Axolotl mexický
Pokud je to fakt albín (tedy má červené oči) a ne leucistická varieta (tmavé oči), tak může být zlatá barva úplně normální, i když to by asi byl žlutý už od vylíhnutí. Ale nikdy jsem takového neměl, tak asi radši nahoď fotku, třeba to pak někdo spíš potvrdí.
50 je dost, ale zvládat by to měli, pokud je čpavek na nule. Já jako redukci NO3 (a prodloužení doby mezi výměnami vody, neb jsem líná mrcha) používám přebytky rostlin z akvárka s rybami. Ono se v podmínkách, co má rád axolotl (nízká teplota, málo světla) většině moc nedaří, ale něco málo přeci jen vytáhnou. Hlavně teda plovoucí, které můžou být přímo pod světlem a zároveň stíní, phyllanthus fluitans, limnobium a salvinie, prostě co mi zrovna přebývá u ryb. Nejlíp by měl ty nízké teploty zvládat asi okřehek, ale ten bordel mi za to nestojí, případně růžkatec, naopak nedoporučuju ceratopteris pteridoides, ten to nedává vůbec a spíš dusík uvolňuje, jak se začne rychle rozkládat.
0 05.12.2023 11:28 Sibomonis – Axolotl zloutnuti
Zdravím nevíte co to je nebo znamená když můj axolotl albin má silnou žlutou barvu?
0 05.12.2023 10:48 Axo – Vysoky obsah NO3 v akvariu a kohoutkove vode
Ahoj, pozadal bych o radu. Mam doma 2 Axolotly, jiz od mala (cca od 3 mesicu) ziji ve vode s obsahem 50mg NO3. Zalozila jsem se strachem, ze to pro ne neni vubec dobre nove vetsi akvarium (116l) a po provedeni testu dosla k tomu, ze se uroven NO3 pohybuje v porad stejnych cislech. Jsem z Brna a zjistila jsem, ze kohoutkova voda zde uz obsahuje urcite procento NO3, tudiz ho do akvaria po kazde vymene vody pridavam. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Jak to resite? Neni nejaka moznost, ze by si axolotlove na tuto vodu zvykli? Slysela jsem o osmoticke vode, no nechce se mi pro ni neustale dojizdet a dokupovat ji :/
Dekuji za pripadne tipy
Zdravím všechny a prosím o radu.
Ke zhruba ročnímu Axolotlovi jsme před 8 týdny přidali druhého, asi půlročního. Před nedávnem jsme si všimli, že nový Axolotl často splývá na hladině a posledních pátek dnů nejeví zájem o potravu. Krmíme oba zatím kostkami patentek jednou za 2 dny. Před pár dny se mu na konci končetin začaly objevovat výrůstky, chomáče. Ty jsou vidět i na ocase a pod kloakou. K tomu se nám zdá, že ztrácí hustotu keříčků. Dnes už je poměrně apatický.
Evidentně je ve stresu a možná trpí infekcí. Lze to z fotek určit?
Druhý, starší axolotl je zřejmě naprosto v pořádku - drží se u dna a žere jako vždy. PH/kvalitu vody jsem zatím neměřil, měníme ji cca 1x za týden s akvaregulátorem. V akváriu 120l je voda kolem 18C a čistíme ji houbovým bublifukem.
Díky!
Starší reakce
0 23.10.2023 11:23 Pajunka – Nafouklý axolotl
Muj axolotl nechce jist ale stale ma nafoukle brisko. Myslim si ze snedl kousky substratu co vyplavali nahoru na pisek. Nevite nekdo jak to z nej dostat? :( Budu rada za cokoliv.
Starší reakce
Díky. Články jsem četl. Spíše bych prosil osobní zkušenosti.
0 12.10.2023 19:56 LukasP – Nakladená vajíčka - jak postupovat?
Dobrý den, naši 2 axelotli se rozhodli rozmnožit. Máme hromadu vajíček na rostlinách. Jdu pro rady. Musíme rodiče oddělit od vajíček? Čím krmit mladé? Co udělat? Díky za jakékoliv rady.
Starší reakce
Dva axani se snáší dobře, bez mladýyh jistě lépe stejného pohlaví, ale lepší načíst více informací. Množí se ve studené vodě a pod. Sám dva mám a jsou v pohodě, ale musí být stejně velcí, jinak by větší na menšího útočil.
