Axolotl mexický
vzala si žížalu,mám takovou radost
moc děkuji za rady,začnu pomalu,žádné nutění. Tyhle stránky jsou super,moc děkuji za doporučení.Určitě budu mít spoustu dotazů
Rostlinky snad ne. Ale možná to krmení, žížaly jsou pro axolotly výborné, ale chtělo by to i něco jiného. Střídám třeba s celýma rybičkama. Ale jak psal aladar, teď krmit opatrně, s jiným krmením začít pomalu.
Vůbec nic,jen čistá voda,krmila jsem jen žížaly.Asi před dvěma měsíci jsem tam dávala nové rostlinky-nemůže to mít vliv?
Nepřidáváte nějakou chemii do vody?
Ano má,ale úplně mě vylekala,za tu dobu co ji mám tak se takhle nechovala
Ještě se zeptám - má tam i menší kameny, které by mohla sežrat?
Hlady neumře.Pokud nereaguje do dvou vteřin, nepřemlouvat.Teď si musí ustálit trávení a za pár dní to můžete začít zkoušet.Nemají problém nejíst mnoho týdnů, dospělí i měsíce.
Zraněná není,mám ji dva roky a koupila jsem ji ve zverimexu,žrala úplně normálně až teď potravu odmítá,jakoby ji očichá,otočí se a plave pryč,aspoň že se už netočí dokola.Nevím co dál,aby mi neumřela hlady
Toto chování má několik důvodů.Předpokládám, že nejde o zranění.Zpravidla se jedná o napadení trávicího ústrojí, které axové díky prokříženosti a oslabené imunitě špatně snášejí.Bohužel to velmi často končí úhynem.V podstatě jde o to, čím byl krmen původním majitelem a Vámi.Na to je dobré se chovatele zeptat.Počítejte s tím, že většina axolotlů je ve špatném stavu, proto doporučuji nákup u skutečně poctivých chovatelů.Každopádně nekrmit.Žížaly jsou naprosto OK, ovšem při odchovech se často krmí patentkami a nitěnkami kvůli úspoře času a přechod na kvalitní krmení je poté paradoxně likvidační proces.
0 12.11.2015 09:58 Eva – Axinka
Dobrý den,dostala jsem se na vaši stránku s doporučením,že mi poradíte.Mám Axolotla-Axinku a v neděli se točila dokolečka a převracela se na bok,nevíte čím by to mohlo být?A ještě bych se chtěla zeptat,jestli je pravda,že žížaly jsou pro ně škodlivé?Moc mi poslední dobou nechce žrát
Děkuji za odpovědi
Šlo o snímek, kdy má opřenou nohu o tlamičku růženky v prakticky dokonalé bilaterální souměrnosti.Na jedné ji objímá, na druhé umlčuje, čili v podstatě i naše realita.
Také si odhrabu brambory, abych se dostal k masu.Vybral si lokaci, která mu vyhovuje, ovšem chybí mu tam podstatný prvek.Plochý rohový kámen od pěti do deseti cm nade dnem.Pak mu nebude štěrk vadit, a za vaší nepřítomnosti ho bude zobat s pocitem nalezení dobrého úkrytu.
To se mi ulevilo a ještě jeden dotaz mám. To už mi Ax dělá déle. Vždycky si v rohu (jen v jednom a tom samém) odhrabe štěrk. Proč? Vadí mu?
Možná mám drakonické, ale účinné metody.Jakmile bych podobnou věc viděl, šel by ax do lavoru a prsty bych to odstranil.Druhá fáze je po výměně vody ve stejné nádobě použití velmi zředěného a skutečně dokonale rozmíchaného hypermanganu do POUZE SVěTLE RůžOVé barvy, po třeba hodině, to je celkem jedno, vrátit do čisté vody a druhý den roztok použít znovu.Manganistan draselný je k dostání v lékárně za pár korun, je velmi účinný a je třeba s ním zacházet opatrně, nicméně na trhu nemá konkurenci.Protiplísňové přípravky z akvaristik na axe nefungují.
