Axolotl mexický
I zde by se hodilo foto, nebo místo ohybu. Axové mají neuvěřitelné relaxační polohy, spojené často s podivně překroucenými končetinami, někdy i trčícími nad hladinou. Pokud jde o nervově mechanickou závadu, bude to pouze estetická záležitost, která se nemusí změnit ani po odstranění a znovunarůstání nové končetiny. Doporučuji počkat.
Takto všeříkající fotodokumentace se často nevidí.Stačila by jedna z prvních tří fotek.Je to holka jako vyšitá.
Povedal by som,že samička.No ja ich nechovám,nechám uhádnuť skúsenejších.
0 04.11.2016 13:12 Nikol – Axolotl - zranění
Zdravím, včera jsme si pořídili axolotla a až doma jsme si všimli, že má pravou přední končetinu ohnutou směrem k tělu, a vůbec s ni nehýbe. V pohybu mu to nijak zvlášť nevadí. Setkali jste se s tím někdy? Jsem z toho trošku nešťastná. Co s tím? Upraví se mi to samo, nebo s ním mám někam zajít? Nechci mu to sama narovnavat. Děkuji za odpovědi.
Starší reakce
Mrtvého ne,stále bojuje...už nevim, co s ním. Teda já s ním moc nedělám,čistím, chladím vodu..on občas vypadá normálně, pak plave u hladiny a nepotápí se,pak pro změnu vertikální "poloha" hlava u dna, ocas navrch, pak pro změnu leh na zádech u dna a špatné přetáčení se...divné.
Starší reakce
Na tohle není odpověď, která něco přinese. Pokud je intoxikovaný, neznáme formu ani objem, nevíme o jeho "osobních" dispozicích vyrovnat se buď s tím, nebo i s něčím, co už měl. V těchto případech je nejlepší ho nechat a ničím nezatěžovat.
Milá Terko. Pokud jsou Tvoji miláčci na tyto složky potravy dlouhodobě zvyklí, myšleno organismus, nikoli chutě, v samotné podstatě se nic neděje. Použijeme li tabulku úspěšnosti chovu, vyjde nám úspěšná reprodukce, méně úspěšný boj se zdravotními problémy a třetí dáme v číslech optimálního chovu, tzn. souhra faktorů kladných..: jedinci včas přeměnění na suchozemské 20 let, neotenická stadia, čili do rakvičně vodní (pěší ryby podle Evy R, chcete li
) 10 let, a konečně ti krmení často tím, co jsi psala, u nichž se úhyn pohybuje kolem pátého roku. Paradoxně pro ně nestravitelné tuky z vepřového znamenají mnohem menší nebezpečí, než stravitelné kuře či játra, ačkoliv to není ani tak paradox, jako logika. Červy plivou, neb jsou zvyklí na měkkou a bezproblémově zpracovatelnou potravu. Vracet se k tomu, co obsahují kuřata a játra už nemá cenu. Vše tu proběhlo.Chladit je dobré, ale nikoli nutné, stejně jako filtrace. Frekvence krmení je na každém, spíše je třeba zachovat přirozenou nepravidelnost a nepřekrmovat, jinak skončí na dně statisticky i reálně.
0 24.10.2016 12:41 Morticia Hmmm, takjsem to asi fakt zakřikla...Dneska jsem ho zase našla na zádech...
0 24.10.2016 12:23 Tereza V. – Dotaz
Zdravím, mám dva axíky, teď to byl rok, co je mám. Mají asi rok a půl. Krmím je celou dobu většinu času kuřecím masem, občbas to prokládám játry, nebo vepřovým, to jim ale moc nejelo. Zkoušela jsem jim koupit i červy, ale plivali je ven. Chci se jen zeptat, čím krmíte vy, co mají tak nejvíce rádi a jestli nevadí, že jim to zase tak moc nestřídám.
Dále se chci zeptat, jestli moc vadí, že nemám v akvárku nic na ochlazení vody, pouze filtračku?
A jak často krmíte?
Díky, Terka.