0 06.10.2023 19:03 Vojtěch Musil Dobrý večer všem, budu si pořizovat 2 axolotly a nemohu nikde zjistit jestli se snesou 2 samečci v jednom akvárku, nebo jestli může být samička se samečkem ale bez mladých. Děkuji za odpověď.
Starší reakce
0 06.09.2023 16:16 Paťa Dobrý deň, ak táto rubrika ešte funguje. Mam problém. Mlok mi zjedol jeden vadí kameň. Mate s tým niekto skúsenosti ? Vyk*ká to?
Kamienky som už vymenila za malé .
Starší reakce
Zkuste ho poštoucnout a podívat se jestli nemá nějakou infekci. Při nejhorším zajděte k veterináři.
0 26.08.2023 21:29 Locin Dobrý deň,prosím vás ,viete nám poradiť čo mu je už dva dni je takto na boku ,ani nežerie.
Momentálne je v malej vode
Starší reakce
Tak hovínka běžně odsáváme
Zkuste zakrmit malou žížalou a uvidíte
O černých kuličkách teda nic nevím, za mě to vypadá na normální axolotlí bobek
Tím spíš jestli se to při odsávání rozpadlo.
0 27.07.2023 09:38 Celi – Poprosim o radu
Dobry den, chcem sa spytat ci mi moze niekto poradit, co by mohlo byt toto: prva je foto v akvarku a druha po vybrati.
V podstate sa jedna o stale zacinajuce akvarium, ma presne mesiac. Axolotl je za da v pohode zatial, krmena je kazdy 2 den strava su mrazene patentky, granule axolotl od tropicalu a pred tromi dnami dostala malicku rybicku. A dnes sme objavili takuto vec v akvariu navyse. Uz to tam raz bolo ale prasklo to potom a rozlozilo sa ciastocne, tak som to odsala odtial. Hladala som aj ze ci to nemoze byt stolica, ale zatial som nasla iba cierne gulocky ze mavaju, co pri nasom strku bude komplikovane najst
Dakujem za rady.
Starší reakce
Dobrý den, mám z tím zkušenost. Zkuste ho pořádně nakrmit, taky to může být jenom zbarvení.
0 19.07.2023 13:28 Janett – Nemoc?
Dobrý den, potřebovala bych poradit jeden takto celej zbělal a nevím co to muže být ještě včera mel keříčky růžové. Děkuji za odpovědi
Dobrý den, to bude asi parazit. Nebo se někde škrábnul.
0 18.07.2023 19:34 mudur – Axolotl
Dobrý den můj axolotl má na ocase 2 malé červené fleky někdo ví co to je? Kdo by potřeboval lepší foto klidně napsat.
Starší reakce
No velcí / staří jsou asi 20 cm/ 2 roky. Oba albíňi. No a nakonec to dopadlo tak, že jsme ( tedy moje žena) koupili žížaly, no a světe div se, žerou. A ještě nedávno je plivali ven a že už je nechtějí.
Aha, to díky za poznámku (a ranní infarkt
), googlil jsem a chroust to fakt s největší pravděpodobností není. Naštěstí to podobně jistě není ani nosorožík, ale "obyčejný" zlatohlávek, který teda taky neškodí a jeho vyřazení z jídelníčku zvážím zrovna tak...
Jen technická, v dobrém kompostu žádné larvy chrousta nenajdeš (to spíše v drnech nebo záhonech), protože žerou pouze kořínky živých rostlin. To, co nachází lidé v kompostu - a zaměňují se škodlivým potomstvem chroustů - bývají zpravidla podobné ponravy nosorožíka kapucínka, které jsou úplně neškodné. Jelikož se jedná o chráněný druh brouka, tak to zkrmování prosím zvaž, i když axolotlovi larva nepochybně velmi chutná
Možné to asi je, jak jsou staří/velcí? A oba stejná barevná varianta?
