Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 17:00 Žena puffie [6]
Můj axoltol už dva dny neudělal svou potřebu. Vždy to vypustil tu noc co dostal nažrat (patentky). Pořád myslim na to, jak jste mi tu psali, že mu písek může ucpat trávení, takže plašim. Ale měl ho jen čtyři dny. Mam začít panikařit nebo je to ještě ok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 21:16 vlada aladar
ted jsem psal pojednání o genetických problémech ale počítač či adminové to opět nevzali.Klidně mi tam dejte cedulku už se tomu věnuji hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 20:52 vlada aladar
stále se nemohu dostat na mail a heslo a jsem velmi naštvany,hlavně když mi někdo z kontrolorů napíše že anonymních příspěvků je dost.20 lidí pode mnou mi stačí,nepotřebuji číst další řeči,když se snažim v absolutní únavě pomáhat.Štěrk ne jemný,jinak se jim to bude usazovat ve střevech. Tom - jestli máte špatný odchov tak ho nezachráníte ani s tím co mám za třicet let v palici.Puffie je malý,takže zatím holka.A na to vařené maso se doprdele vykašlete.Nejsou tam žádné bílkoviny,které denaturují v 98 stupních,tak na co byste jim to cpali.Co to zase někdo vymyslel za kravinu.Dávejte jim syrové maso ryby žížaly hmyz to je všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tom
Snad přijde aladar. Ještě by to chtělo trochu se rozepsat o předchozí péči, něco muselo být špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Puffie
Fotka k příspěvku Až vyroste, průhledný nebude ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 17:49 Puffie Re: Eva_R
Dekuju. Jeste se zeptam. To bricho se nejak zmeni? Asi je to normalni, ale me takhle "pruhledne" prijde hrozne nezdrave. :-D Zni to dost hloupe, vim. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 12:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Puffie
Fotka k příspěvku Přiměřeně :-) Namíchala bych to, drobnější oblázky a větší až do velikosti kolem 1cm. Je ještě malý, tak aby měl možnost najít si i drobnější kamínky. Nejlepší nějaký takový přírodní kačírek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 12:06 Puffie Re: Eva_R
Ou ou ou, četla jsem na internetu, že jemný písek je pro ně nejvhodnější. Takže hned jak půjdu okolo akvaristiky koupím jiný. Mám nechat písek jen hrubší? Nebo jej nahradit rovnou oblázky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 11:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Mimino :-) A ten písek je moc jemný, ten mu v trávení moc nepomůže, ještě ho může ucpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 11:23 Tom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, odešel nám axolotl sad Druhý je na tom špatně, vypadá jako mrtvolka. Chladíme, nekrmíme. Jak mu můžu pomoct? Jsem zoufalá sad Prosím poraďte co s ním.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 10:59 puffie
Fotka k příspěvku Tak co myslíte, holka nebo kluk?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 08:30 Izma Re: vlada aladar
Proboha, nekrmím ho tím, ale aby jste si nemysleli, že lžu. Tady je věta "Odporúča sa dávať aj varené jemné hovadzie mäso."
a tady celý odkaz - axolotl.naetoo.com/… , uplně dole. Proto se ptám, neptám se že bych to dělala. Já osobně krmím hmyzem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:48 vlada aladar
chtěl jsem napsat za bordel ale mam nový počítač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:42 vlada aladar
Co je to tady bordel.Puffie se podívá na mé stránky,pohlaví není o věku.Vařené maso jsem v mexickém jezeře ješte neviděl.Chladná voda znamená cca 12 až 15 ale detekce na dálku u geneticky rozlámaných axů je k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:41 Izma Re: Puffie
www.caudata.org/…
Ale jak starý musí být nevím, ale také by mě zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 13:07 Puffie
Dobrý den, v jakém stáří se pozná pohlaví axolotla? Mám doma velkého asi 11cm, pozná se to už nebo je ještě brzy? Mám zaslat fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 18:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Izma
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ono se masem moc nekrmí, jenom snad rybím, a to samozřejmě syrovým. Ideálně by se mělo krmení co nejvíce přiblížit tomu, co si axolotl může ulovit sám v jezeře. Doporučuji přečíst tohle, docela dobrý odkaz palec www.akvarista.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 18:09 Izma Re: Horác
Právě, že jsem četla na internetu, že maso někdo nejdřív uvaří, proto se ptám zde. Přišlo mi to dost divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 17:58 Muž Horác [3942] Re: Izma
Axolotly jsem nikdy nechoval, ale i tak jsem si stoprocentně jistý, že pokud se jim podává maso, tak určitě syrové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:58 Izma
Zdravím, krmíte axolotly sirovým masem nebo jej vaříte? Čím krmíte nejčastěji? Uvítám odkazy, díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:10 Johny-h Re: vlada aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, posílám fotky obou axíků. První je ten, co nežere moc a druhý ten ok. Akorát teď během dvou dnů se na něm objevil tento zelenohnědý povlak. Poradil bys mi prosím, co to je? Pardon za kvalitu fotek. Ještě k tvojí odpovědi. Co znamená chladnější voda a jak dlouho nekrmit? Moc děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:33 vlada aladar Re: Ivan