PS: přikládám foto mých krasavečků
0 21.10.2016 16:46 Morticia Jinak mám pozitivní zprávy! Teda doufám, že je nezakřiknu... Ale při důkladném čištění jsem vyndala všechny kameny a jeskyňku, abych je očistila...az jeskyňky jde barva! Vodu to nijak nezbarví, ale jak jsem to myla, prostě to jde dolů, mění to barvu. Mám silné podezření, že byl chudák otravován tím! Bylo to kupovaný v Avka-terra prodejně, že je to vhodné do vody, ale už mu to tam nedám! Má to pár dní venku,kameny jsou zpět a pár dní neleží u dna na zádech, ale pochoduje si,plave..dneska sice celý den u hladiny, ale na zádech neležel několik dní. Opatrně začínám krmit a už je to na něm vidět-jako že už není tak vychrlý, dneska jsem dokonce našla bobek.
..jen ta teplota mi pod 14°C nejde...
Žebrovníky neznám, ale axlíkům se prý nedoporučuje svalovina, jen žížaly, ryby, max. to srdce.. A jako vegetarián opravdu kupuju jen krmivo.
Díky.Zkusím koupit ty krevetky.
Žebráci sice nejsou axové, nicméně se v mnohém kopírují. Zajímavý přístup se špenátem, nemám námitky. Čisté maso střídavě ano, hovězí srdce je tedy ok, ovšem poněkud tvrdší a vzhledem k velikosti dojde u mne i na pořádný hrnec guláše za levný peníz a mnoho tepelné energie. Jen s tím kuřecím pozor, cpou do nich do nich "urychlovače částic", hrozná, často antibiosvinstva. Je třeba si obecně při výběru krmení neustále uvědomovat citlivost obojživelníků na cokoliv, často se snaží být tvrďáci, nic nepoznáte a následné problémy končící úhynem se projeví za mnoho měsíců.
Proti mořským plodům a rybám nic nemám, axové a jejich trávení také ne.
Mám žebrovníky a krmím nejvíc hovězím srdcem, žížaly, mražený prakticky jakykoli čistý maso. Po letech odchovů jsem si teď nechal dva, ale nikdy jsem žádné krmivo nekupoval. Chovám se k nim i k rybám jako k sobě. Krmění podle kladné reakce. Když je chci pozlobit smíchám srdce se špenátem. Dá jim zabrat žraní, plivání , žraní
O ubíjející stratostlivost určitě nejde, ani na ňu nemám čas. Užila jsem si jí dost v dětství s různými chlupatými miláčky, kteří navíc o starostlivost stáli. To na okraj...
Každopádně co bys mi teď doporučoval? Teplotu teď mám možnost lépe hlídat. Díky.
Co to krmino typu mražené krevety, slávky a jiné, případně mořské ryby..? Na to nějak nikdo neodpověděl..
Díky za reakci. Koupila jsem tedy teploměr, abych věděla přesně, kolik má voda,jestli to kolísá a tak.. Má tam 14°C, už se tedy chystám k čištění, pak přidám led. Akvárko přesunout jinam nelze, je obří a jinde v mikro-bytě na něj není místo. Každopádně budu hlídat tu teplotu pořádně.
K tomu ne-krmení. Příjde mi prostě vysílený, vychrtlý...na to,že má 20 cm, tělíčko jak můj prst. Takhle umře hlady...ale jistý posun vidím v tom, že se drží u dna, "chodí" a plave u dna jak dřív, ale prostě se občas přetočí hore břuchem a nemože se otočit zpět.
Fórum teď pročítám i zpětně, ještě jsem nenarazila a stejné téma, ale je to tu hrozně nepřehledné. Nemám tu žádná vlákna s odpověďmi na jeden dotaz, ale vše seřazené dle data.
Tady mám podezření spíše na oslabené dispozice. Pokud nepomáhají běžná opatření, i v případě "vyléčení" se budou potíže vracet a stupňovat, často už jen jednou. Krmení nekrmení, chlazení, tzn. kvůli oteplování jsou mnohosměrné výkyvy v jeho boji, kdy potřebuje klid a stabilní prostředí.Jedná se o dobře míněné zabíjení "léčbou" a ubíjející starostlivostí, která končí vyčerpáním jedince. Takovýchto případů tu bylo více.