Jinak teda vermikompostér = bedna s kalifornskýma žížalama, díky které můžeš kompostovat kuchyňské zbytky doma, retikulárky a endlerky jsou ryby (říčanka jednoskvrnná, živorodka Wingeova), víc záludností tam snad nebylo
Ahoj, díky za radu. Rád bych se ještě zeptal pokud jeden Axi žere a druhý ne, oba plavou u dna a břichem dole, žádný problém, jen se mi zdá že mají žábry bez keříčků. Je možné že by se navzájem ožrali, když krmím dlouhodobě mraženou rybou?
No přiznám se že u poloviny věcí nvm o čem mluvíš.
budu je muset vyhledat. A jeden mi ty granule žere, druhý nechce ani žížaly. Ale možná když se ten co žere pořádně nají, nebude otravovat toho druhého a srovnají se oba.Napadlo mě že ten druhý může být jen vystresovaný, a proto nic nechce. Je to možné? Žádný štěrk nemám, jsou tam jen dva Axani a jeden svazek ummělé trávy. Špatně jinm nemá být z čeho.
Technicky vzato "žerou" všechno, co se jim vejde do tlamy a hýbe se to, tedy včetně rostlin nebo kamení, když se to ocitne v proudu. Pak to samozřejmě vyplivnou, ale fakt pozoruju, že ten element pohybu je stěžejní. Proto se doporučuje ta pinzeta.
Osobně mi nejjednodušší na obstarání přijdou žížaly, přes léto vykopané na zahradě, přes zimu pak přebytky kalifornských z vermikompostéru (axolotla jsem si vlastně původně pořizoval i proto, že jsem ty přebytky chtěl nějak zajímavě využít). Občas mu dám larvu chrousta z kompostu, dřív jsem příležitostně kupoval menší cvrčky (afaik jsou trochu stravitelnější než švábi nebo mouční červi), ty zmíněné krevetky dostává spíš na přilepšenou, když jednotím méně barevné kousky, podobně mu dávám přebytky z chovu retikulárek nebo endlerky.
Viz např. odkaz v modrém rámečku...
Krmení: Potrava axolotlů je masitá, skládá se z žížal, patentek, rybek, plžů, masných červů, občasně i švábů. Z tohoto důvodu také není vhodný chov axolotlů s rybami (pokud mu tedy nechceme zpestřit jídelníček, ale i on sám může být rybami napadán). Vhodné je krmit pinzetou.
Není vhodné krmit myšími holaty ani jiným masem z teplokrevných živočichů, obsahují tuk, který neumí obojživelník tak dobře strávit
Axani žerou krevety? V podstatě dodnes nvm pořádně čím je krmit, za nápad budu rád
Jo, můj je nežere, jsou strašně malé a jak se to nehýbe, nejeví o to zájem. Ale chutnaj krevetám a jemu pak chutnaj krevety, tak to úplně vyhozený peníze nebyly.
0 06.07.2023 22:34 Pavel/K – Tropical Axolotl stics
Ahoj, znáte někdo Tropical Axolotl stics? Hledám alternativu k mražené rybě, tak sháním nějaké zkušenosti
Starší reakce
Může být. Zdravá žábra by měla být čistá, bez jakýchkoli novotvarů či odchylek.
Určitě překontroluj pro axíka všechny směrodatné parametry životního prostředí...
Jo a patentky z jídelníčku úplně vyškrtni, zrovna ty jsou pro axíka prvotřídním zdrojem infekcí, patrně jde i přímo o zdroj Tvého problému. Ne že by byly patentky špatně pro všechno, např pro naše čolky jsou úplně super - jenže ti mají proti tuzemským mikroorganismům protilátky, zatímco on ne
0 28.06.2023 06:18 JanaFr – Axolotl
Zdravim,
Mam doma 2 tyzden axolotla, vsetko bolo s nim v poriadku len vcera sa mu na vetvickach objavili biele gulicky, vyzera spokojne zere teplota vody 18-19, krmeny mraz. Patentkami na doporucenie v zoo ale prechadzame na masko a zizaly.moze to mat plesen? Podla foto to moc nie je vidno,
Dakujem za radu
Starší reakce
Zkuste ho chvilu nekrmit a vymasírovat opatrně břísko.