Axové nežijí na dně, pohybují se ve sloupci vody podle nálady.Dnes ráno byli čtyři z pěti u hladiny.Jsou to relaxační polohy, mnohdy vypadají jako mrtví a spí tak tvrdě, že je můžete vzít do ruky a nevědí o tom.Můžete být v klidu, dokud nejsou nafouklí bříchem nahoru, budou vás občas nervovat velmi nepřirozenými polohami spánku.Někdy se otočí u hladiny na bok a vystrčí nohy do vzduchu.
Zdravím všechny, mám problém s mlokem. Vznáší se mi těsně pod hladinou. Nevím jestli ho to táhne nahoru, protože na dnu se udrží, ale prostě je stále nahoře. V akva žádné změny nenastaly udělal mi to ze dne na den. Žere pořád stejně.
axolotli pravděpodobně nevědí, jaké mají regenerační schopnosti, a tak se při poranění dostávají do stresu díky pocitu ohrožení a samozřejmě bolesti.Velmi málo jedinců zůstává v klidu.Ve většině případů jsou neklidní, mají trhavé pohyby a nezřídka se různě točí do spirály.Tato fáze, kdy se zavírá rána a dávají se do pochodu univerzální buňky, trvá několik dní až týden, ovšem ani v této době neztrácejí lovící reflexy.
Starší reakce
To je ono, tady je vidět ukázkový fenotyp samice.Spolu s kloakou a hlavou z profilu se podstatně zvyšuje šance na určení pohlaví.
No ja som nevedela čo presne mám fotiť a keď som si tak pozrela forum takmer všetci fotili kloaky tak som si povedala, že skúsim aj ja
V každom prípade vďaka
Zhora vyzerá takto
Tohle je holka jako víno.
Něco podobného jsem ještě neviděl, podle mne se to mohlo týkat mechanického poškození, ovšem jen malého, a zbytek dokonala buď agresivní forma či enormně velká koncentrace plísní či bakterií, ideálně spojeno s jedincem se slabou imunitou, kterých je dnes víc než dost.
0 28.10.2015 09:59 SonaBambi
Starší reakce
Svitla naděje, děkuji!
Tmavý velmi zavání holkou.Nechápu, proč se musím opět registrovat.
Bohužel, v neděli ráno už nežil :( Ocásek mu odpadl úplně a když jsem ho lovila v neděli ráno mrtvého, neměl už ani jednu zadní nožičku a půl bříška. Bylo to děsivé a hlavně vůbec nevím, jak se to stalo a proč to tak postupovalo
cca. 12-13 cm..
Kloaky mají na fotkách vyboulené oba, ale ve skutečnosti mi přijde, že hnědý ji má menší. Navíc je o něco málo větší než žlutý (do šířky i délky
)
Jista si nejsem, jen se mi to zdálo podobně velký a oboje kloaky dost vyboulené
A jak jsou velicí?
Jéj, doufal jsem, že hnědý bude holka. Má to vždy menší než žlutý, jenom při focení to vypadá nějak stejně. No nevadí, děkuji!
Možná by to mohli být i oba kluci...
Moc vám děkuji za odezvu
Myslíte, že by tam měli i tmavou formu?
Zatím jsem tam vždy viděla jen světlé
0 18.10.2015 19:45 Davii
Dobrý den, nevíte, kde bych mohla v Praze v tomto období sehnat formu černého, nebo tmavého (cokoliv krom albínů a bílích považuji za tmavší
) axíka?
Nebo nemáte teď někdo nějakého z chovu?
Moc děkuji za odpověď a krásný podzim
Tan
Právě že o moc větší není. Řekla bych že může mít ocásek o půl centimetru delší asi.. Ono to v první chvíli nevypadalo tak hrozně, fakt jsem myslela, že se někde odřel, ale spíš mě děsí, jak se to hrozně zhoršilo.. Ale pořád žije a už bych řekla, že je to stejný.. Počkám, jak se to bude vyvíjet, stejně mu asi jinak nepomůžu, že?
