dneska všechno, co má pár puntíků. Zní to líp než Synodontis sp. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 08:06 radim Re: PaDa
No to je možné, zas tak do toho nevidím. Ale na druhou stranu jsem ještě od Kalaby neměl špatnou rybu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 00:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: radim
Jestli jde garggimu o pravé multipunctatus, tak to tihle nebudou, pokud je mají v takovém množství na skladě a za tuhle cenu. To budou nějaký obyčejný puntíkatý hybridi bych si tipnul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 00:30 radim Re: garggi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:56 Muž Sharf [7] – Sháním malé rybly
Neprodává někdo v královehradeckém kraji rybky jako neonky nebo podobné ale pokud možno co nejmenší nejlépe do 2 cm čím menší lepší ale nevadí i ryby co dorůstaj do 4 když nebude nic jiného nabízejte vše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:51 Muž garggi [65] - Tanganyika – Peřovci?
Sháním: Synodontis multipunctatus nebo Synodontis petricola.
díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 10:02 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Díky za tip, nějak jsem u nás v okolí Superzoo neviděla, ale zkusím to jinde, třeba mi jí seženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 14:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: sharka71
Dneska byly na burze v Ostravě a vypadají nádherně. Já jsem se totiž neudržel a pořídil jsem si je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2014 14:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
S jistotou bych je poptal v nějakém blízkém obchodě Superzoo. Objednal bych si je, a v daný termín si pro ně došel, aby to bylo bez přebalování. Minulý týden jich ve skladu bylo dost, tak je to asi jen o tom je objednat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 07:20 Žena sharka71 [37] – vrčivka trpasličí
Ahoj, nevíte prosím kde by se dala sehnat vrčivka trpasličí? Našla jsme ji v ZOO Braník, ale bojím posílání ryb jako balík, raději bych osobní odběr. Nevíte prosím o někom v okolí Děčína, Ústí nad Labem? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
No to se obávám, že bude problém...jediný, kdo byl pravidelným dodavatelem je kolega Fučík z pražského spolku, a ten prý s nimi (a snad i s rybami) skončil... Už se mne na ně ptalo více lidí, tak jsem po nich trochu pátral a neobjevil jsem nikoho... :-(
...a že by se dovážely, o tom teda pochybuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 15:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: flimak
třeba tady jsou v nabídce, hledej to pod latinským jménem a myslím si že najdeš víc obchodů.

www.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 14:07 flimak – Živorodka štikovitá
Neviete poradit kde kupim zivorodku štikovitu? Mam vazny zaujem kludne podem po nu aj do CR.dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:29 Muž JesusCristus [0] - Corydoras a Platydoras(Trnovci) – Trnovec
Dobry den,

shanim Trnovce ruzne druhy,mam Trnovec Belopruhy a shanim neco dalsiho jineho.
Prodej ci darovani akceptuji.dekuji moc za pripadne nabidky.

V pripade by jste vedeli o nejakem chovateli nebo na eshopech tak prosim rovnou kontakt nebo stranku odkaz.

dekuji preji krasny den ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 13:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: josiph1970
myslím, že jsem je u Pajtáše neviděl. Ale v neděli se ti zeptám na burze ve Varech, mají tam celé patro odchoven pro tlamovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 22:39 josiph1970 Re: mch.sokolov
Dobrý večer,jsem z Chebu a shánim Aulonocara Red Fish nebo Aulonocara Rubin Red.Nevíte jestli je nemají v Sokolově???Díky za odpověd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.10.2014 19:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Čeníček
čtverzubce nemůžeš jen tak dávat do nezaběhlých akvárek, jsou vysoce citliví na N látky. Některé druhy navíc lépe prospívají v brakické vodě. Řekl bych, že je to ryba pro hodně zkušené akvaristy, a to ty rozhodně nejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 18:23 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Nevíte kde mohu sehnat čtverzubce čočkový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 12:49 Martin736 Re: TomášKučera
TomášKučera napsal: Martin736 napsal: Ahoj,nevíte někdo kde sehnat pelvicachromis taeniatus WOURI???? Nebo kontakt na chovatele... Divoké odchyty nechci. Děkuji :-)
Myslím, že by se Pelvicachromis taeniatus Wouri z odchovu dal obstarat.


pokud by se vám to podařilo budu vám vděčný.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 21:13 TomášKučera Re: Martin736
Martin736 napsal: Ahoj,nevíte někdo kde sehnat pelvicachromis taeniatus WOURI???? Nebo kontakt na chovatele... Divoké odchyty nechci. Děkuji :-)
Myslím, že by se Pelvicachromis taeniatus Wouri z odchovu dal obstarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 20:47 Žena niky [13]
Neví někdo kde zakoupit Sundadanio Axelrodi - Rasbora Axelrodova??? Díky
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84514x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512?od=1001