Ahoj. Nedávat aspoň týden žrádlo. Dát teploměr do vody a udržovat třeba 17 stupňů vodu. Petky s ledem.. opatrně na rychlé ochlazení. Je teď venku v malém akváriu. Problém bude plynatost. Střeva. Špatná strava. Nebo snědl něco špatného ze dna. Určitě doporučuji koupit esha 2000 pro další onemocnění. Do budoucna se určitě bude hodit. Měřit Vodu test nitrit dusitany
Jak je starý, jak často krmíš a čím, v jaké teplotě žije?
Každopádně bych ho do jídla určitě nenutil a zvážil krátký ozdravný pobyt v lednici.
0 10.04.2023 23:59 Livia – Axolotl
Ahojte.Prosím o radu. Už tretí deň je náš axolotlik nafúknutý.Dalo sme ho von z akvária.Nič nechce žrať a ani nekadí.Ako mu máme pomôcť?Ďakujem za každú radu.
Jak je starý, jak často krmíš a čím, v jaké teplotě žije?
Jakákoliv další informace bude taky fajn, tohle bych považoval za nezbytné minimum.
0 10.04.2023 21:09 Nikola safrova – Prosím o radu
Dobrý večer mám doma axolotla a poslední dobou má pořád zvedle zadní nožičky a nemůže je dát dolů prosím o radu jestli máte někdo zkušenosti nevím si rady a bojím se úhinu předem děkuji
Starší reakce
Už potřetí kladeš naprosto generický dotaz bez jakýchkoliv podrobností. Těch důvodů může být nespočet, od banality, že třeba prostě nemá hlad, po věci ohrožující život. Dokud nedodáš aspoň nějaké detaily, nemůžeš očekávat jinou odpověď než věštění z koule.
0 16.03.2023 18:33 Andrej – .
Ake môžu byť dôvody ak mi prestal prijímať potravu?
Starší reakce
Záleží na teplotě a druhu žrádla, a bývá to teda i dost individuální, ale takhle velkým už často stačí jednou dvakrát za týden.
0 02.03.2023 14:56 Andrej – krmenie
Ako často by mali byt krmene maju cca30 cm
Axolt těžko říct, axolotl to normálně pouští do vody, frekvence záleží na krmení a teplotě. Když je všechno v pořádku, je exkrement ne vysloveně pevný, ale pohromadě celkem drží.
Nebo na co přesně se ptáš?
0 28.02.2023 22:04 Andrej – Vylučovanie
Akym spôsobom by mal axolt vylučovať nestrávané zvišky a odpadova latky?
Starší reakce
Hádam že, ak ich aktívne loví, nebudú to paraziti (z neho). Ak ich loví, tak ich aj je, teda úplne o hlade asi nie je (možno preto nejaví záujem o ďalšiu potravu). Skôr ako sa tam dostali/premnožili... Ale nechovám neviem
Žížaly měl rád přes léto, teď je nechtěl. Asi jinak v zimě chutnají. Teplota v akvárku je okolo 20°C. Jen voda byla mekččí.
Říkala jsem si, jestli mu ty potvory nějak neubližují. Zase má ale krásně dlouhé a vybarvené keříčky. Asi už to moc řeším.
Aha, tak to už je pořádný macek, to ho asi centimetroví červíčci fakt nevytrhnou.
Teplotu v nádrži má kolik? Jestli jeví zájem o pohybující se kořist, tak bych zkusil žížalu a trochu s ní hýbat, ale to už máte asi vyzkoušené, co? Další level pak je vzít živou rybu, třeba nějaké vyžité paví očko. Z mraženého to imho nebude, pokud je to mražené důkladně a dlouho, tak to přežije máloco.
Nevím, no, s tímhle to bude chtít asi někoho zkušenějšího.
Já ho mám necelý rok. Koupila jsem ho od človíčka, kterého už přestal bavit, tak ani nevím kolik mu přesně je... Velký je cca 20 cm. Normálně jí mražené ryby, jumbu patentky velmi sporadicky ( i když je oplachuji) a žížaly. Většinou sní cca 2 rybky týdně ve velikosti okolo 8 cm. Tak jestli mi neporadíte, co dávat jiného. Je docela dost vybíravý.
Co se týče těch červíků, tak jsou 1 cm velcí, velmi úzcí a pohybují se jako "staré spermie". Možná jestli to není z mražených ryb?
Přidat reakci
1 ...... 74 75
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 74547x