Axolotl mexický
Pravdépodobně je v pořádku. Relaxační polohy axů neznají mezí. Moji někdy spí na hladině na boku a vystrčí nohy nad hladinu. Někdy usnou tak, že vypadají jako mrtvola. Jednoho goldena jsem vyndal a na zemi fotil. Pořád spal.
Je to zdravá samička, zbytek napsala tyna.
Ahoj podle mého se nemáš čeho bát. Jde o pigment. Moji axíci to mají taky.
0 31.03.2016 20:00 Alandra – Axolotl - zeleno-bílé skvrny
Starší reakce
Je to holka, pozice na foto není úplně dobrá, naštěstí je vidět menší hlava a krátký ocas.
Mne technika nemá moc ráda, ale díky, s Horami kutnými jsem velmi spjatý, zrovna tam jedu.Kutnohorští chovatelé jsou se mnou 15 let v kontaktu a přispívají svými odchovy k udržení kvality jedinců
Starší reakce
Tak děvče či chlapec?
Už bych ráda pojmenovala po, skoro, roce.
Starší reakce
Jardu znám,Viničnou jsem prošel.To, co jsi psal o end. disruptorech, může mít reálný základ právě kvúli tomu, a teď to napíšu nevědecky,ˇženský jsou víc ženský a chlapi míň chlapy. Ovšem souvislostí je tam mnohem víc, nejen hormony. Tím že všechny faktory se propojují, mohou na tom pracovat (bez masírky) pouze lidé, kteří znají přírodní vědy v souvislostech.Nakonec na to přijdeme, záleží na času určenému jim a penězích.
Děkuji za přednášku, dělám je sám.Prioritou při výzkumu problémů s axy je jejich nekontrolovaná prokříženost, kdy se jejich genetické základny bezmyšlenkovitě mění, což má za důsledek neustálé problémy se zdravím a samotným vývinem.Zajisté se axové na podobné testy používají, my jsme se špičkovými vědci na univerzitě nenašli ani stopové prvky z okolního prostředí, které by ovlivňovaly jejich genom.Zřejmě si s nimi umí poradit, ovšem mají jiné slabosti v metabolismu.Je to daň za jejich odloučený evoluční vývoj bez akcí a reakcí z okolního prostředí.I ty nejpodrobnější testy nedokázaly nic.Ale najít se to musí, protože problém je, a každým rokem je jich víc.Škoda, že se nedováží nová krev z přírody, leccos by nám to objasnilo.
Samozřejmě, že se nepoužívají, ale jsou všude kolem, mimo jiné i v pitné vodě. V tom je ten problém. Mají s tím problém už i ryby v řekách a nedivil bych se, kdyby s tím měl problém třeba i ten axolotl v chovu. Axolotl je na ně značně citlivý, používá se i jako modelový organismus při jejich výzkumu.
Doporučuji přednášku o endokrinních disruptorech...
www.youtube.com/… Tyto látky se v chovu obojživelníků nepoužívají.Startují hormonální systém, probouzejí estrogeny nepřirozeným způsobem.Možná jinde se hodí, ale v případě axů aspol. jsou kontraproduktivní.
Tak mě tak napadlo, zda by za tím nemohly být nyní populární endokrinní disruptory ve vodě. Možná by stálo za to zkusit je z vody odstranit.
Zdravím viete o niekom kto predáva mladých axolotlov,ktorý nembudú mať zdravotné problémy ako má teraz môj?
Poprosím len slovenských predajcov alebo v podstate chovatelov
Vidím samé holky.Pokud seženeš dobrého samce, nevyměňuj vodu,roztáhnou nohy samy.Až dojde k převzetí spermatoforů, vyměn polovinu vody, pak už nebude čas.
Tohle je holka jak ze žurnálu.Bude to chtít chlapa.Lesby schow k potomkům nevedou.Vzhledem k tomu, jak vypadá, mohla by mít slušné dispozice.Vyplatí se najít samce, který stojí za to.Zítra jedu do Hor Kutných, zeptám se Jahody na dodavatele.