metamorfóza je možná,ale lechce riskantní.Jde o to probudit funkce štítné žlázy hormonem thyroxin,který je na předpis.Další verze je obědnat si u řezníka hovězí štítnou žlázu a krmit jen jí.Pak do třech týdnů počítat s výlezem mloků na sucho a připravit jim kromě samozřejmého výstupu z vody hlínu a kůru,kam hned zalezou.Tito jedinci se dožívají dvojnásobek toho, co vodní,ale budou stále schovaní,pokud nebudou mít alespoň 90% vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:20 vlada aladar Re: Johny-h
na krmení se vykašli, podporuješ to, co ho likviduje zevnitř.Počítej s tím,že současné modifikace jsou nestabilní a milý ax může uhynout.Vněší výjimečná regenerace je odplatou za jejich genetickou citlivost.Chladnější voda bez krmení dá nám i jemu čas na vyřešení problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 16:23 Johny-h Re: Johny-h
Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašně málo dlabe a chřadne. Krmím žížaly nachytané na zahradě, krevety nebo mražené ryby. Krmím tak i druhého samečka a ten krásně prosperuje. Když krmím toho malého, tak zhltne 4 malinké kousky (cca půl malé krevety) a další sousta vyplivává. Stejně tak i žížaly. Je tak třetinový oproti druhému a to by měli být stejně staří. Krmím obden max ob dva. Vše začalo s tou bulkou. Dokázali byste mi prosím poradit? Už se pomalu ztrácí před očima.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 08:51 Jitka Re: Soolcen
Tak jak jste dopadli s axíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 21:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jitka
Nemám s tím zkušenosti, aladar jo, ale už tady dlouho nebyl, tak si ho dovolím citovat (z tohoto fóra):
Většina protiplísňových přípavků se prodává v akvaristikách,problém je v tom,že u axů to moc neúčinkuje.Účinné přípravky mají všichni veterináři.Mě se na vlny plísní u velkých odchovů velmi osvědčil hypermangan,je velmi účinný,stokrát víc než drahé přípravky,ale kdo s ním neumí zacházet,zlikviduje si chov.
a

Plíseň u axolotlů se dá řešit pomocí manganistanu draselného,který je v opatrně namíchané růžové barvě velmi efektivní narozdíl od prodávaných protiplísňových "preparátů", navíc je levný.V lékárně si řeknete o pár gramů hypermanganu a máte ho na deset let i na řešení plísňových vln u větších odchovů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 20:54 jitka – axolotl - plíseň ?
je možné axolotla nechat chvíli v nádržce s roztokem velmi slabého hypermanganu?. Bojujeme celkem marně zřejmě s plísní a po otírání tamponkem sebejemněji se mu po tělíčku objevují občas červené krůpějky (jao poranění).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 16:31 Afroowce – Příprava vody
Ahojte, chtěli bychom si s přítelkyní pořídit Axíky a chtěl bych se zeptat, jak pro něj připravit vhodnou vodu? Nikde jsem se to nedočetl... nebo stačí napustit obyčejnou z kohoutku? Není pro něj špatná? Děkuji za tipy =) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 13:44 Ivan – Metamorfóza
Ahojte všichni =) Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s metamorfózou Axíků? Jak jí vyvolat? S přítelkyní chceme nějaké pořídit, uskutečnit to a přemýšlíme, jak tedy přizpůsobit akvárium (voda/souš). Moc děkuji za případné odpovědi =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 10:12 RBSC Re: Luboš
To máš těžké odpovědět, když jsme tu bulku ani neviděli(ne že by mně to nutně pomohlo, ale třeba někdo jiný to identifikuje do správné kategorie). Může být neškodná. Pokud se bude zvětšovat, bude asi nejlepší zajít k veterináři.
Tak či onak, vždy se můžu mýlit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 08:20 Luboš – Axolotl - bulka
Ahoj,na našem axíkovi se objevila bulka. Na jeho žebrech, není příliš velká. Máme to řešit, či zmizí sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2015 18:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jdub
Nevím, jestli je to důvod k radosti. Lepší by bylo nekrmit, hlady za pár dnů neumře. Po půl roce krmení masem by vyčistit potřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 18:43 jdub Re: jdub
Hurááá hop Ferda si vzal už půlku pěknýho červíka. Tak snad bude OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2015 08:55 tralalinka – Ahoj
Fotka k příspěvku Prckové rostou a frčí do světa ... mám radost a díky Eva_R za rady :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 16:04 jdub Re: Eva_R
Děkuji. Mražený červící - cca 1cm velcí jsou pro ryby a želvy. pokusím se ještě snížit teplotu a asi snížím množství vody, aby se lépe chladila. Může se opravdu přidávat odtočená ledová voda z kohoutku (to mi poradili v prodejně). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 07:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jdub
Ahoj, špatně je to krmení. Hovězí maso je hrůza a mražené červíky (patentky?) jsou tak pro malinké prcky.