Ano, pokrok nastal. Zjistil jsem, že mám poslední dobou podobné tendence.
Jestli se ti daří držet teplotu stabilně na 10°C občasnym přihozením kostky ledu, tak takový kostky bych chtěl vidět. Chladná voda je důležitá pro jejich regenerační schopnosti. Co zkusit točit zmrzlé petky s vodou nebo axe přesunout do chladné místnosti? Pokud ho zabíjejí invazivní střevní bakterie, tak krmením jenom přikrmuješ ty bakterie. Chlaď ho pořádně nebo ti brzo umře. Můžeš si taky projít starší příspěvky pro inspiraci, nějací axové hlavou dolů tu už byli.
0 16.10.2016 21:49 Morticia Zdravím, axlík ještě žije, ale má se hůř a hůř. Řídila jsem se tedy zdejší radou a zvýšila hladinu vody, častěji čistím, občas hodím kostku ledu, kor teď, když se přitápí, zakryla jsem boční stěnu od okna proti světlu a nekrmila jsem. Jenže zhubl ještě víc a dneska jsem ho našla u dna břuchem navrch. Myslela jsem, že nežije, ale žije. Myslím, že je vysílený. Dostal dva mikro kousky ryby, aj by si možná dal ještě..ale nevím, prostě ho teď sleduju a občas je hore břuchem.
Co mám dělat? Co mu dát?
Mám ho vzít na veterinu nebo je to zbytečnej stes navíc? Jestli to je k něčemu (podotýkám, že mám v dosahu vet.fakultu v Brně)
Jinak vím, že može žít celej život v larválním stádiui se tak rozmnožovat, ale na některých webech popisovali ztrátu žaber a ocasního lemu jako znak přeměny, tak se ptám.
A nechápu,jak fotíte akvárka-axlíky? Já mám na fotce spíš odraz foťáku, ani zvrchu nicmoc není vidět...
EDIT-...ještě dotaz, může se krmit např.zmraženýma krevetama, slávkama apod.,jsem nad nimi uvažovala v obchodě... A co mořské ryby, třeba losos? Všude píší,že ne svalovinu teplokrevných zvířat,ale co mořské ryby/plody?
pokud nejsou uzený, nasolený nebo tak něco, tak si myslím že v pohodě.
Dobrý den, po delší době...
kupuji axovi vážené krevety z Globusu. Dnes jsem koukala, že přibyly i ančovičky, mohu mu je dát?
Jsem si říkal, že jsi tu nějak dlouho nebyl. Jak jde vlastně výzkum? Nějaký pokrok v hledání příčiny letošní nechuti samců?
0 14.10.2016 20:27 snakes Dobrý den,
Rád bych jsi pořídil axíka domů. Akorát ho nemůžu někde sehnat. Nenašel by se prodejce?? Plzeň a okolí
Starší reakce
Pokud není jen přifouklá, tak bez varování kdykoliv.
Tak to mám zrádce.Všem návštěvám trhají ruce s krmením.
0 10.10.2016 21:21 Filip – Axolotl
Nevite kde bych v okoli karlovarska sehnal axolotla? A chtel bych ae zeptat da se chovat samostane nebo je lepsi treba ve dvou?
Čím krmit axolotly? Odpověď Danila v TV pořadu Rady ptáka Loskutáka - základem jsou komáří larvy a nitěnky, můžete i sekané žížaly. To tady můžete pořád plácat dokola - nekrmte patentkama a nitěnkama, když to říkali v televizi, je vymalováno.