0 13.03.2016 16:52 precan – Nový přírustek
Je to Františka.Potírat hypermanganem je velmi rizikové, mají citlivou kůži a reagují na každou chemickou složku.Tento postup by byl kontraproduktivní.Manganistan je v případě potřeby dokonale rozmíchat v nádobě, krystaly se uvolňují min. deset minut i při míchání.Raději déle, i zbytkové množství na dně dokáže změnit koncentraci.Pokud jde o lehké zaplísnění a akvárium má větší objem, může být roztok silnější, tzn. může být fialový.Ovšem počítej druhý den s výměnou poloviny vody.Hypermangan je velmi účiný a zároveň nebezpečný.Voda v akváriu by neměla přesáhnout růžovou barvu.Při vyšší koncentraci dochází k nekrotizaci ocasního lemu a žaber.Mě zachránil osmisethlavý odchov, jen jsem se v práci trochu klepal, jestli jsem dal správnou koncentraci.Dopadlo to dobře.Pokud to budeš dělat poprvé, bude lepší být doma.
Máš tam velké kameny.Většinou to zvládnou ale neriskuj to.
Zas vyvádza
Načapala som ho pri tom ako dal do huby velky kameň a keďže sa mu nezmestil tak ho vyplul
Pan Livonec? nebo je tam ještě nějaký jiný, kterého jsem zatím nevypátrala
Záleží na velikosti a zdravotním stavu.Logicky čím starší, tím déle.U dospělých,pokud dojde k úplnému utržení min. dva měsíce, ale spíš tři.Pokud prijde o oko ještě o měsíc déle, než se mu vyvine nové.U mladších dobře krmených jedinců s podporou např. plastinu se dá původní velikost končetiny vyřešit zhruba do měsíce.
Proto jsem se zeptala...velkochovatel z Litoměřic od kterého je máme mi to o tom zapouzdření říkal, tak se mi to nezdálo,proto se ptám tady za asi jak dlouho trvá než mu doroste celá nožička?dík
Proto jsem napsal ze neznam odpoved, nikdy jsem to neslysel ani necetl, doufal jsem ze napises, protoze o nich vis snad vsechno co se da vedet a vzdy rad poradis
Přestaňte se bavit o blbostech.Podívejte se na kost, která zůstala mému axovi po útoku druhého.Jejich regenerace je perfektní, pokud nejsou nemocní.Nějaké zapouzdření a řezání do kříže, to mohl napsat jen úplný Vůl.Nesmíte věřit všem kravinám, které se na Netu píšou.Z podobných hovadin bývám velmi rozčilen.
Tak na tohle neznam odpoved, musi napsat nekdo skusenejsi
Mujmu zustala mala cast nohy, asi 3mm, neukousli mi ji uplne celou a ta mu pak zacala postupne rust ;)
supr snad mu doroste, něco jsem přečetla o zapouzdření a pak se to musí prý křížem prozříznout ,jinak mu prý neprorazí a neporoste????
Ahoj, muj taky o jednu prisel, trva to zatim asi mesic a uz ji ma skoro celou.
Tak veterinár mi dal pre môjho Trotla probiotikum vo forme striekačky,ktoré sa nakvape na jedlo.Zatial mu ešte jesť dávať nebudem ale potom to vyskúšam
pridávam dnešné fotky
0 06.03.2016 15:16 tralalali – ahoj
Zdravim,mám dotaz, za jak dlouho doroste nožička axolotlu když mu ji celou druhý ukousl? díky za odpověd. Mám společně 3.
Jasne, ja to chapu, cetl jsem si o tom. Vyskousim jak se jim povede spolu v tom velkym akvarku kdys povyroste a uvidim... pokud to nepojede, vymyslim jine reseni... ale diki za rady
Požírání menších rybek není jediné úskalí společného chovu drápatek s rybami - větší útočnější rybky zase můžou obtěžovat žábu. Drápatka do plné velikosti vyroste za necelý rok, její produkce odpadu je více než značná. Poláme ti rostliny. A vibrace a pohyb vody z akvarijních filtrů drápatky hodně stresují. To už i ten společný chov s axolotly je menší zlo, když to jinak "nejde"
Muj taky ne, alespon jsem si to nevsimnut. Pamatuji si, ze jak byl mensi, mnel podobnou skvrnu na brisku, ale to jsem pochopil jako zaludek, myslim ze se to i kdysi nekde na zacatku i psalo, ze jak jsou starsi, tak jim je vnitrnosti min videt...