Vodu bych chladila nějaký čas ještě víc, nekrmit. Jak už tady radil aladar - jednoduše řečeno, trávicí trakt je pravděpodobně napadený nežádoucími bakteriemi, které nesnáší studenou vodu, axolotl snáší studenou vodu dobře. Po čase pomalu začít krmit normálně - žížaly, ryby, červy, hmyz.
Vzduchování je u axolotlů zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:01 jdub – něco dělám špatně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi? O víkendu jsem bohužel přišla o jednoho ze dvou axíků. měla jsem je cca půl roku a celkem vypadali spokojení. Akvárko 120 litrů, voda filtrovaná+vzduchování o teplotě 20-24 stupňů maximum. Vodu chladím zmrzlou vodou v petce a v prodejně mi poradili dávat studenou vodu z kohoutku při výměně 1/3 vody (1x v týdnu). krmila jsem libovým hovězím masem a nyní mražené červíky. Minulý týden se u jenoho axíka objevil zčervenalý růžek a druhý den byl růžek zapouzdřený jako v plísni. Než se mi podařilo zjistit o co jde a jak začít léčit, tak uhynul. Celé se to odehrálo za 4 dny sad .Nyní druhý axík odmítá stravu a nevidím na růžkách to řasení (má je zcela hladké)jnak žádné změny na něm nevidím. Vodu držím mezi 19-20 stupni. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 12:35 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Tak červená barva je pryč, bylo to asi to kousnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 23:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RBSC
Taky mi to připadá nejvíc na to kousnutí druhou larvou. Ale jinak vypadá zdravě, žere jak blázen, tak to snad bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 23:04 RBSC Re: Eva_R
A tak jo...
Vypadá to, že část výběžku chybí, takže nejspíš zánět po mechanickém poranění(ale nevylučuji ani onemocnění). Larvy obojživelníků se občas napadají.
botanika.prf.jcu.cz/…
www.caudata.php5.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.kgtrebic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:56 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Jedné larvě se zabarvily dva výběžky žaber dočervena, je to ještě jasnější červená než na fotce. Může to být následek kousnutí druhou larvou (která je o kus větší) nebo to tak už zůstane? To zjistím asi až časem, že? :-) Radši jsem je oddělila.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 22:39 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dobrý večer, nebudu cca deset dní ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2015 00:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Hrozně to vypadá po příchodu z práce u osmiset mrňousů.Vysvětlení je prosté.Kdyby měli axolotli jiný povrch kůže,jen o něco pevnější a odolnější, neřešili bychom to.Díky jejich specifické a velmi lokální adaptaci mají sice mimořádné regenerační schopnosti, ale potřebují čistou studenou vodu.Dnešní gen. modifikace si s tímto problémem dokáží částečně poradit, ovšem zase na úkor jiných evolučních nečestností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:06 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: Zuzana
No ty bláho to vypadá hrozně, jak se něco takového může stát? :-( Aladar, nějaké vysvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 18:32 RBSC Re: Soolcen
Jen dodatek, kdyby se "červené fleky" zvětšovaly i po zlikvidování plísně, bude v tom masivní nekróza. Zajít k veterináři ideálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 01:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Zuzana
Je velmi důležité nekrmit, pokud se to samo nevrátí, ještě -čistá voda, umyjte si ruce bez mýdla,dvěma prsty mu to opatrně vraťte zpět.Na tento zákrok doporučuji dva lidi.Jestli se objeví zduření, zánět... bude se jednat o problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2015 01:13 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dobrý večer či ráno ani nevím.Omlouvám se za nedostatečnou přítomnost,stavím v D.Břežanech velkoobjemovou kamennou odpočinkovou zonu spojenou s novým hřbitovem, který podle mého stavu bude zřejmě zanedlouho mým odpočinkem.Plíseň u axolotlů se dá řešit pomocí manganistanu draselného,který je v opatrně namíchané růžové barvě velmi efektivní narozdíl od prodávaných protiplísňových "preparátů", navíc je levný.V lékárně si řeknete o pár gramů hypermanganu a máte ho na deset let i na řešení plísňových vln u větších odchovů.Eva: čau, z toho snad bílá forma nebude, ale pokud ho budeš chtít tmavšího, použij větší koncentraci výše uvedeného přípravku.Ale raději ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:29 Zuzana – Vyhrezly konecnik?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes koukám na našeho Axelotla a z hrozila jsem se, co to prosím je a jak mu pomoci? Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 18:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Fotka k příspěvku Zdravím, nám se daří dobře :-) Při údržbě akvárka jsem objevila dvě zapomenuté larvičky, a nějak se to stalo, že zase piplám :-D Aladare, vypadá to jako tmavák, co? Velikost cca 1,5cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Soolcen
Vypadá to hrozně. Bohužel s léčením axolotlů nemám zkušenost, to spíš aladar. "Pokousání" mě taky napadlo, zase je ale divné, že by ho vzal takhle za hřbet..
Asi bych ho přendala jinam a čekala na radu aladara :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1155