A ještě jedna perla - jsou prý schopni rozeznat živitele
Máme je v ZOO Braník,klasické i zlaté
0 08.10.2016 18:14 Lukáš Hrivnak – axolotl
Máme 11 měsíců starý axolotly jedna z nich je těhotná a nevím za jak dlouho porodí. Prosím poradˇte
0 06.10.2016 18:52 Renata – Axoloth mexicky
Dobry den do jakeho maximalneho veku sa dá rozmnozovat samec aj samica
-na tento druh ne
0 05.10.2016 13:32 Michal – Axoloth mexicky
Dobrý deň,chcem sa spitať či keď začnem chovať Axolothov mexických potrebujem nejake papiere.
0 04.10.2016 23:16 Tereza – Axolotl - prodej
Dobrý den, nevíte o někom, kdo teď v Praze prodává axolotly?? stále nachazím jen nabídky z Ostravy atd ale žádná Praha...
Starší reakce
Tak nemají...:") Nevíte ještě někdo o někom? Oni občas někteří chovatelé jen obměnůjí chovné jedince, tak třeba se na mě usměje štěstí a na nějakého takového narazím...
jj,proto jsem uvedl pojnenování v latině ,u obou druhú,aby to bylo zřejmé
Tenhle odchov goldenů jsem viděl, mají momentálně asi 10-12cm, takže k dospělosti mají daleko a určení pohlaví taky asi nebude s jistotou. Krom toho nejsou goldeni geneticky nic moc, do seriózního chovu bych je nebral, ale to je můj názor.
Zeptat se může, to je pravda.
Jinak tigrinum bych tady ani nezmiňoval, to je prostě jiný druh
Děkuji moc!
Zavolám tam... Tak třeba to opravdu vyjde...
-vše jde
-zavolej si na 327 511 422 -Kutná Hora
-má jak klasiku Ambystoma mexicanum Gold Pearl,tak i tygry Ambystoma tigrinum mavortium
-chovný asi nebude ,ale samec se tam určitě najde
-za zeptání nic nedáš,krom poplatku za telefon
Asi máš pravdu...
Ale naděje umírá poslední, musím to zkusit...
Ten způsob vybírání z mláďat se mi zdá dobrý, jen bohužel nemám prostor na to, abych ještě v jedné nádrži pozorovala vyrustající axíky a do mé velké nádrže bych je dávat nechtěla, jelikož by je mohli ti moji stávající požrat a zároveň si to nechci "přeaxolotlit"
Nejvíce by se hodilo zkrátka narazit na kvalitního dospělého samce, ač to takhle zní témeř nemožně...
Já mám dvě samičky a jednoho kluka (ten tedy vyrostl do krásy, přikládám fotku), ale prcci zatím od něj žádní, tak nevím...
Dík moc
Co se mláďat týče, doporučovala bych ti burzy, tam se dají sehnat poměrně kvalitní přímo od chovatelů...
Můj tip je, že nikoho takového neseženeš, protože kvalitního chovného samce by se zbavil jenom šílenec
Dělá se to tak, že si vybereš více mláďat od různých chovatelů a koukáš, co z nich vyroste. Ty, co pak nevyhovují tvým požadavkům na chov pošleš dál.
Ale fandim ti, jestli někoho najdeš, dej vědět. Já mám teď problém sehnat i mláďata. Ale na jaře snad bude z čeho vybírat. Snad nebudou samci stávkovat, jako letos
Dobrý večer...
Chtěla bych se zeptat, zdali tady někdo z vás neví o chovateli, který by prodával dospělé axolotly, sháním totiž kvalitního samce do chovu a nerada bych, aby to byla zas holka...
Děkuji moc za odpovědi a typy!
Tan
Takže taky, jako výše, čistá voda, chladit, nekrmit - zákaz. Podle popisu mi to přijde, že půjde asi o problém uvnitř, takže další potravou by se akorát zhoršoval. Rybky přendej jinam, ať má klid.
Metamorfovat určitě nechce, axolotli mexičtí dosahují dospělosti v larválním stadiu, říká se tomu neotenie a zůstávají tak celý život. Takže žádné pokusy se snižováním vody, akorát ho ještě víc vystresuješ.
Silikon, pokud je akvarijní nevadí, ani dekorace.
Jo a fotka by taky nebyla na škodu.
Přidat reakci
1 ...... 74 75
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 74544x