Vypada zdrave, prave mu hezky dorusta i noha, co mu kdysi ukousla rybicka, chudakovi
Jo a jeste jsem si vsimnul, ze ma dve bily skvrnky na hlave, ale to ma od zacatku, co ho mam doma a nijak se nemeni. To taky nevim co je...
Aj môj pláva a lezie po rastlinkách ale je nejaký moc bledunký a chorý.Predtým ten červyný flak nemal
Vcera vecer, jak jsem kmil, vsiml jsem si na mensim axikovi, ma ten samej cerveny flek, jak tady niz nafotila JessicaJapik.
Axik se ma ale k svetu, plave, zral(vsiml jsem si to az pak), neni vubec nejak videt, ze by byl nemocny. Jenom ten flek
Doufam, ze se z toho dostane
Jsem si jistej, ze je to drapatka vodni.
Mne prave v akvaristice rekli ze vyroste zaroven s rybama a nemnela by delat problemy. Ryby budou mit vsechny kolem 13-15cm v dospelosti. Akvarko dalsi urcite ne, uz ted mam tri
Jedina moznost byla krmit ji z ruky nebo tou pinzetou, jenze v 450tce se mi ji opravdu blbe hleda, proto jsem se zeptal...
Kublik napsal:se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere
To mi na drápatku vodní moc nesedí, na cokoliv poživatelného - a aspoň trochu masitého - se tyto žáby divoce vrhají, není nic, co by je zastavilo před pořádnou baštou. A dají se snadno "ochočit" na krmení z ruky nebo pinzety. Jsi si jistý, že tvoje žába není menší (a mnohem bázlivější) příbuzný druh drápatečka malá?
Jinak s axolotly bych žádné drápatky nechoval. Měl jsem je kdysi nějaký čas (z nouze) s žebrovníky a dobrotu to nedělalo, žáby pomalým mlokům často ukradly žrádlo, i když jsem krmil z ruky. U axolotlů zase může být problém příležitostná agresivita, některé kusy v akváriu rády napadají své spoluobyvatele. Když si axové ukousnou nohu mezi sebou, nic se nestane, končetina jim rychle doroste, žábám ale dorůstají pouze prsty a ještě blbě, takže jedno nevrlé rafnutí a z žabky je invalida. Drápatky (a axolotli zvlášť) se zkrátka nedají dost dobře chovat s ničím jiným, radši si pořiď ještě jedno akvárium, nebo žábu vrať do obchodu.
EDIT: A k rybičkám drápatka už vůbec nepatří, rychle vyroste a pro dospělou žábu je běžné akvárium něco jako chutná bonboniéra
0 03.03.2016 21:47 Orion – František nebo Františka?
Axové by měli být sami, drápatka by ale neměla vadit.Rybkami jako zpestření krmit můžeš.
Ahojte, mam otazecku. Muzou byt v akvariu chovany spolu axelotlove a drapatka vodni? Mam jednu malou(4-5cm) a v 450l akva se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere
Akvarko s axelotlama ma objem 60l a jsou tam dva, asi samec(cca 15cm) a samicka(cca 10cm). Netopim, ale voda si udrzuje okolo 22°C. Jde mi jenom o to, aby si navzajem neublizovali, nebo nevadili...
Az vyroste, pojede spatky do velkyho akvaria.
Jeste ohledne krmeni, muzu krmit malymi rybkami? Myslim neonky a zivorodky? Jenom jako spestreni stravy
diki
Není to nekroza, nedokáži to určit.Platí, co jsem napsal předtím
0 02.03.2016 10:31 Orion – Kraken a Péťa
Nemůžu to diagnostikovat, není toho moc vidět.Axové vydrží bez potravy měsíce v závislosti na teplotě..Musel bych ho mít v ruce.Je to velmi rizikové, ale nech ho být a dodávej informace i fotky co nejčastěji.Je to jediný způsob, jak se můžeme něčemu dobrat.
A nezdochne mi od hladu? A Veterinár mi asi moc nepomôže :/
Přidat reakci
1 ...... 74 75
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 74541x