O kolik je větší ten druhý? Takhle to vypadá, že se po pokusil sežrat od ocasu a stisknul ho v těch místech. Mají docela pevný stisk. Ještě že nemaj zuby
Z druhé strany je to úplně stejné ale má ještě nožičku. Nejhorší je, že se to zhoršuje. Budu čekat, zatím žije.
Opravdu to takhle ošklivé může být od kousnutí druhého?
Vypadá to opravdu děsivě.. Z druhé strany to je lepší? Nevím no, tady se stejně asi nedá dělat nic jiného než čekat.. Pořád bych ještě věřila tomu, že se z toho dostane
No nepřijde mi, že by se mu to mělo za tři dny zahojit. Naopak spíš se to horší. Vypadá to, jako kdyby mu slézal celý ocásek.
Já mám červy jako náhradní variantu za žížaly. Vždycky jim rozmáčknu hlavičku, aby nemohli kousat
Moc studenou radši asi ne, aby se mu v tom nezačala dělat plíseň. Růženka se hojí mezi ostatníma, za tři dny už na ní skoro není vidět, že se jí NĚKDO pokusil sežrat nohu
Červi (ti mouční?) jako hlavní potrava mi nepřipadá moc dobrá, ale třeba se pletu, nekrmím s tím vůbec, nemám zkušenosti.
Ahoj, děkuju, držím ho v čistotě a dala jsem ho od ostatních stranou. Pomůže i studenější voda?
Krmím je živýma červama, občas dostanou i malou rybičku.
Ahoj, klidně mu to mohl udělat druhý axolotl. Častěji bych odkalovala, měnila vodu, aby nebyl ve špíně a mělo by se to zahojit, noha mu doroste. Většinou se takhle mezi sebou napadají mláďata, až vyrostou, měl by být klid. Většinou
Náš Aladárek je výjimka
Krmíš jak, aby to nebylo i z hladu
0 14.10.2015 12:20 Monišška Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Přikládám fotky malého Axíčka. Nevím, co se mu stalo. Včera to vypadalo, jako by se někde ošklivě odřel, i se zadní nožičkou. Tu měl včera sedřenou, dneska už ji vůbec nemá. Napadlo mě, jestli se někde nezasekl pod kamenem, ale to nevím jak. Má to z obou stran. Nebo mu to mohl udělat druhý axík? Ten ale není o moc větší než tenhle. Dá se s tím něco dělat? Dneska to vypadá mnohem hůře než včera.
Děkuju za radyd
Starší reakce
Dobrý den, opět
Mám ještě jednu otázku. Ve čtvrtek jsem si nechala z Plzně poslat Axíka od jednoho chovatele (napsala jsem si o formu Gold s černýma očima) a přišel mi tento (viz obrázek). Nejsem si jista, jestli je to doopravdy gold, jelikož je poměrně hodně světlý a liší se od Ašaje (bílého axe) jen o pár nepatrných odstínů. Také jsem si hned jak jsem ho vyndala ze sáčku všimla, že je žlutý jen na místech, která jsou jakoby vystouplá (viz fotka, netuším jak to popsat). Chová se ale normálně, takže mi nepřipadá, že by byl snad nemocný. Žere a plave po akvárku s Ašajem
Myslíte, že by jste mi někdo mohl říci, jestli je to opravdu ta forma Gold a jestli jsou ty "bouličky, výrustky kůže či co (hlavně na hlavě) v pořádku? Ašaj ji má totiž zcela hladkou.
Moc vám děkuji
ps: Popřípadě, nevíte, co je to přibližně za pohlaví?
Vím, že se to ještě nedá moc poznat, ale tak orientačně
Je veliký cca 12 cm.
Děkuju
Tan
Přidat reakci
1 ...... 74
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73765x